PDA

View Full Version : I' m back to business again !!!!!


GeorgeP
12-04-2013, 19:47
Εχθες, στα γενεθλια μου, μου αναγγελθηκε και απο σημερα ειμαι ΞΑΝΑ μελος της οικογενειας των εργαζομενων στην Ναυτιλια............
ΝΑΙ ειναι γεγονος κι οχι αστειο...........
Με βρηκαν απο....την Ισπανια, εμαθαν οτι ειμαι ελευθερος, με κοντακταρισαν στο κινητο και μου ειπαν οτι θελουν να στησουν ναυτιλιακο γραφειο με εδρα τον πειραια για τα Κρουαζιεροπλοια τους και απο Δευτερα 15/6/13 δλδ 4 ημερες μετα τα γενεθλια μου και 36 μηνες και 28 ημερες μετα την απολυση μου και στα 50 μου χρονια I'M BACK TO BUSINESS AGAIN!!!!! Κοντρα σε οτιδηποτε ακουγεται και λεγεται απο τα χαζοκουτια που τοσο μας εχουν επηρεασει....οχι ολους βεβαια π.χ τον υπογραφοντα.

Ξαναγυρνω στα δερματινα παπουτσια μου, τον δερματινο χαρτοφυλακα μου, τα σακακια μου και τις επαφες μου με ολο τον Ναυλιακο κοσμο που τοσο μου ελειψε.....και μην ξεχασω και τα ταξιδια......
IT'S A GREAT COMEBACK..............

Ο μισθος? τετοιοι μισθοι δεν παιζουν πια σημερα..........
Λιγο υπομονη και παμε για το νεο ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ......λεγε με CROSSTOURER.

ΠΟΤΕ μην το βαζετε κατω,
ΠΟΤΕ μην απογοητευεστε,
ΠΟΤΕ μην λετε οτι παει τελειωσε, τιποτε δεν τελειωνει αν δεν τελειωσετε εσεις πρωτα
ΠΟΤΕ μην κοιταζετε μονον το σημερα αλλα ΠΑΝΤΑ να κοιτατε μπροστα, οσο πιο μπροστα μπορειτε........
ΠΟΤΕ μην ακουτε αυτους που φερνουν την καταστροφη, η καταστροφη ουτε καν εχει αγγιξει την πορτα μας, ρωτηστε τους γονεις σας και τους παππουδες σας γιαυτο αυτοι ξερουν τι θα πει καταστροφη..........
ΠΑΝΤΑ να εισαστε αισιοδοξοι για το μελλον και ΠΑΝΤΑ να εργαζεστε για αυτο που αγαπατε και θελετε να κανετε στην ζωη σας........

και κατι τελευταιο,
ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΤΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΑΣ, ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΗς ΗΛΙΚΙΑ ΣΑΣ.............

Arkas
14-04-2013, 13:30
Γιωργάρα μου,
τα νέα σου είναι ανέλπιστα ευχάριστα !

Σιδεροκέφαλος ,
ακμαίος
και παραγωγικός
και στα νέα επαγγελματικά σου πλάνα ...


Sent by Arkas via Tapatalk !

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
14-04-2013, 13:36
Γιώργο μέρα σου καλη.
Σου εύχομαι ο,τι καλο στο νέο ξεκίνημα.

HECTOR
14-04-2013, 13:43
Καλη αρχη λοιπον ξανα φιλε!!!!
Με το καλο ευχομαι στα < παλαια - νεα > γνώριμα στέκια σου!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-04-2013, 13:51
Φίλε Γιώργη,

ήταν αναμενόμενη αυτή η εξέλιξη ...

Άτομα σαν εσένα, δεν τ' αφήνουν οι εταιρίες "ανεκμετάλλευτα" ... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/th_good.gif

Καλή αρχή/συνέχεια φίλε μου στα νέα σου καθήκοντα ... :)

anegis
14-04-2013, 13:51
Συγχαρητήρια.
Καλο νέο ξεκίνημα...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

gelasios
14-04-2013, 14:02
Μπράβο φίλε! Πολύ καλά νέα!!! Καλή επιτυχία στο νεο σου ξεκίνημα!!!!

fmargaritis
14-04-2013, 14:11
Καλημέρα Γιώργο .
...ευχάριστα νέα, καλή αρχή.

IOTH1X
14-04-2013, 14:21
Φίλε Γιώργο καλός ήρθες ξανά στη Ναυτιλία, Ότι χρειαστείς από Θεσσαλονίκη ή το σύλλογο στη διάθεση σου

jarhead
14-04-2013, 14:41
Συνγχαρητηρια...αλλα CROSSTOURER??? Κατσε να φερω ποπκορν και πορτοκαλαδα(απο πορτοκαλια) ανοιγεις πληγες:ye33:

ortho
14-04-2013, 14:45
Αντε ρε ψηλέ! Να σου ευχηθώ κι από δω!

Καλή επιτυχία φίλε! Πάντα δεξιά! Πάντα δεξιά!:)

commander
14-04-2013, 14:48
μπραβο ρε φιλε σε χαρικα........καλη αρχη λοιπον και να πανε ολα κατ' ευχην οχι μονο σε σενα αλλα σε ολο τον κοσμο.........;)

frits
14-04-2013, 15:02
Mπράβο Γιώργαρε....:re25:

Πολύ χάρηκα...:)

vpentza
14-04-2013, 15:31
Εύχομαι τη καλύτερη συνέχεια.....

aeriko
14-04-2013, 15:39
Αντε και ξανά μανά σιδεροκέφαλος.

JohnGS1100
14-04-2013, 15:43
Αυτά είναι νέα !!

Γιώργο καλή τύχη από εδώ και πέρα. :ye33:

N4pSt3R
14-04-2013, 15:54
Καλή αρχή και σιδερένιος στην νέα δουλειά!!!

Με το καλό το αξιόπιστο!!!

paschalis
14-04-2013, 16:00
Γιωργη αυτα που λες ειναι πολυ ωραια νεα!!!
Να στειλουμε και το ποτε μην το βαζεις κατω
στη Χοντα να μας φτιαξει επιτελους ενα μηχανακι on off!!
Kαλη συνεχεια στα γνωστα σου λημερια:)

SenseiG
14-04-2013, 17:52
Μπραβο Γιωργη...:re25:

siraxanz
14-04-2013, 17:58
Γιώργο σου εύχομαι τα καλύτερα... Μακάρι να στεφθεί με απόλυτη επιτυχία η επιστροφή σου

syan
14-04-2013, 18:08
Μπράβο Γιώργη...Πολύ καλά νέα που γυρίζεις στον "δερμάτινο χαρτοφύλακα" !
Ευχές για καλή επιτυχία και να σου έλθουν όλα βολικά..:)

ΙoannisPanagiotidis
14-04-2013, 18:38
...χαιρομαι με την χαρα σου φιλε!...μας έλειψες!!!!:ye02::ye02:

tsitsos
14-04-2013, 18:59
πολυ χαιρομαι για σενα και για την αισιοδοξια που ξεχειλιζεις:)
σου ευχομαι τα καλυτερα:):):)

MOYTPO
14-04-2013, 19:04
Ο μισθος? τετοιοι μισθοι δεν παιζουν πια σημερα..........
Λιγο υπομονη και παμε για το νεο ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ......λεγε με CROSSTOURER.




εεεε εσυ δεν τρωγεσαι με τιποτα!!!! Το ξερο σου το κεφαλι!!!!!
:u58::u58:




Καλες δουλειες φιλος και ολα πριμα!!!!!!!!
:re27:

nikos-x
14-04-2013, 20:42
Γιώργαρε, είναι και δική μας η χαρά.
Να 'σαι γερός αδερφέ και να σου έρχονται όλα όπως επιθυμείς.

ΥΓ: Με το "κιτρινιάρικο" πως θα τα ταιριάξεις;
Το πρωί πράκτορας, το βράδυ ταρίφας; :p

Καλή δύναμη και πάλι. :)

kostas_366
14-04-2013, 20:47
Καλά νέα ακούω.
Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

ARGI
14-04-2013, 20:52
:re25::re25::re25::re25:
:ye30:

GEO_K
14-04-2013, 20:57
Συγχαρητηρια φιλαρακι!!!!
Ολα να σου πανε καλα απο δω και περα!!!!!

GeorgeP
14-04-2013, 21:06
Να 'στε καλα ολοι........δεν ξερετε ποσο μου λειψατε. Θα μου πειτε ''μονο εμεις σου λειψαμε?'' Οχι, μου ελειψε κυριως η γυναικα και η κορη μου τους οποιους εβλεπα ''κουρασμενα'' τις Κυριακες μετα απο το Σαββατιατικο ξενυκτι στους δρομους της Αθηνας. Μου ελειψε και η μοτοσυκλετα που την τελευταια βολτα την εκανα στης 2/10/2012....η επομενη εγινε τον απριλιο του 2013 αφου την χρησιμοποιησα για το πηγαινε ελα στις συνεντευξεις δια την εργασια στην οποια ξεκιναω αυριο......6 μηνες ακινησια στον συντηρητη μπαταριας!!!!!!!
Απο αυριο ομως ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον, εγω γυρναω στην δουλεια που υπηρετησα επι 30 χρονια και στο ΤΑΧΙ μπαινει πωλητηριο. Το αυτοκινητο (σκαφος) πωλειται και η αδεια ενοικιαζεται. Οποιος θελει τα παιρνει και πακετο.
Φυσικα θα γυρισω και στις πιστες....εεεεεε τις βολτες με την μοτοσυκλετα εννοω.

Ευχομαι ολα να πανε καλα, οχι μονον σε εμενα αλλα σε ολους οσοι εχουν θιχτει με οποιονδηποτε τροπο απο την κριση, κι ας μην ξεχναμε οτι ποτε δεν το βαζουμε κατω και παντα αντιμετωπιζουμε τις δυσκολιες με χαμογελο και αισιοδοξια.

Papadopaidi
14-04-2013, 21:37
Είναι εξαιρετικό νέο το ότι ξαναμπαίνεις στην "ενεργό δράση".
Οι επίμονες κ επίπονες προσπάθειές σου ανταμείφθηκαν με τη
βοήθεια του Θεού. Οπότε θα έχεις
ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ.
http://digilander.libero.it/iomaria2006/religione5.gif

teo71
14-04-2013, 21:52
Ωχ!!! Θα ξαναρχίσεις τα σεντόνια τώρα;;:eek:

Φιλαράκι, καλοτάξιδος να είσαι στις καινούριες σου περιπέτειες..

Πραγματικά χάρηκα μόλις το διάβασα..

saitman
14-04-2013, 21:55
καλη αρχη φιλε!!

GeorgeP
14-04-2013, 22:09
Ωχ!!! Θα ξαναρχίσεις τα σεντόνια τώρα;;:eek:

Φιλαράκι, καλοτάξιδος να είσαι στις καινούριες σου περιπέτειες..

Πραγματικά χάρηκα μόλις το διάβασα..

Ναι βρε κι εγω σ'αγαπαω:p....ορεξη να εχεις να με διαβαζεις.....:)

forester
14-04-2013, 22:25
:ye02:
Καλορίζικος στη νέα σου δουλειά Γιώργη!
Είθε να πάρεις σύνταξη από εκεί:ye33:

Eftixis
14-04-2013, 22:32
Αυτό είναι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία Γιώργο αυτά είναι τα ωραία οι άξιοι άνθρωποι δεν χάνονται πάντα κάτι θα τους ανταμείψει Καλή επάνοδο στην νέα σου δραστηριότητα Να έχεις την υγεία σου να την παλέυεις Και φυσικά με πολλές βόλτες πάρα πολλές:ye02:

DoctorAbo
14-04-2013, 22:56
Εχθες, στα γενεθλια μου, μου αναγγελθηκε και απο σημερα ειμαι ΞΑΝΑ μελος της οικογενειας των εργαζομενων στην Ναυτιλια............
ΝΑΙ ειναι γεγονος κι οχι αστειο...........
Με βρηκαν απο....την Ισπανια, εμαθαν οτι ειμαι ελευθερος, με κοντακταρισαν στο κινητο και μου ειπαν οτι θελουν να στησουν ναυτιλιακο γραφειο με εδρα τον πειραια για τα Κρουαζιεροπλοια τους και απο Δευτερα 15/6/13 δλδ 4 ημερες μετα τα γενεθλια μου και 36 μηνες και 28 ημερες μετα την απολυση μου και στα 50 μου χρονια I'M BACK TO BUSINESS AGAIN!!!!! Κοντρα σε οτιδηποτε ακουγεται και λεγεται απο τα χαζοκουτια που τοσο μας εχουν επηρεασει....οχι ολους βεβαια π.χ τον υπογραφοντα.

Ξαναγυρνω στα δερματινα παπουτσια μου, τον δερματινο χαρτοφυλακα μου, τα σακακια μου και τις επαφες μου με ολο τον Ναυλιακο κοσμο που τοσο μου ελειψε.....και μην ξεχασω και τα ταξιδια......
IT'S A GREAT COMEBACK..............

Ο μισθος? τετοιοι μισθοι δεν παιζουν πια σημερα..........
Λιγο υπομονη και παμε για το νεο ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ......λεγε με CROSSTOURER.

ΠΟΤΕ μην το βαζετε κατω,
ΠΟΤΕ μην απογοητευεστε,
ΠΟΤΕ μην λετε οτι παει τελειωσε, τιποτε δεν τελειωνει αν δεν τελειωσετε εσεις πρωτα
ΠΟΤΕ μην κοιταζετε μονον το σημερα αλλα ΠΑΝΤΑ να κοιτατε μπροστα, οσο πιο μπροστα μπορειτε........
ΠΟΤΕ μην ακουτε αυτους που φερνουν την καταστροφη, η καταστροφη ουτε καν εχει αγγιξει την πορτα μας, ρωτηστε τους γονεις σας και τους παππουδες σας γιαυτο αυτοι ξερουν τι θα πει καταστροφη..........
ΠΑΝΤΑ να εισαστε αισιοδοξοι για το μελλον και ΠΑΝΤΑ να εργαζεστε για αυτο που αγαπατε και θελετε να κανετε στην ζωη σας........

και κατι τελευταιο,
ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΤΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΑΣ, ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΗς ΗΛΙΚΙΑ ΣΑΣ.............

Γιώργο συγχαρητήρια για την προσέγγιση σου στο θέμα. Εύχομαι επιτυχίες, καταξίωση και χαμόγελα !!!!!

billy the kid
14-04-2013, 23:44
:re25: Σιδηροκέφαλος εύχομαι!! :ye33:

MARK
14-04-2013, 23:48
:ye30:

nikos-x
15-04-2013, 00:06
-Ταξί....... ταξί! Πας παραλία;
-Ναι........
-Ωραίος φιλαράκι! Καλά να περάσεις!! :D

PITS
15-04-2013, 00:25
σιδεροκεφαλος..απ τη δουλεια θυμασαι τιποτα ή τα ξεχασες???:sm7:

steliosx
15-04-2013, 01:29
Αυτά μάλιστα!! είναι καλά νέα!!
Συγχαρητήρια Γιώργο και καλή συνέχεια !!:re25:

konstantinos
15-04-2013, 07:00
φως στο τουνελ:re25:

BMW 1150 RT
15-04-2013, 07:17
Καλή επιτυχία στο νέο σου ξεκίνημαhttp://img.tapatalk.com/d/13/04/15/4umutu5u.jpg

GeorgeP
15-04-2013, 08:55
σιδεροκεφαλος..απ τη δουλεια θυμασαι τιποτα ή τα ξεχασες???:sm7:
Βρε συ, το ποδηλατο ξεχνιεται?:lo19:
Κι εχει και δυσκολο πεταλι το συγκεκριμενο.......αλλα δεν μασαμε!!!!

GeorgeP
15-04-2013, 08:57
φως στο τουνελ:re25:

και οχι μονον για μενα........
Ο τουρισμος (βλ. Κρουαζιεροπλοια για μενα) ειναι το πρωτο βημα για το συνολο, θα ακολουθησουν κι αλλα.

Sakis
15-04-2013, 09:30
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία....:ye02:

taksidiotis
15-04-2013, 10:19
Ενα απο τα αγαπημένα μου μέλη εδω μεσα,που εχει καθε μου σεβασμό ξανά στην δουλειά,μπράβο σου φίλε Γιώργο.καλη επιστροφή φίλε μου.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

kostasx
15-04-2013, 11:29
Ωχ...και γω πως θα πετάγομαι στο Βενιζέλος..???:u01:
Με το καλό Γιώργη..καλή αρχή..:re17:

asotosios
15-04-2013, 11:38
ΜΠΡΑΒΟ Γιωργο...
Επιτελους μετα απο παρα πολυ καιρο...!!!

Οτι καλυτερο στο "νεο" επαναξεκηνημα...!!!

Συγχαρητηρια...!!!:re25::re25::re25::re25:

Και οι ευχες μου στον καθε ενα ανεργο να βρει επιτελους μια αξιοπρεπη δουλεια...!!! Οχι οτι το Ταξι δεν ειναι αξιοπρεπη δουλεια...μην παρεξηγηθω...!!!

xurxes
15-04-2013, 11:56
Καλη αρχή Γιώργο :ye02:

Joseph
15-04-2013, 12:00
Συγχαρητήρια! Συγκινητικό το μήνυμα σου. Σου εύχομαι κάθε επιτυχία!:ye02:

moby_gr
15-04-2013, 13:17
Καλή επανεκκίνηση Γιώργο :ye02:

staga1200
15-04-2013, 14:15
Mε το καλό Γιώργη !!!
Συγχαρητήρια και καλή αρχή !!! :ye33:

phoenix
15-04-2013, 14:32
μπραβο φιλε καλη επιτυχια

mario
15-04-2013, 20:04
Μπράβο Γιώργο!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

ALEX1150
15-04-2013, 20:59
Συγχαρητήρια φίλε... σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας τόσο καιρό όλες τις στιγμές ώστε να καταφέρεις ξανά τους στόχους σου... 1150 Μπράβο :ye02::ye02::ye02:

ortho
15-04-2013, 22:32
Γιώργο περιμένουμε εντυπώσεις από την πρώτη μέρα της ελπίζω κι εύχομαι ολικής επαναφοράς!!!!!

GeorgeP
15-04-2013, 23:30
Γιώργο περιμένουμε εντυπώσεις από την πρώτη μέρα της ελπίζω κι εύχομαι ολικής επαναφοράς!!!!!

Γιαννη, τι να λεω τωρα? μετα απο 37 μηνες ξαναεκατσα σημερα σε γραφειο, με κομπιουτερ, με τηλεφωνο, με χαρτια, με μολυβια, στυλο...εκτυπωτες....προσωπικο........
Κανεις δεν μπορει να αντιληφθει τα συναισθηματα αυτης της πρωτης ημερας ενος ανθρωπου σαν κι εμενα......
Και μονο οτι απο το γραφείο μου εχω θεα την Ακτη Ξαβερίου και τα κρουαζιεροπλοια ειναι αρκετο για να ατενιζω το μελλον διαφορετικα πια.

Μεχρι τον χειμωνα του 2013 θα εχουν προσληφθει (απο εμενα αφου ειναι μεσα στα καθηκοντα μου) ακομα 5-6 ατομα σχετικα με την Ναυτιλια των Κρουαζιεροπλοιων, ατομα με τα οποια εχουμε δουλεψει στο παρελθον μαζι στην ιδια ¨η σε διαφορετικες Ναυτιλιακες εταιρειες. Καποιοι απο αυτους ητανε μαθητες μου και νεοτεροι μου ¨η ξεκινησαμε μαζι πριν 30 χρονια κι εχουμε την ιδια ηλικια και σημερα ανεργοι, φανταζομαι καταλαβαινεις ποσο ομορφα αισθανομαι που πρωτον θα ξανασυνεργαστω μαζι τους και δευτερον θα τους ξαναδοθει η ευκαιρια να ξαναεργαστουν μαζευοντας τους απο την ανεργια και σπρωχνοντας τους λιγο πιο κοντα στην συμπληρωση της 35ετιας!!!

Δυσκολο ρε Γιαννη να περιγραψω τα συναισθηματα μου........
Κοιταω μπροστα ομως, οπως εκανα παντα στην ζωη μου............. και φυσικα με απιστευτη αισιοδοξια κυνηγαω το/τα ονειρο/α μου ακομα και τωρα στα 50 μου χρονια. Ποτε δεν σταματω να ονειρευομαι και να ελπιζω Γιαννη μου......ΠΟΤΕ........και ΠΟΤΕ δεν αφηνω πισω το παρελθον μου ειδικα το επαγγελματικο.
Ετσι τις γνωριμιες τοσων χρονων τις διατηρησα στο ακεραιο, ακομα και σαν ταξιτζης δεν διστασα να δωσω καρτες στα παλια μου γραφεια και στις παλιες μου γνωριμιες μεσα απο τον ΟΛΠ, το Λιμεναρχειο Πειραια, το Τελωνειο κ.λ.π. Ακομα και στις γνωριμιες στο εξωτερικο, στις διαφορες Ναυτιλιακες εταιρειες, εστειλα ''αναγγελια εναρξης νεου επαγγελματος''....και δουλειες πηρα και ΜΙΑ απο αυτες τις γνωριμιες, εκ αμερικης, εκανε την κινηση την μεγαλη και μιλησε εδω κι εκει και να΄μαι.......ετσι απλα......διοτι κυνηγησα το ονειρο μου και δεν το αφησα να ξεθωριασει πιστευοντας αυτα που λεγανε στα καναλια για την ηλικια, την ανεργια, το δεν υπαρχουν δουλειες, το ο ο κοσμος πειναει και τα τοσα αλλα........εβλεπα τα παντα με αισιοδοξια και πιστευα σε αυτο που εκανα και στο ονειρο που κηνυγουσα.

Γιαυτο πέτα μακρια την μουντρουχίλα που σε διακατεχει και ονειρεψου, σχεδιασε και κανε τα παντα για να πετυχεις το σχεδιο και το ονειρο.....η Ελλαδα αλλαζει Γιαννη, απο μενα θα βρουν δουλεια 5-6 ανεργοι μεχρι τον Δεκεμβριο του '13 διοτι ο κλαδος ο δικος μου απο το 2010 μεχρι το 2013 εχει αυξηση αφιξεων πανω απο 80%..............μιλαμε για 80,000 αφιξεις Κ/Ζ στην Ελλαδα για το 2013........θα ακολουθησουν κι αλλοι κλαδοι να το θυμασαι αυτο.

ortho
16-04-2013, 00:34
Φίλε χαίρομαι όσο δε μπορείς να φανταστείς για σένα! Κι εύχομαι να πάνε όλα όπως τα σκέφτεσαι!

Οσο γι'αυτό που λες για μουντρουχίλα, μπορεί να γκρινιάζω για όσα συμβαίνουν και μου τη δίνουν- το έκανα πάντα, δεν αντέχω την αδικία και τη λαμογιά- δεν ισχύει! Δεν κάθομαι ποτέ με σταυρωμένα τα χέρια. Αυτό που θέλω να κάνω το έχω δρομολογήσει και τα δείγματα είναι θετικά. Φυσικά όλα εξαρτώνται από το πως θα εξελιχθεί η κατάσταση γενικά. Εν μέρει εξαρτώμαι κι από αυτό που κάνεις εσύ, οπότε φρόντισε να το κάνεις καλά φίλε!;)

Αν όλα πάνε όπως τα σχεδιάζω ευελπιστώ ότι σε 2-3 χρόνια θα μπορώ να προσφέρω μιά πιό άνετη ζωή στην οικογένειά μου.... πάντα συν Αθηνά και χείρα κίνει....

GeorgeP
16-04-2013, 08:40
Φίλε χαίρομαι όσο δε μπορείς να φανταστείς για σένα! Κι εύχομαι να πάνε όλα όπως τα σκέφτεσαι!

Οσο γι'αυτό που λες για μουντρουχίλα, μπορεί να γκρινιάζω για όσα συμβαίνουν και μου τη δίνουν- το έκανα πάντα, δεν αντέχω την αδικία και τη λαμογιά- δεν ισχύει! Δεν κάθομαι ποτέ με σταυρωμένα τα χέρια. Αυτό που θέλω να κάνω το έχω δρομολογήσει και τα δείγματα είναι θετικά. Φυσικά όλα εξαρτώνται από το πως θα εξελιχθεί η κατάσταση γενικά. Εν μέρει εξαρτώμαι κι από αυτό που κάνεις εσύ, οπότε φρόντισε να το κάνεις καλά φίλε!;)

Αν όλα πάνε όπως τα σχεδιάζω ευελπιστώ ότι σε 2-3 χρόνια θα μπορώ να προσφέρω μιά πιό άνετη ζωή στην οικογένειά μου.... πάντα συν Αθηνά και χείρα κίνει....


τωρα μιλας σωστα....τωρα θα πας καλα αρκει να πιστευεις σε αυτο που πας να κανεις.

Η Κρητη φιλε (εκει δεν εισαι?) φετος θα παει πολυ καλα τουριστικα κι αν οι πατριωτες μου τους φερθουν καλα τοτε του χρονου θα ζησει στιγμες 2000.............

kostastenere
16-04-2013, 09:29
Μπράβο Γιώργο !!!!!!!!!!!!! και καλή αρχή!!!!!!!

alexat
16-04-2013, 10:41
Μπράβο! Όλα καλά να σου πάνε.:ye33:

Genie
16-04-2013, 10:51
Συγχαρητήρια και καλή αρχή! Πολύ ελπιδοφόρο το μήνυμά σου, σ ευχαριστούμε για τη θετική σκέψη και το πνεύμα αισιοδοξίας! Μπράβο όλα να έρθουν δεξιά

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-04-2013, 02:00
Γιαννη, τι να λεω τωρα? μετα απο 37 μηνες ξαναεκατσα σημερα σε γραφειο, με κομπιουτερ, με τηλεφωνο, με χαρτια, με μολυβια, στυλο...εκτυπωτες....προσωπικο........
Κανεις δεν μπορει να αντιληφθει τα συναισθηματα αυτης της πρωτης ημερας ενος ανθρωπου σαν κι εμενα......
Και μονο οτι απο το γραφείο μου εχω θεα την Ακτη Ξαβερίου και τα κρουαζιεροπλοια ειναι αρκετο για να ατενιζω το μελλον διαφορετικα πια.

Μεχρι τον χειμωνα του 2013 θα εχουν προσληφθει (απο εμενα αφου ειναι μεσα στα καθηκοντα μου) ακομα 5-6 ατομα σχετικα με την Ναυτιλια των Κρουαζιεροπλοιων, ατομα με τα οποια εχουμε δουλεψει στο παρελθον μαζι στην ιδια ¨η σε διαφορετικες Ναυτιλιακες εταιρειες. Καποιοι απο αυτους ητανε μαθητες μου και νεοτεροι μου ¨η ξεκινησαμε μαζι πριν 30 χρονια κι εχουμε την ιδια ηλικια και σημερα ανεργοι, φανταζομαι καταλαβαινεις ποσο ομορφα αισθανομαι που πρωτον θα ξανασυνεργαστω μαζι τους και δευτερον θα τους ξαναδοθει η ευκαιρια να ξαναεργαστουν μαζευοντας τους απο την ανεργια και σπρωχνοντας τους λιγο πιο κοντα στην συμπληρωση της 35ετιας!!!

Δυσκολο ρε Γιαννη να περιγραψω τα συναισθηματα μου........
Κοιταω μπροστα ομως, οπως εκανα παντα στην ζωη μου............. και φυσικα με απιστευτη αισιοδοξια κυνηγαω το/τα ονειρο/α μου ακομα και τωρα στα 50 μου χρονια. Ποτε δεν σταματω να ονειρευομαι και να ελπιζω Γιαννη μου......ΠΟΤΕ........και ΠΟΤΕ δεν αφηνω πισω το παρελθον μου ειδικα το επαγγελματικο.
Ετσι τις γνωριμιες τοσων χρονων τις διατηρησα στο ακεραιο, ακομα και σαν ταξιτζης δεν διστασα να δωσω καρτες στα παλια μου γραφεια και στις παλιες μου γνωριμιες μεσα απο τον ΟΛΠ, το Λιμεναρχειο Πειραια, το Τελωνειο κ.λ.π. Ακομα και στις γνωριμιες στο εξωτερικο, στις διαφορες Ναυτιλιακες εταιρειες, εστειλα ''αναγγελια εναρξης νεου επαγγελματος''....και δουλειες πηρα και ΜΙΑ απο αυτες τις γνωριμιες, εκ αμερικης, εκανε την κινηση την μεγαλη και μιλησε εδω κι εκει και να΄μαι.......ετσι απλα......διοτι κυνηγησα το ονειρο μου και δεν το αφησα να ξεθωριασει πιστευοντας αυτα που λεγανε στα καναλια για την ηλικια, την ανεργια, το δεν υπαρχουν δουλειες, το ο ο κοσμος πειναει και τα τοσα αλλα........εβλεπα τα παντα με αισιοδοξια και πιστευα σε αυτο που εκανα και στο ονειρο που κηνυγουσα.

Γιαυτο πέτα μακρια την μουντρουχίλα που σε διακατεχει και ονειρεψου, σχεδιασε και κανε τα παντα για να πετυχεις το σχεδιο και το ονειρο.....η Ελλαδα αλλαζει Γιαννη, απο μενα θα βρουν δουλεια 5-6 ανεργοι μεχρι τον Δεκεμβριο του '13 διοτι ο κλαδος ο δικος μου απο το 2010 μεχρι το 2013 εχει αυξηση αφιξεων πανω απο 80%..............μιλαμε για 80,000 αφιξεις Κ/Ζ στην Ελλαδα για το 2013........θα ακολουθησουν κι αλλοι κλαδοι να το θυμασαι αυτο.

Μπράβο βρε Γιώργη ...

Πολύ αισιόδοξο το μήνυμά σου ...

Σ' ευχαριστούμε που - προσωπικές σου στιγμές - τις μοιράζεσαι μαζί με ολόκληρο το GS Forum !!!!

Kαλή συνέχεια ... ;)

klagenfurt
17-04-2013, 08:43
μπραβο Γιωργη,
ετσι ειναι, οτι δεν μας σκοτωνει , μας κανει πιο δυνατους !!!!

καλη δυναμη

Sotos_
17-04-2013, 08:58
Συγχαρητηρια Γιώργο!
Καλό ξεκινημα, παντα επιτυχίες και ποτε ξανα τετοια δοκιμασία!

krama22
17-04-2013, 09:33
από το ομορφότερα θέματα! :ye36:
φαντάζομαι ότι θα βοηθήσει και πολλούς άλλους!

καλή -νέα- αρχή!!!

mck
17-04-2013, 11:43
Θερμά συγχαρητήρια και ευχές στον Γιώργο για το νέο του ξεκίνημα και ευχαριστίες για το αισιόδοξο μήνυμα - στάση απέναντι στη ζωή! :ye02:

tsatsos
19-04-2013, 17:02
Mπραβο.Καλη αρχη στο νεο σου ξεκινημα..Οσο για το crosstourer παρα πολυ καλη επιλογη...:)

LakisGS
19-04-2013, 18:32
Μπράβο Γιώργαρε!! Τα άξια άτομα φίλε ποτέ δεν χάνονται. Εύχομαι σιδεροκέφαλος και να σου πάνε τα πράγματα ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ επιθυμείς!!! Καλή νέα αρχή!!! ;):)

GeorgeP
19-04-2013, 18:57
Mπραβο.Καλη αρχη στο νεο σου ξεκινημα..Οσο για το crosstourer παρα πολυ καλη επιλογη...:)

Καλα δεν ορκιστηκα κι ολας........και το νεο GS1200LC ομορφο ειναι;) αρκει να ειναι αξιοπιστο σαν το κροσστουρερ.

Κατσε να παει η δουλεια καλα και βλεπουμε για αγορες, προς το παρον Βαραντερο............

σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια..

GeorgeP
19-04-2013, 19:01
να ειστε ολοι καλα για τα καλα σας λογια και τις ευχες σας...............

Αν εξαιρεσετε το τζοκερ που πολεμαω να το πετυχω απο την ιδρυση του στα υπολοιπα πρεπει να ειμαι πολυ τυχερος ανθρωπος........
Διοτι αν στα 50 σου βρισκεις δουλεια στην ειδικοτητα σου τοτε δεν μπορεις παρα να εισαι παρα πολυ τυχερος.............

Υγεια να εχουμε και ολα τα αλλα φτιαχνονται....

ortho
19-04-2013, 21:13
Αμα κερδίσεις και το τζόκερ να με θυμηθείς!:ha15::ha15:

mAthosalas
19-04-2013, 21:40
Τα καλυτερα γενεθλια εκανες...και ευχομαι καθενα γενεθλιο(και οχι μονο) εφεξης να ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο :ye02:

Fuji
29-04-2013, 13:08
Καλή επιτυχία στη νέα σου προσπάθεια. Ότι καλύτερο εύχομαι.