PDA

View Full Version : Πιστός σκύλος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


gsmaniac
14-09-2012, 20:29
Πιστός σκύλος μένει έξι χρόνια στον τάφο του ιδιοκτήτη του14/9/2012 5:30:00 μμ
http://www.real.gr/Files/Articles/Photo/550_334_173257.jpg

Αγάπη και αφοσίωση εξακολουθεί να δείχνει στον ιδιοκτήτη του, έξι χρόνια μετά τον θάνατό του, ο Capitan, ο γερμανικός ποιμενικός από την Αργεντινή που διεκδικεί τον τίτλο του πιο πιστού σκύλου στον κόσμο.

Ο Capitan έφυγε από το σπίτι του λίγο μετά τον θάνατο του ιδιοκτήτη του, εν ονόματι Miguel Guzman, το 2006.

Μια εβδομάδα αργότερα, η οικογένεια του εκλιπόντος βρήκε τον σκύλο στο νεκροταφείο, δίπλα στο μνήμα του κ. Guzman.

«Τον ψάξαμε αλλά είχε εξαφανιστεί. Νομίζαμε ότι έφυγε ή πέθανε», δήλωσε η Veronica Guzman, σύζυγος του εκλιπόντος.

«Την επόμενη Κυριακή πήγαμε στο νεκροταφείο. Ο Capitan ήρθε προς το μέρος μας γαυγίζοντας και κλαίγοντας, σαν να θρηνούσε», τόνισε η κ. Guzman προσθέτοντας ότι είναι εξαιρετικά περίεργο το γεγονός ότι ο σκύλος βρήκε το νεκροταφείο, αφού η οικογένεια δεν τον είχε πάει ποτέ εκεί.

Ο άνδρας είχε υιοθετήσει τον σκύλο το 2005, για να τον χαρίσει στον έφηβο γιό του. Τα τελευταία έξι χρόνια ο Capitan παρέμεινε ο πιο πιστός φίλος του αφεντικού του και δεν εγκατέλειψε ποτέ τον τάφο του παρά τις προσπάθειες της οικογένειας να τον πάρει πίσω στο σπίτι.

Την φροντίδα του ζώου έχει αναλάβει τώρα το προσωπικό του νεκροταφείου, που καθημερινά του δίνει τροφή και νερό.

Πηγή: econews



http://www.real.gr/img/trans.gif

SenseiG
14-09-2012, 20:52
:re26:Ο πιο πιστος συντροφος..για αυτο εχω παντα δυο με τρια σκηλια .
Οι αγαπη τους και η αφοσιωση τους προς το προσωπο του ανθρωπου που ζουν μαζι ειναι το κατι αλλο..:ye33:

dimag7
14-09-2012, 20:53
Τέλειο-Ανατριχιαστικό ο καλύτερος φίλος του Ανθρώπου !!!
Έχω 2 Doberman και βλέπεις την Αγάπη τους στα μάτια τους.

giamil
14-09-2012, 20:55
:ye02:

JohnGS1100
14-09-2012, 21:03
Μας έχουν πρίξει με την σκυλολατρεία :confused:

gsmaniac
14-09-2012, 21:06
Μας έχουν πρίξει με την σκυλολατρεία :confused:

Ναι μωρέ.....με τα κωλ@σκυλα:cool2:

siraxanz
14-09-2012, 21:56
Μας έχουν πρίξει με την σκυλολατρεία :confused:

Ποιοί ακριβώς σε πρήξανε Γιάννη:confused:

Arkas
14-09-2012, 22:21
Αυτό θα πει αφοσίωση !


Sent by Arkas via Tapatalk !

JohnGS1100
14-09-2012, 22:31
Ποιοί ακριβώς σε πρήξανε Γιάννη:confused:

Δεν εννοώ προσωπικά προς κάποιον, γενικά μιλάω. ΜΜΕ, νετ, όλοι έχουν από 2-3 σκυλιά, γαβγίσματα, κοπριές κ ένα σωρό άλλα τριγύρω μας, στα πάρκα, πεζοδρόμια, μπαλκόνια, αυλές, θάλασσες, βουνά, παντού. :(
Ειδικά τα πιτσιρίκια έχουν χαζέψει με δαύτα..

alx_k
14-09-2012, 22:35
Μας έχουν πρίξει με την σκυλολατρεία :confused:

Ναι μωρέ.....με τα κωλ@σκυλα:cool2:

Δεν εννοώ προσωπικά προς κάποιον, γενικά μιλάω. ΜΜΕ, νετ, όλοι έχουν από 2-3 σκυλιά, γαβγίσματα, κοπριές κ ένα σωρό άλλα τριγύρω μας :(

Σε ενοχλουν τα γαβγισματα Γιαννη?

Μηπως σε ενοχλει και το κελαηδησμα των πουλιων?

Αυτο που σιγουρα δε σε ενοχλει ειναι οι κορνες, οι δυνατες μουσικες και οι απαγορευμενες εξατμισεις παντως τροχοφορου...

:confused::mad:

napgeo
14-09-2012, 23:12
:re26:Ο πιο πιστος συντροφος..για αυτο εχω παντα δυο με τρια σκηλια .
Οι αγαπη τους και η αφοσιωση τους προς το προσωπο του ανθρωπου που ζουν μαζι ειναι το κατι αλλο..:ye33:


Και ο άχρηστος το άφησα χωρίς στοιχειώδη φύλαξη στην ταράτσα.
Με πόνεσε η απώλεια του..............

JohnGS1100
15-09-2012, 01:25
Σε ενοχλουν τα γαβγισματα Γιαννη?

Μηπως σε ενοχλει και το κελαηδησμα των πουλιων?

Αυτο που σιγουρα δε σε ενοχλει ειναι οι κορνες, οι δυνατες μουσικες και οι απαγορευμενες εξατμισεις παντως τροχοφορου...

:confused::mad:

Πραγματι τα γαβγίσματα με ενοχλούν πάρα πολύ. Μου θυμίζουν τα αφεντικά τους που δεν εφαρμόζουν ώρες κοινής ησυχίας κ δε σέβονται τους γειτόνους.
Δε σέβονται τα πάρκα κ τα πεζοδρόμια με τα σκυλόσκ@ατα που έχουν γεμίσει το τόπο, τον κήπο μου που τον περιποιούμε με μεράκι κ τον κατουράνε κάτι μουλάρια σκύλοι όπως κ όταν τα βαριούνται ή δεν έχουν να τα ταίσουν κ τα αμολάνε στους δρόμους κ όποιον πάρει ο χάρος στις εθνικές οδούς.
Όπως επίσης με ενοχλεί που πολλοί ιδιοκτήτες κοπρόσκυλων ταυτίζουν τον φιλοζωισμό με την σκυλολατρεία. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο..


Κόρνες, δυνατές μουσικές κ εξατμίσεις τις έχω συνηθίσει.

Και ο άχρηστος το άφησα χωρίς στοιχειώδη φύλαξη στην ταράτσα.
Με πόνεσε η απώλεια του..............

Στη ταράτσα που το άφησες σκέφτηκες ότι ενοχλεί κ κινδυνεύουν πεζοί από κάτω αν πέσει επάνω τους ?

Σόρρυ αλλά όλα τα παραπάνω είναι που με ενοχλούν με τους κόπρους που μάζεψαν όλοι στα καβούκια τους έχοντας την ψευδαίσθηση της μικροαστικής κουλτούρας κ ευδαιμονίας τους. :)

ilias vara
15-09-2012, 01:29
:hmmm::hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
15-09-2012, 01:35
Δε σέβονται τα πάρκα κ τα πεζοδρόμια με τα σκυλόσκ@ατα που έχουν γεμίσει το τόπο, τον κήπο μου που τον περιποιούμε με μεράκι κ τον κατουράνε κάτι μουλάρια σκύλοι όπως κ όταν τα βαριούνται ή δεν έχουν να τα ταίσουν κ τα αμολάνε στους δρόμους κ όποιον πάρει ο χάρος στις εθνικές οδούς.



Το πρόβλημα το έχεις με τους "κοπρίτες" - τα αφεντικά των ζωντανών ...

Και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ... :mad:

Τα ζωάκια όμως, δεν μας φταίνε σε τίποτα ... ήμουν κάτοχος κ ίσως να ξαναγίνω ... ;)

JohnGS1100
15-09-2012, 01:49
Βρε κ εγώ έχω κατοικίδιο, έχω έναν γάτο εδώ 1 χρόνο κ τον έχω κάνει πάνθηρα.
Αλλά αυτοί οι ανόητοι που έχουν πάρει δυο κ τρία σκυλιά τα βγάζουν βόλτα με 10μετρα λουριά κ τα αμολούν ελευθερα κ τα λατρεύουν με πάθος, απαξιώνοντας κάθε ανθρώπινη ύπαρξη γύρω τους, αυτούς τους κοιμισμένους τι να τους πείς ? Σου είπα έχουν καταχέσει την πόλη. Ειδικά από την άλλη πλευρά της πόλης μου (το έχουν πει γηραιότεροι που μένουν εκεί) έχουν σταματήσει να κάνουν παιδιά κ έχουν γεμίσει σκατό όλα το πράσινο της καλαμαριάς.
Πάνω από το φιλοζωισμό καθενός υπάρχει κ ο νόμος. Που απαγορεύει ρητα ζώα στα μπαλκόνια κ τις ταράτσες, το θόρυβο, υποχρεωτικά το κυκλοφοράς με λουρί κ αν είναι πάνω από κάποια κιλά με φίμωτρο, υπάρχουν υγειονομικές διατάξεις για τις ακαθαρσίες που αφήνουν κλπ κλπ. Όλοι αυτοί οι σκυλολάτρες τα σεβάστηκαν ποτέ αυτά ?

Εδώ κόντεψε να μας βρίσει ο φίλος πιο πάνω επειδή ενοχλούμαστε από την αναισθησία κάποιων ντεμεκ φιλόζωων. Κ μιλάμε που πέρα από σκύλο κ γάτα άντε κ καμιά κατσαρίδα δεν έχουν βιώσει άλλο ζωντανό. Κάποτε θα μαθευτεί η αλήθεια για την μόδα petshop που την σιγοντάρουν όλα τα μμε εδώ κ λίγα χρόνια. Έχουν ζαβλακωθεί όλοι με τα σκυλιά. Στην ιαπωνία έχουν βγει κουρεία σκύλων, spa, κατασκηνώσεις, καλιστεία κ ότι μ@λακία μπορείς να φανταστείς.
Σε λίγο να με θυμηθείτε, θα γίνει μόδα κ οι μαιμούδες, τα φίδια, βατράχια κ ότι άλλο αντιαισθητικό πείραμα που μπορεί να βάλει ο νους σας. Ζουγκλα θα γίνουμε.

forester
15-09-2012, 02:16
Το πρόβλημα είναι με τους κατόχους, όχι με τα ζώα.
Spa, ξενώνες, κομμωτήρια κλπ υπάρχουν κι εδώ και όχι λίγα. Προσωπικά δε με νοιάζει αυτό.
Έχω σοβαρό πρόβλημα όμως όταν
-δε μαζεύουν τα κόπρανα των ζωντανών οι ιδιοκτήτες τους
-ενοχλούν γαυγίζοντας, όντας παραμελειμμένα
-τα παρατούν στους 5 δρόμους μόλις βαρεθούν τη φροντίδα (ποτίζω και ταΐζω 2 "αποτυχημένα" husky στη γειτονιά, μιας και πρόκειται για εξαίσια ζωάκια, αλλά δε βγήκαν ράτσας και τα παράτησε κάποιο ΖΩΟΝ)


Μια Ιαπωνέζα που μένει στον Άλιμο απέναντι από το παλιό μου σπίτι, είχε ένα λυκόσκυλο.Απίστευτο σκυλί, πανέμορφο! Να σας πω πώς πέθανε ο σκύλος; Από ασιτία και βρώση των κοπράνων του.....:(:(:(:(:(


Τι να λέμε τώρα...
Καθάρματα!

gsmaniac
15-09-2012, 02:39
Βρε κ εγώ έχω κατοικίδιο, έχω έναν γάτο εδώ 1 χρόνο κ τον έχω κάνει πάνθηρα.
Αλλά αυτοί οι ανόητοι που έχουν πάρει δυο κ τρία σκυλιά τα βγάζουν βόλτα με 10μετρα λουριά κ τα αμολούν ελευθερα κ τα λατρεύουν με πάθος, απαξιώνοντας κάθε ανθρώπινη ύπαρξη γύρω τους, αυτούς τους κοιμισμένους τι να τους πείς ? Σου είπα έχουν καταχέσει την πόλη. Ειδικά από την άλλη πλευρά της πόλης μου (το έχουν πει γηραιότεροι που μένουν εκεί) έχουν σταματήσει να κάνουν παιδιά κ έχουν γεμίσει σκατό όλα το πράσινο της καλαμαριάς.
Πάνω από το φιλοζωισμό καθενός υπάρχει κ ο νόμος. Που απαγορεύει ρητα ζώα στα μπαλκόνια κ τις ταράτσες, το θόρυβο, υποχρεωτικά το κυκλοφοράς με λουρί κ αν είναι πάνω από κάποια κιλά με φίμωτρο, υπάρχουν υγειονομικές διατάξεις για τις ακαθαρσίες που αφήνουν κλπ κλπ. Όλοι αυτοί οι σκυλολάτρες τα σεβάστηκαν ποτέ αυτά ?

Εδώ κόντεψε να μας βρίσει ο φίλος πιο πάνω επειδή ενοχλούμαστε από την αναισθησία κάποιων ντεμεκ φιλόζωων. Κ μιλάμε που πέρα από σκύλο κ γάτα άντε κ καμιά κατσαρίδα δεν έχουν βιώσει άλλο ζωντανό. Κάποτε θα μαθευτεί η αλήθεια για την μόδα petshop που την σιγοντάρουν όλα τα μμε εδώ κ λίγα χρόνια. Έχουν ζαβλακωθεί όλοι με τα σκυλιά. Στην ιαπωνία έχουν βγει κουρεία σκύλων, spa, κατασκηνώσεις, καλιστεία κ ότι μ@λακία μπορείς να φανταστείς.
Σε λίγο να με θυμηθείτε, θα γίνει μόδα κ οι μαιμούδες, τα φίδια, βατράχια κ ότι άλλο αντιαισθητικό πείραμα που μπορεί να βάλει ο νους σας. Ζουγκλα θα γίνουμε.


εχεις δικιο σε ολα τα παραπανω...........αλλα δεν εχουν καμμια σχεση με το θεμα μας, που ειναι η συμπεριφορα του ζωου, μετα τον θανατο του αφεντικου του:cool:
αλλα ετσι εξελισονται σχεδον ολα τα θεματα στην παρεα μας.........κατι σαν ψυχοθεραπεια;)

JohnGS1100
15-09-2012, 02:46
εχεις δικιο σε ολα τα παραπανω...........αλλα δεν εχουν καμμια σχεση με το θεμα μας, που ειναι η συμπεριφορα του ζωου, μετα τον θανατο του αφεντικου του.................
:cool:............................
;)



Σε αυτό το θέμα μπερδεύετε κάτι. Δεν έχει να κάνει με αγάπη ή συναίσθημα, αλλά με ένστικτα της φύσης. Το ζώο αν το πάρεις από μωρό, ταυτίζεται με σένα γιατί σε θεωρεί θετό του γονέα. Ειδικά αν το φροντίσεις κ το ταίσεις κ μάθει να ζει κοπαδιαστά με σένα κ τους οικείους σου (έτσι νιώθει-μέλος του κοπαδιού) δένεται τόσο πολύ που θεωρεί ότι είστε μία μάζα. Αλλά είπαμε, δεν έχει να κάνει με συναίσθημα αλλά με εξάρτηση των εντσίκτων της φύσης. Θέμα ψυχολογίας ζώων δηλ.

Οι ιδιοκτήτες που τα έχουν κ τα συντηρούν όμως ξεχνούν ότι είναι άνθρωποι κ αφεντικά κ ταυτίζονται-εξισώνονται με τα σκυλιά.

Ειδικά φτάνουν σε σημείο να αναζητούν κ να αντλούν αισθήματα από τα ζώα κ να υποκαθιστούν ανθρώπινες καταστάσεις. Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα κ η βλακεία. Ταπεινώνουν κ την ανθρώπινη φύση, παραποιούν κ την φύση-ρόλο των ζώων.

Κατά τα άλλα ναι είναι πιστά, ναι σε παρηγορούν κλπ κλπ αλλά δεν υποκαθιστούν σύντροφο, τέκνο, φίλο κλπ.
Τεσπα αρκετά είπα για αυτήν την ανοησία. Δηστυχώς θα πρέπει να τα υποστούμε κ αυτά ..

gsmaniac
15-09-2012, 02:50
Σε αυτό το θέμα μπερδεύετε κάτι. Δεν έχει να κάνει με αγάπη ή συναίσθημα, αλλά με ένστικτα της φύσης. Το ζώο αν το πάρεις από μωρό, ταυτίζεται με σένα γιατί σε θεωρεί θετό του γονέα. Ειδικά αν το φροντίσεις κ το ταίσεις κ μάθει να ζει κοπαδιαστά με σένα κ τους οικείους σου (έτσι νιώθει-μέλος του κοπαδιού) δένεται τόσο πολύ που θεωρεί ότι είστε μία μάζα. Αλλά είπαμε, δεν έχει να κάνει με συναίσθημα αλλά με εξάρτηση των εντσίκτων της φύσης. Θέμα ψυχολογίας ζώων δηλ.
Τεσπα αρκετά είπα για αυτήν την ανοησία. Δηστυχώς θα πρέπει να τους υποστούμε κ αυτούς ..

Δεν συμπεριφέρεται έτσι, όταν βρίσκεται στην αγελη ο σκύλος.....δεν κάθεται πάνω απο το νεκρό σκύλο, σε καμμια περιπτωση.....φυσικα και είναι συναίσθημα η συγκεκριμένη περίπτωση
Καλο σου βράδυ τώρα....κάνει νυστα:D

JohnGS1100
15-09-2012, 02:56
Υπάρχουν κ σκύλοι που τρώνε τα αφεντικά τους. ;)

Τεσπα δεν έχουν συναισθήματα τα ζώα. Μόνο ένστικτα. Για αυτό τα λένε κ ζώα :D

Καλή νύστα σου.:)

AKIS_21
15-09-2012, 08:23
Υπάρχουν κ σκύλοι που τρώνε τα αφεντικά τους. ;)

Τεσπα δεν έχουν συναισθήματα τα ζώα. Μόνο ένστικτα. Για αυτό τα λένε κ ζώα :D

Καλή νύστα σου.:)

Ουδέν σχολιον:u57:

AKIS_21
15-09-2012, 08:25
:u57::u57:

diomiles
15-09-2012, 08:26
Επειδή είναι κομματάκι δύσκολο να εξαφανίσουμε τους ιδιοκτήτες των σκύλων τότε θα έλεγα ,για όσους πιθανόν ενδιαφέρονται, να παρθούν δραστικά μέτρα κατά των ενοχλητικών σκύλων.

Τα οργανοφωσφορικά φυτοφάρμακα είναι πανεύκολο να βρεθούν και μαζί με κάποιο δόλωμα (κρέας κλπ) φτιάχνουν δραστικότατες φόλες που εξασφαλίζουν τον παραδειγματικό και σίγουρο θάνατο του ενοχλητικών σκύλων.

AKIS_21
15-09-2012, 08:32
Πιστεύω ότι στη γη πάνω έχουν την ίδια θέση τα πάντα ο άνθρωπος ξεχωρίζει γιατί σκέφτεται και προστατεύεται δεν αφανιζει,ας εξαφανισουμε και τα περιστέρια και τις γάτες και οτιδήποτε ο καθένας θεωρεί εστία μόλυνσης άλλωστε έχουμε την δύναμη και το κυαλο:sm7:Προσοχή θέλει και σκέψη περισσότερο είπαμε έχουμε μυαλό???:wha13:

SenseiG
15-09-2012, 08:45
Και ο άχρηστος το άφησα χωρίς στοιχειώδη φύλαξη στην ταράτσα.
Με πόνεσε η απώλεια του..............


Ναπο τα κουταβια εχουν τον .........μεσα τους.
Λιγο να τα αφησεις στην εκαναν.
Εγω πριν 15 χρονια εχασα ενα απο τα καλυτερα Rott που υπηρχαν γιαρι το κουταβι πηγε και ξεθαψε ενα σακουλακι με δηλητηριο για σαληγκαρια που ειχε αφησει ο πατερας μου πισω στον κηπο και ειχε σκεπαστει με χωμα και το εφαγε .
Δυο μερονυχτα ημασταν στην (εντατικη) με ορους και φαρμακα αλλα δεν την γλυτωσε.
Απο τοτε προσεχω και το ατιδηποτε!!:(

ckk
15-09-2012, 09:06
Πραγματι τα γαβγίσματα με ενοχλούν πάρα πολύ. Μου θυμίζουν τα αφεντικά τους που δεν εφαρμόζουν ώρες κοινής ησυχίας κ δε σέβονται τους γειτόνους.
Δε σέβονται τα πάρκα κ τα πεζοδρόμια με τα σκυλόσκ@ατα που έχουν γεμίσει το τόπο, τον κήπο μου που τον περιποιούμε με μεράκι κ τον κατουράνε κάτι μουλάρια σκύλοι όπως κ όταν τα βαριούνται ή δεν έχουν να τα ταίσουν κ τα αμολάνε στους δρόμους κ όποιον πάρει ο χάρος στις εθνικές οδούς.
Όπως επίσης με ενοχλεί που πολλοί ιδιοκτήτες κοπρόσκυλων ταυτίζουν τον φιλοζωισμό με την σκυλολατρεία. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο..


Κόρνες, δυνατές μουσικές κ εξατμίσεις τις έχω συνηθίσει.



Στη ταράτσα που το άφησες σκέφτηκες ότι ενοχλεί κ κινδυνεύουν πεζοί από κάτω αν πέσει επάνω τους ?

Σόρρυ αλλά όλα τα παραπάνω είναι που με ενοχλούν με τους κόπρους που μάζεψαν όλοι στα καβούκια τους έχοντας την ψευδαίσθηση της μικροαστικής κουλτούρας κ ευδαιμονίας τους. :)


Ρε μάστωρα, βγαίνεις με μπαζούκα και πυροβολείς μυρμήγκια, Ή μάλλον σκυλιά. :Απορία:

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λές, αλλά όπως τα λες χάνεις το δίκιο σου.

Τώρα για τα μαρουλάκια σου... εσύ μπήκες στο ζωτικό χώρο των σκύλων και έκτισες πολυκατοικίες.

Φόλες, κρέμασμα από τα νύχια, ξερίζωμα στόματος για να μην γαυγίζουν, τάπωμα πρωκτού, κόψιμο χαλινού του πέους και θα είσαι ευτυχισμένος.

Και να δεις που από κοντά, μπορεί να είσαι φυσιολογικός άνθρωπος…

Εγώ πάλι κόρνες, δυνατές μουσικές κ εξατμίσεις ΔΕΝ τις έχω συνηθίσει. Βλέπεις? έχει να κάνει με το σε ποιο μέρος της πόλης μένεις. :ye33:



Γενικότερα μην τρεΛΛένεσαι και χαΛΛάρωσε, ρε καρντάση.

vpentza
15-09-2012, 09:06
Επειδή είναι κομματάκι δύσκολο να εξαφανίσουμε τους ιδιοκτήτες των σκύλων τότε θα έλεγα ,για όσους πιθανόν ενδιαφέρονται, να παρθούν δραστικά μέτρα κατά των ενοχλητικών σκύλων.

Τα οργανοφωσφορικά φυτοφάρμακα είναι πανεύκολο να βρεθούν και μαζί με κάποιο δόλωμα (κρέας κλπ) φτιάχνουν δραστικότατες φόλες που εξασφαλίζουν τον παραδειγματικό και σίγουρο θάνατο του ενοχλητικών σκύλων.



:ye02:
;););););)

AKIS_21
15-09-2012, 09:33
Επειδή είναι κομματάκι δύσκολο να εξαφανίσουμε τους ιδιοκτήτες των σκύλων τότε θα έλεγα ,για όσους πιθανόν ενδιαφέρονται, να παρθούν δραστικά μέτρα κατά των ενοχλητικών σκύλων.

Τα οργανοφωσφορικά φυτοφάρμακα είναι πανεύκολο να βρεθούν και μαζί με κάποιο δόλωμα (κρέας κλπ) φτιάχνουν δραστικότατες φόλες που εξασφαλίζουν τον παραδειγματικό και σίγουρο θάνατο του ενοχλητικών σκύλων.



Φίλε απλα να ξέρεις ότι επιτέλους υπάρχει νόμος για κάτι σαν και σένα με τις ιδέες σου? άκου εκεί φόλα που ζούμε αλλά τελικά μας αξίζει ότι τραβάμε τέτοιους που έχουμε δίπλα μας

AKIS_21
15-09-2012, 09:34
:ye02:
;););););)

Κόψτε εξυπνάδες τώρα

vpentza
15-09-2012, 09:47
Φίλε απλα να ξέρεις ότι επιτέλους υπάρχει νόμος για κάτι σαν και σένα με τις ιδέες σου? άκου εκεί φόλα που ζούμε αλλά τελικά μας αξίζει ότι τραβάμε τέτοιους που έχουμε δίπλα μας

Κόψτε εξυπνάδες τώρα

Το thread με την "ημέρα της Δημοκρατίας" το διάβασες ???
Διαταγές και απαγορεύσεις.....σπίτι σου....εκεί που σε παίρνει....:cool:

Ο συνφορουμίτης και εγώ μοιραζόμαστε το ίδιο χόμπυ που προυποθέτει σκύλο συνεργάτη, σκύλο που εφαρμόζει και τελειοποιεί αυτό για το οποίο είναι φτιαγμένος....
Ειμαι 100% σίγουρος οτι το έγραψε ειρωνικά, χλευάζοντας ιδιαίτερα αυτούς που θεωρούν το σκύλο παιχνίδι με μπαταρίες, αυτούς που έχουν μικρό πουλί και παίρνουν σκύλο για να νομίζουν οτι τον εξουσιάζουν δίνοντας οδηγίες και απαγορεύσεις ώστε να νιώθουν "άντρες".
Η δική μου τοποθέτηση με τις συγκεκριμένες φατσούλες ενέκρινε την ειρωνία που έβγαζε από την απογοήτευση για κάποια που διάβασε....:cool:

gsmaniac
15-09-2012, 09:51
Αυτα έχει ο γραπτός λόγος....;)

vpentza
15-09-2012, 09:55
Αυτα έχει ο γραπτός λόγος....;)

Ναι ο π....στης.....:lo20:

AKIS_21
15-09-2012, 10:25
Το thread με την "ημέρα της Δημοκρατίας" το διάβασες ???
Διαταγές και απαγορεύσεις.....σπίτι σου....εκεί που σε παίρνει....:cool:

Ο συνφορουμίτης και εγώ μοιραζόμαστε το ίδιο χόμπυ που προυποθέτει σκύλο συνεργάτη, σκύλο που εφαρμόζει και τελειοποιεί αυτό για το οποίο είναι φτιαγμένος....
Ειμαι 100% σίγουρος οτι το έγραψε ειρωνικά, χλευάζοντας ιδιαίτερα αυτούς που θεωρούν το σκύλο παιχνίδι με μπαταρίες, αυτούς που έχουν μικρό πουλί και παίρνουν σκύλο για να νομίζουν οτι τον εξουσιάζουν δίνοντας οδηγίες και απαγορεύσεις ώστε να νιώθουν "άντρες".
Η δική μου τοποθέτηση με τις συγκεκριμένες φατσούλες ενέκρινε την ειρωνία που έβγαζε από την απογοήτευση για κάποια που διάβασε....:cool:
Έχει διάφορα η ειρωνία με τις λεπτομέρειες για φόλα!οσο για τις απόψεις υπάρχει το ρητό και οι κολοι και όπως πολύ καλά είπες στη δημοκρατία ο καθένας ότι θέλει λέει και ας σε πονάει και αν δε αγαπάτε τα ζώα η τους ιδιοκτήτες τους μπείτε σε αλλά θέματα σε λίγο ίσως βάλουμε και για στυτικη δισλυτουργια

diomiles
15-09-2012, 10:33
Φίλε απλα να ξέρεις ότι επιτέλους υπάρχει νόμος για κάτι σαν και σένα με τις ιδέες σου? άκου εκεί φόλα που ζούμε αλλά τελικά μας αξίζει ότι τραβάμε τέτοιους που έχουμε δίπλα μας

Κουκούτσι μυαλό...:(

AKIS_21
15-09-2012, 11:01
:ye33:Κουκούτσι μυαλό...:(

:ye33:Έλα σε καταλαβαινω:ye33:

vpentza
15-09-2012, 11:08
Έχει διάφορα η ειρωνία με τις λεπτομέρειες για φόλα!οσο για τις απόψεις υπάρχει το ρητό και οι κολοι και όπως πολύ καλά είπες στη δημοκρατία ο καθένας ότι θέλει λέει και ας σε πονάει και αν δε αγαπάτε τα ζώα η τους ιδιοκτήτες τους μπείτε σε αλλά θέματα σε λίγο ίσως βάλουμε και για στυτικη δισλυτουργια

:ye33:

:ye33:Έλα σε καταλαβαινω:ye33:

Υπάρχει σύγχηση στο μυαλό σου, είναι φανερό στον τρόπο που μπερδεύεις τον γραπτό σου λόγο, σταματάω εδώ, χάλασες ένα ενδιαφέρον thread....:hmmm:

AKIS_21
15-09-2012, 11:15
Ναι που αφορούσε έναν πιστό σκύλο και έφτασε να γράφετε για φολες εγώ ναι ναι ναι:ye33::ye33:

diomiles
15-09-2012, 12:12
..........και επειδή γράφτηκε ότι τα ζώα δεν έχουν συναισθήματα θα πω για τον ρούντη ένα τριχρονο σέττερ το οποίο με έφερε πίσω απο διακοπές ( με πήρε τηλέφωνο η μητέρα μου και μου είπε ότι ο σκύλος πεθαίνει) αφου για μια εβδομάδα δεν έτρωγε ούτε επινε .Μόλις με είδε ξαναγύρισε στα φυσιολογικά του....:)

JohnGS1100
15-09-2012, 12:15
Παιδιά, προσωπικά δεν ειρωνεύτηκα κανεναν φίλο από το forum κ σέβομαι όλους τους γειτόνους μου ακόμα κ αυτούς που με ενοχλούν. Έχω αλλάξει δύο σπίτια για λόγους θορύβου, στο ένα γείτονας είχε νευρικό σκλυλι που το άφηνε μονίμως στην αυλή του κ ούρλιαζε, στο άλλο (το οποίο αγόρασα με δόσεις ολοκαίνουργιο) στους 2 επάνω ορόφους ζουν 2 εργένησες που έχουν από 2 σκλυλιά κ τα κλειδώνουν κ φεύγουν. Για να κοιμηθείς πρέπει να πάρεις φάρμακα στην κυριολεξία. Μαθαίνω τωρα ότι 2 γείτονες μου στην οικοδομή, ένας μάγειρας κ ένας σερβιτόρος που δουλεύουν δύσκολα ωράρια έχουν σοβαρότατο νευρικό πρόβλημα, έχουν καλέσει εισαγγελέα, κάνει μηνύσεις κ επισκέπτονται τον ψυχίατρο. Αν όλα αυτά τα λέμε φιλοζωισμό καλύτερα να μας λείπει. Να στε καλά όλοι σας..

aeriko
15-09-2012, 12:32
Εχασα πάσα ιδέα, δεν πίστευα να διάβαζα στο φόρουμ τέτοια πράγματα. Λυπάμαι πάρα πολύ για τις ακραίες απόψεις ορισμένων (φόλες κλπ). Εν τέλει όλα είναι ΕΡΓΑΛΕΙΑ.

diomiles
15-09-2012, 12:45
Εχασα πάσα ιδέα, δεν πίστευα να διάβαζα στο φόρουμ τέτοια πράγματα. Λυπάμαι πάρα πολύ για τις ακραίες απόψεις ορισμένων (φόλες κλπ). Εν τέλει όλα είναι ΕΡΓΑΛΕΙΑ.

Βλέπω ότι δεν με καταλάβατε μερικοί.Εχω χάσει δυο σκυλιά απο φόλα.Και στα δύο έκλαιγα απο πάνω τους μέχρι να πεθάνουν αφου τα εμετικά φάρμακα που τους έδωσα τελικά δεν τα βοήθησαν.Ειρωνικό ήταν το ποστ μου περί φόλες και νόμιζα ότι θα το καταλαβαίνατε.....όντως ο γραπτός λόγος είναι δύσκολος..

aeriko
15-09-2012, 12:50
Βλέπω ότι δεν με καταλάβατε μερικοί.Εχω χάσει δυο σκυλιά απο φόλα.Και στα δύο έκλαιγα απο πάνω τους μέχρι να πεθάνουν αφου τα εμετικά φάρμακα που τους έδωσα τελικά δεν τα βοήθησαν.Ειρωνικό ήταν το ποστ μου περί φόλες και νόμιζα ότι θα το καταλαβαίνατε.....όντως ο γραπτός λόγος είναι δύσκολος..
Φίλε συγγνώμη αν δεν κατάλαβα τον γραπτό σου λόγο, Πριν 5 μήνες έχασα την chiara, γερμανικό ποιμενικό 5 1/2 ετών από συστροφή στομάχου, και ακόμα κλαίω. Ετσι όπως το διάβασα και το ερμήνευσα μου την έδωσε.

gsmaniac
15-09-2012, 12:53
Παιδιά, προσωπικά δεν ειρωνεύτηκα κανεναν φίλο από το forum κ σέβομαι όλους τους γειτόνους μου ακόμα κ αυτούς που με ενοχλούν. Έχω αλλάξει δύο σπίτια για λόγους θορύβου, στο ένα γείτονας είχε νευρικό σκλυλι που το άφηνε μονίμως στην αυλή του κ ούρλιαζε, στο άλλο (το οποίο αγόρασα με δόσεις ολοκαίνουργιο) στους 2 επάνω ορόφους ζουν 2 εργένησες που έχουν από 2 σκλυλιά κ τα κλειδώνουν κ φεύγουν. Για να κοιμηθείς πρέπει να πάρεις φάρμακα στην κυριολεξία. Μαθαίνω τωρα ότι 2 γείτονες μου στην οικοδομή, ένας μάγειρας κ ένας σερβιτόρος που δουλεύουν δύσκολα ωράρια έχουν σοβαρότατο νευρικό πρόβλημα, έχουν καλέσει εισαγγελέα, κάνει μηνύσεις κ επισκέπτονται τον ψυχίατρο. Αν όλα αυτά τα λέμε φιλοζωισμό καλύτερα να μας λείπει. Να στε καλά όλοι σας..


ειδες που δεν φταινε τα σκυλακια.............αυτοι οι μακακες που τα εχουν, θελουν κρεμασμα:cool:

alx_k
15-09-2012, 13:01
ειδες που δεν φταινε τα σκυλακια.............αυτοι οι μακακες που τα εχουν, θελουν κρεμασμα:cool:

Συμφωνώ απόλυτα!

Η (Ελληνική) κοινωνία μας είναι έτσι δομημένη που η συμπεριφορά μας απέναντι στα ζώα και στους συνανθρώπους μας μόνο κακό μπορεί να φέρει και τίποτα άλλο...

Αν δε σεβόμαστε τον ίδιο μας τον εαυτό, δεν σεβόμαστε τίποτα...

Όλα τα άλλα είναι ψιλά γράμματα...:cool:

gsmaniac
15-09-2012, 13:03
Συμφωνώ απόλυτα!

Η (Ελληνική) κοινωνία μας είναι έτσι δομημένη που η συμπεριφορά μας απέναντι στα ζώα και στους συνανθρώπους μας μόνο κακό μπορεί να φέρει και τίποτα άλλο...

Αν δε σεβόμαστε τον ίδιο μας τον εαυτό, δεν σεβόμαστε τίποτα...

Όλα τα άλλα είναι ψιλά γράμματα...:cool:


το αισιοδοξο ειναι, οτι αλλαζει σιγα-σιγα, η κακαη συμπεριφορα του ανθρωπου, προς τα κατοικιδια
πολυ αργα........αλλα αλλαζει:rolleyes:

paraky
15-09-2012, 13:13
Όπως επίσης με ενοχλεί που πολλοί ιδιοκτήτες κοπρόσκυλων
ταυτίζουν τον φιλοζωισμό με την σκυλολατρεία. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο..

. :)

Δεν τον είχα ξανακούσει τον χαρακτηρισμό.:re25:

paraky
15-09-2012, 13:15
ειδες που δεν φταινε τα σκυλακια.............αυτοι οι μακακες που τα εχουν, θελουν κρεμασμα:cool:


+ 1.200.000 :re25:

AKIS_21
15-09-2012, 14:59
Όλα μπήκαν στη θέση τους πια τέρμα οι παρεξηγήσεις :sm2:

tolhs
15-09-2012, 15:21
Σε ενοχλουν τα γαβγισματα Γιαννη?

Μηπως σε ενοχλει και το κελαηδησμα των πουλιων?

Αυτο που σιγουρα δε σε ενοχλει ειναι οι κορνες, οι δυνατες μουσικες και οι απαγορευμενες εξατμισεις παντως τροχοφορου...

:confused::mad:

Εμενα με ενοχλει η γυναικα μου
Τι να κανω να παρω σκυλο...:lo19::lo19:

napgeo
15-09-2012, 18:07
Ναπο τα κουταβια εχουν τον .........μεσα τους.
Λιγο να τα αφησεις στην εκαναν.
Εγω πριν 15 χρονια εχασα ενα απο τα καλυτερα Rott που υπηρχαν γιαρι το κουταβι πηγε και ξεθαψε ενα σακουλακι με δηλητηριο για σαληγκαρια που ειχε αφησει ο πατερας μου πισω στον κηπο και ειχε σκεπαστει με χωμα και το εφαγε .
Δυο μερονυχτα ημασταν στην (εντατικη) με ορους και φαρμακα αλλα δεν την γλυτωσε.
Απο τοτε προσεχω και το ατιδηποτε!!:(



Αυτό που μας πείραξε είναι ότι είχαμε με την κόρη μου εντοπίσει τον κίνδυνο.
Το μικρό πήγαινε στον φωταγωγό πιθανόν διότι μας άκουγε από κάτω. Κοιμόταν πάνω στο φωταγωγό. Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό ότι θα πέσει. Μάλλον στον ύπνο του.
Κιχ δεν άκουγες μόνο ένα μικρό γρύλισμα.
Τι παραλήρημα είναι αυτό από μερικούς. Ούτε εγώ για την αντιπροσωπεία της ακατανόμαστης δεν κάνω έτσι.
:Απορία:Και πόσα ατυχήματα έγιναν από ουρανοκατέβατα κουτάβια.
Τέλος πάντων ο καθείς εξ υμών έχεις τις απόψεις του.
Εξάλλου ο Πολιτισμός μια χώρας κρίνεται από την συμπεριφορά των ανθρώπων στα αδέσποτα......................

tsitsos
15-09-2012, 18:09
Εμενα με ενοχλει η γυναικα μου
Τι να κανω να παρω σκυλο...:lo19::lo19:
και η ζιζελ που εχεις τι ειναι?:confused::p:confused:
και αυτη οταν την βγαζεις βολτα παλι βρεχει...:sm7::u58::sm7:

tsatsos
15-09-2012, 19:26
Ευαισθητος φιλοζωος χωριανος μου..

http://imageshack.us/a/img840/3446/001mod.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/840/001mod.jpg/)


http://imageshack.us/a/img821/6316/002btg.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/821/002btg.jpg/)

dimag7
15-09-2012, 19:51
Ευαισθητος φιλοζωος χωριανος μου..

http://imageshack.us/a/img840/3446/001mod.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/840/001mod.jpg/)


http://imageshack.us/a/img821/6316/002btg.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/821/002btg.jpg/)
Θα πρέπει να ντρέπεται ο μ@κ@κ@ς που θα θέλει να λέει πως έχει και σκύλο.

saitman
15-09-2012, 20:25
:re25::re25::re25:

JohnGS1100
15-09-2012, 20:44
.......................

Εξάλλου ο Πολιτισμός μια χώρας κρίνεται από την συμπεριφορά των ανθρώπων στα αδέσποτα......................


Μην το παίρνεις προσωπικά, δε σε ξέρω άλλωστε.

Για το τελευταίο που ανέφερες η σωστή ρήση είναι "ο πολιτισμός μιας κοινωνίας κρίνεται από τους φυλακισμένους της κ τους άστεγους"¨Ας μη τα συνδέουμε όλα με σκύλους, γαιτί αν ήταν έτσι η χώρα μας θα συγαταλέγονταν στις πιο πολιτισμένες χώρες τους κόσμου. :ye02:

mpampis
04-09-2013, 02:07
μετα πολυ καιρο ξαναγραφω σε αυτο το νημα για ενα και μονο λογο.
Καταλαβα οτι το επιμαχο μυνημα για τις φολες ηταν ΚΑΘΑΡΑ ειρωνικο.
Ομως επειδη οι ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ και οι ΗΛΙΘΙΟΙ υπαρχουν παντου (και ειναι ανικητοι)καλο ειναι το σχετικο μυνημα να διαγραφει
Εστειλα σχετικο μυνημα αναφορας.Ας με συγχωρεσει ο συμφορουμιτης για την κινηση που εκανα αλλα ειμαι κατοχος σκυλου.ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΚΟΠΡΑΝΑ ΤΟΥ,που δεν την αφηνω να χαζογαυγιζει,που την προσεχω σαν τα ματια μου,που τωρα ειναι κολημενη στα ποδια μου την ωρα που γραφω,που με ξερει μετα απο τον πρωτο χρονο ζωη της(και οχι απο κουταβι).....
Που με βλεπει οποτε γυρναω στο σπιτι και λυωνει,που την εχω κυνηγησει και δειρει(ξυλο εκφοβισμου και οχι σκοτωματος) αρκετες φορες για ζημιες-κατουτρηματα αλλα ποτε δεν σκεφτηκε να με δαγκωσει και μολις την κοιταω λυωνει απο χαρα.
Που θα με προφυλαξει απο τον καθε δολοφονο που θα μπει μεσα στο σπιτι μου,που θα ειναι παντα κοντα μου στις μοναξιες μου η στις μοναξιες της γυναικας μου ,που ειναι το τριτο μελος της οικογενειας μου...και που ξερω πως οποτε την χασω θα χασω ενα μεγαλο μερος της καρδιας μου.
Το πιο κακο και απολιτιστο ζωο ειναι ο ανθρωπος.
Διαβασα διαφορα σχολια για το θεμα.Δυστυχως καποιοι ΚΑΤΟΧΟΙ ζωων και (οχι φιλοζωοι) δινουν λαβες σε πολλους που δεν αγαπανε οτιδηποτε εχει μεσα του ζωντανια και χαρα να λενε πολλα και διαφορα....δεν πειραζει οσοι μεγαλωσαν με ζωο,οσοι εθαψαν ζωο,σε οσους πεθανε ζωο στα χερια τους επειτα απο αναγκαστικη ευθανασια καταλαβενουν τι λεω...αυτοι σιγουρα ειναι φιλοζωοι και οχι κατοχοι....
να ειστε καλα και ενα συγνωμη και παλι απο τον συμφορουμιτη για την αναφορα.:o

diomiles
10-10-2013, 14:56
μετα πολυ καιρο ξαναγραφω σε αυτο το νημα για ενα και μονο λογο.
Καταλαβα οτι το επιμαχο μυνημα για τις φολες ηταν ΚΑΘΑΡΑ ειρωνικο.
Ομως επειδη οι ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ και οι ΗΛΙΘΙΟΙ υπαρχουν παντου (και ειναι ανικητοι)καλο ειναι το σχετικο μυνημα να διαγραφει

να ειστε καλα και ενα συγνωμη και παλι απο τον συμφορουμιτη για την αναφορα.:o


Φίλε mpampis πίστεψε με αυτός που θέλει να δηλητηριάσει έναν σκύλο δεν χρειάζεται την αναφορά μου περι δηλητηρίων.

Δεν χρειάζονται συγνώμες .Αν νομίζεις ότι πρέπει να σβηστεί το συγκεκριμένο μήνυμα απο μένα είναι ΟΚ.

Καταλαβαίνω την αγάπη σου για τα ζώα απλά σου λέω τελείως φιλικά να χαλαρώσεις λιγάκι δεν έχουμε να χωρίσουμε με κανέναν εδω μέσα απολύτως τίποτα

Εμένα προς το παρόν μου έχει πάρει τα μυαλά αυτή εδω που μπήκε στην ζωη μου πριν λίγες μέρες...:)

http://img33.imageshack.us/img33/8906/lns.JPG (http://imageshack.us/photo/my-images/33/lns.JPG/)

mpampis
10-10-2013, 18:49
ΠΩ ΠΩ ΚΟΥΚΛΙ ειναι..
μα ναι εχεις δικιο..αλλωστε στο γραφω και σε εσενα,αλλα και στο νημα που προφανος διαβασες για να απαντησεις εδω,οτι το εγραψες ΕΝΤΕΛΩΣ ειρωνικα και εννοειτε οτι δεν το εγραψες κυριολεκτικα.
βεβαιως και ξερω οτι αν θελει καποιος να βρει πως φτιαχνετε μια φολα εχει απο 500 σημεια να το βρει,αλλα πια η λογικη να τα κανουμε εμεις 501 τα σημεια?
Τελος εγω δεν εχω να χωρισω κατι με κανενα,με ολους φιλος παραμενω...απλα με τσιτωσε η προσωπικη παρατηρηση και το μαλωμα για 3 λεξεις ενω γινονται αλλα πιο χοντρα...ηθελα να δειξω οτι δεν ασχολουνται με μια αναφορα που κανει καποιος,για κατι σοβαρο για οσους ειναι ζωοφιλοι,αλλα οι 3 λεξεις πειραζουν...
να την χαιρεσε και να την προσεχεις!!!

φερτην να κανουν παρεα χαχαχαχα

http://imageshack.us/a/img196/6849/jsg4.jpg


http://imageshack.us/a/img11/5474/7c3f.jpg

ARGI
10-10-2013, 19:25
http://imageshack.us/a/img11/5474/7c3f.jpg

Ρε, τι μούρη είναι αυτή!
:re25::re25::re25::re25:

jtnakos
10-10-2013, 20:47
Φίλε mpampis πίστεψε με αυτός που θέλει να δηλητηριάσει έναν σκύλο δεν χρειάζεται την αναφορά μου περι δηλητηρίων.

Δεν χρειάζονται συγνώμες .Αν νομίζεις ότι πρέπει να σβηστεί το συγκεκριμένο μήνυμα απο μένα είναι ΟΚ.

Καταλαβαίνω την αγάπη σου για τα ζώα απλά σου λέω τελείως φιλικά να χαλαρώσεις λιγάκι δεν έχουμε να χωρίσουμε με κανέναν εδω μέσα απολύτως τίποτα

Εμένα προς το παρόν μου έχει πάρει τα μυαλά αυτή εδω που μπήκε στην ζωη μου πριν λίγες μέρες...:)

http://img33.imageshack.us/img33/8906/lns.JPG (http://imageshack.us/photo/my-images/33/lns.JPG/)
Κοκερ ειναι????Ανθρωπος μιλαμε, ειχε ενα η κουμπαρα μου (θυλικο) μας υποδεχοταν σαν μελος της οικογενειας

Απωθημένο μου μεγαλο..Καποια στιγμη ευχομαι να καταφερω να ταιριαξω την ζωη μου για να χωρεσει ενα κοκερ στην οικογενεια..

mpampis
10-10-2013, 21:02
http://imageshack.us/a/img11/5474/7c3f.jpg

Ρε, τι μούρη είναι αυτή!
:re25::re25::re25::re25:


χαχαχααχ θεα εεεε..ειδες προπελες..:D:D
ανθρωπος φιλε σε ολα διπλα μου...στις χαρες,στα νευρα....βολτα καθε βραδυ για ρελαξαρισμα 12 με 12.30.

AKIS_21
10-10-2013, 21:45
Καποιος να ειδοποιήσει τους λαγούς έρχεται το λαγωνικο

diomiles
10-10-2013, 22:01
Κοκερ ειναι????Ανθρωπος μιλαμε, ειχε ενα η κουμπαρα μου (θυλικο) μας υποδεχοταν σαν μελος της οικογενειας

.

Ναι Κόκερ είναι:)

Ο πατερας της και η μάνα της είναι ασπρόμαυροι .Αυτή είναι η μοναδική απο πέντε κουτάβια που εχει αυτά τα χρώματα.

Οπως λες αυτή η ράτσα είναι ¨ανθρωποι ¨.

Με κάνει οτι θέλει...και μου αρέσει:)

mpampis
11-10-2013, 01:52
Καποιος να ειδοποιήσει τους λαγούς έρχεται το λαγωνικο

χαχααχ θεικη φατσα...καταπληκτικος....:ye32:;):D:D:D

mAthosalas
12-10-2013, 00:34
Ο τσοπανης μου...:rolleyes:
http://img7.imageshack.us/img7/4124/69d0.jpg

mpampis
12-10-2013, 02:03
πω πω ελληνικος ποιμενικος δεν ειναι??
ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ σκυλια εχει και ο πεθερος ενα ολοιδιο.
να τον χαιρεσε:ye33::ye02::ye02:

mAthosalas
12-10-2013, 09:30
Ναι φιλε Μπαμπη Ελλην.Ποιμενικος ειναι,σε ευχαριστω :)

ARGI
12-10-2013, 09:56
χαχαχααχ θεα εεεε..ειδες προπελες..:D:D
ανθρωπος φιλε σε ολα διπλα μου...στις χαρες,στα νευρα....βολτα καθε βραδυ για ρελαξαρισμα 12 με 12.30.

Στην κυριολεξία "θεά με προπέλες" !!!
Ξέρει και από pc & LenelOne ...
:D:D:D:D
:re25:
:re27::re27:

ARGI
12-10-2013, 10:15
.... Και ο μούργος της οικογένειας...
Κάτι σαν μασκώτ !

http://i1346.photobucket.com/albums/p700/argipatmos2/DIAFORA/P4090097_zps53816367.jpg (http://s1346.photobucket.com/user/argipatmos2/media/DIAFORA/P4090097_zps53816367.jpg.html)


http://i1346.photobucket.com/albums/p700/argipatmos2/DIAFORA/Epsiloniotakappa3CC0nualpha012_zps2ccfb036.jpg (http://s1346.photobucket.com/user/argipatmos2/media/DIAFORA/Epsiloniotakappa3CC0nualpha012_zps2ccfb036.jpg.html)

Φωτογραφία πριν δύο χρόνια ...
Πιστός & φιλικότατος, μουντρούχος, τεμπέλης
και πολύ δυνατός ! Εάν θελήσει σε κάνει σκι στην άσφαλτο....:eek:
Και τρώει πολύ....
Δεν πίνει τσίπουρο, ψοφάει για μπύρα......:lo19::lo19:
:):):):)

mpampis
13-10-2013, 00:02
.... Και ο μούργος της οικογένειας...
Κάτι σαν μασκώτ !

http://i1346.photobucket.com/albums/p700/argipatmos2/DIAFORA/P4090097_zps53816367.jpg (http://s1346.photobucket.com/user/argipatmos2/media/DIAFORA/P4090097_zps53816367.jpg.html)


http://i1346.photobucket.com/albums/p700/argipatmos2/DIAFORA/Epsiloniotakappa3CC0nualpha012_zps2ccfb036.jpg (http://s1346.photobucket.com/user/argipatmos2/media/DIAFORA/Epsiloniotakappa3CC0nualpha012_zps2ccfb036.jpg.html)

Φωτογραφία πριν δύο χρόνια ...
Πιστός & φιλικότατος, μουντρούχος, τεμπέλης
και πολύ δυνατός ! Εάν θελήσει σε κάνει σκι στην άσφαλτο....:eek:
Και τρώει πολύ....
Δεν πίνει τσίπουρο, ψοφάει για μπύρα......:lo19::lo19:
:):):):)


χαχαχαχ πες του να κοψει τις μπυρες,του μαυριζουν την γλωσσα....
ΦΟΒΕΡΟ ΜΟΥΤΡΟ...:cool2::cool2:

ortho
13-10-2013, 11:14
Ναι Κόκερ είναι:)

Ο πατερας της και η μάνα της είναι ασπρόμαυροι .Αυτή είναι η μοναδική απο πέντε κουτάβια που εχει αυτά τα χρώματα.

Οπως λες αυτή η ράτσα είναι ¨ανθρωποι ¨.

Με κάνει οτι θέλει...και μου αρέσει:)


Να την προσέχεις!

Είχα μία κουκλίτσα σε χρυσαφί, από 6 εβδομάδων, ίσαμε τη χούφτα μου, μέχρι 17 χρονών.....
Οταν "έφυγε" ήταν σαν να χάσαμε μία αδερφή.

Να σου ζήσει πολλά πολλά χρόνια!

Να προσέχεις τα αυτάκια της, έχει ευαισθησία η ράτσα αυτή. Λόγω των υπέροχων μακριών αυτιών κρατάνε υγρασία και κάνουν ωτίτιδες που ταλαιπωρούν πολύ το ζωντανό.
Αν τη δεις ποτέ να γέρνει το κεφάλι προς μιά μεριά είναι κατά πάσα πιθανότητα ωτίτιδα και δεν περνάει εύκολα η μαμημένη!

PLOIGOS
13-10-2013, 13:20
Να κ η δικη μου η σκυλιτσα,ρατσας Λαμπραντορ...Εχωντας πολλα σκυλια απο μικρο παιδι,εχω παθει πλακα με τον χαρακτηρα της συγκεκριμενης ρατσας κ ιδιως με την συμπεριφορα τους απεναντι στα παιδια....:)



https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/576650_341190532607382_2070584642_n.jpg

Space
13-10-2013, 13:25
Hachiko - Eine wunderbare Freundschaft (2009) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1028532/) :)

frits
13-10-2013, 13:44
Hachiko - Eine wunderbare Freundschaft (2009) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1028532/) :)

Γειά σου Κώστα...:)

Την έχω δει, καταπληκτική ταινία...

mpampis
13-10-2013, 20:58
Hachiko - Eine wunderbare Freundschaft (2009) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1028532/) :)

Γειά σου Κώστα...:)

Την έχω δει, καταπληκτική ταινία...


ΤΑΙΝΙΑΡΑ και ειναι αληθινη ιστορια.

ktasos
13-10-2013, 21:10
Τα μωρά μου. Αριστερά ο Μπεν (bernizer mountain dog), και δεξιά η Μυρτώ.

http://www.gsforum.gr/attachment.php?attachmentid=20456&stc=1&d=1381687687

gsmaniac
13-10-2013, 21:27
http://img.tapatalk.com/d/13/10/14/utuzadap.jpg

Να βαλω και εγω το καραβοσκυλο...:D

Στάλθηκε από Λελοφον now Free ('http://tapatalk.com/m?id=10')

Hekima
14-10-2013, 13:33
Εμενα με ενοχλει η γυναικα μου
Τι να κανω να παρω σκυλο...:lo19::lo19:



καλά σε κάνει :sm7::sm3:

Hekima
14-10-2013, 13:34
[QUOTE=PLOIGOS;958252]Να κ η δικη μου η σκυλιτσα,ρατσας Λαμπραντορ...Εχωντας πολλα σκυλια απο μικρο παιδι,εχω παθει πλακα με τον χαρακτηρα της συγκεκριμενης ρατσας κ ιδιως με την συμπεριφορα τους απεναντι στα παιδια....:)



https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/576650_341190532607382_2070584642_n.jpg[/QUOTE


γλυκύτατα και τα δύο να τα χαίρεσαι μια πανέμορφη εικόνα
:)

Hekima
14-10-2013, 13:35
Ο τσοπανης μου...:rolleyes:
http://img7.imageshack.us/img7/4124/69d0.jpg


πανέμορφο ζωντανό :)

Hekima
14-10-2013, 13:36
.... Και ο μούργος της οικογένειας...

Κάτι σαν μασκώτ !

http://i1346.photobucket.com/albums/p700/argipatmos2/DIAFORA/P4090097_zps53816367.jpg (http://s1346.photobucket.com/user/argipatmos2/media/DIAFORA/P4090097_zps53816367.jpg.html)


http://i1346.photobucket.com/albums/p700/argipatmos2/DIAFORA/Epsiloniotakappa3CC0nualpha012_zps2ccfb036.jpg (http://s1346.photobucket.com/user/argipatmos2/media/DIAFORA/Epsiloniotakappa3CC0nualpha012_zps2ccfb036.jpg.html)

Φωτογραφία πριν δύο χρόνια ...
Πιστός & φιλικότατος, μουντρούχος, τεμπέλης
και πολύ δυνατός ! Εάν θελήσει σε κάνει σκι στην άσφαλτο....:eek:
Και τρώει πολύ....
Δεν πίνει τσίπουρο, ψοφάει για μπύρα......:lo19::lo19:

:):):):)



Αργυράκο τι φατσόνι είναι αυτό:wha13:
κουκλί :sm7:

mpampis
16-10-2013, 19:33
http://img.tapatalk.com/d/13/10/14/utuzadap.jpg

Να βαλω και εγω το καραβοσκυλο...:D

Στάλθηκε από Λελοφον now Free (http://tapatalk.com/m?id=10)

χαχαχα τρελο μουτρο το καραβοσκυλο...:sm7::lo19:

tsatsos
19-10-2013, 19:31
Σούζα τις έχω και τις δύο..:D
http://img189.imageshack.us/img189/9564/tseo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/tseo.jpg/)

clear
21-10-2013, 22:23
Αφού το θέμα το κάνατε άλμπουμ πάρτε και τον Άρη μου....

http://www.gsforum.gr/attachment.php?attachmentid=20628&d=1382383383

alx_k
21-10-2013, 22:36
Αφού το θέμα το κάνατε άλμπουμ πάρτε και τον Άρη μου....

Ηηηηηη!
Είναι τέλειο! :cool2:


Καλό ξεσκάτωμα...:p:)

BMW 1150 RT
22-10-2013, 00:35
αυτο το μαζεψα απο το Λουτρακι περιπου 40 ημερων πεταμενο στα βοτσαλα -
Ειναι Ημιαιμο ποιμενικο Ελληνικο http://img.tapatalk.com/d/13/10/22/apyvu9ar.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

mpampis
22-10-2013, 01:30
Αφού το θέμα το κάνατε άλμπουμ πάρτε και τον Άρη μου....

τι κολοφατσα ειναι αυτη :D:D

mpampis
22-10-2013, 01:32
αυτο το μαζεψα απο το Λουτρακι περιπου 40 ημερων πεταμενο στα βοτσαλα -
Ειναι Ημιαιμο ποιμενικο Ελληνικο http://img.tapatalk.com/d/13/10/22/apyvu9ar.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

:re25::re25::re25: μπραβο ρε φιλαρακι μεγαλη μαγκια

AKIS_21
22-10-2013, 08:32
Ύστερα απο σκληρή εκπαιδευση 10 λεπτών :eek:

Το επόμενο στεφάνι θα ειναι με φωτιά

ADV
22-10-2013, 13:26
Να και η δικιά μου :D

Χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα φιλόζωοι

ADV
22-10-2013, 13:27
Ύστερα απο σκληρή εκπαιδευση 10 λεπτών :eek:

Το επόμενο στεφάνι θα ειναι με φωτιά

:lo20:

PLOIGOS
22-10-2013, 16:52
γλυκύτατα και τα δύο να τα χαίρεσαι μια πανέμορφη εικόνα
:)



Σε ευχαριστω πολυ...Να ειναι καλα ολα τα παιδια κ τα ζωντανα ολου του κοσμου!

mpampis
23-10-2013, 02:08
Να και η δικιά μου :D

Χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα φιλόζωοι

κουκλα ειναι ζευγαρωσε την με το μουτρο του ARGI(αν και ειναι μεθυστακας...) να γινετε συμπεθεροι...