PDA

View Full Version : Αντιπρόσωπος της Rukka


apostolosb
15-10-2012, 11:49
Καλημέρα παιδιά.

Επειδή έδιωξα τον προηγούμενο εξοπλισμό λόγω του ότι έπεσα σε νούμερο κατέληξα τελικά σε Rukka.

Ήθελα από καιρό να πάρω Rukka και τώρα είναι ευκαιρία μιας κι έφυγε όλος ο προηγούμενος εξοπλισμός.

Έχω διαβάσει για την απίστευτη τεχνολογία,τεχνογνωσία,ποιότητα που έχουν και θέλω να κλείσω έναν καλό τουριστάδικο εξοπλισμό.

Γνωρίζουμε αν υπάρχει αντιπρόσωπος στην Αθήνα-Θεσσαλονίκη?


Τα είχε η Makan στην Αθήνα που φέρνει τα αξεσουάρ της Touratech για BMW αλλά εχω την εντύπωση χωρίς να έχω τηλεφωνήσει ότι δεν τα φερνει πλέον.

Απλά δεν ξέρω την φόρμα τους γι'αυτό διστάζω να πάρω μέσω νετ.Φορούσα πάντα Dainese και δεν ξέρω πως θα κάτσουν.


Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Maggellanos
15-10-2012, 11:53
Δυστυχως φιλε μου,επισημη αντιπροσωπεια στην Ελλαδα δεν υπαρχει!

Οτι κανεις μονο μεσω διαδικτυου...Εχε υποψην σου ομως οτι τα ρουχα τους ειναι φτιαγμενα στα προτυπα των Βορειων λαων...Μεγαλοι σωματοτυποι...;)

apostolosb
15-10-2012, 12:00
Αυτό ακριβώς με προβληματίζει γι'αυτό θέλω να τα δοκιμάσω.

Ενημερώθηκα ότι τα φέρνει το δίτροχο στην Πάτρα.θα τον πάρω το απόγευμα και θα σας ενημερώσω.

Πάντως από τις φωτό και από ξένα φορα που διαβάζω είναι σε άλλο επίπεδο.

xurxes
15-10-2012, 14:16
καταπληκτικά ρούχα...:ye02:

δυστυχώς, απ ότι ξέρω, μονό μεσώ internet;)

apostolosb
15-10-2012, 15:44
Μίλησα με 2τροχο παιδιά και τα φέρνει, με παραγγελία εννοείται.

Δεν έχει καθόλου στοκ μαγαζί γιατί είναι ακριβά αλλά σε περίπτωση που δεν κάτσει κάποιο νούμερο η εξυπηρέτηση για την αντικατάσταση αμεσότατη.

LakisGS
15-10-2012, 19:34
Τα companero που φέρνει η makan, τα έχεις ψάξει?? Κατά τη γνώμη μου είναι ότι καλύτερο από πλευράς ποιότητας. Τα έχω βάλει στο μάτι. Η επόμενη αγορά μου.

giclas
15-10-2012, 19:45
τα rukka ειναι τα καλητερα με διαφορα το μονο αρνητiκο ειναι οτι ειναι πανακρηβα κε δεν εχου την φυνετσα τον dainese

gsmaniac
15-10-2012, 20:10
Το κλίμα της Ελλάδας....αντιμετωπίζετε και με πιο φτηνά ρούχα
Γνώμη μου....:o

forester
15-10-2012, 22:16
Το κλίμα της Ελλάδας....αντιμετωπίζετε και με πιο φτηνά ρούχα
Γνώμη μου....:o
:D:D:D:D:D
Ιδέα σου είναι:p

LakisGS
15-10-2012, 22:33
Χθες κάναμε μια εκδρομούλα, Λάρισα- Καρπενήσι-Προύσος-Λίμνη Κρεμαστών. Από Λάρισα φύγαμε με ελαφριά συννεφιά, στον δρόμο λιακάδα και 22,5 βαθμούς. Στο Καρπενήσι μας έπιασε βροχή, και ανεβαίνοντας από Προυσό για λίμνη Κρεμαστών, βροχή ομίχλη και 11,5 βαθμούς. Και μιλάω για μία μονοήμερη βόλτα... Γνώμη μου είναι ότι σε αυτού του είδους τον εξοπλισμό ότι πληρώνεις πέρνεις, και δεύτερον οί στολές 3-4 σε μία, κάνουν δουλειά! Προς το παρόν έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με την cayenne pro της revit, και η επόμενη θα είναι στάνταρ η companero. Φυσικά στην companero μόνο το μπουφάν έχει πάνω από χιλιάρικο, αλλά νομίζω ότι τ' αξίζει τα λεφτά της.

kosta12gs
15-10-2012, 23:00
Χθες κάναμε μια εκδρομούλα, Λάρισα- Καρπενήσι-Προύσος-Λίμνη Κρεμαστών. Από Λάρισα φύγαμε με ελαφριά συννεφιά, στον δρόμο λιακάδα και 22,5 βαθμούς. Στο Καρπενήσι μας έπιασε βροχή, και ανεβαίνοντας από Προυσό για λίμνη Κρεμαστών, βροχή ομίχλη και 11,5 βαθμούς. Και μιλάω για μία μονοήμερη βόλτα... Γνώμη μου είναι ότι σε αυτού του είδους τον εξοπλισμό ότι πληρώνεις πέρνεις, και δεύτερον οί στολές 3-4 σε μία, κάνουν δουλειά! Προς το παρόν έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με την cayenne pro της revit, και η επόμενη θα είναι στάνταρ η companero. Φυσικά στην companero μόνο το μπουφάν έχει πάνω από χιλιάρικο, αλλά νομίζω ότι τ' αξίζει τα λεφτά της.

Προχτες περασαμε και εμεις απο εκει :)
15βαθμους στις 3-4 το μεσημερι

sent from me

apostolosb
15-10-2012, 23:22
Έτσι,είναι κι ένας εξοπλισμός τον οποίο αν τον προσέχεις λιγάκι μπορείς να τον κρατήσεις αρκετό καιρό.

Ενδεικτικές τιμές που πήρα σήμερα γύρω στα 2200 παντελόνι-μπουφάν.Συγκεριμένα τα RSTar.
Αύριο θα έχω περισσότερες γιατί του είπα να μου βγάλει τιμές για 2 εξοπλισμούς

forester
15-10-2012, 23:26
Το Μάϊο, έφυγα με κοντομάνικο και καλοκαιρινό μπουφάν από Αθήνα στις 07:30 με 20+ βαθμούς. Στις 9 στον Ελικώνα είχε 9 βαθμούς και το δαγκώσαμε...
Υπάρχει περίπτωση να είσαι στο Ελλάντα με μπουφάν 3 εποχών Από Μάϊο μέχρι Οκτώβριο;
Άμα κάνει κρυουλάκι, ε! θα κρυώσεις , τι να κάνουμε;:D:D:D

Άλλωστε ο άντρας από 2 πράγματα ξεχωρίζει...
Το ένα είναι ότι δεν εξαρτάται από τον καιρό;)

forester
15-10-2012, 23:27
Έτσι,είναι κι ένας εξοπλισμός τον οποίο αν τον προσέχεις λιγάκι μπορείς να τον κρατήσεις αρκετό καιρό.

Ενδεικτικές τιμές που πήρα σήμερα γύρω στα 2200 παντελόνι-μπουφάν.Συγκεριμένα τα RSTar.
Αύριο θα έχω περισσότερες γιατί του είπα να μου βγάλει τιμές για 2 εξοπλισμούς
:D:D:D:D


Μάλλον δεν υπάρχει κρίση:cool2::cool2::cool2:

N4pSt3R
16-10-2012, 02:29
Αποστόλη καλησπέρα!

Αν μας σε αυτά τα επίπεδα δες και το Companero που σου είπε ο Lakis το οποίο υπάρχει και σε μαύρο αν δεν σου κάτσει το κιτρινάκι αλλά σε αυτά τα λεφτά υπάρχουν πολλές επιλογές!!!

Α και αν θυμάμαι καλά ταξιδεύεις σε όλες τις εποχές!!!:D

apostolosb
16-10-2012, 02:53
Στέφανε όπως ακριβώς το είπες ταξιδεύω όλες τις εποχές και προτιμώ τον χειμώνα.Δεν ξέρω το απολαμβάνω περισσότερο.

Το είδα και το companero φανταστικό μπουφάν απλά από καιρό ήθελα να πάρω της Rukka πράγματα και λέω να κλείσω εδώ.

kotskofi
16-10-2012, 07:55
Είναι βέβαιο ότι καλύτερης ποιότητας ρούχα, και πιό ακριβά προφανώς, αξίζουν τα λεφτά τους, ειδικά αν προορίζονται για τουριστική χρήση. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί εδώ μέσα θα έχουν συναντήσει εντυπωσιακές θερμοκρασιακές και καιρικές μεταβολές στα ταξίδια τους, και εκτίμησαν ή βλαστήμισαν για τον εξοπλισμό που φορούσαν. Για τα rukka πάντως δεν γνωρίζω :D.

LakisGS
16-10-2012, 10:13
Στέφανε όπως ακριβώς το είπες ταξιδεύω όλες τις εποχές και προτιμώ τον χειμώνα.Δεν ξέρω το απολαμβάνω περισσότερο.

Το είδα και το companero φανταστικό μπουφάν απλά από καιρό ήθελα να πάρω της Rukka πράγματα και λέω να κλείσω εδώ.


+1200!! me too, bro!! ;)

Καλή επιλογή, και να τα λιώσεις στα ταξίδια!! ;):)

georged
16-10-2012, 11:27
Η Rukka είναι πολύ καλή και δημοφιλής στις σκανδιναβικές χώρες για την ποιότητα και την αντοχή στο κρύο.
Παρ' όλ' αυτά παραμένει ακριβή στη Σουηδία, γι'αυτό και οι περισσότεροι εδώ αγοράζουν είτε μια σουηδική μάρκα ονόματι "Lindstrands" ή τη γνωστή Dainese.

Σχετικά με το Companero δεν έχω άποψη αλλά νομίζω θέλει προσοχή στα μεγέθη. Στο σουηδικό touratech site βλέπω Jacket: short, normal, long. Το ίδιο και για παντελόνι.

είναι στα αγγλικά:
Touratech Nordic Webbshop - Compaero MC-klder / Compaero Herr Svart/Gr (http://shop.touratech.se/SE/Catalog/companero_mc_klader/companero_herr_svart_gra/)

MOYTPO
16-10-2012, 11:44
Θα συμφωνησω με τον μανιακο.
Εαν θες κατι καλο για χειμωνα πουλαει ενα παληκαρι τα streetguard3 της bmw. Εαν σε κανει σε μεγεθος ειναι οτι πρεπει.

Τωρα εαν εισαι αποφασισμενος να δωσεις τοσα λεφτα, καλοφορετα φιλε και μεγεια!!!!!
:re27:

squad
17-10-2012, 13:59
αυτη την ωρα στην ιεραπετρα εχει 31 βαθμους!,ουτε για rukka ειμαστε,ουτε για τιποτα εδω!:p:p

apostolosb
17-10-2012, 16:20
Και το καλό που του θέλω να κρατήσει ακόμη τους 31 έστω και λίγο παρακάτω.

Ιεράπετρα εεεε?Ήταν η γυναίκα μου αναπληρώτρια εκεί στο 2ο.Καλός φίλος ο Γιάννης με το Προποτζίδικο δίπλα από την Alpha.Nοικιάζαμε το σπίτι του.