PDA

View Full Version : Αγορά από site & Κατανομή κόστους μεταφορικών


spyrakos35
16-01-2013, 11:33
καλημέρα σας

από το παρακάτω site που είχε ποστάρει κάποιος συνφορουμίτης, ενδιαφέρομαι να αγοράσω κατιτίς

όμως τα μεταφορικά έρχονται 25 € τα οποία τα κρίνω υπερβολικά πολλά όταν το κόστος του προιόντος είναι 40 €

αν κάποιος/οι ενδιαφέρεται/ονται για κάποια αγορά, ας συνεννοηθούμε μήπως και γίνει μία παραγγελία και "σπάσουν" τα μεταφορικά δια του 2,3 κλπ

OUTLET MOTO. MOTO HELMETS, JACKETS, GLOVES, BOOTS AND SUITES (http://www.outletmoto.com/index.php/en)

:ye33:

siraxanz
16-01-2013, 11:41
Ωραία η ιδέα σου;):)

spyrakos35
17-01-2013, 07:56
καλημέρα και πάλι

ήδη βρέθηκε κάποιο παιδί από άλλο φόρουμ..... η πρόταση θα παραμείνει ανοικτή μέχρι την Παρασκευή 18/01/13 το μεσημέρι....

το απόγευμα της παρασκευής θα δοθεί η παραγγελία

spyrakos35
19-01-2013, 15:44
update

επειδή κάποιοι εκδηλώσανε ενδιαφέρον τελευταία στιγμή (μέχρι στιγμής είμαστε 4 οι ενδιαφερόμενοι), η παραγγελία θα γίνει τελικά την δευτέρα το απόγευμα

οι "διαδικασίες" για την παραγγελία, είναι οι παρακάτω

- για την ολοκλήρωση της παραγγελίας, σου δίνει τρεις επιλογές πληρωμής...
α. κάρτα
β. έμβασμα
γ. paypal

- για να γίνει η παραγγελία θα πρέπει (δυστυχώς) τα λ7 να μου τα έχετε προκαταβάλλει.... έκανα ένα πρόχειρο τσεκάρισμα, έβαλα 3 προιόντα για αγορά (διαφορετικά) και σαν έξοδα αποστολής μου έβγαλε 25€.... δεν ξέρω πόσοι τελικά θα μαζευτούμε και τι διαφοροποίηση στο κόστος μπορεί να προκύψει αλλά θεωρώ καλό να υπολογίσουμε χοντρικά 10€ ο καθενας.... τυχόν επιστροφές/διαφορές προς τα πάνω, με την παράδοση του προιόντος από μένα....

- επιπλέον, για να παραγγείλουμε τα σωστά προιόντα καλό θα είναι να μου στείλετε ένα mail με το λινκ του προιόντος που θέλετε, στο μέγεθος που το θέλετε (και με κειμενάκι) και ένα τηλεφωνάκι προκειμένου να σας απαντήσω με το δικό μου τηλέφωνο και τον αριθμό λογαριασμού της τράπεζας για την κατάθεση....

- διευκρινίζεται οτι στο ποσό το οποίο θα πρέπει να καταθέσετε, θα πρέπει να προσθέσετε τα 10€ μεταφορικά....

- οποιαδήποτε παρατήρηση, επεξήγηση, οτιδήποτε τελος πάντων, καλοδεχούμενη και συζητήσιμη.....

- το mail μου για να μου στείλετε αναλυτικά τις παραγγελίες, είναι spyros_simopoulos@yahoo.com

xurxes
19-01-2013, 19:21
Καλφααααααα......εδω είσαι!!!:rolleyes::cool:

ckalfas
19-01-2013, 20:21
Ούτε που το είδα το θέμα...:mad:
Καλή κίνηση!:ye02:

spyrakos35
21-01-2013, 16:40
για το στόρυ και προς πιθανούς μελλοντικούς αγοραστές

η παραγγελία έγινε (σχετικό μαιλ έστειλα στα παιδιά), τα μεταφορικά παρέμειναν 25€ (οπότε 6 ευρά εκαστος)

μένει να δούμε πότε και τι θα παραλάβουμε.... :eek:

spyrakos35
25-01-2013, 18:49
παρελήφθησαν σήμερα 15:00 μμ τα πραγματάκια

επομένως....

παραγγελία δευτέρα μεσημέρι
παραλαβή παρασκευή μεσημέρι
κόστος μεταφορικών 25 € ή 6€/άτομο

μια χαρά :ye33: