PDA

View Full Version : Movie Editor ή κατι τετοιο...!!!


asotosios
17-09-2012, 11:07
Καλημερα σε ολους,

εχω κατι φωτογραφιες σε καλη αναλυση και θα ηθελα να μπορεσω να τις κανω βιντεακι...βαζοντας καποια μουσικη σαν σεντονι κτλ κτλ...

εχω δει πολλα τετοια βιντεο σε youtube & vimeo και ειναι ενας πολυ ωραιος τροπος να κρατησεις φωτογραφιες σαν αρχειο...

δλδ θελω να εναλλασονται οι φωτο (σαν slide show) με καποια απλα εφε και να παιζει μουσικη, απο πισω, που θα επιλεξω...

θελω να ειναι δωρεαν προγραμμα...φυσικα...:D
να μην θελει υπερυπολογιστη για να παιξει...:D
και να ειναι σχετικα απλο στην χρηση του ωστε να μπορω να τα καταφερω ακομα και εγω ο κουλος σε αυτα τα πραγματα...!!!:D

ελπιζω να ειμαι κατανοητος στο τι ζηταω...και να μην ζηταω πολλα...!!!

Ευχαριστω
Ευγενιος:)

lampmar
17-09-2012, 11:10
Το movie maker των windows είναι οτι πρέπει για σένα:ye33::ye33::ye33:

asotosios
17-09-2012, 12:07
δεν ξερω αν το εχω...εκτος και αν ειναι στανταρ με τα windows...(τα οποια ειναι και πειρατικα)...;)

λεμε ειμαι αχρηστος στο θεμα...

αν σε περιπτωση που δεν το εχω...εχω καποια αλλη εναλλακτικη για τζαμπα...???

Gasgs
17-09-2012, 12:28
δεν ξερω αν το εχω...εκτος και αν ειναι στανταρ με τα windows...(τα οποια ειναι και πειρατικα)...;)

λεμε ειμαι αχρηστος στο θεμα...

αν σε περιπτωση που δεν το εχω...εχω καποια αλλη εναλλακτικη για τζαμπα...???

Το έχεις ......;)

brinel
17-09-2012, 12:28
Free Image to Video Converter: Convert Images to Video (http://www.ilovefreesoftware.com/04/windows/image-photo/download-free-image-to-video-converter.html)

Δεν έχει και τις τρομερές δυνατότητες αλλά είναι απλό και πολύ φιλικό:ye33:

man gs
17-09-2012, 17:33
δεν ξερω αν το εχω...εκτος και αν ειναι στανταρ με τα windows...(τα οποια ειναι και πειρατικα)...;)

λεμε ειμαι αχρηστος στο θεμα...

αν σε περιπτωση που δεν το εχω...εχω καποια αλλη εναλλακτικη για τζαμπα...???

εγω που σιγουρα ειμαι χειροτερος :cool2: απο εσενα, τα καταφερα με αυτο που σε προτεινει ο φιλος.
βεβαια εχω κολλησει με το youtube ενω την πρωτη φορα τα καταφερα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα:rolleyes:
Καλη επιτυχια :)

asotosios
17-09-2012, 19:19
εγω που σιγουρα ειμαι χειροτερος :cool2: απο εσενα, τα καταφερα με αυτο που σε προτεινει ο φιλος.

Μην περνεις ορκο για αυτο...θα εκπλαγεις...!!!:sm7:

βεβαια εχω κολλησει με το youtube ενω την πρωτη φορα τα καταφερα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα:rolleyes:
Καλη επιτυχια :)

εννοεις το movie maker ή το Free Image to Video Converter: Convert Images to Video (http://www.ilovefreesoftware.com/04/windows/image-photo/download-free-image-to-video-converter.html)
...???:)

man gs
17-09-2012, 19:33
Μην περνεις ορκο για αυτο...θα εκπλαγεις...!!!:sm7:


εννοεις το movie maker ή το Free Image to Video Converter: Convert Images to Video (http://www.ilovefreesoftware.com/04/windows/image-photo/download-free-image-to-video-converter.html)
...???:)

το movie maker:)

sliv
17-09-2012, 19:39
ευγενιε ,

και αυτό (http://www.nchsoftware.com/videopad/index.html) είναι πολύ καλό....

είναι free for non-commercial use only

Gasgs
17-09-2012, 19:59
Ευγένιε νομίζω πώς άδικα ψάχνεις... στη φωτο κάτω σου δείχνω πού το έχεις, και εύκολο στη χρήση

http://i1079.photobucket.com/albums/w511/gas180k/moviemaker.jpg

asotosios
17-09-2012, 21:03
Ευχαριστω για τις συμβουλες...

αλλα μετα απο ελεγχο που εκανα δεν το εχω...
κατι λεει για pc requirements που δεν εχει το λαπτοπ μου...:(





παμε για τα αλλα...και βλεπουμε...:)

sliv
17-09-2012, 21:24
υπάρχει... αλλά δεν είναι εγκατεστημένο...;)

πήγαινε c:\windows\inf .... βρες το (moviemk.inf) κανε δεξί κλικ πάνω του και με αριστερό κλικ επέλεξε install .... μετά θα το δεις εκεί που λέει Gasgs...:ye33:

ckk
17-09-2012, 21:41
ευγενιε ,

και αυτό (http://www.nchsoftware.com/videopad/index.html) είναι πολύ καλό....

είναι free for non-commercial use only

Τό κατέβασα και φαίνεται καλό.

Δούλευα με το movie maker, αλλά δεν μου έβγαζε video για να τα βλέπω στην μεγάλη τηλεόραση. Βέβαια δεν έχω ρωτήσει ακόμη τί είδους video αναπαράγει Νεύρα Θα το δοκιμάσω λοιπόν το NCH.

Μόνο που μου έβγαλε μια μπάρα κάτω από την googlechrome και μου χαλάει τις αναζητήσεις και το forum.

Ξέρεις πώς μπορώ να την βγάλω?

asotosios
17-09-2012, 23:04
Το χρησιμοποίησα και εγω...το movie maker δεν μπόρεσα να το εγκαταστησω...το λάπτοπ μου θέλει φόρματ άμεσα...
Εύκολο ακόμα και για εμένα...θέλει χρόνο να βάλεις τις φωτο να ταίρι ακούμε με τα τραγούδια αλλα πραγματικά εύκολο προγραμματακι...δεν είδα μεν τα τιουτοριαλ και παρόλα αυτα κάτι έκανα...

Ευχαριστω όλους για την βοήθεια...!!!


@Ckk πήγαινε control panel / add remove software / βρες το toolbar και καντο uninstall απο εκει...
Καλα τα λέω ρε παιδια ή θα τον βάλω τον άνθρωπο να κάνει καμία ζημιά...???:lo19:

ckk
18-09-2012, 00:38
Το χρησιμοποίησα και εγω...το movie maker δεν μπόρεσα να το εγκαταστησω...το λάπτοπ μου θέλει φόρματ άμεσα...
Εύκολο ακόμα και για εμένα...θέλει χρόνο να βάλεις τις φωτο να ταίρι ακούμε με τα τραγούδια αλλα πραγματικά εύκολο προγραμματακι...δεν είδα μεν τα τιουτοριαλ και παρόλα αυτα κάτι έκανα...

Ευχαριστω όλους για την βοήθεια...!!!


@Ckk πήγαινε control panel / add remove software / βρες το toolbar και καντο uninstall απο εκει...
Καλα τα λέω ρε παιδια ή θα τον βάλω τον άνθρωπο να κάνει καμία ζημιά...???:lo19:


Βρε καλά τα είπες...

Το έιχα κάνει και den... :cr13:

Για αυτό ζητάω την γνώμη του ειδικού.

sakis73
18-09-2012, 01:01
Το movie maker των windows είναι οτι πρέπει για σένα:ye33::ye33::ye33:


:ye36:
Πολύ καλό και ελαφρύ για παλιότερους υπολογιστές:ye33:

asotosios
18-09-2012, 09:53
Βρε καλά τα είπες...

Το έιχα κάνει και den... :cr13:

Για αυτό ζητάω την γνώμη του ειδικού.

δυστηχως μεχρι εκει φτανουν οι τρομερες μου γνωσεις σε τζιτζιβλικια υπολογιστων...:sm7: απο εκει και περα αναλαμβανουν οι ειδικοι...!!!

sliv
18-09-2012, 09:55
Βρε καλά τα είπες...

Το έιχα κάνει και den... :cr13:

Για αυτό ζητάω την γνώμη του ειδικού.

ξανατρέξε το αρχείο εγκατάστασης που κατέβασες ...και ξετσεκαρε την τελευταία επιλογή που αναφέρει τα toolbars...

ckk
18-09-2012, 10:47
ξανατρέξε το αρχείο εγκατάστασης που κατέβασες ...και ξετσεκαρε την τελευταία επιλογή που αναφέρει τα toolbars...

Δεν το έκανε... :yz

Έκανα όμως ένα άλλο.

Πήγα στο help του NCH και είδα πώς μπορώ να ξεinstall :D την μπάρα.

Πήγα λοιπόν στο Google chrome/extensions -- Delete και ξαναείμαι άρχοντας.:lo06:

ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ με το πρόγραμμα.

Είναι απίθανο, το ήθελα πολύ καιρό κάτι τετοιο, το είχα παλέψει με αντίστοιχα threads του παρελθόντος στο forum, αλλά χαρά δεν είχα δει.

Βρήκα μετατροπή αρχείου, που παίζει σε όλα τα συστήματα του σπιτιού και θα μετατρέψω ΟΛΑ τα μέχρι τώρα videos με διάφορα extensions σε χρήσιμες και βλεπόμενες ταινιούλες για τις κρύες νύχτες του χειμώνα.

Ξέρεις τι είναι να έχει χιόνι απ΄ έξω και να βλέπεις διακοπές σε Ιόνιο, Αιγαίο, με Κωστή (γιός μου) βαφτήσια του κλπ χαρές... :ha16:

ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :ha15: :ha15:

ckk
18-09-2012, 10:49
δυστηχως μεχρι εκει φτανουν οι τρομερες μου γνωσεις σε τζιτζιβλικια υπολογιστων...:sm7: απο εκει και περα αναλαμβανουν οι ειδικοι...!!!

(Με καμιά τσοντούλα, θα κάνουμε τίποτα...?) :lo19:

(Να σου έστελνα κανένα καλωδιάκι να με συνδέσεις με την κεραιούλα σου..., που είμαστε και κοντά. ):lo01:

asotosios
18-09-2012, 11:07
(Με καμιά τσοντούλα, θα κάνουμε τίποτα...?) :lo19:

(Να σου έστελνα κανένα καλωδιάκι να με συνδέσεις με την κεραιούλα σου..., που είμαστε και κοντά. ):lo01:

:lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01:
:lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01:
:lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01:

κατι μπρορει να γινει...!!!


Παντως το προγραμματακι ειναι πολυ καλο...!!!

ckk
18-09-2012, 11:22
:lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01:
:lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01:
:lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01::lo01:

κατι μπρορει να γινει...!!!


Παντως το προγραμματακι ειναι πολυ καλο...!!!

Ήδη ΄εργάζεται΄.

sliv
19-09-2012, 10:52
Δεν το έκανε... :yz

Έκανα όμως ένα άλλο.

Πήγα στο help του NCH και είδα πώς μπορώ να ξεinstall :D την μπάρα.

Πήγα λοιπόν στο Google chrome/extensions -- Delete και ξαναείμαι άρχοντας.:lo06:

ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ με το πρόγραμμα.

Είναι απίθανο, το ήθελα πολύ καιρό κάτι τετοιο, το είχα παλέψει με αντίστοιχα threads του παρελθόντος στο forum, αλλά χαρά δεν είχα δει.

Βρήκα μετατροπή αρχείου, που παίζει σε όλα τα συστήματα του σπιτιού και θα μετατρέψω ΟΛΑ τα μέχρι τώρα videos με διάφορα extensions σε χρήσιμες και βλεπόμενες ταινιούλες για τις κρύες νύχτες του χειμώνα.

Ξέρεις τι είναι να έχει χιόνι απ΄ έξω και να βλέπεις διακοπές σε Ιόνιο, Αιγαίο, με Κωστή (γιός μου) βαφτήσια του κλπ χαρές... :ha16:

ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :ha15: :ha15:


:ye33:

ckk
19-09-2012, 23:43
:ye33:

Σου λέω, θα δουλεύει όλο το χειμώνα.... με ζεστά Metaxa. :ha15:

asotosios
25-09-2012, 13:45
για δωστε τα φωτα σας...μιας και στο editing εχω γινει κουστουριτσα :sm7:...πως αναιβαζουμε βιντεα στο vimeo...???:D:D:D