PDA

View Full Version : Γιατι η 'ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ' δεν εμφανιζει σωστα τα αποτελεσματα?


cover
08-10-2012, 13:01
Καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα.

Δεν ειναι λιγες οι φορες που εχω χρησημοποιησει την αναζητηση του φορουμ προκειμενου να βρω πληροφοριες ή να μην χρειαστει να ανοιξω διπλο θεμα (ακομα και για αυτην την ερωτηση που γραφω τωρα εψαξα αλλα...).
Το προβλήμα ειναι οτι οποιον τροπο και να χρησημοποιησω τα αποτελεσματα ειναι παντα μα παντα μπερδεμενα και ανακατεμενα. Τι ψαξω στον τιτλο τι ψαξω στο θεμα δεν υπαρχει κανενα φιλτραρισμα. Ψαχνω για παραδειγμα 'καπακι βαλβιδων' μονο στον τιτλο και εμφανιζονται αραδες θεματων τελειως ασχετων απο την αναζητηση μου.

Δεν θα επρεπε να εμφανιζε οσα θεματα εχουν στον τιτλο τους ΄καπακι βαλβιδων' και απο εκει και περα τιποτα αλλο? Εχω βαλει με μικρα, με κεφαλαια, με τονους, χωρις τονους...
Κανω κατι εγω λαθος?

Σας ευχαριστω,
Πανος

christar
08-10-2012, 13:45
Αναζητηση -> Εξελιγμενη αναζητηση (τελευταια επιλογη στο menu)-> Αναζητηση μονο τιτλων (κατω ακριβως απο εκει που γραφεις το κειμενο που ζητας)

cover
08-10-2012, 13:48
Χρηστο και φυσικα το εχω κανει και ετσι..
Δεν εμφανιζει, τουλαχιστον σε μενα, τιποτα σχετικο!!!
Δυστυχως!

gepol
08-10-2012, 15:15
Νομίζω ότι είναι γενικώς πρόβλημα του vbulletin. Οταν δεν είναι σε γλώσσα με λατινικά έχει πρόβλημα στην αναζήτηση. Το συναντώ σε όλα μα όλα τα φορουμ που είναι στημένα σε vbulletin...

victor68
08-10-2012, 16:13
Το συναντώ σε όλα μα όλα τα φορουμ που είναι στημένα σε vbulletin...


:cr13::ye31::ye31::ye31: