PDA

View Full Version : Σχετικά με τις πολιτικές αντιπαραθέσεις!


ΙoannisPanagiotidis
28-09-2012, 15:21
.... ρε παιδες...στο δρομο περπαταμε για αυτα μιλαμε .... τη τηλεοραση ανοιγουμε αυτα ακουμε ...στο ραδιοφωνο τα ιδια ... στο γηπεδο ,στη καφετερια ,στο καθρεπτη ,στη τουαλετα!..παντου!
...δεν μπορουμε να μπουμε σε ενα μοτο φορουμ και να ξεχαστουμε λιγο μιλωντας για μοτοσυκλετες , λαστιχα και γκάζια!...ετσι για αλλαγη!


...διακινδυνεύω να παρεξηγηθω για το ηφος μου και φυσικα ξερω οτι οποιος δεν του αρεσει δεν ανοιγει τα off-topic και το θεμα ληγει ...αλλα καθε φορα που κανω μια ανανέωση ...χανομαι ψαχνοντας αναμεσα στα πολιτικα θεματα να βρω κατι για μοτοσυκλετες!


... ξερω οτι η πατριδα περναει δυσκολες και εγω θα πρεπε να ημουν ο τελευταιος που θα μιλησει καθοτι προς το παρων ζω ακομα στο εξωτερικο ...αλλα σκεφτείτε το λιγο ....


σε τι μας βοηθαει να αντιπαραθετόμαστε καθημερινά σε πολιτικα θεματα ..ακομα και εδω μεσα ...


παντα εντελως φιλικα!

Arkas
28-09-2012, 15:25
Έτσι είναι βρε Γιάννο !
Τί να κάνουμε όμως,
η επικαιρότητα μας καίει όλους !
Γιατί καλές οι μοτοβόλτες,
όταν σε τσούζει όμως η βενζίνη ...

Arkas
28-09-2012, 15:30
Έτσι είναι βρε Γιάννο !
Τί να κάνουμε όμως,
η επικαιρότητα μας καίει όλους !
Γιατί καλές οι μοτοβόλτες,
όταν σε τσούζει όμως η βενζίνη ...


Συναινετικό πνεύμα χρειάζεται,
χαμηλούς τόνους
και ανοιχτά αυτιά για να ακούμε κιόλας
και όχι μόνον να "κραυγάζουμε" για τις απόψεις μας !

.

commander
28-09-2012, 15:31
Ελα μου ντε...........ήμαρτον ποία ρε...ολονών το αίμα βράζει δεν μπορούμε να κρατήσουμε το φορά μακριά απο αυτούς τούς διαπληκτισμους .....?????







Κάθε φορά που θα ξυπνήσει κάποιος κάπως θα έχουμε και ενα κούλο θέμα......

ΙoannisPanagiotidis
28-09-2012, 15:32
... αδελφε Αρκα το ειπα και παραπανω...θα ημουν ο τελευταιος που θα εγραφα τετοιο παραπονο ...απλα δεν το γραφω απο αναισθησία γιατι ειμαι εκτος και δεν με αγγιζει αμμεσα η δοκιμασια που περναει καποιος που ζει στην Ελλαδα ...αλλα απο ευαισθησια βλεποντας μια τοσο μεγαλη και ομορφη παρεα με κοινο παρονομαστη την αγαπη για τη μοτοσυκλετα να μαλωνει στην κυριολεξια και να χαλανε καρδουλες καθημερινα ...για ασυμφωνιες πολιτικου χαρακτηρα!

....πιστευω οτι ειναι κατι που σκαβει κατω απ τα θεμελια αυτου του χωρου και σε βαθος χρονου καταστρεφει και ροκανιζει τα θεμελια ...που εσυ περισσότερο ξερεις τη δουλια ηθελε για να χτιστεί!

... ευχομαι να διαψευτω!

Arkas
28-09-2012, 15:37
Γιάννη μου, η ανάγκη για εκτόνωση όλων μας είναι απερίγραπτη ! :( :( :(
Λίγο υπομονή
και ανεβάζω σε λίγο θεματάκι
που και εκτόνωση θα μας προσφέρει :D
και αδρεναλίνη θα γεμίσουμε :rolleyes:
και μέσα στο πνεύμα σου θα είναι !!! :ye02:

NLS
28-09-2012, 15:48
να ευχόμαστε πάντα να είμαστε από την safe μεριά γιατί υπάρχουν άνθρωποι που ΠΕΙΝΑΝΕ και εμείς κάνουμε θέμα με το ξύλο τον ΜΑΤ ή με το αν πρέπει να γράφονται τέτοια θέματα

ΙoannisPanagiotidis
28-09-2012, 17:47
δυστυχως δεν γινομαι κατανοητός .... αλλο θελω να πω φιλε! ..καπου δεν μπορεις να καταλαβεις που θελω να το παω!


...αν πεινανε ανθρωποι θα επρεπε στη εχθεσινη απεργια να κατεβαιναν στο δρομο 2 εκατομμυρια τουλαχιστον Ελληνες και να παραμιλουσαν ζωντανοι και νεκροι κατα μηκος και πλατος αυτου του πλανητη!

.. με το να μαλωνεις με τον μεχρι εχθες συντροχο , συμφοριτη, ισως στο μελλον συνταξιδιωτη μοτοσυκλετιστη ...... καθημερινα .... για τα πολιτικα σου πιστευω ... νομιζω δεν σε οφελει και σαν μελος αυτου του moto-ιντερνετικου χωρου ... και σαν πολιτη αυτης της χωρας! Αν και φαινεται οτι απευθηνομαι σε σενα προσωπικα δεν μιλαω για σενα ...αναφερομαι σε ολους που δεν καταλαβαινουν αυτη τη παγιδα ...εγω προσπαθω να μην το κανω!



...δεν θα γινει εδω μεσα η ανατροπη για να αλλαξουν τα πραγματα σε αυτη τη χωρα ... ουτε θα χορτασει καποιος πεινασμένος αν θα μαλωσουμε πισω απ πληκτρολογια εδω μεσα για το μελλον της Χρυσης Αυγης ή για το αν ειναι Εβραιος ο Γιωργακης...

... η μαχη ειναι εκει εξω! σωμα με σωμα.

Εδω μπαινεις για ξεκαρφωμα....να ηρεμησεις ...να ασχολειθεις με κατι που σε φτιαχνει ...σου αρεσει ...σου ανεβαζει τη διαθεση!


...τελος παντων .... κραταω οτι προσπαθησα να επισημανω κατι που ενω φαινεται φυσιολογικο εν μεσω κρισης αντιθετως εχω διαπιστώσει στο τελος καταληγει παντα σε τσαμπουκα και χαλαει καρδιες,μας διαμελίζει αντι να μας ενωσει και μας δινει λογους για να διαχωριζομαστε !

... δεν θα δεχτω φυσικα οτι δειχνω ψυχραιμος γιατι απλα ειμαι safe και οτι μιλαω εκ του ασφαλους ...αλλα δεν θελω να το μεγαλοποιησω αλλο ... εγω μια προταση εκανα!

.... peace!

klagenfurt
28-09-2012, 18:13
...αν πεινανε ανθρωποι θα επρεπε στη εχθεσινη απεργια να κατεβαιναν στο δρομο 2 εκατομμυρια τουλαχιστον Ελληνες και να παραμιλουσαν ζωντανοι και νεκροι κατα μηκος και πλατος αυτου του πλανητη!


...
και ομως δεν κατεβηκαν...
επειδη στις καφετεριες του κορυδαλλου ηταν παρκαρισμενες 10δες μοτο και smart και δεν εβρισκες τραπεζι να καθησεις, παρ'ολο που ο καφες κοστιζει 4 ευρω...
επειδη ο Σκλαβενιτης δεν θα μειωσει μισθους(ευτυχως), επειδη εχει αυξηση τζιρου 8%...
και βγαινουν ολοι ,που δεν εχουν λεφτα, με τα καροτσια ξεχειλισμενα απο χρησιμα και αχρηστα πραγματα...

τελικα , μου φαινεται , εγω δεν εχω λεφτα...(που σκεφτομαι αν μπορω να πιω μια μπυρα στις συναντησεις της τεταρτης...)
οι αλλοι εχουν...

παντως , εγω ,Γιαννη,
συμφωνω με τις αποψεις σου
και εγω δεν θαθελα να ανοιγω το φορουμ και να νομιζω οτι βλεπω τα "παραθυρα" του MEGA...

vpentza
28-09-2012, 19:03
Όσο δεν υπάρχει "γραμμή" από τους υπεύθυνους για το τί πρέπει (ή δεν πρέπει) να γραφεται σε αυτό το forum, σε καλώ να κάνεις αυτό στο οποίο με έχουν πολλάκις εγκαλέσει και εν τέλει εγώ τηρώ : διάβαζε μόνο ό,τι σου κάνει κλικ και ταιριάζει στις αναζητήσεις σου, αφήνοντας τους λοιπούς να αναλώνονται σε συζητήσεις επί συζητήσεων για διάφορα θεματα.
Παράλληλα σκέψου ότι καβαλάμε κινητήρες τετράχρονους που η αρχική ιδέα υλοποίησής του είναι άνω των εκατό ετών και η μοναδική τους εξέλιξη έχει να κάνει με περιφερειακές μηχανολογικές βελτιώσεις και χρώματα στα πλαστικά κουστούμια..... Δεν μιλάμε για διαστημική τεχνολογία που εξελίσσεται ίσως κάθε μέρα και συνεχώς προκύπτουν προβληματισμοί για κουβέντα...
Έχουμε μιλήσει τόσο πολύ πχ για τα λάδια , που μετά από τόσα γιγαμπάιτς κειμένων και ανάλυσης φτάνω να υποστηρίζω αυτό που πρόσφατα κάποιος έγραψε οτι, αν κουβεντιάζαμε τόσο πολύ για τα λάδια φαγητού, θα ζούσαμε 150 χρόνια.....
Δεν ειναι κακό κατά τη γνώμη μου να κουβεντιάζεις και για άλλα θέματα εφόσον μας το επιτρέπουν ενώ παράλληλα κρατάμε μεταξύ μας τους βασικούς κανόνες ευγένειας....:)

GeorgeP
28-09-2012, 20:34
...αν πεινανε ανθρωποι θα επρεπε στη εχθεσινη απεργια να κατεβαιναν στο δρομο 2 εκατομμυρια τουλαχιστον Ελληνες και να παραμιλουσαν ζωντανοι και νεκροι κατα μηκος και πλατος αυτου του πλανητη!


...
και ομως δεν κατεβηκαν...
επειδη στις καφετεριες του κορυδαλλου ηταν παρκαρισμενες 10δες μοτο και smart και δεν εβρισκες τραπεζι να καθησεις, παρ'ολο που ο καφες κοστιζει 4 ευρω...
επειδη ο Σκλαβενιτης δεν θα μειωσει μισθους(ευτυχως), επειδη εχει αυξηση τζιρου 8%...
και βγαινουν ολοι ,που δεν εχουν λεφτα, με τα καροτσια ξεχειλισμενα απο χρησιμα και αχρηστα πραγματα...

τελικα , μου φαινεται , εγω δεν εχω λεφτα...(που σκεφτομαι αν μπορω να πιω μια μπυρα στις συναντησεις της τεταρτης...)
οι αλλοι εχουν...

παντως , εγω ,Γιαννη,
συμφωνω με τις αποψεις σου
και εγω δεν θαθελα να ανοιγω το φορουμ και να νομιζω οτι βλεπω τα "παραθυρα" του MEGA...

spam
μα ποιος τα ελεγε αυτα...ποιος να δεις ποιος........πριν λιγο καιρο ντε......το ονομα του μου διαφευγει του μπαγασα αλλα θα τον θυμηθω.....:)
end of spam

ortho
29-09-2012, 14:33
Γιάννη καλημέρα στο Solingen!

Εχεις και δίκιο κι άδικο..... κάποιες φορές οι συζητήσεις εκτρέπονται και παρεκτρέπονται κι είναι λογικό μιά κι ο καθένας μας έχει τις απόψεις του και τον τρόπο του να τις παρουσιάζει.
Η πολιτική - καλύτερα η μη πολιτική- των τελευταίων χρόνων έχει ρημάξει τη ζωή μας κι είναι αυτή που καθορίζει την πορεία της.

Εχεις άδικο, διότι υπό αυτή την έννοια δε θα έπρεπε να υπάρχει καθόλου η ενότητα "Γενικά".

Συνδυάζοντας και τα δύο, το καλύτερο είναι να βρούμε έναν τρόπο να τα γερφυρώσουμε....

Τσακωμοί διαδικτυακοί έχουν γίνει πολλοί, εχώ έχω συμμετάσχει σε αρκετούς, κάθε φορά όμως που συναντώ έναν "αντίπαλο" σε καφέ τα λέμε μιά χαρά συντροφικά!

Καλούς δρόμους να έχεις φίλε στις Autobahn!!!:)

gsmaniac
29-09-2012, 15:19
Γιάννη καλημέρα στο Solingen!

Εχεις και δίκιο κι άδικο..... κάποιες φορές οι συζητήσεις εκτρέπονται και παρεκτρέπονται κι είναι λογικό μιά κι ο καθένας μας έχει τις απόψεις του και τον τρόπο του να τις παρουσιάζει.
Η πολιτική - καλύτερα η μη πολιτική- των τελευταίων χρόνων έχει ρημάξει τη ζωή μας κι είναι αυτή που καθορίζει την πορεία της.

Εχεις άδικο, διότι υπό αυτή την έννοια δε θα έπρεπε να υπάρχει καθόλου η ενότητα "Γενικά".

Συνδυάζοντας και τα δύο, το καλύτερο είναι να βρούμε έναν τρόπο να τα γερφυρώσουμε....

Τσακωμοί διαδικτυακοί έχουν γίνει πολλοί, εχώ έχω συμμετάσχει σε αρκετούς, κάθε φορά όμως που συναντώ έναν "αντίπαλο" σε καφέ τα λέμε μιά χαρά συντροφικά!

Καλούς δρόμους να έχεις φίλε στις Autobahn!!!:)



Είναι ξεκάθαρο.....ότι τον Γιάννη, τον "χαλάνε", οι έντονες αντιπαραθέσεις και ο τρόπος που κάποιοι γράφουν
Να πω την αλήθεια......και εγώ έχω αρχίσει και "στραβωνω", όταν κάποιος ξεφεύγει και τσουβαλιαζει
Αλλα νομίζω ότι οι διαδικτυακές κουβέντες, καλό κάνουν.....κάτι σαν ψυχοθεραπεια:lo20:

ΙoannisPanagiotidis
29-09-2012, 15:49
... σωστα μιλας φιλε !...αλλα...

... ειμαι εδω και τοσα χρονια μαρτυρας της δημιουργιας μιας απιστευτης μοτο-παρεας εδω μεσα σε αυτο το χωρο και αυτο που με εκανε εντυπωση και παντα θαυμαζα ηταν το επιπεδο των συνομιλητων και τον τροπο που λυνοταν οι διαφωνιες ..... εδω ομως και λιγο καιρο παρατηρω μια εκρηξη αυτων των πολιτικων θεματων σε φιλαθλικο επιπεδο ...οπου στο τελος οι παρεκτροπές και οι ειρωνιες , απαιχουν ετη φωτος για να μιλαμε για φιλους !

...δεν κανω παρατηρηση σε κανενα !...αντιλαμβανομε οτι η πολιτικη επικαιρότητα και η κριση εχει επηρεάσει αρνητικα σε απιστευτο βαθμο την ψυχολογία και την διαθεση μας ...και φυσικο ειναι να καθρεπτιζετε και εδω μεσα απλα προτεινω .....ψυχραιμια!!!

...εχουμε λιγο ξεφυυυύγ!:)

gsmaniac
29-09-2012, 15:51
... σωστα μιλας φιλε !...αλλα...

... ειμαι εδω και τοσα χρονια μαρτυρας της δημιουργιας μιας απιστευτης μοτο-παρεας εδω μεσα σε αυτο το χωρο και αυτο που με εκανε εντυπωση και παντα θαυμαζα ηταν το επιπεδο των συνομιλητων και τον τροπο που λυνοταν οι διαφωνιες ..... εδω ομως και λιγο καιρο παρατηρω μια εκρηξη αυτων των πολιτικων θεματων σε φιλαθλικο επιπεδο ...οπου στο τελος οι παρεκτροπές και οι ειρωνιες , απαιχουν ετη φωτος για να μιλαμε για φιλους !

...δεν κανω παρατηρηση σε κανενα !...αντιλαμβανομε οτι η πολιτικη επικαιρότητα και η κριση εχει επηρεάσει αρνητικα σε απιστευτο βαθμο την ψυχολογία και την διαθεση μας ...και φυσικο ειναι να καθρεπτιζετε και εδω μεσα απλα προτεινω .....ψυχραιμια!!!

...εχουμε λιγο ξεφυυυύγ!:)

Είσαι τόσο μακριά.....αλλα τόσο κοντά μας:ye02:

ilias vara
29-09-2012, 15:59
η πολιτικη συζητηση Γιαννη δεν ειναι κακο ..,μαλλον καλο ειναι.,.,.,


η ποιλιτικοποιημενες συζητησεις και η κοματικες αντιπαραθεσεις ειναι το εκτρωμα,.,.αλλα αν προσεξεις το, 85% αυτον που περνουν μερος ειναι ατομα που ουδεμια σχεση εχουν με τον μοτοσυκλετισμο.,.,:ye33:

diomiles
29-09-2012, 16:01
Είναι ξεκάθαρο.....ότι τον Γιάννη, τον "χαλάνε", οι έντονες αντιπαραθέσεις


Δεν ¨χαλάνε¨ μόνο τον Γιάννη.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-09-2012, 16:06
... ειμαι εδω και τοσα χρονια μαρτυρας της δημιουργιας μιας απιστευτης μοτο-παρεας εδω μεσα σε αυτο το χωρο και αυτο που με εκανε εντυπωση και παντα θαυμαζα ηταν το επιπεδο των συνομιλητων και τον τροπο που λυνοταν οι διαφωνιες ..... εδω ομως και λιγο καιρο παρατηρω μια εκρηξη αυτων των πολιτικων θεματων σε φιλαθλικο επιπεδο ...οπου στο τελος οι παρεκτροπές και οι ειρωνιες , απαιχουν ετη φωτος για να μιλαμε για φιλους !

...δεν κανω παρατηρηση σε κανενα.....απλα προτεινω .....ψυχραιμια!!!
:)


Ok Γιάννη,

την παρότρυνση/πρότασή σου, θα την παραθέτουμε στα θέματα που μπορεί να "ξεφύγουν",

ελπίζοντας οι συνομιλητές να το λάβουν υπόψιν τους

και να επανέλθουν τα πνεύματα, στην προτεραία τους κατάσταση ...

Δλδ, υγιής κουβέντα μεταξύ φίλων ... όπως θα γινόταν στο σαλόνι του σπιτιού μας ...

Σαν να γινόταν η κουβέντα face to face κ όχι πίσω απ' τα άψυχα πληκτρολόγια ... ;)




.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-09-2012, 16:09
η πολιτικη συζητηση Γιαννη δεν ειναι κακο ..,μαλλον καλο ειναι.,.,.,


η ποιλιτικοποιημενες συζητησεις και η κοματικες αντιπαραθεσεις ειναι το εκτρωμα,.,.αλλα αν προσεξεις το, 85% αυτον που περνουν μερος ειναι ατομα που ουδεμια σχεση εχουν με τον μοτοσυκλετισμο.,.,:ye33:

Ok Γιάννη,

την παρότρυνση/πρότασή σου, θα την παραθέτουμε στα θέματα που μπορεί να "ξεφύγουν",

ελπίζοντας οι συνομιλητές να το λάβουν υπόψιν τους

και να επανέλθουν τα πνεύματα, στην προτεραία τους κατάσταση ...

Δλδ, υγιής κουβέντα μεταξύ φίλων ... όπως θα γινόταν στο σαλόνι του σπιτιού μας ...

Σαν να γινόταν η κουβέντα face to face κ όχι πίσω απ' τα άψυχα πληκτρολόγια ... ;)




.


Ας ελπίσουμε ότι θα ισχύσει για όλους η παραπάνω παράκληση ...

ilias vara
29-09-2012, 16:12
Ας ελπίσουμε ότι θα ισχύσει για όλους η παραπάνω παράκληση ...








ΜΑΚΑΡΙ.,.,.,

klagenfurt
29-09-2012, 16:35
Νικο,
μολις βλεπεις παρεκτροπες, θυμιζε το μας , σε παρακαλω,
γιατι, πολλες φορες το αιμα μας "βραζει"
και χρειαζεται καποιος ψυχραιμος και ουδετερος,
να μας επαναφερει στην ταξη...

napgeo
29-09-2012, 16:45
[FONT="Arial"][SIZE="3"]Σ[FONT="Arial"][SIZE="3"]Σωστή σκέψη και άποψη.
Να μην ξανά ασχοληθούμε με ξεπερασμένα κόμματα και δίκυκλα.
Διότι ως γνωστόν οι κομ#####στές και οι ακατανόμαστες έχουν ένα κοινό σημείο.
Είναι εκτός εποχής.........

NLS
30-09-2012, 01:44
Ρε παιδιά.
Αν ψάξετε να βρείτε παλιότερα posts μου θα δείτε ότι φώναζα ακριβώς το ίδιο πράγμα, ότι εδώ είναι moto forum (και συγκεκριμένα BMW GS forum κε. Νάπο) και τα άλλα θέματα λίγο πολύ δεν έχουν δουλειά και ας τα αφήσουμε σε fora "ποικίλης ύλης" ή ειδικευμένα σε ΤΕΤΟΙΑ θέματα (πχ. πολιτικά).

ΟΜΩΣ, η κατάσταση αυτή τη στιγμή στη χώρα μας και παγκοσμίως είναι τέτοια (αν δεν το έχετε καταλάβει βγάλτε το κεφάλι από τη σπηλιά), που δεν γίνεται το "εφέ" να μην ξεχυλίζει σε κάθε τομέα της ζωής μας.

Το τελευταίο μου θέμα πχ. με τα ΜΑΤ και τα ΑΜΕΑ. Όχι στο gsforum, αλλά αν μπορούσα και σε forum για συνταγές μαγειρικής θα το έβαζα. Δεν είναι εξάλλου ΠΟΛΙΤΙΚΟ, είναι θέμα που φωνάζει για αυτό που συμβαίνει γύρω μας.

Από εκεί και πέρα και εγώ εδώ μέσα θέλω να μπαίνω να χαλαρώνω και να διαβάζω/γράφω και δυο βλακείες (ξέρετε πως το λέω) για την ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ. Ως διέξοδο.

Αλλά οκ. Ζωντανοί άνθρωποι είμαστε.

napgeo
30-09-2012, 01:55
Ρε παιδιά.
Αν ψάξετε να βρείτε παλιότερα posts μου θα δείτε ότι φώναζα ακριβώς το ίδιο πράγμα, ότι εδώ είναι moto forum (και συγκεκριμένα BMW GS forum κε. Νάπο) και τα άλλα θέματα λίγο πολύ δεν έχουν δουλειά και ας τα αφήσουμε σε fora "ποικίλης ύλης" ή ειδικευμένα σε ΤΕΤΟΙΑ θέματα (πχ. πολιτικά).

ΟΜΩΣ, η κατάσταση αυτή τη στιγμή στη χώρα μας και παγκοσμίως είναι τέτοια (αν δεν το έχετε καταλάβει βγάλτε το κεφάλι από τη σπηλιά), που δεν γίνεται το "εφέ" να μην ξεχυλίζει σε κάθε τομέα της ζωής μας.

Το τελευταίο μου θέμα πχ. με τα ΜΑΤ και τα ΑΜΕΑ. Όχι στο gsforum, αλλά αν μπορούσα και σε forum για συνταγές μαγειρικής θα το έβαζα. Δεν είναι εξάλλου ΠΟΛΙΤΙΚΟ, είναι θέμα που φωνάζει για αυτό που συμβαίνει γύρω μας.

Από εκεί και πέρα και εγώ εδώ μέσα θέλω να μπαίνω να χαλαρώνω και να διαβάζω/γράφω και δυο βλακείες (ξέρετε πως το λέω) για την ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ. Ως διέξοδο.

Αλλά οκ. Ζωντανοί άνθρωποι είμαστε.

Συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχει η δυνατότητα στους διαχειριστές να διαγράψουν όσους δεν συμφωνούν με τις απόψεις σας. Το είπε εξάλλου και Αμερικανός Πρόεδρος. Όποιος δεν είναι μαζί μας είναι εναντίον μας. .............

jmar
30-09-2012, 08:34
η πολιτικη συζητηση Γιαννη δεν ειναι κακο ..,μαλλον καλο ειναι.,.,.,


η ποιλιτικοποιημενες συζητησεις και η κοματικες αντιπαραθεσεις ειναι το εκτρωμα,.,.αλλα αν προσεξεις το, 85% αυτον που περνουν μερος ειναι ατομα που ουδεμια σχεση εχουν με τον μοτοσυκλετισμο.,.,:ye33:

Ok Γιάννη,

την παρότρυνση/πρότασή σου, θα την παραθέτουμε στα θέματα που μπορεί να "ξεφύγουν",

ελπίζοντας οι συνομιλητές να το λάβουν υπόψιν τους

και να επανέλθουν τα πνεύματα, στην προτεραία τους κατάσταση ...

Δλδ, υγιής κουβέντα μεταξύ φίλων ... όπως θα γινόταν στο σαλόνι του σπιτιού μας ...

Σαν να γινόταν η κουβέντα face to face κ όχι πίσω απ' τα άψυχα πληκτρολόγια ... ;)




.

Ας ελπίσουμε ότι θα ισχύσει για όλους η παραπάνω παράκληση ...







:re25: :ye02:

zitsos
05-10-2012, 12:54
Δεν γινετε να γυρνάμε σε όλλα την πλάτη....ακομα και οταν ενας συμφωρητης πουλάει την μηχανη του γιατι δεν εχει να πληρωση το νικη του και γράφει το παραπωνο του οτι δεν τα ΒΓΑΖΕΙ περα με την κολοπολητικη κατασταση που φτεει για το χαλι μας εμεις τη πρέπει να του ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ.........ΟΧΙ ΠΟΛΗΤΙΚΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ.......!!!:u57:
οποιος εχει εβεσθησια θα πει και την μοτοβολτα του αλλα και το προβλημα του!!! βεβαι παντα με σεβασμο και σοβατοτητα σε ολλα αυτα που μας σημβενουν!!!