PDA

View Full Version : Μηχανόβιοι και αλληλεγγύη…


Chrislog
04-01-2013, 13:13
Καλημέρα σε όλους.
Το πρωί στο δρόμο για τη δουλεία μια ανόητη θυμήθηκε να στρίψει τη τελευταία στιγμή και με πήρε μαζί της…δε με ενόχλησε αυτό μιας και κατάφερα να ακουμπήσω κάτω τη μηχανή αρκετά μαλακά και δεν έπαθε τίποτα.

Με ενόχλησε το γεγονός ότι κανένας οδηγός , κυρίως μηχανής, δε σταμάτησε να ρωτήσει αν είμαι καλά και αν θέλω βοήθεια , να σηκώσουμε τη μηχανή κλπ

Και ερωτώ : πόσο παρτάκιες έχουμε γίνει??...ρε φίλε μπορεί να χρειαστείς κι εσύ μια μέρα τη βοήθεια μου…και συζητάμε ότι έγινε στην Αγ. Κωνσταντίνου στο Μαρούσι που περνάνε χιλιάδες μηχανές…ρε κανένας άνθρωπος πια???

Υ.γ. και μέσα σε όλα αυτά η τύπισσα να κλαίει και να τη παρηγορώ αντί να τη βρίσω!!!....σουρεάλ!!!

kornlaz
04-01-2013, 13:24
Προφανώς δεν πέρασε κανένα μέλος του φόρουμ..................:ye33:

aeriko
04-01-2013, 13:29
Καλημέρα σε όλους.
Το πρωί στο δρόμο για τη δουλεία μια ανόητη θυμήθηκε να στρίψει τη τελευταία στιγμή και με πήρε μαζί της…δε με ενόχλησε αυτό μιας και κατάφερα να ακουμπήσω κάτω τη μηχανή αρκετά μαλακά και δεν έπαθε τίποτα.

Με ενόχλησε το γεγονός ότι κανένας οδηγός , κυρίως μηχανής, δε σταμάτησε να ρωτήσει αν είμαι καλά και αν θέλω βοήθεια , να σηκώσουμε τη μηχανή κλπ

Και ερωτώ : πόσο παρτάκιες έχουμε γίνει??...ρε φίλε μπορεί να χρειαστείς κι εσύ μια μέρα τη βοήθεια μου…και συζητάμε ότι έγινε στην Αγ. Κωνσταντίνου στο Μαρούσι που περνάνε χιλιάδες μηχανές…ρε κανένας άνθρωπος πια???

Υ.γ. και μέσα σε όλα αυτά η τύπισσα να κλαίει και να τη παρηγορώ αντί να τη βρίσω!!!....σουρεάλ!!!
Φίλε να είσαι εσύ καλά, πλέον μεγάλη μερίδα μοτοσυκλετιστών είναι ανάλογη της κοινωνίας που ζούμε, κοινώς παρτάκηδες όπως αναφέρεις κι εσύ.

Capitain
04-01-2013, 14:24
Κάπως έτσι την πατησα κι εγω με έναν άντρα όμως, που δεν ειχε. Και μεγάλη διάφορα απο γυναίκα....χαχαχαχαχα! Εγω στάθηκα όρθιος κατα την πτώση, πήδηξα δηλαδη και η μηχανη σερνοταν στο προστατευτικό κυλινδρου κι εγω τον μουτζωνα...
Μα γιατι με μουτζωνετε κύριε μου λέει μετα, μια μικρή αλλαγη πορείας έκανα! Χαχαα!
Ειναι να μη χτυπήσεις βασικά, γιατι μετα δεν ειναι αστείο...

tolhs
04-01-2013, 14:27
Το βασικο ειναι που εισαι καλα.
Οσο για ανθρωπους υπαρχουν...αναμεσα μας

vaska
04-01-2013, 15:23
Μη μπερδεύετε τους μοτοσυκλετιστές με τους χρήστες δικύκλων. Το ότι από ανάγκη καβαλάς δίκυκλο δεν σε κάνει αυτόματα και μοτοσυκλετιστή. Ο μοτοσυκλετισμός είναι τρόπος ζωής.

dimitrisgsx1400
04-01-2013, 15:53
Μη μπερδεύετε τους μοτοσυκλετιστές με τους χρήστες δικύκλων. Το ότι από ανάγκη καβαλάς δίκυκλο δεν σε κάνει αυτόματα και μοτοσυκλετιστή. Ο μοτοσυκλετισμός είναι τρόπος ζωής.


:ye02:

thomas65
04-01-2013, 16:30
Δεν έχεις άδικο να παραπονιέσαι αλλά τέλος καλό όλα καλά:re26:

stefan74
04-01-2013, 16:32
Εγώ πιστεύω πως υπάρχει αλληλεγγύη.Σε 3 ώρες από την ώρα που το έγραψες το έχουν διαβάσει πάνω από 100 άτομα:wo20::ye32:

tsatsos
04-01-2013, 17:45
Μη μπερδεύετε τους μοτοσυκλετιστές με τους χρήστες δικύκλων. Το ότι από ανάγκη καβαλάς δίκυκλο δεν σε κάνει αυτόματα και μοτοσυκλετιστή. Ο μοτοσυκλετισμός είναι τρόπος ζωής.
Ετσι...:)

ortho
04-01-2013, 18:01
φίλε μη στενοχωριέσαι! δυστυχώς έτσι είναι! πριν ενάμισι χρόνο ήμασταν δύο μηχανές κάτω από λάδια και πέρασαν δεκάδες μηχανές στη Μιχαλακοπούλου μέχρι να σταματήσει ένα παληκάρι και βοήθησε να τις σηκώσουμε. Εδώ και πολλά χρόνια έχω πειστεί ότι η λέξη φιλότιμο έχει διαγραφεί οριστικά από τις αρετές της φυλής....

Δήμος
04-01-2013, 18:01
Εγώ πιστεύω πως υπάρχει αλληλεγγύη.Σε 3 ώρες από την ώρα που το έγραψες το έχουν διαβάσει πάνω από 100 άτομα:wo20::ye32:
Αυτή όμως δεν λέγεται αλληλεγγύη μοτοσυκλετιστών. Λέγεται αλληλεγγύη GSforum.-

transporter
14-01-2013, 00:07
Μας έκανε η φτώχια ακοινώνητους.Αυτό ξέρω εγώ:hmmm::u59: