PDA

View Full Version : Samsung Galaxy S3 εναντίον Apple iPhone 5


geo69
28-09-2012, 13:05
Samsung Galaxy S3 εναντίον Apple iPhone 5


http://www.attacktv.gr/Pictures/texnologia/galaxy-samsung3.jpg (http://www.attacktv.gr/Pictures/texnologia/galaxy-samsung3.jpg)

Μετά την επίσημη ανακοίνωση του iPhone 5 και την αποκάλυψη όλων των «μυστικών όπλων» του, ήρθε η ώρα για το σημαντικότερο crash test. Βάζουμε απέναντι το Samsung Galaxy S3
και το νέο iPhone 5 της Apple και τα περνάμε απο εξονυχιστικό συγκριτικό έλεγχο. Ποιά απο τις δύο εταιρίες έχει το πάνω χέρι; Η απόφαση δική σας.
1. Σχεδιασμός
Αν ψάχνουμε για πρώτης τάξεως υλικά, η Apple έχει σίγουρα κερδίσει αυτή τη μάχη. Γυαλί και στις δύο πλευρές του iPhone 5, καθώς και μια βιομηχανική εμφάνιση και αισθητική. Το Galaxy S3 της Samsung παραμένει στο παραδοσιακό πλαστικό που χρησιμοποιεί συνήθως, αλλά ομολογουμένως το S3 είναι πιο κομψό από τα προηγούμενα μοντέλα. Όσον αφορά το μέγεθος, το iPhone 5 έχει σαφώς μεγαλύτερη οθόνη, αλλά είναι λίγο πιο μεγάλο από το 4S και συνεπώς και από το Galaxy S3 που έχει το ίδιο μέγεθος (αλλά μεγαλύτερη οθόνη). Και τα δύο χωράνε στο χέρι του καταναλωτή, αλλά ορισμένος κόσμος προτιμά μία συσκευή με μεγάλη οθόνη που να χωράει στην παλάμη του. Η επιλογή είναι στο... χέρι σας! Κυριολεκτικά...
2. Οθόνη
Η Apple έχει αποδείξει ότι είναι μανιακή με την ποιότητα της οθόνης. Το νέο iPhone είναι εξοπλισμένο με την τεχνολογία IMC. Ωστόσο η υψηλή ανάλυση του Galaxy S3 με την super AMOLED οθόνη έχει πλούσια χρωματική αντίθεση. Ορισμένοι υποστηρίζουν ότι η τεχνολογία AMOLED κάνει ενοχλητικά πολύ φωτεινή την οθόνη του S3 και σε ένα βαθμό αυτό μάλλον αληθεύει. Σημαντικό ωστόσο είναι και το μέγεθος της οθόνης. Όπως αναφέρθηκε προηγουμένως, η 4.8-ιντσών οθόνη του Galaxy S3 μπορεί να φαίνεται σαν υπερβολή για κάποιους, αλλά σίγουρα θα αισθάνονται λιγότερο στριμωγμένοι από ότι με το iPhone το οποίο έχει 4 ιντσών οθόνη και πλέον χωράει 6 σειρές εικονίδια.
3. Επεξεργαστής
Η Samsung και η Qualcomm συνεργάστηκαν για να εφαρμόσουν ένα διπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon S4 στο Galaxy S3, ο οποίος το καθιστά ένα από τα ταχύτερα τηλέφωνα στις ΗΠΑ. Η Apple από την άλλη βασίζεται στο να εξελίσσει τους επεξεργαστές σε κάθε επόμενο μοντέλο. To iPhone 5 έχει επεξεργαστή Α6, αντί για το Α5 του 4S καθώς και τον διπύρινο επεξεργαστή του iPad 3. Εσωτερικά και τα δύο τηλέφωνα ομολογουμένως θα σας εντυπωσιάσουν
4. Ταχύτητα Δεδομένων
Το Samsung Galaxy S3 και το Apple iPhone 5 για πρώτη φορά συμφωνούν σε κάτι. Και τα δύο τηλέφωνα έρχονται με υποστήριξη 4G LTE. Από κει και πέρα η ταχύτητα των δεδομένων εξαρτάται από το εκάστοτε δίκτυο.
5. Τιμή
Στις ΗΠΑ, το Samsung Galaxy S3 έχει αρχική τιμή με συμβόλαιο τα 199,99 δολάρια για τα 16GB και 249,99 δολάρια για το μοντέλο 32GB. Όσο για το iPhone 5, οι τιμές του δε θα διαφέρουν καθόλου από αυτές του 4S το οποίο στοίχιζε 199,99 δολάρια για το 16GB μοντέλο, 299,99 δολάρια για το μοντέλο των 32GB και 399,99 δολάρια για 64GB μοντέλο της.


:di34::wha01::wha06::wha05:

ΜΠΑΜΠΟΥ
28-09-2012, 14:05
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRHUo5UijQqSHeZu3IUatDFd_OF0w7Ea9tiV-zCdJn8mwCcJkprw

NLS
28-09-2012, 15:02
Δεν υπάρχει σύγκριση. Εννοείται S3. Μάλιστα δεν είναι "μόνο" το S3 που "νικάει" το iPhone5. Ένα σωρό το κάνουν.

jtnakos
28-09-2012, 18:39
Ρε παιδιά το s3 η AUDI δεν το βγάζει??????:wo20::wo20::wo20::wo20:



εγώ ετσι ήξερα τόσα χρονιά.....τώρα μου λέτε οτι το βγάζει η samsung????:cr13::cr13::cr13::cr13::cr13:


γηράσκω αει διδασκόμενος...

jmar
28-09-2012, 18:48
Αν θες μουρη και μεταπωληση iphone, αν θες ολα τ'αλλα απλα S3 :ye33: :ha16:

N4pSt3R
28-09-2012, 20:18
S3 και για μένα!!!

Α και ο επεξεργαστής του είναι Quad-Core και όχι Dual όπως αναφέρεται παραπάνω!!!

NLS
28-09-2012, 23:35
σωστά αν και Αμερική βγαίνει και σε dual core

taksidiotis
28-09-2012, 23:51
Αν θες μουρη και μεταπωληση iphone, αν θες ολα τ'αλλα απλα S3 :ye33: :ha16:

Ποια μεταπώληση,κι εκεί χάνει χρήμα το iphone όπως και το s3.μεταπώληση θα λέγαμε αν το σύγκριναν με κανένα lg που είναι χάσιμο τελείως...


send from my white beast Galaxy-i9300.

jmar
29-09-2012, 00:24
Ποια μεταπώληση,κι εκεί χάνει χρήμα το iphone όπως και το s3.μεταπώληση θα λέγαμε αν το σύγκριναν με κανένα lg που είναι χάσιμο τελείως...


send from my white beast Galaxy-i9300.

Μεταπωληση το λεω φιλε Γιαννη γιατι το αιφονι το παιρνουν λογω μοδας απο πιτσιρικια μεχρι γκομενες και μεχρι μεγαλες κυριες που θελουν να το παιζουν καποιες (και σοβαροι ανθρωποι μην παρεξηγηθω!!), το S3 το παιρνουν αυτοι που ξερουν ευτυχως!! :p :ye33:
Οπως και να το κανεις το αγοραστικο κοινο του iphone ειναι μεγαλυτερο οποτε οταν ερθει η ωρα της πωλησης το πασαρεις πιο ευκολα (οπως εκανα εγω με 2 αιφονια που ειχα που εφυγαν αμεσως σε 2 φιλες :D)

NLS
29-09-2012, 03:20
Το ευτυχώς ξαναπές το. :)
Βέβαια το S3 φτιάχνει "όνομα" πια ως μοντέλο και στους "ιν ψαγμένους ημιάσχετους" (που είναι η μεγάλη μάζα αγοράς), άρα οκ.
Λογικά η Samsung θα ποντάρει στο όνομα για να βγάλει το S IV κλπ.
(γιατί τελικά αυτό μετράει για να πίασεις την καλή - ακόμα και αν βγάλει ένα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ και το ονομάσει "Galaxy Ultimate", πάλι το Galaxy S IV θα πουλάει)

peterv
29-09-2012, 04:14
Δεν υπάρχει σύγκριση. Εννοείται S3. Μάλιστα δεν είναι "μόνο" το S3 που "νικάει" το iPhone5. Ένα σωρό το κάνουν.

η αντιγραφή να νικάει το αυθεντικό !!!!!

δύσκολο μου ακούγεται !!!!!

μάχη όπως :

windows vs mac os x

ή

pc vs iMac

μου μυρίζεται ;)

gsmaniac
29-09-2012, 13:14
η αντιγραφή να νικάει το αυθεντικό !!!!!

δύσκολο μου ακούγεται !!!!!

μάχη όπως :

windows vs mac os x

ή

pc vs iMac

μου μυρίζεται ;)
Είναι ποτέ δυνατόν... Να βγάλουν οι γιαπωνεζοι καλύτερο μηχανάκι απο το GS?????
Κάτι τέτοιο συμβαίνει και εδώ......δαγκωστε το μήλο μαγκες:ha16:
Ααααα...και μην τρελαινεστε, για τηλέφωνα μηλαμε:lo20:

taksidiotis
29-09-2012, 21:59
[QUOTE=peterv;768095]η αντιγραφή να νικάει το αυθεντικό !!!!!

δύσκολο μου ακούγεται !!!!!

μάχη όπως :

windows vs mac os x

ή

pc vs iMac

μου μυρίζετα

και πριν το iphone υπήρχαν κινητά με οθόνες αφής...
Αν αρχίσουν οι μηνύσεις κι από τους παλιούς τότε κλάψτε τα.
Ας φάει τις σκόνες τώρα από κινητά κατώτερα του s3 κι ας πάνε οι κολλημένοι για άλλη μία φορά να το εξυμνήσουν.
Προσωπικά θα περίμενα κανένα από μαύρη αγορά μεριά για κανένα με κανένα 200αρι,κι αυτό για δωράκι...

send from my white beast Galaxy-i9300.

NLS
30-09-2012, 01:50
Μην πέφτετε στην παγίδα της δήθεν (προσφάτως και δήθεν αποδεδειγμένης) αντιγραφής από τους "κακούς άλλους" του iPhone...

Εκτός του "ας πάρουν τη σκούφια τους και ας βαρέσουν" (η Apple), αφού μιλάμε για την εταιρία που έχει ξεκινήσει τις κλοπές από το 1978 (όταν πρωτοσχεδιάστηκε η καρακλοπή Lisa πρόγονος του Macintosh), μιλάμε για αντιγραφή (λέμε) πραγμάτων που ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΗΔΗ τα είχαμε ξαναδεί πριν τα iPhone (απλό το iPhone 1 έκανε τότε ένα ωραίο πακέτο από πολλά από αυτά μαζί).

Τέσπα δεν θα μπω βαθιά στην ιστορία της τεχνολογίας. Όποιος θέλει ας πιστεύει ότι θέλει.

Μόνο ρε παιδιά μην επιμείνετε πολύ γιατί το iPhone αρχίζει (ναι κι όμως, ουαου) να ΜΗΝ είναι in, οπότε μη τρελαίνεστε. Βέβαια εδώ στην Ελλάδα όλα με delay τα καταλαβαίνουμε.

taksidiotis
30-09-2012, 02:16
Καλά η αλήθεια είναι ότι από ευστροφία οι έλληνες δεν έχουν,οι περισσότεροι τουλάχιστον.
Κατευθυνόμενοι κλασσικά από ξενομανία και σήμα....

send from my white beast Galaxy-i9300.

gsmaniac
30-09-2012, 02:32
Καλά η αλήθεια είναι ότι από ευστροφία οι έλληνες δεν έχουν,οι περισσότεροι τουλάχιστον.
Κατευθυνόμενοι κλασσικά από ξενομανία και σήμα....

send from my white beast Galaxy-i9300.

Ενώ όσοι είναι ευστροφοι......προτιμούν το Samsung , που είναι ελληνικό προϊόν και δεν έχει σημα:lo20:
Και χωρίς τηλεκατευθυνση........Κοψτε τα ναρκωτικά, γιατι πειραζουν:ye33:

peterv
30-09-2012, 07:41
Ρε φιλαράκια

Και τι δε λέτε !!!!

Κολλημένοι με την μόδα , με delay κατανόηση , χαζοί όσοι ακολουθούν τις μεγάλες εταιρίες. Κλπ κλπ.

Να πώ μόνο ότι Samsung sIII 399 € κωτσόβολος και iPhone 5 αναμενόμενη για το 32αρι. 700 κάτι €

Αντε και να δεχθώ ότι το apple είναι (υπέρ τιμημένο ) που είναι δηλαδή ......

Μα τόση πια διαφορά στην τιμή δυο ισάξιων προϊόντων ;
Η Samsung μάλλον δεν θέλει να βγάλει λεφτά , θέλει να προσφέρει στο κοινό !!!!!! (Ειρωνία).

Υπογραφή ; Ο απλός χαζός χρήστης που ακολουθεί την μόδα και θέλει να χρησιμοποιεί το κινητό του για οτιδήποτε κάνοντας το απλά εύκολα χωρίς κολλήματα και χάκεριστικες πρακτικές.

Να δω τι θα πείτε τώρα !!! :)




Sent from my iPhone using Tapatalk

peterv
30-09-2012, 07:49
Ενώ όσοι είναι ευστροφοι......προτιμούν το Samsung , που είναι ελληνικό προϊόν και δεν έχει σημα:lo20:
Και χωρίς τηλεκατευθυνση........Κοψτε τα ναρκωτικά, γιατι πειραζουν:ye33:


Αφού το θέμα είναι να μην ακολουθούμε την μόδα και την ροή των μεγάλων εταιριών ....

Αλήθεια γιατί δεν προτιμάτε την lg που έχει και αυτή το ίδιο κινητό με το siii και είναι λιγότερο γνωστή σαν εταιρία και πιο φθηνή ;
Μήπως γιατί δεν έχει καθόλου καλή μετάπώληση στα κινητά της ; Αφού δεν είναι γνωστή ; Σε αντίθεση με την Samsung ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gasgs
30-09-2012, 07:51
Ρε φιλαράκια

Και τι δε λέτε !!!!

Κολλημένοι με την μόδα , με delay κατανόηση , χαζοί όσοι ακολουθούν τις μεγάλες εταιρίες. Κλπ κλπ.

Να πώ μόνο ότι Samsung sIII 399 € κωτσόβολος και iPhone 5 αναμενόμενη για το 32αρι. 700 κάτι €

Αντε και να δεχθώ ότι το apple είναι (υπέρ τιμημένο ) που είναι δηλαδή ......

Μα τόση πια διαφορά στην τιμή δυο ισάξιων προϊόντων ;
Η Samsung μάλλον δεν θέλει να βγάλει λεφτά , θέλει να προσφέρει στο κοινό !!!!!! (Ειρωνία).

Υπογραφή ; Ο απλός χαζός χρήστης που ακολουθεί την μόδα και θέλει να χρησιμοποιεί το κινητό του για οτιδήποτε κάνοντας το απλά εύκολα χωρίς κολλήματα και χάκεριστικες πρακτικές.

Να δω τι θα πείτε τώρα !!! :)




Sent from my iPhone using Tapatalk

Πέτρο συμφωνώ με τα γραφόμενα σου αλλά το samsung siii το έχει ο κωτσοβολος 669

jmar
30-09-2012, 08:04
Αν δεν ξερετε τουλαχιστον μην γραφετε ΑΣΧΕΤΑ πραγματα...Samsung Galaxy S III White (http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10104670&cmicc=skroutz)

Ελεος...

Μεχρι πριν το Android ολοκληρωθει ναι ηταν καλυτερο το iphone...τωρα ομως οχι αφου για απλα πραγματα η apple συνεχιζει το χαβα της. Τι να το κανω αν μπορω να μεταφερω τραγουδια μονο με itunes και μονο απο συγκεκριμενο υπολογιστη?? Οπως και ολα τα απλα πραγματα οπως ταινιες φωτογραφιες, οταν απο την αλλη πλευρα υπαρχει μια απλη αντιγραφη-επικολληση?? Τι να το κανω αν ο browser δεν μπορει να προσαρμοσει το κειμενο οταν ζουμαρεις εν ετη 2012 και βγαζω τα ματια μου και ταλαιπωρουμαι στο δεξια αριστερα με την οθονη?? Αμ το αλλο που δεν μπορω να δω ενα βινρεακι flash player η ακομα και ενα αγωνα live αφου το ''προηγμενο'' τεχνολογικα iphone δεν εχει flash player ουτε καν το ipad με οθονη 10 ιντζων!!! :wo20:Για το τελειως κλειστο λειτουργικο ας μην μιλησω...:hmmm:
Ειμαι ενας χρηστης που πραγματικα πινει το αιμα των κινητων αφου τα χρησιμοποιω σαν υπολογιστη mp3 αλλα και gps, απο το android 2.2-2.3 και μετα το πεταξα το iphone (ειχα το 3 και το 4) διοτι το μονο που μου προσφερε ηταν design και ενα λειτουργικο που δεν κολαει (να τα λεμε τα καλα)...τιποτα αλλο ομως... ;)

Και δεν τιθεται θεμα κολημματος αφου ειχα το 3 και το 4... :ye33:

jmar
30-09-2012, 08:05
Αφού το θέμα είναι να μην ακολουθούμε την μόδα και την ροή των μεγάλων εταιριών ....

Αλήθεια γιατί δεν προτιμάτε την lg που έχει και αυτή το ίδιο κινητό με το siii και είναι λιγότερο γνωστή σαν εταιρία και πιο φθηνή ;
Μήπως γιατί δεν έχει καθόλου καλή μετάπώληση στα κινητά της ; Αφού δεν είναι γνωστή ; Σε αντίθεση με την Samsung ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν εχει σωστη υποστηριξη των προιοντων της, αναβαθμισεις κλπ...:ye33:

peterv
30-09-2012, 08:43
Πέτρο συμφωνώ με τα γραφόμενα σου αλλά το samsung siii το έχει ο κωτσοβολος 669

Sorry συνεκρινα ανόμοια πράγματα ,

γράψτε λάθος για το συγκεκριμένο επιχείρημα της υπερβολικής διαφοράς τιμής μεταξύ των αντιμαχομένων κινητών !!!!

Samsung s3 vs iPhone 1 - 1. :)






Sent from my iPhone using Tapatalk

peterv
30-09-2012, 09:00
Ειμαι ενας χρηστης που πραγματικα πινει το αιμα των κινητων αφου τα χρησιμοποιω σαν υπολογιστη mp3 αλλα και gps, απο το android 2.2-2.3 και μετα το πεταξα το iphone (ειχα το 3 και το 4) διοτι το μονο που μου προσφερε ηταν design και ενα λειτουργικο που δεν κολαει (να τα λεμε τα καλα)...τιποτα αλλο ομως... ;)

Και δεν τιθεται θεμα κολημματος αφου ειχα το 3 και το 4... :ye33: [/SIZE][/FONT][/B]

Το έχω πει και σε άλλο νήμα ,

για κάποιον σαν και εσένα και τον taxidioti για παράδειγμα που πίνουν το αίμα του κινητού τους , που την βρίσκουν να κάνουν χάκεριστικα πειράγματα το android είναι ανοικτό λογισμικό και μονόδρομος.

Αν όμως είσαι απλός χρήστης που θες πολλά εύκολα χωρίς προβλήματα σε ένα ολοκληρωμένο πακέτο το ios είναι το πιο ενδεδειγμένο.

Αυτή είναι και η διαφορά σε πολλά αλλά είδη όπως Microsoft office από libre office κλπ κλπ






Sent from my iPhone using Tapatalk

jmar
30-09-2012, 09:15
Το έχω πει και σε άλλο νήμα ,

για κάποιον σαν και εσένα και τον taxidioti για παράδειγμα που πίνουν το αίμα του κινητού τους , που την βρίσκουν να κάνουν χάκεριστικα πειράγματα το android είναι ανοικτό λογισμικό και μονόδρομος.

Αν όμως είσαι απλός χρήστης που θες πολλά εύκολα χωρίς προβλήματα σε ένα ολοκληρωμένο πακέτο το ios είναι το πιο ενδεδειγμένο.

Αυτή είναι και η διαφορά σε πολλά αλλά είδη όπως Microsoft office από libre office κλπ κλπ



Sent from my iPhone using Tapatalk

Μαλλον δεν διαβασες καλα το νημα μου...πως τα κανεις ευκολα με το αιφονι εξηγησε μου :Απορία:, γιατι εχω φιλες που μου λενε να τους φορτωνω τραγουδια και φωτογραφιες γιατι με το itunes δεν τα καταφερνουν!!! Οπως κι εμενα με κουρασε αυτο και τους λεω παρτε android να τα κανετε ολα με μια απλη αντιγραφη - επικολληση...;) Ασε που δεν εχει ουτε απλο ραδιο!!!
Ισα ισα επειδη δεν θελω σπασιματα χρησιμοποιω πλεον android το οποιο ειναι ανοιχτο απο μονο του...αρα ποιο ειναι πιο ευκολο λοιπον??:ye33:

peterv
30-09-2012, 09:41
Μαλλον δεν διαβασες καλα το νημα μου...πως τα κανεις ευκολα με το αιφονι εξηγησε μου :Απορία:, γιατι εχω φιλες που μου λενε να τους φορτωνω τραγουδια και φωτογραφιες γιατι με το itunes δεν τα καταφερνουν!!! Οπως κι εμενα με κουρασε αυτο και τους λεω παρτε android να τα κανετε ολα με μια απλη αντιγραφη - επικολληση...;) Ασε που δεν εχει ουτε απλο ραδιο!!!
Ισα ισα επειδη δεν θελω σπασιματα χρησιμοποιω πλεον android το οποιο ειναι ανοιχτο απο μονο του...αρα ποιο ειναι πιο ευκολο λοιπον??:ye33:

Εδώ διαφωνώ μαζί σου.

Ναι κάνεις τα τραγούδια αντιγραφή επικόλληση αλλά κάνω και εγώ το ίδιο στην βιβλιοθήκη του iTunes και μετά συγχρονισμό ποια η διάφορα ;
Εχεις δει πολλές εφαρμογές μουσικής βιβλιοθήκης όπως του iTunes που να κάνουν αυτά που κάνει αυτό και μάλιστα δωρεάν ;
Το 80% όσων δουλεύουν με μουσική χρησιμοποιούν το iTunes ακόμα και σε windows.

Για πήγαινε με το δικό σου κινητό να συγχρονίσεις εφαρμογές, παιχνίδια, φωτογραφίες , βίντεο , επαφές, ημερολόγιο και mails μεταξύ κινητού , tablet , pc και τηλεόρασης και βάλτε να παίξουν απροβληματιστα όλα και αν δεν μπλέξεις με πίνακες ελέγχου, ρυθμίσεις, πόρτες δικτύου και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς εμένα να με χ€@εις.

Κάνε το τηλέφωνο σου hotspot για το tablet σου έτσι απλά, εγώ το κάνω ΜΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟ κουμπί , μέσω wi Fi , Bluetooth , και USB

Μετέφερε αγορασμένη μουσική για παράδειγμα σε άλλη συσκευή χωρίς να την "σπάσεις". Και πολλά άλλα.

Με την apple είναι αυτονόητο ότι ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ όλα δουλεύουν και συνεργάζονται μεταξύ τους.

Φίλε μου συμφωνώ ότι η apple είναι ένα κλειστό κύκλωμα που έχει μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα, σε σχέση με τις άλλες εταιρίες ανοικτού λογισμικού που και αυτές έχουν τα δικά τους καλά και κακά.

Ομως νομίζω ότι έπεσες σε ατόπημα μιλώντας για περισσότερη απλότητα από άλλες συσκευές σε σχέση με την apple.

Τώρα μάλλον το σκορ πάει Samsung vs iPhone 1 - 2


Sent from my iPhone using Tapatalk

peterv
30-09-2012, 09:45
..

ntinopoulos
30-09-2012, 09:53
Θα έλεγα 1-4...:D

jmar
30-09-2012, 10:10
Ομως νομίζω ότι έπεσες σε ατόπημα μιλώντας για περισσότερη απλότητα από άλλες συσκευές σε σχέση με την apple.
Τώρα μάλλον το σκορ πάει Samsung vs iPhone 1 - 2



Στην εκδρομη που πηγαμε εξωτερικο ηθελε φιλος να του περασω απο το netbook κατι ωραια τραγουδακια να τα ακουει στην διαδρομη αφου τα δικα του τα ακουσε ολα...τοσο ΑΠΛΑ δεν μπορουσα να του τα περασω καθως θα σβηνωντουσαν ολα τα αλλα που ειχε με αυτον τον περιβοητο συγχρονισμο!! Αυτη ειναι η απλοτητα του Iphone!! Α επισης 1 μερα πριν φυγω εγκατεστησα ΤΣΑΜΠΑ χωρις σπασιματα το Navigon μαζι με τους χαρτες ευρωπης αφου διαλεξα τις χωρες, ΑΓΟΡΑΣΕ το εσυ θα ξετρελαθεις ειναι φοβερο navigation :ye33: :lo19:
Οσο για τα σκορ δεν τα μετραω, δεν ειμαι κολημμενος οπως εισαι εσυ, οπως προειπα ειχα και τα 2 απλα τωρα προτιμω android :ye35:

jmar
30-09-2012, 10:11
Θα έλεγα 1-4...:D

Εσυ δεν μετρας, ουτε που ξερεις τι μπορει να κανει το μαραφετι που κρατας για τηλεφωνο :p

ntinopoulos
30-09-2012, 10:15
Εσυ δεν μετρας, ουτε που ξερεις τι μπορει να κανει το μαραφετι που κρατας για τηλεφωνο :p

Αυτο ειναι το θέμα...
Το iPhone μου τα απλοποιει ολα!;)

jmar
30-09-2012, 10:20
Αυτο ειναι το θέμα...
Το iPhone μου τα απλοποιει ολα!;)

Κι εγω ετσι πιστευα αλλα δεν...:rolleyes:
Δαγκωσατε το μηλο σαν την χαζη την Ευα :p
Κι εγω το δαγκωσα αλλα μετα το πεταξα :D

forester
30-09-2012, 10:21
Λοιπόν, εγώ έχω iphone 4.
Θέλω να στείλω φωτογραφία στο sony ericsson , που τρέχει adroid, της γυναίκας μου . Μπορώ? Εννοώ με bluetooth, IR ή οτιδήποτε δωρεάν, χωρίς ενδιάμεσο pc...
Προσπάθησα να στείλω φωτο του γιου στον πεθερό μου, που έχει LG με adroid, μέσω ΜΜS. Δεν μπόρεσα... Αυτού το τηλ παίρνει (ρυθμίσεις κλπ είναι ΟΚ) και το δικό μου στέλνει στου αδερφού μου το iphone. Στα άλλα?

Giorgos_S
30-09-2012, 10:24
Αν δεν έχεις κάνει jailbreak το γιοτόφωνο δε μπορείς. Δυστυχώς

jmar
30-09-2012, 10:25
Λοιπόν, εγώ έχω iphone 4.
Θέλω να στείλω φωτογραφία στο sony ericsson , που τρέχει adroid, της γυναίκας μου . Μπορώ? Εννοώ με bluetooth, IR ή οτιδήποτε δωρεάν, χωρίς ενδιάμεσο pc...
Προσπάθησα να στείλω φωτο του γιου στον πεθερό μου, που έχει LG με adroid, μέσω ΜΜS. Δεν μπόρεσα... Αυτού το τηλ παίρνει (ρυθμίσεις κλπ είναι ΟΚ) και το δικό μου στέλνει στου αδερφού μου το iphone. Στα άλλα?

Μα φιλε μου το iphone εχει το προβλημα!! Δεν στελνει με bluetooth σε κανενα κινητo, το android συνεργαζεται και με τα απαρχαιωμενα κινητα και με κινητα με symbian και με κινητα windows με ολα...
ποιος επεσε στην παγιδα τωρα peterv??!! Θα το ξαναπω....ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ και δεν γουσταρει αλλους, γκε γκε?? :ye33:

ntinopoulos
30-09-2012, 10:27
Λοιπόν, εγώ έχω iphone 4.
Θέλω να στείλω φωτογραφία στο sony ericsson , που τρέχει adroid, της γυναίκας μου . Μπορώ? Εννοώ με bluetooth, IR ή οτιδήποτε δωρεάν, χωρίς ενδιάμεσο pc...
Προσπάθησα να στείλω φωτο του γιου στον πεθερό μου, που έχει LG με adroid, μέσω ΜΜS. Δεν μπόρεσα... Αυτού το τηλ παίρνει (ρυθμίσεις κλπ είναι ΟΚ) και το δικό μου στέλνει στου αδερφού μου το iphone. Στα άλλα?
το προβλημα ειναι δικο τους!να παρουν iphone!:D

jmar
30-09-2012, 10:29
Αν δεν έχεις κάνει jailbreak το γιοτόφωνο δε μπορείς. Δυστυχώς

:ye02:

Χωρις jailbreak ειναι αχρηστο κοινως, απο την εμπειρια μου με αυτο...
ο μονος λογος που επιμενω ειναι γιατι δεν μπορω να ακουω οτι ειναι ΑΠΛΟ!!! πειτε οτι εχει αξιοπιστο λειτουργικο, δεν κολαει, γρηγορο, αλλα οχι και ΑΠΛΟ!!

jmar
30-09-2012, 10:30
το προβλημα ειναι δικο τους!να παρουν iphone!:D

Τωρα μιλας σωστα :lo19:

gsmaniac
30-09-2012, 10:35
Εχοντας 2 χρόνια αιφονι......μετά απο αυτα που άκουσα, είμαι μαρμαρας-χακερ:ha16:

ntinopoulos
30-09-2012, 10:37
Μα φιλε μου το iphone εχει το προβλημα!! Δεν στελνει με bluetooth σε κανενα κινητo, το android συνεργαζεται και με τα απαρχαιωμενα κινητα και με κινητα με symbian και με κινητα windows με ολα...
ποιος επεσε στην παγιδα τωρα peterv??!! Θα το ξαναπω....ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ και δεν γουσταρει αλλους, γκε γκε?? :ye33:
οπως τα αξεσουαρ και τα ανταλακτικα bmw ταιριαζουν μονο στις bmw ενω τα honda παιρνουν πολλα after market και ιμιτασιον...,ετσι και τα iphone ειναι μια κατηγορια μονα τους...;)
δεν ασχολουνται με τα αλλα...:D

forester
30-09-2012, 10:43
ΟΚ κατάλαβα!
Το ψυλλιάστηκα βέβαια, αλλά ήθελα επιβεβαίωση:)

Ντινόπουλε, το πρόβλημα το έχουν οι άλλοι που δεν έχουν iphone:ye33:

Πόσο σε πάω:ye02::ye02::re26:

Μεταξύ μας τώρα, κι εγώ που είμαι κουφός, τα ίδια λέω: εσείς έχετε πρόβλημα! εγώ ακούω - δεν ακούω το ίδιο μου κάνει:D:D:D

Μαρμαρά, εσύ πήρες και στη γυναίκα αϊ φόνι και ησύχασες:lo19:

jmar
30-09-2012, 10:47
οπως τα αξεσουαρ και τα ανταλακτικα bmw ταιριαζουν μονο στις bmw ενω τα honda παιρνουν πολλα after market και ιμιτασιον...,ετσι και τα iphone ειναι μια κατηγορια μονα τους...;)
δεν ασχολουνται με τα αλλα...:D

Αλλο το ενα αλλο το αλλο :D
αν και τωρα τελευταια πολλα aftermarket παιρνουν και τα bmw απλα αισθητικα τους ταιριαζουν τα high end aftermarket (touratech wunderlich κλπ) κι οχι τα low (kappa givi κλπ) :ye33:

gsmaniac
30-09-2012, 10:56
ΟΚ κατάλαβα!
Το ψυλλιάστηκα βέβαια, αλλά ήθελα επιβεβαίωση:)

Ντινόπουλε, το πρόβλημα το έχουν οι άλλοι που δεν έχουν iphone:ye33:

Πόσο σε πάω:ye02::ye02::re26:


Μαρμαρά, εσύ πήρες και στη γυναίκα αϊ φόνι και ησύχασες:lo19:

Πήρα το 4s και τις έδωσα το προηγούμενο 4 που είχα....;)
Γιατι ο άντρας απο 2 πράγματα ξεχωρίζει....:ha16:

forester
30-09-2012, 11:19
Πήρα το 4s και τις έδωσα το προηγούμενο 4 που είχα....;)
Γιατι ο άντρας απο 2 πράγματα ξεχωρίζει....:ha16:
το ένα είναι το ..... iphone 4s:lo19::lo19::lo19::lo19::ha16::ha16::ha16::ha16:

peterv
30-09-2012, 11:34
Λοιπόν, εγώ έχω iphone 4.
Θέλω να στείλω φωτογραφία στο sony ericsson , που τρέχει adroid, της γυναίκας μου . Μπορώ? Εννοώ με bluetooth, IR ή οτιδήποτε δωρεάν, χωρίς ενδιάμεσο pc...
Προσπάθησα να στείλω φωτο του γιου στον πεθερό μου, που έχει LG με adroid, μέσω ΜΜS. Δεν μπόρεσα... Αυτού το τηλ παίρνει (ρυθμίσεις κλπ είναι ΟΚ) και το δικό μου στέλνει στου αδερφού μου το iphone. Στα άλλα?

Εγώ με την γυναίκα μου ανταλλάσω φωτό που μια χαρά με mms και αν δεν θέλω να χρεώνομαι και η φωτό να πηγαίνει στην ανάλυση που την έχω, την στέλνω στο email του κινητού της !!!! Τόσο απλά.



Sent from my iPhone using Tapatalk

gsmaniac
30-09-2012, 11:38
Εγώ με την γυναίκα μου ανταλλάσω φωτό που μια χαρά με mms και αν δεν θέλω να χρεώνομαι και η φωτό να πηγαίνει στην ανάλυση που την έχω, την στέλνω στο email του κινητού της !!!! Τόσο απλά.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Viber.......:ha16:
Οτι παπαρια κινητό και να έχεις, πανε και έρχονται ολα

forester
30-09-2012, 11:50
Viber.......:ha16:
Οτι παπαρια κινητό και να έχεις, πανε και έρχονται ολα


;)
Σωστό κι αυτό :ye02::ha16:

Eftixis
30-09-2012, 11:57
iPhone vs Android

Σφακιανές πίτες vs Αντικριστό :D

http://img.tapatalk.com/d/12/09/30/u2u8u5e3.jpg

jmar
30-09-2012, 12:02
iPhone vs Android

Σφακιανές πίτες vs Αντικριστό :D

http://img.tapatalk.com/d/12/09/30/u2u8u5e3.jpg

jmar vs eftixis μεγάλη μάχη :D

peterv
30-09-2012, 12:08
Στην εκδρομη που πηγαμε εξωτερικο ηθελε φιλος να του περασω απο το netbook κατι ωραια τραγουδακια να τα ακουει στην διαδρομη αφου τα δικα του τα ακουσε ολα...τοσο ΑΠΛΑ δεν μπορουσα να του τα περασω καθως θα σβηνωντουσαν ολα τα αλλα που ειχε με αυτον τον περιβοητο συγχρονισμο!! Αυτη ειναι η απλοτητα του Iphone!! Α επισης 1 μερα πριν φυγω εγκατεστησα ΤΣΑΜΠΑ χωρις σπασιματα το Navigon μαζι με τους χαρτες ευρωπης αφου διαλεξα τις χωρες, ΑΓΟΡΑΣΕ το εσυ θα ξετρελαθεις ειναι φοβερο navigation :ye33: :lo19:
Οσο για τα σκορ δεν τα μετραω, δεν ειμαι κολημμενος οπως εισαι εσυ, οπως προειπα ειχα και τα 2 απλα τωρα προτιμω android :ye35:

Για τον φίλο σου που ήθελε να κατεβάσει τραγούδια στο iPhone του χωρίς συγχρονισμό συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Το iPhone δεν περνάει έτσι τραγούδια μέσα του (ένα από τα μειονεκτήματα του κλειστού κυκλώματος της apple.)

Θα μπορούσε όμως να αγοράσει οποιαδήποτε μουσική σε οποιοδήποτε μέρος !!!
Μπαίνοντας στο iTunes stores και κατεβάζοντας ότι τραβάει η ψυχή του ολόκληρες συλλογές , χωρίς κανένα συγχρονισμό απλά από το κινητό του και σε σχετικά καλές τιμές. Σε σχέση με τα μουσικομάγαζα.

Το ότι μπορείς να πάρεις το navigon "σπασμενο", η μουσική αντί γραμμένη το ίδιο κάνεις και με jailbreak στο iPhone

ΑΛΛΑ κατά την γνώμη μου δεν είναι ορθό επιχείρημα το :

με ποιό κινητό κλέβεις καλύτερα τις εταιρίες μουσικής η εφαρμογών ;

οπότε δεν το μέτραω στο σκορ. :)

Το αν είμαι κολλημένος με το iPhone φαίνεται από τα παραπάνω που όταν μου επισήμανες το λάθος μου με τον κωτσόβολο το αναγνώρισα και σου έδωσα πόντο.
Το ότι είχες iPhone και γύρισες σε android το ΞΑΝΑΛΕΩ έκανες πολυ καλά αφού του πίνεις το αίμα.
Και εγώ αν είχα την παλιά όρεξη και τον χρόνο θα γούσταρα πολυ να σκαλίζω android .
Τώρα όμως βαριέμαι ακόμα και να κάνω jailbreak στο iPhone , πίστεψε με οι αγοραστές υπηρεσίες της apple δεν είναι ακριβές , σε σχέση με παρόμοιες της αγοράς , - πλην ίσως στην ενοικίαση ταινιών στο Apple TV που παραμένουν ακόμα ακριβές - και σου εξασφαλίζουν ομαλή και εύκολη λειτουργία σε όλα.

Οπότε το σκορ το σταματάω για να μην νιώθουν μειονεκτικά οι χαμένοι ....
(Δεν είπα ποιοι είναι οι χαμένοι γιαυτό μην βιαστείτε να απαντήσετε οι εχον την μύγαν ....ο αγώνας ακόμα συνεχίζεται....) :)

Υ.Γ.
Επειδή καμιά φορά στα γραπτά υπάρχουν παρερμηνείες. Θέλω να διευκρινήσω ότι τον διάλογο τον κάνω πάντα με φιλικη διάθεση και αστευόμενος ανάμεσα σε φίλους που μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας.
Προς θεού δεν θέλω να παρεξηγηθεί κανένας και δεν έχω καμία πρόθεση να θίξω κανέναν.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkas
30-09-2012, 12:12
Δεν έχω δει να αναφερθεί κανείς μέχρι τώρα,
στην ευκρίνεια και καθαρότητα της οθόνης
των iPhone !


Sent by Arkas via Tapatalk !

gsmaniac
30-09-2012, 12:14
jmar vs eftixis μεγάλη μάχη :D

Και εδώ δεύτερος έρχεσαι Γιαννάκη......:lo20:

peterv
30-09-2012, 12:16
Δεν έχω δει να αναφερθεί κανείς μέχρι τώρα,
στην ευκρίνεια και καθαρότητα της οθόνης
των iPhone !


Sent by Arkas via Tapatalk !

Υποσχέθηκα να μην ξαναβάλω σκορ

Αλλά αν έβαζα πόσο θα ηταν Αραγε ;




Sent from my iPhone using Tapatalk

peterv
30-09-2012, 12:24
Και εδώ δεύτερος έρχεσαι Γιαννάκη......:lo20:

Γιάννη βρες επειγόντως υποστηρικτές Samsungαδες .....

Οι iphonαδες ξύπνησαν και τους βλέπω αγριεμένους :) !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

jmar
30-09-2012, 12:32
Και εδώ δεύτερος έρχεσαι Γιαννάκη......:lo20:

Ουυυυ εντελώς Κώστα!!!! Ποιος να τα βάλει με τον άρχοντα Ευτυχη!!! :ye32:

Γιάννη βρες επειγόντως υποστηρικτές Samsungαδες .....

Οι iphonαδες ξύπνησαν και τους βλέπω αγριεμένους :) !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάλι με παρεξηγησες androidνακης!!! Απλά τώρα samsung διότι είναι το καλύτερο!!!:D

peterv
30-09-2012, 13:49
Τι μου θυμίζει , τι μου θυμίζει ;;;;;


http://img.tapatalk.com/d/12/09/30/nahezyna.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk HD

bil69
30-09-2012, 14:00
Για να δείτε αυτό (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1-109/%CE%9D%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AF-i-phone-%CE%A3%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B2%CE%BF%CE%AE%CE%B8%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-i-phone-34953/) και μετά μου λέτε :ye33::ye33::ye33:

peterv
30-09-2012, 14:32
:ye02:

taksidiotis
30-09-2012, 14:59
πιστευω οτι ενα και μονο θεμα κλεινει ολα τα αλλα...
ποσο smartphone μπορει να ειναι ενα καρακλειδωμενο κινητο???
και ποσο smart θα πρεπει να ναι ο αγοραστης?
φυσικα για τα γουστα του καθενος ουδεις λογος,ελευθερη αγορα εχουμε.
απλα φαινεται ξεκαθαρα η πλυση εγκεφαλου της apple και φυσικα των smart αγοραστων που σκανε 700 ευρω για ενα υποτιθεμενο smartphone και το προτεινουν κιολας...
μοδα....
ευτυχως η μετοχη της apple αρχισε να πεφτει...ελπιζω και να ξυπνησει ο κοσμος.
οσο δε για την samsung...
τα μονα της τηλεφωνα που μου αρεσουν ειναι το galaxy s3 και galaxy s duos.τιποτα αλλο.
αλλη μια μου συμπαθεια ειναι η htc,οπου κι εχω κιολας,το one s.για δευτερη συσκευη:)

και για να μην ξεχνιομαστε.
οι γνωστες κινησεις της apple,δειτε κι αλλες λυσεις για τα προβληματα μας:sm7:

Apple - Η Apple ζητάει συγγνώμη για τους νέους χάρτες και προτείνει εναλλακτικές λύσεις (http://www.insomnia.gr/_/articles/apple/apple/η-apple-ζητάει-συγγνώμη-για-τους-νέους-χάρτες-κ-r3876)

σαλος εχει ξεσπασει για συσκευες που μολις ανοιχτηκαν οι αγοραστες τους αντικρυσαν γρατζουνιες...καντε κι ενα search στον ιστο...

iPhone - Πρώτες αναφορές κάνουν λόγο για ευαισθησία του iPhone 5 σε γρατσουνιές (http://www.insomnia.gr/_/articles/apple/iphone/πρώτες-αναφορές-κάνουν-λόγο-για-ευαισθησία-του-r3861)

iPhone 5: Νέες αναφορές για προβλήματα - myphone.gr (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344795)

iOS: Σημαντικό κενό ασφαλείας, προβλήματα με το Apple Maps - myphone.gr (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344758)

οσοι λοιπον δεν του εχετε κανει jb το φανταστικο σας smartphone για να εχετε ολα αυτα που λειπουν απο το καρακλειδωμενο αυτο κινητο,ενω θα πρεπε να μην υπαρχουν αυτα τα θεματα κλειδωματος,καθιστε και απολαυστε το κλειδωμενο σας smartphone....
στειλτε τις φωτογραφιες σας με email-viber:sm7: αντι για bluetooth-wifi direct,κι απολαυστε το:sm7:

Arkas
30-09-2012, 15:50
Και μετά μας "τη λέει" ο Παναγιωτίδης,
ότι φανατιζόμαστε με τα πολιτικά ! : D


Sent by Arkas via Tapatalk !

ntinopoulos
30-09-2012, 16:02
Και μετά μας "τη λέει" ο Παναγιωτίδης,
ότι φανατιζόμαστε με τα πολιτικά ! : D


Sent by Arkas via Tapatalk !

Θα αρχίσει να παρακαλεί να ασχολούμαστε με τα πολιτικά σε λίγο...
Για να μην ασχολούμαστε με τα ...κινητά και φανατιζομαστε...:ha15:

kosta12gs
30-09-2012, 17:10
Παιδια
αφηστε μας ησυχους με τα ιphone
Δε καταταλαβαινετε οτι ειστε στο GS φορουμ;

GS

GS

GS

GS

Galaxy S
Galaxy Samsung

:sm7:

jmar
30-09-2012, 18:38
Και μετά μας "τη λέει" ο Παναγιωτίδης,
ότι φανατιζόμαστε με τα πολιτικά ! : D


Sent by Arkas via Tapatalk !

Θα αρχίσει να παρακαλεί να ασχολούμαστε με τα πολιτικά σε λίγο...
Για να μην ασχολούμαστε με τα ...κινητά και φανατιζομαστε...:ha15:

:ye30: :lo20:

taksidiotis
30-09-2012, 18:47
Παιδια
αφηστε μας ησυχους με τα ιphone
Δε καταταλαβαινετε οτι ειστε στο GS φορουμ;

GS

GS

GS

GS

Galaxy S
Galaxy Samsung

:sm7:
παλι καλα που δεν ειναι gs.....θα το χα σπρωξει:sm7:

jmar
30-09-2012, 18:50
παλι καλα που δεν ειναι gs.....θα το χα σπρωξει:sm7:

ααααστα αυτα και συ...αφου παλι gs θα παρεις....:rolleyes: :D

jmar
30-09-2012, 19:16
Δεν έχω δει να αναφερθεί κανείς μέχρι τώρα,
στην ευκρίνεια και καθαρότητα της οθόνης
των iPhone !


Sent by Arkas via Tapatalk !

Δημητρη σωστο αυτο που λες μεχρι και το iphone 4!! Ειχαν τις καλυτερες οθονες, με την μεγαλυτερη αναλυση!! Τωρα ομως απο περισυ εχασε και αυτην την παντοκρατορια το αιφονι αφου οι Super Amoled οθονες ειναι και αυτες φοβερες και με αναλυσεις που φτανουν τα 1280x800 pixel!! Το μονο που παραδεχομαι ειναι το τελευταιο ipad3 που εκει οντως εχει την απιστευτη οθονη των 2048x1536 pixel, πραγματικα απιθανη οθονη!!! :ye33:

taksidiotis
30-09-2012, 19:30
ααααστα αυτα και συ...αφου παλι gs θα παρεις....:rolleyes: :D

να σου πω,θελω να δω το καινουριο...πιστευω οτι θα μου αρεσει.αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω δυσαρεσκεια πλεον για την εταιρεια και την εδω αντιπροσωπεια.αυτο συνεχιζεται και δεν νομιζω να το ξεπερασω και ποτε,εκτος κι αν αλλαξουν ριζικα τα παντα,οπως και η αξιοπιστια σε μεγαλο βαθμο,οπως και η επεκταση εγγυησης με καποιο κοστος,οπως και οι dealers της εδω αντιπροσωπειας....
αλλα περισσοτερο προσανατολιζομαι στο νεο ktm οπως και στο triumph αν ανοιξει ποτε καμια αντιπροσωπεια της προκοπης κι εδω.

jmar
30-09-2012, 19:35
να σου πω,θελω να δω το καινουριο...πιστευω οτι θα μου αρεσει.αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω δυσαρεσκεια πλεον για την εταιρεια και την εδω αντιπροσωπεια.αυτο συνεχιζεται και δεν νομιζω να το ξεπερασω και ποτε,εκτος κι αν αλλαξουν ριζικα τα παντα,οπως και η αξιοπιστια σε μεγαλο βαθμο,οπως και η επεκταση εγγυησης με καποιο κοστος,οπως και οι dealers της εδω αντιπροσωπειας....
αλλα περισσοτερο προσανατολιζομαι στο νεο ktm οπως και στο triumph αν ανοιξει ποτε καμια αντιπροσωπεια της προκοπης κι εδω.

Δεν ειναι iphone το Gs για να το αποχωριστεις :p

Αν περιμενεις να γινουν ολα αυτα και στις 3 εταιριες σε βλεπω με παπι μεχρι νεοτερας :lo20:

taksidiotis
30-09-2012, 19:47
Δεν ειναι iphone το Gs για να το αποχωριστεις :p

Αν περιμενεις να γινουν ολα αυτα και στις 3 εταιριες σε βλεπω με παπι μεχρι νεοτερας :lo20:

προσωρινος καλο ειναι κι αυτο που χω...
στο θεμα μας επιστροφη τωρα:)

jmar
30-09-2012, 19:54
προσωρινος καλο ειναι κι αυτο που χω...
στο θεμα μας επιστροφη τωρα:)

στην υπεροχη του S3 εναντι του αιφονι εννοεις...:p

οκ ας επικεντρωθουμε σ'αυτο τοτε :rolleyes: :D

forester
30-09-2012, 19:57
να σου πω,θελω να δω το καινουριο...πιστευω οτι θα μου αρεσει.αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω δυσαρεσκεια πλεον για την εταιρεια και την εδω αντιπροσωπεια.αυτο συνεχιζεται και δεν νομιζω να το ξεπερασω και ποτε,εκτος κι αν αλλαξουν ριζικα τα παντα,οπως και η αξιοπιστια σε μεγαλο βαθμο,οπως και η επεκταση εγγυησης με καποιο κοστος,οπως και οι dealers της εδω αντιπροσωπειας....
αλλα περισσοτερο προσανατολιζομαι στο νεο ktm οπως και στο triumph αν ανοιξει ποτε καμια αντιπροσωπεια της προκοπης κι εδω.


Για να καταλάβω, στο ΚΤΜ έχεις απεριόριστη εγγύηση:wha13::D

ntinopoulos
30-09-2012, 20:12
Για να καταλάβω, στο ΚΤΜ έχεις απεριόριστη εγγύηση:wha13::D

Εχει ...διαρκείας στο συνεργείο!:p
Για αυτο ο Γιάννης προτίμησε ktm...:D

jmar
30-09-2012, 20:46
Για να καταλάβω, στο ΚΤΜ έχεις απεριόριστη εγγύηση:wha13::D

Απεριοριστους κραδασμους ισως...για εγγυηση δεν το βλεπω...ακομα και στην μπαταρια εχουν 6 μηνες τα ξυλοκοπτικα :D

Εχει ...διαρκείας στο συνεργείο!:p
Για αυτο ο Γιάννης προτίμησε ktm...:D

λες? :rolleyes:

ntinopoulos
30-09-2012, 20:49
Απεριοριστους κραδασμους ισως...για εγγυηση δεν το βλεπω...ακομα και στην μπαταρια εχουν 6 μηνες τα ξυλοκοπτικα :D



λες? :rolleyes:

Είμαι σίγουρος...;)

forester
30-09-2012, 21:48
Να δεις αμα προτιμήσει Triumph τι καλά που θα περάσει....:p:p:p
Τα πρώτα 2 χρόνια της εγγύησης, θα γνωρίσει όλα τα μαστόρια της εταιρείας:sm7:

NLS
30-09-2012, 21:58
Διαβάζω τρομερές κοτσανες αλλά βαριέμαι να ασχοληθώ με τα αυτονόητα. Θα με κάνετε να έρθω στον επόμενο καφέ όχι για τίποτα άλλο αλλά για να βάλω να παίξει ένα βίντεο ΤΟ ΙΔΙΟ στο δικό μου (που ΔΕΝ είναι s3) και ένα 4s. Και αν δεν καταπιειτε την γλώσσα σας τα ξαναλέμε.

Και σε ότι άλλο θέλετε. Μόνο το home screen μου να δείτε θα παθετε ιλαρα. Δεν υπάρξει ΚΑΝ σύγκριση.

Όσο για το αν δεν κολλάνε τα iphone και τα ipad ας γελάσω. Μιλάτε σε άνθρωπο που διαχειρίζεται καμία 15αριά τέτοια. Ή να πω για το ανέκδοτο με αυτούς που αναβάθμισαν μονοί τους σε IOS 6 με λάθος τρόπο και έχασαν τα backup τους;

Εντάξει δεν ξέρετε δεν είναι κακό αλλά μην επιμένετε.

Στάλθηκε από το GT-N7000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

ortho
30-09-2012, 22:49
Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ πήρα LG L5, 26 ευρώ με την επιδότηση κι είναι μιά χαρά, του έχω μαμήσει τη μαμά στα trial and delete σε προγραμματάκια μέχρι να το κάνω όπως θέλω! Μετά από το windows 6.1 που είχα κάποτε αυτό είναι αποκάλυψη για μένα.

Δε θα έδινα εδώ που τα λέμε με τίποτε πλέον πάνω από 100 ευρώ για κινητό αν δεν είχα την επιδότηση, θα έμενα με το w995 που βγάζει κι ωραίες φωτό!

spam off

forester
30-09-2012, 23:21
Διαβάζω τρομερές κοτσανες αλλά βαριέμαι να ασχοληθώ με τα αυτονόητα. Θα με κάνετε να έρθω στον επόμενο καφέ όχι για τίποτα άλλο αλλά για να βάλω να παίξει ένα βίντεο ΤΟ ΙΔΙΟ στο δικό μου (που ΔΕΝ είναι s3) και ένα 4s. Και αν δεν καταπιειτε την γλώσσα σας τα ξαναλέμε.

Και σε ότι άλλο θέλετε. Μόνο το home screen μου να δείτε θα παθετε ιλαρα. Δεν υπάρξει ΚΑΝ σύγκριση.

Όσο για το αν δεν κολλάνε τα iphone και τα ipad ας γελάσω. Μιλάτε σε άνθρωπο που διαχειρίζεται καμία 15αριά τέτοια. Ή να πω για το ανέκδοτο με αυτούς που αναβάθμισαν μονοί τους σε IOS 6 με λάθος τρόπο και έχασαν τα backup τους;

Εντάξει δεν ξέρετε δεν είναι κακό αλλά μην επιμένετε.

Στάλθηκε από το GT-N7000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2



Κι εγώ μόνος μου το αναβάθμισα και δεν έχασα κάτι:confused:
Αν κάποιος την πάτησε αναβαθμίζοντας, μάλλον ο ίδιος έφταιγε....:D

gsmaniac
30-09-2012, 23:22
Κι εγώ μόνος μου το αναβάθμισα και δεν έχασα κάτι:confused:
Αν κάποιος την πάτησε αναβαθμίζοντας, μάλλον ο ίδιος έφταιγε....:D

υπαρχει καποιος που αναβαθμισε με παρεα??????:D

forester
30-09-2012, 23:24
Κάτι Χιώτες:p:lo19::lo19::lo19::lo19:

taksidiotis
30-09-2012, 23:29
Για να καταλάβω, στο ΚΤΜ έχεις απεριόριστη εγγύηση:wha13::D




όχι φυσικά,αλλά και την ξεφτίλα του gs στις ζημιές δεν την έχει:D


Εχει ...διαρκείας στο συνεργείο!:p
Για αυτο ο Γιάννης προτίμησε ktm...:D

Απάντησα πιο πάνω:rolleyes:
Τουλάχιστον με αυτό δεν πάω με 160 ψάχνοντας την 6η ενώ είναι ήδη μέσα και τι θα φύγει από την μηχανή:pεδώ μιλάμε η λαδιερα σού χτυπάει φραπέ στο άνετο στα 160-170χλμ...
Άστο βρε παιδί μου,μηχανές,μπερδεμένη υπόθεσή.άκρη ποτέ δε θα βγει.

send from my white beast Galaxy-i9300.

peterv
01-10-2012, 07:13
Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ πήρα LG L5, 26 ευρώ με την επιδότηση κι είναι μιά χαρά, του έχω μαμήσει τη μαμά στα trial and delete σε προγραμματάκια μέχρι να το κάνω όπως θέλω! Μετά από το windows 6.1 που είχα κάποτε αυτό είναι αποκάλυψη για μένα.

Δε θα έδινα εδώ που τα λέμε με τίποτε πλέον πάνω από 100 ευρώ για κινητό αν δεν είχα την επιδότηση, θα έμενα με το w995 που βγάζει κι ωραίες φωτό!

spam off


Ωραίος......


Sent from my iPhone using Tapatalk

peterv
01-10-2012, 07:37
Διαβάζω τρομερές κοτσανες αλλά βαριέμαι να ασχοληθώ με τα αυτονόητα. Θα με κάνετε να έρθω στον επόμενο καφέ όχι για τίποτα άλλο αλλά για να βάλω να παίξει ένα βίντεο ΤΟ ΙΔΙΟ στο δικό μου (που ΔΕΝ είναι s3) και ένα 4s. Και αν δεν καταπιειτε την γλώσσα σας τα ξαναλέμε.

Και σε ότι άλλο θέλετε. Μόνο το home screen μου να δείτε θα παθετε ιλαρα. Δεν υπάρξει ΚΑΝ σύγκριση.

Όσο για το αν δεν κολλάνε τα iphone και τα ipad ας γελάσω. Μιλάτε σε άνθρωπο που διαχειρίζεται καμία 15αριά τέτοια. Ή να πω για το ανέκδοτο με αυτούς που αναβάθμισαν μονοί τους σε IOS 6 με λάθος τρόπο και έχασαν τα backup τους;

Εντάξει δεν ξέρετε δεν είναι κακό αλλά μην επιμένετε.

Στάλθηκε από το GT-N7000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Μου θυμίζεις

μια φίλη και συνάδελφο που αγόρασε ένα androidδες κανονική παντόφλα ,μετά από ένα iPhone 3G και περιφανευόταν ότι τώρα έχει mail στο κινητό της και μεγάλη οθόνη για να βλέπει χωρίς γυαλιά !!!!!
Θέλει και μία τσάντα για να το κουβαλάει !!!!!

Ας σοβαρευτούμε άμα θες να κάνεις χακεριές πάρε windows mobile ,

αν θες ένα συγκεκριμένο χαρακτηριστικό που να μαμαει σε ένα κινητό διάλεξε ένα από τα "αξιόπιστα"

Αν θες ανοικτούς ορίζοντες χωρίς περιορισμούς για να πειράζεις και να ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι έτσι χακάρεις , πάρε android όπως οι φίλοι μας οι κρητικαροι. Ευτυχώς ο Ευτύχης δεν έχει πέσει στη Λούμπα των ανοικτών οριζόντων, δεν παρασυρεται εύκολα ο αρχηγός !!!!

Αν θες όμως ένα ολοκληρωμένο σύνολο που να δουλεύει απροβλημάτιστα να μην ασχολείσαι μαζί του και να κάνει τα πάντα ΠΑΡΕ iPhone.
Σαν τους πολλούς πολλούς από εμάς , που δεν θέλουμε να τρώμε ανθρωποώρες πάνω από ένα κινητο σκαλίζοντάς το.
Προτειμάμε να ασχολούμαστε με άλλα ......




Sent from my iPhone using Tapatalk

ntinopoulos
01-10-2012, 07:43
υπαρχει καποιος που αναβαθμισε με παρεα??????:D

Κάτι σαν αναβάθμιση παρτoυζα...:p:sm7:

aeriko
01-10-2012, 07:50
Nokia N95 από το 2007 σκυλί.

jmar
01-10-2012, 10:01
.......σαν τους πολλούς πολλούς από εμάς , που δεν θέλουμε να τρώμε ανθρωποώρες πάνω από ένα κινητο σκαλίζοντάς το.
Προτειμάμε να ασχολούμαστε με άλλα ......

Sent from my iPhone using Tapatalk

συνεχιζεις με την απλοτητα του αιφονι...:rolleyes:

Στο ειπα και στο τηλ, το αναποδο συμβαινει!! Mac(lion) και iOS πιο εξεζητημενα λειτουργικα, windows και android πιο open και πιο απλα, αυτο δεν αλλαζει οτι και να λεμε εμεις!!! Για οτι αλλο μου πεις συμφωνω!! :D

jmar
01-10-2012, 10:03
υπαρχει καποιος που αναβαθμισε με παρεα??????:D

Κάτι σαν αναβάθμιση παρτoυζα...:p:sm7:

Το χοντρυνατε :mad: πολιτικοροζ θα καταντησει το φορουμ :p

gsmaniac
01-10-2012, 10:15
Το χοντρυνατε :mad: πολιτικοροζ θα καταντησει το φορουμ :p

Με τόση ανωμαλία....που πάτε και παίρνετε galaxy:sm3:

jmar
01-10-2012, 10:21
Με τόση ανωμαλία....που πάτε και παίρνετε galaxy:sm3:

Το χουμε παρει απο τα μηχανακια μας...μας πανε σε αλλους γαλαξιες!!! :ha16: :D

peterv
01-10-2012, 10:34
συνεχιζεις με την απλοτητα του αιφονι...:rolleyes:

Στο ειπα και στο τηλ, το αναποδο συμβαινει!! Mac(lion) και iOS πιο εξεζητημενα λειτουργικα, windows και android πιο open και πιο απλα, αυτο δεν αλλαζει οτι και να λεμε εμεις!!! Για οτι αλλο μου πεις συμφωνω!! :D

συμφωνούμε ότι διαφωνούμε ,

πρέπει να βρεθούμε από κοντά να κάνουμε διαγωνισμό …..
π.χ. ποιος θα σετάρει ποιο γρήγορα το τηλέφωνό του σε ένα συγκεκριμένο δίκτυο και θα εκτυπώσει μια φωτογραφία…. κ.α. :p

NLS
01-10-2012, 10:43
Peter δεν διαφωνείς. Απλά δεν θες να δεις την αλήθεια.
Μην κάνεις το λάθος να κάνεις... διαγωνισμό. Θα χάσεις (θεαματικά).

"θα σετάρει το τηλέφωνο του σε ένα συγκεκριμένο δίκτυο";
What is that?

Θα εκτυπώσει μια φωτογραφία;
Σε τι εκτυπωτή άραγε; Δικτυακό; Ασύρματο; Shared από PC; Για πες.

peterv
01-10-2012, 10:46
άντε βρε θα αναβαθμιστείτε και εσείς !!!!




Μπορεί η Google να έχει κυκλοφορήσει εδώ και αρκετό καιρό την αναβάθμιση του Android 4.1, η Samsung άργησε όμως τελικά κυκλοφόρησε την αναβάθμιση του Galaxy SIII.


Έτσι λοιπόν οι χρήστες της συσκευής σε όλη την Ευρώπη πολύ σύντομα θα μπορούν να κάνουν την αναβάθμιση του Galaxy SIII σε Jelly Bean.

Με την αναβάθμιση αυτή οι χρήστες του Galaxy SΙΙΙ θα δουν πολλά νέα χαρακτηριστικά στη συσκευή τους, ανάμεσα στα οποία είναι η νέα μπάρα ειδοποιήσεων, το ανανεωμένο μενού ρυθμίσεων, καθώς και το Google Now που αποτελεί το Siri της Google.

Καλό θα είναι πριν την αναβάθμιση, οι χρήστες να έχουν κάνει backup τα δεδομένα και τα αρχεία τους για να τα έχουν σε περίπτωση που γίνει κάποιο λάθος.

Τέλος η διάθεση του Android 4.1 στο Galaxy SIII αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη και στην χώρα μας μέσα στις επόμενες μέρες. newsit.gr

NLS
01-10-2012, 11:16
Ναι γιατί τώρα είναι πανάρχαια με το 4.0.4.
:)

jmar
01-10-2012, 12:01
συμφωνούμε ότι διαφωνούμε ,

πρέπει να βρεθούμε από κοντά να κάνουμε διαγωνισμό …..
π.χ. ποιος θα σετάρει ποιο γρήγορα το τηλέφωνό του σε ένα συγκεκριμένο δίκτυο και θα εκτυπώσει μια φωτογραφία…. κ.α. :p

Βρε φιλαρακι μια αντιγραφή-επικοληση θα κάνω και θα τα βάλω όλα μέσα κι ΕΣΥ θα πρέπει να συγχρονισεις φωτο τραγούδια να μετατρεψεις τις ταινίες κλπ θα έχω παει βόλτα κι εσυ ακόμα θα συγχρονιζεις!!! :p

peterv
01-10-2012, 12:59
Βρε φιλαρακι μια αντιγραφή-επικοληση θα κάνω και θα τα βάλω όλα μέσα κι ΕΣΥ θα πρέπει να συγχρονισεις φωτο τραγούδια να μετατρεψεις τις ταινίες κλπ θα έχω παει βόλτα κι εσυ ακόμα θα συγχρονιζεις!!! :p

:sm7: :ye33:

taksidiotis
01-10-2012, 15:03
άντε βρε θα αναβαθμιστείτε και εσείς !!!!




Μπορεί η Google να έχει κυκλοφορήσει εδώ και αρκετό καιρό την αναβάθμιση του Android 4.1, η Samsung άργησε όμως τελικά κυκλοφόρησε την αναβάθμιση του Galaxy SIII.


Έτσι λοιπόν οι χρήστες της συσκευής σε όλη την Ευρώπη πολύ σύντομα θα μπορούν να κάνουν την αναβάθμιση του Galaxy SIII σε Jelly Bean.

Με την αναβάθμιση αυτή οι χρήστες του Galaxy SΙΙΙ θα δουν πολλά νέα χαρακτηριστικά στη συσκευή τους, ανάμεσα στα οποία είναι η νέα μπάρα ειδοποιήσεων, το ανανεωμένο μενού ρυθμίσεων, καθώς και το Google Now που αποτελεί το Siri της Google.

Καλό θα είναι πριν την αναβάθμιση, οι χρήστες να έχουν κάνει backup τα δεδομένα και τα αρχεία τους για να τα έχουν σε περίπτωση που γίνει κάποιο λάθος.

Τέλος η διάθεση του Android 4.1 στο Galaxy SIII αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη και στην χώρα μας μέσα στις επόμενες μέρες. newsit.gr
να σαι καλα:re25:
τουλαχιστον δεν θα χουμε κενα ασφαλειας,προβληματα στο wifi,ψευτοχαρτες....

Albatros
01-10-2012, 17:09
προσφορά από GROYPON galaxy S3 , Iphone 4s
465€
:p

napgeo
01-10-2012, 17:44
:re26:Επειδή από εδώ μέσα δεν θα βγάλω άκρη αλλά ούτε και θα πάρω τη σωστή απόφαση είμαι της άποψης να απευθυνθώ στον Σαρακάκη .


:ye02:Αξιόπιστα πουλάνε σίγουρα θα μου δώσουν και αξιόπιστες :ha16:πληροφορίες...............

taksidiotis
01-10-2012, 19:13
μα σωπα καλε που θα παει ενας νοημων ανθρωπος που δεν τον ενδιαφερει τι κινητο κραταει ο συμφορουμιτης του:rolleyes:η ο διπλανος του και θα σκασει 700 ευρω για να παρει ενα καρακλειδωμενο smartphone υπο την εποπτεια της apple...
με περσινα specs.
με μολις 4 ιντσων οθονη,καλα αυτο ειναι και θεμα γουστου.
που ακομα δεν αξιωθηκαν να βαλουν pintch to zoom στον browser που σημαινει οτι το δαχτυλακι θα πρεπει να δουλευει συνεχως για να διαβασει καποιος ενα κειμενο.
που δενε χουν αξιωθει οι αχρηστοι οι προγραμματιστες να βαλουν και μια επιλογη για full συμπαγες πληκτρολογιο με χρηση t9.
που βγαινει ο βλακας ο ceo και ζηταει απλα μια συγνωμη για το λαθος που εγινε για τους χαρτες.
η το αλλο,επειδη πουληθηκαν πολλα γρατζουνισμενα iphone 5 και οι πελατες δυσαρεστηθηκαν,ακουσον ακουσον τι ειπαν οι μ@λ@κες <<σε λιγοτερο βαθμο ομως απο αυτους που ετρεξαν να το παρουν>>....οτι και καλα η μηχανη που εφτιαχνε το καλουπι του iphone ειχε προβλημα και την αντικατεστησαν:sm7::sm7::sm7:
ΑΝΙΚΑΝΟΙ,ΒΛΑΚΕΣ,ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΙ....αυτη την δικαιολογια βρηκατε???
καλες αγορες λοιπον....

peterv
01-10-2012, 21:21
μα σωπα καλε που θα παει ενας νοημων ανθρωπος που δεν τον ενδιαφερει τι κινητο κραταει ο συμφορουμιτης του:rolleyes:η ο διπλανος του και θα σκασει 700 ευρω για να παρει ενα καρακλειδωμενο smartphone υπο την εποπτεια της apple...
με περσινα specs.
με μολις 4 ιντσων οθονη,καλα αυτο ειναι και θεμα γουστου.
που ακομα δεν αξιωθηκαν να βαλουν pintch to zoom στον browser που σημαινει οτι το δαχτυλακι θα πρεπει να δουλευει συνεχως για να διαβασει καποιος ενα κειμενο.
που δενε χουν αξιωθει οι αχρηστοι οι προγραμματιστες να βαλουν και μια επιλογη για full συμπαγες πληκτρολογιο με χρηση t9.
που βγαινει ο βλακας ο ceo και ζηταει απλα μια συγνωμη για το λαθος που εγινε για τους χαρτες.
η το αλλο,επειδη πουληθηκαν πολλα γρατζουνισμενα iphone 5 και οι πελατες δυσαρεστηθηκαν,ακουσον ακουσον τι ειπαν οι μ@λ@κες <<σε λιγοτερο βαθμο ομως απο αυτους που ετρεξαν να το παρουν>>....οτι και καλα η μηχανη που εφτιαχνε το καλουπι του iphone ειχε προβλημα και την αντικατεστησαν:sm7::sm7::sm7:
ΑΝΙΚΑΝΟΙ,ΒΛΑΚΕΣ,ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΙ....αυτη την δικαιολογια βρηκατε???
καλες αγορες λοιπον....

Ωχ τα πήρε !!!!!

Χαλαρά φιλαράκι αστους να κάνουν την δουλειά τους και εσύ την δική σου.

Μην σκάς. !! Υγεία πάνω από όλα !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

PACO
01-10-2012, 23:35
Nokia N95 από το 2007 σκυλί....


TO κινητο!!!!!!!!!!!!

tthodor
02-10-2012, 03:50
σε λίγο που θα έρθει αυτο . . .

Nokia Lumia 920 Windows Phone with PureView Camera - Nokia (http://www.nokia.com/global/products/phone/lumia920/) :ye33:
Όλα τα υπολοιπα θα είναι απλά μπανανοφλουδες :sm7::lo20:

taksidiotis
02-10-2012, 08:18
σε λίγο που θα έρθει αυτο . . .

Nokia Lumia 920 Windows Phone with PureView Camera - Nokia (http://www.nokia.com/global/products/phone/lumia920/) :ye33:
Όλα τα υπολοιπα θα είναι απλά μπανανοφλουδες :sm7::lo20:

ναι πως,το βαρος το ειδες???

jmar
02-10-2012, 10:01
σε λίγο που θα έρθει αυτο . . .

Nokia Lumia 920 Windows Phone with PureView Camera - Nokia (http://www.nokia.com/global/products/phone/lumia920/) :ye33:
Όλα τα υπολοιπα θα είναι απλά μπανανοφλουδες :sm7::lo20:

Με windows phone?? :sm7: μπααααα, αν δεν ξεκολησει η Νοκια και βαλει κανα Android στο τελος την βλεπω να φαλιριζει!! Εχει 1-2 ωραια κινητακια αλλα λογω του οτι βαζει μονο windows και οχι android λειτουργικο δεν πουλαει...:ye33:

NLS
02-10-2012, 10:10
Η Nokia δεν μπορεί να ξεκολήσει γιατί έχει υπογράψει ΣΤΕΝΟΤΑΤΗ συνεργασία με τη MSFT (σχεδόν... αγοράστηκε).

Είναι υποχρεωμένοι να προωθήσουν το WP8.
Το οποίο αν εξαιρέσουμε το αχανές app market του IOS (και ελαφρώς από πίσω του Android), στα υπόλοιπα ΕΙΝΑΙ καλύτερο από το IOS.

Γενικά το IOS ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΠΙΣΩ, πως να το κάνουμε. Μπορεί να μην θέλουν οι κάτοχοι του να το καταλάβουν και να τη βρίσκουν με το πανέμορφο (μπλιαχ) σύνολο από... εικονίδια που απαρτίζουν τη φάτσα του (!), το οποίο αν θυμάμαι στο IOS3 πρωτοαπέκτησε... background picture (!!!), αλλά τι να κάνουμε το IOS είναι ένα χαζούλι ΥΠΕΡΚΛΕΙΣΤΟ λειτουργικό.

Όσο για το jailbreak του, επειδή είναι διαδικασία που έχω κάνει πολλές φορές ΑΣΤΕ ΞΕΡΟΥΜΕ. Να το tethered, να το untethered, α περίμενε μην κάνεις update γιατί θα το χάσεις και κλειδώνει μετά, α μην βάλεις δεν έχει βγει για την τάδε έκδοση, α πάνε οι εφαρμογές, α blacklist, α το ένα, α το άλλο.

Αυτά είναι γελοία και αν δεν ήταν ο κόσμος της... τεχνολογικής μόδας (πράγμα ανήκουστο όταν ξεκίναγα στην πληροφορική πριν 29 χρόνια) θα είχε εξαφανιστεί από προσώπου γης. Όσο όμως ο τάδε CEO που το είδε στον τάδε ηθοποιό, που όλοι οι άλλοι ζηλεύουν που το έχει (βέβαια αυτός έχει το personalized με μπριγιάν)... τόσο επιβιώνει.

Οι άλλοι απλά βλέπουμε την πραγματικότητα.

peterv
02-10-2012, 11:05
εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι τα wm8 θα είναι αξιοπρεπέστατο λειτουργικό που θα χτυπήσει στα ισια ios και android ?

Είδομεν να κυκλοφορήσει επίσημα πρώτα,

αν και κατά την παρουσίαση του tablet της h Microsoft με wm8 κόλλησε και ο παρουσιαστής αναγκάστηκε να αλλάξει συσκευή on air .

Ελπίζω ότι οι παιδικές ασθένειες θα έχουν εκλείψει μετά την επίσημη παρουσίαση όσο γίνεται ….

peterv
02-10-2012, 13:45
Για να επανερχόμαστε στο θέμα μας ……

samsung vs iphone

όποιος διαφωνεί θα τα πούμε στα δικαστήρια (http://www.macplanet.gr/?p=62910) ……….

NLS
02-10-2012, 14:10
βλακείες που κάνουν και οι δυο (και ξεκίνησε φυσικά η Apple που όμως είναι και η πρώτη ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ εκτεθειμένη)

peterv
02-10-2012, 22:42
βλακείες που κάνουν και οι δυο (και ξεκίνησε φυσικά η Apple που όμως είναι και η πρώτη ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ εκτεθειμένη)

Αμα δεν την πείσει την κακία σου θα σκάσεις !!! :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

NLS
02-10-2012, 23:10
την αλήθεια εννοείς
όχι πράγματι θα σκάσω :)

taksidiotis
02-10-2012, 23:31
Αν φέτος πάρουν 2 με 3% στην συνολική αγορά τότε σίγουρα θα μιλάμε για επιτυχία.

Στάλθηκε από το τούμπανο Galaxy i9300 μου

NLS
03-10-2012, 11:50
Μου έδειχνε κολλημένος φίλος i-πραγματάκιας, για το πως το νέο IOS6 έχει... reply with message.

Τον κοίταγα λίγο σαν ούφο προσπαθώντας να μην τον προσβάλλω. Τι να του πω; Ότι φυσικά το έχει το Android, αλλά το είχε ακόμα και το Windows Mobile πριν 5 χρόνια;

ΑΠΟΡΩ με το μαρκετινίστικο αυτό θαύμα που λέγεται i-(sub)culture. Είναι σαν brain wash. Πως κάτι μέτριο το προωθείς σαν κάτι τρομερό και άνθρωποι ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ να βλέπουν τη διαφορά, επιμένουν στο μέτριο επειδή είναι... αυτό.

taksidiotis
03-10-2012, 12:30
Άσε,αυτοί και τηλέφωνο πού παίρνουν από το iPhone τους το βλέπουν ως θαύμα.
Διάβασε το νέο πρόβλημα με την κάμερα του iphone 5 και τις μοβ αποχρώσεις.εκεί θα ρίξεις γέλιο με την δικαιολογία πού πέταξαν από την apple.

Στάλθηκε από το τούμπανο Galaxy i9300 μου

NLS
03-10-2012, 12:55
Υπόψη ότι θέμα με το μωβ είχε το HTC HD2 πριν... 4 χρόνια.
Πάλεψαν με αρκετά patch να το βελτιώσουν (και το βελτίωσαν).
Αλλά είναι θέμα ΚΑΙ hardware.

Δεν μου κάνει εντύπωση. Η Apple τώρα πάει εκεί που ήταν οι άλλοι κάποτε.
Και στα... κακά.

Εντωμεταξύ τους συγχωρούν τα iSheep τρομερά θέματα. Θα ξεχάσουμε το θέμα κεραίας του 4; Θήκη λέει. Χαχαχα.

peterv
03-10-2012, 15:18
Υπόψη ότι θέμα με το μωβ είχε το HTC HD2 πριν... 4 χρόνια.
Πάλεψαν με αρκετά patch να το βελτιώσουν (και το βελτίωσαν).
Αλλά είναι θέμα ΚΑΙ hardware.

Δεν μου κάνει εντύπωση. Η Apple τώρα πάει εκεί που ήταν οι άλλοι κάποτε.
Και στα... κακά.

Εντωμεταξύ τους συγχωρούν τα iSheep τρομερά θέματα. Θα ξεχάσουμε το θέμα κεραίας του 4; Θήκη λέει. Χαχαχα.

Καλά σας διαβάζουμε …. σας ξαναδιαβάζουμε ….. αλλά μην πιστεύεται ότι επειδή δεν γράφουμε έχετε και δίκιο …….

NLS
03-10-2012, 15:23
Σωστά.
Εξαλλου είναι γνωστό ότι τα κατεβάζουμε από το μυαλό μας.

peterv
03-10-2012, 17:07
Σωστά.
Εξαλλου είναι γνωστό ότι τα κατεβάζουμε από το μυαλό μας.

Ειναι γνωστό ότι ευλογάτε τα γένια σας ..... Και έχετε πάντα δίκιο.... :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

peterv
03-10-2012, 17:08
..

taksidiotis
04-10-2012, 01:15
Σωστά.
Εξαλλου είναι γνωστό ότι τα κατεβάζουμε από το μυαλό μας.

Άστο,μην ασχολησε,τζάμπα χρόνος,ως γνωστών κάποια μυαλά συμβαδίζουν με το καρακλειδωμενο κινητό πού κουβαλούν...τυχαίο???κλειδωμένο κινητό-κλειδωμένο μυαλό:D

Στάλθηκε από το τούμπανο Galaxy i9300 μου

tsak8
04-10-2012, 18:41
Το πρωι ακουγα συζήτηση 3 γιατρων γυρω στα 50(κατεξοχήν status seekers) , για το ποιο απο τα Galaxy ή Note 2 να πάρουν.. Ο 3ος της παρέας με το μήλο, να βλεπατε την φατσα του:sm3:
Το hype πεθαίνει, το Android επελαυνει:-)

peterv
08-10-2012, 15:21
κάτι που ίσως δώσει κάποιες επιπλεόν πληροφορίες για τις αντικρουόμενες απόψεις και θέσεις μεταξύ iphone και samsunge είναι :

και ο ρυθμός αναβάθμισης των λειτουργικών και η αποδοχή τους από τους χρήστες …..

περισσότερες πληροφορίες εδώ (http://www.iphonehellas.gr/39802/ios-android-adoption-rates/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ios-android-adoption-rates)

NLS
08-10-2012, 16:58
Ok τρομερή πηγή. Το iPhoneHellas.

Πρώτα από όλα τι λογική έχει να σχετίσουμε το τι έκδοση λειτουργικό έχει η κάθε πλευρά με το ΠΟΣΑ υπάρχουν.

Από εκεί και πέρα βλέπουμε αυτό που ξέρει όλος ο κόσμος...

Από τη μια έχουμε ένα OS φτιαγμένο για ΜΙΑ σειρά ΕΝΟΣ brand name. Απλώς αν υπάρχει update τους το... λέει και το αναβαθμίζουν (όσοι το κάνουν σωστά χωρίς να χάσουν τα πάντα - άλλο θέμα συζήτησης αυτό).

Από την άλλη έχουμε ένα OS φτιαγμένο από ένα σωρό brand names (πολλές φορές με τα προσωπικά τους customization πχ. HTC και Samsung) για πολλές σειρές. Επίσης αν κάτι είναι να βγει, όταν βγει, απλώς τους ενημερώνει το λειτουργικό τους και το κάνουν.

Τα νούμερα λένε το εξής. Το κυρίως OS version αυτή τη στιγμή στο Android, είναι το 2.3.X. Αυτό συμβαίνει γιατί υπάρχει ένας αχανής όγκος από συσκευές 100-300 ευρώ που κυκλοφόρησαν με αυτό και είτε δεν φρόντισε ποτέ ο κατασκευαστής να τα αναβαθμίσει πάνω από αυτή την έκδοση (που δεν είναι κακή), είτε το μηχάνημα δεν μπορεί να την σηκώσει (άρα γι' αυτό ο κατασκευαστής δεν την έβαλε), είτε ΥΠΑΡΧΕΙ αλλά ο χρήστης δεν φρόντισε να την κάνει. Λογικό όλο αυτό αν σκεφτούμε τι εξυπηρετούν αυτές οι συσκευές (ένα market που δεν το έχει πιάσει καν η Apple).

Το επόμενο σε όγκο version είναι το 4.0, ενώ το 4.1 μόλις πριν λίγες βδομάδες βγήκε και πάει για rollout στο 99% των συσκευών με 4.0. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να γίνει ταυτόχρονο rollout αφού οι εκάστοτε κατασκευαστές έχουν το δικό τους ρυθμό, αφού πρέπει να ξαναβάλουν τα customization τους, αφού πρέπει να το κάνουν για όλα τα διαφορετικά μοντέλα τους.

Σημείωση το 4.0 είναι η διαδοχή του 2.3 για τα κινητά και του 3 για τα tablet. Οπότε δεν βλέπω κάνα περίεργο στατιστικό.

Η Google έχει ζητήσει 18 μήνες OS υποστήριξης από κάθε κατασκευαστή που βάζει το λειτουργικό της. Δηλαδή σχεδόν "υποχρεώνει" (χωρίς να υποχρεώνει αφού μιλάμε για Open Source) κάτι να μπορεί να αναβαθμιστεί στην τελευταία έκδοση για τουλάχιστον 18 μήνες από όταν παρουσιάστηκε. Από τους μεγάλους κατασκευαστές αυτό χοντρικά τηρείται.

Να σημειώσουμε ότι ΚΑΙ η Apple έχει συγκεκριμένους περιορισμούς στα OS upgrade. Ανά έκδοση κόβει σχεδόν μια γενιά. Επίσης για τις παλαιότερες γενιές ΠΑΝΤΑ κόβει features. Πάντα για να έχεις τα πάντα πρέπει να έχεις το τελευταίο hardware. Πράγμα λογικό φυσικά σε ένα σημείο, απλά η Apple το χρησιμοποιεί και για εμπορικούς λόγους (δεν θα βάλει κάτι σε κάτι λίγο παλιότερο απλά για να πάρεις το νέο, όχι γιατί δεν μπορούσε να το έχει το παλιό).

Όπως και να έχει πρέπει να γίνει κατανοητή η ΔΙΑΦΟΡΑ φιλοσοφίας των δυο πλατφόρμων που αποδεικνίεται ακόμα και από αυτό το άρθρο! Από τη μια έχουμε το "choice" από την άλλη έχουμε το "lack of choice" ως δόγμα. Από τη μια ένα predefined "κουτί" με το τι κάνει και τι δεν κάνει και τι σε αφήνει να κάνεις και τι όχι (περισσότερα όχι παρά ναι). Από την άλλη έχουμε μια "ανοιχτή αγορά" που ναι επιτρέπει και φόλες. Όμως αυτό αντικατοπτρίζεται από το πόσο καλά πάει ο κάθε κατασκευαστής στις πωλήσεις αλλά ΚΑΙ το κόστος. Θες Android που κάνει 100 ευρώ. ΕΧΕΙ. Θα έχει περιορισμούς ή ελλείψεις; ΦΥΣΙΚΑ. Αλλά υπάρχει αν αυτό θες. Και ναι θα τρέχει σχεδόν ότι τρέχει και το άλλο σου των 650 ευρώ.

Σημείωση: Το 95% τουλάχιστον του software που τρέχει σε 2.3 τρέχει και σε 4.0 ΚΑΙ το ανάποδο.

Καταλαβαίνω ότι κάποιοι απλώς τα θέλουν "απλά". Έχουν μπερδέψει όμως το "απλά σε χρήση" με το "απλά επειδή είναι μονόδρομος ο τρόπος χρήσης".

peterv
11-10-2012, 06:53
Δείτε στο παρακάτω link άλλη μια σύγκριση και θα σας πιάσει η ψυχή σας με αυτά που κάνουν στα τηλέφωνα !!!!!!!

http://www.pestaola.gr/iphone-5-vs-samsung-galaxy-s3-crash-test/?utm_medium=referral&utm_source=pulsenews


Sent from my iPad using Tapatalk HD

teo71
11-10-2012, 23:32
Σήμερα έπιασα στα χεράκια μου το iphone 5..

Το είχε μια φίλη, άρτι αφιχθείσα από Αμερική..

ΚΟ-ΣΜΗ-ΜΑ..

Το νιώθεις σημαντικά ελαφρύτερο και σημαντικά λεπτότερο από το 4S..

Και ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, δεν δίνει την αίσθηση της παντόφλας επειδή ψήλωσε..

Τελικά τίποτα σ'αυτή τη ζωή δεν είναι τυχαίο...

NLS
11-10-2012, 23:51
τίποτα
γι' αυτό δεν είναι πρώτο

jmar
11-10-2012, 23:54
Σήμερα έπιασα στα χεράκια μου το iphone 5..

Το είχε μια φίλη, άρτι αφιχθείσα από Αμερική..

ΚΟ-ΣΜΗ-ΜΑ..

Το νιώθεις σημαντικά ελαφρύτερο και σημαντικά λεπτότερο από το 4S..

Και ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, δεν δίνει την αίσθηση της παντόφλας επειδή ψήλωσε..

Τελικά τίποτα σ'αυτή τη ζωή δεν είναι τυχαίο...


Με τα τοσα προβληματα που εβγαλε ειναι οπως τα λες...ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ :D

peterv
12-10-2012, 04:51
Σήμερα έπιασα στα χεράκια μου το iphone 5..

Το είχε μια φίλη, άρτι αφιχθείσα από Αμερική..

ΚΟ-ΣΜΗ-ΜΑ..

Το νιώθεις σημαντικά ελαφρύτερο και σημαντικά λεπτότερο από το 4S..

Και ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, δεν δίνει την αίσθηση της παντόφλας επειδή ψήλωσε..

Τελικά τίποτα σ'αυτή τη ζωή δεν είναι τυχαίο...


πού να δείς αμα κυκλοφορήσει και λίγο περισσότερο τι θα γίνει, ήδη έχουν βγάλει για την πίσω "προβληματική" πλευρά (εκτός του ότι σταμάτησε η παραγωγή του για να διορθωθεί το πρόβλημα) την δυνατότητα να χαράσεις με laser ότι εικόνα θέλεις και το κινητό σου να γίνεται εντελώς προσωπικό δες για παράδειγμα αυτό

Τι να σου κάνει η πλαστικούρα του samsung :ye33:

peterv
12-10-2012, 04:58
δεν θυμάμαι αν το εχουμε ξαναβάλει το βάζω σε περίπτωση που δεν έχει μπεί

ένα βιντεάκι που συγκρίνει τα δύο κινητά.......

εδώ

NLS
12-10-2012, 10:16
πού να δείς αμα κυκλοφορήσει και λίγο περισσότερο τι θα γίνει, ήδη έχουν βγάλει για την πίσω "προβληματική" πλευρά (εκτός του ότι σταμάτησε η παραγωγή του για να διορθωθεί το πρόβλημα) την δυνατότητα να χαράσεις με laser ότι εικόνα θέλεις και το κινητό σου να γίνεται εντελώς προσωπικό δες για παράδειγμα αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=hAMpp1QFTeI)

Τι να σου κάνει η πλαστικούρα του samsung :ye33:

Αποδεικνίεσαι "νέος".
Αυτή η δυνατότητα υπήρχε πάντα στα i-προϊόντα.
Μόνο Αμερική (και μερικές χώρες ακόμα).
Είχα και εγώ ένα με το κείμενο που ήθελα στην πλάτη.

Όπως και να έχει συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Προφανώς (όπως και το 99.99% των κατόχων του) το κινητό είναι για σένα lifestyle. Δεν έχει τελικά σχέση με δυνατότητες, υπερτιμολόγιση, κλείδωμα της συσκευής σου κλπ. Πράγματα δηλαδή που σε όλα χάνει. Αρκεί που το έχει... η Μενεγάκη.

gsmaniac
12-10-2012, 10:31
Εγω είδα την αντζελα Δημητρίου να το κρατάει.....και έτρεξα να το παρω:ha16:

NLS
12-10-2012, 10:47
Άμα το έχει η Λαίδη, εκεί τελειώνουν όλα.

Πάω να πάρω μια σειρά απ' όλα (να βοηθήσω και τα στατιστικά τους). iPhone 1, 2, 3GS, 4, 4S, 5. iPod 500 μοντέλα και σειρές και φυσικά και τα τρία iPad. Και ένα Apple TV έτσι για φάση.

Βέβαια όλα πρέπει να περάσουν "bling" treatment (να τους κολλήσουμε τα μπριγιαντάκια τους πάνω, να τα τους βάλουμε κάνα χρυσό φουντάκι, κάτι ρε παιδί μου). Μετά θα λέω ότι έχω την κορυφή της τεχνολογίας. Μέσα είμαι;
:ye33:

gsmaniac
12-10-2012, 10:56
Μέχρι να τα κάνεις όλα αυτα ....είσαι οξω, με το φτωχικό galaxy:D

NLS
12-10-2012, 11:07
Χάλι μιλάμε.
Βέβαια εγώ δεν έχω το SIII, έχω το Note... μεγάλο χάλι (τώρα περιμένω να βγει το Jelly Bean).

ntinopoulos
12-10-2012, 12:33
Χάλι μιλάμε.
Βέβαια εγώ δεν έχω το SIII, έχω το Note... μεγάλο χάλι (τώρα περιμένω να βγει το Jelly Bean).
note...
μαυρη ειναι η νυχτα στα βουνα που λεμε?:p

NLS
12-10-2012, 12:42
Ναι μεγάλο χάλι.
Αδύναμο, χάλια οθόνη, χάλια όλα.

gandreas
12-10-2012, 23:25
Χάλι μιλάμε.
Βέβαια εγώ δεν έχω το SIII, έχω το Note... μεγάλο χάλι (τώρα περιμένω να βγει το Jelly Bean).


Αν δεν το θές δώσε το σε μένα:D,
μου αρέσει το χάλι του:sm7:

NLS
17-10-2012, 16:01
Με την ευκαιρία προσθήκης ενός video...
http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1-109/%CE%86%CE%BD%CF%84%CE%B5-%CF%80%CE%AC%CE%BB%CE%B9-vs-35455/

peterv
20-10-2012, 10:56
Δείτε αυτή την σύγκριση από άλλο φορουμ από έναν πρώην χρήστη iPhone και τώρα χρήστη siii :

"καλημερα παιδες.... θα ηθελα κι εγω να αναφερω την γνωμη μου λιγο, μιας και ανεκαθεν ειχα τρελλα με τα κινητα και ειχα παντα τα τελευταια μοντελα... απο τοτε που πρωτοπαρουσιαστηκε το iphone 3g στην ελλαδα, ημουν ενας απ'τους φανατικους κατοχους του... υστερα πηγα σε iphone4... εχω δουλεψει πολυ πανω στο 4αρι, το ειχα και με jailbreak και με θυμαμαι ολη μερα σε αυτη την σελιδα να ψαχνομαι... πραγματικα η apple εδειξε τον δρομο στους υπολοιπους κατασκευαστες.... το ios ειναι ο,τι πιο smooth, επαγγελματικο, σοβαρο και πρωτοποριακο λογισμικο μπορουσε μια εταιρια να βγαλει.... προσφατα εκανα κι εγω την μεταβαση και πηγα σε samsung galaxy s3... δεν θελω να μπω στον κοπο να συγκρινω αυτα τα δυο κινητα γιατι απλουστατα δεν υπαρχει συγκριση.... το 4αρι μετραει αρκετο καιρο στην αγορα, το gs3 εχει λιγο καιρο που βγηκε και αναμενομενα ειναι παντου καλυτερο, μιας και ειναι το κορυφαιο μοντελο της samsung μαζι με το note1 και note2... οι συγκρισεις θα γινουν με το iphone 5 οταν ερθει ελλαδα και το πιασουν στα χερια τους οι χρηστες.... οχι μεσα απο το youtube, απο real εμπειριες που θα ειναι και πιο σωστες.... εγω προσωπικα εκανα την μεταβαση επειδη δεν ειδα κατι πρωτοποριακο στην ios6 και στο νεο iphone5... δεν μπηκαν τεχνολογιες που εχουν μπει στο gs3, και δεν υπηρχε λογος να περιμενω για το 5αρι.... επιπλεον, δουλευοντας με τα android διαπιστωνεις οτι ο,τι μπορεις να κανεις με τα iphone σε jailbreak, εδω τα εχεις μανισια, μπαινεις στο store και οργιαζεις... ενα ακομη θετικο ειναι οτι μπορεις να ανεβασεις ταχυτητες σε επεξεργαστη, να ''παιξεις'' με τις τασεις και διαφορα τετοια, που πραγματικα οι ταχυτητες του κινητου απογειωνονται, ειδικα αν μιλησουμε για ''πειραγμενο s3''... φανταζεστε πιστευω τι μπορει να κανει σε ταχυτητα ενα s3 με ξεκλειδωτους και τους 4 πηρυνες στελνοντας την συχνοτητα στα 1.6ghz και 1.8. για μενα λοιπον ειναι θεμα επιλογης.... απ'την μια εχεις ενα πολυ σοβαρο λογισμικο κ ενα κινητο που ξερεις οτι δεν θα σου κολλησει ποτε (apple) κι απ'την αλλη ενα λογισμικο ελευθερο που μπορεις να ασχολεισαι και να πειραζεις ολη μερα, και τρελλες ταχυτητες (samsung)... η επιλογη ειναι του καθενος, δεν υπαρχει καλο και κακο στην εποχη που φτασαμε, υπαρχει τι μου κανει και τι οχι, με τι θα ειμαι πιο πολυ ευχαριστημενος συμφωνα με το προφιλ χρηστη που εχω..... ελπιζω να βοηθησα τους μπερδεμενους χρηστες που ακομα σκεφτονται τι να κανουν και τι να επιλεξουν....."

Νομίζω τα λέει όλα ......


Sent from my iPhone using Tapatalk

NLS
20-10-2012, 11:32
Ναι σχεδόν όλα.

Αυτό που δεν αναφέρει, είναι ότι αν πάρεις ένα Android και ΔΕΝ το πειράξεις, πάλι έχεις ένα smooth και σταθερό λειτουργικό. Όσο το iPhone. Σε πιο όμορφο όμως. (γιατί οτιδήποτε είναι πιο όμορφο από ένα πακέτο εικονίδια που είναι η φάτσα του IOS)

Εννοείται αν του βγάλεις τα άντερα του Android (και όποιου), έχει τα ανάλογα ρίσκα. Δεν σου είπε κανείς να το κάνεις όμως.

Το βίντεο το είδες;

jmar
20-10-2012, 12:04
Δείτε αυτή την σύγκριση από άλλο φορουμ από έναν πρώην χρήστη iPhone και τώρα χρήστη siii :

"καλημερα παιδες.... θα ηθελα κι εγω να αναφερω την γνωμη μου λιγο, μιας και ανεκαθεν ειχα τρελλα με τα κινητα και ειχα παντα τα τελευταια μοντελα... απο τοτε που πρωτοπαρουσιαστηκε το iphone 3g στην ελλαδα, ημουν ενας απ'τους φανατικους κατοχους του... υστερα πηγα σε iphone4... εχω δουλεψει πολυ πανω στο 4αρι, το ειχα και με jailbreak και με θυμαμαι ολη μερα σε αυτη την σελιδα να ψαχνομαι... πραγματικα η apple εδειξε τον δρομο στους υπολοιπους κατασκευαστες.... το ios ειναι ο,τι πιο smooth, επαγγελματικο, σοβαρο και πρωτοποριακο λογισμικο μπορουσε μια εταιρια να βγαλει.... προσφατα εκανα κι εγω την μεταβαση και πηγα σε samsung galaxy s3... δεν θελω να μπω στον κοπο να συγκρινω αυτα τα δυο κινητα γιατι απλουστατα δεν υπαρχει συγκριση.... το 4αρι μετραει αρκετο καιρο στην αγορα, το gs3 εχει λιγο καιρο που βγηκε και αναμενομενα ειναι παντου καλυτερο, μιας και ειναι το κορυφαιο μοντελο της samsung μαζι με το note1 και note2... οι συγκρισεις θα γινουν με το iphone 5 οταν ερθει ελλαδα και το πιασουν στα χερια τους οι χρηστες.... οχι μεσα απο το youtube, απο real εμπειριες που θα ειναι και πιο σωστες.... εγω προσωπικα εκανα την μεταβαση επειδη δεν ειδα κατι πρωτοποριακο στην ios6 και στο νεο iphone5... δεν μπηκαν τεχνολογιες που εχουν μπει στο gs3, και δεν υπηρχε λογος να περιμενω για το 5αρι.... επιπλεον, δουλευοντας με τα android διαπιστωνεις οτι ο,τι μπορεις να κανεις με τα iphone σε jailbreak, εδω τα εχεις μανισια, μπαινεις στο store και οργιαζεις... ενα ακομη θετικο ειναι οτι μπορεις να ανεβασεις ταχυτητες σε επεξεργαστη, να ''παιξεις'' με τις τασεις και διαφορα τετοια, που πραγματικα οι ταχυτητες του κινητου απογειωνονται, ειδικα αν μιλησουμε για ''πειραγμενο s3''... φανταζεστε πιστευω τι μπορει να κανει σε ταχυτητα ενα s3 με ξεκλειδωτους και τους 4 πηρυνες στελνοντας την συχνοτητα στα 1.6ghz και 1.8. για μενα λοιπον ειναι θεμα επιλογης.... απ'την μια εχεις ενα πολυ σοβαρο λογισμικο κ ενα κινητο που ξερεις οτι δεν θα σου κολλησει ποτε (apple) κι απ'την αλλη ενα λογισμικο ελευθερο που μπορεις να ασχολεισαι και να πειραζεις ολη μερα, και τρελλες ταχυτητες (samsung)... η επιλογη ειναι του καθενος, δεν υπαρχει καλο και κακο στην εποχη που φτασαμε, υπαρχει τι μου κανει και τι οχι, με τι θα ειμαι πιο πολυ ευχαριστημενος συμφωνα με το προφιλ χρηστη που εχω..... ελπιζω να βοηθησα τους μπερδεμενους χρηστες που ακομα σκεφτονται τι να κανουν και τι να επιλεξουν....."

Νομίζω τα λέει όλα ......


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αρχιζετε να το παραδεχεστε σιγα σιγα ή μου φαινεται...:rolleyes:

Βλεπεις τι λεει?? ''δουλευοντας με τα android διαπιστωνεις ο,τι μπορεις να κανεις οτι με τα iphone σε jailbreak, εδω τα εχεις μανισια, μπαινεις στο store και οργιαζεις...''
Αυτο δεν φωναζα τοσο καιρο οτι χωρις jailbreak κανεις τα παντα?? Αρα δεν ειναι πιο ευχρηστο και πιο απλο και με ορθανοιχτο λειτουργικο?? :ye33:

gsmaniac
20-10-2012, 13:31
Αρχιζετε να το παραδεχεστε σιγα σιγα ή μου φαινεται...:rolleyes:

Βλεπεις τι λεει?? ''δουλευοντας με τα android διαπιστωνεις ο,τι μπορεις να κανεις οτι με τα iphone σε jailbreak, εδω τα εχεις μανισια, μπαινεις στο store και οργιαζεις...''
Αυτο δεν φωναζα τοσο καιρο οτι χωρις jailbreak κανεις τα παντα?? Αρα δεν ειναι πιο ευχρηστο και πιο απλο και με ορθανοιχτο λειτουργικο?? :ye33:


Χάρρυ Κλυνν - Natin fatin 17)Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται - YouTube

peterv
20-10-2012, 14:39
Δείτε όμως και αυτό !!!!

Μια απλή σύγκριση για απλούς χρήστες !!!! :wo20:

iphone 5 vs Samsung s III

για να δείτε ότι υπάρχει πράγματι διαφορά !!!! :re26:

θα δούμε και θα διαπιστώσουμε πολλά όταν με το καλό έρθει στην Ελλάδα το iphone 5 ;)

NLS
20-10-2012, 16:13
Επειδή αυτά τα έχω κάνει εγώ, τολμάς να τα κάνουμε στην πραγματικότητα;
:)
Και όχι με S3 αλλά με το δικό μου Note που είναι και dual core...

ntinopoulos
20-10-2012, 16:20
Επειδή αυτά τα έχω κάνει εγώ, τολμάς να τα κάνουμε στην πραγματικότητα;
:)
Και όχι με S3 αλλά με το δικό μου Note που είναι και dual core...

Αμα το δικο σου ειναι dual core το iPhone ειναι ...hardcore!:D
Οπότε Αστο...,θα πονεσεις!:cool:

peterv
20-10-2012, 16:20
Επειδή αυτά τα έχω κάνει εγώ, τολμάς να τα κάνουμε στην πραγματικότητα;
:)
Και όχι με S3 αλλά με το δικό μου Note που είναι και dual core...

όταν θα έχω iphone 5 ευχαρίστως !!!!!! :p

jmar
20-10-2012, 16:29
για να δείτε ότι υπάρχει πράγματι διαφορά !!!! :re26:



Στα λεφτα ναι...ΜΕΓΑΛΗ!!! 220 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ!!! :ye33:

στα υπολοιπα...i dont think so...καπου κερδιζει το ενα και καπου το αλλο αυτο ειναι λογικο...ομως η μεγαλη ΑΛΗΘΕΙΑ ειναι μια...παιρνεις ενα ανοιχτο λειτουργικο που σε αφηνει να κανεις τα παντα (με μια απλη αντιγραφη επικολληση) και ΔΩΡΕΑΝ με 220 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ!!

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

teo71
20-10-2012, 17:47
Δείτε όμως και αυτό !!!!

Μια απλή σύγκριση για απλούς χρήστες !!!! :wo20:

iphone 5 vs Samsung s III (http://www.youtube.com/watch?v=e8qdhq3BrEY&feature=related)

για να δείτε ότι υπάρχει πράγματι διαφορά !!!! :re26:

θα δούμε και θα διαπιστώσουμε πολλά όταν με το καλό έρθει στην Ελλάδα το iphone 5 ;)

Στα λεφτα ναι...ΜΕΓΑΛΗ!!! 220 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ!!! :ye33:

στα υπολοιπα...i dont think so...καπου κερδιζει το ενα και καπου το αλλο αυτο ειναι λογικο...ομως η μεγαλη ΑΛΗΘΕΙΑ ειναι μια...παιρνεις ενα ανοιχτο λειτουργικο που σε αφηνει να κανεις τα παντα (με μια απλη αντιγραφη επικολληση) και ΔΩΡΕΑΝ με 220 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ!!

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!



Το ένα λάμπει και το άλλο είναι θαμπό..

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

Το ένα είναι κομψό και το άλλο είναι άκομψο..

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

Σας αφήνουμε να ξεψαχνίζετε τις πλαστικές σας κουμούτσες..

Οσο εμείς θα απολαμβάνουμε λίγη ομορφιά στη καθημερινότητα μας..

gsmaniac
20-10-2012, 19:45
Στα λεφτα ναι...ΜΕΓΑΛΗ!!! 220 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ!!! :ye33:

ΔΩΡΕΑΝ με 220 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ!!

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!


θα μας διαβαζει κανενας ξενος και θα νομιζει, οτι δεν υπαρχουν φραγκα.....:u60::u60::u60:

forester
20-10-2012, 19:48
Αυτό πάλι που το πας:wha13:
Να μας λένε και ληγούρια.....
:u02:


:u10::u10::u10:

:u03::u03:

ortho
20-10-2012, 21:00
Αρχισα δειλά δειλά να φτιάχνω προγραμματάκια....android λέμε!!!!!

Πατάω μιά φωτό του Κωνσταντίνου κι ακούω το γελάκι του!

peterv
21-10-2012, 00:05
Αρχισα δειλά δειλά να φτιάχνω προγραμματάκια....android λέμε!!!!!

Πατάω μιά φωτό του Κωνσταντίνου κι ακούω το γελάκι του!

ωραίος !!!!

BOXER
21-10-2012, 15:12
Το ένα λάμπει και το άλλο είναι θαμπό..

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

Το ένα είναι κομψό και το άλλο είναι άκομψο..

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

Σας αφήνουμε να ξεψαχνίζετε τις πλαστικές σας κουμούτσες..

Οσο εμείς θα απολαμβάνουμε λίγη ομορφιά στη καθημερινότητα μας..


Ε μα τι λέω τόσες μέρες!!!

Άλλο το ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ, άλλο η πλαστικουρα ;)!!!

Όσο για τα υπόλοιπα που λες, :ye36:200

yns
22-10-2012, 00:26
Για δείτε και αυτό....

Will It Blend? - iPhone 5 vs Galaxy S3 - YouTube

:D:D:D

vasorfa
22-10-2012, 16:55
:sm7::sm7:

BOXER
22-10-2012, 16:56
"Η τρέλα, δεν παει στα βουνά....." :Απορία:!!!

spitiko
26-10-2012, 17:07
Κυρίαρχος της αγοράς κινητών τηλεφώνων η Samsung

H μεγαλύτερη εταιρία σε πωλήσεις κινητών τηλεφώνων παγκοσμίως για τρίτο κατά σειρά τρίμηνο, είναι η Samsung διατηρώντας ποσοστό 23,7% στη συγκεκριμένη αγορά, σύμφωνα με έρευνα της IDC.

Δεύτερη σε πωλήσεις, με ποσοστό 18,7%, παραμένει η φιλανδική Nokia, η οποία διατηρούσε τα πρωτεία στα κινητά τηλέφωνα για 14 συναπτά έτη, προτού την «εκθρονίσει» φέτος η Samsung.

Σύμφωνα με τη μελέτη της IDC, η Samsung πούλησε 105,4 εκατομμύρια κινητά τηλέφωνα στο τρίτο τρίμηνο του έτους, καταγράφοντας αύξηση της τάξης του 21% σε σχέση με το αντίστοιχο περσινό τρίμηνο.

Από την πλευρά της, η Nokia, πούλησε 82,9 εκατομμύρια συσκευές το τρίτο τρίμηνο του 2012, σημειώνοντας υποχώρηση κατά 22,2% σε σύγκριση με το αντίστοιχο τρίμηνο του 2011.

Τρίτη στη σχετική κατάταξη ήταν η Apple. Η αμερικανική εταιρεία διατηρεί ποσοστό 6,1% στην αγορά κινητών τηλεφώνων ενώ την ακολουθεί με 3,1% η κορεάτικη LG.

Ειδικότερα, όσον αφορά στα έξυπνα κινητά τηλέφωνα, η Samsung, κυρίως λόγω του δημοφιλούς μοντέλου Galaxy, κατέχει ποσοστό 31,3% της αγοράς, σχεδόν υπερδιπλάσιο από τη δεύτερη Apple (15%).
Αντιγραφη απο Πρωτο Θεμα.

Για να κατεβασεται λιγο τους τονους μερικοι μερικοι, εγω δεν εχω ουτε το ενα ουτε το αλλο.

jmar
26-10-2012, 23:39
Ετσι...:ha16: να τα βλεπουν μερικοι μερικοι :ha15: :p

teo71
27-10-2012, 00:14
Ετσι...:ha16: να τα βλεπουν μερικοι μερικοι :ha15: :p



Ετσι...:ha16: να τα βλεπουν μερικοι μερικοι :ha15: :p


Ακριβώς αυτό..

Απλά δες το από τη σωστή πλευρά..:rolleyes:

Η apple με ένα και μόνο τηλέφωνο, που είναι και το ακριβότερο στον πλανήτη, έχει το 6% της αγοράς..

Δηλαδή, από τα 100 τηλέφωνα που πουλιούνται στον πλανήτη, από 20 εώς 800 ευρώ, τα 6 είναι iphone..

Για να καταλάβεις τι σημαίνει αυτό..

Έστω ότι η BMW, παρήγαγε μόνο το 1200 gs και τίποτε άλλο..

Και πούλαγε 6 gs, σε κάθε 100 μηχανάκια, που πουλιόντουσαν στον πλανήτη.. Από κινέζικα παπάκια των 300 ευρώ, μέχρι multistrada των 20.000 ευρώ..

Πόσο σημαντικό επίτευγμα θα ήταν αυτό?

Υπάρχει περίπτωση να το πετύχει ποτέ αυτό η BMW ή κάποια άλλη εταιρεία, σε οποιονδήποτε χώρο??

Από δύσκολο ως αδύνατο..

Η apple το πέτυχε..

LakisGS
27-10-2012, 02:37
Ετσι...:ha16: να τα βλεπουν μερικοι μερικοι :ha15: :p


Ακριβώς αυτό..

Απλά δες το από τη σωστή πλευρά..:rolleyes:

Η apple με ένα και μόνο τηλέφωνο, που είναι και το ακριβότερο στον πλανήτη, έχει το 6% της αγοράς..

Δηλαδή, από τα 100 τηλέφωνα που πουλιούνται στον πλανήτη, από 20 εώς 800 ευρώ, τα 6 είναι iphone..

Για να καταλάβεις τι σημαίνει αυτό..

Έστω ότι η BMW, παρήγαγε μόνο το 1200 gs και τίποτε άλλο..

Και πούλαγε 6 gs, σε κάθε 100 μηχανάκια, που πουλιόντουσαν στον πλανήτη.. Από κινέζικα παπάκια των 300 ευρώ, μέχρι multistrada των 20.000 ευρώ..

Πόσο σημαντικό επίτευγμα θα ήταν αυτό?

Υπάρχει περίπτωση να το πετύχει ποτέ αυτό η BMW ή κάποια άλλη εταιρεία, σε οποιονδήποτε χώρο??

Από δύσκολο ως αδύνατο..

Η apple το πέτυχε..




Ετσι!! Κιμπάρικη και αντρίκια εξήγηση! Είπατε τίποτα γκαλάκτικος...??? :D :D


Sent from my kibariko iPhone using Tapatalk

jmar
27-10-2012, 02:54
Ετσι...:ha16: να τα βλεπουν μερικοι μερικοι :ha15: :p


Ακριβώς αυτό..

Απλά δες το από τη σωστή πλευρά..:rolleyes:

Η apple με ένα και μόνο τηλέφωνο, που είναι και το ακριβότερο στον πλανήτη, έχει το 6% της αγοράς..

Δηλαδή, από τα 100 τηλέφωνα που πουλιούνται στον πλανήτη, από 20 εώς 800 ευρώ, τα 6 είναι iphone..

Για να καταλάβεις τι σημαίνει αυτό..

Έστω ότι η BMW, παρήγαγε μόνο το 1200 gs και τίποτε άλλο..

Και πούλαγε 6 gs, σε κάθε 100 μηχανάκια, που πουλιόντουσαν στον πλανήτη.. Από κινέζικα παπάκια των 300 ευρώ, μέχρι multistrada των 20.000 ευρώ..

Πόσο σημαντικό επίτευγμα θα ήταν αυτό?

Υπάρχει περίπτωση να το πετύχει ποτέ αυτό η BMW ή κάποια άλλη εταιρεία, σε οποιονδήποτε χώρο??

Από δύσκολο ως αδύνατο..

Η apple το πέτυχε..




Την εμποδιζει κανεις να βγαζει κι αλλα?? :rolleyes:
Α επισης δεν βγαζει 1 αλλα 4 μοντελα, φιλη πριν 1 μηνα πηρε iphone 3gs καινουργιο απο εταιρια τηλεφωνιας...;)

αλλωστε το αρθρο μιλαει συγκεκριμενα για πωλησεις εταιριων...μην ψαρωνετε :D αλλωστε εγω ειμαι υπερ του android ασχετα απο μαρκα, απλα σε android προτιμω samsung :ha15:

peterv
27-10-2012, 10:22
Επειδή απόψεις σας περί samsung δεν πρόκειται να αλλάξουν και επειδή η μετάβασή σας από την samsung που τώρα υποστηρίζετε σε άλλη μάρκα και λειτουργικό , είναι θέμα χρόνου, (υποψιάζομαι ότι έρχονται ωραίες εκπλήξεις από windows mobile 8 μεριά).

Μην είστε τόσο φανατικοί γιατί θα καταντήσετε σαν αυτόν ...... :p


http://www.youtube.com/watch?v=7huae767Rxg

nikosgs
27-10-2012, 14:02
Επειδή απόψεις σας περί samsung δεν πρόκειται να αλλάξουν και επειδή η μετάβασή σας από την samsung που τώρα υποστηρίζετε σε άλλη μάρκα και λειτουργικό , είναι θέμα χρόνου, (υποψιάζομαι ότι έρχονται ωραίες εκπλήξεις από windows mobile 8 μεριά).

Μην είστε τόσο φανατικοί γιατί θα καταντήσετε σαν αυτόν ...... :p

http://youtu.be/7huae767Rxg

Γαματος ο τυπακος 😝😜😃📲📲📲


Sent from me using Tapatalk

xurxes
27-10-2012, 14:16
Επειδή απόψεις σας περί samsung δεν πρόκειται να αλλάξουν και επειδή η μετάβασή σας από την samsung που τώρα υποστηρίζετε σε άλλη μάρκα και λειτουργικό , είναι θέμα χρόνου, (υποψιάζομαι ότι έρχονται ωραίες εκπλήξεις από windows mobile 8 μεριά).

Μην είστε τόσο φανατικοί γιατί θα καταντήσετε σαν αυτόν ...... :p

Shit Android Fanatics Say - YouTube (http://youtu.be/7huae767Rxg)



:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
:re25::re25::re25::re25::re25::re25::re25::re25:

Alkinoos
27-10-2012, 16:11
Κ πήγα σήμερα cosmote.
Ακολουθεί η εξής συζήτηση.
-θέλω το galaxy s3.
-Γιατι;
-γιατι βαρέθηκα το iPhone4 κ δε θέλω το iPhone5.
-μα εχει την ίδια τιμη με το iPhone4.
-είσαι σίγουρη; Δεν ειναι πιο φθηνό απο το iPhone?
-οχι,κοστιζει όσο κ το iPhone4 αλλα αν περιμένεις, τώρα που θα βγει το iPhone5 θα πέσει η τιμη του κ μπορείς να πάρεις το 4s πιο φθηνά.

Μιλάμε αισθάνθηκα πως μπήκα σε αντιπρωσωπια της apple!
Εξαιρετική προωθηση!

Υπ´οψιν ότι ο διάλογος ειναι πέρα για πέρα αληθινός, το S3 το είχαν σε απαγορευτική τιμη για εμένα κ αργότερα που μπήκα στο skroutz το βρήκα τουλάχιστον 300 Ευρω κάτω.

yns
27-10-2012, 16:54
Μην είστε τόσο φανατικοί γιατί θα καταντήσετε σαν αυτόν ...... :p


Μου φαίνεται πως τα θέλει ο κ#λος σου! :lo19::lo19:

Shit Apple Fanatics Say, Part 1 - YouTube


Shit Apple Fanatics Say, Part 2 - YouTube

peterv
27-10-2012, 17:17
Ωραίος !!!! :sm3: :sm3:

NLS
27-10-2012, 19:24
Η πλάκα είναι ότι και τα 3 βίντεο μιλάνε αληθινά... και τα 3 είναι αρνητικά για την Apple (ναι και τα 3).

taksidiotis
04-11-2012, 03:42
Ζήτησε και συγνώμη η apple για το galaxy tab,έφαγε και το άκυρο από Μέξικο γιατί έκλεψαν το όνομά iphone καθώς δεν ήταν δικό τους,τους είχαν προλάβει χρόνια πριν οι μεξικανοι....αυτά είναι χαρμόσυνα,και στα χειρότερα μπας και βγάλουν κανένα αληθινό smartphone.

Στάλθηκε από το U9200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

NLS
04-11-2012, 11:22
Επειδή είμαι fan της τεχνολογίας, ελπίζω αυτό (μετά από ΧΡΟΝΙΑ που έχουν να το κάνουν) να τους οδηγήσει να φτιάξουν κάτι αξιόλογο και μπροστά από την εποχή του.

Αν τους έχει απομείνει τέτοιο mentality.

taksidiotis
04-11-2012, 13:05
παντως κι επειδη το ειδα κι απο κοντα,για 739 ευρω τηλεφωνο απλα καμια σχεση,μας εχουν περασει για τους βαρδινογιαννηδες μαλλον.

Skyhigh
04-11-2012, 22:04
Προς Γκαλακτικος: Επειδή λόγω απογοήτευσης από την apple για το καινούριο της καμάρι -κάτι σα να με κοροϊδεύει βάζοντας πολύ λιγότερη τεχνολογία απ ότι θα μπορούσε και πολύ περισσότερο μάρκετινγκ - σκέφτομαι να περάσω στρατοπαιδο μετά από 2 γενιές iPhone και να πάρω το S3, αλλά αυτή η έλλειψη υποστήριξης LTE δικτύων στο λαιμό με κάθεται... Ξέρετε τίποτα οι γνωρίζοντες για το θέμα η θα πρέπει να περιμένουμε το s4 για να έχει LTE ?

NLS
04-11-2012, 23:51
το S4 θα βγει κατά τον Μάρτη και θα έχει LTE
αν σε καίει τόσο το LTE (λες και έχουμε στην Ελλάδα), υπάρχουν ήδη Android με LTE (και πολύ καλά μάλιστα)

mario
05-11-2012, 12:28
Πάντως δεν ξερω τι λέτε εσεις αλλα ακομα και o Bond ξέρετε ο James Bond στο skyfall με τοση τεχνολογία κινητό με android χρησιμοποιεί!!!!! Χα ετσι για να σκασουν οι οχτροί μας!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

gsmaniac
05-11-2012, 13:08
Πάντως δεν ξερω τι λέτε εσεις αλλα ακομα και o Bond ξέρετε ο James Bond στο skyfall με τοση τεχνολογία κινητό με android χρησιμοποιεί!!!!! Χα ετσι για να σκασουν οι οχτροί μας!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

Νομίζω ότι ειναι ο μοναδικός gay bond.....:p:D

NLS
05-11-2012, 13:41
Δεν ξέρω τι είναι, αλλά είναι σαφώς ο μόνος που κονταροχτυπιέται με τον ΓΙΓΑΝΤΑ SEAN σαν καλύτερος Bond.
(ο οποίος Connery - άσχετο - είναι πράγματι ψηλός...)

taksidiotis
06-11-2012, 09:47
Πάντως δεν ξερω τι λέτε εσεις αλλα ακομα και o Bond ξέρετε ο James Bond στο skyfall με τοση τεχνολογία κινητό με android χρησιμοποιεί!!!!! Χα ετσι για να σκασουν οι οχτροί μας!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

Ω ναι και παρεμπιπτόντως έχει το Xperia t που έχω κι εγώ από χτες και είναι απλά τούμπανο κινητό

send from my Xperia t beast

ntinopoulos
06-11-2012, 11:05
Πάντως δεν ξερω τι λέτε εσεις αλλα ακομα και o Bond ξέρετε ο James Bond στο skyfall με τοση τεχνολογία κινητό με android χρησιμοποιεί!!!!! Χα ετσι για να σκασουν οι οχτροί μας!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

Ω ναι και παρεμπιπτόντως έχει το Xperia t που έχω κι εγώ από χτες και είναι απλά τούμπανο κινητό

send from my Xperia t beast

Εδω ο ξενερωτοσ ο χλεχλες πίνει ...χαινεκεν!:hmmm:
Το ...Xperia t σας κάνει εντύπωση;:rolleyes:
Δευτεραντζα το άτομο!:D

peterv
19-11-2012, 14:30
να και μια άλλη άποψη από χρήστη androit…….

εδώ (http://www.macland.gr/articles/id/android_three_reasons_to_never_even_try_it?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+macland+%28Macland.gr+-+Stories%29#When:10:45:51Z)

gsmaniac
19-11-2012, 14:41
να και μια άλλη άποψη από χρήστη androit…….

εδώ (http://www.macland.gr/articles/id/android_three_reasons_to_never_even_try_it?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+macland+%28Macland.gr+-+Stories%29#When:10:45:51Z)

Εγω πάντως, λέω να το δοκιμάσω και το γκαλαξυ....:D
Ετσι για αλλαγή ..:rolleyes:

Erevos
19-11-2012, 15:00
Έτσι λοιπόν τα προπύργια (gsmaniac) του μήλου αρχίζουν να πέφτουν...θα ανοίξουν και σένα τα μάτια σου με 5 ίντσες οθόνη :D:D

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

gsmaniac
19-11-2012, 15:02
Έτσι λοιπόν τα προπύργια (gsmaniac) του μήλου αρχίζουν να πέφτουν...θα ανοίξουν και σένα τα μάτια σου με 5 ίντσες οθόνη :D:D

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Μου χάλασε το λάπτοπ.....αυτός ειναι ο λόγος που θα ψωνίζω, το tablet:p

KouaksKouaks
20-11-2012, 16:13
Προς Γκαλακτικος: Επειδή λόγω απογοήτευσης από την apple για το καινούριο της καμάρι -κάτι σα να με κοροϊδεύει βάζοντας πολύ λιγότερη τεχνολογία απ ότι θα μπορούσε και πολύ περισσότερο μάρκετινγκ - σκέφτομαι να περάσω στρατοπαιδο μετά από 2 γενιές iPhone και να πάρω το S3, αλλά αυτή η έλλειψη υποστήριξης LTE δικτύων στο λαιμό με κάθεται... Ξέρετε τίποτα οι γνωρίζοντες για το θέμα η θα πρέπει να περιμένουμε το s4 για να έχει LTE ?

Φίλε μου, το S3 υποστηρίζει LTE (Samsung Galaxy S III - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_S_III)), δεν χρειάζεται να περιμένεις μέχρι τον Μάιο, (έτσι όπως πάει) όπου και θα βγεί το S4.. και όπως θα έχεις δεί, Cosmote και Vodafone ξεκίνησαν να διαθέτουν και δίκτυο 4G/LTE! :)

κι εγώ άλλαξα στρατόπεδο και μάλιστα είχα και σύγκρινα το S3 με iPhone 5 για λίγες μέρες πριν επιλέξω τελικά το S3 που είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ, πραγματικά δεν υπάρχει καλύτερο, ειδικά με την τιμή των 450ευρώ που πωλείται πιά!!! :re26:

το S4 θα βγει κατά τον Μάρτη και θα έχει LTE
αν σε καίει τόσο το LTE (λες και έχουμε στην Ελλάδα), υπάρχουν ήδη Android με LTE (και πολύ καλά μάλιστα)

Δοκίμασα το S3 με 4G LTE στο Mall πριν λίγες μέρες που είχαν παρουσίαση και πάει ΣΦΑΙΡΑ!! :ye30:

Skyhigh
20-11-2012, 17:01
Φίλε μου, το S3 υποστηρίζει LTE (Samsung Galaxy S III - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_S_III)), δεν χρειάζεται να περιμένεις μέχρι τον Μάιο, (έτσι όπως πάει) όπου και θα βγεί το S4.. και όπως θα έχεις δεί, Cosmote και Vodafone ξεκίνησαν να διαθέτουν και δίκτυο 4G/LTE! :)

κι εγώ άλλαξα στρατόπεδο και μάλιστα είχα και σύγκρινα το S3 με iPhone 5 για λίγες μέρες πριν επιλέξω τελικά το S3 που είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ, πραγματικά δεν υπάρχει καλύτερο, ειδικά με την τιμή των 450ευρώ που πωλείται πιά!!! :re26:



Δοκίμασα το S3 με 4G LTE στο Mall πριν λίγες μέρες που είχαν παρουσίαση και πάει ΣΦΑΙΡΑ!! :ye30:

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε ... τώρα η ζημιά έχει ήδη γίνει!!!! Το κινητό στο λινκ που μου παραθέτεις αν προσέξεις λέει τους κωδικούς από συγκεκριμένες χώρες που παρέχει το lte, για την Ελλάδα υπάρχει το HSPA+ που είναι σφεντόνα πάλι αλλά όχι εκεί που μπορεί να φτάσει το
LTE ... ΑΛΛΑ το κινητό είναι σε άλλο πλανήτη ...θεριό λέμε...
Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2(!!!!!)

taksidiotis
10-12-2012, 21:23
Δεν θα έπαιρνα ποτε το lte για το lte,θα το έπαιρνα για την 2gb ram,όμως αυτη την στιγμη δεν αξίζει να δώσει καποιος 130 ευρω διάφορα για να πάρει το lte απο την στιγμη που και με το απλο s3 κανει καποιος την δουλειά του.κι άλλωστε,τι lte και πίπες...εδω καλα καλα 3G δεν πιανουμε


Sent from my Sexy iPad-64gb 4g using Tapatalk