PDA

View Full Version : Πρόβλημα Zumo - Σβήνει χωρίς λόγο


kwstas
18-02-2013, 02:31
Απο τον Δεκεμβριο που εκανα την αναβαθμιση, σβηνει χωρις λογο, ειδικα οταν πλησιαζω στον προορισμο, παιζει να επαθε κατι?

siraxanz
18-02-2013, 09:44
Υπάρχει και αναβάθμιση συσκευής στο site της Garmin

Δεν του κάνεις ενα τσεκ....

kwstas
04-03-2013, 21:27
Υπάρχει και αναβάθμιση συσκευής στο site της Garmin

Δεν του κάνεις ενα τσεκ....
Χαρη 1000 ευχαριστω, ουτε που το φανταστηκα για αναβαθμιση!

Επισης ευχαριστω και στον Στεφανο (N4PST3R) που ανελαβε και πλεον εχουν λυθει ολα:)

siraxanz
04-03-2013, 21:37
:ye33: :ye02:

kopeli
17-08-2013, 13:20
Απο τον Δεκεμβριο που εκανα την αναβαθμιση, σβηνει χωρις λογο, ειδικα οταν πλησιαζω στον προορισμο, παιζει να επαθε κατι?
Το ιδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το καινούριο Garmin Zumo 350LM,που αγορασα τον Ιούνιο.
Πρίν ξεκινήσω για Nordkapp τον Ιούλιο,είχα μερικά κρούσματα με αποτέλεσμα να το στείλω 2 φορές στην Αθήνα απο Θεσσαλονίκη για ελεγχο.Η αντιπροσωπεία της Garmin με διαβεβαίωσε και τις δυο φορές οτι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα και πως η συσκευή δουλευει μια χαρά.
Κατα την διάρκεια του ταξιδιού μου ,η συσκευή κολλούσε και εσβηνε συνεχώς.Εκανα restart για να επανέλθει και συνέχιζα το ταξίδι μου.Αναγκάστηκα να καταγράψω αρκετές φορές το πρόβλημα , με το κινητό μου και οταν επέστρεψα ,εστειλα e-mail στην Garmin με τα βίντεο.Τις πρώτες μέρες δεν ανταποκρίθηκαν και αναγκάστηκα να τους καλέσω εγώγια να δω τι θα γίνει.Η απάντηση ηταν οτι εχω δίκιο και πως θα γίνει άμεση αντικατάσταση της συσκευής.Αυτό για εμένα δεν είναι εξυπηρέτηση.
Εξυπηρέτηση θα ηταν να καταλάβουν οτι τους ελεγα αλήθεια και να εβρισκαν μια αμεση λύση..Εδωσα τόσα χρήματα για να αγοράσω μια απο τις πιό αξιόπιστες συσκευές απο μια εταιρεία που έχει ενα τόσο καλό ονομα και το αποτέλεσμα ηταν το ακριβώς το αντίθετο.Χρεώθηκα 4 φορές το courier για τις αποστολές απο Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Θεσσαλονικη και το ιδιο εγινε τωρα που το ξαναέστειλα Αθήνα για αντικατάσταση.
Οτι και να πω είναι λίγο.:hmmm:

forester
17-08-2013, 19:59
Αφού στο αλλάξανε, όλα καλά! :ye33:

MAVROS
18-08-2013, 10:20
Η εταιρια και τα προιοντα εινα τελεια...
Η ελληνικη εξυπηρετηση ομως .....Παρομοιο προβλημα με βυθομετρο,ειχε καει πυκνωτης και δεν δεχοταν να γινει επισκευη αλλα ουτε μας εδιναν ανταλλακτικο.(Ηταν εκτος εγγυησης).υποστηριζαν οτι ηταν για πεταμε....Με 1ε πηραμε 5 πυκνωτες απο κινα ιδιου τυπου και το βυθομετρο δουλευει 5 χρονια τωρα!!!
Αλλα οπως ειπα...ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ!!:u59::u59: