PDA

View Full Version : κόλλησε η κουκούλα στους λαιμούς! help!!!!


kdimi
07-04-2013, 16:53
Αν δεν έχεις μυαλό αυτά παθαίνεις.. η μηχανή ήταν ζεστή κ έβαλα την κουκούλα... :u57: μήπως ξέρει κάποιος αν βγαίνει κ πως? :cr13:
ευχαριστώ.

Sakis
07-04-2013, 17:01
Με αναμμένο κινητήρα και ζεστούς λαιμούς τρίψε με χοντρό πανί, με πολύ προσοχή μην κάψεις τα χέρια σου.
Ότι υπολείμματα μείνουν θα φύγουν με πιεστικό στο πλύσιμο:ye33:

kdimi
07-04-2013, 17:31
ευχαριστώ sakis. θα το προσπαθήσω..

asotosios
07-04-2013, 19:35
Με αναμμένο κινητήρα και ζεστούς λαιμούς τρίψε με χοντρό πανί, με πολύ προσοχή μην κάψεις τα χέρια σου.
Ότι υπολείμματα μείνουν θα φύγουν με πιεστικό στο πλύσιμο:ye33:

ακριβως...!!!

Λογικα για να κολλησει και στους 2 θα πρεπει να την ειχες στο κεντρικο σταντ...εγω την αφηνω στο πλαινο και δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα...

Translatoras
07-04-2013, 20:41
Αν δεν έχεις μυαλό αυτά παθαίνεις.. η μηχανή ήταν ζεστή κ έβαλα την κουκούλα... :u57: μήπως ξέρει κάποιος αν βγαίνει κ πως? :cr13:
ευχαριστώ.

Δεν έχω λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Βάζω όμως καθημερινά κουκούλα στο ίδιο μοτόρι (ανεβασμένο στο κεντρικό σταντ) και ποτέ δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο, όσο ζεστοί κι αν ήταν οι λαιμοί ή το τελικό της εξάτμισης. Σιγά μην κάτσω να περιμένω να κρυώσουν. Αντιθέτως μου έχει κάψει αρκετές φορές τον ιμάντα που σφίγγω την κουκούλα γύρω από τη σέλα.

Μάλλον η κουκούλα που έχεις (είχες :) ) ήταν πολύ λεπτή.

Θα πάρεις μια χοντρουλή κουκούλα με επένδυση από μέσα και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Καλοτάξιδη

kdimi
08-04-2013, 13:27
Δεν έχω λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Βάζω όμως καθημερινά κουκούλα στο ίδιο μοτόρι (ανεβασμένο στο κεντρικό σταντ) και ποτέ δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο, όσο ζεστοί κι αν ήταν οι λαιμοί ή το τελικό της εξάτμισης. Σιγά μην κάτσω να περιμένω να κρυώσουν. Αντιθέτως μου έχει κάψει αρκετές φορές τον ιμάντα που σφίγγω την κουκούλα γύρω από τη σέλα.

Μάλλον η κουκούλα που έχεις (είχες :) ) ήταν πολύ λεπτή.

Θα πάρεις μια χοντρουλή κουκούλα με επένδυση από μέσα και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Καλοτάξιδη

Ευχαριστώ. θα ψάξω για πιο ενισχυμένη...

serko
17-04-2013, 15:44
Με αναμμένο κινητήρα και ζεστούς λαιμούς τρίψε με χοντρό πανί, με πολύ προσοχή μην κάψεις τα χέρια σου.
Ότι υπολείμματα μείνουν θα φύγουν με πιεστικό στο πλύσιμο:ye33:

Και αφου τα τρίψεις με το χοντρό πανί μετά με μια αλοιφή θα γίνουν τζιτζι:ye33: