PDA

View Full Version : gps tracker αξιζει???


nikosgs
17-09-2012, 03:11
μιας και διαβαζω τελευταια για πολλες κλοπες bmw και κυριως ADV εψαξα λιγο στο ιντερνετ και βρηκα αυτο.
κινεζικο βεβαια αλλα φανταζομαι τι δουλεια θα τη κανει. αξιζει???
New Car/Person GPS Tracker Realtime Quad Band GSM GPRS GPS Track DEVICE TK102B | eBay (http://www.ebay.com/itm/New-Car-Person-GPS-Tracker-Realtime-Quad-Band-GSM-GPRS-GPS-Track-DEVICE-TK102B-/271048161156?pt=US_Tracking_Devices&hash=item3f1bbab784)

griv_gs
18-09-2012, 13:27
Θα με ενδιέφερε και εμένα αν βοηθούσε γνώστης.

omorfantras
18-09-2012, 16:53
Κι εμένα μ ενδιαφέρει παιδιά .

fotisd
19-09-2012, 16:55
Ναι αξίζει να πάρεις gps tracker (για το συγκεκριμένο μοντέλο που λες δεν έχω άποψη) - έχω χρόνια στη μηχανή μου και ενεργοποιώντας το feature του "geofence" μου στέλνει από μόνο του μήνυμα εφόσον κάποιος το πάρει και κινηθεί εκτός των ορίων που έχω θέσει. Επίσης, όποτε θέλω το καλώ και βλέπω πού είναι η μηχανή μου.

Τι πρέπει να προσέξεις:
1. Να έχει καλή διαχείριση ενέργειας για να μην σου διαλύσει την μπαταρία εφόσον κάνεις μόνιμη σύνδεση.
2. Αν πάρεις gps tracker με μπαταρία να κρατάει κάποιες μέρες γιατί θα εκνευριστείς να το φορτίζεις συνέχεια και μετά θα το παρατήσεις.

Εγώ έχω πάρει από γνωστή ελληνική εταιρεία και είμαι happy..δεν γράφω όνομα in public για να μην θεωρηθεί διαφήμιση..

S.S έχω το BMW F850GS (αν και ψάχνω για το 800άρι τώρα..)

nikosgs
19-09-2012, 19:08
Ναι αξίζει να πάρεις gps tracker (για το συγκεκριμένο μοντέλο που λες δεν έχω άποψη) - έχω χρόνια στη μηχανή μου και ενεργοποιώντας το feature του "geofence" μου στέλνει από μόνο του μήνυμα εφόσον κάποιος το πάρει και κινηθεί εκτός των ορίων που έχω θέσει. Επίσης, όποτε θέλω το καλώ και βλέπω πού είναι η μηχανή μου.

Τι πρέπει να προσέξεις:
1. Να έχει καλή διαχείριση ενέργειας για να μην σου διαλύσει την μπαταρία εφόσον κάνεις μόνιμη σύνδεση.
2. Αν πάρεις gps tracker με μπαταρία να κρατάει κάποιες μέρες γιατί θα εκνευριστείς να το φορτίζεις συνέχεια και μετά θα το παρατήσεις.

Εγώ έχω πάρει από γνωστή ελληνική εταιρεία και είμαι happy..δεν γράφω όνομα in public για να μην θεωρηθεί διαφήμιση..

S.S έχω το BMW F850GS (αν και ψάχνω για το 800άρι τώρα..)

Φιλε αν θελεις στειλε σε πμ αυτο που εχεις να το δω.μαζευουμε γνωμες :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

BOXER
19-09-2012, 22:32
Ναι αξίζει να πάρεις gps tracker (για το συγκεκριμένο μοντέλο που λες δεν έχω άποψη) - έχω χρόνια στη μηχανή μου και ενεργοποιώντας το feature του "geofence" μου στέλνει από μόνο του μήνυμα εφόσον κάποιος το πάρει και κινηθεί εκτός των ορίων που έχω θέσει. Επίσης, όποτε θέλω το καλώ και βλέπω πού είναι η μηχανή μου.

Τι πρέπει να προσέξεις:
1. Να έχει καλή διαχείριση ενέργειας για να μην σου διαλύσει την μπαταρία εφόσον κάνεις μόνιμη σύνδεση.
2. Αν πάρεις gps tracker με μπαταρία να κρατάει κάποιες μέρες γιατί θα εκνευριστείς να το φορτίζεις συνέχεια και μετά θα το παρατήσεις.

Εγώ έχω πάρει από γνωστή ελληνική εταιρεία και είμαι happy..δεν γράφω όνομα in public για να μην θεωρηθεί διαφήμιση..

S.S έχω το BMW F850GS (αν και ψάχνω για το 800άρι τώρα..)


Να ειναι συνδεδεμενο στην μπαταρια, αλλα να εχει και δικη του, σε περιπτωση πχ που κοψουν τα καλωδια του, δεν υπαρχει;
Οπως επισης, να φορτιζει η δικη του μπαταρια απο την μπαταρια της μηχανης οποτε εκφορτιζει, δεν υπαρχει καποιο μοντελο που να συνδιαζει αυτα τα πραγματα;

NLS
19-09-2012, 23:28
ψάχτε το και όταν καταλλήξετε πείτε μου :)

BOXER
19-09-2012, 23:36
Aν περιμενεις απο εμενα.... σωθηκες :u60:!!!

exarxos
29-09-2012, 00:18
Να ειναι συνδεδεμενο στην μπαταρια, αλλα να εχει και δικη του, σε περιπτωση πχ που κοψουν τα καλωδια του, δεν υπαρχει;
Οπως επισης, να φορτιζει η δικη του μπαταρια απο την μπαταρια της μηχανης οποτε εκφορτιζει, δεν υπαρχει καποιο μοντελο που να συνδιαζει αυτα τα πραγματα;

Την ίδια ερώτηση έχω!!!

forester
29-09-2012, 10:46
http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%95%CF%85%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-84/gps-tracker-25727/index14.html


Για διαβάστε το παραπάνω νήμα και θα λυθούν οι απορίες:)
Να τα έχουμε μαζεμένα;)