PDA

View Full Version : Για ποιο λόγω είμαι εχθρός των Γερμανικών Δικύκλων


napgeo
30-09-2012, 13:22
Μα γιατί είμαι Έλληνας και σέβομαι την Ιστορία του τόπου μου και των προγόνων μου. Σαν συνεχιστής τους λοιπόν και εγώ λαμβάνω μέρος στην πολεμική συνέχεια .
‘’’Στην απαρχή της δημιουργίας, όπως περιγράφει ο Ησίοδος, οι Τιτάνες πολέμησαν εναντίον του πατρός των Ουρανού και κυρίαρχου του Σύμπαντος, για την ανατροπή της καθεστηκίας τάξεως.
Την νίκη των Τιτάνων ακολούθησαν νέοι πόλεμοι μεταξύ των θεών, η Τιτανομαχία και η Γιγαντομαχία, το τέλος των οποίων βρήκε τον Δία και τους Ολύμπιους να κυριαρχούν.


Πάνω από 4000 χρόνια αργότερα, ένας νέος πόλεμος ξεκινά στον ίδιο χώρο που, πάντα σύμφωνα με τον Ησίοδο, διαδραματίστηκαν οι θεικοί πόλεμοι, η Δικυκλομαχία.
Οι εταιρίες των εξ Ανατολών και οι βόρειες.
Οι μεν Βόρειες προτάσσουν την προβληματική τεχνολογία και αμφίρροπης αισθητικής κατασκευαστικά τεχνουργήματα η δε εξ Ανατολών την ποιότητα κατασκευής και Αξιοπιστία.
Μπεμβεδομαχία και Χοντανομαχία.
Εσείς ως νέοι Τιτάνες,(ΒMW) ξεκινάτε την ανατροπή των πιστών και αφοσιωμένων στην Ανατολίτικη τεχνολογία και εμείς ως νέοι Ουρανοί που κρατάμε τα σκήπτρα του Βασιλείου της Honda.
Ο πόλεμος σφοδρός, η έκβαση αμφίρροπη.
Ναπολέων Γεωργίου
Πιστός μέχρι στιγμής Hontakias……………..

kosta12gs
30-09-2012, 13:28
:re26:Ωστε εισαι εχθρος της γερμανικης τεχνολογιας!!!!

napgeo
30-09-2012, 13:34
:re26:Ωστε εισαι εχθρος της γερμανικης τεχνολογιας!!!!


:wo20:Εντάξει μην τα παίρνετε όλα της μετρητοίς. Βάλτε και καμιά δόση...............

JohnGS1100
30-09-2012, 13:41
Συνάδελφε μου θυμίζεις μια δήλωση ενός φαντάρου κάποτε στην Μυτηλίνη.

Υπηρεσία λοιπόν, χειμώνας κακό, κρύο της αρκούδας, λάσπη μέχρι το μέχρι το γόνατο κ μόλις γύρισα από 3ωρη έφοδο. Πάω λοιπόν να αράξω κ βλέπω ένα φωτάκι στο διοικητήριο. Μπαίνω στο διάδρομο, βλέπω είναι από το γραφείο του διοικητή. Μπα, σκέφτομαι ποιος να ναι μέσα 4 τα ξημερώματα.
Ανοίγω την πόρτα κ τι να δω :wo20:.

Τον π@υστη τον γραμματέα φαντάρο του 1ου με το φανελάκι κ το σώβρακο να κάθεται στο γραφείο κ να διορθώνει κάτι χαρτιά, να συμαζεύει κ να καθαρίζει με το αζαξ. Το airko στο φουλ, ζέστη, τηλεόραση μουσική, αρώματα φρου φρου, τεσπα φωλιά κανονική..

"Τι κάνεις εδώ βρε παλιοπ@υστάρα του λέω ??? " όχι ότι έχω τίποτα με δαύτους, αλλά μου την έδωσε που ήμουν στο κρύο 3 ώρες κ ο φαντάρος του διοικητή αραχτός με το φανελάκι δούλευε το παιδί δε λέω αλλά μέσα στα γούστα.

Κ τι μου λέει ρε ο αθεόφοβος... στον ίδιο τόνο (!) :

"Δοκιμάσατε κύριε επιλοχία ?? "

(..έχω μείνει ά-λα-λος..)

"Ε τότε μη μιλάτε !!!!!!!!" :sm7:

Για αυτό σου λέω.. δοκίμασε μια BMW κ μετά μίλα :u60:

jarhead
30-09-2012, 14:04
Συνάδελφε μου θυμίζεις μια δήλωση ενός φαντάρου κάποτε στην Μυτηλίνη.

Υπηρεσία λοιπόν, χειμώνας κακό, κρύο της αρκούδας, λάσπη μέχρι το μέχρι το γόνατο κ μόλις γύρισα από 3ωρη έφοδο. Πάω λοιπόν να αράξω κ βλέπω ένα φωτάκι στο διοικητήριο. Μπαίνω στο διάδρομο, βλέπω είναι από το γραφείο του διοικητή. Μπα, σκέφτομαι ποιος να ναι μέσα 4 τα ξημερώματα.
Ανοίγω την πόρτα κ τι να δω :wo20:.

Τον π@υστη τον γραμματέα φαντάρο του 1ου με το φανελάκι κ το σώβρακο να κάθεται στο γραφείο κ να διορθώνει κάτι χαρτιά, να συμαζεύει κ να καθαρίζει με το αζαξ. Το airko στο φουλ, ζέστη, τηλεόραση μουσική, αρώματα φρου φρου, τεσπα φωλιά κανονική..

"Τι κάνεις εδώ βρε παλιοπ@υστάρα του λέω ??? " όχι ότι έχω τίποτα με δαύτους, αλλά μου την έδωσε που ήμουν στο κρύο 3 ώρες κ ο φαντάρος του διοικητή αραχτός με το φανελάκι δούλευε το παιδί δε λέω αλλά μέσα στα γούστα.

Κ τι μου λέει ρε ο αθεόφοβος... στον ίδιο τόνο (!) :

"Δοκιμάσατε κύριε επιλοχία ?? "

(..έχω μείνει ά-λα-λος..)

"Ε τότε μη μιλάτε !!!!!!!!" :sm7:

Για αυτό σου λέω.. δοκίμασε μια BMW κ μετά μίλα :u60:

Επρεπε να τον βγαλεις εξω να το δοκιμασει κι αυτος...χαχαχα

giclas
30-09-2012, 14:08
[QUOTE=napgeo;768769]
Εσείς ως νέοι Τιτάνες,(ΒMW) ξεκινάτε την ανατροπή των πιστών και αφοσιωμένων Ανατολίτικη τεχνολογία και εμείς ως νέοι Ουρανοί που κρατάμε τα σκήπτρα του Βασιλείου της Honda.
Ναπολέων Γεωργίου


κρατα τα σκυπτρα γερα
κε ασε σε μας τα αξιοχρεα κε αξιαγαπητα !!


καλο μεσημερη Ναπο

ilias vara
30-09-2012, 14:26
Κ τι μου λέει ρε ο αθεόφοβος... στον ίδιο τόνο (!) :

"Δοκιμάσατε κύριε επιλοχία ?? "

(..έχω μείνει ά-λα-λος..)

"Ε τότε μη μιλάτε !!!!!!!!" :sm7:

Για αυτό σου λέω.. δοκίμασε μια BMW κ μετά μίλα :u60:
και τελικα ,,.,.,.δεν μας ειπες τι εγινε???????


:D:D:D






:sm7::sm7:

ntinopoulos
30-09-2012, 14:58
και τελικα ,,.,.,.δεν μας ειπες τι εγινε???????


:D:D:D






:sm7::sm7:

Δύσκολο να βγει συμπέρασμα με την πρωτη...:rolleyes:
Τωρα βρίσκεται στην 3η δοκιμή...:p
:sm7:

ortho
30-09-2012, 16:55
Σε επικήδειο μου κάνει.......:D:D:D

ΙoannisPanagiotidis
30-09-2012, 18:55
χαχα!!!...δεν παιζεσε!!!:lo19:

Ακιs
30-09-2012, 18:59
Δεν υπαρχεις λεμε ρε πατριδα......σ'ευχαριστω που υπαρχεις σε αυτο το forum......:re26::re26::re26:

jmar
30-09-2012, 19:03
[FONT=Arial]Οι μεν Βόρειες προτάσσουν την προβληματική τεχνολογία και αμφίρροπης αισθητικής κατασκευαστικά τεχνουργήματα η δε εξ Ανατολών την ποιότητα κατασκευής και Αξιοπιστία.
[SIZE=3]Μπεμβεδομαχία και Χοντανομαχία.
Εσείς ως νέοι Τιτάνες,(ΒMW) ξεκινάτε την ανατροπή των πιστών και αφοσιωμένων στην Ανατολίτικη τεχνολογία και εμείς ως νέοι Ουρανοί που κρατάμε τα σκήπτρα του Βασιλείου της Honda.
Ο πόλεμος σφοδρός, η έκβαση αμφίρροπη.
Ναπολέων Γεωργίου
Πιστός μέχρι στιγμής Hontakias……………..

:sm3: :sm7: :lo19: θεος ο Ναπο!! :re26:

napgeo
30-09-2012, 19:58
Συνάδελφε μου θυμίζεις μια δήλωση ενός


Για αυτό σου λέω.. δοκίμασε μια BMW κ μετά μίλα :u60:


Σιγά να έρθει πρώτα. Γουρούνι στα σακί λένε στο χωριό μου.
Μου έβαλαν και το μέρισμα. Η υπομονή είναι πάντα γλυκιά…………..

commander
30-09-2012, 20:16
(ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΛΑΣΠΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΣΣΕΣ) ...........:mad:....κανόνισε να σε δουμε με κατι άλλό εξόν από ΗοΝδα......:D κοινός την πουτ.............σες.....:lo19:

nikos-x
30-09-2012, 20:22
:....κανόνισε να σε δουμε με κατι άλλό εξόν από ΗοΝδα...

Μα νομίζω πως το έχει δηλώσει . . . κάτι πάει ν' αλλάξει ο σύντροφος Νάπο. :D

Ναπολέων Γεωργίου
Πιστός μέχρι στιγμής Hontakias……………..

:rolleyes: . . . :)

commander
30-09-2012, 20:39
Μα νομίζω πως το έχει δηλώσει . . . κάτι πάει ν' αλλάξει ο σύντροφος Νάπο. :D



:rolleyes: . . . :)

Καλέ μου και ευγενικε μου γίγαντα.......:D(ειδες τι ωραία το ξεκινάω έεεεε...:D......



;):D
Όλον αυτόν το καιρό ο Ναπος καλουπονι έδαφος για την αγορά τι;ς 10ετιας.......:eek:.γι αυτό εδώ και καιρό μας λέει διάφορα (μου έχει αφήσει οξαδερφος μου και εγώ επειδής είμαι καλός σαμαριτης την ξεμουδιάσω κακ κατι τέτοια κούλα).........όποτε να περιμένουμε το κάστρο να πέσει ......:D

gemara
30-09-2012, 20:57
Νάπο εδώ (http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%89%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD-34/%CE%A0%CF%89%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9-bmw-r1200gs-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF-05-2007-a-27654/) είσαι. Του κουτιού, εγγυημένη από χέρι. Με όλα τα PMS περασμένα, η magnetron με λίγες ώρες και το ημερολόγιο υπογεγραμμένο από το διευθυντή. Βγαίνεις από ΝΣ και χτυπάει τον ΝΚ.
Και θα με ρωτάς ότι θες. :ye02:
:D

napgeo
30-09-2012, 21:20
Νάπο εδώ (http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%89%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CF%8E%CE%BD-34/%CE%A0%CF%89%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9-bmw-r1200gs-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF-05-2007-a-27654/) είσαι. Του κουτιού, εγγυημένη από χέρι. Με όλα τα PMS περασμένα, η magnetron με λίγες ώρες και το ημερολόγιο υπογεγραμμένο από το διευθυντή. Βγαίνεις από ΝΣ και χτυπάει τον ΝΚ.
Και θα με ρωτάς ότι θες. :ye02:
:D


Νόμιζα ότι την έχετε πωλήσει.Την τετάρτη θα πάτε στον καφέ...........

gemara
30-09-2012, 21:31
Νόμιζα ότι την έχετε πωλήσει.Την τετάρτη θα πάτε στον καφέ...........

Άμα πας και συ :D

ortho
30-09-2012, 22:23
Άμα πας και συ :D


Ο οσονούπω "προσκυνημένος":p είναι για πολλά γκάζια!:ye33:


Ετσι δεν είναι κύριε Ναπολέοντα;! Τι να σας κάνουν 100 μουλάρια!!!!!:ha16::ha16::ha16::ha16::ha16:

JohnGS1100
30-09-2012, 23:32
και τελικα ,,.,.,.δεν μας ειπες τι εγινε???????



:D:D:D






:sm7::sm7:


Τι να γίνει ..'εκανα κάτι μέρες να το ξεπεράσω, μου την έφερε ο π@ουστης. Άσε που από τότε, βλέπω φωτάκι σε διοικητήριο κ τις δίνω απο την άλλη με χιλιααααααααααα. :p

Κ δε πρόλαβα καλά καλά να συνέλθω κ να σου στην επόμενη άδεια κλείνω καμπίνα για αθήνα να ξελαμπικάρι το μάτι μου.. Καμπίνα 2κλινη κυριλέ ανεβαίνω καράβι, βρίσκω την κλινη μου, αφήνω πράματα, βγαίνω να δω πως κουνούσαν τα μαντίλια οι μυτιλινιοί (μ αρέσει αυτή η χαρμολύπη με τα ταξίδια :D), ξεκινάει το πλοίο κ μπαίνω μέσα όλος χαρά κ τι να δω ... : :wo20:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.

.
.
.

.
.. η συνέχεια αύριο γιατί μόλις γύρισα από θαλασσα κ βαριέμαι :D

loulou1100gs
02-10-2012, 12:28
Εγώ πάλι είμαι εχθρός τους για τους ακόλουθους λόγους:
1.Εχει διαταραχθεί η φιλική σχέση μου με τον μηχανικό μου ο οποίος παραπονιέται ότι δεν με βλέπει
2.Μελαγχολώ διότι δεν με βάζουν στο τριπάκι αλλαγής μοντέλου ανά εξάμηνο
3.Μου τη σπάει ότι το καλοκαίρι μπορώ να ρυμουλκώ το φουσκωτό μου μέχρι τη γλύστρα
4.Εκνευρίζομαι γιατί στα ταξίδια μου δεν έχει πια ενδιαφέρον μιας και ταξιδεύω ρολλάροντας με 120 πίνοντας καφέ, διαβάζοντας εφημερίδα και καπνίζοντας ενώ αυτό πάει μόνο του.
5.Σπάζομαι όταν-χωρίς γκαράζ-καβαλάω μοτό μοντέλο '95 με καινούργια ακόμη πλαστικά και χωρίς ούτε ένα λαμπάκι καμμένο.
Οταν τη βαριέμαι, καβαλάω την Africάνα μου ή το Domie μου για καμιά κοντινή πειράζοντας τους ΚΤΜάδες βεβαίως-βεβαίως.Με τη "γριά" δεν ασχολούνται μαζί μου, ποιός ξέρει, λόγω σεβασμού στην ηλικία μου, λόγω απότομων αντανακλαστικών στα φανάρια, ακόμη δεν έχω καταλάβει.Ο καλοκάγαθος Θεός ν'αναπαύει την ψυχούλα του Soichiro που μας έμαθε τι εστί απροβλημάτιστο δίκυκλο και όσων Βαυαρών είχαν την έμπνευση να βάλουν εξαψήφια κοντέρ στα κατασκευάσματά τους.

mikochem
03-10-2012, 13:42
Μα γιατί είμαι Έλληνας και σέβομαι την Ιστορία του τόπου μου και των προγόνων μου. Σαν συνεχιστής τους λοιπόν και εγώ λαμβάνω μέρος στην πολεμική συνέχεια .
‘’’Στην απαρχή της δημιουργίας, όπως περιγράφει ο Ησίοδος, οι Τιτάνες πολέμησαν εναντίον του πατρός των Ουρανού και κυρίαρχου του Σύμπαντος, για την ανατροπή της καθεστηκίας τάξεως.
Την νίκη των Τιτάνων ακολούθησαν νέοι πόλεμοι μεταξύ των θεών, η Τιτανομαχία και η Γιγαντομαχία, το τέλος των οποίων βρήκε τον Δία και τους Ολύμπιους να κυριαρχούν.


Πάνω από 4000 χρόνια αργότερα, ένας νέος πόλεμος ξεκινά στον ίδιο χώρο που, πάντα σύμφωνα με τον Ησίοδο, διαδραματίστηκαν οι θεικοί πόλεμοι, η Δικυκλομαχία.
Οι εταιρίες των εξ Ανατολών και οι βόρειες.
Οι μεν Βόρειες προτάσσουν την προβληματική τεχνολογία και αμφίρροπης αισθητικής κατασκευαστικά τεχνουργήματα η δε εξ Ανατολών την ποιότητα κατασκευής και Αξιοπιστία.
Μπεμβεδομαχία και Χοντανομαχία.
Εσείς ως νέοι Τιτάνες,(ΒMW) ξεκινάτε την ανατροπή των πιστών και αφοσιωμένων στην Ανατολίτικη τεχνολογία και εμείς ως νέοι Ουρανοί που κρατάμε τα σκήπτρα του Βασιλείου της Honda.
Ο πόλεμος σφοδρός, η έκβαση αμφίρροπη.
Ναπολέων Γεωργίου
Πιστός μέχρι στιγμής Hontakias……………..

Έχεις κανά φίλο που να είναι χοντρός, κοντός ή άσχημος?

Πας κάθε μέρα και του το θυμίζεις και του λες:

"Πω πω ρε φίλε πως είσαι έτσι?"

Έστω ότι έχεις δίκιο και τα μηχανάκια μας είναι όχι μόνο χειρότερα από τα ιαπωνικά αλλά και απο τα κινέζικα είναι πολιτικώς ορθό να μας το θυμίζεις κάθε μέρα και σε κάθε περίσταση??? :ye33:

Sakis
03-10-2012, 14:05
:wo20:Εντάξει μην τα παίρνετε όλα της μετρητοίς. Βάλτε και καμιά δόση...............


φατσούλες

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
:lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19:


να σε καταλαβαίνει ο κόσμος Ναπούλη μου:ye33: