PDA

View Full Version : IPhone 4S "προβλημα" με μπαταρια...???


asotosios
18-02-2013, 14:20
Καλημερα και καλη εβδομαδα και απο εδω...

εχω ενα 4S εδω και 1 1/2 χρονο...
εχω jail brake τους τελευταιους 12 μηνες περιπου...ισως και λιγο λιγοτερο...

απο τις πρωτες μερες σχεδον σε καθε φωρτιση τρεχω παραλληλα και το battery doctor, οποτε μεχρι προτεινος ειχα μονημα 5αστερια στην συτηρηση του δλδ εκανα 2 πληρεις κυκλους εντος του μηνα και φωρτιζα παντα με σωστο τροπο χωρις υπερφορτιση κτλ κτλ, οτι μου ελεγε δλδ αυτη η εφαρμογη...

τον τελευταιο μηνα περιπου αν παω να τραβηξω βιντεο απο το 45% και κατω μετα απο κανα 30-40 δευτερα κλεινει το τηλεφωνο απο ελλειψη μπαταριας και για να ξανανοιξει θελει καλωδιο εκτος και αν περιμενεις 10 λεπτα οποτε ανοιγει με υπολοιπο μπαταριας αρκετα πανω απο 20-30%...
επισης αν το βαλω στην φορτιση (αφου εχει κλεισει) τοτε ξεκηναει φορτιση απο το 30%+...

επισης, αν το βραδυ το κλεισω με κατω απο 16% το επομενο πρωι δεν ανοιγει αν δεν το βαλω στην φορτιση...

επισης μιας και εχω συνηθεια να βαζω το battery doc να τρεχει στις φορτισεις πλεον δεν κανει πληρη κυκλο οπως εκανε...!!!

και μου δειχψνει σαν συντηρηση μπαταριας 0 αστερια...!!!

Δεν εχω βαλει IOS 6, μιας και δεν υπαρχει jailbrake για ΙΟς 6...

Σε περιπτωση που δεν χησιμοποιησω καμερα κτλ κτλ, τοτε το τηλ κραταει ανοιχτο ακομα και με 1% οπως εκανε και παντα οποτε εφτανε σε αυτο το σημειο...!!!

Λετε να τα εχει παιξει η μπαταρια...???Εγω αυτο φοβαμαι...

ποσο παει το μαλλι περιπου πριν μιλησω με τα παιδια στο AssistNet.gr - Advanced IT Solutions (http://www.assistnet.gr/)...
ειναι κατι ισως που θα μπορουσα να φτιαξω μονος μου (χλωμο αλλα λεμε)...
Ειναι κατι που ισως μπορω να κανω ωστε να στρωσει πριν την αλλαξω...???

Kosttis
18-02-2013, 17:56
Δεν εχω βαλει IOS 6, μιας και δεν υπαρχει jailbrake για ΙΟς 6...


Για τη μπαταρία σου δεν ξέρω αλλά jb για IOS 6 έχουμε εδώ και καιρό (όχι πολύ) :)

βασιλης χανια
18-02-2013, 19:43
ειχα ακριβως το ιδιοπροβλημα..βαζεις την 6 και jb και γινεται μια χαρα...φτιαχνει επισης και καποια θεματα με σημα και wifi

squad
19-02-2013, 09:09
Φίλε Βαγγέλη,το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το δικό μου,βέβαια το jb το έβγαλα,και βλέπω ότι παει καλύτερα.

asotosios
19-02-2013, 10:18
Για τη μπαταρία σου δεν ξέρω αλλά jb για IOS 6 έχουμε εδώ και καιρό (όχι πολύ) :)

Στειλε αν μπορεις με πμ ενα λινκ μιας και δεν σκαμπαζω και πολλα...!!!

θα του κανω την αναβαθμιση και μετα θα περασω παλι jb μιας και χρειαζομαι το gps

lepanto
19-02-2013, 10:26
Στειλε αν μπορεις με πμ ενα λινκ μιας και δεν σκαμπαζω και πολλα...!!!

θα του κανω την αναβαθμιση και μετα θα περασω παλι jb μιας και χρειαζομαι το gps

Αν σε φέρνει ο δρόμος σου απο Ν Σμύρνη μπορώ να σε βοηθήσω σε ολα τα προβλήματα σου ;):)

commander
19-02-2013, 11:36
αχ αυτο το μαγαζι ΑΧ αυτο Μαγαζιιι.........ολο τον κοσμο .............προσπαθει να βοηθησει.......:DΑν σε φέρνει ο δρόμος σου απο Ν Σμύρνη μπορώ να σε βοηθήσω σε ολα τα προβλήματα σου ;):)

Albatros
19-02-2013, 18:49
Αν έχεις ενεργοποιήσει τελευταία κάποιο από τα προγράμματα εντοπισμού του κινητού, αυτό τρέχει υπόγεια και καταναλώνει πολύ τη μπαταρία.
:hmmm: