PDA

View Full Version : Ο Αποστόλης και το θηρίο του!!!!


leonidas
10-07-2009, 15:56
Χθες το βράδυ τα λέγαμε με τα παιδιά (Θανάση - beduin και Αποστόλη) που γύρισαν απο μια "βόλτα" στην Ευρώπη.
Μοιράστηκαν μαζί μας εντυπώσεις και εμπειρίες απο το "ολιγοήμερο" (μόνο 12 μέρες ταξίδι τους!!!!).
Θα ήθελα να τονίσω οτι ο Αποστόλης με το ολοκαίνουριο Tiger μέσα σε λιγότερο απο 2 μήνες έγραψε κιόλας 10.500 χλμ!!!!!:Απορία::Απορία:και να σκεφτεί κανείς οτι είχε να ανέβει σε μηχανάκι 30 ολόκληρα χρόνια!!!:Απορία:
Η επόμενη "βόλτα" τους θα είναι στο ακρωτήρι!!!!!:yz:yz
Ενα μεγάλο μπράβο απο μένα στον Αποστόλη που βάζει τα γιαλιά σε όλους εμάς που απλά αφήνουμε τις "μπουμπούδες" μας να σκονίζονται μέσα στο γκαράζ.

http://www.imageshack.gr/files/dncxgejls3bncsqjz7lv.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=dncxgejls3bncsqjz7lv.jpg)

Φωτογραφίες απο τα ταξίδι των παιδιών δεν είχα αλλά έβαλα μια λίγο παλαιότερη

syan
10-07-2009, 16:49
Μπράβο παιδιά, Μπράβο Αποστόλη, καλοτάξιδος πάντα...θα μας πείς εντυπώσεις!!

Gazi
10-07-2009, 17:51
http://www.crossministriesdm.org/page3/files/applause.gif
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΕΙΡΟΚΟΤΗΜΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ..ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!! !!! !!!

S.T
10-07-2009, 17:52
:sm5:

Arkas
10-07-2009, 20:40
:sm5::sm5::sm5:

gsmaniac
10-07-2009, 20:42
:sm8::sm8::sm8:

Bedouin
10-07-2009, 21:41
Για την ιστορια η διαδρομη ηταν ... (Ιταλια) Ανκονα - Βενετια - (Αυστρια) Grossglockner - Σαλσμπουργκ - (Γερμανια) Μοναχο - Βερολινο - Δρεσδη - (Τσεχια) Πραγα - Πολωνια (Wroclaw) - (Τσεχια) Brno - (Σλοβακια) Μρατισλαβα - (Ουγγαρια) Βουδαπεστη - (Ρουμανια) Αrad - Βουκουρεστη - (Βουλγαρια) Ρουσε - Σοφια --- Αθηνα.

Διανυκτερευσεις - 1. Βιενουνο (Ιταλια) - 2. Fusch an der Grossglockenstrasse (Αυστρια) - 3. Νυρενβεργη (Γερμανια) - 4. Δρεσδη (Γερμανια) - 5. Πραγα (Τσεχια) - 6. Wroclaw (Πολωνια) - 7. Μπρατισλαβα (Σλοβακια) - 8. και 9. Αrad και Βουκουρεστη (Ρουμανια).
Το σκελος Βουκουρεστη - Αθηνας εγινε non-stop (Αχ ... τα χερακια μου :yz).

Aυτα προς το παρον.

arisxios
10-07-2009, 21:47
Αποστόλη και Θανάση πολύ καλή μου φίλοι σας εύχομαι ολόψυχα πολλά και όρθια χιλιόμετρα να είσαστε πάντα γεροί και να περνάτε καλά !!!!!:sm8::sm8::sm8:

riko46
10-07-2009, 21:51
:sm8:Πάντα όρθιοι. :sm5:

margot
10-07-2009, 22:07
Μπράβο ρε παιδιά και ιδιαίτερα μπράβο Αποστόλη:sm4:

Χάρηκα πολύ με τα νέα σας!!!!Πάντα τέτοια και καλή συνέχεια:sm8:

Όμως ζηλέυω λίγο:yz Ελπίζω κάποια μέρα (αν κρίνει ο Θανάσης ότι βελτιώθηκα:p να έρθω μαζί σας σε καμιά βόλτα στο εξωτερικό;)

Μπράβο και πάλι:sm5:

kostas_366
10-07-2009, 22:13
Πάντα τέτοια παιδιά..:sm2:
Καλή ξεκούραση έπειτα από αυτό...
Και την άλλη, το επόμενο ταξίδι, να μπορέσουμε να το κάνουμε και εμείς...

xenos
10-07-2009, 22:52
μπραβο παιδια ..παντα τέτοια ταξίδια......κ καλή συνέχεια!!!!:D:D:D:D

gemara
10-07-2009, 22:57
Καταπληκτικό!

:sm5:

Alext
10-07-2009, 22:58
μπραβο παντα τετοια παιδια
βαλτε και φωτο για εμας που λογω υποχρωσεων αδυνατουμε και μονο ονειρευομαστε

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-07-2009, 23:01
:sm5: Πάντα τέτοια !!!!

skippybi
10-07-2009, 23:14
Το σκελος Βουκουρεστη - Αθηνας εγινε non-stop (Αχ ... τα χερακια μου :yz).

μπράβο ρε θηρία!!!:)

ntinopoulos
10-07-2009, 23:57
μπραβο παιδια!παντα τετοια!;)

vp_68
11-07-2009, 13:20
:sm8::sm5::sm8::sm5::sm8::sm5:

NNN
11-07-2009, 15:55
Μπράβο ρε παιδιά !!!
Και κάποιοι σκεφτόμαστε να κάνουμε 200-300 χιλιόμετρα για βολτούλα .....

Bedouin
12-07-2009, 14:28
Όμως ζηλέυω λίγο:yz Ελπίζω κάποια μέρα (αν κρίνει ο Θανάσης ότι βελτιώθηκα:p να έρθω μαζί σας σε καμιά βόλτα στο εξωτερικό;)



¨22 Iouλιου - Nord Kapp απο Βαλτικη ... Gdansk/Poland - Lithuania - Latvia - Estonia - Φινλανδια και Νορβηγια.
Επιστροφη απο ... θα δουμε :D

Ετοιμασου !!!

gtbike
12-07-2009, 14:36
¨22 Iouλιου - Nord Kapp απο Βαλτικη ... Gdansk/Poland - Lithuania - Latvia - Estonia - Φινλανδια και Νορβηγια.
Επιστροφη απο ... θα δουμε :D

Ετοιμασου !!!
:sm8::sm8:

Bedouin
12-07-2009, 15:00
μπραβο παντα τετοια παιδια
βαλτε και φωτο για εμας που λογω υποχρωσεων αδυνατουμε και μονο ονειρευομαστε

Ευχαριστουμε.

Φωτο αργοτερα σημερα η αυριο.
Προς το παρον ... ενας χαρτης με την διαδρομη της βολτας.


http://www.triumphosophy.com/csp/triumphosophy/Uploads/Users/Bedouin/PhotoAlbum/ribwci1ki6.GIF

Alext
12-07-2009, 16:11
¨22 Iouλιου - Nord Kapp απο Βαλτικη ... Gdansk/Poland - Lithuania - Latvia - Estonia - Φινλανδια και Νορβηγια.
Επιστροφη απο ... θα δουμε :D

Ετοιμασου !!!

ρε Θαναση ελεος λυπησου μας

βαλτος εισαι ???
πας φιρι-φιρι να μας χωρισεις δηλαδη??
να παρω την κορη μου και να σε ακολουθησω ?? (την μικρη δεν της την χαριζω με τιποτα)

margot
12-07-2009, 17:01
¨22 Iouλιου - Nord Kapp απο Βαλτικη ... Gdansk/Poland - Lithuania - Latvia - Estonia - Φινλανδια και Νορβηγια.
Επιστροφη απο ... θα δουμε :D

Ετοιμασου !!!

Πλακίτσες, πλακίτσες ε?????Νεύρα
Κοίτα μην με δεις μπροστά σου και ύστερα άντε να με ξεφορτωθείς:sm7:

21 γυρίζω από Στουτγγάρδη. 22 ξεκινάμε:sm3::sm3::sm3:!!!!!!

Αν δεν σε δώ στον καφέ την Τετάρτη ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!!!!!!! :sm8:Θα έρθει και ο Fasteddy??

titania
12-07-2009, 18:41
Ζηλευω λιγο για το ακροτηρι.......:yz

NLS
12-07-2009, 19:38
αυτά είναι

arisxios
12-07-2009, 19:42
Ευχαριστουμε.

Φωτο αργοτερα σημερα η αυριο.
Προς το παρον ... ενας χαρτης με την διαδρομη της βολτας.


http://www.triumphosophy.com/csp/triumphosophy/Uploads/Users/Bedouin/PhotoAlbum/ribwci1ki6.GIF








+1000:sm8::sm8::sm8::sm8:

georgekostas
12-07-2009, 19:45
..... ενας χαρτης με την διαδρομη της βολτας.



Βολτα ειναι αυτη;Και το ταξιδι μετα πιο θα'ναι...:sm7:

Bedouin
12-07-2009, 19:59
Βολτα ειναι αυτη;Και το ταξιδι μετα πιο θα'ναι...:sm7:

Το ανεφερα πιο πανω ...

22 Iouλιου - Nord Kapp απο Βαλτικη ... Gdansk/Poland - Lithuania - Latvia - Estonia - Φινλανδια και Νορβηγια.

georgekostas
12-07-2009, 20:02
Το ανεφερα πιο πανω ...

22 Iouλιου - Nord Kapp απο Βαλτικη ... Gdansk/Poland - Lithuania - Latvia - Estonia - Φινλανδια και Νορβηγια.

Sorry δεν το προσεξα...ωραιο ταξιδι καλα να πατε και καλα να γυρισετε...

Bedouin
12-07-2009, 20:06
Πλακίτσες, πλακίτσες ε?????Νεύρα
Κοίτα μην με δεις μπροστά σου και ύστερα άντε να με ξεφορτωθείς:sm7:

21 γυρίζω από Στουτγγάρδη. 22 ξεκινάμε:sm3::sm3::sm3:!!!!!!

Αν δεν σε δώ στον καφέ την Τετάρτη ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!!!!!!! :sm8:Θα έρθει και ο Fasteddy??


Αντε να το κανουμε 23 Ιουλιου ...:sm7:

Οχι ο Εddy δεν μπορει.
Ερχεται αλλος φιλος (o Dwight) απο LA αυριο. Αυτος θα παρει την RT μου και εγω την GS.
Μπορει να τον φερω στον καφε την Τεταρτη.

Bedouin
12-07-2009, 20:18
Sorry δεν το προσεξα...ωραιο ταξιδι καλα να πατε και καλα να γυρισετε...


Κανενα προβλημα.

Λεμε να φυγουμε απο Ιγουμενιτσα, για να δει και ο φιλος κατι απο Ελλαδα (Μετεωρα κλπ.).
Περνωντας απο Ιωαννινα μπορουμε να πουμε ενα ¨γεια¨.

georgekostas
12-07-2009, 20:28
Κανενα προβλημα.

Λεμε να φυγουμε απο Ιγουμενιτσα, για να δει και ο φιλος κατι απο Ελλαδα (Μετεωρα κλπ.).
Περνωντας απο Ιωαννινα μπορουμε να πουμε ενα ¨γεια¨.

Εννοειτε να κανετε σταση για καφε.Θα σας περιμενω.Μονο την προηγουμενη μερα κανε μου ενα τηλεφωνο για να μη φυγω εκτος.

Bedouin
12-07-2009, 20:40
Εννοειτε να κανετε σταση για καφε.Θα σας περιμενω.Μονο την προηγουμενη μερα κανε μου ενα τηλεφωνο για να μη φυγω εκτος.

ΟΚ! ;)

vtheo
12-07-2009, 21:45
Bedouin - Τόλη να στε καλά και να συνεχίσετε να γράφετε πολλά πολλά .... μοτοχιλιόμετρα!

Είχα την τύχη να γνωριστώ με τα παιδιά πριν 2 εβδομάδες στο πλοίο για Ανκόνα και στο σημείο αυτό θα ήθελα να τους ευχαριστήσω για τις συμβουλές που μας έδωσαν αλλά και όλες τις πληροφορίες για διαδρομές και σημεία που έπρεπε να επισκεφτούμε.Χάρηκα που σας γνώρισα Θανάση - Αποστόλη και ελπίζω να τα πούμε σύντομα από κοντά!

Tiger
13-07-2009, 11:50
Λεωνίδα και υπόλοιποι αναγνώστες του φόρουμ καλημέρα,

Επιτέλους μετά από πολύ καιρό κατάφερα σήμερα να γίνω και επίσημο μέλος του φόρουμ.

Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω προσωπικά για τα καλά σου λόγια καθώς επίσης και την υπέροχη φωτογραφία.

Πραγματικά για εμένα αυτό το ταξίδι ήταν ένας άθλος αλλά όπως λέει και η παροιμία "ο τολμών νικά" και αυτό οφείλεται σε έναν και μόνο άνθρωπο και φίλο επί σειρά ετών τον Θανάση τον "Beduin" που με την παρότρυσήν του μετά από σειρά ετών κατάφερα να κάνω αυτό το ταξίδι.

Η ασφάλεια του ταξιδιού μας καθώς και η οδιγική συμπεριφορά οφείλεται καθαρά στην εμπειρία του Θανάση με τα χιλιάδες χιλιόμετρα που έχει διανύσει ανά την υφήλιο μετέτρεψε την κούραση σε διασκέδαση, τον ευχαριστώ και μέσα από το φόρουμ που μου χάρισε αυτή την εμπειρία και μαζί του έμαθα πάρα πολλά πράγματα σχετικά με την οδηγική συμπεριφορά και την ασφάλεια.

Θέλω μέσα από αυτό το μύνημα, να ευχηθώ σε όλους τους αναγνώστες να μπορέσουν να πραγματοποιήσουν ένα ταξίδι σαν αυτό που κάναμε εμείς, η αίσθηση που αποκομίζεις είναι απερίγραπτη.

Tiger
13-07-2009, 11:59
Θοδωρή, Θανάση και Παναγιώτη καλημέρα,

Χάρηκα πολύ που επιστρέψατε πίσω και ελπίζω να περάσατε καλά!!!

Χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα από κοντά και έιχαμε την ευκαιρία να αναπτύξουμε πολλά θέματα κατά την διάρκεια του ταξιδιού μας από Πάτρα για Ανκόνα.

Εύχομαι να τα πούμε πάλι από κοντά σύντομα, θα χαρώ να σας δώ.

Tiger
13-07-2009, 15:46
Μπράβο παιδιά, Μπράβο Αποστόλη, καλοτάξιδος πάντα...θα μας πείς εντυπώσεις!!

Αγαπητέ SYAN,
Οι εντυπώσεις μου από αυτό το ταξίδι είναι μοναδικές και υπέροχες που θα μείνουν για πάντα στην μνήμη μου και αυτό το οφείλω αποκλειστικά στον beduin που με την εμπειρία του με έμαθε να ταξιδεύω με ασφάλεια σε χώρες όπου οι δρόμοι είναι πολύ επικίνδυνοι.

Ήταν ένα ταξίδι που πιστεύω ότι πάρα πολλοί άνθρωποι θα ήθελαν να το πραγματοποιήσουν αλλά δεν μπορούν για διαφόρους προσωπικούς λόγους.

Έχω κάνει πάρα πολλά ταξίδια με αυτοκίνητο στο εξωτερικό αλλά και πολύμηνες διαμονές σε διάφορες χώρες του εξωτερικού λόγω της δουλειάς μου αλλά ποτέ δεν μπορούσα να πιστέψω ότι η αίσθηση το να ταξιδεύεις σε μοτοσικλέτα θα ήταν τόσο συναρπαστική.

Αξίζει πραγματικά μία φορά στην ζωή σου να πραγματοποιήσεις ένα τέτοιο ταξίδι με την μηχανή σου, βλέπεις μέρη και τοπία που μόνον στις φωτογραφίες μπορείς να απολαύσεις, είναι συναρπαστικό.

Tiger
13-07-2009, 15:53
Μπράβο ρε παιδιά και ιδιαίτερα μπράβο Αποστόλη:sm4:

Χάρηκα πολύ με τα νέα σας!!!!Πάντα τέτοια και καλή συνέχεια:sm8:

Όμως ζηλέυω λίγο:yz Ελπίζω κάποια μέρα (αν κρίνει ο Θανάσης ότι βελτιώθηκα:p να έρθω μαζί σας σε καμιά βόλτα στο εξωτερικό;)

Μπράβο και πάλι:sm5:

Μαργαρίτα, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Ήταν ένα ταξίδι υπέροχο και σου συνιστώ ανεπιφύλαχτα να το πραγματοποιήσεις και εσύ, το μόνο όπλο που πρέπει να έχεις μαζί σου είναι η αυτοπεποίθεση ότι θα τα καταφέρεις σε ότι συνθήκες και να αντιμετωπήσεις κατά την διάρκεια του ταξιδιού.

"¨οτι μπορούν να κάνουν άλλοι μπορείς να κάνεις και εσύ"

Μην το βάζεις ποτέ κάτω και συνέχισε να προσπαθείς με τον ίδιο ζήλο.

Αποστόλης

arisxios
13-07-2009, 18:12
:sm8::sm8::sm8::sm5::sm5:Αποστόλη !!

margot
16-07-2009, 09:16
Μαργαρίτα, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Ήταν ένα ταξίδι υπέροχο και σου συνιστώ ανεπιφύλαχτα να το πραγματοποιήσεις και εσύ, το μόνο όπλο που πρέπει να έχεις μαζί σου είναι η αυτοπεποίθεση ότι θα τα καταφέρεις σε ότι συνθήκες και να αντιμετωπήσεις κατά την διάρκεια του ταξιδιού.

"¨οτι μπορούν να κάνουν άλλοι μπορείς να κάνεις και εσύ"

Μην το βάζεις ποτέ κάτω και συνέχισε να προσπαθείς με τον ίδιο ζήλο.

Αποστόλης
Αποστόλη καλημέρα,

Σ'ευχαριστώ για την τόνωση της αυτοπεποίθσης:) .

Να είσαι πάντα καλά και να ταξιδεύεις!!!!!

Doc
27-07-2009, 22:10
Λεωνίδα και υπόλοιποι αναγνώστες του φόρουμ καλημέρα,

Επιτέλους μετά από πολύ καιρό κατάφερα σήμερα να γίνω και επίσημο μέλος του φόρουμ.

Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω προσωπικά για τα καλά σου λόγια καθώς επίσης και την υπέροχη φωτογραφία.

Πραγματικά για εμένα αυτό το ταξίδι ήταν ένας άθλος αλλά όπως λέει και η παροιμία "ο τολμών νικά" και αυτό οφείλεται σε έναν και μόνο άνθρωπο και φίλο επί σειρά ετών τον Θανάση τον "Beduin" που με την παρότρυσήν του μετά από σειρά ετών κατάφερα να κάνω αυτό το ταξίδι.

Η ασφάλεια του ταξιδιού μας καθώς και η οδιγική συμπεριφορά οφείλεται καθαρά στην εμπειρία του Θανάση με τα χιλιάδες χιλιόμετρα που έχει διανύσει ανά την υφήλιο μετέτρεψε την κούραση σε διασκέδαση, τον ευχαριστώ και μέσα από το φόρουμ που μου χάρισε αυτή την εμπειρία και μαζί του έμαθα πάρα πολλά πράγματα σχετικά με την οδηγική συμπεριφορά και την ασφάλεια.

Θέλω μέσα από αυτό το μύνημα, να ευχηθώ σε όλους τους αναγνώστες να μπορέσουν να πραγματοποιήσουν ένα ταξίδι σαν αυτό που κάναμε εμείς, η αίσθηση που αποκομίζεις είναι απερίγραπτη.


τα είπες πολύ όμορφα

είσαι τυχερός που έχεις τέτοιο φίλο


για παρόμοιο πράγμα ετοιμάζομαι τον Σεπτέμβρη, δηλαδή μα μυήσω ένα φίλο με Transalp [που το έχει μόνο και μόνο σαν εργαλείο μεταφοράς δουλειά-σπίτι] σε ταξίδια, μπας και τον καταφέρω να γίνει .... μοτοσικλετιστής. Για αρχή τον πάω Τοσκάνη, εάν θα του αρέσει, θα τον πάρω του χρόνου Συρία/Ιορδανία