PDA

View Full Version : ΑΝΆΡΤΗΣΗ TOURATECH


commander
23-01-2013, 11:50
οπως ειχα πει σε αλλο θεμα αντικατασταθηκε η παλιά αναρτηση με και καινουργια τις touratech dy Tractive suspension. .........

http://i1094.photobucket.com/albums/i455/STEFFANIDIS69/20130122_223506.jpg

Αν και εχω λιγες ωρες μαζι τις θα αφησω να περασει καποιο ευλογο χρονικο διαστημα για να πω την γνωμη μου........

(Λιγα λογια για την αγορα....)

Η αναρτηση ειναι δευτεδο σταδιο ..........Φτανει μεχρι τριτο (με αζωτο ) αλλα δεν υπηρχε λογος να παω εκει μιας και δεν θα μπορουσα να την αξιοποιησω ........

Σε τιμη εχει καποια διάφορα απο τις αλλες εταιρειες (προς τα κατω).......

Η μεχρι τωρα εντύπωση ειναι περα του αναμενόμενου. .......Δεν εχω οδηγηση την μοτο σε δρόμους με γρήγορες καμπες αλλα σε υψηλες ταχύτητες διαβαζει απιστευτα .....

(Εξοδο απο παραλιακη στην ανοδο του κηφισου στο σεφ) εχει ενα καλο γιαπ εκει και εχεις πεσει για να στριψεις , δεν καταλαβα για ποτε το περασα.......


Θα συνεχίσω το ρεπορτάζ....Καλους δρομους σε ολους μας......


http://i1094.photobucket.com/albums/i455/STEFFANIDIS69/20130122_223446.jpg

xurxes
23-01-2013, 12:39
μπραβο ρε θηριο:ye33:

καλες τσαρκες λοιπον

N4pSt3R
23-01-2013, 12:42
Καλορίζικη!!!!Άντε καλή άνεση!!!

aeriko
23-01-2013, 12:50
Πάντα όρθιος
τα μπικικίνια;;;;;;;

danaos
23-01-2013, 12:58
Να είσαι καλά να την χαρείς φίλε.

Sent by danaos via...dirty tablet

spyrakos35
23-01-2013, 12:59
Πάντα όρθιος
τα μπικικίνια;;;;;;;

μία από τα ίδια και από δω

επιπλέον.... service ποιος? εγγύηση πόσο?
με το άζωτο πόσο παραπάνω θα πήγαινε?

δώσε ινφο ρε παιδί.....

mario
23-01-2013, 13:04
Καλες στροφές Θεολόγε....ξέρεις εσυ κάγκελο τωρα να ακουμπάει!!!!

Με το καλο να τα χαρείς!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

commander
23-01-2013, 13:21
Πάντα όρθιος
τα μπικικίνια;;;;;;;

μία από τα ίδια και από δω

επιπλέον.... service ποιος? εγγύηση πόσο?
με το άζωτο πόσο παραπάνω θα πήγαινε?

δώσε ινφο ρε παιδί.....

το ποσό για την δικια μου μηχανη με 5% ειναι στα 1350 ευρο για την ιδια αναρτηση .........οπως λεω και ποιο πανω αναρτηση level 2..........Τωρα για θεμα ανταλλακτικα υπευθυνη ειναι η Αντιπροσωπια που ειναι η ΜΑΚΑΝ TOURATECH ΕΛΛΆΣ .........

Τα level τις αναρτησεις ειναι 4 αναλογα με την μηχανη ......Η σειρα r εχει και τα τεσσερα οποτε αναλογα καθορίζονται κΙ οι τιμες.......Αλλα για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στον εισαγωγεα..........

xurxes
23-01-2013, 13:34
commanderακο :eek:.................θα σε μαλωσω ΝεύραΝεύραΝεύρα




την εχεις βρωμικη:D:D:D:D:rolleyes:

teo71
23-01-2013, 13:54
Καλορίζικη Θεολόγε.

Πολύς κόσμος ενδιαφέρεται για την συγκεκριμένη, οπότε όταν τη στρίψεις σε κανένα κλειστό στροφιλίκι, περιμένουμε με αγωνία τις εντυπώσεις..

vasorfa
23-01-2013, 14:21
Καλορίζικες Θεό!!!

αφού τις δουλέψεις περιμένουμε εντυπ/ωσεις;)

pkaran
23-01-2013, 15:10
Καλορίζικη και πάντα όρθιος να τις χαρείς !! Είναι ακριβές ;;

gsmaniac
23-01-2013, 15:11
Καλορίζικη και πάντα όρθιος να τις χαρείς !! Είναι ακριβές ;;


το ποσό για την δικια μου μηχανη με 5% ειναι στα 1350 ευρο για την ιδια αναρτηση .........οπως λεω και ποιο πανω αναρτηση level 2..........Τωρα για θεμα ανταλλακτικα υπευθυνη ειναι η Αντιπροσωπια που ειναι η ΜΑΚΑΝ TOURATECH ΕΛΛΆΣ .........

Τα level τις αναρτησεις ειναι 4 αναλογα με την μηχανη ......Η σειρα r εχει και τα τεσσερα οποτε αναλογα καθορίζονται κΙ οι τιμες.......Αλλα για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στον εισαγωγεα..........

gsmaniac
23-01-2013, 15:12
Καλοριζικη τεο.........:)

commander
23-01-2013, 15:19
commanderακο :eek:.................θα σε μαλωσω ΝεύραΝεύραΝεύρα




την εχεις βρωμικη:D:D:D:D:rolleyes:

:D:D

kostas_366
23-01-2013, 15:26
Να την χαρείς παληκάρι και καλά κλμ και με αυτήν.

REK
23-01-2013, 15:52
καλές βόλτες να έχετε Θέο,:ye33:

θα θέλαμε να ξέραμε και πώς πάει στο χώμα εαν κάνεις καμία βόλτα..

spyrakos35
23-01-2013, 16:08
εγώ πάντως level όρο σε αναρτήσεις, πρώτη φορά ακούω....
αν θέλετε να με διαφωτίσετε......
(δεν το λέω ειρωνικά, πραγματικά μιλάω)

επιπλέον, η τουρατεκ, έχει συνεργείο, συνεργάζεται με κάποιον, εν τέλει, τι γίνεται αν κάτι χρειαστεί εντός εγγύησης? (εκτός, πας όπου θες)... δεν πιστεύω να το στέλνουν στην μαμά εταιρεία..... :eek:

N4pSt3R
23-01-2013, 16:27
εγώ πάντως level όρο σε αναρτήσεις, πρώτη φορά ακούω....
αν θέλετε να με διαφωτίσετε......
(δεν το λέω ειρωνικά, πραγματικά μιλάω)

επιπλέον, η τουρατεκ, έχει συνεργείο, συνεργάζεται με κάποιον, εν τέλει, τι γίνεται αν κάτι χρειαστεί εντός εγγύησης? (εκτός, πας όπου θες)... δεν πιστεύω να το στέλνουν στην μαμά εταιρεία..... :eek:


Level είναι τρόπος του λέγειν έχει απλά 4 μοντέλα!!!Το πρώτο είναι ίδιο με το μαμά απλά από άλλη εταιρία!!!Καμία εταιρία από όλες όσες έχουν να κάνουν με aftermarket εξοπλισμό δεν έχει δικό της συνεργείο!!!Το θέμα αλλάζει αν πχ θες να πάρεις μια εξάτμιση akrapovic αλλά και εκεί την πέρνεις από την BMW και όχι από την αντιπροσωπία της akrapovic!!

Εγγύηση βάσει ευρωπαικού κανονισμού έχουν όλα τα προιόντα από την εταιρία που τα λανσάρει και όχι από την εταιρία η οποία τα κατασκευάζη γι αυτήν (αν υπάρχει).:)

omorfantras
23-01-2013, 16:37
Είναι θεικά τα αμορτισέρ, τα είδα από κοντά σήμερα.
Βεβάίως έχει να κάνει και με τον αναβάτη που εκεί ο Θεολόγος παίζει χωρίς αντίπαλο.....:ye32::ye32::ye32::ye32::ye32::ye32:

spyrakos35
23-01-2013, 17:16
Level είναι τρόπος του λέγειν έχει απλά 4 μοντέλα!!!Το πρώτο είναι ίδιο με το μαμά απλά από άλλη εταιρία!!!


οκ

Καμία εταιρία από όλες όσες έχουν να κάνουν με aftermarket εξοπλισμό δεν έχει δικό της συνεργείο!!!



wp, ohlins --> τασούλης

Το θέμα αλλάζει αν πχ θες να πάρεις μια εξάτμιση akrapovic αλλά και εκεί την πέρνεις από την BMW και όχι από την αντιπροσωπία της akrapovic!!



για το συγκεκριμένο προιον που αναφέρεις, μπορείς

Εγγύηση βάσει ευρωπαικού κανονισμού έχουν όλα τα προιόντα από την εταιρία που τα λανσάρει και όχι από την εταιρία η οποία τα κατασκευάζη γι αυτήν (αν υπάρχει).:)



δεν αναφέρθηκα καθόλου σε αυτό το θέμα...... υποθέτω οτι το έγραψες πληροφοριακά....
--------------------------
όπως και να έχει (γιατί ήδη βγήκαμε εκτός θέματος), καλοφόρετες :ye33:

commander
23-01-2013, 17:28
εαν υπαρξει προβλημα αναλανβανει να το λυσει ο K SHOCK. .......!!!!!!

anegis
23-01-2013, 18:02
Καλή κίνηση. Καλοταξίδευτες. Περιμένουμε εντυπώσεις...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

f1shf1nder33
23-01-2013, 18:41
Με γιές.Καλοτάξιδες να είναι.

siraxanz
23-01-2013, 18:58
Καλορίζικες και καλά ταξίδια:ye02:

nivo
23-01-2013, 19:01
καλοταξιδες βρε παλιοχαρακτηρα..:D


καλο φορτωμα...


και οπως ειπε και ενας συμφουριτης απο εδω σε αλλο θεμα,εισαι απο αυτους τους BMWακιδες που συχναζουν σε μαγαζια και κανεις ζημιες...:rolleyes:


εεεε θα εσκαγα...

panagiotis.farmer
23-01-2013, 19:03
Καλοταξιδες Θεο....;)

commander
23-01-2013, 19:04
να είστε καλα καλα χιλιόμετρα σε ολους......!!!!!

N4pSt3R
23-01-2013, 19:06
οκ



wp, ohlins --> τασούλης



για το συγκεκριμένο προιον που αναφέρεις, μπορείς



δεν αναφέρθηκα καθόλου σε αυτό το θέμα...... υποθέτω οτι το έγραψες πληροφοριακά....
--------------------------
όπως και να έχει (γιατί ήδη βγήκαμε εκτός θέματος), καλοφόρετες :ye33:



Ο τασούλης υποθέτω ότι είναι κάποιο συνεργείο και όχι επίσημος μάστορας τις wp, ohlins..


Αυτό που σου έγραψα παράδειγμα για μια εξάτμιση είναι ότι την λανσάρει η μαμά εταιρία!!!βλέπε BMW-Akrapovic, Ducati-terminioni κτλ κτλ!!!Εκεί θα έχεις και την τοποθέτηση στο μαμά συνεργείο!!!

Για την εγγύηση ρώτησες τι γίνεται αν χρειαστείς κάτι εντός εγγύησης!!Ήθελα να σου πω στο Post ότι έχεις να κάνεις με την εταιρία που στην πούλησε!!!Λογικά θα πας να στην δει και να την βγάλει κάποιες photo δεν ξέρω πως γίνεται η διαδικασία και αν χρειαστεί την βγάζεις πάλι στο μηχανικό σου!!!

phoenix
23-01-2013, 19:41
Θεολόγε μπράβο καλα έκανες και έβαλες και εύχομαι να είναι καλοταξιδες
Απο την άλλη θα βλέπεις τώρα την πινακίδα μου πιο καθαρά :sm7::ha16::lo20:

VDR
23-01-2013, 19:57
Να είσαι καλά να την απολαμβάνεις!..:ye02:Βασικά και εγώ την σκέφτομαι τη συγκεκριμένη..;)

Μιχάλης 1988
23-01-2013, 20:01
Να είσαι καλά να την απολαμβάνεις!..:ye02:Βασικά και εγώ την σκέφτομαι τη συγκεκριμένη..;)

Εσυ έχεις ESA όμως! Πας σε άλλη λύση!!

VDR
23-01-2013, 20:08
Εσυ έχεις ESA όμως! Πας σε άλλη λύση!!

Δεν έχω ESA..καρντιά μου!:lo19::lo19::lo19:

tsitsos
23-01-2013, 22:57
καλοταξιδες Θεολογε:):):)

LakisGS
23-01-2013, 23:14
Καλοτάξιδες ρε μπαγασάκο!!! Πιες τους το αίμα και πες μας εντυπώσεις... ;) :)

kwstas
24-01-2013, 13:27
Καλοριζικες και καλοταξιδες Τεο....πολυ καλη επιλογη!:ye33:

lepanto
24-01-2013, 13:44
Καλοριζικη φιλαρακι να την λιωσεις στα χλμ ( να είμαστε βέβαια κ εμείς εκεί )

omorfantras
24-01-2013, 14:18
Θεολόγε μπράβο καλα έκανες και έβαλες και εύχομαι να είναι καλοταξιδες
Απο την άλλη θα βλέπεις τώρα την πινακίδα μου πιο καθαρά :sm7::ha16::lo20:

