PDA

View Full Version : Περί αγγελιών


spirossam
11-04-2013, 20:11
Θέλω να ανοίξω ένα ποστ με θέμα ένα π.μ. που έλαβα από το ''μέλος'' balinezos.
Το εν λόγω ''μέλος'' με 0 ποστ,έστειλε το ενδιαφέρον του με π.μ. για την μηχανή που πουλάω στις αγγελίες μας με μια άκρως υποτιμητική τιμή (η αγγελία είναι στις 10.000 ευρώ,η προσφορά του ήταν 7.500...).

Η προτροπή μου ήταν να πάει σε τίποτα ενεχυροδανειστήρια μήπως βρεί στην τιμή που ψάχνει adventure και έπειτα να κάνει ένα ποστ στα νέα μέλη για να τον καλώσορίσουμε.


Η απάντηση.....??


''Καθυστερημενος είσαι ρε;Πουλά το μηχανάκι σου όσο θες και μη με ζαλιζεις άλλο.''



Προσοχή φίλοι,υπάρχουν παντού κοράκια,για να μην χρησιμοποιήσω πιο βαριές κουβέντες,αφού δεν μπήκα καν στον κόπο να του απαντήσω στο τελευταίο π.μ.



Λοιπόν,απλά προσοχή και δεν ξέρω οι διαχειριστές αν μπορούν να κάνουν κάτι.
Καλό βράδυ

aeriko
11-04-2013, 20:16
Φίλε μου δυστυχώς δεν θα αποφύγουμε τους "κομήτες". Καλό θα είναι σε παρόμοιες περιπτώσεις να τους "ξεμπροστιάζουμε",όπως καλή ώρα έπραξες εσύ.

commander
11-04-2013, 20:17
...........



σπυρο δεν προκειται ποτε να σταματήσουν να υπαρχουν οι κομητες εδω μεσα και στην ζωη μας φιλε....... Ενα ποτήρι το πρωι γραψαρχ.......νη και τελος........;)

paschalis
11-04-2013, 22:04
Αχ φιλε....:rolleyes:
Εφαγα τοσους μπαλινεζους στη μαπα εδω μεσα
δυο χρονια που ειναι σαν να εχω παει στο Μπαλι!!!
Εχω να λεω ιστοριες σε ολη τη συνταξη μΕ φαινεται:)

LakisGS
11-04-2013, 22:14
σπυρο δεν προκειται ποτε να σταματήσουν να υπαρχουν οι κομητες εδω μεσα και στην ζωη μας φιλε....... Ενα ποτήρι το πρωι γραψαρχ.......νη και τελος........;)

Έχει δίκιο ο Θεολόγος. Οπως επίσης δεν υπάρχει λόγος να μπαίνετε στη διαδικασία να έρχεστε σε αντιπαραθέσεις και να χαλιέστε με τέτοια θέματα. Τέτοιοι υπάρχουν παντού και πάντα. Καλό θα ήταν να ενημερώνετε με ένα pm, ή με ένα τηλέφωνο, κάποιον mod, για να το έχουμε υπ' όψιν μας... ;)

costas68gr
11-04-2013, 22:30
Nα πω μια ιδεα!!!! απλα μελη με 0 ποστ να μην εχουν το δικαιωμα να σχολιαζουν αγγελιες η να τις βλεπουν, ας μπει ενα μινιμουμ αριθμος ποστ και μετα να αποκτουν πληρη δικαιωματα..............

jmar
11-04-2013, 22:40
Ποσο σε νοιωθω!! Οταν πουλησα κι εγω το προηγουμενο μου στελνανε τα ιδια, μηνυματα στο κινητο, υποπτες συναντησεις, με παροτρυναν να ανεβω Αθηνα και θα μου δινανε παραπανω λεφτα :wo20: νομιζαν οτι επειδη ειμαι απο επαρχια ειμαι και βλακας...ακουγανε τα μπινελικια τους κι απο δω παν κι οι αλλοι... :sm7:

Μη μασας!! ξεμπροστιασε τους να μην εχουν μουτρα να το ξανακανουν! :ye33:

nivam
11-04-2013, 22:40
Έχει δίκιο ο Θεολόγος. Οπως επίσης δεν υπάρχει λόγος να μπαίνετε στη διαδικασία να έρχεστε σε αντιπαραθέσεις και να χαλιέστε με τέτοια θέματα. Τέτοιοι υπάρχουν παντού και πάντα. Καλό θα ήταν να ενημερώνετε με ένα pm, ή με ένα τηλέφωνο, κάποιον mod, για να το έχουμε υπ' όψιν μας... ;)


:ye36:

Alkinoos
11-04-2013, 23:23
Το καλύτερο:
Φίλος πουλάει KTM 990 SM του 2008 κ αν θυμάμαι καλα το δίνει 5500-6000 Ευρω. Σκάει μυνημα στο κινητο κ έλεγε το εξής:
-φίλε ενδιαφέρομαι για την μηχανη σου αλλα δε παίρνω τηλ για να μην ενοχλησω. Διαθέτω 2500 Ευρω μετρητα. Αν ενδιαφερεσαι, πάρε με τηλέφωνο.

Πραγματικά αυτόν τον άνθρωπο, όσο κ αν με έκανε να γέλασω, θα του έβαζα σφαλιάρα αν τον είχα μπροστα μου.

mario
12-04-2013, 00:06
Ποσο σε νοιωθω!! Οταν πουλησα κι εγω το προηγουμενο μου στελνανε τα ιδια, μηνυματα στο κινητο, υποπτες συναντησεις, με παροτρυναν να ανεβω Αθηνα και θα μου δινανε παραπανω λεφτα :wo20: νομιζαν οτι επειδη ειμαι απο επαρχια ειμαι και βλακας...ακουγανε τα μπινελικια τους κι απο δω παν κι οι αλλοι... :sm7:

Μη μασας!! ξεμπροστιασε τους να μην εχουν μουτρα να το ξανακανουν! :ye33:

Spam on

Εμενα το tank bag μου το έδωσες ακριβά...:p

Spam off

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

giamil
12-04-2013, 01:00
Ρε παιδια....να τα παρουμε λιγο τα πραγματα με την σειρα τους?


το να ψαχνει κατι καποιος...ειτε ανταλακτικο ειτε μηχανη, και γι αυτο το λογο να μπει κ να κανει εγγραφη σ ενα ιστοτοπο που περιεχει αγγελιες δεν ειναι μεμπτο κ δεν μπορεις να του το απαγορευσεις του αλλου!

τωρα οταν καποιος σου στελνει ενα αστειο μηνυμα....που οταν εσυ ζητας 10 κ σου λεει 7,5, ειναι φανερο οτι προκειται η περι γελοιου...η περι κλασσικου ελληναρα που ψαχνει τον κακομοιρη μεσα στην κριση που καιγεται κ πεθαινει για μετρητα....αυτο ειναι αλλη υποθεση....κ εκει απλα νομιζω οτι δεν απαντας η του απαντας 10 λεει κ αει γ@μησου ρεεεεεε!

μην δυιλιζουμε τον κωνωπα με το καθε τι που συμβαινει σε προσωπικο επιπεδο μεσα στο φορουμ...γιατι μια κονσολα ειναι στο κατω κατω με συγκεκριμενες λειτουργιες, με 2 διαχειριστες κ αλλοι 10-20 φιλοι που βοηθανε...δεν γινοντε ολα τα χουγια μας να τα ικανοποιησουν...νομιζω!


προσωπικη αποψη χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν απ τους προλαλισαντες...

forester
12-04-2013, 06:47
Giamil :ye36::ye33:


Και λίγο από τη γραψαρχιδίνη του Θεολόγου κι είμαστε ΟΚ:cool2::cool2::cool2:

TSAKOS P.
12-04-2013, 11:56
η αποψη ειναι σαν την κωλ/τρυ/πιδα. Ολοι εχουν απο μια.
Παρε την δοση του χαπιου που ειπαν τα προηγουμενα παιδια και αστον να λεει.
Ας βρει πιο καλο αφου ειναι μαγκας.....

Ακου φορμουλα ο θειος.

Μην διαβασε χαριζω ενα Adve αντι για πουλαω.....
Γραφτον στα λαστιχα του adve

REK
12-04-2013, 12:10
Συμφωνώ με τον Γιάννη..(Giamil):ye33:

kostas_366
12-04-2013, 15:02
Μην χαλιέστε βρε παιδιά.
Όλοι τα έχουμε ακούσει όταν πουλάμε και έχουμε ζητήσει έκπτωση, όταν αγοράζουμε.
Εάν ο μέλλοντας αγοραστής είναι ευγενικός και σου πει ...βρε φίλε δεν έχω 10-000 αλλά έχω 9-000π.χ. οκ. Λες απλά εάν σε ενδιαφέρει ή όχι. Εάν δεν είναι ευγενικός, βρίσιμο.