PDA

View Full Version : Οι Δρόμοι της Ελιάς


leonidas
20-06-2009, 10:14
Το Πολιτιστικό Οδοιπορικό «Δρόμοι της Ελιάς 2008» είναι μια ελληνική πρωτοβουλία που συμμετείχαν 83 άνθρωποι που ακολούθησαν τα ίχνη δύο μεγάλων πολιτισμών, πρώτα των Δρόμων της Ελιάς και στη συνέχεια των Δρόμων του Μεταξιού. Συνολικά, συμμετείχαν 51 μοτοσικλετιστές, επιστήμονες, εκπρόσωποι φορέων, δημοσιογράφοι, καλλιτέχνες, τεχνικό προσωπικό υποστήριξης, κ.α

Μπορείτε να το παρακολουθήσετε σήμερα Σάββατο στις 13:00 στον ΣΚΑΙ


επίσημο site : http://www.olivetreeroute.gr/greek.htm

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-06-2009, 06:16
Στην "εξόρμηση",

συμμετείχε μέλος του φόρουμ μας,

κ μάλιστα, ήταν ακριβώς πίσω απ' τον αδικοχαμένο αναβάτη,

κ είδε όοοοοολο το "έργο" να εκτυλίσσεται μπροστά του .....

Μετά φυσικά απ' αυτό που είδε,

επέστρεψε Ελλάδα,

χωρίς ν' ακολουθήσει την αποστολή ....:(:(:(





.

emix
21-06-2009, 13:20
Εγω λυπαμαι πραγματικα που παρ ολο που σκοτωθηκε ανθρωπος συνεχισαν το ταξιδι, τα βιντεοσκοπησαν ολα και τα προβαλουν τωρα στην τηλεοραση. Το μυαλο τους το εχουν πως να βγαλουν χρηματα, παρ ολο που σκοτωθηκε ενας ανθρωπος.
Στο ολο project, πρεπει να εχει πεσει τρελη κονόμα, που λενε λαικα.

S.T
21-06-2009, 18:05
Εγω λυπαμαι πραγματικα που παρ ολο που σκοτωθηκε ανθρωπος συνεχισαν το ταξιδι, τα βιντεοσκοπησαν ολα και τα προβαλουν τωρα στην τηλεοραση. Το μυαλο τους το εχουν πως να βγαλουν χρηματα, παρ ολο που σκοτωθηκε ενας ανθρωπος.
Στο ολο project, πρεπει να εχει πεσει τρελη κονόμα, που λενε λαικα.

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Ηλία.

pit
21-06-2009, 19:53
Εγω λυπαμαι πραγματικα που παρ ολο που σκοτωθηκε ανθρωπος συνεχισαν το ταξιδι, τα βιντεοσκοπησαν ολα και τα προβαλουν τωρα στην τηλεοραση. Το μυαλο τους το εχουν πως να βγαλουν χρηματα, παρ ολο που σκοτωθηκε ενας ανθρωπος.
Στο ολο project, πρεπει να εχει πεσει τρελη κονόμα, που λενε λαικα.



Πες τα Λιάκο!!!

manro
21-06-2009, 21:58
Πιστεύω οτι για το οτι συνέχισαν δεν είναι και τελείως αρνητικό.Ηταν ένα δυστύχημα.Ναι.Αλλά με το να χάλαγε όλη η αποστολή τι θαβγαινε;;;;Θα έφερναν τον άνθρωπο πίσω;;;;;Όλοι που είχαν συμετοχή είχαν χαλάσει χρόνο και χρήμα μέχρι να πάνε μέχρι το τέλος.

georgekostas
21-06-2009, 22:14
Πιστεύω οτι για το οτι συνέχισαν δεν είναι και τελείως αρνητικό.Ηταν ένα δυστύχημα.Ναι.Αλλά με το να χάλαγε όλη η αποστολή τι θαβγαινε;;;;Θα έφερναν τον άνθρωπο πίσω;;;;;Όλοι που είχαν συμετοχή είχαν χαλάσει χρόνο και χρήμα μέχρι να πάνε μέχρι το τέλος.

Eγω παντως μετα απο κατι τετοιο δε θα ειχα διαθεση να συνεχισω.Με τι ορεξη μετα να βγεις και να διασκεδασεις.Κακως που συνεχισαν.:(:(

Arkas
22-06-2009, 01:04
Το Πολιτιστικό Οδοιπορικό «Δρόμοι της Ελιάς 2008» είναι μια ελληνική πρωτοβουλία που συμμετείχαν 83 άνθρωποι που ακολούθησαν τα ίχνη δύο μεγάλων πολιτισμών, πρώτα των Δρόμων της Ελιάς και στη συνέχεια των Δρόμων του Μεταξιού. Συνολικά, συμμετείχαν 51 μοτοσικλετιστές, επιστήμονες, εκπρόσωποι φορέων, δημοσιογράφοι, καλλιτέχνες, τεχνικό προσωπικό υποστήριξης, κ.α

Μπορείτε να το παρακολουθήσετε σήμερα Σάββατο στις 13:00 στον ΣΚΑΙ


επίσημο site : http://www.olivetreeroute.gr/greek.htm
Σε ευχαριστούμε Λεώ!

PortoLeone
22-06-2009, 01:31
Το Πολιτιστικό Οδοιπορικό «Δρόμοι της Ελιάς 2008» είναι μια ελληνική πρωτοβουλία που συμμετείχαν 83 άνθρωποι που ακολούθησαν τα ίχνη δύο μεγάλων πολιτισμών, πρώτα των Δρόμων της Ελιάς και στη συνέχεια των Δρόμων του Μεταξιού. Συνολικά, συμμετείχαν 51 μοτοσικλετιστές, επιστήμονες, εκπρόσωποι φορέων, δημοσιογράφοι, καλλιτέχνες, τεχνικό προσωπικό υποστήριξης, κ.α

Μπορείτε να το παρακολουθήσετε σήμερα Σάββατο στις 13:00 στον ΣΚΑΙ


επίσημο site : http://www.olivetreeroute.gr/greek.htm



Ωραίο ποστ.Μπράβο Λεωνίδα.Ελπίζουμε κιόλας στο επόμενο ταξίδι οι κ.κ Κινέζοι να ανοίξουν τα σύνορα και το ταξίδι να είναι αναίμακτο!!!;)

manro
22-06-2009, 01:56
Eγω παντως μετα απο κατι τετοιο δε θα ειχα διαθεση να συνεχισω.Με τι ορεξη μετα να βγεις και να διασκεδασεις.Κακως που συνεχισαν.:(:(


Μα νομίζω πως δεν πήγαν για διασκέδαση αλλά για να διασχίσουν τη Ρωσία μέχρι την Κίνα.Με πολύ κόπο και ιδρώτα.Αυτός ήταν ο σκοπός.Εγώ δεν είπα να χορεύουν.:hmmm:Αλλά και οι αποστολές δεν διαλύονται από τη μία στιγμη στην άλλη.(γνώμη μου)

Arkas
22-06-2009, 13:23
Μα νομίζω πως δεν πήγαν για διασκέδαση αλλά για να διασχίσουν τη Ρωσία μέχρι την Κίνα.Με πολύ κόπο και ιδρώτα.Αυτός ήταν ο σκοπός.Εγώ δεν είπα να χορεύουν.:hmmm:Αλλά και οι αποστολές δεν διαλύονται από τη μία στιγμη στην άλλη.(γνώμη μου)
:sm8:

georgekostas
22-06-2009, 14:32
Εγώ δεν είπα να χορεύουν....

Ουτε εγω εννοουσα να χορεψουν και η οδηγηση ομως καποιες φορες μπορει να θεωρηθει διασκεδαση...

mariosich
22-06-2009, 15:50
Ρε παιδιά αν προσέξετε λίγο τη διαδρομή που έκαναν τόσοι "άγνωστοι" οδηγικά, και το πώς πήγαιναν σαν μπουλούκι κάποιες φορές, λογικό είναι να γίνει η στραβή! Μιλάμε για 83 άτομα, ούτε Λουτράκι δεν θα πήγαινα με τέτοια στραβά που είδα!

Αφηναν να μπαίνουν ανάμεσα τουτού, δεν κρατούσαν αποστάσεις ασφαλείας και δεν έπαιζαν μοτοσυκλέτες για να κρατούν ανάμεσα από τον 'οδηγό' και τη "σκούπα" τις ίδιες-σωστές αποστάσεις μεταξύ των μοτοσυκλετών... και όλα αυτά μεταξύ πολλών αγνώστων οδηγών!

Οσο για το κανάλι, έπαιξε και κέρδισε... Λεφτά είναι, και είναι πολλά! Ούτε οι διοργανωτές δεν θα ήθελαν να τα χάσουν αλλά ούτε και ο σταθμός...

VARAKO
22-06-2009, 20:41
Στο ολο project, πρεπει να εχει πεσει τρελη κονόμα, που λενε λαικα.

Τι σχέση έχει η κονόμα με την αποστολή ;;;;
Όποιος θέλει ακολουθεί.
Κάνε και εσύ ή εγώ μια ιδια τεράστια οργάνωση και διοργάνωση για να κονομήσης όπως λες και να κονομήσω.:o
Μην τα ισοπεδώνομε ολα κάτω από το σεντόνι της κονομισιάς ....:cool:

drdm12345
03-07-2009, 09:41
Από πλευράς μου χάρηκα που συνεχίστηκε το οδειπορικό μιας και προσωπικά είχε αξία το ταξίδι και το νόημα αυτού. Βέβαια όλα πλέον δε γίνονται για τα ιδεώδη αλλά για τα χρήματα.. Πάντως η συνέχεια του ταξιδιού ήταν και ένας φόρος τιμής στον αδικοχαμένο αναβάτη..

vp_68
03-07-2009, 11:05
Κι εγώ πιστεύω οτι για τους περισσότερους που πήγαν δεν ήταν μια εκδρομή αλλά μια αποστολή.
Δυστυχώς στις περισσότερες αποστολές υπάρχουν και απώλειες και επειδή είδα κι ένα μέρος του ταξιδιού στην τηλεόραση, συμφωνώ με τον φίλο mariosich οτι πηγαίναν σαν μπουλούκι και οχι οργανωμένα. Πιστεύω όμως οτι σωστά συνέχισαν προς τιμή του νεκρού, ο οποίος ήθελε να ολοκληρώσει αυτήν την αποστολή

Arkas
03-07-2009, 12:04
Από πλευράς μου χάρηκα που συνεχίστηκε το οδειπορικό μιας και προσωπικά είχε αξία το ταξίδι και το νόημα αυτού. Βέβαια όλα πλέον δε γίνονται για τα ιδεώδη αλλά για τα χρήματα.. Πάντως η συνέχεια του ταξιδιού ήταν και ένας φόρος τιμής στον αδικοχαμένο αναβάτη..
:sm8:

melpo
08-07-2009, 16:25
Παρακάλα να έχεις ένα καλό ταξίδι, που έχεις οικογένεια να αγωνιά για σένα, και άσε τα των άλλων. Ομαδικά ή προσωπικά, όλα έχουν έναν λόγο να γίνονται. Και το αναπάντεχο κακό είναι πάντα κάτι που παραμονεύει. Ξέρεις τι ψυχική δύναμη θέλει μετά από τέτοιο γεγονός να συνεχίσεις? Πόσοι σκέφτηκαν να αποχωρήσουν? Το υπόλοιπο ταξίδι θα το έκανες κ εσύ προς τιμή του ίσως. Καλό και ασφαλές ταξίδι σου εύχομαι να έχεις! Μόνο με καλά! Και να καμαρώσεις τον γιό σου να διακρίνεται!!! Και μην ξεχνάς, όπως εσύ υποθέτεις και κρίνεις, μπορούν και οι άλλοι να το κάνουν για σένα...