PDA

View Full Version : ΨΑΧΝΟΥΜΕ 11,2δις? ΔΕΣΤΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ.....


GeorgeP
18-09-2012, 21:06
Τοσο καιρο γκρινιαζουμε ο ενας στον αλλον για την καταντια μας και για το ποιος μα εριξε εδω που ειμαστε. Για ολους φταινε οι πολιτικοι και ποτε εμεις......

Ελα ομως που δεν ειναι ετσι......ψαχνουμε να βρουμε 11,5δις σημερα τα οποια θα μας γονατισουν κι αλλο, 11,5δις που τα ειχαμε (κι εχουμε) εμεις οι ιδιοι στα χερια μας διοτι τα κλεβαμε, δεν τα δηλωναμε....Εμεις? θα ρωτησει ο αφελης, ποιοι εμεις? μα ολοι εμεις.......παρακατω η απαντηση του ποιοι ειμαστε ''εμεις''.......με την ανοχη βεβαια αυτου του αναλγητου κρατους που για ''πολιτικο κοστος'' σφυραγε αδιαφορα.

Τωρα με την μηχανοργανωση που στηνεται σιγα σιγα βγαινουν λαυρακια, που ακουστηκε οι δανειακες υποχρεωσεις του Ελληνα, του καθε ελληνα πολιτη, να ειναι μεγαλυτερες απο το μηνιαιο του δηλωθεν εισοδημα?

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ........ποσο δικιο ειχε ο χοντρος.
-------------------------------------------------
Οικονομικό Επιμελητήριο: Απώλεια φόρων 11,2 δισ. ευρώ το 2009


Τα 11,2 δισ. ευρώ φθάνουν οι φόροι που χάθηκαν το 2009, σύμφωνα με έρευνα που παρουσίασε την Τρίτη το Οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος. Τα στοιχεία δείχνουν ότι οι ελεύθεροι επαγγελματίες απέκρυψαν την ίδια χρονιά 28 δισ. ευρώ...

Η έρευνα βασίζεται στα στοιχεία των πραγματικών εισοδημάτων των νοικοκυριών που ζητούν οι τράπεζες όταν χορηγούν δάνεια και όχι τα δηλωθέντα εισοδήματα.

Σύμφωνα με την έρευνα, οι περισσότεροι ελεύθεροι επαγγελματίες καταβάλουν σε δανειακές υποχρεώσεις περισσότερα χρήματα από ό,τι δηλώνουν ότι εισπράττουν κάθε μήνα.

Για παράδειγμα, οι λογιστές, οι οποίοι δηλώνουν 1.479 ευρώ το μήνα αλλά οι δανειακές τους υποχρεώσεις φθάνουν τα 1.701, οι γιατροί δηλώνουν 1.628 ευρώ αλλά πληρώνουν 1.660, οι εργαζόμενοι σε νομικές υπηρεσίες που δηλώνουν 1.558 και πληρώνουν 1.647 ευρώ.

Βάσει αυτών των στοιχείων τα φορολογικά εισοδήματα των ελεύθερων επαγγελματιών είναι 30,5 δισ., τα εισοδήματα που αποκρύπτονται φθάνουν τα 28 δισ. και οι φόροι που χάθηκαντο 2009 ήταν 11,2 δισ.

Πηγη: Οικονομικό Επιμελητήριο: Απώλεια φόρων 11,2 δισ. ευρώ το 2009 — ΣΚΑΪ (www.skai.gr) (http://www.skai.gr/news/finance/article/212731/oikonomiko-epimelitirio-forodiafugi-upsous-28-dis-euro-to-2009/)

σχολιο: λογιστες, γιατροι, εργαζομενοι σε νομικες υπηρεσιες, ελευθεροι επαγγελματιες=ΕΜΕΙΣ.

Κωστα (μανιακε) ακομα θα γκρινιαζεις για τον ''φτωχο'' τον μαγαζατορα τον ελευθερο επαγγελματια που εκλεισε το μαγαζι του? Ναι, δεν ειναι ολοι απατεωνες αλα δεν ειμαι εγω που θα ψαξω να βρω ποιοι ειναι, κι επειδη δεν ξερω αν αυτος για το οποιο λυπαμαι ειναι ¨η οχι απατεωνας στα ματια μου τους παιρνει ολους η μπαλα.

asotosios
18-09-2012, 21:12
απλοικη προσεγγιση...πρεπει να ομολογησω...
τι γινεται αληθεια με τις εταιριες που περνανε κοστοι και εξοδα...???
δεν μπορει ολα οσα μας λειπουν να τα εφαγαν οι ελευθεροι επαγγελματιες...;)

ckk
18-09-2012, 21:16
απλοικη προσεγγιση...πρεπει να ομολογησω...
τι γινεται αληθεια με τις εταιριες που περνανε κοστοι και εξοδα...???
δεν μπορει ολα οσα μας λειπουν να τα εφαγαν οι ελευθεροι επαγγελματιες...;)

Πώς το λέει ο άλλος...


Pop corn και πολυθρόνα...


και σεντόνια για τις κρύες νὐκτες του φθινοπώρου.

GeorgeP
18-09-2012, 21:18
απλοικη προσεγγιση...πρεπει να ομολογησω...
τι γινεται αληθεια με τις εταιριες που περνανε κοστοι και εξοδα...???
δεν μπορει ολα οσα μας λειπουν να τα εφαγαν οι ελευθεροι επαγγελματιες...;)

Θα ερθει κι αυτονων η ωρα, προς το παρον ας αρκεστουμε στην στυγνη πραγματικοτητα οτι ο Ελληνας τα εφαγε, ΕΜΕΙΣ τα φαγαμε ειτε λεγομαστε ως πιο πανω, ειτε ειμαστε εταιρειες, ειτε Δ.Υ. που απαιτουσαμε και περναμε, ειτε Ι.Υ. που δεν περναμε αποδειξεις...........

Σιγα σιγα θα ερθουν κι αλλα στοιχεια....και για τις εταιρειες που λες......

forester
18-09-2012, 21:19
Ακόμα κι έτσι να είναι Γιώργο, κανείς δεν κλέβει, όταν δεν μπορεί να κλέψει....
Επίσης, όταν μπορεί να κλέψει, ο καθένας κλέβει.....
Τα υπόλοιπα είναι για κατανάλωση και στο πλαίσιο - πάντα- του διαίρει και βασίλευε;)
Όταν υπάρχει κράτος, όλα καλά !!!!
Αλλά εμείς ποτέ δεν είχαμε κράτος...:(

ortho
18-09-2012, 21:21
Ας αναρωτηθούν όλοι ποιοί πληρώνουν τους φόρους με τους οποίους πληρώνονται οι μισθοί σε ιδωτικό και δημόσιο και ποιοί τις εισφορές για τις αντίστοιχες συντάξεις....

πολύ δύσκολο το ερώτημα;!

οι ελεύθεροι επαγγελματίες είναι οι απάντηση.

Αυτό φυσικά δεν αναιρεί το γεγονός της εκτεταμένης φοροδιαφυγής. Πόσο δύσκολο ήταν όλα αυτά τα χρόνια να κάνουν τις διασταυρώσεις;! Γιατί δεν τις έκαναν;


Οσο για τα πραγματικά στοιχεία των τραπεζών....τον λούτσο κλαίγαμε!

Την εποχή των παχιών αγελάδων δέχονταν ότι τους έλεγε ο καθένας ή εκτιμούσαν οι ίδιοι ώστε να δώσουν δάνεια και να εισπράξουν τα μπόνους, τώρα στις αναδιαρθρώσεις δανείων... ότι λένε τα εκκαθαριστικά!

Ακόμη μιά προσπάθεια για να φουντώσει ο κοινωνικός αυτοματισμός και να διασπάσουν τον κόσμο ώστε να μας πηδήξουν πιό εύκολα!

ckalfas
18-09-2012, 21:23
Όλοι στον Καιάδα...!!!

Τώρα που θα γίνεις κι εσύ ελεύθερος επαγγελματίας θα καταλάβεις...

Δεν λέω περισσότερα!

gsmaniac
18-09-2012, 21:32
Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση......:sm3::sm3:
Μετα τους δημόσιους.....τώρα οι ελεύθεροι επαγγελματιες:lo20:
Τελικά είμαστε πολυ βόδια......:sm2:

GeorgeP
18-09-2012, 21:35
Ας αναρωτηθούν όλοι ποιοί πληρώνουν τους φόρους με τους οποίους πληρώνονται οι μισθοί σε ιδωτικό και δημόσιο και ποιοί τις εισφορές για τις αντίστοιχες συντάξεις....

πολύ δύσκολο το ερώτημα;!

οι ελεύθεροι επαγγελματίες είναι οι απάντηση.

Αυτό φυσικά δεν αναιρεί το γεγονός της εκτεταμένης φοροδιαφυγής. Πόσο δύσκολο ήταν όλα αυτά τα χρόνια να κάνουν τις διασταυρώσεις;! Γιατί δεν τις έκαναν;


Οσο για τα πραγματικά στοιχεία των τραπεζών....τον λούτσο κλαίγαμε!

Την εποχή των παχιών αγελάδων δέχονταν ότι τους έλεγε ο καθένας ή εκτιμούσαν οι ίδιοι ώστε να δώσουν δάνεια και να εισπράξουν τα μπόνους, τώρα στις αναδιαρθρώσεις δανείων... ότι λένε τα εκκαθαριστικά!

Ακόμη μιά προσπάθεια για να φουντώσει ο κοινωνικός αυτοματισμός και να διασπάσουν τον κόσμο ώστε να μας πηδήξουν πιό εύκολα!


Την πρωτη παραγραφο την αφηνω ασχολιαστη......ο ελ. επαγγελματιας δεν πληρωνει κανενος Ι.Υ. τον μισθο ¨η την συνταξη..........

Αμφισβητεις τα στοιχεια των τραπεζων? μα αν καποιος εχει στοιχεια σε αυτην την χωρα ειναι οι Τραπεζες.........το κρατος τον λουτσο κλαιγαμε κι οχι τις τραπεζες.

Τα 11,2 δις φοροδιαφυγη μονον για το 2009 δεν σου/σας λενε κατι? το 2008 ποσα ηταν? το 2007.2006........

Ελα ρε Γιαννη, ανηκεις κι εσυ στην κατηγορια ελ. επαγγελματιας, ενταξει σε καταλαβαινω αλλα οχι και να αμφισβητουμε στοιχεια τραπεζων που αφορουν τον καθενα απο εμας που τα εχει ο ιδιος καταθεσει στην τραπεζα για να παρει δανειο.....οχι κι ετσι. Μονον απο την κινηση των καρτων του καθενος απο εμας εχουν αδιασειστα στοιχεια του τι ξοδευε ο καθενας μας.

kostas_366
18-09-2012, 21:41
:wo02:

GeorgeP
18-09-2012, 21:42
Όλοι στον Καιάδα...!!!

Τώρα που θα γίνεις κι εσύ ελεύθερος επαγγελματίας θα καταλάβεις...

Δεν λέω περισσότερα!

ειμαι ελ. επαγγελματιας εδω και 17 χρονια......λογω συζυγου που ανηκει σε αυτην την κατηγορια τα τελευταια 25 χρονια.
Ξερω πολυ καλα τι συμβαινει αλλα, 11,2δις ΜΟΝΟΝ για το 2009? Ημαρτον!
Και σημερα γαυγιζουμε για τα 11,5δις που μας ζηταει η τροικα? Ημαρτον ξανα!
Μα τα κλεμενα ανα ετος ζητανε και παιρνουνε πισω απο οτι φαινεται.

Το κακο ξερεις ποιο ειναι? το κακο ειναι οτι αλλοι τα εκλεψαν (οχι πολιτικοι) αλλα θα τα πληρωσουμε ολοι μας...παλι κερδισμενοι βγαινουν αυτοι που τα απεκρυψαν.

Ρε μπας και το ''λεφτα υπαρχουν'' εκει στοχευε.....????

GeorgeP
18-09-2012, 21:53
Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση......:sm3::sm3:
Μετα τους δημόσιους.....τώρα οι ελεύθεροι επαγγελματιες:lo20:
Τελικά είμαστε πολυ βόδια......:sm2:

Καταλαβαινω Κωστα μου, η αληθεια ποναει..........εγω ομως χαιρομαι :sm2:που ποναει διοτι επιτελους αποκαλυπτονται ποιοι ειναι οι πραγματικοι κλεφτες, αυτοι που γεμιζαν τα μπουζουκομαγαζα και διαμορφωσαν το ελληνικο life style επι σειρα ετων, αυτοι που ανεβαζαν τις τιμες (διοτι ως γνωστον η καταναλωση ανεβαζει τις τιμες), αυτοι εξαιτιας των οποιων η ΒΜW ¨η η Porshe εστειλε ευχαριστηριο γραμμα στην εδω αντιπροσωπεια για τις αυξημενες πωλησεις (δεν θα εστελενε επιστολη αν ηταν 2,3...5...10), αυτοι που γιαυτους σημερα πληρωνουμε ολοι!!!! Ο τσοχατζοπουλος ωχρια μπροστα σε οοοοοοοολους αυτους.......

ειχε δικιο ο κουνιαδος μου που μου ελεγε τον Μαρτη του 2012 ''περιμενε και θα ακουσεις βομβες με το ηλεκτρονικο συστημα που στηνουν'' ειναι βλεπει αναλυτης-προγραμματιστης με πελατες που το εφτιαχναν αυτο το περιβοητο συστημα. Να το ΙΚΑ, να οι τυφλοι, να οι φοροφυγαδες που ενας ενας παει εισαγγελεα, να και τα σημερινα.......
Μεχρι τωρα το τεφτερι δεν δουλευε φυσικα.......

το 11,2δις κλεμενα μονον σε ενα χρονο δεν σου λεει τιποτα ετσι? Ομως αυτα τα 11,2δις θα τα παρουν σημερα πισω με τα μετρα των 11,5δις που θα παρουν.......καλο εεεεε???? Μονον που θα τα παρουν κι απο εσενα και τον Γιαννη (ortho) που εισaσταν τιμιοι και τα δηλωνατε ολα σαν ελ. επαγγελματιες.....αυτη ειναι η διαφορα.

commander
18-09-2012, 21:54
ρε γιωργο δεν ειναι ολοι οι Ε.Ε λαμογια........Εμενα για να βγει το αμαξι εξω πρεπει να εχει κοψη φορτωτική και να εχει γράψει το δρομολογιο στο βιβλίο...... πως μπορώ εγω να αποφύγω και να φοροδιαφεύγω?τη στιγμη που ολες οι εταιρείες θελουν χαρτί κομιστρων για να το περασουν στα εξοδα.....?Και κατι ακομα η Φωτεινη ειναι ελευθερος επαγγελματιας,{θελω να πω οτι και εσύ εχεις εναν ελευθερο επαγγελματια μεσα στο σπιτι σου......με οτι αυτο συνεπαγεται
;)

asotosios
18-09-2012, 21:55
Θα ερθει κι αυτονων η ωρα, προς το παρον ας αρκεστουμε στην στυγνη πραγματικοτητα οτι ο Ελληνας τα εφαγε, ΕΜΕΙΣ τα φαγαμε ειτε λεγομαστε ως πιο πανω, ειτε ειμαστε εταιρειες, ειτε Δ.Υ. που απαιτουσαμε και περναμε, ειτε Ι.Υ. που δεν περναμε αποδειξεις...........

Σιγα σιγα θα ερθουν κι αλλα στοιχεια....και για τις εταιρειες που λες......


αυτο περιμενω ρε συ Γιωργο...3-4 χρονια τωρα...αλλα λεφτα μονο απο την δικη μου τσεπη βγαινουν...απο αυτους τιποτα...
ισα ισα...φοροελαφρυνσεις...χαμηλοτερους μισθους...ελαστικες (τιραμολα δλδ να ειμαστε ακριβεις) σχεσεις εργασιας και ποσα αλλα...
αν ειναι να τους τιμωρουν ετσι θελω και εγω...ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

ortho
18-09-2012, 21:58
Την πρωτη παραγραφο την αφηνω ασχολιαστη......ο ελ. επαγγελματιας δεν πληρωνει κανενος Ι.Υ. τον μισθο ¨η την συνταξη..........




Ποιός πληρώνει τους μισθούς και τις εισφορές στο μεγαλύτερο ποσοστό τους; Ο ίδιος ο υπάλληλος;
Εγώ ξέρω ότι πληρώνω σα ####### κάθε χρόνο τους φόρους μου. Κι ακόμη δεν έχω πέσει στον πειρασμό να πω να παν να ######## μιά και δε μου παρέχουν τίποτε....

GeorgeP
18-09-2012, 22:05
ρε γιωργο δεν ειναι ολοι οι Ε.Ε λαμογια........Εμενα για να βγει το αμαξι εξω πρεπει να εχει κοψη φορτωτική και να εχει γράψει το δρομολογιο στο βιβλίο...... πως μπορώ εγω να αποφύγω και να φοροδιαφεύγω?τη στιγμη που ολες οι εταιρείες θελουν χαρτί κομιστρων για να το περασουν στα εξοδα.....?Και κατι ακομα η Φωτεινη ειναι ελευθερος επαγγελματιας,{θελω να πω οτι και εσύ εχεις εναν ελευθερο επαγγελματια μεσα στο σπιτι σου......με οτι αυτο συνεπαγεται

;)


θεολογε, διαβασε το σχολιο μου στο πρωτο ποστ, φυσικα και δεν ειναι ολοι κλεφτες αλλα, 11,2 δις για ενα χρονο επιμερισμενα στο συνολο των ελ. επαγγελματιων, γιατρων, κ.λ.π. στα ματια του κοσμου τους κανει ολους πλουσιους κλεφτες.

Εξαιρεσα τον εαυτον μου μηπως απο τους παραπανω? εγω μονος μου σας εχω πει οτι επαιρνα μαυρα (ασωτευιε ακους?) στις εταιρειες που δουλευα. Απο που εβγαιναν αυτα?
Θεολογε μου ειπα και δηλωσα...ΕΜΕΙΣ.....
Διοτι Θεολογε ολοι οι παραπανω ειναι οι κοινωνια μας, που ζουνε δλδ αυτοι σε αλλη χωρα? ειμαστε ''αυτοι'' και ειναι ''εμεις''............
Οι τελωνειακοι που οσονουπω ερχονται στο προσκηνιο δεν ειμαστε ''εμεις''?
Εσυ ο ορθο, ο μανιακος....εισαστε τιμιοι και ωραιαοι αλλα οι αλλοι? Ποσοι απο δαυτους αντιπροσωπευουν τα 11,2 δις?
Και να σου πω και κατι? εχεις γερανους ετσι? εφερες κανενα απο το εξωτερικο? αν ναι ποσα εδωσες μπαξις στον τελωνειακο? Ο τελωνειακος ειναι ο επιορκος κι εσυ ο συντηρητης του συστηματος αυτου αρα ΕΜΕΙΣ!!!!

gsmaniac
18-09-2012, 22:09
Πάγια τακτική .........όταν θέλουν να περάσουν μέτρα, αποπροσανατολιζουν τον κόσμο απο την ουσία και στρέφουν την κοινή γνώμη αλλου
Ξεκίνησαν με τους Δ.Υ, συνταξιούχους, στρατιωτικούς, αστυνομικούς, τραγουδιστές, ανέργους, τραβεστι, μοδιστρες..............:ha16:

gsmaniac
18-09-2012, 22:10
Ποιός πληρώνει τους μισθούς και τις εισφορές στο μεγαλύτερο ποσοστό τους; Ο ίδιος ο υπάλληλος;
Εγώ ξέρω ότι πληρώνω σα ####### κάθε χρόνο τους φόρους μου. Κι ακόμη δεν έχω πέσει στον πειρασμό να πω να παν να ######## μιά και δε μου παρέχουν τίποτε....

Έχεις κάτι απορίες και εσυ......:u60:

forester
18-09-2012, 22:11
θεολογε, διαβασε το σχολιο μου στο πρωτο ποστ, φυσικα και δεν ειναι ολοι κλεφτες αλλα, 11,2 δις για ενα χρονο επιμερισμενα στο συνολο των ελ. επαγγελματιων, γιατρων, κ.λ.π. στα ματια του κοσμου τους κανει ολους πλουσιους κλεφτες.

Εξαιρεσα τον εαυτον μου μηπως απο τους παραπανω? εγω μονος μου σας εχω πει οτι επαιρνα μαυρα (ασωτευιε ακους?) στις εταιρειες που δουλευα. Απο που εβγαιναν αυτα?
Θεολογε μου ειπα και δηλωσα...ΕΜΕΙΣ.....
Διοτι Θεολογε ολοι οι παραπανω ειναι οι κοινωνια μας, που ζουνε δλδ αυτοι σε αλλη χωρα? ειμαστε ''αυτοι'' και ειναι ''εμεις''............
Οι τελωνειακοι που οσονουπω ερχονται στο προσκηνιο δεν ειμαστε ''εμεις''?
Εσυ ο ορθο, ο μανιακος....εισαστε τιμιοι και ωραιαοι αλλα οι αλλοι? Ποσοι απο δαυτους αντιπροσωπευουν τα 11,2 δις?
Και να σου πω και κατι? εχεις γερανους ετσι? εφερες κανενα απο το εξωτερικο? αν ναι ποσα εδωσες μπαξις στον τελωνειακο? Ο τελωνειακος ειναι ο επιορκος κι εσυ ο συντηρητης του συστηματος αυτου αρα ΕΜΕΙΣ!!!!



Μη διαφωνείτε χωρίς λόγο....;)
Δείτε τι έγραψα πιο πάνω....
Τα λέει κι οΚώστας (maniac) για τη στοχοποίηση κοινωνικών ομάδων....




ΤΟ ΨΑΡΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!!!!
ΌΧΙ από τα λέπια:D

saitman
18-09-2012, 22:13
11 δισ εφαγαν 11 εκατομυρια πολιτες και αλλα τοσα και παραπανω οι βουλευτες,τα λαμογια τους που βρισκονται καοντα τους και τα παπαγαλακια Γιωργο μου!!

commander
18-09-2012, 22:17
θεολογε, διαβασε το σχολιο μου στο πρωτο ποστ, φυσικα και δεν ειναι ολοι κλεφτες αλλα, 11,2 δις για ενα χρονο επιμερισμενα στο συνολο των ελ. επαγγελματιων, γιατρων, κ.λ.π. στα ματια του κοσμου τους κανει ολους πλουσιους κλεφτες.

Εξαιρεσα τον εαυτον μου μηπως απο τους παραπανω? εγω μονος μου σας εχω πει οτι επαιρνα μαυρα (ασωτευιε ακους?) στις εταιρειες που δουλευα. Απο που εβγαιναν αυτα?
Θεολογε μου ειπα και δηλωσα...ΕΜΕΙΣ.....
Διοτι Θεολογε ολοι οι παραπανω ειναι οι κοινωνια μας, που ζουνε δλδ αυτοι σε αλλη χωρα? ειμαστε ''αυτοι'' και ειναι ''εμεις''............
Οι τελωνειακοι που οσονουπω ερχονται στο προσκηνιο δεν ειμαστε ''εμεις''?
Εσυ ο ορθο, ο μανιακος....εισαστε τιμιοι και ωραιαοι αλλα οι αλλοι? Ποσοι απο δαυτους αντιπροσωπευουν τα 11,2 δις?
Και να σου πω και κατι? εχεις γερανους ετσι? εφερες κανενα απο το εξωτερικο? αν ναι ποσα εδωσες μπαξις στον τελωνειακο? Ο τελωνειακος ειναι ο επιορκος κι εσυ ο συντηρητης του συστηματος αυτου αρα ΕΜΕΙΣ!!!!

μεχρι το τριαξονικο οχημα περναει απο εκτελωνισμό τα επικαθημενα και οι ελκτηρες{τρακτορες}δεν περνάνε.....Αρα δεν τους εχω δόση ναδα......:)

commander
18-09-2012, 22:21
αλλα μια που τα θυμαμαι λιγα λιγα μπαξις εδωσα στον ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟ απο το υπουργειο για να μου περαση το αμαξι....... ιδικά ο μεγαλος ο παπαγαλος μου σπασανε τα νευρα........Τωρα ποια δεν περναει τοσο μεγαλο μηχανημα σε οχημα δημοσίας χρήσης, αλλα περναει σαν μηχανημα εργου...

asotosios
18-09-2012, 22:23
Γιωργο...μπραβο σου που το παραδεχεσαι...οτι τα επερνες μαυρα και αραχνα...και που θελεις καποια να τα επιστρεψεις μιας και καταλαβες το λαθος σου...

αλλα μην θελεις σωνει και καλα να χαιρομαστε που τα πληρωνουμε ολοι...για να μην πω μονο οι μαλακες γιατι μεχρι στιγμης μονο οι μαλακ ες πληρωνουμε συνεχεια...
το εχω ξαναπει...δεν εχω κλεψει...δεν εχω καταχραστει...και δεν θα χαιρομαι που μου αδειαζουν το πορτοφολι ολο και πιο πολυ καθε 6μηνο...ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

KAS
18-09-2012, 22:38
Τελικά εγώ που είμαι δημόσιος υπάλληλος πρέπει να ντρέπομαι ή όχι :wha13:

asotosios
18-09-2012, 22:44
Τελικά εγώ που είμαι δημόσιος υπάλληλος πρέπει να ντρέπομαι ή όχι :wha13:

εσυ περισυ επρεπε να ντρεπεσαι...:D
φετος εχουν σειρα οι Ε.Ε...
σε κανα εξαμηνο θα πιασουν τους ιδιωτικους...

να δω ποιο θα ειναι το εξαμηνο των πολιτικων...δημοσιογραφων και οσων τους τα χωνουν...:u59:Νεύρα

gsmaniac
18-09-2012, 22:56
Τελικά ο μόνος που θα πρέπει να ντρέπεται, είναι ο γιώργος......:sm3::sm3:

JohnGS1100
18-09-2012, 23:15
Μα που είναι τα 11.5 δίς :confused:

http://i255.photobucket.com/albums/hh157/alekoukos106/DSCN3935.jpg



..μια στιγμή ..να τα ψάξω ... :ye33:

http://3.bp.blogspot.com/_ZaGO7GjCqAI/SL2hzT_2pgI/AAAAAAAAKzk/4-cvO3Vf8ts/s640/google-chrome-google.com



να βάλω και τα γυαλιά μου..:wo20:

http://i255.photobucket.com/albums/hh157/alekoukos106/DSCN3956.jpg
.
.
.
..
...
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.Τα βρήκα !!!!! :sm7:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

..
.

.
.
.
.
.
.
.

.
.

:p:p:p:p:p:p:p:p:p
:p:p:p:p:p:p:p:p
:p:p:p:p:p:p
:p:p:p
:p



http://i255.photobucket.com/albums/hh157/alekoukos106/DSCN3938.jpg

ckk
18-09-2012, 23:22
θεολογε, διαβασε το σχολιο μου στο πρωτο ποστ, φυσικα και δεν ειναι ολοι κλεφτες αλλα, 11,2 δις για ενα χρονο επιμερισμενα στο συνολο των ελ. επαγγελματιων, γιατρων, κ.λ.π. στα ματια του κοσμου τους κανει ολους πλουσιους κλεφτες.

Εξαιρεσα τον εαυτον μου μηπως απο τους παραπανω? εγω μονος μου σας εχω πει οτι επαιρνα μαυρα (ασωτευιε ακους?) στις εταιρειες που δουλευα. Απο που εβγαιναν αυτα?
Θεολογε μου ειπα και δηλωσα...ΕΜΕΙΣ.....
Διοτι Θεολογε ολοι οι παραπανω ειναι οι κοινωνια μας, που ζουνε δλδ αυτοι σε αλλη χωρα? ειμαστε ''αυτοι'' και ειναι ''εμεις''............
Οι τελωνειακοι που οσονουπω ερχονται στο προσκηνιο δεν ειμαστε ''εμεις''?
Εσυ ο ορθο, ο μανιακος....εισαστε τιμιοι και ωραιαοι αλλα οι αλλοι? Ποσοι απο δαυτους αντιπροσωπευουν τα 11,2 δις?
Και να σου πω και κατι? εχεις γερανους ετσι? εφερες κανενα απο το εξωτερικο? αν ναι ποσα εδωσες μπαξις στον τελωνειακο? Ο τελωνειακος ειναι ο επιορκος κι εσυ ο συντηρητης του συστηματος αυτου αρα ΕΜΕΙΣ!!!!

"... και όταν λέω ΟΛΟΙ, εννοώ ΟΛΟΙ εκτός από τους κλέφτες...


ΕΣΥ τώρα γιατί σηκώθηκες?"

Τό ότι είσουνα ΕΣΥ κλέφτης των φόρων μας, δεν μας βάζει όλους στο ίδιο τσουβάλι. Βέβαια σε τιμά αυτό, που το παραδέχεσαι. :re26:

Μην μπερδεύεσαι και σοβαρέψου, που λες κι εσύ.


ΓιωργάκηΜας.

ckk
18-09-2012, 23:26
Τελικά εγώ που είμαι δημόσιος υπάλληλος πρέπει να ντρέπομαι ή όχι :wha13:

"... και όταν λέω ΟΛΟΙ, εννοώ ΟΛΟΙ εκτός από τους δημοσίους Υπαλλήλους". :sm7:

Και όταν λέω, ότι από ότι βλέπω, συμφωνούμε ΟΛΟΙ, εννοώ ΟΛΟΙ εκτός από τον ΓιωργάκηΜας.

napgeo
18-09-2012, 23:32
Ξαναπέφτουμε στην παγίδα που εμείς στήσαμε.
Το 11,2 γιατί δεν ήταν 14 η 20. Απλά το άρθρο ήρθε να επιβεβαιώσει το αυτονόητο.
Αυτά έπρεπε να είχε εισπράξει το δημόσιο. Πώς όμως. Τους ελεγκτικούς μηχανισμούς δεν τους ελέγχω ούτε εγώ ούτε κάποιος από εδώ μέσα.
Ο χοντρός που αναφέρατε φέρει τεράστιες ευθύνες για την σημερινή κατάσταση . Όταν ένας αντιπρόεδρος δεν έχει τη δυνατότητα να ασκήσει τυπικά τον έλεγχο και απλά είναι παρατηρητής γιατί το φιλοσοφεί το θέμα και μας αραδιάζει ανοησίες.
Οι δανειστές γνωρίζουν πολλή καλά το μέγεθος της οικονομίας μας όπως και το μέγεθος της φοροδιαφυγής.
Το λαθρεμπόριο στα καύσιμα ξεπερνά τα 5,5 δις το χρόνο. Το παραδέχθηκε πρόσθατα ο αρμόδιος και μάλιστα είπε ότι θα ήταν κατά 50 λεπτά φθηνότερε εάν είχαμε πατάξει το λαθρεμπόριο.
Οι αρμόδιοι λοιπόν γιατί κωφεύουν.
Και γιατί η κάθε να κάμει δωρεές σε παιδικά νοσοκομεία και να τις χρωστάμε και ευγνωμοσύνη για αυτό.
Πάντα αξιόπιστος με Honda NT 700....................

ckk
18-09-2012, 23:55
Kι επιτελους να λες!!!ειδικα οταν δεν παιρνει απο λογια ο Ελληνας......

Ελευθερια ειπες? ποια ελευθερια? του κλεβω κι ασε τον αλλο να πληρωνει και για μενα? και μετα να φωναζω οτι δεν εχω υγεια, συγκοινωνιες κ.λ.π.?

Οχι φιλε μου, προτιμω την δικτατορια με στερηση της Ελευθεριας για ορισμενο χρονικο διαστημα μεχρι να αποκατασταθη η νομιμοτητα, οπως ακριβως εφαρμοζοτανε και στην Αρχαια Αθηνα.



Αυτά γράφεις, ΓιωργάκηΜας, σε γειτονικό thread και αυτά σε χαρακτηρίζουνε.

Ποιός θεωρεί τους άλλους ηλίθιους?

Να κλέβεις τους φόρους μας και μετά να πληρώνουμε εμείς για εσένα και τους όμοιούς σου ειναι εξυπνάδα?

Και μετά να φωνάζεις ΄κλέφτες στο κοπάδι΄ είναι εξυπνάδα?

Το να προτιμάς την δικτατορία, αλλά να φωνάζεις εναντίον της ΧΑ, είναι εξυπνάδα?

Πόσο ηλίθιους μας περνάς...

ΓιωργάκηΜας?

BTW, ανεβαίνετε συνεχώς σε ποσοστά...

http://imageshack.us/a/img59/7748/capturespq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/59/capturespq.jpg/)


Το να έχεις έναν τυφώνα στο μυαλό σου μεταξύ ΠΑΣΟΚ και χούντας, δεν είναι κακό. Το να μην ξέρεις τί περισσότερο είσαι, δεν είναι κακό.

Το να μην ξέρεις πόσο, είναι. :cr14:

GeorgeP
19-09-2012, 09:28
Να κλέβεις τους φόρους μας και μετά να πληρώνουμε εμείς για εσένα και τους όμοιούς σου ειναι εξυπνάδα?

Και μετά να φωνάζεις ΄κλέφτες στο κοπάδι΄ είναι εξυπνάδα?

Ελπιζω να εχουν κι αλλοι την ιδια ευαισθησια και να παραδεχθουν οτι εκλεψαν την εφορια ¨η πηραν μαυρα.......η αυτοκριτικη και αναγνωριση λαθος εστω και κατοπιν εορτης δεν βλαπτει, σε κανει καλλυτερο ανθρωπο απο εκει και υστερα. Αλλα αυτο ειναι χαρισμα δεν αποκταται με την ηλικια, το οποιο καποιοι στερουνται.....ειναι ολοι αυτοι που φωναζουν σημερα....ειναι ολοι αυτοι οι κλεφτες που εβγαλαν τα λεφτα στο εξωτερικο και σημερα απαιτουν επιστροφη στην δραχμη και μαλιστα με ισοτιμιες 100,000ε προς 1 δρχ.........ειναι ολοι αυτοι που λενε ''ας μου δωσει το κρατος οσα μου χρωσταει και μετα θα το πληρωσω κι εγω'', μονον που ολοι ξερουμε οτι αυτοι οι απατεωνες θα ψαξουν να βρουν οποιον τροπο μπορουν για να μην δωσουν φραγκο........ξερεις μηπως κανεναν απο δαυτους?
Α, παρεπιπτοντως εγω ξεκινησα να ξε-πληρωνω τα ''μαυρα'' μεσω εφοριας και νεων μετρων αν και ανεργος, δεν παραπονουμαι ομως.



Πόσο ηλίθιους μας περνάς...

ΓιωργάκηΜας?

Γιατι πρωτο πλυθηντικο Χρηστακη? Δεν χρειαζοτανε.....;)


Το να έχεις έναν τυφώνα στο μυαλό σου μεταξύ ΠΑΣΟΚ και χούντας, δεν είναι κακό. Το να μην ξέρεις τί περισσότερο είσαι, δεν είναι κακό.

Το να μην ξέρεις πόσο, είναι. :cr14:


Διαστρεβλωνεις αυτο που διαβαζεις ανταπαντωντας αλλα αντ' άλλων.
Αλλο φασισμος και ρατσισμος επι σειρα ετων κι αλλο ''δικτατορια για ορισμενο χρονικο διαστημα''......................εχεις μαυρα μεσανυκτα απο αρχαια ιστορια και το νοημα της συγκεκριμενης παραγραφου. Η δικτατορια ''ορισμενου χρονου'' ηταν η υψιστη Δημοκρατικη ενεργεια των Αθηναιων για να επιβληθη η ταξη οταν τα πραγματα παρεκτρεποντο π.χ σε περιπτωση διαφθορας Δημοσιων προσωπων.

Εχεις επισης μαυρα μεσανυκτα του τι σημαινει χουντα και τι φασισμος-ρατσισμος...so I rest my case......:cr13::cr14:

gsmaniac
19-09-2012, 10:01
Να πούμε κάτι σοβαρο, μέσα στην πλάκα που κάνουμε...
Η έρευνα έγινε, για το 2011....κάποιος είχε πάρει δάνειο 10 χρόνια πριν, όταν υπήρχαν δουλειές και έπαιρνε δάνεια
Εδω και 2 χρόνια, που δεν υπάρχουν μεροκαμματα, οι δόσεις των δανείων συνεχίζονται να πληρώνονται, απο κάποιους....:cool:
Η έρευνα είναι άσοβαρη και συκοφαντική.....μην τρελαινεστε και την λέτε, ο ένας στον αλλο:rolleyes:

GeorgeP
19-09-2012, 11:13
Να πούμε κάτι σοβαρο, μέσα στην πλάκα που κάνουμε...
Η έρευνα έγινε, για το 2011....κάποιος είχε πάρει δάνειο 10 χρόνια πριν, όταν υπήρχαν δουλειές και έπαιρνε δάνεια
Εδω και 2 χρόνια, που δεν υπάρχουν μεροκαμματα, οι δόσεις των δανείων συνεχίζονται να πληρώνονται, απο κάποιους....:cool:
Η έρευνα είναι άσοβαρη και συκοφαντική.....μην τρελαινεστε και την λέτε, ο ένας στον αλλο:rolleyes:

H ερευνα ειναι για το 2009 οταν δεν υπηρχε κριση.............
Η ερευνα ειναι σοβαροτατη.......το να μην πιστευεις-εμπιστευεσαι το οικονομικο επιμελητηριο ειναι περιπτωση συνωνοσιολογιας αφου για καποιοιυς ''ειναι ολοι μιλημενοι''! Βεβαια οτι θελει πιστευει ο καθενας..........

Το ιδιο εκανε και ο Τσιπρας στην προταση για εξεταστικη περι αιτιων για το δημοσιο χρεος οπου ομως δεν συμπεριελαβε, κοινως αγνοησε ΠΑΝΤΕΛΩΣ, τις προσπαθειες και τα αποτελεσματα της ακαδημαικης ερευνας εδω και στο εξωτερικο, τα οποια εχουν δημοσιευθει σε επιστημονικα περιοδικα κι εχουν ανακοινωθει σε συνεδρια σε Ελλαδα κι εξωτερικο, κι εχουν καταγραφει οι επισημες γνωμες....γιατι? διοτι ολα συγκλινουν σε ενα πραγμα, διαρθρωτικες εκ βαθους αλαλγες στον τροπο λειτουργιας του Ελληνικου Κρατους πραγμα που δεν τον συμφερει καθολου......φανταζομαι οτι ολοι αυτοι οι ελληνες και ξενεοι ειναι μιλημενοι!!!!!
Εγω θα ελεγα λιγη αυτογνωσια θα ητο καλλυτερη απο οτιδηποτε αλλο..............

Οσο για τα δανεια, οσοι εχουν πληρωνουν οσοι δεν εχουν οσα ειχαν κανουν διακανονισμο και οσοι δεν εχουν καθολου ΔΕΝ πληρωνουν μεχρι να ερθει η ρυθμιση για τα δανεια. Κι εχουμε και τρανο παραδειγμα, κατα δηλωση του, τον Χρηστακη ο οποιος δεν πληρωνει τιποτε και διατηρει τα παντα που ειχε παρει με δανειο.....
Δεν τα λεω εγω αυτα, κανε μια αναζητηση ¨η ρωτα γυρω και θα δεις οτι εχω δικιο.

Κωστα, στο ξαναλεω, Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ......δεν πειραζει μετα θα μας αρεσει και θα ζουμε με αυτην, θα γινουμε -ισως- καλλυτεροι ελληνες.:ha16::ha16:

gsmaniac
19-09-2012, 12:00
Χαλάρωσε λιγάκι ......
Αυτο που πονάει, είναι η ανεργία και όλα τα μέτρα που πήραν και έχουν πάρει....:cool:
Δεν ξέρω τι σε έχει πιάσει και είσαι εναντίον όλων και υπέρ των λαμογιων, αλλα ρίξτε λιγάκι τους τόνους.....η αλήθεια, είναι κάπου στη μεση;)
Χαλλλλαρα.....:cool2::)

GeorgeP
19-09-2012, 13:11
Χαλάρωσε λιγάκι ......
Αυτο που πονάει, είναι η ανεργία και όλα τα μέτρα που πήραν και έχουν πάρει....:cool:
Δεν ξέρω τι σε έχει πιάσει και είσαι εναντίον όλων και υπέρ των λαμογιων, αλλα ρίξτε λιγάκι τους τόνους.....η αλήθεια, είναι κάπου στη μεση;)
Χαλλλλαρα.....:cool2::)

Απο που καταλαβες οτι φωναζω δεν μπορω να καταλαβω. Ουτε με εντονη γραμματοσειρα γραφω ουτε με κεφαλαια....κατι θαυμαστικα βαζω που και που για εμφαση και τιποτε αλλο.

Αυτο λοιπον που εμενα ποναει ειναι οτι με τα 11,2δις του '09 και τα τοσα ¨η περιπου τοσα επι 30 χρονια επι τοσους που τα εβαζαν στην τσεπη (οι ειδικοτητες ως πρωτο ποστ) σημερα οχι δεν θα μιλαγαμε για ανεργια και μετρα αλλα θα γελαγαμε με τα παθηματα της Πορτογαλιας και των υπολοιπων.........ΑΥΤΟ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ.....(τωρα φωναξα).
Λιγοτερο φυσικα με ποναει το οτι θεωρουν καποιοι ελληνες τα στοιχεια του πρωτου ποστ χαλκευμενα....δεν πειραζει θα τους περασει.
Ακομα λιγοτερο με ποναει, ¨η μαλλον με αφηνει αδιαφορο με ενα μειδιαμα στο προσωπο, στο οτι τις αληθειες αδυνατουν να τις δεχτουν ειτε αποσιωπωντας τες (βλεπε συσσωμη την αντιπολυτευση παρόλο που εχει κανει το γυρο της ευρωπης η συγκεκριμενη) ειτε ονομαζοντας τες ασοβαρες και συκοφαντικες..............

Φανταζομαι οι ερευνες του ΠΑΜΕ ειναι σοβαρες και μη συκοφαντικες.........

Αυτογνωσια βρε.........

σ.σ. δεν φωναξα........:ye33:

sterzam
19-09-2012, 13:31
Τα νούμερα και οι δικηγόροι λένε ότι τους πληρώνουν...
Χαλαρώστε, κάθε φορά που έρχονται τα ''τελευταία νέα μέτρα'' που θίγουν μισθωτους και συνταξιούχους, βγαίνουν στη φόρα ιστορίες με μαιμού συντάξεις, αγρότες με φεράρι, και ελέυθερους επαγγελαμτίες με δήλωση 100 ευρώ το χρόνο...
Εγώ λέω ότι όποιος βρίσκει, κάνει...
Ας υπήρχαν μηχανισμοί ελέγχου, ώστε να γίνονται διασταυρώσεις και να πιάνονται οι φοροφυγάδες...

gsmaniac
19-09-2012, 13:47
Απο που καταλαβες οτι φωναζω δεν μπορω να καταλαβω. Ουτε με εντονη γραμματοσειρα γραφω ουτε με κεφαλαια....κατι θαυμαστικα βαζω που και που για εμφαση και τιποτε αλλο.

Αυτο λοιπον που εμενα ποναει ειναι οτι με τα 11,2δις του '09 και τα τοσα ¨η περιπου τοσα επι 30 χρονια επι τοσους που τα εβαζαν στην τσεπη (οι ειδικοτητες ως πρωτο ποστ) σημερα οχι δεν θα μιλαγαμε για ανεργια και μετρα αλλα θα γελαγαμε με τα παθηματα της Πορτογαλιας και των υπολοιπων.........ΑΥΤΟ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ.....(τωρα φωναξα).
Λιγοτερο φυσικα με ποναει το οτι θεωρουν καποιοι ελληνες τα στοιχεια του πρωτου ποστ χαλκευμενα....δεν πειραζει θα τους περασει.
Ακομα λιγοτερο με ποναει, ¨η μαλλον με αφηνει αδιαφορο με ενα μειδιαμα στο προσωπο, στο οτι τις αληθειες αδυνατουν να τις δεχτουν ειτε αποσιωπωντας τες (βλεπε συσσωμη την αντιπολυτευση παρόλο που εχει κανει το γυρο της ευρωπης η συγκεκριμενη) ειτε ονομαζοντας τες ασοβαρες και συκοφαντικες..............

Φανταζομαι οι ερευνες του ΠΑΜΕ ειναι σοβαρες και μη συκοφαντικες.........

Αυτογνωσια βρε.........

σ.σ. δεν φωναξα........:ye33:


Σε ξέρω πολυ καλα......και καταλαβαίνω ποτε είσαι στα καγκελα:hi47::cool:
Αυτο που λέω......είναι να χαλαρώσουμε λιγάκι, γιατι αυτές οι κουβέντες, την συγκεκριμένη εποχη, πρέπει να γίνονται πιο ηρεμα(δεν λέω καθόλου);)
Εμένα με χαλάει.....να περνάει σε προσωπικο επίπεδο η κουβέντα, γιατι χαλάνε οι σχέσεις
Είπαμε.....η αλήθεια είναι κάπου στη μεση:rolleyes:

GeorgeP
19-09-2012, 16:44
Σε ξέρω πολυ καλα......και καταλαβαίνω ποτε είσαι στα καγκελα:hi47::cool:

:u22: (οχι ομως θυμωμενα αλλα δεν ευρισκα αλλο)


Αυτο που λέω......είναι να χαλαρώσουμε λιγάκι, γιατι αυτές οι κουβέντες, την συγκεκριμένη εποχη, πρέπει να γίνονται πιο ηρεμα(δεν λέω καθόλου);)
Εμένα με χαλάει.....να περνάει σε προσωπικο επίπεδο η κουβέντα, γιατι χαλάνε οι σχέσεις
Είπαμε.....η αλήθεια είναι κάπου στη μεση:rolleyes:

οταν σταματησουν τα ''γιωργακηΜας'', ''παρεακι'', και αλλα συναφη τοτε θα σταματησει το προσωπικο επιπεδο. Οπως ξερεις απαντω οπως μου απευθυνονται.:)

ckk
19-09-2012, 23:24
Ελπιζω να εχουν κι αλλοι την ιδια ευαισθησια και να παραδεχθουν οτι εκλεψαν την εφορια ¨η πηραν μαυρα.......η αυτοκριτικη και αναγνωριση λαθος εστω και κατοπιν εορτης δεν βλαπτει, σε κανει καλλυτερο ανθρωπο απο εκει και υστερα. Αλλα αυτο ειναι χαρισμα δεν αποκταται με την ηλικια, το οποιο καποιοι στερουνται.....ειναι ολοι αυτοι που φωναζουν σημερα....ειναι ολοι αυτοι οι κλεφτες που εβγαλαν τα λεφτα στο εξωτερικο και σημερα απαιτουν επιστροφη στην δραχμη και μαλιστα με ισοτιμιες 100,000ε προς 1 δρχ.........ειναι ολοι αυτοι που λενε ''ας μου δωσει το κρατος οσα μου χρωσταει και μετα θα το πληρωσω κι εγω'', μονον που ολοι ξερουμε οτι αυτοι οι απατεωνες θα ψαξουν να βρουν οποιον τροπο μπορουν για να μην δωσουν φραγκο........ξερεις μηπως κανεναν απο δαυτους?
Α, παρεπιπτοντως εγω ξεκινησα να ξε-πληρωνω τα ''μαυρα'' μεσω εφοριας και νεων μετρων αν και ανεργος, δεν παραπονουμαι ομως.




Γιατι πρωτο πλυθηντικο Χρηστακη? Δεν χρειαζοτανε.....;)



Διαστρεβλωνεις αυτο που διαβαζεις ανταπαντωντας αλλα αντ' άλλων.
Αλλο φασισμος και ρατσισμος επι σειρα ετων κι αλλο ''δικτατορια για ορισμενο χρονικο διαστημα''......................εχεις μαυρα μεσανυκτα απο αρχαια ιστορια και το νοημα της συγκεκριμενης παραγραφου. Η δικτατορια ''ορισμενου χρονου'' ηταν η υψιστη Δημοκρατικη ενεργεια των Αθηναιων για να επιβληθη η ταξη οταν τα πραγματα παρεκτρεποντο π.χ σε περιπτωση διαφθορας Δημοσιων προσωπων.

Εχεις επισης μαυρα μεσανυκτα του τι σημαινει χουντα και τι φασισμος-ρατσισμος...so I rest my case......:cr13::cr14:

Χάιλ... :u16:

Ή χάλι...?

http://imageshack.us/a/img33/369/capturebrt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/33/capturebrt.jpg/)

Πρόσεχε καλά την λεπτομέρειά της.

ckk
19-09-2012, 23:38
[/SIZE]

Οσο για τα δανεια, οσοι εχουν πληρωνουν οσοι δεν εχουν οσα ειχαν κανουν διακανονισμο και οσοι δεν εχουν καθολου ΔΕΝ πληρωνουν μεχρι να ερθει η ρυθμιση για τα δανεια. Κι εχουμε και τρανο παραδειγμα, κατα δηλωση του, τον Χρηστακη ο οποιος δεν πληρωνει τιποτε και διατηρει τα παντα που ειχε παρει με δανειο.....
Δεν τα λεω εγω αυτα, κανε μια αναζητηση ¨η ρωτα γυρω και θα δεις οτι εχω δικιο.

Κωστα, στο ξαναλεω, Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ......δεν πειραζει μετα θα μας αρεσει και θα ζουμε με αυτην, θα γινουμε -ισως- καλλυτεροι ελληνες.:ha16::ha16:

Η ρύθμιση έχει προταθεί Γιώργο, αλλά έχει απορριφθεί. Τους περιμένω με καλύτερους όρους. Αν θέλουν… :lo06:

Αλήθεια ασχολείται ο κόσμος και μιλάει για το κατά πόσον μπορώ και κρατάω τα περιουσιακά μου στοιχεία, σε τέτοιες αντίξοες συνθήκες?

Για λέγ΄, για λέγ΄… (δεν τους καρφώνεις). Συνέχισε να γράφεις, όλο και κάτι άλλο θα σου ξεφύγ΄….

Πανέξυπνος είσαι… όόόοοοχι ρε παιδί μου, δεν είσαι κουτσομπόλης…

Ούτε καν το παραδέχεσαι.

Αυτοί είναι, που στα λένε, έ…


Όσο για αυτά που έχω, στο έχω ξαναπεί… δούλεψε για να τα αποκτήσεις και να πάρεις και συ BMW κάποτε. :ye02:

Να επαναλάβω ότι ο τίτλος του νήματος είναι ΄ΨΑΧΝΟΥΜΕ 11,2δις? ΔΕΣΤΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ.....΄

Με εσένα να πληρώνεσαι για πολλά χρόνια με ΜΑΥΡΑ.

Και εκ των υστέρων να δείχνεις εμένα...

Λέλοοοοο... την κουκούλα.

JohnGS1100
19-09-2012, 23:48
Δε μου πέφτει λόγος ρε παδιά αλλά αν ποστάρατε κάτι τέτοιο στην Γερμανία, την ίδια στιγμή θα είχατε συληφθεί.
Είναι οξύμολο, που στην πιο φασιστική χώρα (κατά τα λεγόμενά σας), απαγορεύεται ο φασισμός με φασιστικό τρόπο (πιστέψτε με δεν είναι σχήμα λόγου θα είχαν μπουκάρει στο σπίτι του παραπάνω φίλου που ανέρτησε φωτογραφία με ναζιστικό χαιρετισμό) και στην δημοκρατικότατη ελλάδα επιτρέπονται όλες οι εκφράσεις φασισμού. Από τα παραπάνω λεγόμενα συμπεραίνω αβίαστα ότι κάποιος φίλος θέλει δημοκρατία με κανόνες κ κάποιοι που τον βαφτίζουνε φασίστα, θέλουν έναν φασισμό με δημοκρατικούς νόμους.. όπως τους συμφέρει.

Κ το τραγελαδικό είναι ότι αυτές οι εκφράσεις φασισμού κ δημοκρατίας έχουν οπαδούς των καναπέδων που μόνο γέλιο προκαλούν.

Σε άλλο νήμα είδα ότι καθυβρίζετε ανθρώπους που φορέσαν κ φοράνε το εθνόσημο 20-30 χρόνια κ ρισκάραν τη ζωή τους ενώ εσείς τότε τρώγατε τις πίτσες σας, ..τότε ξέρετε στις εποχές των παχιών αγελάδων. Κάποιοι ούρλιαζαν τότε μιλούσαν για παρακμή, για ξεπεσμό, για κρίση αξιών, για κλέφτες πολιτικούς κ εσείς οι περισσότεροι απαξιώνατε τα λεγόμενά τους, τους βγάζατε γραφικούς, ξαναψιφίζατε τους ιδίους κλέφτες κ συνεχίζατε τα ταξίδιδάκια με τις μηχανές σας. Ναι μιλάω και προσωπικά αν θέλετε γιατί ζούσα κ εγώ στην ελλάδα κ τα έβλεπα αλλά κ γιατί προσβήθηκα αρκετά με τα λεγόμενά σας των υποτίθεται ωρίμων σκεπττόμενων ελλήνων κ φίλων της μοτοσυκλέτας.
Θα επιστρέψω πίσω έναν χαρακτηρισμό που επισυνάψατε για τους στρατιωτικούς κ αστυνομικούς, ότι "...τώρα που θίχτηκε η τσέπη τους βγήκαν στους δρόμους..."
Τώρα που χάσατε τις δουλειές σας (πραγματικά λύπάμαι για αυτό), δε μπήκατε στον κόπο ούτε καν να βγείτε στους δρόμους.. Μόνο λόγια κ προσβολές πίσω από τα πληκτρολόγια. :(

Σας χαρίζω κ ένα τραγουδάκι..

http://www.youtube.com/watch?v=TpuaHuvUXqw (http://www.youtube.com/watch?v=TpuaHuvUXqw)

GeorgeP
20-09-2012, 08:08
Χάιλ... :u16:

Ή χάλι...?



Πρόσεχε καλά την λεπτομέρειά της.

εχεις προβλημα, να το κοιταξεις Χρηστακη......

GeorgeP
20-09-2012, 08:11
Η ρύθμιση έχει προταθεί Γιώργο, αλλά έχει απορριφθεί. Τους περιμένω με καλύτερους όρους. Αν θέλουν… :lo06:

Αλήθεια ασχολείται ο κόσμος και μιλάει για το κατά πόσον μπορώ και κρατάω τα περιουσιακά μου στοιχεία, σε τέτοιες αντίξοες συνθήκες?

Για λέγ΄, για λέγ΄… (δεν τους καρφώνεις). Συνέχισε να γράφεις, όλο και κάτι άλλο θα σου ξεφύγ΄….

Πανέξυπνος είσαι… όόόοοοχι ρε παιδί μου, δεν είσαι κουτσομπόλης…

Ούτε καν το παραδέχεσαι.

Αυτοί είναι, που στα λένε, έ…


Όσο για αυτά που έχω, στο έχω ξαναπεί… δούλεψε για να τα αποκτήσεις και να πάρεις και συ BMW κάποτε. :ye02:

Να επαναλάβω ότι ο τίτλος του νήματος είναι ΄ΨΑΧΝΟΥΜΕ 11,2δις? ΔΕΣΤΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ.....΄

Με εσένα να πληρώνεσαι για πολλά χρόνια με ΜΑΥΡΑ.

Και εκ των υστέρων να δείχνεις εμένα...

Λέλοοοοο... την κουκούλα.


Εχεις προβλημα...να το κοιταξεις (δις)

Δεν θα παρω BMW αλλα Μercedes απο την ερχομενη εβδομαδα.

GeorgeP
20-09-2012, 08:29
..............................................
Τώρα που χάσατε τις δουλειές σας (πραγματικά λύπάμαι για αυτό), δε μπήκατε στον κόπο ούτε καν να βγείτε στους δρόμους.. Μόνο λόγια κ προσβολές πίσω από τα πληκτρολόγια. :(

.............................................................................

Σε απεργιες και συλαλλητηρια που διωργανωνουν αυτοι οι οποιοι εφεραν την Ελλαδα εδω που ειναι σημερα γιατι να συμμετασχουμε?
ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ-ΚΚΕ-ΣΥΡΙΖΑ-ΠΑΜΕ ειναι αυτοι οι οποιοι τοσα χρονια διεκδικουσαν με απεργιες και επαιρναν αυτα που ηθελαν...ειτε αυτο λεγεται χρημα ειτε λεγεται διαβρωση πολιτειας και διαφθορα.........σημερα ειμαστε εδω που ειμαστε. Οι κυβερνησεις του ΠΑΣΟΚ -αξιοι συνοργανωτες της διαφθορας - και της ΝΔ (που κατι σαν τα σημερινα πηγε να κανει το 1991 αλλα το ΠΑΣΟΚ της εκοψς την φορα) απλως εκαναν τα χατηρια των πιο πανω διοτι δεν ηθελαν φασαριες σαν τις σημερινες........

Ειμαι Ι.Υ. επι 30 χρονια και απο την ερχομενη εβδομαδα Ελ. επαγγελματιας, γιατι να κατεβω σε απεργια-συλαλλητηριο που διοργανωνει η ΓΣΕΕ στο προεδρειο της οποιας δεν υπαρχει ουτε ενας Ι.Υ? Για τους υπολοιπους δεν λεω κουβεντα διοτι ενα 10% ολοι μαζι εκμεταλευοταν επι 10ετιες το υπολοιπο 90%.

Και για να απαντησω και σε ενα ποστ σου, λιγο πιο πανω, σχετικα με οπλοπολυβολα και μπαζουκας, πιστευεις οτι αν ο Στρατος κατεβαινε στους δρομους αρματωμενος θα ειχε καλλυτερο αποτελεσμα απο αυτο της Λιβυης, Τυνησιας, Αιγυπτου και Συριας?
Αν θυμαμαι καλα ο Στρατος κατεβηκε αρματωμενος στην Αθηνα το 1973 αλλα εφαγε τα μουτρα του.......με νεκρους απο την μια πλευρα μαλιστα.......
Ο Στρατος και τα σωματα ασφαλειας εχουν υποχρεωση πιστης στο Συνταγμα και τους Νομους τα οποια απαγορευουν καθε ειδους συγκεντρωση, απεργια, συλαλλητηριο κ.λ.π. ακομα κι αν τους κατεβασουν τον μισθο στα 100ε τον μηνα εφοσον αυτο θα λει ο νομος. Αν δεν τους αρεσει να αποποιηθουν της ειδικοτητας τους και να κατεβουν οπου θελουν.
Η δουλεια των Σωματων Ασφαλειας δεν ειανι να διεκδικουν, απαγορευεται ρητως να διεκδικουν, η δουλεια τους ειναι η προστασια του πολιτη και της χωρας κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες, ακομα και της πεινας!

JohnGS1100
20-09-2012, 08:40
Δε πιστέυω τίποτα Γιώργο, απάντησα σε αυτούς που επικροτούν την ΧΑ κ τα φασισιστικά συστήματα, και είπα ότι δεν έχουν δει όπλα κ άρματα στους δρόμους κ θαυμάζουν αρχιφασίστες που δέρνουν μικρούς μετανάστες. Δεν ανέφερα πουιθενά πραξικοπήματα κ άλλες τέτοιες ανοησίες, είπα ότι αν διατάξει η πολιτική αρχή της χώρας κ κατά συνέπεια η υπηρεία για να επιβληθεί μια υποτιθέμενη τάξη αν ξεσπάσει κάνας εμφύλιος πχ. όχι από μόνοι μας. Είναι απλό το διάταγμα, κ υπαρκτό, αν γυρίσουμε στην δραχμή πχ. θα βλέπεται όπως τα ματ που χτυπανε χουλιγκάνους, στη θέση τους στρατιωτες οπλισμένους σαν αστακούς.

Κ είπα κάπου εμέσως ότι αν βγει κάποια στιγμή η ΧΑ είτε από μόνη της είτε σε κυβερνητικό σχήμα κ το διατάξει αυτό, το 50% κ πάνω του στρατεύματος θα αγνοήσει γιατί ανήκουν σε αριστερά κομματα κ ιδέες, όσο κ αν σας φαίνεται παράξενο αυτό.

Ποτέ δε θα έκανα πορεία με τη στολή, το θεωρώ ξεφτύλα στο εθνόσημο που φορούσα κ φοράνε συνάδελφοι κ το υπηρετούν πιστέψτε με τυφλά. Χωρίς να γνωρίζουν πολλοί φίλοι εδώ μέσα, κρίνουν ένα στράτευμα κ προσβάλουν το ηθικό τους με αυτήν την ανόητη ευκολία που έχουν να ισοπεδώνουν τους πάντες.
Κατά τα άλλα συμφωνώ πλήρως μαζί σου κ προσπάθησα να σε υπερασπιστώ όταν είπες ότι κάποιες στιγμές πρέπει να επιβάλλεται η τάξη όπως την αρχαία αθήνα, αλλά να προσθέσω κ να διορθώσω, να συμμορφώνεται η τάξη στους νόμους, τα ψηφίσματα κ το σύνταγμα του κράτους που τόσο έχουν ξεφτυλίσει τα τελευταία χρόνια, πολιτικοί κ διεφθαρμένοι δικαστές κ δημόσιοι υπάλληλοι.

GeorgeP
20-09-2012, 08:49
Δε πιστέυω τίποτα Γιώργο, απάντησα σε αυτούς που επικροτούν την ΧΑ κ τα φασισιστικά συστήματα, και είπα ότι δεν έχουν δει όπλα κ άρματα στους δρόμους κ θαυμάζουν αρχιφασίστες που δέρνουν μικρούς μετανάστες. Δεν ανέφερα πουιθενά πραξικοπήματα κ άλλες τέτοιες ανοησίες, είπα ότι αν διατάξει η πολιτική αρχή της χώρας κ κατά συνέπεια η υπηρεία για να επιβληθεί μια υποτιθέμενη τάξη αν ξεσπάσει κάνας εμφύλιος πχ. όχι από μόνοι μας. Είναι απλό το διάταγμα, κ υπαρκτό, αν γυρίσουμε στην δραχμή πχ. θα βλέπεται όπως τα ματ που χτυπανε χουλιγκάνους, στη θέση τους στρατιωτες οπλισμένους σαν αστακούς.

Κ είπα κάπου εμέσως ότι αν βγει κάποια στιγμή η ΧΑ είτε από μόνη της είτε σε κυβερνητικό σχήμα κ το διατάξει αυτό, το 50% κ πάνω του στρατεύματος θα αγνοήσει γιατί ανήκουν σε αριστερά κομματα κ ιδέες, όσο κ αν σας φαίνεται παράξενο αυτό.

Ποτέ δε θα έκανα πορεία με τη στολή, το θεωρώ ξεφτύλα στο εθνόσημο που φορούσα κ φοράνε συνάδελφοι κ το υπηρετούν πιστέψτε με τυφλά. Χωρίς να γνωρίζουν πολλοί φίλοι εδώ μέσα, κρίνουν ένα στράτευμα κ προσβάλουν το ηθικό τους με αυτήν την ανόητη ευκολία που έχουν να ισοπεδώνουν τους πάντες.
Κατά τα άλλα συμφωνώ πλήρως μαζί σου κ προσπάθησα να σε υπερασπιστώ όταν είπες ότι κάποιες στιγμές πρέπει να επιβάλλεται η τάξη όπως την αρχαία αθήνα, αλλά να προσθέσω κ να διορθώσω, να συμμορφώνεται η τάξη στους νόμους, τα ψηφίσματα κ το σύνταγμα του κράτους που τόσο έχουν ξεφτυλίσει τα τελευταία χρόνια, πολιτικοί κ διεφθαρμένοι δικαστές κ δημόσιοι υπάλληλοι.

:ye02::ye02::ye02::ye02:

Για το συνολο των γραφομενων σου..............μαλλον παρανοησα τα γραφομενα σου.....

ckk
20-09-2012, 08:53
Εχεις προβλημα...να το κοιταξεις (δις)

Δεν θα παρω BMW αλλα Μercedes απο την ερχομενη εβδομαδα.

Ωχ ωχ ωχ...

Έχω την εντύπωση ότι μετά την απλή οδήγηση του μεσσαίου γερμανικού...



Πάει το Varadero... :sm7:

tsatsos
20-09-2012, 09:45
Να ρωτησω και εγω κατι με το φτωχο μου το μυαλο.Πιστευει κανενας οτι αν υποθετικα ολοι πληρωναμε τους φορους που μας αναλογουν και το κρατος θα ειχε τα διπλα εσοδα απο οτι τωρα,θα ηταν ενα νοικοκυρεμενο κρατος αφου τα ταμεια θα ηταν γεματα;Η θα βρισκανε ευκαιρια να διορισουν περισσοτερους δημ.υπαληλους,να παρουν τα δημοσια εργα σε διπλασια τιμη οι νταβατζηδες κατα Καραμανλη του νεωτερου και να εξοπλιζομαστε με πανακριβα οπλικα συστηματα;

JohnGS1100
20-09-2012, 11:50
Θα τα κλέβαν κ αυτά, θα τα παίζαν ζάρια, μετοχές κ ότι μπορεί του κόβει η γκλάβα κάθε κατσαπλιά που έχει ταμείο κ διοίκηση. Θα τα κάναν πουτάνες, καζίνα, τσατσόνια κλπ κλπ
Προσωπικά πιστεύω οι κουμπαράδες κάποιων συνταξιούχων, η απόκρυψη εισοδημάτων κάποιων εργατικών ελλήνων (όχι η φοροδιαφυγή καρχαριών-μη παρεξηγηθώ) κ τα κομποδέματα πάμπολων μεταναστών που είναι ακόμη στην ελλάδα κρατούν για λίγο ακόμα την οικονομία της κοινωνίας κ την αγορά. Κ αυτά όμως θέλει να τους τα φάει το δημόσιο, τους δε μετανάστες θέλει να τους διώξει αδιακρίτως, να εξαθλιώσει τους γέρους που ταίζουν τα άνεργα παιδιά κ εγγόνια τους κ να ισοπεδώσει τους αγρότες κ ελευθ.επαγγελματίες που έγιναν τεμπέληδες τελευταία με τις επιδοτήσεις κ πολλά άλλα.
Προσωπική μου άποψη αυτή.

ckk
20-09-2012, 18:10
Να ρωτησω και εγω κατι με το φτωχο μου το μυαλο.Πιστευει κανενας οτι αν υποθετικα ολοι πληρωναμε τους φορους που μας αναλογουν και το κρατος θα ειχε τα διπλα εσοδα απο οτι τωρα,θα ηταν ενα νοικοκυρεμενο κρατος αφου τα ταμεια θα ηταν γεματα;Η θα βρισκανε ευκαιρια να διορισουν περισσοτερους δημ.υπαληλους,να παρουν τα δημοσια εργα σε διπλασια τιμη οι νταβατζηδες κατα Καραμανλη του νεωτερου και να εξοπλιζομαστε με πανακριβα οπλικα συστηματα;

Μέχρι την εποχή, που μιλάμε... :ye36: Θα συνεχίζανε να κλέβουνε ποικιλοτρόπως.

Από δω και πέρα λίγο δύσκολα, με την έννοια ότι τους πήραμε χαμπάρι και θα το κάνουν πολύ δυσκολότερα.

Αλλά από ότι βλέπουμε το θράσος τους, περισσεύει. :u55: :u60: