PDA

View Full Version : Παραβίαση top case


gemanolo
15-09-2012, 01:17
Καλησπέρα σε όλους
Για δεύτερη φορά χθες στο Θησείο ενώ ήμουν σε ένα επαγγελματικό ραντεβού κάποιος τυχερός ( που δεν τον είδα ) παραβίασε την βαλίτσα και μου πήρε το κράνος ,( ευτυχώς ήμουν με το 2ο και όχι με το suberth)
Βέβαια ήταν αρκετα ζώων να μου αφήσει τα γυαλιά ορασεως που ήταν τριπλάσια αξίας .
Μπορω να πω πως νιώθεις "γυμνός" χωρίς κράνος και δεν ήταν καθόλου ευχάριστη εμπειρία 10 χιλιόμετρα ξεκρανωτος.
Ξέρει κανείς που μπορω να βρω κλειδαρια για την motech Trax, μιας και το κατάστημα που την είχα αγοράσει εχει κλείσει ;;;
Thanks.

BOXER
15-09-2012, 02:21
Στο Θησείο πια ρε παιδια, ούτε να αναπνευσεις δεν μπορείς!
Φοβάσαι μην σου κλέψουν και τον αέρα που αναπνεεις :cool:!!!

Το ότι δεν τον πετυχες την ώρα που στην άνοιγε, είναι για καλο δικο σου πιστεύω. Ποτε δεν ξέρεις πως μπορείς να αντιδράσεις και να βρεθείς στο σκαμνί κατηγορούμενος και απο επάνω!!!

Όσο για την ερώτηση σου φίλε, δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω :(.
Υπομονή πάντως, θα την βρεις την άκρη απο εδω μεσα :)!

nivo
15-09-2012, 08:57
τι να πει κανεις πια, εχει γινει καθημερινο το "ξαλαφρωμα" ,μην αφηνετε τιποτα αξιας στις βαλιτσες,τωρα για κλειδαριες ειτε μοτοροδα ,ειναι αντιπροσωπος ,ειτε στον Ξυκη,η στον Σαββιδη που δε νομιζω να εχει στοκ αλλα ρωτα...

forester
15-09-2012, 09:50
To μοτο-ρόδα, λειτουργεί σαν .... ρόδα - μότο, αλλά πλέον μόνο για λάστιχα. Μια βόλτα από 'κει και ρωτάς, θα ξέρουν . Επίσης ο Ξύκης στη Μιχαλακοπούλου εμπορευόταν τα προϊόντα της motech, οπότε θα έχει άκρη...

gemanolo
15-09-2012, 10:09
Thanks
Οντως στο μοτο ρόδα τις είχα πάρει
Θα πάρω στον Ξυκη να δω αν εχει
Ευχαριστω και πάλι
Πάντως κέντρο αν ξαναπαρκαρω
Θα αφήνω την βαλίτσα ανοιχτή και άδεια !!!!!!

Ακιs
15-09-2012, 10:20
Εαν δεν βρεις στα μαγαζια που σου ειπαν τα παιδια παραπανω,ριξε μια ματια κι εδω....;)

SW-Motech σετ κλειδαριές, 2 κλειδιά, διαλέξτε πόσες κλειδαριές - motopissaris.gr (http://www.motopissaris.gr/full_product.php?cat_id=372&page=1&prod_id=SW.14x&manuf=all&group=all&fsize=all)

klagenfurt
15-09-2012, 10:56
μου εχουν σπασει 3 φορες αυτοκινητα στο Θησειο, αδεια βεβαια , χωρις να παρουν τιποτα...
τελευταια συναντησα ενα σπασμενο αυτοκινητο στη γεφυρα Πουλοπουλου, που ειχε ταμπελα "αφου δεν εχει τιποτα να παρετε ,γιατι το σπατε παλι...?

Arkas
15-09-2012, 11:04
μου εχουν σπασει 3 φορες αυτοκινητα στο Θησειο, αδεια βεβαια , χωρις να παρουν τιποτα...
τελευταια συναντησα ενα σπασμενο αυτοκινητο στη γεφυρα Πουλοπουλου, που ειχε ταμπελα "αφου δεν εχει τιποτα να παρετε ,γιατι το σπατε παλι...?
:mad: :mad: :mad:

gemanolo
15-09-2012, 11:58
Ωχ
Μάλλον πήγα στη φωλιά
Στην πουλοπουλου είχα παρκάρει

gemanolo
15-09-2012, 11:59
Εαν δεν βρεις στα μαγαζια που σου ειπαν τα παιδια παραπανω,ριξε μια ματια κι εδω....;)

SW-Motech σετ κλειδαριές, 2 κλειδιά, διαλέξτε πόσες κλειδαριές - motopissaris.gr (http://www.motopissaris.gr/full_product.php?cat_id=372&page=1&prod_id=SW.14x&manuf=all&group=all&fsize=all)

Wow
Άψογα , thanks

BOXER
16-09-2012, 10:22
τελευταια συναντησα ενα σπασμενο αυτοκινητο στη γεφυρα Πουλοπουλου, που ειχε ταμπελα "αφου δεν εχει τιποτα να παρετε ,γιατι το σπατε παλι...?

Πολυ προκλητική αυτη η ταμπέλα, και πήγαινε γυρευοντας ο ιδιοκτήτης, άθελα του βεβαια:(!

Αυτο μου θυμησε ένα περιστατικό στον Πειραιά, που έλαβε χώρα περίπου το '89, σε μαγαζι με χρυσαφικά. Ο ιδιοκτήτης του εν λόγο μαγαζιού, ένα απόγευμα έιχε βάλει μια ταμπέλα στην βιτρίνα που έλεγε:
"Προς τους κλέφτες.
Τα κουτιά στην βιτρίνα είναι ΑΔΕΙΑ!!!"

Τα ξημερώματα τον ειδοποίησε η αστυνομία, γιατί του είχαν σπάσει την βιτρίνα. Του είχαν πάρει τα άδεια κουτιά, μα η ειρωνία είναι ότι του είχαν αφήσει ένα αντίστοιχο ταμπελακι που έλεγε:
"Εμείς μόνο τα κουτιά θελουμε"!

Με λίγα λόγια, παρακαλας να μην σου τύχει, μα πάνω απο ολα, ΔΕΝ προκαλεις τους κλέφτες!

ADV
16-09-2012, 10:32
Κρίμα για την κλοπή φίλε:mad:

Εδώ και καιρό δεν αφήνς τίποτα στο top. Μόνο για την μεταφορά μέχρι να φτάσω. Κράνος κλπ μόνο όταν κάθομαι σε καρέκλα δίπλα της:lo19:..........ή έχω οπτική επαφή

sakis71
25-09-2012, 14:18
Ωχ
Μάλλον πήγα στη φωλιά
Στην πουλοπουλου είχα παρκάρει


:wo20::wo20::wo20:

Στους γιατρούς να τα δώσουνεΝεύραΝεύραΝεύρα