PDA

View Full Version : Η ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ FORUM ΜΑΣ.....................


kornlaz
15-04-2013, 10:26
Life Vest Inside - Kindness Boomerang "One Day" - YouTube

lepanto
15-04-2013, 10:31
Έτσι ειναι Κορνη και έτσι θα πρέπει να είμαστε πάντα ,και ας προσπαθούν κάποιοι να το χαλάσουν,:)

commander
15-04-2013, 10:36
:ye33:

kornlaz
15-04-2013, 10:41
Έτσι ειναι Κορνη και έτσι θα πρέπει να είμαστε πάντα ,και ας προσπαθούν κάποιοι να το χαλάσουν,:)

Νότη μου αυτό το έχω αισθανθεί με πολλά παιδιά μέσα από εδώ και μέσα σε αυτούς είσαι και ΕΣΥ:ye33:

silvestros
15-04-2013, 10:44
:ye32::ye30::ye02::re26:;)

ortho
15-04-2013, 10:50
Πολύ ωραίο!:ye02:

staga1200
15-04-2013, 11:34
Aκριβώς έτσι φίλε !!!


:re26:

phoenix
15-04-2013, 11:41
αυτο φιλοι μου ηταν καποτε η ελλαδα μας!!!!
μπραβο κορνηλιε

Astakos82
15-04-2013, 11:46
:re25:

Billy-Bo
15-04-2013, 12:21
:lo06: :ye17: :ye08:

Arkas
15-04-2013, 12:44
Πολύ καλό Κορνήλιε !
Η ανιδιοτελής προσφορά μας,
μας ξεχωρίζει,
μας ανυψώνει
μας δυναμώνει ...

.

taksidiotis
15-04-2013, 12:47
Πόσο υπέροχο βίντεο πραγματικα...δεν ξερω αν αυτο υπήρχε κάποτε.
Προσωπικα το προσπαθω πάντως,έστω κι αν καποιες φορες το να κανεις καλο σου βγαίνει και ξινο...
Π.χ,πήγαινε καποιος με μηχανη με ανοιχτή στέκα κι ούτε που το χέι καταλάβει,του φωνάζω φίλε την στέκα,δεν ακούει,τον ακολουθώ και φτάνω δίπλα του με την μηχανη μου και του λέω φίλε την στέκα και λες και του εβρισα το σπιτι,ρε α γα....... Μαλα....α μου λεει,εννοείται δεν έφυγα,θα μπορούσα,ομως τον περιποιηθηκα οπως του άξιζε...αφου με στολίσε,τον στολισα...
Περα απο αυτο ομως το συμβάν,μου αρέσει παντα να βοηθω,ειδικά ηλικιωμενους...
Οχι δε το κανω για τη καλη πράξη.το κανω για μένα,γιατι με κανει να αισθάνομαι πιο όμορφα.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

ARGI
15-04-2013, 14:02
Πολύ καλό Κορνήλιε !
Η ανιδιοτελής προσφορά μας,
μας ξεχωρίζει,
μας ανυψώνει
μας δυναμώνει ...

.


Mάλιστα, θέλω να συμπληρώσω ότι
έχουν γίνει πολλές φορές εδώ μέσα "ωραία πράγματα"
π.χ χαρίζεται, βοήθεια ιατρική, τεχνική κ.α
στο οποίο οι "δωρητές" δεν επιθυμούν να
ακουστεί ούτε η πράξη τους αλλά ούτε το όνομα τους !
Απλώς κάνανε το καλό και μετά....
το ρίξανε στο γυαλό!!!;)

:re25::re25::re25::re25:

sotiris r
15-04-2013, 14:58
Μπραβο Κορνηλιε.Αυτο ακριβως πρεπει να ειναι - και ειναι - το πνευμα του φορουμ και πρεπει να το διαφυλαξουμε σαν κορη οφθαλμου.
Αλλωστε καλε μου φιλε και εσυ εισαι ενας απο τους κυριους πρεσβευτες αυτου του πνευματος.:re26:

ckalfas
15-04-2013, 15:32
Μπράβο Κορνήλιε! :ye02:

konstantinos
15-04-2013, 16:07
:ye02::ye02: :ye02::ye32::ye30::re26::th11: ολους που ειμαστε εδω

tolhs
15-04-2013, 16:48
Ναι ναι ναι

:re25::ye02:

zandesiro
15-04-2013, 16:55
:re25::re25::ye28:

nordkapp
15-04-2013, 17:13
Hθικο διδαγμα φιλε Κορνηλιε.Παντως πιστευω ''το χουν'' πολλοι απο εδω μεσα.:ye33:

ilias vara
15-04-2013, 17:17
δηλαδη τωρα ο νικος θα μου δινει το φαι του και θα μενει αυτος νηστικος..,,.:D:D:D



και εσυ ρε κορνηλιε τι σχεση εχεις με αυτο το βιντεο .,,???

:ha16::ha16::ha16:





























































πλακα κανω ,..,.,.,.

για τον κορνηλιο ετσι και αλλιως οι περισσοτεροι ξερουμε για την ποιοτητα του ανθρωπου.,.,,.,
:th11::th11:φιλε

zervas
15-04-2013, 17:22
Ο τίτλος τα λέει όλα

:ye02::ye02::ye02:

kostas-volos
15-04-2013, 17:54
:ye02:OΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟΣ . ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ:)

alx_k
15-04-2013, 17:56
Η καλοσύνη είναι πράξη μεταδοτική όπως και το χαμόγελο!
Αυτό συμβαίνει καθημερινά γύρω μας απλά δεν έχουμε την ηρεμία να το παρατηρήσουμε.

Π.x. σε προσωπικό επίπεδο έχω παρατηρήσει-βιώσει το εξής:

Αν παραχωρήσεις σε κάποιον, στο δρόμο, την προτεραιότητα σου και του σκάσεις και ένα χαμόγελο και τύχει και τον ακολουθήσεις, κατά 99% στη αμέσως μετά διασταύρωση θα κάνει ακριβώς το ίδιο! :)

Παρατηρήστε το όσοι επιθυμείτε ή ακόμη καλύτερα δοκιμάστε το! ;)

Το ίδιο συμβαίνει και στον χώρο μας, εδώ στο φόρουμ.
Η καλοσύνη των μελών μεταδίδεται!

tsitsos
15-04-2013, 18:21
μπραβο Κορνηλιε:re25::re25::re25:

spitiko
15-04-2013, 18:24
Κορνηλιε πολυ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ.

GEO_K
15-04-2013, 21:37
:re26:

R850R
15-04-2013, 23:11
ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΠΟΤΕ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ :ye02:

princess
15-04-2013, 23:15
Πολυ τρυφερό...χαίρομαι που είμαι άνθρωπος.:)

paschalis
16-04-2013, 16:01
Οι Σερραιοι εινια ωραιοι λεμε!:re25:

Εγω με την πρωτη ευκαιρια παντως θα χαρισω
ενα λουλουδι στο φιλο μου τον κομαντερ :)
Τον εχει πικρανει το πουλι προσπερνωντας τον
και καθεται και πινει μονος του καφε:D

sid2011
17-04-2013, 13:16
Το βιντεο .......:re26::re26: αν και είναι ένας κόσμος όμορφος και αγγελικά πλασμένος ( που δυστυχώς δεν υπάρχει ) και δεν θα υπάρχει όσο υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να κάνουν πράγματα ωραία που κάποιοι άλλοι δεν μπορούν να τα κάνουν και θα ζηλεύουν και θα μισούν προσπαθώντας να υποβαθμίσουν τους άξιους και ενεργητικούς !!! ας προσπαθησουμε τουλάχιστον να αλλάξουμε κάποια πράγματα που μπορούμε από μόνοι μας !!

Κορνιλιε :ye02::ye02::ye02:

Andreas_F800GS
17-04-2013, 15:14
Το βίντεο είναι απλά καταπληκτικό... όσο για το ηθικό δίδαγμα θα έλεγα ότι η ευγένεια και η καλοσύνη δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν. Και είναι και τσάμπα... :)

phoenix
17-04-2013, 15:53
το βλεπω καθε μερα για να μην ξεχνιεμαι
αυτο πρεπει να το κανουμε ολοι μας!!!!!

ARGI
17-04-2013, 20:48
Το βιντεο .......:re26::re26: αν και είναι ένας κόσμος όμορφος και αγγελικά πλασμένος ( που δυστυχώς δεν υπάρχει ) και δεν θα υπάρχει όσο υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να κάνουν πράγματα ωραία που κάποιοι άλλοι δεν μπορούν να τα κάνουν και θα ζηλεύουν και θα μισούν προσπαθώντας να υποβαθμίσουν τους άξιους και ενεργητικούς !!! ας προσπαθησουμε τουλάχιστον να αλλάξουμε κάποια πράγματα που μπορούμε από μόνοι μας !!





Κορνιλιε :ye02::ye02::ye02:



Λατρευμένε γείτονα,

Εχεις δίκιο φιλαράκι, όντως εκεί "έξω" η άτιμη κοινωνία μας δεν είναι αγγελικά πλασμένη !:( Δυστυχώς...

Ομως, όπως θα έχεις διαπιστώσει και εσύ ότι υπάρχει ένα μέρος σε αυτήν την χώρα, (που τραβά τα πάνδημα λόγω κρίσης), που λέγετε GSFORUM,
στο οποίο υπάρχουν άλλοι παράμετροι και καταστάσεις !

Μάλιστα από τους πρώτους ή μέσα στους πρώτους διδάξαντες είσαι εσύ ή μάλλον εσείς, (εσύ & ο Βαγγελάρας), όπου ανιδιοτελές έχετε προσφέρει τα μάλα σε αυτήν την όμορφη διαδικτυακή ομόδα !
Ολοι γνωρίζουμε την περίπτωση με τον Μαγγελάνο ή τώρα με τονΒροχίδη ! Επίσης γνωρίζω ότι "παίζουν" και άλλα τέτοια θέματα, μη γνωστά σε πολύ κόσμο ....;);)

Αλλά όχι μόνο εσείς...
Ολοι μας γνωρίζουμε διάφορα ΜΕΛΗ/ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που έχουν βοηθήσει άλλα μέλη της παρέας μας,
ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΣ πολύ προσωπικό τους χρόνο αλλά και χρήμα...
Δεν θα αναφερθώ σε ονόματα, για να μην φέρω κάποιους σε δύσκολη ! Οι πιο παλιοί θα θυμούνται διάφορα...
Και μιλάω για σοβαρά θέματα π.χ υγείας, βιωσιμότητας
αλλά και δεκάδες τεχνικά θέματα .....
Και να μην αναφερθώ στα θέματα φιλοξενίας που έχουμε ζήσει εδώ μέσα..:re26:
Προσωπικό παράδειγμα για μένα η επίσκεψη μου στην Κρήτη & στην Πάτρα ! :re25::re25::re25:

Και ρωτάω ο χριστιανός,
που αλλού γίνονται αυτά??? Που αλλού υπάρχει αυτό το δέσιμο, η σύσφιξη ανθρώπινων σχέσεων & αξιών ??
Που υπάρχει αυτή ανιδιοτελή προσφορά ??

Εξω, που σφάζονται καθημερινά οικογένειες μεταξύ τους για λίγα EURO ή για μια πιθαμή γής !!!:(:(
Που ισχύει τις περισσότερες φορές η "Ο "θάνατος" σου, η ζωή μου!":(:mad::mad:

Δεν λέω ότι όλα είναι τέλεια εδώ μέσα, αλλά σίγουρα είναι πολύ πιο καλύτερα από εκεί απέξω,
όπου εδώ μέσα η άνθρωπινη υπόσταση έχει αξία και ο
"γείτονας" μου είναι φίλος μου...
Διπλοχαίρεμαι στην χαρά του & διπλοκλαίω στην λύπη του...
(Αλλωστε Φώτη μου, πριν δύο χρόνια δεν σε γνώριζα κάν
και πόσο έχουμε κολλήσει τώρα !!;);))

ΟΧΙ, δύσκολο να βρώ κάτι καλύτερο, με φίλους από όλη την Ελλάδα,
που το μόνο που θέλουν από εμένα μια κουβέντα & να κτυπήσουμε κανένα
καφέ μαζί ! Αντε και κανένα τσίπουρο...:D:D

Και όπως λένε οι παλιακοί,
"Να γιατί GsForum!":ye02:

Να είστε όλοι καλά, εσείς και οι οικογένειες σας
και με κοινό παρανομαστή την αγάπη μας για τα δίτροχα.
ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ & ΜΟΝΑΔΙΚΑ σε κάθε φάση της ζωής μας....

:th11:
Αργύρης

LakisGS
18-04-2013, 00:15
Θα σας πω μια μικρή και αληθινή ιστοριούλα που διαδραματίστηκε πριν από πολλά χρόνια στην ιδιαίτερη πατρίδα μου, την Κεφαλονιά, με πρωταγωνιστή τον Κεφαλονίτη σατυρικό ποιητή, Ανδρέα Λασκαράτο.
Μια φορά λοιπόν, κάποιοι που δεν τα πήγαιναν καλά με τον ποιητή, για να τον "πειράξουν", του έστειλαν σαν δώρο, ένα μεγάλο καλάθι με... σκ@τά. Ο Λασκαράτος λοιπόν, μόλις τα είδε, είπε στον υπηρέτη των "κυρίων" που έστειλαν το πεσκέσι, να μην φύγει γιατί ήθελε κι αυτός να τους στείλει κάτι. Κατέβηκε λοιπόν στον κήπο του, διάλεξε και έκοψε μερικά από τα καλύτερα λουλούδια του. Τα έβαλε σε ένα μεγάλο και ωραίο καλάθι, και τα έδωσε στον υπηρέτη για να τα πάει στα αφεντικά του. Πάρε αυτά τα λουλούδια, του είπε, να τα πας στους αφέντες σου και να τους πεις τα εξής: Ο Ανδρέας Λασκαράτος, σας στέλνει αυτά τα λουλούδια λέγοντας σας ότι "ότι έχει ο καθένας στο μυαλό του και στην καρδιά του, προσφέρει..."

tazman
18-04-2013, 00:59
<<Ανιδιοτελεια>> Ποιος απο εμας και ποσο συχνα θυμαται και κανει πραξη αυτην την λεξη...
Ωραιο βιντεο Κορνιλιε μπραβο :re25:

steliosx
18-04-2013, 16:02
Εξαιρετικό το vid Κορνήλιε! :re22:

ARGI
18-04-2013, 16:15
<<Ανιδιοτελεια>> Ποιος απο εμας και ποσο συχνα θυμαται και κανει πραξη αυτην την λεξη...
Ωραιο βιντεο Κορνιλιε μπραβο :re25:

Δημήτρη, θα σε παραπέμψω στην Ενότητα 'Χαρίζεται'
να δεις πως η λέξη 'ανιδιοτέλεια' πέρνει διάσταση & αξία !
Και μάλιστα η περιοχή σου έχει δώσει τρανταχτά επι αυτού παραδείγματα ...
:re25::ye33:

mAthosalas
18-04-2013, 21:48
Ο κοσμος γυρω δεν ειναι οπως θελει αλλά οπως εμεις τον βλεπουμε...:rolleyes:

jtnakos
19-04-2013, 03:52
δηλαδη τωρα ο νικος θα μου δινει το φαι του και θα μενει αυτος νηστικος..,,.:D:D:D



και εσυ ρε κορνηλιε τι σχεση εχεις με αυτο το βιντεο .,,???

:ha16::ha16::ha16:





























































πλακα κανω ,..,.,.,.

για τον κορνηλιο ετσι και αλλιως οι περισσοτεροι ξερουμε για την ποιοτητα του ανθρωπου.,.,,.,
:th11::th11:φιλε

Αφησες σε εκρεμοτητα τον Νικο ομως......:u58::u58:



Πες τα ρε Κορνηλιε....μαματο βιντεακι :re25::ye36::ye36:

sid2011
19-04-2013, 11:25
Λατρευμένε γείτονα,

Εχεις δίκιο φιλαράκι, όντως εκεί "έξω" η άτιμη κοινωνία μας δεν είναι αγγελικά πλασμένη !:( Δυστυχώς...

Ομως, όπως θα έχεις διαπιστώσει και εσύ ότι υπάρχει ένα μέρος σε αυτήν την χώρα, (που τραβά τα πάνδημα λόγω κρίσης), που λέγετε GSFORUM,
στο οποίο υπάρχουν άλλοι παράμετροι και καταστάσεις !

Μάλιστα από τους πρώτους ή μέσα στους πρώτους διδάξαντες είσαι εσύ ή μάλλον εσείς, (εσύ & ο Βαγγελάρας), όπου ανιδιοτελές έχετε προσφέρει τα μάλα σε αυτήν την όμορφη διαδικτυακή ομόδα !
Ολοι γνωρίζουμε την περίπτωση με τον Μαγγελάνο ή τώρα με τονΒροχίδη ! Επίσης γνωρίζω ότι "παίζουν" και άλλα τέτοια θέματα, μη γνωστά σε πολύ κόσμο ....;);)

Αλλά όχι μόνο εσείς...
Ολοι μας γνωρίζουμε διάφορα ΜΕΛΗ/ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που έχουν βοηθήσει άλλα μέλη της παρέας μας,
ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΣ πολύ προσωπικό τους χρόνο αλλά και χρήμα...
Δεν θα αναφερθώ σε ονόματα, για να μην φέρω κάποιους σε δύσκολη ! Οι πιο παλιοί θα θυμούνται διάφορα...
Και μιλάω για σοβαρά θέματα π.χ υγείας, βιωσιμότητας
αλλά και δεκάδες τεχνικά θέματα .....
Και να μην αναφερθώ στα θέματα φιλοξενίας που έχουμε ζήσει εδώ μέσα..:re26:
Προσωπικό παράδειγμα για μένα η επίσκεψη μου στην Κρήτη & στην Πάτρα ! :re25::re25::re25:

Και ρωτάω ο χριστιανός,
που αλλού γίνονται αυτά??? Που αλλού υπάρχει αυτό το δέσιμο, η σύσφιξη ανθρώπινων σχέσεων & αξιών ??
Που υπάρχει αυτή ανιδιοτελή προσφορά ??

Εξω, που σφάζονται καθημερινά οικογένειες μεταξύ τους για λίγα EURO ή για μια πιθαμή γής !!!:(:(
Που ισχύει τις περισσότερες φορές η "Ο "θάνατος" σου, η ζωή μου!":(:mad::mad:

Δεν λέω ότι όλα είναι τέλεια εδώ μέσα, αλλά σίγουρα είναι πολύ πιο καλύτερα από εκεί απέξω,
όπου εδώ μέσα η άνθρωπινη υπόσταση έχει αξία και ο
"γείτονας" μου είναι φίλος μου...
Διπλοχαίρεμαι στην χαρά του & διπλοκλαίω στην λύπη του...
(Αλλωστε Φώτη μου, πριν δύο χρόνια δεν σε γνώριζα κάν
και πόσο έχουμε κολλήσει τώρα !!;);))

ΟΧΙ, δύσκολο να βρώ κάτι καλύτερο, με φίλους από όλη την Ελλάδα,
που το μόνο που θέλουν από εμένα μια κουβέντα & να κτυπήσουμε κανένα
καφέ μαζί ! Αντε και κανένα τσίπουρο...:D:D

Και όπως λένε οι παλιακοί,
"Να γιατί GsForum!":ye02:

Να είστε όλοι καλά, εσείς και οι οικογένειες σας
και με κοινό παρανομαστή την αγάπη μας για τα δίτροχα.
ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ & ΜΟΝΑΔΙΚΑ σε κάθε φάση της ζωής μας....

:th11:
Αργύρης

Τα είπες όλα !:re26::re26::re26::re26::re26::re26:

aeriko
19-04-2013, 11:33
[QUOTE=ARGI;882816]

Εχεις δίκιο φιλαράκι, όντως εκεί "έξω" η άτιμη κοινωνία μας δεν είναι αγγελικά πλασμένη !:( Δυστυχώς...

Ομως, όπως θα έχεις διαπιστώσει και εσύ ότι υπάρχει ένα μέρος σε αυτήν την χώρα, (που τραβά τα πάνδημα λόγω κρίσης), που λέγετε GSFORUM,
στο οποίο υπάρχουν άλλοι παράμετροι και καταστάσεις !

Εξω, που σφάζονται καθημερινά οικογένειες μεταξύ τους για λίγα EURO ή για μια πιθαμή γής !!!:(:(
Που ισχύει τις περισσότερες φορές η "Ο "θάνατος" σου, η ζωή μου!":(:mad::mad:

[CENTER]Δεν λέω ότι όλα είναι τέλεια εδώ μέσα, αλλά σίγουρα είναι πολύ πιο καλύτερα από εκεί απέξω,
όπου εδώ μέσα η άνθρωπινη υπόσταση έχει αξία και ο
"γείτονας" μου είναι φίλος μου...
Πλέον το θέμα χοντραίνει, οι εχθροί είναι προ των πυλών, ας μαζευτούμε όλοι στο "μαντρί" γιατί εκεί "έξω" περιμένουν οι κακοί λύκοι (κάποιον συγχωρεμένο μου θυμίζει η κατάσταση). Ημαρτον κύριοι, με τις υπερβολές.

PePe
20-04-2013, 01:53
:re25: