PDA

View Full Version : ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΩΝ


manosxlv
15-03-2013, 21:41
παιδια θα ηθελα την βοηθεια αν κανενας εχει παραγγειλει αθλητικα απο ΑΜΕΡΙΚΗ λογω το οτι οι τιμες ειναι φοβερες
μερικες συμβουλες και διευκρινισεις για τα μεταφορικα και τον εκτελωνισμο αν γινετε
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

anegis
15-03-2013, 23:15
Αν έρθει με απλό ταχυδρομείο, νομίζω ότι δεν θα μπλεξεις με τελωνεία...
Μικρό αξεσουάρ της Μηχανης πυ έχω παραγγείλει απο Κίνα και ΗΠΑ και έχουν έρθει με απλό ταχυδρομείο δεν είχα θέμα...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Eftixis
15-03-2013, 23:23
Running Shoes, Basketball Shoes & Athletic Footwear - Sports Authority (http://www.sportsauthority.com/category/index.jsp?categoryId=3077570&clickid=topnav_Shoes)
Μέσω ταχυδρομίου δεν πάνε τελωνείο Απλά θα επιλέξης τρόπο αποστολής

tasosbob
17-03-2013, 04:45
Φιλε αν η καθαρη αξια του καθε προιοντος δεν υπερβαινει τα 60 δολλαρια εισαι οκ με οποιο τροπο και αν ερθει.Μπορεις αν κατι ειναι πολυ ακριβο να του ζητησεις να στο ''μαρκαρει'' σαν δωρο η' να δηλωσει την αξια του στα 60 δολλαρια.Γενικα να επιλεγεις USPS τα αντιστοιχα ΕΛΤΑ της αμερικης αλλα με τελειως διαφορετικες υπηρεσιες απο τα δικα μας(tracking number,ακριβεια κτλ)αντι για UPS η' FEDEX τα οποια δηλωνουν τα παντα στα τελωνεια και ειναι και πανακριβα.Αυτα κανω εδω και χρονια στο ebay και δεν εχω θεμα ποτε,μπορεις αν βρισκεις παραπλησιες τιμες στα ebay γερμανιας η' αγγλιας να επιλεξεις αυτα γιατι λογω ευρωπαικης ενωσης δεν εχουν τελωνεια ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΣΕ ΤΟΠΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ και δες το αμερικανικο νουμερο στην ''γλωσσα'' του παπουτσιου.Καλες αγορες......