PDA

View Full Version : Δικαστήρια Ευελπίδων και καθαριότητα


frits
25-01-2013, 01:21
Σήμερα για πρώτη φορά βρέθηκα στα δικαστήρια της Ευελπίδων και ενώ η πρώτη εντύπωση από τους χώρους και τα κτίρια ήταν θετική όταν βρέθηκα μέσα στα κτίρια έπαθα πλάκα με την "καθαριότητά" τους, άδεια μπουκάλια, πλαστικά ποτήρια καφέ παρατημένα όπου να 'ναι, κάδοι ξεχειλισμένοι με σκουπίδια, μία απίστευτη κατάσταση που μόνο σύγχρονο κράτος δεν θυμίζει.

Αν η καθαριότητα είναι τελικά δείγμα πολιτισμού τότε είμαστε πραγματικά απολίτιστοι, ένας χώρος που υποτίθεται ότι λαμβάνει χώρα μία από τις "ευγενείς" λειτουργίες της δημοκρατίας να θυμίζει χωματερή και κανείς να μην δίνει σημασία....:hmmm:

danaos
25-01-2013, 01:27
Άστα φίλε ενα χάλι και μισό είναι... δυστυχώς .:hmmm::hmmm::hmmm:

jtnakos
25-01-2013, 11:49
Ελλαδαρα στο μεγαλειο σου...

Kosttis
25-01-2013, 15:59
Έπρεπε να είχες πάει και στο παλιό ειρηνοδικείο στην Ομόνοια! Εκεί να δείς. Λίγο πριν μετακομίσει ούτε φώτα δεν είχαμε καλά- καλά.
Καλά για τουαλετες ούτε λόγος!

asotosios
25-01-2013, 16:03
Έπρεπε να είχες πάει και στο παλιό ειρηνοδικείο στην Ομόνοια! Εκεί να δείς. Λίγο πριν μετακομίσει ούτε φώτα δεν είχαμε καλά- καλά.
Καλά για τουαλετες ούτε λόγος!


Ειχα παει και εγω εκει...πραγματικα η κατασταση ηταν απεριγραπτη...ηταν σαν να εμπαινες σε εγκαταλελειμενο κτηριο...:mad:

frits
25-01-2013, 16:30
Έπρεπε να είχες πάει και στο παλιό ειρηνοδικείο στην Ομόνοια! Εκεί να δείς. Λίγο πριν μετακομίσει ούτε φώτα δεν είχαμε καλά- καλά.
Καλά για τουαλετες ούτε λόγος!

Έτσι δικαιώνονται όσοι μας αποκαλούν μπανανία....:cr13:

ckalfas
25-01-2013, 16:37
Δεν είναι μόνο το γεγονός ότι δεν λειτουργεί τίποτα από την μεριά του κράτους, είναι παράλληλα και η διαχείρηση της ελευθερίας και της δημοκρατίας από μέρους των πολιτών...
Αυτή κακομαθημένη μας αντίληψη του κάνω ότι θέλω "ελεύθερα" και "αφού πληρώνω" έχω το "δικαίωμα" να κάνω ότι θέλω... μόνο οργανωμένη κοινωνία (πρώτα) και πολιτεία δεν χαρακτηρίζουν!:mad: