PDA

View Full Version : Αγορά Schuberth S2


apostolosb
22-10-2012, 23:28
Καλησπέρα παιδιά!Σκέφτομαι αυτές τις μέρες να παραγγείλω από fcmoto το S2(το έχει σε καλή τιμή τιμή το άσπρο-μπλε) για την γυναίκα μου.Το προηγούμενο κράνος της ήταν το C2 και το νούμερό της 54-55.Το κεφάλι της είναι 55,2-55,3 εκεί περίπου.Δεν νομίζω ν'αλλάζει κέλυφος?

Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ν'ανέβει στο επόμενο νούμερο!

Απόψεις από κατόχους?

Έχω το S1 Carbon εδώ και 4 χρόνια και το θεωρώ ένα από τα κορυφαία κράνη.
Απλά από αυτά που διαβάζω τεχνολογικά-εργονομικά το S2 είναι τουλάχιστον 2 σκαλοπάτια πάνω.

Για μένα μάλλον θα το περιμένω σε carbon.

alfred69
01-11-2012, 16:34
Γιατί δεν την στέλνεις σε ένα μαγαζί να δοκιμάσει ακριβώς το νούμερο. Γιατί είναι δύσκολο το νούμερο για να το πουλήσεις μετά αν δεν της κάνει.:ye33:

apostolosb
01-11-2012, 18:04
Πρέπει να κατέβω Αθήνα ή ν'ανέβω Θεσσαλονίκη.

Εδώ δεν υπαρχει τίποτα απολύτως.Αυτό είναι το κακό της επαρχίας.

THANOSG
01-11-2012, 18:38
Αποστόλη πάρε ένα τηλ στο Μοτο Τσιουρής στη Λάρισα , απ΄ότι είδα έχει κράνη shuberth και ίσως έχει και καμιά προσφορά. Ακόμη και να το πάρεις απ΄έξω έλα μια βόλτα να το δοκιμάσεις για να γλυτώσεις το μπέρδεμα με τα νούμερα. Και αν έρθεις πίνουμε και καφέδάκι να γνωριστούμε πατρίδα!

apostolosb
01-11-2012, 18:41
Θάνο τον πήρα τηλέφωνο και δεν έχει,έχει μόνο παλιά μοντέλα.S2 κατόπιν παραγγελίας.

Καφεδάκι εννοείται ότι θα κανονίσουμε υπάρχει ένα ενδεχόμενο την Κυριακή να έρθω βολτίτσα.Αν είναι θα σου στείλω πμ και να επικοινωνήσουμε.το τηλ μου φαίνεται ούτως ή άλλως.