PDA

View Full Version : BMW R1150GS Adventure από Αμερική


panos_funduro
14-01-2013, 22:58
Καλησπέρα

Έχω φέρει ένα R1150GS Adventure από Αμερική.
Έχει γίνει ο εκτελωνισμός αλλά δεν μπορώ να πάρω πινακίδες επειδή δεν έχει πάρει έγκριση καταλληλότητας για Ευρώπη.

Έχει κάνει κανείς κάτι αντίστοιχο για να μου εξηγήσει την διαδικασία ?
Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν πολύ χρήσιμη ;)

commander
14-01-2013, 23:20
δλδ έγκριση τύπου...... μόνο από την μαμά θα το πάρεις αυτό ΑΛΛΆ τι το θέλουν αυτό δεν καταλαβαίνω .......η μηχανή έχει αυτήν την έγκριση από την στιγμή που έχει παραδοθεί από την μαμά κατασκευάστρια εταιρία στην μαμά αντιπροσωπεία ........ Αυτο στο ζητάνε μόνο εάν το εργαλείο ,μηχάνημα, μηχανή, αμάξι τελός πάντων, ότι δεν ξανα εχει γίνει εισαγωγή ........ Μάλλον για παραπάνω λεφτά πάει ο εκτελονιστης για να στο περάσει και καλά τάχαμου τάχαμου από πίσω......

chris_arg
14-01-2013, 23:39
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝ ΨΑΡΩΝΕΙΣ.ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ BMW HELLAS ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΣ ΤΗΝ ΕΓΚΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΟΤΑΝ ΕΦΕΡΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ. ΤΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ:ye33:

panos_funduro
14-01-2013, 23:41
Ευχαριστώ πολύ παιδιά :ye33:
Μακάρι να βγει άκρη χωρίς να παιδευτώ πολύ :p

giclas
15-01-2013, 01:10
εσει θελεις το ce
αυτο το πιστοποιητικο ερχεται μαζη με τη μοτο απο το εργοστασειο κε αν εισαι καλο παιδι σου το δηνου !
αλιος το κρατουν στα γραφεια της αντιπροσωπεια
τωρα για της μοτο που παναι απο το εργοστασειο στας αμερηκας νομιζω πως δεν υπαρχη

επανερχωμαι
ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΙΚΟ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗΣ ΕΚ
παρακαλω φυλαξτε με ασφαλεια αλλα οχι μεσα στο αυτοκινητο

ειναι οπως τον τοιτλο ιδιοκτησιας εχει ολα τα τεχνηκα χαρακτηριστηκα ακομη κε τα extra αν εχει αλλα το πιο συμαντηκο ειναι κε οι τοιμες καυσαεριο co
HC
NOx
HC+XOc
το πιο ωραιο εναι το sound level ...........97/24/9EC
stationary...............89dB(A)
at engine speed.......3500 min
Drive-by.................80 dB(A)

αυτα ειναι μερηκα

siraxanz
15-01-2013, 02:01
Εχεις μπλέξει, γιατί δεν ρώτησες? θα μου πεις που???


Πιθανή λύση να σου δώσει μηχανολόγος που ασχολείται με εγκρίσεις τύπου....

Καλύτερα πούλα την για ανταλακτικά... κομμάτι-κομμάτι...