PDA

View Full Version : Πάω να φέρω γάλα και ψωμί για το παιδί...


Lupo
09-09-2012, 22:20
Κυριακή απόγευμα, χαλαρώνουμε στο σπίτι όλοι μαζί, σαν τα λιοντάρια που έχουν πιάσει όλοι από μια σκιά και είναι μέσα στην μουργέλα.
Κάνει την κίνηση η γυναίκα μου και λέει : θα χρειαστούμε και γάλα και ψωμί για αύριο, για το παιδί.
Γρήγορες σκέψεις κυκλοφορούν στο μυαλό μου: Να πεταχτώ με την μηχανή-Μια βδομάδα έχω να την καβαλήσω-Έχει και ένα super market καμιά 20αριά χλμ μακρυά-Μπορώ να περάσω και από χώμα με την μακρυνή διαδρομή.... και άλλα τέτοια λογικά!:lo19:

Πάω εγώ, μωρό.


Ετοιμάζομαι, μπότες,γάντια,κράνος. Μία τσάντα που κουβαλάω πάντα μαζί μου που περιέχει βασικά* πράγματα (όταν περνάς την Σαχάρα ας πούμε) λέω για πρώτη φορά
"Ασ'την ρε. Γάλα και ψωμί πας να φέρεις".:rolleyes:

(Βασικά= από κιτ για να επιδιορθώνεις λάστιχο, ιμάντες, φαρμακείο ως κιτ με κλωστή και βελόνα, gps, φορτιστές κάθε είδους και άλλα πολλά)

Ξεκινάω. Πάω γύρω από την αλυκή, στο περίεργο αυτό μείγμα χώματος, καμποσο κοπάνημα και τέλος πάντων φτάνω. Ψωνίζω αδημονώντας για την επιστροφή από την ίδια διαδρομή.

Μπαίνω χώμα. Ωραία διαδρομή. Αυτό το κατηφοράκι με την πούδρα δεν το θυμάμαι. Ωραίες εικόνες όμως. Η αλυκή δεν έπρεπε να είναι μόνο δεξιά μου? Γιατί είναι και στ' αριστερά μου? Ανηφοράκι? δεν το θυμάμαι. Ωπ!Μπροστά μου το κέντρο της λίμνης?!!! Ποιος ήρθε με τρακτερ και όργωσε το τελευταίο κομμάτι γης? Βουλιάζω.... γκάζιιιιιιιι, αλλά για να βγω που? μέσα στην αλυκή? Φρένο τώρα πριν πάω πιο μέσα και βλέπουμε.

Αυτάαααα...
Είμαι καμιά 10αριά μέτρα, μέσα σε φρεσκο-οργωμένο χώμα, στο κέντρο μίας αλυκής, μόνος, με το κινητό στα κόκκινα, την τσάντα επιβίωσης στο σπίτι, μία φρατζόλα ψωμί κι ένα γάλα, μισή ώρα πριν νυχτώσει.
Μιά χαρά λέω. Τουλάχιστον θα φάω.

Λίγο γκάζι, βουλιάζω κι άλλο. Βλέπω προς το κέντρο της αλυκής. Πως θα γυρίσω προς τα πίσω? Ρίχνω την μηχανή στο πλάι, τραβάω και την γυρνάω με μούρη προς τα έξω. Ξανά μπρός. Μισό μέτρο και πάλι βουλιάζω. Πέρνω 3-4 τηλέφωνα για να ξέρουν που είμαι και για βοήθεια και μέχρι να έρθουν, προσπαθώ.
Ξαναρίχνω την μηχανή στο πλάι. Ψάχνω να βρω πέτρες και ξύλα όσο έχει φως. Πέτρες γιοκ. Σε απόσταση χιλιομέτρου+ τίποτα. Ένα ξύλο βρήκα που το αλάτι το είχε επηρρεάσει τόσο πολύ που μόλις το έπιασα έγινε δύο κομμάτια. Βάζω ότι βρίσκω και ξανασηκώνω.
Ίδια διαδικασία, συνολικά 7 φορές.
Εδώ να πω, ότι τελικά η χοντρές μας σηκώνοντε. Αλλά κάθε φορά που πέφτει και την σηκώνεις, βαραίνει περίπου 10-20 κιλά την φορά. Την έβδομη φορά πρέπει να ήταν πάνω από 400 κιλά!:lo20:


Νύχτωσε και φώτα σωτηρίας πουθενά. Ξαφνικά βλέπω κάποια φώτα, αλλά πηγαίνουν αλλού. Τηλέφωνο. Πιο δεξιά. Εκεί θα κολλήσετε.
Έχω ανάψει τα φώτα της μηχανής αλλά δεν με βλέπουν. Εγώ τους βλέπω και τους κατευθήνω περίπου.
Βρεθήκαμε.
Σταματάω τ' αυτοκίνητο όσο έχει χώμα που πατιέται και λέμε να την τραβήξουμε αυτά τα 5 μέτρα με σχοινί. Δενουμε.
Πάω να βάλω μπρός την μηχανή. Τικ τικ τικ.... ####τ...####τ...μπαταρία...
Το αυτοκίνητο κάνει να τραβήξει, η μηχανή δεν ξεκολλάει με τίποτα! Ούτε εκατοστό δεν πάει. Πατάς το χώμα και μπαίνεις ως το γόνατο.
Μία λύση στα γρήγορα. Την σηκώνουμε. Χωρίς σκέψη και με υπερένταση.
Και ωπ.... στα χέρια το πίσω μέρος και το μπροστά ξεκολλάει και αρχίζει να τσουλάει....
Βγήκαμε:ye30:

Με σπρώχνουν και παίρνει και μπρός. Όλε! Φεύγουμε.
Χαιρετάω τα περίεργα πτηνα και ζώα που με την έλευση της νύχτας είχαν πλησιάσει και έκανε το καθένα τον δικό του ήχο, και πάμε...


Ηθικό δίδαγμα: Για να έχεις οικογένεια, πρέπει να είναι έτοιμος να σηκώσεις πολλά βάρη, και το να έχεις παιδί σημαίνει ότι και το πιο απλό μπορεί να είναι μία περιπέτεια.
:ye33:

Lupo
09-09-2012, 22:24
:rolleyes::D

white angel
09-09-2012, 22:27
τέλος καλά όλα καλά. έκανες και ένα mini safari με όλα τα παρελκόμενα μαζί λάσπη κώλυμα και ότι άλλο βάλει ο νους σου να είσαι πάντα καλά και γερος.

Lupo
09-09-2012, 22:31
τέλος καλά όλα καλά. έκανες και ένα mini safari με όλα τα παρελκόμενα μαζί λάσπη κώλυμα και ότι άλλο βάλει ο νους σου να είσαι πάντα καλά και γερος.
Όντως, όλα μια χαρά, και απλά λόγω υπερέντασης ήθελα να το γράψω.
Κι εσύ πάντα καλά, και τέτοια νά ' ναι τα προβλήματα μας, μόνο!

;)

jarhead
09-09-2012, 22:32
Εδω ειναι που λεμε....Ο ##### σου σε ετρωγε,,,,:sm7::sm7::sm7:Ολα καλα....:ye02:

MARK
09-09-2012, 22:33
Α ρε Νικολάκη,ταρζανιλίκια ήθελες:lo19:
Πάλι καλά που είχες κινητό,γιατί η Κούλα θα νόμιζε ότι πάς για τσιγάρα και δεν θα γυρίσεις:lo19:
Η Κούκλα καλά εσύ καλά,τέλος καλό όλα καλά.
Καλά να περνάς φιλαράκι :ye33:

ckalfas
09-09-2012, 22:35
Είσαι ωραίος...!;)
Ένα ακόμη δίδαγμα είναι ότι στις Αλυκές, πας με παρέα!:D

Lupo
09-09-2012, 22:37
Α ρε Νικολάκη,ταρζανιλίκια ήθελες:lo19:
Πάλι καλά που είχες κινητό,γιατί η Κούλα θα νόμιζε ότι πάς για τσιγάρα και δεν θα γυρίσεις:lo19:
Η Κούκλα καλά εσύ καλά,τέλος καλό όλα καλά.
Καλά να περνάς φιλαράκι :ye33:


Τον μασάω το Ταρζάν πλέον ρε Γιάννη!
7 φορές έριξα και σήκωσα την χοντρή λέμε. Κτήνος είμαι!:lo19:
Όλα καλά ρε σύ. Απλά την διαδρομή την κάνω συχνά για χαλάρωση, απλά αυτή τη φορά κάπου έστριψα λάθος, και κάποιος όργωσε.... την αλυκή!!!!
Δεν παίζει!

Κι εσύ ρε Γιαννιό, πάντα καλά!:ye33:

Lupo
09-09-2012, 22:38
Είσαι ωραίος...!;)
Ένα ακόμη δίδαγμα είναι ότι στις Αλυκές, πας με παρέα!:D
Όντως, αλλά και για ψωμί???
:lo19:

Lupo
09-09-2012, 22:39
Εδω ειναι που λεμε....Ο ##### σου σε ετρωγε,,,,:sm7::sm7::sm7:Ολα καλα....:ye02:
ε, για να λέμε την αλήθεια............ ναι!
:lo19:

spindy
09-09-2012, 22:39
Κυριακή απόγευμα, χαλαρώνουμε στο σπίτι όλοι μαζί, σαν τα λιοντάρια που έχουν πιάσει όλοι από μια σκιά και είναι μέσα στην μουργέλα.
Κάνει την κίνηση η γυναίκα μου και λέει : θα χρειαστούμε και γάλα και ψωμί για αύριο, για το παιδί.
Γρήγορες σκέψεις κυκλοφορούν στο μυαλό μου: Να πεταχτώ με την μηχανή-Μια βδομάδα έχω να την καβαλήσω-Έχει και ένα super market καμιά 20αριά χλμ μακρυά-Μπορώ να περάσω και από χώμα με την μακρυνή διαδρομή.... και άλλα τέτοια λογικά!:lo19:

Πάω εγώ, μωρό.


Ετοιμάζομαι, μπότες,γάντια,κράνος. Μία τσάντα που κουβαλάω πάντα μαζί μου που περιέχει βασικά* πράγματα (όταν περνάς την Σαχάρα ας πούμε) λέω για πρώτη φορά
"Ασ'την ρε. Γάλα και ψωμί πας να φέρεις".:rolleyes:

(Βασικά= από κιτ για να επιδιορθώνεις λάστιχο, ιμάντες, φαρμακείο ως κιτ με κλωστή και βελόνα, gps, φορτιστές κάθε είδους και άλλα πολλά)

Ξεκινάω. Πάω γύρω από την αλυκή, στο περίεργο αυτό μείγμα χώματος, καμποσο κοπάνημα και τέλος πάντων φτάνω. Ψωνίζω αδημονώντας για την επιστροφή από την ίδια διαδρομή.

Μπαίνω χώμα. Ωραία διαδρομή. Αυτό το κατηφοράκι με την πούδρα δεν το θυμάμαι. Ωραίες εικόνες όμως. Η αλυκή δεν έπρεπε να είναι μόνο δεξιά μου? Γιατί είναι και στ' αριστερά μου? Ανηφοράκι? δεν το θυμάμαι. Ωπ!Μπροστά μου το κέντρο της λίμνης?!!! Ποιος ήρθε με τρακτερ και όργωσε το τελευταίο κομμάτι γης? Βουλιάζω.... γκάζιιιιιιιι, αλλά για να βγω που? μέσα στην αλυκή? Φρένο τώρα πριν πάω πιο μέσα και βλέπουμε.

Αυτάαααα...
Είμαι καμιά 10αριά μέτρα, μέσα σε φρεσκο-οργωμένο χώμα, στο κέντρο μίας αλυκής, μόνος, με το κινητό στα κόκκινα, την τσάντα επιβίωσης στο σπίτι, μία φρατζόλα ψωμί κι ένα γάλα, μισή ώρα πριν νυχτώσει.
Μιά χαρά λέω. Τουλάχιστον θα φάω.

Λίγο γκάζι, βουλιάζω κι άλλο. Βλέπω προς το κέντρο της αλυκής. Πως θα γυρίσω προς τα πίσω? Ρίχνω την μηχανή στο πλάι, τραβάω και την γυρνάω με μούρη προς τα έξω. Ξανά μπρός. Μισό μέτρο και πάλι βουλιάζω. Πέρνω 3-4 τηλέφωνα για να ξέρουν που είμαι και για βοήθεια και μέχρι να έρθουν, προσπαθώ.
Ξαναρίχνω την μηχανή στο πλάι. Ψάχνω να βρω πέτρες και ξύλα όσο έχει φως. Πέτρες γιοκ. Σε απόσταση χιλιομέτρου+ τίποτα. Ένα ξύλο βρήκα που το αλάτι το είχε επηρρεάσει τόσο πολύ που μόλις το έπιασα έγινε δύο κομμάτια. Βάζω ότι βρίσκω και ξανασηκώνω.
Ίδια διαδικασία, συνολικά 7 φορές.
Εδώ να πω, ότι τελικά η χοντρές μας σηκώνοντε. Αλλά κάθε φορά που πέφτει και την σηκώνεις, βαραίνει περίπου 10-20 κιλά την φορά. Την έβδομη φορά πρέπει να ήταν πάνω από 400 κιλά!:lo20:


Νύχτωσε και φώτα σωτηρίας πουθενά. Ξαφνικά βλέπω κάποια φώτα, αλλά πηγαίνουν αλλού. Τηλέφωνο. Πιο δεξιά. Εκεί θα κολλήσετε.
Έχω ανάψει τα φώτα της μηχανής αλλά δεν με βλέπουν. Εγώ τους βλέπω και τους κατευθήνω περίπου.
Βρεθήκαμε.
Σταματάω τ' αυτοκίνητο όσο έχει χώμα που πατιέται και λέμε να την τραβήξουμε αυτά τα 5 μέτρα με σχοινί. Δενουμε.
Πάω να βάλω μπρός την μηχανή. Τικ τικ τικ.... ####τ...####τ...μπαταρία...
Το αυτοκίνητο κάνει να τραβήξει, η μηχανή δεν ξεκολλάει με τίποτα! Ούτε εκατοστό δεν πάει. Πατάς το χώμα και μπαίνεις ως το γόνατο.
Μία λύση στα γρήγορα. Την σηκώνουμε. Χωρίς σκέψη και με υπερένταση.
Και ωπ.... στα χέρια το πίσω μέρος και το μπροστά ξεκολλάει και αρχίζει να τσουλάει....
Βγήκαμε:ye30:

Με σπρώχνουν και παίρνει και μπρός. Όλε! Φεύγουμε.
Χαιρετάω τα περίεργα πτηνα και ζώα που με την έλευση της νύχτας είχαν πλησιάσει και έκανε το καθένα τον δικό του ήχο, και πάμε...


Ηθικό δίδαγμα: Για να έχεις οικογένεια, πρέπει να είναι έτοιμος να σηκώσεις πολλά βάρη, και το να έχεις παιδί σημαίνει ότι και το πιο απλό μπορεί να είναι μία περιπέτεια.
:ye33:

Τέλος καλό όλα καλά.
Η διήγησή σου είναι οτι καλύτερο έχω διαβάσει:re25::re25::re25:

Lupo
09-09-2012, 22:46
Τέλος καλό όλα καλά.
Η διήγησή σου είναι οτι καλύτερο έχω διαβάσει:re25::re25::re25:


Τέλος καλό, όλα καλά!
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
:th07:

Arkas
09-09-2012, 22:47
Tελικά τα μΑχανάκια μας,
αποδεικνύουν τον "adventure" χαρακτήρα τους,
εκεί που δεν το περιμένεις ! :D :D :D

Άψογη η αναπαράσταση Νικόλα !!!

Lupo
09-09-2012, 22:52
Tελικά τα μΑχανάκια μας,
αποδεικνύουν τον "adventure" χαρακτήρα τους,
εκεί που δεν το περιμένεις ! :D :D :D

Άψογη η αναπαράσταση Νικόλα !!!
Ακόμα και στις πιο απλές μετακινήσεις!
Έχουμε και οι οδηγοί τους, την μούρλα τους όμως, ε?

Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!:ye33:

giclas
09-09-2012, 23:03
αχ ρε Νικολα !
κάποιοι φυλοι μου πήγα για γαλα και τους περιμένου ακόμα να γυρίσου από australia παρησία μέχρι και srilaga !! :sm7:
αλλα εση ας περίμενες μέχρι αύριο που θα έρθω αεροδρόμιο !:ye33:

Lupo
09-09-2012, 23:07
αχ ρε Νικολα !
κάποιοι φυλοι μου πήγα για γαλα και τους περιμένου ακόμα να γυρίσου από australia παρησία μέχρι και srilaga !! :sm7:
αλλα εση ας περίμενες μέχρι αύριο που θα έρθω αεροδρόμιο !:ye33:
Μου το είχες πει ρε Μιχάλη ότι θα ερχόσουν, αλλά τι να κάνω που σήμερα χρειάστηκε το γάλα!:lo19:
Σε ότι αφορά το ότι τους περιμένουν ακόμα, απλά προπόνηση κάνω. :lo19:

giclas
09-09-2012, 23:14
Μου το είχες πει ρε Μιχάλη ότι θα ερχόσουν, αλλά τι να κάνω που σήμερα χρειάστηκε το γάλα!:lo19:
Σε ότι αφορά το ότι τους περιμένουν ακόμα, απλά προπόνηση κάνω. :lo19:

τουλαχηστο διαλεξε καπιο καλο προορισμό αν μη τι άλλο να έχω και εγώ ένα φύλο ας πούμε monte κάρλο Kάννες
Nίκαια έχω κάποια παλιά μου συμμαθήτρια μην πας !!

Lupo
09-09-2012, 23:16
τουλαχηστο διαλεξε καπιο καλο προορισμό αν μη τι άλλο να έχω και εγώ ένα φύλο ας πούμε monte κάρλο Kάννες
Nίκαια έχω κάποια παλιά μου συμμαθήτρια μην πας !!
Αν αρχίσω να το ψάχνω έτσι, είμαι σίγουρος ότι εσύ έχεις γνωστό μέχρι και τον περιπτερά στο Τιμπουκτού, άρα εδώ θα μείνω.
Τώρα θα σε μάθω?....
:lo19:

BOXER
09-09-2012, 23:19
Φιλαρακι, σε καταλαβαίνω απολυτα!

Τα ίδια είχα τραβήξει και εγω μια βροχερη μέρα του χειμώνα που μας πέρασε :o!

Ξεκίνησα 16:00 το απόγευμα απο Ορχομενο για Αθήνα, και κατέληξα να είμαι πάλι πίσω στο χωριό στις 20:30 το βράδυ :rolleyes:!
Στην Αθήνα δεν έφτασα ποτε εκείνη την μέρα... Είχα κολλήσει μόλις 8,5 χλμ απο το σπίτι, κοντα στο χωριό Μαυρόγεια ("μαύρη γη"= Μαυρόγεια μετα το κατάλαβα αυτο :D)!
Αποφάσισα και εγω, όπως και εσυ, να μην πάω απο άσφαλτο μέχρι την Αλιαρτο, μα παράλληλα με τον ποταμό...
Λίγο η βροχή, λίγο το χώμα της περιοχής που ήταν πυλός, αυτο ήταν, κόλλησα για τα καλα :D.
Η μπαταρία του κινητού μου ήταν στα κόκκινα, μα το "ωραίο" της υπόθεσης ήταν, ότι όλοι οι δικοί μου απο το χωριο, εκείνη την ώρα βρίσκονταν σε ένα γ.άμο :rolleyes:!
Αφού ειδοποίησα γρήγορα και με την ψυχή στο στόμα, μήπως και μου σβήσει το κινητο, ύστερα απο ώρες ήρθε ένα τζιπακι για βοήθεια :). Στο μεσοδιάστημα είχα ξεκινήσει τις προσπάθειες απεγκλωβισμου μου (ματαίως βέβαια :yz).
Απο την κούραση, τις λάσπες, και την άρση βαρών που είχα κάνει εκείνη την μέρα ( μου έπεφτε η μηχανη μέσα στις λάσπες :u60:) κατάφερα να γυρίσω το βράδυ όπως είπα, πάλι στο χωριο.
τελικα, εφαγα, εκανα ένα ντουζακι, και έπεσα ξερος για ύπνο :D :D :D!!!
Στην Αθήνα πήγα την άλλη μέρα, και απο... άσφαλτο :rolleyes:!!!

giclas
09-09-2012, 23:23
εχω ενα φυλαρακη σε μια πολυ στο πακησταν που εχη σουπερ μρκετ (παγκακη) κε πουλαει μπαχαρηκα !!:sm3:

ηταν αιτητης πολιτηκου ασηλου ομως το πρωβλημα του ηταν οτι μαμαμου κλεη Μαικολ κλεη πολα:yz

Lupo
09-09-2012, 23:24
Φιλαρακι, σε καταλαβαίνω απολυτα!

Τα ίδια είχα τραβήξει και εγω μια βροχερη μέρα του χειμώνα που μας πέρασε :o!

Ξεκίνησα 16:00 το απόγευμα απο Ορχομενο για Αθήνα, και κατέληξα να είμαι πάλι πίσω στο χωριό στις 20:30 το βράδυ :rolleyes:!
Στην Αθήνα δεν έφτασα ποτε εκείνη την μέρα... Είχα κολλήσει μόλις 8,5 χλμ απο το σπίτι, κοντα στο χωριό Μαυρόγεια ("μαύρη γη"= Μαυρόγεια μετα το κατάλαβα αυτο :D)!
Αποφάσισα και εγω, όπως και εσυ, να μην πάω απο άσφαλτο μέχρι την Αλιαρτο, μα παράλληλα με τον ποταμό...
Λίγο η βροχή, λίγο το χώμα της περιοχής που ήταν πυλός, αυτο ήταν, κόλλησα για τα καλα :D.
Η μπαταρία του κινητού μου ήταν στα κόκκινα, μα το "ωραίο" της υπόθεσης ήταν, ότι όλοι οι δικοί μου απο το χωριο, εκείνη την ώρα βρίσκονταν σε ένα γ.άμο :rolleyes:!
Αφού ειδοποίησα γρήγορα και με την ψυχή στο στόμα, μήπως και μου σβήσει το κινητο, ύστερα απο ώρες ήρθε ένα τζιπακι για βοήθεια :). Στο μεσοδιάστημα είχα ξεκινήσει τις προσπάθειες απεγκλωβισμου μου (ματαίως βέβαια :yz).
Απο την κούραση, τις λάσπες, και την άρση βαρών που είχα κάνει εκείνη την μέρα ( μου έπεφτε η μηχανη μέσα στις λάσπες :u60:) κατάφερα να γυρίσω το βράδυ όπως είπα, πάλι στο χωριο.
τελικα, εφαγα, εκανα ένα ντουζακι, και έπεσα ξερος για ύπνο :D :D :D!!!
Στην Αθήνα πήγα την άλλη μέρα, και απο... άσφαλτο :rolleyes:!!!
Εμπειρία για να θυμόμαστε όμως, ε?
Άσε που από την άρση βαρών, κτήνος πρέπει να έγινες κι εσύ, έτσι?

Καλά να είμαστε και πάντα όρθιοι φίλε!
Τέτοια πεσίματα, ακόμα στο "όρθιοι" μετράνε. ;)

BOXER
09-09-2012, 23:35
Εμπειρία για να θυμόμαστε όμως, ε?
Άσε που από την άρση βαρών, κτήνος πρέπει να έγινες κι εσύ, έτσι?

Καλά να είμαστε και πάντα όρθιοι φίλε!
Τέτοια πεσίματα, ακόμα στο "όρθιοι" μετράνε. ;)

Ότι είχα γίνει κτηνος εκείνη την μέρα, είχα γίνει :rolleyes:!!!
Βέβαια δεν αργησα να "μεταφέρω" τα μπρατσα της ημέρας εκείνης στην... κοιλιακη μου χώρα ξανα :sm7:!!!

όσο για το δουλεμα που έχω φάει απο εκείνη την μέρα, δεν λέγεται.
Ένα θα σου πω μόνο:
Στο τζιπακι που ήρθε για βοήθεια, ήταν μέσα η θεία της γυναίκας μου :p, η οποία έφυγε απο τον γ.άμο για αυτόν το λόγο! Φαντάζεται φυσικά το ντύσιμο που έιχε έτσι; Ότι πρέπει για χώματα και λάσπες :lo20:!!!
Ακόμα με δουλεύει... :D :D :D

nivo
09-09-2012, 23:36
τελικα το γαλα και το ψωμι τα πηρες ??:D



περιπετεια τα ψωνια σημερα ....:rolleyes:

LakisGS
09-09-2012, 23:36
Μια χαρά διαφήμηση της BMW... Πας για γάλα και ψωμί με την GS, και καταλήγει σε περιπέτεια... Για ψάξτο λίγο μήπως και βγάλεις και κάνα ευρώ από τους Γερμανούς... Φαντάζομαι το στόρυ στην οθόνη και μου φαίνεται πιασάρικο... Για ψάξτο λίγο... Ωραίος παρ' όλα αυτά! Σιγά μη σε ξαναστείλει η γυναίκα σου για ψώνια... :D:D

Lupo
09-09-2012, 23:48
Ότι είχα γίνει κτηνος εκείνη την μέρα, είχα γίνει :rolleyes:!!!
Βέβαια δεν αργησα να "μεταφέρω" τα μπρατσα της ημέρας εκείνης στην... κοιλιακη μου χώρα ξανα :sm7:!!!

όσο για το δουλεμα που έχω φάει απο εκείνη την μέρα, δεν λέγεται.
Ένα θα σου πω μόνο:
Στο τζιπακι που ήρθε για βοήθεια, ήταν μέσα η θεία της γυναίκας μου :p, η οποία έφυγε απο τον γ.άμο για αυτόν το λόγο! Φαντάζεται φυσικά το ντύσιμο που έιχε έτσι; Ότι πρέπει για χώματα και λάσπες :lo20:!!!
Ακόμα με δουλεύει... :D :D :DΑπό τότε, φαντάζομαι, στους επόμενους γάμους πηγαίνει με άρβυλα, μήπως σου ξαναέρθει καμμιά φαεινή ιδέα, έτσι?
:lo19:

Lupo
09-09-2012, 23:49
τελικα το γαλα και το ψωμι τα πηρες ??:D



περιπετεια τα ψωνια σημερα ....:rolleyes:
Ναι.
Στην επιστροφή ήταν η περιπέτεια.
Το ότι δεν τα έφαγα, εν τω μεταξύ, είναι άξιο απορίας!:ye33:

PITS
09-09-2012, 23:51
ωραιος!!!!! α ρε τι βαρη σηκωνουμε οι οικογενειαρχες υπομονη και.... παντα τετοια

Lupo
09-09-2012, 23:52
Μια χαρά διαφήμηση της BMW... Πας για γάλα και ψωμί με την GS, και καταλήγει σε περιπέτεια... Για ψάξτο λίγο μήπως και βγάλεις και κάνα ευρώ από τους Γερμανούς... Φαντάζομαι το στόρυ στην οθόνη και μου φαίνεται πιασάρικο... Για ψάξτο λίγο... Ωραίος παρ' όλα αυτά! Σιγά μη σε ξαναστείλει η γυναίκα σου για ψώνια... :D:D
Διαφημιστής είμαι, αλλά αλλά δεν το σκέφτηκα.
Τώρα που λές όμως να "βγάλεις και κάνα ευρώ από τους Γερμανούς", δεν είναι καθόλου κακό!

Θα έχεις ποσοστό!;)

Lupo
09-09-2012, 23:53
ωραιος!!!!! α ρε τι βαρη σηκωνουμε οι οικογενειαρχες υπομονη και.... παντα τετοια
Πολλά κιλά!
;)

Πάντα τέτοια! Εμπειρίες!
;)

napgeo
10-09-2012, 00:03
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Τέλος καλό όλα καλά.:ye32:

:Απορία:Αλλά: Συμπέρασμα.

:u57:Ούτε στις Αλυκές πάει η ακατανόμαστη.

:u56:Τελικά μπορεί κάποιος συμφορουμίτης να μου πει ποια είναι η χρήση της και για ποιο λόγω τις αγοράσατε:wha13:.................

Lupo
10-09-2012, 00:54
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Τέλος καλό όλα καλά.:ye32:

:Απορία:Αλλά: Συμπέρασμα.

:u57:Ούτε στις Αλυκές πάει η ακατανόμαστη.

:u56:Τελικά μπορεί κάποιος συμφορουμίτης να μου πει ποια είναι η χρήση της και για ποιο λόγω τις αγοράσατε:wha13:.................

:lo19:
Κι έλεγα, θα μιλήσει-δεν θα μιλήσει!
Για ν' αγοράζουμε γάλα και ψωμί ..... με στυλ!

:cool:

TEOSS
10-09-2012, 02:33
Καλά αφού έχεις κι αξιόπιστο που θα πέρναγε αέρα, γιατί πήγες με το <<ακατανόμαστο>>???:D:D:D



Πτου..πτου… και είπα να κάνω τον γύρο πηγαίνοντας από Μύτικα –Κατούνα προς Ηγουμενίτσα … τι ήθελα την διέλευση από Πρέβεζα :wo02:??? Ζημιά...κάποια ασθένεια κόλλησα !!!:di39:



Βοήθεια αααα ... :wo07:ένα γιατρό οοοο !!!!




....



:ha11::ha11::ha11:

BOXER
10-09-2012, 02:54
Το ότι δεν τα έφαγα, εν τω μεταξύ, είναι άξιο απορίας!:ye33:

Όντως :p...

Από τότε, φαντάζομαι, στους επόμενους γάμους πηγαίνει με άρβυλα, μήπως σου ξαναέρθει καμμιά φαεινή ιδέα, έτσι?
:lo19:

Όχι, απλά απο τότε, κλείνουν όλοι τα κινητά τους :D


Πάντα τέτοια! Εμπειρίες!
;)

Αυτα όντως είναι ωραίες αναμνήσεις ;)!!!

adventure
10-09-2012, 09:18
Τέλος καλό όλα καλά και κερδισμένος με μια ωραία αφού πήγαν όλα καλά περιπετειώδης ανάμνηση.

:ye02: :ye33:

siraxanz
10-09-2012, 22:18
Τέλος καλό όλα καλά!!!!!!!!:)