PDA

View Full Version : Πληροφοριες για ταξιδι στην Ευρωπη


georgekostas
25-06-2009, 00:14
Κανονιζουμε ενα ταξιδακι αρχες Σεπτεβρη.12 μερες,9 χωρες και λεμε να επισκεφτουμε τα εξης μερη: (ειναι και τα σημεια διανυκτερευσης επισης)
-Νις
-Βουδαπεστη
-Βιεννη
-Πραγα
-Γκραντζ
-Σενς
-Ντουμπροβνικ
Οτιδηποτε πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη για τα σημεια αυτα η για κατι ενδιαφερον κοντα σ'αυτα.Επισης για Βουδαπεστη,Βιεννη,Πραγα ποιες ειναι οι πιο αξιοσημειωτες τοποθεσιες.Ευχαριστω παιδες.

http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/dubrovnik.jpg

Arkas
25-06-2009, 13:43
Με το καλό Γιώργο!!!

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
25-06-2009, 15:40
Γιώργο με το καλό.

Ξαίρω κάτι καλά μέρη στα Γιάννενα.Να στα πω?:sm7:

georgekostas
25-06-2009, 15:45
Γιώργο με το καλό.

Ξαίρω κάτι καλά μέρη στα Γιάννενα.Να στα πω?:sm7:
Μακαριε ελα εσυ απο δω και θα τα βρουμε ολα...φυσικα με το αναλογο τσιμπουσι και την απαρατητη τσιπουροποσια...(ξερεις εσυ):sm7:

AntonisKitoudis
26-06-2009, 01:47
Γιωργο εχω κανει σχεδον την ιδια διαδρομη πριν 2 χρονια μονος με την συζυγο μονο παρεα η οποια ηταν με διανυκτερευσεις η εξης
Νις
Βουδαπεστη
Βιεννη
Βενετια μετα
οδικος μεχρι την Ανκονα 500 χλμ απο λαθος συνενοηση για καραβι για Κροατια στο Σπλιτ,και κατεβενοντας προς Ελλαδα η διαδρομη πολυ δυσκολη,
να φανταστεις απο το Σπλιτ 7 η ωρα το πρωι εφτασα απο την διαδρομη που δειχνεις στις 12 η ωρα το βραδυ στο Ελ-Μπασαν
ηταν ομορφα ομως ,και θα ψαξω να βρω τις αποδειξης απο τα ξενοδοχεια οσες εχω και θα σε τηλεφωνησω

georgekostas
26-06-2009, 09:09
Γιωργο εχω κανει σχεδον την ιδια διαδρομη πριν 2 χρονια μονος με την συζυγο μονο παρεα η οποια ηταν με διανυκτερευσεις η εξης
Νις
Βουδαπεστη
Βιεννη
Βενετια μετα
οδικος μεχρι την Ανκονα 500 χλμ απο λαθος συνενοηση για καραβι για Κροατια στο Σπλιτ,και κατεβενοντας προς Ελλαδα η διαδρομη πολυ δυσκολη,
να φανταστεις απο το Σπλιτ 7 η ωρα το πρωι εφτασα απο την διαδρομη που δειχνεις στις 12 η ωρα το βραδυ στο Ελ-Μπασαν
ηταν ομορφα ομως ,και θα ψαξω να βρω τις αποδειξης απο τα ξενοδοχεια οσες εχω και θα σε τηλεφωνησω
Ευχαριστω για τις πληροφοριες Αντωνη θα τα πουμε και στο τηλεφωνο.

babisadve
03-09-2009, 00:03
Αν σε πρόλαβα δεν ξέρω. Προτείνω απο Zadar για Split και Dubrovnik να πας από παλια Ε.Ο. παραλιακή. Το έκανα. Πανέμορφη διαδρομή,ψηλη μέση ταχύτητα (80-130 άνετα), κι εγώ τουλάχιστον δεν συνάντησα Police. Καλό δρόμο.. κι εντυπώσεις...:sm7:

georgekostas
03-09-2009, 00:20
Αν σε πρόλαβα δεν ξέρω. Προτείνω απο Zadar για Split και Dubrovnik να πας από παλια Ε.Ο. παραλιακή. Το έκανα. Πανέμορφη διαδρομή,ψηλη μέση ταχύτητα (80-130 άνετα), κι εγώ τουλάχιστον δεν συνάντησα Police. Καλό δρόμο.. κι εντυπώσεις...:sm7:
Οκ θα κοιταξω αν με βολεψει να παω απο εκει.

Σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες!

Dionisis
03-09-2009, 12:42
ΠΡΟΣΟΧΗ στις μηχανες φιλε μου ειμαι παθον στην Τσεχια ............παντα σε ΚΛΕΙΣΤΟ γκαραζ οσο καλα και αν ειναι το ξενοδοχειο........καλο δρομο........;)

georgekostas
03-09-2009, 12:50
ΠΡΟΣΟΧΗ στις μηχανες φιλε μου ειμαι παθον στην Τσεχια ............παντα σε ΚΛΕΙΣΤΟ γκαραζ οσο καλα και αν ειναι το ξενοδοχειο........καλο δρομο........;)

Ευχαριστω Διονυση το εχω φροντισει αυτο το θεμα.:)