PDA

View Full Version : Ποιά ενδοεπικοινωνία το κάνει αυτό;


Thodoras
11-03-2013, 20:25
Ψάχνω για ενδοεπικοινωνία που να κάνει βασικά το εξής:
Να συνδέσω τη μονάδα του οδηγού με ένα κινητό (android) και να ακούμε μουσική από αυτό, ταυτόχρονα, και εγώ και ο συνεπιβάτης...

Γνωρίζει κανείς ποιά μάρκα το κάνει αυτό;;;

ΤΖΩΡΤΖΗΣ
11-03-2013, 20:33
Φίλε μου έχεις τις εξής επιλογές :
Midland BT NEXT την έχω και είναι εξαιρετική σε όλα όσα ζητάς.
Interfone F5
Αυτές οι 2 είναι και οι ακριβότερες.
Υπάρχουν και λύσεις από Κίνα μεριά που κάνουν αυτά που θέλεις και οι τιμές ξεκινάνε από 40 ευρώ.

Capitain
11-03-2013, 22:33
Ψάχνω για ενδοεπικοινωνία που να κάνει βασικά το εξής:
Να συνδέσω τη μονάδα του οδηγού με ένα κινητό (android) και να ακούμε μουσική από αυτό, ταυτόχρονα, και εγώ και ο συνεπιβάτης...

Γνωρίζει κανείς ποιά μάρκα το κάνει αυτό;;;

Δεν πιστευω οτι κινητο μπορει να συνδεθεί για ροή μουσικής με Bluetooth με δυο συσκευές ταυτόχρονα.. Μαλλον ο καθένας με το κινητο του, η με καλώδιο που να συνδέεται στη συσκευή και να μοιράζει 2 jack βυσματα αν οπωσδήποτε θέλετε να ακούτε την ιδια μουσική, που αυτος ειναι ο λόγος που ρωτάς απ´οτι κατάλαβα.. Παντως η δική μου επιλογη ηταν μια συσκευή με ράδιο,Bluetooth, και επικοινωνία οδηγού-συνοδηγου καθώς και υποδοχή για καλώδιο (jack), elmec-s λέγεται, στα 80€ εκαστη απο το dainese bazaar στην αρχη της Πέτρου Ραλλη.
Καλη συνεχεια.

Thodoras
12-03-2013, 00:18
Δεν πιστευω οτι κινητο μπορει να συνδεθεί για ροή μουσικής με Bluetooth με δυο συσκευές ταυτόχρονα.. Μαλλον ο καθένας με το κινητο του, η με καλώδιο που να συνδέεται στη συσκευή και να μοιράζει 2 jack βυσματα αν οπωσδήποτε θέλετε να ακούτε την ιδια μουσική, που αυτος ειναι ο λόγος που ρωτάς απ´οτι κατάλαβα.. Παντως η δική μου επιλογη ηταν μια συσκευή με ράδιο,Bluetooth, και επικοινωνία οδηγού-συνοδηγου καθώς και υποδοχή για καλώδιο (jack), elmec-s λέγεται, στα 80€ εκαστη απο το dainese bazaar στην αρχη της Πέτρου Ραλλη.
Καλη συνεχεια.

Απο οσα διαβαζω στο Midland bt1 που πηρα προσφατα δεν φαινεται να γινεται η λειτουργια που περιγραφω...γι αυτο ρωταω μηπως καποια αλλη μαρκα το κανει η ειναι γενικο το φαινομενο να μη συνδεονται ταυτοχρονα οι 2 συσκευες σε ενα κινητο για μουσικη...με καλωδιο στη 1 συσκευη γινεται αλλα το θεμα ειναι να γλιτωσουμε τα καλωδια...

Capitain
12-03-2013, 00:59
Απο οσα διαβαζω στο Midland bt1 που πηρα προσφατα δεν φαινεται να γινεται η λειτουργια που περιγραφω...γι αυτο ρωταω μηπως καποια αλλη μαρκα το κανει η ειναι γενικο το φαινομενο να μη συνδεονται ταυτοχρονα οι 2 συσκευες σε ενα κινητο για μουσικη...με καλωδιο στη 1 συσκευη γινεται αλλα το θεμα ειναι να γλιτωσουμε τα καλωδια...

Με bluetooth δεν νομιζω να γινεται απο μια συσκευη να ακουνε δυο..
Αλλα μου φαινεται απλουστερη αυτη η λυση...
Split - Audio Splitter Cable (3.5mm) - Green (http://www.nearoffice.com/mall/index.php/iphone-and-ipad/ipod-gear/audio-splitters/split-audio-splitter-cable-3-5mm-green.html)

apk
12-03-2013, 01:36
Σήμερα μόλις είδα αυτό το βίντεο:

Cardo Scala Rider Q3 Review at RevZilla.com - YouTube

Η λειτουργία που σε ενδιαφέρει νομίζω αναφέρεται περίπου στο 2'33".

Capitain
12-03-2013, 03:43
Σήμερα μόλις είδα αυτό το βίντεο:

Η λειτουργία που σε ενδιαφέρει νομίζω αναφέρεται περίπου στο 2'33".

:re25:

Thodoras
12-03-2013, 16:00
Η λειτουργία που σε ενδιαφέρει νομίζω αναφέρεται περίπου στο 2'33".

Σωστά...ακριβώς αυτό ψάχνω...
Γνωρίζει κανείς αν η Midland bt1 μπορεί με κάποιο τρόπο να το κάνει αυτό...;;;

apk
12-03-2013, 17:04
Γιατί δεν κοιτάς στο site της, να διαβάσεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά;
Μπορείς επίσης να περιμένεις την καινούρια Cardo του βίντεο.

Thodoras
12-03-2013, 17:25
Γιατί δεν κοιτάς στο site της, να διαβάσεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά;
Μπορείς επίσης να περιμένεις την καινούρια Cardo του βίντεο.

Το έκανα ήδη...δεν είναι και από τα πιο καλά site...πολύ λίγες λεπτομέρειες...
Άσε που προσπαθώ να αποφύγω ενδοεπικοινωνίες που κοστίζουν σχεδόν το μισό μου μηνιάτικο...το συγκεκριμένο της cardo τσιμπάει λίγο...