PDA

View Full Version : Καρμπον η" Τιτανιο???


xenos
10-07-2009, 17:30
ειμαι στην τελικη ευθεία για αγορα εξάτμισης....λιγα μετρα με χωριζουν.!!!...τις 2 προηγουμενες φορες ειχα βαλει καρμπον...αυτη την φορά λεω να δοκιμάσω με τιτάνιο...μια απορία εχω μονο..με την καρμπον μετα απο χλμ.μπορουσα να την αγγίξω χωρις να καώ...το ίδιο παίζει κ με το τιτάνιο???...πια τα υπέρ κ πια τα κατα κ στις 2 περιπτωσης???:D:D:D:D

NLS
12-07-2009, 19:00
αποκλείεται να παίζει το ίδιο με το τιτάνιο (που είναι μέταλο)
το ερώτημα είναι... ΓΙΑΤΙ να την αγγίξεις και μάλιστα μετά από χλμ.;

:sm7:

μαζό;

EOD-K9
12-07-2009, 19:59
αποκλείεται να παίζει το ίδιο με το τιτάνιο (που είναι μέταλο)
το ερώτημα είναι... ΓΙΑΤΙ να την αγγίξεις και μάλιστα μετά από χλμ.;

:sm7:

μαζό;


:Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:

να ΚΑΕΙ κανείς ή να μην ΚΑΕΙ ???

:Απορία::Απορία::Απορία:

ntinopoulos
12-07-2009, 20:13
αποκλείεται να παίζει το ίδιο με το τιτάνιο (που είναι μέταλο)
το ερώτημα είναι... ΓΙΑΤΙ να την αγγίξεις και μάλιστα μετά από χλμ.;

:sm7:

μαζό;
καλο παιδι ο xenos αλλα οπου δει κατι μακρυ του αρεσει να το χαιδευει!:sm7::sm7::sm7:

Gazi
12-07-2009, 23:20
αποκλείεται να παίζει το ίδιο με το τιτάνιο (που είναι μέταλο)
το ερώτημα είναι... ΓΙΑΤΙ να την αγγίξεις και μάλιστα μετά από χλμ.;

:sm7:

μαζό;

:sm7::sm7::sm7:
Αν ε'ισαι ευχαριστημένος με αυτήν την εξάτμιση,γιατ'ι δεν βάζεις πάλι την ίδια???

pepax66
13-07-2009, 14:29
:sm7::sm7::sm7:
Αν ε'ισαι ευχαριστημένος με αυτήν την εξάτμιση,γιατ'ι δεν βάζεις πάλι την ίδια???


Αν δεν κάνω λάθος του την είχανε κλέψει και τώρα είναι στην φάση που θέλει να την αντικαταστήσει!

Από πλευρά αισθητικής λέω τιτάνιο από πλευρά θερμοκρασίας μάλλον Κάρμπον χωρίς μεγάλες διαφορές!

Από πλευρά ασφάλειας εάν δεν έχεις αλλάξει θέση παρκαρίσματος στην μηχανή λέω μαμάς για να μην γίνει και με τιτάνιο ο τύπος! Ξέρεις τα ψιλόκλεφτρόνια λειτουργούν με αντίληψη supermarket του τύπου "που είχαμε βρει εύκολα την προηγούμενη πάμε για την επόμενη......":hmmm:

NLS
13-07-2009, 15:53
η μαμά δεν αξίζει το κόστος της
βέβαια θα έχει αυτή που είχε λογικά

ntinopoulos
13-07-2009, 19:29
lipon,milisa me kati filarakia kleftronia kai mou ipan oposdipote titanio!exei kaliteri metapolisi deftero xeri!:sm7:

Arkas
13-07-2009, 19:57
lipon,milisa me kati filarakia kleftronia kai mou ipan oposdipote titanio!exei kaliteri metapolisi deftero xeri!:sm7:
Ντινόπουλε, μαθαίνεις ξένες γλώσσες;:D

ntinopoulos
13-07-2009, 20:05
Ντινόπουλε, μαθαίνεις ξένες γλώσσες;:D
το γραφω στα ξενα για να μην το καταλαβει ο xenos και νευριασει!:sm7:

xenos
13-07-2009, 20:53
καλα δεν ειπα οτι με το που θα κατεβαίνω απο την μηχανη θα χαϊδεύω την εξάτμιση μου!!...απλα επειδη ο διαβολος εχει πολλα ποδαρια δεν ξερεις καμια φορα πως κ που θα τυχη να ακουμπήσεις εσυ η" το έτερον ήμισυ εντελώς απρόσεχτα την εξάτμιση με τα γνωστα αποτελέσματα!!!...απο θεμα αισθητικής δεν εχω καπιο ιδιαιτερο προβλημα!!...απλα οταν ειμουνα στο μαγαζι κ συζήταγα για την θερμοκρασια της εξατμισης ο πωλητης μου ελεγε οτι υπαρχει αισθητή διαφορα μεταξυ τους ..ενω καπιος αλλος πελατης μεγαλος κ φαινόταν διαβασμενος-κ ετυχε να ειναι κ κατοχος ενος 1150- μου ειπε οτι δεν εχει κ καμια διαφορα...κ εκει με κόλλησαν κ οι 2...σημειωτέων οτι δεν υπαρχει διαφορα στην τιμη κ των 2 εξατμισεων!!!............κ φυσικα πλεον παιζει κλειστο παρκιν..κ στην νεα εξατμιση θα γινει κ πονταρισμα..!!:D:D:D:D

NLS
13-07-2009, 23:58
εμένα το carbon δεν μου αρέσει καθόλου
γούστα είναι

pepax66
15-07-2009, 12:46
εμένα το carbon δεν μου αρέσει καθόλου
γούστα είναι


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ εδώ συμφωνούμε απόλυτα!

:sm7::sm7::sm7::sm7:

johnkrassas
15-07-2009, 13:16
Παντος εγώ που έχω βάλει τιτάνιο μετά απο 3ωρο ταξίδι ακουμπάς ανετα το χέρι σου χωρίς να καείς!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
15-07-2009, 13:17
...πραγματικά,

το Carbon, δεν "δένει" με τίποτα άλλο πάνω στην μοτό ....:( (για την GS μιλάμε ..)

johnkrassas
15-07-2009, 13:18
:sm8: Ετσι ακριβώς!!!!

ntinopoulos
15-07-2009, 13:21
Παντος εγώ που έχω βάλει τιτάνιο μετά απο 3ωρο ταξίδι ακουμπάς ανετα το χέρι σου χωρίς να καείς!!
ποση ωρα το κρατας πανω?:sm7:

pepax66
15-07-2009, 13:30
ποση ωρα το κρατας πανω?:sm7:

Εάν έβλεπες τον Koung Fu μικρός στην TV με τον Καραντάιν έτσι έκαναν τα tatoo παλιά εγώ έχω Scorpio acrapa στην παλάμη και στην γάμπα!
:sm7::sm7::sm7::sm7:

pepax66
15-07-2009, 13:33
Εάν έβλεπες τον Koung Fu μικρός στην TV με τον Καραντάιν έτσι έκαναν τα tatoo παλιά εγώ έχω Scorpio acrapa στην παλάμη και στην γάμπα!
:sm7::sm7::sm7::sm7:




Όχι ntinopoule δεν είχε GS ο Καραντάιν ένα τσουκάλι με αναμμένα κάρβουνα είχε ανάγλυφο.......!
Σε πρόλαβα........:sm7::sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
15-07-2009, 13:37
Όχι ntinopoule δεν είχε GS ο Καραντάιν ένα τσουκάλι με αναμμένα κάρβουνα είχε ανάγλυφο.......!
Σε πρόλαβα........:sm7::sm7::sm7::sm7:
το ξερω ρε!δεν ειχε προχωρησει τοσο η τεχνολογια τοτε!
varadero ειχε!:sm7:

johnkrassas
15-07-2009, 13:37
χαχαχαχαχαχαχαχαχ
Αμα κατεβαίνη η γυναίκα απο την μηχανή και ακουμπίσει την γάμπατης δεν θα νιώση τίποτα.( που σε άλλες εξατμίσεις θα της έμενε το δέρμα). Τώρα άμα αράκσης πάνω στην εξάτμιση κακό του κεφαλιούσου!!!

ntinopoulos
15-07-2009, 13:46
χαχαχαχαχαχαχαχαχ
Αμα κατεβαίνη η γυναίκα απο την μηχανή και ακουμπίσει την γάμπατης δεν θα νιώση τίποτα.( που σε άλλες εξατμίσεις θα της έμενε το δέρμα). Τώρα άμα αράκσης πάνω στην εξάτμιση κακό του κεφαλιούσου!!!
ο xenos αυτο κανει!:Απορία:
αραζει πανω με τις ωρες!:hmmm:
και τριβεται κιολας,και χωρις εσωρουχο!:hmmm:

NLS
15-07-2009, 14:01
πάντως ο Κάραντάιν πρόσφατα αυτοκτόνησε

ίσως είχε δοκιμάσει τιτάνιο

pepax66
15-07-2009, 14:50
πάντως ο Κάραντάιν πρόσφατα αυτοκτόνησε

ίσως είχε δοκιμάσει τιτάνιο

Ναι αν εννοείς ότι βρήκανε δεμένα τα γεννητικά του όργανα με την ντουλάπα και άλλους παράξενους κόμπους σεξουάλικης ηδονής πνιγμού.............δεν είπαν τίποτα για acrapa μάλον leovince θα ήταν!
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
15-07-2009, 15:37
πάντως ο Κάραντάιν πρόσφατα αυτοκτόνησε

ίσως είχε δοκιμάσει τιτάνιο
προσεχε xeno!!!:p

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
15-07-2009, 15:40
Ρε δε το "κόβετε" με τον Ξένο ....:hmmm:

Μην σας κάνει κανένα ηλεκτροσόκ κ τρέχετε ;;;; (καθότι ηλεκτρολόγος !);)

Arkas
19-07-2009, 02:17
Τελικά ο Ξένος έβαλε τιτάνιο!
Μάλλον διάβασε τα παραπάνω και είπε ποιός τους ακούει έτσι και βάλω Carbon!!!:sm7:

xenos
19-07-2009, 15:40
ναι παιδια..τελικα remus revoloution τιτανιο...σχετικα καλο ηχο εχει.. οχι τοσο μπασο οσο ειχε η ακραμπα...αν κ μου ειπαν οτι με μερικα χλμ.θα γινει ο ηχος πιο μπασος...σιγουρα αρπαζει πιο γρηγορα στις εκκινησης απο οτι αρπαζε με την μαμα-οχι ομως οπως με την ακραπα-...δουλευει καλυτερα απο μεσαιες κ πανω στροφες.....:D:D:D:D

NLS
19-07-2009, 18:49
αυτό το "καλύτερα" θέλω να δω ποιος θα το διασταυρώσει είτε με δυναμόμετρο (πριν-μετά) είτε με φίλο "αδερφάκι" (φανάρι πριν-μετά)

Arkas
19-07-2009, 20:21
αυτό το "καλύτερα" θέλω να δω ποιος θα το διασταυρώσει είτε με δυναμόμετρο (πριν-μετά) είτε με φίλο "αδερφάκι" (φανάρι πριν-μετά)
Θα σου βάλω πιπέρι Νικόλα!
Προτρέπουμε και σε κόντρες;;;;:sm7:

xenos
19-07-2009, 20:35
δεν νομιζω να χρειαστεί κόντρα!!..απλα θα του το δώσω να την οδηγηση κ θα καταλάβει αμέσως την διαφορά!!!:D:D:D:D

NLS
19-07-2009, 20:47
arka μια φιλική πρώτη-δευτέρα με έναν συνάδελφο (όχι ξένο) σε ανάλογο δρόμο που να μην έχει διασταυρώσεις, δεν είναι και τίποτα τόσο τρομερό ;)

xene μου να το δώσεις να το οδηγήσει δεν θα βοηθήσει ακριβώς γιατί δεν βοηθά ούτε εσένα - υπάρχει και το placebo effect ότι αφού "πρέπει" να την κάνει να πάει καλύτερα, άρα την κάνει να πάει καλύτερα, πράγμα που υποβοηθιέται και από τον ήχο που είναι πιο "επιθετικός"

χωρίς να αρνούμαι υποχρεωτικά ότι ΠΑΕΙ καλύτερα (μπορεί και να πήρες κάνα δυο άλογα, αν και αμφιβάλλω πολύ, αν δεν μιλάμε για ολόσωμη - ίσως και να έχασες), λέω απλά ότι η "ιδέα" που μας δίνει δεν είναι πάντα η πραγματικότητα

κανονικά με αφόρετη έπρεπε να μετρηθείς σε όργανο (που είναι και κάτι που πρέπει να κάνει κανείς ΕΤΣΙ κι αλλιώς με κάθε βελτιωτική κίνηση), ή με την κομπογιανίτικη μέθοδο να βρεις έναν φίλο με ίδια μηχανή, να πάτε μια 1η-2α, να δείτε πως πάτε (πιθανά δεν πάτε μαζί λόγω διαφοράς και του στυλ του αναβάτη, αλλά και φυσικών χαρακτηριστικών σας - διαφορές βάρους πχ. -, διαφορά "στρωσίματος" του μοτέρ, αλλά και γιατί ποτέ ένα μοτέρ δεν είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο με άλλο... βέβαια οι διαφορές θεωρητικά είναι μικρότερες του 5%... αλλά 5% σε 3.4" = σχεδόν 2 δέκατα = αρκετό)

...και μετά με τον ίδιο φίλο με την ίδια μηχανή ως "αντίπαλο" να το ξανακάνετε

αν δεις διαφορά εκεί τότε οκ κάτι έγινε

όπως θα επιβεβαιώσουν και οι μηχανικοί/μηχανολόγοι μας (και ο George που συνήθως λέμε τα αντίθετα) η σκέτη εξάτμιση, χωρίς λαιμούς και χωρίς αντίστοιχη προσαρμογή στην "εισπνοή" αλλά και στον "εγκέφαλο", συνήθως κάνει μόνο φασαρία... βέβαια πολλές φορές αρκεί μόνο αυτό :)

ntinopoulos
19-07-2009, 21:27
ο george p θα πει οτι για να εχει καλυτερη αποδοση η remus θα πρεπει να της βαλεις πανω μια varadero!:sm7:

Arkas
20-07-2009, 11:27
ο george p θα πει οτι για να εχει καλυτερη αποδοση η remus θα πρεπει να της βαλεις πανω μια varadero!:sm7:
:sm6:

xenos
20-07-2009, 18:01
βρε παιδια...εγω ειπα οτι τραβαει καλυτερα τωρα απο οτι με την μαμα εξατμιση..δεν ακουγετε λογικο!!!??!..δεν ειπα οτι κερδισα παραπάνω αλογα -το οποιο δεν με ενδιαφέρει- ουτε οτι σε μια υποτιθέμενη κοντρα θα έφευγα 1-2 μηχανάκια πιο μπροστά!!...ειναι πολυ απλό!!..με οχι μαμα εξάτμιση το μηχανάκι τραβάει καλύτερα!!!:D:D:D:D

ntinopoulos
20-07-2009, 20:16
βρε παιδια...εγω ειπα οτι τραβαει καλυτερα τωρα απο οτι με την μαμα εξατμιση..δεν ακουγετε λογικο!!!??!..δεν ειπα οτι κερδισα παραπάνω αλογα -το οποιο δεν με ενδιαφέρει- ουτε οτι σε μια υποτιθέμενη κοντρα θα έφευγα 1-2 μηχανάκια πιο μπροστά!!...ειναι πολυ απλό!!..με οχι μαμα εξάτμιση το μηχανάκι τραβάει καλύτερα!!!:D:D:D:D
αν εισαι σε κατηφορα παει ακομη καλυτερα!τσεκαρε το!:p
:sm7::sm7::sm7:

xenos
20-07-2009, 21:49
ντινοπουλε βλεπω σε οτι γραφω με "σιγονταρης".....μηπως με γουσταρης κ ντρέπεσαι να μου το πεις????!!!!????:D:D:D:D

ntinopoulos
20-07-2009, 22:24
ντινοπουλε βλεπω σε οτι γραφω με "σιγονταρης".....μηπως με γουσταρης κ ντρέπεσαι να μου το πεις????!!!!????:D:D:D:D
δε ντρεπομαι!το παραδεχομαι!:D
ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟΝ XENOΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!:D
ειμαι σοβαρα?:hmmm:

Arkas
20-07-2009, 23:02
ντινοπουλε βλεπω σε οτι γραφω με "σιγονταρης".....μηπως με γουσταρης κ ντρέπεσαι να μου το πεις????!!!!????:D:D:D:D

δε ντρεπομαι!το παραδεχομαι!:D
ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟΝ XENOΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!:D
ειμαι σοβαρα?:hmmm:
Παιδιά υπάρχουν και τα Π.Μ!:sm7:

ntinopoulos
20-07-2009, 23:08
Παιδιά υπάρχουν και τα Π.Μ!:sm7:
ΟΧΙ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ!:D

NLS
20-07-2009, 23:24
εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω το "τραβάει καλύτερα" αν δεν μεταφράζεται σε κάτι που βλέπει κανείς ή το μετράει κανείς

ελπίζω να μην παρεξηγιέσαι - σου φαίνεται περίεργο αυτό που λέω;

και ακόμα και αν πήρες (και δεν έχασες που είναι εξίσου πιθανό) 1-2 άλογα, δεν σημαίνει 1-2 μηχανές... σημαίνει πιθανά 10-20 πόντους μέχρι να γεμίσετε δευτέρα

μεγάλο μέρος (αν όχι ΟΛΟ το μέρος) του "τραβάει καλύτερα" σου είπα τι είναι:

1) ότι θες να τραβάει καλύτερα (δεν σημαίνει ότι είσαι... χαζός, έτσι δουλεύει ο μηχανισμός αυτός στα μυαλά όλων μας)

2) ότι "βρυχάται" άρα σου λέει ότι κάτι κάνει (αλλά λέει ψέματα)

...αυτά που γράφω δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να σου επιτρέψουν να ευχαριστηθείς την αγορά σου, κάθε άλλο...

1) σίγουρα κέρδισες βάρος

2) είσαι ένα βήμα πιο κοντά σε πραγματικές βελτιώσεις

3) και η ψυχολογική επιρροή που φέρνει η νέα εξάτμιση είναι αρκετή πολλές φορές και για τον ίδιο τον αναβάτη αλλά και στους... γύρω του ;)