PDA

View Full Version : Μας φέρονται όπως δεν θα θέλανε να τους φερθούμε


ckk
05-09-2012, 23:07
Σήμερα το απόγευμα επέστρεφα από βολτούλα στην Κηφισιά με το ποδήλατο.

Επί της Κηφισίας, TDM 900 μαύρο, με κλείνει στην ψύχρα και ενώ έχω δει ότι με έχει δει από τον καθρέφτη του και παραλίγο να με κτυπήσει.

Τον έφτασα στο φανάρι και του είπα: Στ΄ αρχ.δια σου ο ποδηλάτης μάστορα, έ?

Άρχισε να μου λέει ότι δεν με είδε και δεν με… άκουσε!!! Και ότι εμείς με τα ποδήλατα, πρέπει να παραχωρούμε προτεραιότητα στα ταχύτερα οχήματα και στο τέλος ο Θεός μου είπε ότι η Κηφισίας δεν είναι για ποδήλατα και να πηγαίνω μέσα από στενά.

Όταν του απάντησα ότι έτσι θα μπορούσα να του πω και εγώ την επόμενη φορά που θα τον δω και θα οδηγώ την GS, κατάλαβε το υπονοούμενο και ψιλοστράβωσε. Και μου είπε ότι την επόμενη φορά που θα είμαι με το ποδήλατο, θα με πατήσει.!!!

Όταν του είπα ότι την επόμενη φορά μπορεί να κυκλοφορώ με ένα τζιπάκι, έφυγε τσαντισμένος και με πολύ θόρυβο από την αλλαγμένη του εξάτμιση.

Δεν μπόρεσα να τον προλάβω, γιατί δεν είχε άλλο φανάρι…


Άλλος ένας που δεν πρόκειται να πάρει ποτέ GS...

forester
06-09-2012, 00:06
:D:D:D:D:D
Τι 'πες τώρα ρε φίλε;
Έκαστες στο φανάρι κι έκανες αυτήν την κουβέντα με το ούφο;
Χαρά στο κουράγιο σου!!!!
Κέφια είχες;):lo19:

napgeo
06-09-2012, 00:16
Σήμερα το απόγευμα επέστρεφα από βολτούλα στην Κηφισιά με το ποδήλατο.

Επί της Κηφισίας, TDM 900 μαύρο, με κλείνει στην ψύχρα και ενώ έχω δει ότι με έχει δει από τον καθρέφτη του και παραλίγο να με κτυπήσει.

Τον έφτασα στο φανάρι και του είπα: Στ΄ αρχ.δια σου ο ποδηλάτης μάστορα, έ?

Άρχισε να μου λέει ότι δεν με είδε και δεν με… άκουσε!!! Και ότι εμείς με τα ποδήλατα, πρέπει να παραχωρούμε προτεραιότητα στα ταχύτερα οχήματα και στο τέλος ο Θεός μου είπε ότι η Κηφισίας δεν είναι για ποδήλατα και να πηγαίνω μέσα από στενά.

Όταν του απάντησα ότι έτσι θα μπορούσα να του πω και εγώ την επόμενη φορά που θα τον δω και θα οδηγώ την GS, κατάλαβε το υπονοούμενο και ψιλοστράβωσε. Και μου είπε ότι την επόμενη φορά που θα είμαι με το ποδήλατο, θα με πατήσει.!!!

Όταν του είπα ότι την επόμενη φορά μπορεί να κυκλοφορώ με ένα τζιπάκι, έφυγε τσαντισμένος και με πολύ θόρυβο από την αλλαγμένη του εξάτμιση.

Δεν μπόρεσα να τον προλάβω, γιατί δεν είχε άλλο φανάρι…


Άλλος ένας που δεν πρόκειται να πάρει ποτέ GS...



Τυχερός ο Άνθρωπος Χρήστο μου.

Πέραν της πλάκας όμως η Κηφισίας είναι δρόμος ταχείας κυκλοφορίας. :Απορία:Επιτρέπονται τα ποδήλατα.

Και στο γράφω αυτό διότι ενθυμούμε την αθώωση οδηγού που είχε τραυματίσει θανάσιμα πεζό όπως διέσχιζε κάθετα το οδόστρωμα και αφού είχε κατέβει από τις διαχωριστικές μπάρες ασφαλείας............

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
06-09-2012, 02:32
Τυχερός ο Άνθρωπος Χρήστο μου.

Πέραν της πλάκας όμως η Κηφισίας είναι δρόμος ταχείας κυκλοφορίας. :Απορία:Επιτρέπονται τα ποδήλατα.

Και στο γράφω αυτό διότι ενθυμούμε την αθώωση οδηγού που είχε τραυματίσει θανάσιμα πεζό όπως διέσχιζε κάθετα το οδόστρωμα και αφού είχε κατέβει από τις διαχωριστικές μπάρες ασφαλείας............



Όπως κ νάχει Νάπο - επιτρέπεται δεν επιτρέπεται,

δεν είναι συμπεριφορά αυτή ... << την άλλη φορά θα σε πατήσω >> ... :(

Αλλά είπαμε ... παιδία ... :(:(:(



.

napgeo
06-09-2012, 02:58
Όπως κ νάχει Νάπο - επιτρέπεται δεν επιτρέπεται,

δεν είναι συμπεριφορά αυτή ... << την άλλη φορά θα σε πατήσω >> ... :(

Αλλά είπαμε ... παιδία ... :(:(:(



.

:u57:Η συμπεριφορά είναι κατακριτέα. Τι να σχολιάσουμε πάνω σε αυτό.

:u56:Αθηναίοι Πρόεδρε ότι και να πούμε είναι επιεικώς απαράδεκτοι......

phoenix
06-09-2012, 02:59
καλα αυτο που του ειπες με το gs ολα τα λεφτα!!!!!!!!!
τον κακομοιρη!!!!!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
06-09-2012, 03:02
:u56:Αθηναίοι Πρόεδρε ότι και να πούμε είναι επιεικώς απαράδεκτοι......


Χα χα χα ... μ' αρέσει που βγάζεις την ουρά σου έξω ... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/th_XA89.gif (http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA89.gif)

ckk
06-09-2012, 09:09
:D:D:D:D:D
Τι 'πες τώρα ρε φίλε;
Έκαστες στο φανάρι κι έκανες αυτήν την κουβέντα με το ούφο;
Χαρά στο κουράγιο σου!!!!
Κέφια είχες;):lo19:

Δόξα τον Μεγαλοδύναμο… πάντα έχω. ;)

Τυχερός ο Άνθρωπος Χρήστο μου.

Πέραν της πλάκας όμως η Κηφισίας είναι δρόμος ταχείας κυκλοφορίας. :Απορία:Επιτρέπονται τα ποδήλατα.

Και στο γράφω αυτό διότι ενθυμούμε την αθώωση οδηγού που είχε τραυματίσει θανάσιμα πεζό όπως διέσχιζε κάθετα το οδόστρωμα και αφού είχε κατέβει από τις διαχωριστικές μπάρες ασφαλείας............



Φυσικά και επιτρέπονται καπετάνιε μου. Στην θάλασσα μεσοπέλαγα δεν επιτρέπονται τα κανώ? :hmmm:
Βάλε και κανένα αξιόπιστο σημάδι στίξης, για να καταλαβαίνουμε και μεις… τί να εννοεί ο ποιητής. :D

Όπως κ νάχει Νάπο - επιτρέπεται δεν επιτρέπεται,

δεν είναι συμπεριφορά αυτή ... << την άλλη φορά θα σε πατήσω >> ... :(

Αλλά είπαμε ... παιδία ... :(:(:(



.

Όπως λέμε Νίκο μου και σε άλλα threads, όλα από το σπίτι ξεκινάνε. Μετά στο σχολείο, δεν μπορεί να συνεχιστεί η κυκλοφοριακή παιδεία, διότι απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑ.

καλα αυτο που του ειπες με το gs ολα τα λεφτα!!!!!!!!!
τον κακομοιρη!!!!!!!
Ξέρω να ΄σκοτώνω΄.

Χα χα χα ... μ' αρέσει που βγάζεις την ουρά σου έξω ... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/th_XA89.gif (http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA89.gif)

Αξιόπιστος πολίτης Ηπείρου τώρα γαρ.







Δεν θα τον ξαναδώ τον οδηγάρα, και να είμαι με το τζιπάκι…?

Ξέρετε… όλοι αυτοί οι γρήγοροι, επάνω στις Cayenne σταματάνε. :lo01:

Θέλει και τα φτιαξιματάκια της, μάλλον βρήκα υποψήφιο για φρενάρισμα για να πέσει επάνω μου και να μου τα φτιάξει όλα. :ha15:

asotosios
06-09-2012, 09:42
περα απο την ατακα του τυπου περι επομενης φορας και αλλες μεγαλοστομιες...και το γεγονος οτι σε εκλεισε ενω λες οτι σε ειχε δει...απαραδεκτες...

πιστευω ομως οτι τα ποδηλατα δεν πρεπει να μπαινουν σε δρομους οπως Κηφισιας... (οχι δεν οδηγω TDM:D)

πριν κανενα 3μηνο πετυχα ποδηλατη, να κανει ποδηλατο πανω στην Εθνικη στο υψος παλιας Ρενο, και να προσπαθουμε ολοι να τον αποφυγουμε και να κινδυνευουν με ατυχημα γιατι ο αλλος αποφασησε να κανει ποδηλατο στην Εθνικη, αυτο δεν πρεπει να γινεται...νομιζω οτι καποιες φορες οι απειροι τουλαχιστον ποδηλατες χανουν το μετρο...

καλο θα ειναι οι ποδηλατες (και εγω κανω ποδηλατο) να περνουμε δρομους μικροτερης κυκλοφοριας αλλωστε θα κινυνευουμε οι ιδιοι και οι αλλοι πολυ λιγοτερο...

Δήμος
06-09-2012, 09:42
Χαρά στο κουράγιο σου γείτονα που έκατσες και έπιασες κουβέντα με τον γιαπωνέζο. Αλλά ότι θα κάνεις μετά και εσύ τον κινέζο και θα τον πατήσεις, κρίμα δεν είναι...για τους πίσω που θα πέσουν πάνω του μετά;;; Χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

ckk
06-09-2012, 09:57
περα απο την ατακα του τυπου περι επομενης φορας και αλλες μεγαλοστομιες...και το γεγονος οτι σε εκλεισε ενω λες οτι σε ειχε δει...απαραδεκτες...

Είτε με αυτοκίνητο, είτε με μηχανή είτε με ποδήλατο, προσπαθώ πάντα να κοιτάω τον καθρέφτη αυτού που προσπερνάω.


πιστευω ομως οτι τα ποδηλατα δεν πρεπει να μπαινουν σε δρομους οπως Κηφισιας... (οχι δεν οδηγω TDM:D)

πριν κανενα 3μηνο πετυχα ποδηλατη, να κανει ποδηλατο πανω στην Εθνικη στο υψος παλιας Ρενο, και να προσπαθουμε ολοι να τον αποφυγουμε και να κινδυνευουν με ατυχημα γιατι ο αλλος αποφασησε να κανει ποδηλατο στην Εθνικη, αυτο δεν πρεπει να γινεται...νομιζω οτι καποιες φορες οι απειροι τουλαχιστον ποδηλατες χανουν το μετρο...

καλο θα ειναι οι ποδηλατες (και εγω κανω ποδηλατο) να περνουμε δρομους μικροτερης κυκλοφοριας αλλωστε θα κινυνευουμε οι ιδιοι και οι αλλοι πολυ λιγοτερο...

Πέρα από το ότι δεν απαγορεύεται, δεν βλέπω κανένα λόγο γιατί να μην πάω στην Κηφισίας. Πχ για να πάω στο χασάπικο, θα πρέπει να αφήνω το ποδήλατό μου σε κάποιο παράλληλο της κυρίας οδού? Ή να το κουβαλάω μαζί μου με τα πόδια?

Δεν είναι έτσι.

Άλλωστε και οι ποδηλατόδρομοι, κατειλημμένοι είναι από άλλα αυτοκίνητα, που παρκάρουν επάνω σε αυτούς. Ουστ βρωμιάρηδες Εκαλιώτες, καλά κάνουν και θέλουν να σας κάψουν...





μερικοί από εδώ μέσα... γειά σου ρε ΓιωργάραP. :)

Χαρά στο κουράγιο σου γείτονα που έκατσες και έπιασες κουβέντα με τον γιαπωνέζο. Αλλά ότι θα κάνεις μετά και εσύ τον κινέζο και θα τον πατήσεις, κρίμα δεν είναι...για τους πίσω που θα πέσουν πάνω του μετά;;; Χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν θα τον πατήσω. Θα φρενάρω μπροστά του. Ξέρει αυτός…

Θα πέσει επάνω μου. Δεν είναι ο μόνος. :ye33:

Έτσι κάνουν όλοι αυτοί. :sm7:

asotosios
06-09-2012, 10:17
Πέρα από το ότι δεν απαγορεύεται, δεν βλέπω κανένα λόγο γιατί να μην πάω στην Κηφισίας. Πχ για να πάω στο χασάπικο, θα πρέπει να αφήνω το ποδήλατό μου σε κάποιο παράλληλο της κυρίας οδού? Ή να το κουβαλάω μαζί μου με τα πόδια?

Δεν είναι έτσι.

Άλλωστε και οι ποδηλατόδρομοι, κατειλημμένοι είναι από άλλα αυτοκίνητα, που παρκάρουν επάνω σε αυτούς.



δεν ξερω αν ειναι παρανομο η οχι...αν δεν ειναι εχεις καθε δικαιωμα να βρισκεσαι εκει...το οτι ομως δεν ειναι παρανομο ισως συμβαινει μιας και δεν εχει προβλεφθει απο τον νομο...

με την ιδια λογικη και εγω θελω να παρω το 50αρι μου και να παω Θεσαλλονικη απο την Εθνικη...τοτε και εγω κινδυνευω αλλα και οι υπολοιποι στον δρομο μιας και δεν θα μπορω να παω πουθενα πανω απο 60..

το θεμα παρκαρισμα ποδηλατοδρομοι, ραμπες για διευκολυνση αναπηρικων αμαξιδιων θεσεις αναπηρικες....ειναι μεγααααααααααααααααλο...και δυστηχως δεν βλεπω να μπορει να λυθει χωρις να πεσει βουρδουλας...!!!

Gasgs
06-09-2012, 12:56
Ωραία μας τα λες ρε φίλε αλλά γιατι σήμερα ήσουν στον ίδιο δρόμο με το GS ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ; για να σε γνωρίσει αυτός με το TDM ; :D:D:D:D

vasorfa
06-09-2012, 13:18
Ωραία μας τα λες ρε φίλε αλλά γιατι σήμερα ήσουν στον ίδιο δρόμο με το GS ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ; για να σε γνωρίσει αυτός με το TDM ; :D:D:D:D


:sm3::sm3::sm3::eek::eek::eek::eek::eek::sm3::sm3::sm3:

NLS
06-09-2012, 13:27
Άλλος ένας που δεν πρόκειται να πάρει ποτέ GS...

Ευτυχώς. Ξέρετε την άποψη μου. Όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα. Πόσο μάλλον όσο λιγότεροι ηλίθιοι.

napgeo
06-09-2012, 14:46
Ευτυχώς. Ξέρετε την άποψη μου. Όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα. Πόσο μάλλον όσο λιγότεροι ηλίθιοι.



Μπά καλώς ήρθες. Θέλεις να τα ακούσεις βλέπω. Ξέρεις τι λέμε στην Πρέβεζα για δαύτους!!!!!!!!!!!!!!!

NLS
06-09-2012, 14:54
Α δεν ξέρω, δεν με αφορά. :)

Ξέρεις όμως τι λέω εγώ για την Πρέβεζα. :sm7:

(εντάξει δεν δικαιούμαι έχω χρόνια να πάω)

ckk
06-09-2012, 17:21
δεν ξερω αν ειναι παρανομο η οχι...αν δεν ειναι εχεις καθε δικαιωμα να βρισκεσαι εκει...το οτι ομως δεν ειναι παρανομο ισως συμβαινει μιας και δεν εχει προβλεφθει απο τον νομο...

με την ιδια λογικη και εγω θελω να παρω το 50αρι μου και να παω Θεσαλλονικη απο την Εθνικη...τοτε και εγω κινδυνευω αλλα και οι υπολοιποι στον δρομο μιας και δεν θα μπορω να παω πουθενα πανω απο 60..

το θεμα παρκαρισμα ποδηλατοδρομοι, ραμπες για διευκολυνση αναπηρικων αμαξιδιων θεσεις αναπηρικες....ειναι μεγααααααααααααααααλο...και δυστηχως δεν βλεπω να μπορει να λυθει χωρις να πεσει βουρδουλας...!!!

Απαγορεύεται παπί στον Αυτοκινητόδρομο, λόγω κυβικών. Ας μας τα πούνε οι Τροχαίοι της παρέας...


Ωραία μας τα λες ρε φίλε αλλά γιατι σήμερα ήσουν στον ίδιο δρόμο με το GS ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ; για να σε γνωρίσει αυτός με το TDM ; :D:D:D:D

Για να ξέρει ποιός τον πάτησε...

:hi50: κάρφαρε... :p Τί φτιάνς?


Ευτυχώς. Ξέρετε την άποψη μου. Όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα. Πόσο μάλλον όσο λιγότεροι ηλίθιοι.

Κι αυτό σωστό. :ye31:

asotosios
06-09-2012, 17:31
Αρχική Δημοσίευση από asotosios http://www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/%CE%9C%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%85-52/%CE%9C%CE%B1%CF%82-%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%8C%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B8%CE%B1-%CE%B8%CE%AD%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%86%CE%B5%CF%81%CE%B8%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5-34283-post752848/#post752848)
δεν ξερω αν ειναι παρανομο η οχι...αν δεν ειναι εχεις καθε δικαιωμα να βρισκεσαι εκει...το οτι ομως δεν ειναι παρανομο ισως συμβαινει μιας και δεν εχει προβλεφθει απο τον νομο...

με την ιδια λογικη και εγω θελω να παρω το 50αρι μου και να παω Θεσαλλονικη απο την Εθνικη...τοτε και εγω κινδυνευω αλλα και οι υπολοιποι στον δρομο μιας και δεν θα μπορω να παω πουθενα πανω απο 60..

το θεμα παρκαρισμα ποδηλατοδρομοι, ραμπες για διευκολυνση αναπηρικων αμαξιδιων θεσεις αναπηρικες....ειναι μεγααααααααααααααααλο...και δυστηχως δεν βλεπω να μπορει να λυθει χωρις να πεσει βουρδουλας...!!!


Απαγορεύεται παπί στον Αυτοκινητόδρομο, λόγω κυβικών. Ας μας τα πούνε οι Τροχαίοι της παρέας...

Στο άρθρο 29, παράγραφος 1 του ΚΟΚ λέει ότι απαγορεύεται η είσοδος σε αυτοκινητόδρομους, οδούς ταχείας κυκλοφορίας και σήραγγες σε όσα οχήματα δεν μπορούν να αναπτύξουν ταχύτητα μεγαλύτερη από 50χλμ/ώρα σε οριζόντια οδό...

commander
06-09-2012, 17:32
Ωραία μας τα λες ρε φίλε αλλά γιατι σήμερα ήσουν στον ίδιο δρόμο με το GS ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ; για να σε γνωρίσει αυτός με το TDM ; :D:D:D:D

ναι αλλα για αυτό από επάνω που μας λέει ο συντοπίτης,τη έχεις να πεις..?????:rolleyes:

ckk
06-09-2012, 17:37
Αρχική Δημοσίευση από asotosios http://www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/%CE%9C%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%85-52/%CE%9C%CE%B1%CF%82-%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%8C%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B8%CE%B1-%CE%B8%CE%AD%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%86%CE%B5%CF%81%CE%B8%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CE%B5-34283-post752848/#post752848)
δεν ξερω αν ειναι παρανομο η οχι...αν δεν ειναι εχεις καθε δικαιωμα να βρισκεσαι εκει...το οτι ομως δεν ειναι παρανομο ισως συμβαινει μιας και δεν εχει προβλεφθει απο τον νομο...

με την ιδια λογικη και εγω θελω να παρω το 50αρι μου και να παω Θεσαλλονικη απο την Εθνικη...τοτε και εγω κινδυνευω αλλα και οι υπολοιποι στον δρομο μιας και δεν θα μπορω να παω πουθενα πανω απο 60..

το θεμα παρκαρισμα ποδηλατοδρομοι, ραμπες για διευκολυνση αναπηρικων αμαξιδιων θεσεις αναπηρικες....ειναι μεγααααααααααααααααλο...και δυστηχως δεν βλεπω να μπορει να λυθει χωρις να πεσει βουρδουλας...!!!



Στο άρθρο 29, παράγραφος 1 του ΚΟΚ λέει ότι απαγορεύεται η είσοδος σε αυτοκινητόδρομους, οδούς ταχείας κυκλοφορίας και σήραγγες σε όσα οχήματα δεν μπορούν να αναπτύξουν ταχύτητα μεγαλύτερη από 50χλμ/ώρα σε οριζόντια οδό...


:ye02:, μια χαρά. Άρα...?



ναι αλλα για αυτό από επάνω που μας λέει ο συντοπίτης,τη έχεις να πεις..?????:rolleyes:

Αν μιλάς σε μένα, του απάντησα: ΄Για να ξέρει ποιός τον πάτησε΄. :cool2:

Αν επίσης μιλάς για το κράνος...

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


Λάθος, (που το άσχημο είναι ότι επαναλαμβάνεται) :cr13:

Gasgs
06-09-2012, 18:01
Για να ξέρει ποιός τον πάτησε...

:hi50: κάρφαρε... :p Τί φτιάνς?


Σε καρφωσα γιατί δεν πηρες τηλ για ποδήλατο :D:D:D

NLS
06-09-2012, 18:13
ΦΟΡΑ κράνος.
Μια φορά το μετανιώνουμε.

ckk
06-09-2012, 18:38
Για να ξέρει ποιός τον πάτησε...

:hi50: κάρφαρε... :p Τί φτιάνς?


Σε καρφωσα γιατί δεν πηρες τηλ για ποδήλατο :D:D:D


Αν πάρω, θα το πάρεις πίσω? :sm7:

ΦΟΡΑ κράνος.
Μια φορά το μετανιώνουμε.

Μπρρρρρρρρ, τί είπες τώρα.

Το ξέρω, το ξέρω αλλά λέω μέχρι την Κηφισιά θα πάω...


Μαλ.ακία μεγάλη. Που δεν κόβεται όμως. Ουδέις τεληος. :)

Ακιs
06-09-2012, 19:28
Ξέρετε… όλοι αυτοί οι γρήγοροι, επάνω στις Cayenne σταματάνε. :lo01:

Νο comments.....!!!!

:D :D :D :D :D :D

:re26: :re26:

frits
06-09-2012, 20:01
Xρήστο λαλάκας ο τύπος, αλλά με ποδήλατο στην Κηφισίας είναι χειρότερα από το να κυκλοφορείς με το GS χωρίς κράνος...:D

Το αν είναι νόμιμο ή όχι καμία σημασία δεν έχει, με όχημα που είναι δραματικά πιό αργό από τα υπόλοιπα που κινούνται στον δρόμο είσαι υποψήφιο θύμα και εξαρτάσαι από την στραβομάρα του κάθε ένα...

κατά την γνώμη μου η δεξιά λωρίδα είναι η πιό επικίνδυνη γιατί οδηγούν όλα τα στραβά εκεί πέρα, η προσπερνούν οι "γρήγοροι"...:u57:

ckk
07-09-2012, 01:13
Xρήστο λαλάκας ο τύπος, αλλά με ποδήλατο στην Κηφισίας είναι χειρότερα από το να κυκλοφορείς με το GS χωρίς κράνος...:D

Το αν είναι νόμιμο ή όχι καμία σημασία δεν έχει, με όχημα που είναι δραματικά πιό αργό από τα υπόλοιπα που κινούνται στον δρόμο είσαι υποψήφιο θύμα και εξαρτάσαι από την στραβομάρα του κάθε ένα...

κατά την γνώμη μου η δεξιά λωρίδα είναι η πιό επικίνδυνη γιατί οδηγούν όλα τα στραβά εκεί πέρα, η προσπερνούν οι "γρήγοροι"...:u57:

Και πως να παω ρε Σταυρό? Από Χαρίλαου Τρικούπη? Ακομη χειρότερα, γιατί από κει κατεβαίνουν τα γρήγορα Cayenne από Εκάλη και Πολιτεία.

Άρα δεν παίρνω το ποδήλατο μου για Κηφισιά? Νεύρα :cr13:.

ckk
07-09-2012, 01:15
Νο comments.....!!!!



:D :D :D :D :D :D


:re26: :re26:


Είσαι εσύ ένας...

Εμ τι, δυο είσαι, θα μου πεις? :re28:

Περασα σημερα, αλλά δεν...

napgeo
07-09-2012, 03:27
Αν μπορέσετε να συνεννοηθείτε η βγάλετε κάποια άκρη να το γράψετε.

Σαν Αθηναίοι συμπεριφέρεστε και μάλιστα χλιδάτοι.
Για όνομα του Θεού. Γερμανικά προβληματικά οδηγείται. Προσγειωθείτε λοιπόν……………..

ckk
07-09-2012, 10:51
Αν μπορέσετε να συνεννοηθείτε η βγάλετε κάποια άκρη να το γράψετε.

Σαν Αθηναίοι συμπεριφέρεστε και μάλιστα χλιδάτοι.
Για όνομα του Θεού. Γερμανικά προβληματικά οδηγείται. Προσγειωθείτε λοιπόν……………..

ρε Ναπο, το ποδηλατο είναι Ελληνικό. Μπερδεύεσαι με τα μηχανάκια μας.

Με αυτά πετάμε πάνω από όλους και χρειάζεται να προσγειωνόμαστε κάθε φορά. :lo20:

Έχουμε και τον έλικα... γάμ.σέ τα.


Άλλωστε ΚΑΙ Αθηναίοι είμαστε ΚΑΙ χλιδάτοι.

Στο GS Forum είσαι. Μην μπερδεύεσαι με γιαπωνέζικα.

NLS
07-09-2012, 11:02
Εγώ πάντως είμαι Πειραιώτης.

gsmaniac
07-09-2012, 11:05
2003.....μεσημερακι, είχα το κόλλημα με το ποδήλατο και τριγυρνουσα παντού με αυτο:rolleyes:
Πηγαίνοντας λοιπόν σε έναν δρόμο με σχετική κίνηση.....έγινα ΠΟΥΛΙ, γιατι μια συμπαθεστατη οδηγός αυτοκινήτου, δεν υπολόγισε καλα και με χτύπησε στην πίσω ρόδα....:cool:
Ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα, αλλα απο τοτε δεν ξανακυκλοφορησα με ποδήλατο, όπου υπάρχουν αυτοκίνητα;)
Είμαι απο τους τυχερούς, που μένουν κοντα σε ποδηλατικό περιβάλλον.....και ποδηλατω μόνο εκει...:rolleyes:

NLS
07-09-2012, 11:14
που είναι το ποδηλατικό περιβάλλον;

gemara
07-09-2012, 11:23
2003.....μεσημερακι, είχα το κόλλημα με το ποδήλατο και τριγυρνουσα παντού με αυτο:rolleyes:
Πηγαίνοντας λοιπόν σε έναν δρόμο με σχετική κίνηση.....έγινα ΠΟΥΛΙ, γιατι μια συμπαθεστατη οδηγός αυτοκινήτου, δεν υπολόγισε καλα και με χτύπησε στην πίσω ρόδα....:cool:
Ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα, αλλα απο τοτε δεν ξανακυκλοφορησα με ποδήλατο, όπου υπάρχουν αυτοκίνητα;)
Είμαι απο τους τυχερούς, που μένουν κοντα σε ποδηλατικό περιβάλλον.....και ποδηλατω μόνο εκει...:rolleyes:


Θά' χες το γερμανικό μάλλον...

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/china-crash-bicyclecopy.jpg

vpentza
07-09-2012, 11:45
Θά' χες το γερμανικό μάλλον...

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/china-crash-bicyclecopy.jpg

πες τα Χρυσόστομε..............:lo19::lo19::lo19:

NLS
07-09-2012, 11:50
Τώρα πρέπει να υπερασπιστούμε τον αξιόπιστο.
Αυτό λέγεται ελεγχόμενη παραμόρφωση και σκοπό έχει να "σώσει" τους επιβαίνοντες στο αυτοκίνητο (ναι από το... ποδήλατο).

gsmaniac
07-09-2012, 12:12
που είναι το ποδηλατικό περιβάλλον;

ξεκινωντας απο το ΣΕΦ......στον παραδρομο προς ΦΛΟΙΣΒΟ και διασχιζοντας την μαρινα και απο το μεγαλο πεζοδρομιο της παραλιακης, φτανεις στα αστερια της γλυφαδας, χωρις να κινδυνευεις απο ΙΧ.....;)
Πηγαινε ελα ειναι γυρω στα 40 χιλιομετρα και λογω της ευθειας, ειναι ιδανικ η διαδρομη για προπονηση(ρυθμο)...;)

gsmaniac
07-09-2012, 12:14
Θά' χες το γερμανικό μάλλον...

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/china-crash-bicyclecopy.jpg

ευτυχως δεν με ειχε πετυχει ετσι ακριβως, αλλα με χτυπησε στο πλαι της πισω ροδας.........μιλαμε οτι πεταξα πραγματικα:wo20:
αλλου το ποδηλατο και αλλου το πουλι......:D

gemara
07-09-2012, 14:11
...
αλλου το ποδηλατο και αλλου το πουλι......:D

και συ;;;;:Απορία::Απορία::Απορία:

frits
07-09-2012, 14:28
Και πως να παω ρε Σταυρό? Από Χαρίλαου Τρικούπη? Ακομη χειρότερα, γιατί από κει κατεβαίνουν τα γρήγορα Cayenne από Εκάλη και Πολιτεία.

Άρα δεν παίρνω το ποδήλατο μου για Κηφισιά? Νεύρα :cr13:.

Δεν νομίζω ότι προσφέρονται οι ελληνικοί δρόμοι και ειδικά οι αστικοί για ποδήλατο.

Φέρσου έξυπνα και μη πας κόντρα στην τύχη σου.....:ye33:

Sotos_
07-09-2012, 14:39
κανω καθε μερα την διαδρομη Π Φαληρο - Μαρουσι ... με ποδηλατο... πολυ νωρις το πρωι, και πισω το απογευμα.

Απο τον ΜΑρτη, εχω κανει περιπου 4500 km καπως ετσι, συν τα σαββατοκυριακα που ειναι προπονησεις μονο για ευχαριστηση...

Ειναι γεγονος οτι η συμπεριφορα των οδηγων εχει αλλαξει πολυ σε σχεση με παλαιοτερα (το ξαναεκανα το 2007 αυτο), αλλα δεν παυει να ειμαστε ακομα πολυ πίσω από άλλες χωρες και συμπεριφορές οδηγων. (ξερω - δεν χρειαζεται να οδηγεις ποδηλατο για να το καταλαβεις αυτο) ...

ο τυπος με το TDM προφανως ηταν κομπλεξαρα... το ξερω καλα... καθε μερα συναντω τουλαχιστον εναν τετοιον (συχνα περισσοτερους) ...
Απλα τους αγνοεις, η "τους την λες" καπως ευγενικα, ωστε να μην κανουν το ιδιο στον επομενο ποδηλατη που θα συναντησουν παρακατω (ναι εχουμε γινει πολλοί)...

θελει πολυ προσοχη, και να αποφευγεις τους κεντρικους δρομους... πχ παω ολο απο στενακια και πρωτη φορα βγαινω σε κεντρικο στην καλιρροης. Μετα την κατεχακη, ολη την κηφισιας την πηγαινω απο παραδρομο και ειναι ολα μια χαρα...
κανω περιπου 45 λεπτα...
με το αμαξι θα ηθελα 1,5 ωρες, με την μηχανη 30...
Τα 14 κιλα που εχασα ομως τους τελευταιους μηνες, τα κουβαλαγα πανω μου τα τελευταια 5 χρονια...
χαλαλι το καθημερινο ρισκο, αν και κανω οτι μπορω για την ασφαλεια μου (καθρευτη, πολυ δυνατα πισω φωτα, κρανος ΠΑΝΤΑ εννοειται - απορω με αυτους που δεν φορανε!)

στην επιστροφη αδειαζει και το μυαλο απο τις καθημερινες σκοτουρες και γυρναω σπιτι καινουριος!

τα σαββατοκυριακα "χτυπιεμαι" στην παραλιακη, παλι πολυ πρωι, η ανεβαινω κανα υμηττο η παρνηθα να φυγουν οι τοξινες και να ξυπνησουν τα αιματα!
και εκει μια απο τα ιδια απο συμπεριφορες οδηγων... (ειδικα η παραλιακη πολυ πρωι την κυριακη ... ειναι σαν την ρωσικη ρουλετα!)

Παντα ελπιζω για τα παιδια μας να ειναι καλυτερα τα πραγματα και να μην εχουν να αντιμετωπισουν τετοιους συνανθρωπους!

NLS
07-09-2012, 15:32
Μακάρι να γίνετε πολλοί (λέω "γίνετε" γιατί δεν ξέρω αν θα ψηθώ τώρα κοντά αλλά δεν σημαίνει ότι δεν "πάω" την όλη προσπάθεια) και να βελτιωθούμε και εμείς ως λαός.

Πάντως οκ μην τα πάμε όλα στην εγχώρια παιδία. Στην Ολλανδία πχ. που ΕΧΟΥΝ "παιδία" στα οχήματα, αυτοκίνητο ΠΟΛΥ ΧΛΩΜΟ να σε πατήσει στο Amsterdam (ή ακόμα και τραμ), ΠΟΔΗΛΑΤΟ όμως ΠΟΛΥ πιθανό να σε πατήσει (πάνε σαν τα δικά μας παπιά).

IOTH1X
07-09-2012, 15:38
ξεκινωντας απο το ΣΕΦ......στον παραδρομο προς ΦΛΟΙΣΒΟ και διασχιζοντας την μαρινα και απο το μεγαλο πεζοδρομιο της παραλιακης, φτανεις στα αστερια της γλυφαδας, χωρις να κινδυνευεις απο ΙΧ.....;)
Πηγαινε ελα ειναι γυρω στα 40 χιλιομετρα και λογω της ευθειας, ειναι ιδανικ η διαδρομη για προπονηση(ρυθμο)...;)

ΜΕ ΕΞΕΡΕΣΗ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΛΑΛΑΚΙΑΣ :u57:

Εβδόμη Online - “Εύκολα” θύματα των αυτοκινητιστών οι ποδηλάτες-Εβδόμη Online (http://www.ebdomi.com/eidiseis-nea/4985-eykola-thimata-ton-aytokinhtiston-oi-podilates.html)

frits
07-09-2012, 15:40
Μακάρι να γίνετε πολλοί (λέω "γίνετε" γιατί δεν ξέρω αν θα ψηθώ τώρα κοντά αλλά δεν σημαίνει ότι δεν "πάω" την όλη προσπάθεια) και να βελτιωθούμε και εμείς ως λαός.

Πάντως οκ μην τα πάμε όλα στην εγχώρια παιδία. Στην Ολλανδία πχ. που ΕΧΟΥΝ "παιδία" στα οχήματα, αυτοκίνητο ΠΟΛΥ ΧΛΩΜΟ να σε πατήσει στο Amsterdam (ή ακόμα και τραμ), ΠΟΔΗΛΑΤΟ όμως ΠΟΛΥ πιθανό να σε πατήσει (πάνε σαν τα δικά μας παπιά).

Μήπως περπατούσες σε ποδηλατόδρομο.....; :D

NLS
07-09-2012, 16:40
Όχι αλλά τον περνούσα. Δεν δίνουν καμία προτεραιότητα. Γκαζώνουν κιόλας. Κάπως σαν Έλληνες.

NLS
07-09-2012, 16:42
ΜΕ ΕΞΕΡΕΣΗ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΛΑΛΑΚΙΑΣ :u57:

Εβδόμη Online - “Εύκολα” θύματα των αυτοκινητιστών οι ποδηλάτες-Εβδόμη Online (http://www.ebdomi.com/eidiseis-nea/4985-eykola-thimata-ton-aytokinhtiston-oi-podilates.html)

Όχι ότι αλλάζει κάτι αυτό (αλλά θα τον πονέσει περισσότερο αν το διάβαζε - γιατί τέτοιο είναι το κόμπλεξ αυτών), αλλά ο συγκεκριμένος ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ και ήθελε και μαγκιές.
ΒΛΑΚΑΣ.

ckk
07-09-2012, 21:21
Εγώ πάντως είμαι Πειραιώτης.

Λιμάνι μας είσαι ρε φίλε… μην τρελαίνεσθε. Κατεβαίνω καμιά φορά ως Φρεατίδα, Κυριακή πρωί. Υπέροχα.

Τι μου λέτε να μην πηγαίνω ως την Κηφισιά… :hmmm:

2003.....μεσημερακι, είχα το κόλλημα με το ποδήλατο και τριγυρνουσα παντού με αυτο:rolleyes:
Πηγαίνοντας λοιπόν σε έναν δρόμο με σχετική κίνηση.....έγινα ΠΟΥΛΙ, γιατι μια συμπαθεστατη οδηγός αυτοκινήτου, δεν υπολόγισε καλα και με χτύπησε στην πίσω ρόδα....:cool:
Ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα, αλλα απο τοτε δεν ξανακυκλοφορησα με ποδήλατο, όπου υπάρχουν αυτοκίνητα;)
Είμαι απο τους τυχερούς, που μένουν κοντα σε ποδηλατικό περιβάλλον.....και ποδηλατω μόνο εκει...:rolleyes:
Αχ εσείς οι τυχεροί… πού εμείς οι πτωχοί πλην τίμιοι…

Τώρα πρέπει να υπερασπιστούμε τον αξιόπιστο.
Αυτό λέγεται ελεγχόμενη παραμόρφωση και σκοπό έχει να "σώσει" τους επιβαίνοντες στο αυτοκίνητο (ναι από το... ποδήλατο).
Στην ελεγχόμενη παραμόρφωση περιλαμβάνεται και το στράβωμα του ψαλιδιού?

Σιγά βέβαια μην είχε και ψαλίδι… αλλά λέμε τώρα.

ξεκινωντας απο το ΣΕΦ......στον παραδρομο προς ΦΛΟΙΣΒΟ και διασχιζοντας την μαρινα και απο το μεγαλο πεζοδρομιο της παραλιακης, φτανεις στα αστερια της γλυφαδας, χωρις να κινδυνευεις απο ΙΧ.....;)
Πηγαινε ελα ειναι γυρω στα 40 χιλιομετρα και λογω της ευθειας, ειναι ιδανικ η διαδρομη για προπονηση(ρυθμο)...;)

Ευθεία θείοοοο… πού πας καημένε. Έλα καμιά Πάρνηθα…έλα κανένα Βασιλικό κτήμαααα…

Δεν το εννοούσα πολυχρονεμένε μου Κώστα, που θα με βοηθήσεις αύριο στο στήσιμο της σκηνούλας μου… :lo19:
και συ;;;;:Απορία::Απορία::Απορία:

Δεν νομίζω ότι προσφέρονται οι ελληνικοί δρόμοι και ειδικά οι αστικοί για ποδήλατο.

Φέρσου έξυπνα και μη πας κόντρα στην τύχη σου.....:ye33:
Για αυτό πηγαίνουμε τις βόλτες μας στα Βασιλικά…:ye33:
Όχι ότι αλλάζει κάτι αυτό (αλλά θα τον πονέσει περισσότερο αν το διάβαζε - γιατί τέτοιο είναι το κόμπλεξ αυτών), αλλά ο συγκεκριμένος ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ και ήθελε και μαγκιές.
ΒΛΑΚΑΣ.
Άλλοι σταματάνε στις Cayenne, άλλοι σε ομάδα ποδηλατιστών. Όπου βρει ο καθένας. Δεν μπορείς να διαλέξεις εκείνη την ώρα. :sm7: :sm3:

kostasmats
09-09-2012, 16:24
ειπα και εγω με ενα φιλο να ανεβουμε υμητο για ποδηλατακι.Στο αναψυκτιριο στην Καλοπουλα ,για οσους ξερουν ,εχουμε αραξει στο δρομο.
Σκανε τρια παιδια με καθαροαιμα και πανε να ανεβουν το μονοπατι,ο ενας εκ των τριων παει να ανεβει απο τα σκαλια χωρις να δωσει σημασια στον φιλο μου που ειχε αραξει λιγο πιο διπλα,πεταει το καθαρο μια πετρα και τη στελνει στο κρανος του κολητου.Τα παιρνει ο φιλος και τον κραζει(δεν τον εβρισε),ο αλλος αντι να πει ενα συγνωμη να ξεμπερδευει αρχιζει τα ''δε τρεχει'', ''τι φωναζεις αφου δε χτυπησες''και τετοια.κατεβαινει και ο δευτερος και παει και ζηταει τα ρεστα.Τους λεει ο φιλος ''ειστε ελληναρες''και ο τριτος που ειχε ανεβει λιγο πιο πανω το ακουει και θιγεται και κατηφοριζει καβαλα στη μηχανη σαν το bravehart να μανουριασει, μπαινω και γω που τοση ωρα καθομουν λιγο πιο πισω και ,ανεβαζουμε τους τονους.Ευτυχως ειμασταν ψυχραιμοι και εμεις και αυτοι και δεν πεσαν μπινελικια ,γιατι οπως ειχαμε τσιτωσει ολοι σιγουρα θα παιζαμε μπουνιες.
Εχουμε γεμισει τσαμπα μαγκες:mad:

Arkas
09-09-2012, 23:01
......Εχουμε γεμισει τσαμπα μαγκες:mad:
Και πολλά συσσωρευμένα νεύρα ... :( :( :(

napgeo
10-09-2012, 00:17
Και πολλά συσσωρευμένα νεύρα ... :( :( :(


:Απορία:Δηλ Arkas εσείς όταν βλέπετε κάποιον με Γερμανικό ποδήλατο στο οδόστρωμα δεν έχεις την επιθυμία να τον πατήσεις απο τα συσσωρευμένα νεύρα σου.........

frits
10-09-2012, 09:02
:Απορία:Δηλ Arkas εσείς όταν βλέπετε κάποιον με Γερμανικό ποδήλατο στο οδόστρωμα δεν έχεις την επιθυμία να τον πατήσεις απο τα συσσωρευμένα νεύρα σου.........


Μήπως να κάνω αίτημα για αλλαγή nickname...:rolleyes:

napgeo
10-09-2012, 12:34
Μήπως να κάνω αίτημα για αλλαγή nickname...:rolleyes:


:Απορία:Είπαμε .


Ότι λέμε θα κάνουμε:re26:...............