PDA

View Full Version : Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC


sioannid
14-04-2013, 11:08
Γεια σας!

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος μιας BMW R 1200 GS LC από χθες το μεσημέρι.

Ήμουν ευχαριστημένος αναβάτης μιας Transalp 650 που την αγόρασα καινούρια το 2001, μέχρι που χρειάστηκε να επισκεφθώ την αντιπροσωπεία της BMW για να αντικαταστήσω έναν περίπλοκο στην αντικατάσταση λαμπτήρα στο X3 μου.

Στο διάστημα της αναμονής μου μέσα στον εκθεσιακό χώρο ήταν αδύνατο το βλέμμα μου να μην πέσει πάνω στη λευκή BMW R 1200 GS που δέσποζε στη βιτρίνα. Φορούσε όλο το κοστούμι με τα καλούδια και η τιμή της άγγιζε τα 19000 ευρώ.

Αφού την περιεργάστηκα για αρκετή ώρα, ο "γάτος" πωλητής με ρώτησε αν θα ήθελα να κών ένα test drive όσο περίμενα για να παραλάβω το αυτοκίνητό μου. Αν και δεν είχα κανένα σκοπό να αλλάξω μηχανή, δέχθηκα για να περάσει πιο ευχάριστα η ώρα.

Το μοντέλο που δοκίμασα ήταν ακριβώς ίδιο με αυτό στη βιτρίνα απλά ήταν γαλάζιου χρώματος. Αφού μου εξήγησε καμιά δεκαριά πραγματάκια και μου έμειναν στο μυαλό δύο - πως ξεκινάει και πως σταματάει - η δοκιμή ξεκίνησε ....

Δε θα σας πω τις εντυπώσεις μου από το test, θα σας πω μόνο ότι η "ζημιά" είχε ήδη γίνει .....

Γύρισα ερωτευμένος στην αντιπροσωπία, έχοντας ξεχάσει γιατί βρέθηκα εκεί, και η πρώτη ερώτηση ήταν: Αυτή τη λευκή την έχει καπαρώσει κανείς; (το χρώμα δεν είχε καμία σημασία, και τα τέσσερα ήταν υπέροχα).

Ευτυχώς η απάντηση από τον πωλητή ήταν αυτή περίμενα: ΟΧΙ :ha16:

Αφού κανονίσαμε τις λεπτομέρειες για την ανταλλαγή με το Transalp, έφυγα με την υπόσχεση από τον πωλητή να παραλάβω τη μηχανή στο τέλος της εβδομάδας.

Δεν είχα προλάβει να το συζητήσω με τη γυναίκα μου (χθες αφού την είδε άρχισε να μου ξαναμιλάει) αλλά δεν ήταν δυνατό να φύγω χωρίς αυτήν από την αντιπροσωπία. Ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά!

Αντικειμενικές εντυπώσεις είναι αδύνατο ακόμη να σας περιγράψω, γιατί το χαίρομαι και μόνο που βρίσκομαι πάνω της!

Προς το παρόν περιμένω το αντικλεπτικό σύστημα, τα κάγκελα για τον κινητήρα και το Navigator, ενώ ψάχνω βαλίτσα για πίσω.

Προσπαθώ να βρω ψεγάδι και δεν τα καταφέρνω. Φαίνεται να είναι ένα πολύ μελετημένο εργαλείο με προσοχή στη λεπτομέρεια. Κοστίζει σίγουρα αρκετά χρήματα, αλλά πιστεύω ότι αξίζει το κάθε ευρώ που ξοδεύεις γι αυτήν. :ye33:

phoenix
14-04-2013, 11:28
Γεια σας!

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος μιας BMW R 1200 GS LC από χθες το μεσημέρι.

Ήμουν ευχαριστημένος αναβάτης μιας Transalp 650 που την αγόρασα καινούρια το 2001, μέχρι που χρειάστηκε να επισκεφθώ την αντιπροσωπεία της BMW για να αντικαταστήσω έναν περίπλοκο στην αντικατάσταση λαμπτήρα στο X3 μου.

Στο διάστημα της αναμονής μου μέσα στον εκθεσιακό χώρο ήταν αδύνατο το βλέμμα μου να μην πέσει πάνω στη λευκή BMW R 1200 GS που δέσποζε στη βιτρίνα. Φορούσε όλο το κοστούμι με τα καλούδια και η τιμή της άγγιζε τα 19000 ευρώ.

Αφού την περιεργάστηκα για αρκετή ώρα, ο "γάτος" πωλητής με ρώτησε αν θα ήθελα να κών ένα test drive όσο περίμενα για να παραλάβω το αυτοκίνητό μου. Αν και δεν είχα κανένα σκοπό να αλλάξω μηχανή, δέχθηκα για να περάσει πιο ευχάριστα η ώρα.

Το μοντέλο που δοκίμασα ήταν ακριβώς ίδιο με αυτό στη βιτρίνα απλά ήταν γαλάζιου χρώματος. Αφού μου εξήγησε καμιά δεκαριά πραγματάκια και μου έμειναν στο μυαλό δύο - πως ξεκινάει και πως σταματάει - η δοκιμή ξεκίνησε ....

Δε θα σας πω τις εντυπώσεις μου από το test, θα σας πω μόνο ότι η "ζημιά" είχε ήδη γίνει .....

Γύρισα ερωτευμένος στην αντιπροσωπία, έχοντας ξεχάσει γιατί βρέθηκα εκεί, και η πρώτη ερώτηση ήταν: Αυτή τη λευκή την έχει καπαρώσει κανείς; (το χρώμα δεν είχε καμία σημασία, και τα τέσσερα ήταν υπέροχα).

Ευτυχώς η απάντηση από τον πωλητή ήταν αυτή περίμενα: ΟΧΙ :ha16:

Αφού κανονίσαμε τις λεπτομέρειες για την ανταλλαγή με το Transalp, έφυγα με την υπόσχεση από τον πωλητή να παραλάβω τη μηχανή στο τέλος της εβδομάδας.

Δεν είχα προλάβει να το συζητήσω με τη γυναίκα μου (χθες αφού την είδε άρχισε να μου ξαναμιλάει) αλλά δεν ήταν δυνατό να φύγω χωρίς αυτήν από την αντιπροσωπία. Ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά!

Αντικειμενικές εντυπώσεις είναι αδύνατο ακόμη να σας περιγράψω, γιατί το χαίρομαι και μόνο που βρίσκομαι πάνω της!

Προς το παρόν περιμένω το αντικλεπτικό σύστημα, τα κάγκελα για τον κινητήρα και το Navigator, ενώ ψάχνω βαλίτσα για πίσω.

Προσπαθώ να βρω ψεγάδι και δεν τα καταφέρνω. Φαίνεται να είναι ένα πολύ μελετημένο εργαλείο με προσοχή στη λεπτομέρεια. Κοστίζει σίγουρα αρκετά χρήματα, αλλά πιστεύω ότι αξίζει το κάθε ευρώ που ξοδεύεις γι αυτήν. :ye33:
καλοταξιδι και καλοσωρισες:re25::re25:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-04-2013, 15:02
Φίλε Σταύρο,

απ' τις πιο όμορφες, παράξενες αλλά κ αυθόρμητες παρουσιάσεις αγοράς που έχουμε ακούσει ... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/th_BRAV-73.gif (http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-73.gif)

Να είσαι καλά να την χαρείς τη νέα σου προπελάτη κούκλα ...

Περιμένουμε τις εντυπώσεις των προσεχών σου χιλιομέτρων ... ;)

frits
14-04-2013, 15:10
Καλώς ήρθες στην παρέα μας, :)

Καλοτάξιδη η μπέμπα και πάντα όρθιοι και οι δύο...:)

Θα είχε ενδιαφέρον όταν μας γνωρίσεις καλύτερα να μας πεις πως το είπες στην γυναίκα σου.....:Απορία::D

Arkas
14-04-2013, 15:12
Καλωσόρισες φίλε Σταύρο
στη μεγάλη παρέα του GS Forum !

Καλά ποσταρίσματα
και πολλά ποιοτικά χιλιόμετρα
με τη νέα σου αγάπη !!!


Sent by Arkas via Tapatalk !

DERTILAS
14-04-2013, 15:15
Καλοταξιδος, αφου την γλυτωσες απο την γυναικα!!!

ortho
14-04-2013, 15:17
Καλωσήρθες και καλοτάξιδος με το εργαλείο!

commander
14-04-2013, 15:48
:wh13:και καλα ταξιδια να εχεις .......

paschalis
14-04-2013, 15:53
Την οδηγησα την μπλε μπουμπου ξεροντας σιγουρα
οτι θα την αγορασω σε λιγα χρονια μαλλον μεταχειρισμενη.
Ενα θα σου πω μιας και γυρισα οπως κι εσυ
στην αντιπροσωπεια, γεματος χαμογελο και ενθουσιασμο.
Και παιρνω το θαρρος, γιατι γυρω μου βλεπω
τον καταναγκασμο που περιγραφω παρακατω
να γινεται θηλια στο λαιμο πολλων ανθρωπων.
Τα χρηματα ειναι μονο η δυνατοτητα!!
Αμα ξερεις και να ακους τον εαυτο σου,
να αφηνεις να συμβαινουν παραξενα πραγματα,
να εκτιμας αξιες, να λειτουργεις αυθορμητα
και με το συναισθημα μπροστα τοτε αυτη η δυνατοτητα
γινεται απο καταναγκασμος, μαγεια!
Καλες βολτες:)

jarhead
14-04-2013, 16:24
Μην σε ακουσει ο Ναπολεοντας μονο....Καλοταξιδη και παντα ορθιος:ye33:

silvestros
14-04-2013, 16:27
:wh13:

SenseiG
14-04-2013, 17:49
Kαλοταξιδη καλα χιλιομετρα!:ye02:

siraxanz
14-04-2013, 17:51
Kaλοριζικη η νέα σου αγάπη

tattoopanther
14-04-2013, 18:27
.,.,βρε λέτε να πάμε για καμιά λάμπα και μείς.,.,.,.,:lo19:


.,.,καλοτάξιδη .,.,

MOYTPO
14-04-2013, 18:31
ΝεύραΝεύρα
Αγορι μας μαμησες την ψυχολογια τωρα....... :u55::u55:






Καλοταξιδο και καλοριζικο το εργαλειο!!!!
:re27:

Ελα την τεταρτη στο καφε μας να μας τα πεις απο κοντα!!!!!
:ye33:

kostas-volos
14-04-2013, 18:32
ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ......ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

tsitsos
14-04-2013, 19:05
ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ......ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ
εσυ να τα βλεπεις αυτα:p:p:p
καλοταξιδη φιλε,
στην γυναικα σου πηρες το χ5?;)

manolikos
14-04-2013, 19:10
Καλοριζικη και καλοτάξιδη...

gelasios
14-04-2013, 19:37
Αυτά είναι... αφού σου ξαναμιλάει και η συμβία, μεγειά το μοτόρι!!!

gentleman
14-04-2013, 20:18
Καλοριζικη και καλοταξιδι παντα ορθιοι και οι δυο :ye02::ye02:και καλοσωρισες ατη παρεα μας!! :ye30::ye30:

ARGI
14-04-2013, 20:58
Kαλορίζικη & καλωσόρισες στην όμορφη παρέα μας...!
:re25::re25::re25:

GEO_K
14-04-2013, 21:05
:re27::wh13:

tolhs
14-04-2013, 21:24
Καλως ηρθες...

Καλοταξιδο το μωρο..:)

saitman
14-04-2013, 21:40
καλοριζικη φιλε μου!!

Eftixis
14-04-2013, 21:45
Καλορίζικη και με πολλά όμορφα ταξίδια με ασφάλεια πάνω από όλα
Καλός ορισες στην παρεούλα μας

Grs1
14-04-2013, 21:58
:hi50:καλως μας βρηκες και σε βρηκαμε ναχεις την υγεια σου
και να γραψεις πολλα ασφαλη & χορταστικα χιλιομετρα με το νεο σου μωρο σου ευχομαι!!!! ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗ

ΝΙΚΟΣ50200
14-04-2013, 22:32
Καλοτάξιδος παλικάρι και να χαίρεσαι τα μωρά σου :ye33:

napgeo
14-04-2013, 22:49
:ye30:Πάντα όρθιος και να τη χαρείς.
Αυτό που με προβληματίζει είναι το πώς το παρουσίασες στο έτερον. Ρίξε καμιά καλή ιδέα...........

lepanto
14-04-2013, 22:56
Καλοριζικη να ειναι και να την παλιωσεις ,καλώς ήρθες στην παρέα :wh13:

MARK
14-04-2013, 23:44
Καλοτάξιδη η κούκλα σου
:ye02:

sioannid
15-04-2013, 07:26
Ευχαριστώ Παιδιά για τα καλά σας λόγια!

Για να μην παρεξηγηθώ από κάποιους, δεν είμαι κάποιος που κυκλοφορεί με 100Κ στην τσέπη και αγοράζει μηχανές από το περίπτερο....

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι με την πρώτη ματιά η μηχανή σε ενθουσιάζει, σε τραβάει, σε κάνει να την θέλεις, και άμα ζωντανέψει και ο κινητήρας, χωρίς καν να ανέβεις πάνω σε έχει κατακτήσει!!!

Μη με παρεξηγείτε ερωτευμένος άνθρωπος είμαι....:sm2::sm2::sm2:

taksidiotis
15-04-2013, 10:28
Καλοταξιδη φίλε μου,καλα χιλιόμετρα,υπερτιμημενη ειναι αλλα μπροστα στον έρωτα τι ειναι το χρήμα...
ΑΣΕ το ψάχνω κι εγω.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Billy-Bo
15-04-2013, 10:29
Μπράβο Σταύρο, καλοτάξιδη και πάντα όρθια..!!!!!:ye02:

staga1200
15-04-2013, 10:53
Kαλοτάξιδη συνονόματε και να την χαρείς όσο πιο πολύ μπορείς !!! :ye33:

pkaran
15-04-2013, 12:32
Γεια σας!

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος μιας BMW R 1200 GS LC από χθες το μεσημέρι.

Ήμουν ευχαριστημένος αναβάτης μιας Transalp 650 που την αγόρασα καινούρια το 2001, μέχρι που χρειάστηκε να επισκεφθώ την αντιπροσωπεία της BMW για να αντικαταστήσω έναν περίπλοκο στην αντικατάσταση λαμπτήρα στο X3 μου.

Στο διάστημα της αναμονής μου μέσα στον εκθεσιακό χώρο ήταν αδύνατο το βλέμμα μου να μην πέσει πάνω στη λευκή BMW R 1200 GS που δέσποζε στη βιτρίνα. Φορούσε όλο το κοστούμι με τα καλούδια και η τιμή της άγγιζε τα 19000 ευρώ.

Αφού την περιεργάστηκα για αρκετή ώρα, ο "γάτος" πωλητής με ρώτησε αν θα ήθελα να κών ένα test drive όσο περίμενα για να παραλάβω το αυτοκίνητό μου. Αν και δεν είχα κανένα σκοπό να αλλάξω μηχανή, δέχθηκα για να περάσει πιο ευχάριστα η ώρα.

Το μοντέλο που δοκίμασα ήταν ακριβώς ίδιο με αυτό στη βιτρίνα απλά ήταν γαλάζιου χρώματος. Αφού μου εξήγησε καμιά δεκαριά πραγματάκια και μου έμειναν στο μυαλό δύο - πως ξεκινάει και πως σταματάει - η δοκιμή ξεκίνησε ....

Δε θα σας πω τις εντυπώσεις μου από το test, θα σας πω μόνο ότι η "ζημιά" είχε ήδη γίνει .....

Γύρισα ερωτευμένος στην αντιπροσωπία, έχοντας ξεχάσει γιατί βρέθηκα εκεί, και η πρώτη ερώτηση ήταν: Αυτή τη λευκή την έχει καπαρώσει κανείς; (το χρώμα δεν είχε καμία σημασία, και τα τέσσερα ήταν υπέροχα).

Ευτυχώς η απάντηση από τον πωλητή ήταν αυτή περίμενα: ΟΧΙ :ha16:

Αφού κανονίσαμε τις λεπτομέρειες για την ανταλλαγή με το Transalp, έφυγα με την υπόσχεση από τον πωλητή να παραλάβω τη μηχανή στο τέλος της εβδομάδας.

Δεν είχα προλάβει να το συζητήσω με τη γυναίκα μου (χθες αφού την είδε άρχισε να μου ξαναμιλάει) αλλά δεν ήταν δυνατό να φύγω χωρίς αυτήν από την αντιπροσωπία. Ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά!

Αντικειμενικές εντυπώσεις είναι αδύνατο ακόμη να σας περιγράψω, γιατί το χαίρομαι και μόνο που βρίσκομαι πάνω της!

Προς το παρόν περιμένω το αντικλεπτικό σύστημα, τα κάγκελα για τον κινητήρα και το Navigator, ενώ ψάχνω βαλίτσα για πίσω.

Προσπαθώ να βρω ψεγάδι και δεν τα καταφέρνω. Φαίνεται να είναι ένα πολύ μελετημένο εργαλείο με προσοχή στη λεπτομέρεια. Κοστίζει σίγουρα αρκετά χρήματα, αλλά πιστεύω ότι αξίζει το κάθε ευρώ που ξοδεύεις γι αυτήν. :ye33:
Καλοτάξιδι φίλε μου με υγεία να την χαρείς και πάντα όρθιος.
Με έκανες να ονειρεύομαι ...... :re26::re26::re26:

:re25::re25::re25:

vasilis.vasilis
15-04-2013, 14:05
Σου ευχομαι να την χαρεις,σε καθε χλμ που κανεις,εντος η εκτος της πολης.Χαρηκα με την χαρα σου αλλα προβληματιστηκα κιολας.Φοβαμαι οτι σε αλλαγη εαστικων του αυτοκινητου,η μεγαλου service,μην φυγεις με κανα δεκαμετρο σκαφος αναψυχης.χαχαχα.Παντα τετοια,καλοταξιδη,να περνας καλα.

mario
15-04-2013, 20:08
Καλοτάξιδο το εργαλείο φιλε! Εται είναι οι έρωτες εκτός απ'την πρωτη ματιά....έρχονται και ξαφνικά

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

kouvos
16-04-2013, 00:40
:wh13::wh13::wh13::ye02::ye02:

ilias vara
16-04-2013, 10:05
τραβατε με και ας κλαιω ελεγαν στο χωριο μου.,.,.

για λαμπα σε χοντα πηγες τρικαλιωτη????

ελα πες αληθεια.,.,.,.,.
:D:D:D








καλοταξιδη φιλε και να εισαι γερος να την καταευχαριστηθεις και να την χορτασεις...,.,.,.:re25:

alexat
16-04-2013, 10:48
Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC



Πάντα το έλεγα ότι η BMW έχει ακριβά ανταλλακτικά...... :ye33:



Δεν είχα προλάβει να το συζητήσω με τη γυναίκα μου (χθες αφού την είδε άρχισε να μου ξαναμιλάει)


Τι να γίνει. Δε μπορούμε να τα έχουμε όλα. Φαντάσου να σου εξασφάλιζε ΚΑΙ την ησυχία σου για παραπάνω από μια - δυο μέρες! :D


ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ! Πάντα όρθιος

spirossam
18-04-2013, 11:29
Καλορίζικη φίλε,αφού την είδες και υπήρχε έρωτας ό,τι και να σου πούνε-πούμε οι άλλοι περί λογικής,2ης σκέψης κτλ είναι περιττά!

Καλά χλμετρα,καλές βόλτες και με τη σύζυγο και ό,τι καλύτερο!


Α θέλουμε και φώτος!;);)


:ye19:

Thomas Ptwmas
18-04-2013, 12:03
Πάλι καλά που δεν πήγες να αλλάξεις λάστιχα! Φαντάσου με τί θα έφευγες :lo19::lo19::lo19:!!

Καλορίζικη και καλοτάξιδη και καλογυαλισμένη ;)