PDA

View Full Version : Ασκοπες παραθεσεις προηγουμενων ποστ η φωτογραφιων!


giamil
14-03-2013, 16:35
Ειναι τοσο δυσκολο για καποιους να καταλαβουν οτι κανοντας παραθεση ενα ποστ με 20 φωτογραφιες απλα για να σχολιασουν ενα "":ye02:"" οτι ειναι σπαστικο για τους υπολοιπους να ξαναβλεπουν τις ιδιες φωτος 10 φορες?

Μονο εμενα μου την δινει αυτο το πραγμα?

ειναι τοσο δυσκολο οσοι το κανουν να το καταλαβουν απο μονοι τους?

θες να σχολιασεις μια φωτο?κανε παραθεση και σβησε τις υπολοιπες! θες να σχολιασεις το σχολιο κατω απ τις φωτος....ασε μονο το σχολιο του δημιουργου του ποστ και σχολιασε το....δεν χρειαζεται και τον σερβερ να φορτωνεις ασκοπα και να κανεις βαρετο ενα θεμα επειδη βαριεσαι εσυ να σβησεις αυτα που δεν χρειαζοντε να επαναλμβανοντε μεσα στο ιδιο το ποστ!


δεν το καταλαβαινεις?
:hmmm::hmmm::hmmm:


υ.γ. δεν το λεω για καποιον συγκεκριμενα...το σκεφτομαι πολυ καιρο κ απλα τωρα θυμηθηκα να το επισημανω!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ
14-03-2013, 16:41
A γεια σου ....
Κ εγω το εβλεπα και ΝεύραΝεύραΝεύρα

N4pSt3R
14-03-2013, 16:43
Καμιά φορά και να μην το θέλουμε απλά το κάνουμε!!!

Όπως επίσης καμιά φορά καλό είναι να κάνουμε και παράθεση αυτό στο οποίο θέλουμε να απαντήσουμε!!!

dmnds
14-03-2013, 17:06
Σωστός......

vaska
14-03-2013, 20:29
Το έχω πει κι εγώ εδώ και χρόνια, είναι κουραστικό να ξαναβλέπεις τις ίδιες φωτό ξανά και ξανά, μόνο και μόνο για να πει κάποιος ένα "μπράβο". Και σε πολύ μεγάλα ποστ μπορείς να κόψεις το ενδιάμεσο κείμενο και ν' αφήσεις την αρχή και το τέλος αν συμφωνείς με όλο το κείμενο ή να υπογραμμίσεις το σημείο που κρίνεις ότι θες να παρέμβεις, χωρίς να κουβαλήσεις όλο το σεντόνι.

Lepanto ii
14-03-2013, 20:37
Σωστοτατος!

aleckan
14-03-2013, 21:20
[QUOTE=giamil;863633]Ειναι τοσο δυσκολο για καποιους να καταλαβουν οτι ........


Μονο εμενα μου την δινει αυτο το πραγμα?


Χι χι χι! Κανονιστε να συμορφωθειτε,γιατι ειμαστε και...νευρικοι!
(αλλως θα σας κοψουμε τα...τσισα)!!!:D

giamil
14-03-2013, 21:29
[QUOTE=giamil;863633]Ειναι τοσο δυσκολο για καποιους να καταλαβουν οτι ........


Μονο εμενα μου την δινει αυτο το πραγμα?

Χι χι χι! Κανονιστε να συμορφωθειτε,γιατι ειμαστε και...νευρικοι!
(αλλως θα σας κοψουμε τα...τσισα)!!!:D


:u58:


τα παραλες ομως φιλε μου.....οχι δα και μονος μεσα στα 7000 μελη....












ειναι κι αλλοι 3-4 που συμφωνησαν παραπανω!
χεχεχεχε!
:lo20:

Gasgs
14-03-2013, 21:42
Συμφωνώ απόλυτα !
Είναι πολύ ενοχλητικό.
Α ρε Γιάννη ξέρεις πόσο καιρό θέλω να το γράψω σε κάποιους ;

Hekima
14-03-2013, 21:44
:ye02::ye31:

aleckan
14-03-2013, 21:54
ειναι κι αλλοι 3-4 που συμφωνησαν παραπανω!
χεχεχεχε!
:lo20:


Σχεδον ολοι νομιζω συμφωνουν (κι οχι μονο οι παραπανω φιλοι στη σωστη παρατηρηση σου) και θα πραξουν αναλογως,γιατι.... μαυρο φιδι που τους εφαγε...:D
Λεω σχεδον γιατι ξερω και καποιον που θελει ...ποικιλια!:p

Hekima
14-03-2013, 21:57
Σχεδον ολοι νομιζω συμφωνουν (κι οχι μονο οι παραπανω φιλοι στη σωστη παρατηρηση σου) και θα πραξουν αναλογως,γιατι.... μαυρο φιδι που τους εφαγε...:D
Λεω σχεδον γιατι ξερω και καποιον που θελει ...ποικιλια!:p



:sm7::sm7:

TAKIS04
14-03-2013, 22:09
Σωστοοοοοοοοοοοοοοός

siraxanz
14-03-2013, 22:41
Ειναι τοσο δυσκολο για καποιους να καταλαβουν οτι κανοντας παραθεση ενα ποστ με 20 φωτογραφιες απλα για να σχολιασουν ενα "":ye02:"" οτι ειναι σπαστικο για τους υπολοιπους να ξαναβλεπουν τις ιδιες φωτος 10 φορες?

Μονο εμενα μου την δινει αυτο το πραγμα?

ειναι τοσο δυσκολο οσοι το κανουν να το καταλαβουν απο μονοι τους?

θες να σχολιασεις μια φωτο?κανε παραθεση και σβησε τις υπολοιπες! θες να σχολιασεις το σχολιο κατω απ τις φωτος....ασε μονο το σχολιο του δημιουργου του ποστ και σχολιασε το....δεν χρειαζεται και τον σερβερ να φορτωνεις ασκοπα και να κανεις βαρετο ενα θεμα επειδη βαριεσαι εσυ να σβησεις αυτα που δεν χρειαζοντε να επαναλμβανοντε μεσα στο ιδιο το ποστ!


δεν το καταλαβαινεις?
:hmmm::hmmm::hmmm:


υ.γ. δεν το λεω για καποιον συγκεκριμενα...το σκεφτομαι πολυ καιρο κ απλα τωρα θυμηθηκα να το επισημανω!




:ye36: Γιάννη υπάρχει κ σχετική έκκληση :(

forester
14-03-2013, 23:36
Γι αυτό είσαι φίλος μου Ζαν:cool2::cool2::cool2::cool2:


Πρέπει να το λέμε που και που γιατί ξεχνιέται:D

SenseiG
14-03-2013, 23:43
:ye31:...:ye02:

Epsime
14-03-2013, 23:48
Σωστοςςςς!!!:ye02:

mck
14-03-2013, 23:56
Βάλε τάξη John! :D

:ye31:

REK
15-03-2013, 02:17
:ye36: Γιάννη υπάρχει κ σχετική έκκληση :(

:ye02:που εάν θυμάμαι καλα,έχω μεγαλώσει κιόλας..:D,εχει να κάνει με το "επιπλέον όγκο"που προσθέτουν στην πλατφόρμα..

mAthosalas
15-03-2013, 05:35
Συμφωνω κι επαυξανω.Και ειναι κατι φορες που μπαινω απο το netbook,λογω μικρου μεγεθους τού οποιου,εχει φτασει ενα θεμα στην 1567 σελιδα και εχω δει μονο τα ιδια quote 453 φορες...:u60:
Νομιζω οτι απλα βαριεται ο αλλος να κανει επεξεργασια,παταει ενα quote και "Στην υγειά μας ρε παιδια"...:ha15:

AlexCorfu
15-03-2013, 08:59
Συμφωνώ απόλυτα και πρόσθετων και το πολύ αχαρο <<< καλοπουλητο , μπράβο φιλαρακι μαζί σου >>> και κάτι συναφή σε αγγελίες πώλησης , η κάτι αλλά λογιδρια σε οδοιπορικά . Απλα μεστα ουσιαστικά δυο κουβέντες .

GEO_K
15-03-2013, 09:09
Πεστα......

aeriko
15-03-2013, 09:56
Συμφωνώ απόλυτα και πρόσθετων και το πολύ αχαρο <<< καλοπουλητο , μπράβο φιλαρακι μαζί σου >>> και κάτι συναφή σε αγγελίες πώλησης , η κάτι αλλά λογιδρια σε οδοιπορικά . Απλα μεστα ουσιαστικά δυο κουβέντες .
Συμφωνώ απόλυτα.

phoenix
15-03-2013, 12:22
:ye02::ye02::ye02::ye02::ye02:

lepanto
15-03-2013, 12:33
Ειναι τοσο δυσκολο για καποιους να καταλαβουν οτι κανοντας παραθεση ενα ποστ με 20 φωτογραφιες απλα για να σχολιασουν ενα "":ye02:"" οτι ειναι σπαστικο για τους υπολοιπους να ξαναβλεπουν τις ιδιες φωτος 10 φορες?

Μονο εμενα μου την δινει αυτο το πραγμα?

ειναι τοσο δυσκολο οσοι το κανουν να το καταλαβουν απο μονοι τους?

θες να σχολιασεις μια φωτο?κανε παραθεση και σβησε τις υπολοιπες! θες να σχολιασεις το σχολιο κατω απ τις φωτος....ασε μονο το σχολιο του δημιουργου του ποστ και σχολιασε το....δεν χρειαζεται και τον σερβερ να φορτωνεις ασκοπα και να κανεις βαρετο ενα θεμα επειδη βαριεσαι εσυ να σβησεις αυτα που δεν χρειαζοντε να επαναλμβανοντε μεσα στο ιδιο το ποστ!


δεν το καταλαβαινεις?
:hmmm::hmmm::hmmm:


υ.γ. δεν το λεω για καποιον συγκεκριμενα...το σκεφτομαι πολυ καιρο κ απλα τωρα θυμηθηκα να το επισημανω!


Πιστεύω ότι ψάχνεις αφορμή να τσακοθουμε :p:u60:



Ωραίος ο φίλος και συμφωνώ βεβαίως βεβαίως

jmar
15-03-2013, 12:34
:ye30:

giamil
15-03-2013, 18:21
Συμφωνώ απόλυτα και πρόσθετων και το πολύ αχαρο <<< καλοπουλητο , μπράβο φιλαρακι μαζί σου >>> και κάτι συναφή σε αγγελίες πώλησης , η κάτι αλλά λογιδρια σε οδοιπορικά . Απλα μεστα ουσιαστικά δυο κουβέντες .



ωπα ωπα φιλε!

καμια σχεση αυτο που λεει το θεμα εδω, με το "καλοπουλητο" που λες εσυ!

αλλο πραγμα να μπαινεις σ ενα ταξιδιωτικο και να ψαχνεις το επομενο ποστ του δημιουργου του μεσα σε εκατονταδες παραθεσεις κατεβατων με φωτος (ειδικα οταν αυτος που το ανεβαζει το ταξιδιωτικο, δεν το χει ολοκληρωσει κιολας)......κ αλλο μια ευχη σε μια πωληση....το δευτερο πρακτικα κ λειτουργικα δεν ενοχλει καπου!ισα ισα που πολλες φορες βοηθαει γιατι κανει up την αγγελια και την φερνει στην επιφανεια!
το πρωτο ομως ενοχλει κ πρακτικα κ ουσιαστικα!

αλλωστε οπως ειπε κ ο Χαρης, οτι ειπα δεν ειναι καινουργιο....εχουν γινει συστασεις επανειλημμενος απ την διοικηση για λογους χαμενου ογκου στο σερβερ....εγω απλα προσεθεσα οτι ειναι σπαστικο στο διαβασμα του θεματος!

REK
15-03-2013, 18:49
Συμφωνώ απόλυτα και πρόσθετων και το πολύ αχαρο <<< καλοπουλητο , μπράβο φιλαρακι μαζί σου >>> και κάτι συναφή σε αγγελίες πώλησης , η κάτι αλλά λογιδρια σε οδοιπορικά . Απλα μεστα ουσιαστικά δυο κουβέντες .


φίλε Άλεξ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λένε.. :)

ο καθένας εδώ μπορεί να ευχηθεί ,γράψει ,ότι τον ικανοποιεί και αισθάνεται (πάντα βέβαια στα πλαίσια που ορίζει το καταστατικό του forum)...

θα μου επιτρέψεις να σου πω οτι οι "ουσιαστικές" κουβέντες για τον κάθε έναν ,διαφέρουν καθένας μας βρίσκει διαφορετικό τρόπο έκφρασης των συναισθημάτων του..

εάν υπάρχει κάτι που μας "κουράζει" ας το προσπερνάμε..;)

jmar
15-03-2013, 18:53
φίλε Άλεξ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λένε.. :)

ο καθένας εδώ μπορεί να ευχηθεί ,γράψει ,ότι τον ικανοποιεί και αισθάνεται (πάντα βέβαια στα πλαίσια που ορίζει το καταστατικό του forum)...

θα μου επιτρέψεις να σου πω οτι οι "ουσιαστικές" κουβέντες για τον κάθε έναν ,διαφέρουν καθένας μας βρίσκει διαφορετικό τρόπο έκφρασης των συναισθημάτων του..

εάν υπάρχει κάτι που μας "κουράζει" ας το προσπερνάμε..;)


:ye36:200

Gasgs
15-03-2013, 19:25
φίλε Άλεξ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λένε.. :)

ο καθένας εδώ μπορεί να ευχηθεί ,γράψει ,ότι τον ικανοποιεί και αισθάνεται (πάντα βέβαια στα πλαίσια που ορίζει το καταστατικό του forum)...

θα μου επιτρέψεις να σου πω οτι οι "ουσιαστικές" κουβέντες για τον κάθε έναν ,διαφέρουν καθένας μας βρίσκει διαφορετικό τρόπο έκφρασης των συναισθημάτων του..

εάν υπάρχει κάτι που μας "κουράζει" ας το προσπερνάμε..;)


+1100:thumbup:

AlexCorfu
15-03-2013, 19:51
Καλησπέρα φίλε giamil προσθεσα άποψη αφού προς προσυπέγραψα πρώτα το βασικό άρθρο . Φίλοι rek gask Jmar δεν το συζητω ο καθένας μας έχει την αποψι του , την προσέγγιση του απλα για μένα μια αγγελία πώλησης ακολουθούμενη απο δέκα μπράβο και καλοπουλητο ειναι λίγο κουραστικό , γνώμη μου απλά και μόνο . Ευχαριστω για την επικοινωνία και ανταλλαγή απόψεων .:ye02:

kornlaz
15-03-2013, 19:58
Συμφωνώ απόλυτα και πρόσθετων και το πολύ αχαρο <<< καλοπουλητο , μπράβο φιλαρακι μαζί σου >>> και κάτι συναφή σε αγγελίες πώλησης , η κάτι αλλά λογιδρια σε οδοιπορικά . Απλα μεστα ουσιαστικά δυο κουβέντες .

Το να δίνει κάποιος μια ευχή και να είναι και κουραστικό ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω:hmmm::hmmm:

giamil
15-03-2013, 20:05
Καλησπέρα φίλε giamil προσθεσα άποψη αφού προς προσυπέγραψα πρώτα το βασικό άρθρο . Φίλοι rek gask Jmar δεν το συζητω ο καθένας μας έχει την αποψι του , την προσέγγιση του απλα για μένα μια αγγελία πώλησης ακολουθούμενη απο δέκα μπράβο και καλοπουλητο ειναι λίγο κουραστικό , γνώμη μου απλά και μόνο . Ευχαριστω για την επικοινωνία και ανταλλαγή απόψεων .:ye02:

Καλησπερα κ σε σενα φιλε!:)
Δεν ειπα οτι διαφωνησες Αλεξ, απλα το κυριος θεμα εδω,δεν εχει να κανει σε τιποτα με αυτο που ειπες κ που προσωπικα σε ενοχλει εσενα μεσα στις αγγελιες...πολλοι γουσταρουνε να γραφουνε μια ευχη μεχρι κ να κανουν χαβαλε στην αγγελια ενος φιλου τους, γιατι μην ξεχνας οτι υπαρχουν και προσωπικες σχεsεις εδω μεσα στο φορουμ, που εχουν εξελιχθει κ σε φιλιες!αυτο κατ εμε δεν μπορεις να το κρινεις εσυ απ την στιγμη που δεν ενοχλει αυτον που βαζει την αγγελια...
το να μου χαλας εσυ ομως την διαθεση να διαβασω ενα ταξιδιωτικο η ακομα και να μου δυσκολευεις την αναγνωση του σπαζοντας μου τα νευρα με τις ατελειωτες παραθεσεις....αυτο ειναι ουσιαστικο προβλημα!περα απ τον ογκο δεδομενων οπως προειπα που τον αυξανεις ασκοπα...
δεν ξερω αν αντιλαμβανεσαι την διαφορα...πιστευω να σε βοηθησα...;)

Sierso
15-03-2013, 21:51
Συμφωνω,στο βασικο θεμα του giamil !

REK
15-03-2013, 23:10
Καλησπέρα φίλε giamil προσθεσα άποψη αφού προς προσυπέγραψα πρώτα το βασικό άρθρο . Φίλοι rek gask Jmar δεν το συζητω ο καθένας μας έχει την αποψι του , την προσέγγιση του απλα για μένα μια αγγελία πώλησης ακολουθούμενη απο δέκα μπράβο και καλοπουλητο ειναι λίγο κουραστικό , γνώμη μου απλά και μόνο . Ευχαριστω για την επικοινωνία και ανταλλαγή απόψεων .:ye02:

Να είσαι καλα....:ye33:

yns
16-03-2013, 11:23
Επιτρέψτε μου να κάνω μια μικρή διόρθωση τεχνικής φύσης: Όσες φωτογραφίες κι αν ανεβάσουμε σε εξωτερικό server (πχ Photobucket, imageshack κτλ) δεν επιβαρύνουν τον δικό μας server (παρά μόνο με ελάχιστα bytes, όσο "ζυγίζει" δηλαδή το κείμενο του link της φωτογραφίας. Οι φωτογραφίες που αυξάνουν την κίνηση (και ως εκ τούτου το κόστος λειτουργίας) του server στον οποίο φιλοξενείται το φόρουμ μας είναι όσες μπαίνουν με επισύναψη στα μηνύματα.

Επίσης αν μια φωτογραφία την έχουμε ήδη δει, αυτή αποθηκεύεται προσωρινά στην λανθάνουσα μνήμη (cache) του browser μας και δεν "ξανακατεβαίνει" (αυτό βέβαια εξαρτάται και από τον συνολικό χώρο που έχουμε διαθέσει για την cache στον browser, είτε αυτός βρίσκεται στον υπολογιστή μας είτε στο κινητό μας).

Για το αισθητικό του πράγματος τώρα, κι εγώ συμφωνώ με τον Γιάννη (giamil).

θες να σχολιασεις μια φωτο?κανε παραθεση και σβησε τις υπολοιπες! θες να σχολιασεις το σχολιο κατω απ τις φωτος....ασε μονο το σχολιο του δημιουργου του ποστ και σχολιασε το....δεν χρειαζεται και τον σερβερ να φορτωνεις ασκοπα και να κανεις βαρετο ενα θεμα επειδη βαριεσαι εσυ να σβησεις αυτα που δεν χρειαζοντε να επαναλμβανοντε μεσα στο ιδιο το ποστ!

Συμφωνώ επίσης στο γεγονός πως δεν είναι πολύ καλαίσθητο όταν βλέπουμε ότι ανεβαίνει με συνεχή ροή ένα θέμα με φωτογραφίες (πράγμα που σημαίνει πως ο δημιουργός του το έχει ετοιμάσει από πριν) να πεταγόμαστε και να διακόπτουμε την ροή και ακόμα χειρότερα παραθέτοντας 10 φωτογραφίες που έχουν μόλις ανέβει για να βάλουμε από κάτω μια φατσούλα.

Από την άλλη βέβαια δεν είναι όλοι εξοικειωμένοι με την χρήση του φόρουμ και είναι λογικό να γίνονται αυτά. Πολλοί αντί να χρησιμοποιήσουν το κουμπάκι "Απάντηση" χρησιμοποιούν το "Παράθεση" ακόμα κι αν δεν έχουν να σχολιάσουν κάτι στο κείμενο ή στις φωτογραφίες που παραθέτουν. Κανονικά θα έπρεπε οι moderators να "τακτοποιούν" τέτοια posts, διορθώνοντας τις παραθέσεις και αφαιρώντας τις περιττές φωτογραφίες. Καταλαβαίνετε όμως πως κάνοντας κάτι τέτοιο ενδέχεται κάποιοι "υπερευαίσθητοι" να παρεξηγηθούν θεωρώντας πως επεμβαίνουμε στα γραφόμενά τους... Σε άλλα μεγάλα φόρουμ (κυρίως του εξωτερικού) παρόμοια posts διορθώνονται χωρίς δεύτερη κουβέντα. Στο δικό μας και στα πλαίσια της ελευθερίας λόγου που παρέχεται στους χρήστες, αυτό συμβαίνει σπάνια και κυρίως σε posts που έχουν προσβλητικό χαρακτήρα.

Κλείνοντας να υπενθυμίσω πως όλη η συντονιστική ομάδα του φόρουμ μας βρίσκεται στην διάθεση οποιουδήποτε έχει απορίες σχετικά με την χρήση του. Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας με προσωπικό μήνυμα ή τηλεφωνικά (οι περισσότεροι έχουμε τα τηλέφωνα στο προφίλ μας) για οποιοδήποτε λόγο.

-DHMHTRHS-
16-03-2013, 12:39
Πιστευω οτι ο φιλος ποιο πανω εχει βοηθηση να ξεκαθαρισει κατα πολυ το θεμα και συμφωνω απoλυτα με τον giamil.:ye02::ye02:

kwstas
19-03-2013, 02:06
:ye36::ye31: Σωστος!!!:ye02: Επειδη δεν μπορω να κανω τιποτα για αυτο, απλα δεν δινω σημασια...οτι ειναι ''ενοχλητικο'' ΕΙΝΑΙ.