Σωστα μιλαει το Πουλι!!!!!!!!!

yns
24-01-2013, 16:52
Σε περιμένω να την λιώσεις σε πετρόδρομους στο νησί!! :D

Καλές βόλτες Θεολόγε! ;)

PACO
24-01-2013, 19:13
να κλαταρουν και αυτες με πολλα υγιη χλμ !!!:ye02:

staikosn1
24-01-2013, 21:04
Βρε παιδια γιατι δεν τα βρισκω στο σαιτ της Μακαν;;;;

commander
24-01-2013, 21:21
Βρε παιδια γιατι δεν τα βρισκω στο σαιτ της Μακαν;;;;

δεν την εχει βαλει στο σαιτ αλλα αμα θες πας απο κει και την βλεπεις λαιβ......

staikosn1
24-01-2013, 22:24
Τις βρηκα στο γερμανικο σαιτ.
Πραγματικα ανταγωνιστικη τιμη....
Τα reviews εξω τι λενε?? Ειναι all around αναρτηση? Θεολογε γιατι διαλεξες αυτες??

commander
28-01-2013, 18:05
Τις βρηκα στο γερμανικο σαιτ.
Πραγματικα ανταγωνιστικη τιμη....
Τα reviews εξω τι λενε?? Ειναι all around αναρτηση? Θεολογε γιατι διαλεξες αυτες??

Νικο σορη μολις τωρα το ειδα...............Η πρωτη μου και η μεγαλύτερη θετικη γνωμη και αποφαση προς την αγορα τιςειναι οτι εχει βαρυ ονομα η κατασκευαστρια εταιρεία στο χορο των μηχανων ον οφ και μαλιστα το αφεντικο τις εχει κανει πολλα ταξιδια για να εξετάσει, φτιαξει, επινοηση διαφορα γκατσετ για την ποιο ομαλη ταξιδιωτική μας ανεση......Και ενα δευτερον ηταν η καλη τιμη τις μια και η τιμη ειναι για μπρος πισω ........









Τωρα μεχρι στιγμης απο την προηγούμενη τριτη δεν εχω κανει και πολλά πραματα μαζι τις μια ο καιρος μια τις κυριακης η δουλεια δεν καταφερα να παω στην χωματινη βολτα οποτε ακομα δεν........


Βεβαια μεχρι στιγμης την εχω τερμα μαλακη (προφορτηση λαδιου) γιατι ετσι πρεπει να γινει, για να δουλεψουν τα λαδια και μετα απο τεσσερις πεντε μερες θα την σφίξουμε εκεί που πρέπει. ........Αλλά και ετσι που ειναι η μηχανη και η αναρτηση διχνει παρα πολυ καλες εντυπωσεις .........Ξέχασα να πω οτι η μηχανη σηκώθηκε περι τον 1, 8 ποντους και εχει και μεγαλη διαφορα στο σαγκ που σημαίνει οτι στο διπλο το σταν ακουμπανε και η δυο τροχοι κατω......... Αυτα μεχρι στιγμης τα λεμε .

Arkas
28-01-2013, 18:18
Mε το καλό να τις χαρείς φιλαράκι !

paschalis
28-01-2013, 18:46
Θεολογε φερτο επανω για δοκιμη... οεο:rolleyes:

staikosn1
28-01-2013, 21:20
Νικο σορη μολις τωρα το ειδα...............Η πρωτη μου και η μεγαλύτερη θετικη γνωμη και αποφαση προς την αγορα τιςειναι οτι εχει βαρυ ονομα η κατασκευαστρια εταιρεία στο χορο των μηχανων ον οφ και μαλιστα το αφεντικο τις εχει κανει πολλα ταξιδια για να εξετάσει, φτιαξει, επινοηση διαφορα γκατσετ για την ποιο ομαλη ταξιδιωτική μας ανεση......Και ενα δευτερον ηταν η καλη τιμη τις μια και η τιμη ειναι για μπρος πισω ........









Τωρα μεχρι στιγμης απο την προηγούμενη τριτη δεν εχω κανει και πολλά πραματα μαζι τις μια ο καιρος μια τις κυριακης η δουλεια δεν καταφερα να παω στην χωματινη βολτα οποτε ακομα δεν........


Βεβαια μεχρι στιγμης την εχω τερμα μαλακη (προφορτηση λαδιου) γιατι ετσι πρεπει να γινει, για να δουλεψουν τα λαδια και μετα απο τεσσερις πεντε μερες θα την σφίξουμε εκεί που πρέπει. ........Αλλά και ετσι που ειναι η μηχανη και η αναρτηση διχνει παρα πολυ καλες εντυπωσεις .........Ξέχασα να πω οτι η μηχανη σηκώθηκε περι τον 1, 8 ποντους και εχει και μεγαλη διαφορα στο σαγκ που σημαίνει οτι στο διπλο το σταν ακουμπανε και η δυο τροχοι κατω......... Αυτα μεχρι στιγμης τα λεμε .


Φαινεται Παντως να ειναι μια λυση πιο οικονομικη απο τις αλλες επωνυμες αναρτησεις με αυτα τα δεδομενα!!
Ευχαριστω.....

commander
28-01-2013, 21:44
Mε το καλό να τις χαρείς φιλαράκι !



να εισαι καλα Μητσε.........



Θεολογε φερτο επανω για δοκιμη... οεο:rolleyes:

Πασκάλ να ειμαστε γεροι θα τα πουμε ...........Μπορεί και ποιο γρηγορα απο το trophy. ...;)

staikosn1
28-01-2013, 22:42
Καλοταξιδες να ειναι Θεολογε!

commander
28-01-2013, 22:47
Καλοταξιδες να ειναι Θεολογε!

σε ευχαριστω Νικ..........

REK
28-01-2013, 23:28
Νικο σορη μολις τωρα το ειδα...............Η πρωτη μου και η μεγαλύτερη θετικη γνωμη και αποφαση προς την αγορα τιςειναι οτι εχει βαρυ ονομα η κατασκευαστρια εταιρεία στο χορο των μηχανων ον οφ και μαλιστα το αφεντικο τις εχει κανει πολλα ταξιδια για να εξετάσει, φτιαξει, επινοηση διαφορα γκατσετ για την ποιο ομαλη ταξιδιωτική μας ανεση......Και ενα δευτερον ηταν η καλη τιμη τις μια και η τιμη ειναι για μπρος πισω ........











Τωρα μεχρι στιγμης απο την προηγούμενη τριτη δεν εχω κανει και πολλά πραματα μαζι τις μια ο καιρος μια τις κυριακης η δουλεια δεν καταφερα να παω στην χωματινη βολτα οποτε ακομα δεν........



Βεβαια μεχρι στιγμης την εχω τερμα μαλακη (προφορτηση λαδιου) γιατι ετσι πρεπει να γινει, για να δουλεψουν τα λαδια και μετα απο τεσσερις πεντε μερες θα την σφίξουμε εκεί που πρέπει. ........Αλλά και ετσι που ειναι η μηχανη και η αναρτηση διχνει παρα πολυ καλες εντυπωσεις .........Ξέχασα να πω οτι η μηχανη σηκώθηκε περι τον 1, 8 ποντους και εχει και μεγαλη διαφορα στο σαγκ που σημαίνει οτι στο διπλο το σταν ακουμπανε και η δυο τροχοι κατω......... Αυτα μεχρι στιγμης τα λεμε .


το ξεδιαλυναμε και αυτό..:D

commander
28-01-2013, 23:31
λατρεια δεν εισαι παρατηρητικη ........εαν δεις τις φωτο στα ποιο πισω ποστ θα δεις οτι ειναι και η μπροστα και η πισω................ΛΑΤΡΕΙΑ........:Dτο ξεδιαλυναμε και αυτό..:D

REK
28-01-2013, 23:33
λατρεια δεν εισαι παρατηρητικη ........εαν δεις τις φωτο στα ποιο πισω ποστ θα δεις οτι ειναι και η μπροστα και η πισω................ΛΑΤΡΕΙΑ........:D



:u58::u58::u58:

angelo_balto
15-02-2013, 01:23
Teo,
έλα level_3 να τις δοκιμάσουμε ... θα είναι και ο REK έμαθα :ye33:

staikosn1
01-04-2013, 17:37
Εχουμε κατι νεοτερο για τις αναρτησεις??
Περασε αρκετος καιρος οποτε κατι θα εχεις να μας πεις!!

commander
01-04-2013, 17:46
Εχουμε κατι νεοτερο για τις αναρτησεις??
Περασε αρκετος καιρος οποτε κατι θα εχεις να μας πεις!!

ακομα την διαβαζω"Το προηγούμενο σαββατοκυριακο μου έδωσε κατι παραπανω αλλα θα ηθελα κι άλλο χρόνο για να σου δωσω μια καλη κατ εμε απάντηση. ....... Να φανταστεις δεν εχω παει ακομα "γρήγορη" βολτα μονος......το γρηγορη το λεω για να σου δωσω να καταλαβεις οτι δεν την εχω πιεσει μονος.......αλλα διπλός εφαγε καλη πιεση.......

θα τα πουμε...;)