PDA

View Full Version : Κυνηγώντας τη Dommie...


Uriah Heep
03-05-2013, 21:26
Απογοητευμένος, σαν μαραμένος μαϊδανός που ξεχάστηκε στο ψυγείο, άνοιξα για πολλοστή φορά τις αγγελίες στο car.gr...
“Άντε να δούμε τι ...δράκους θα διαβάσουμε κι αυτή τη φορά!” σκέφτηκα.
“Ξέρω, ξέρω... όλες με 35.000 χλμ, 20ετίας, κλεισμένες σε γκαράζ, ευλαβικά συντηρημένες με δοξαστικές ψαλμωδίες των Αγίων Θεοδώρων, αλλαγές λαδιών με το φιλοικτίρμον τροπάριο της Κασσιανής και ρεγουλάρισμα βαλβίδων με τ΄απολυτίκια των Τριών Ιεραρχών από το cd της μονής Βατοπεδίου... Τα γνωστά!” ξανασκέφτηκα.
Άνοιξα, με τη βαρεμάρα κλητήρα του Δήμου Θεσσαλονίκης, το section ΝΧ Dominator, για 4η φορά την περασμένη Τρίτη, ήπια μια γουλιά από το εξαιρετικό νεπαλέζικο τσάι μου κι έμεινα κάγκελο!
.
.
...Ήταν εκεί! Εμφανίστηκε πριν από 7 λεπτά...
Αμερικάνα, απέριτα κομψή, δυναμική, σοβαρή, με μιά αναβλύζουσα μπρουταλιτέ εξ αιτίας των hot αξεσουάρ που φορούσε...
.
...κάνοντας την “χαμένη” Dommie του Νοεμβρίου, να φαντάζει σαν ταλαιπωριμένη γκαρσόνα της γιορτής κρασιού Νέας Αγχιάλου!
Διαμένουσα στην Πάτρα κλπ κλπ
Τα σχόλια περί αβάδιστης, παρθένας, σπίτι-κατηχητικό, κατηχητικό-σπίτι, θέλανε ξεχωριστή έρευνα...
“Αυτό το κορμί δεν το χάνω με τίποτα...” σκέφτηκα, άσχημα τσιμπημένος με τη μικρή!
Πήγα στην τουαλέτα και ξύρισα το μούσι. Εκείνες οι άσπρες τρίχες στο πηγούνι με φορτώνανε χρόνια αδίκως... Άλλωστε, το 'χα αφήσει γιατί πήγαινα για γκουρού...
...αλλά με κόψανε στα θαύματα...
Κοιτάχτηκα στον καθρέφτη ικανοποιημένος, γέμισα ένα ποτήρι με Νεγκόσκα Γουμένισσας και σήκωσα το τηλέφωνο.
“Μόλις διάβασα την αγγελία σας για μία Dommie εξ Αμερικής... κλπ κλπ. Πόθεν τεκμέρεται το ...αβάδιστον της δεσποινίδος?”
Τα στοιχεία ήταν καφτά! Το 'χω ξαναζήσει το έργο... Η καρδιά άρχισε να χτυπά σαν τα κρουστά του Ουαγκαντούγκου!
Κατεβάζω το ποτήρι άσπρο πάτο... ψάχνοντας το τηλέφωνο του Βασίλη (Vaska).
Ξαναγεμίζω το ποτήρι και πληκτρολογώ τον αριθμό...
“Βασίλη, εδώ Uriah Heep! Kαίγομαι θέλω τη βοήθειά σου...


Συνεχίζεται....

vaska
03-05-2013, 21:34
Απογοητευμένος, ......... άσπρο πάτο... ψάχνοντας το τηλέφωνο του Βασίλη (Vasca).
Ξαναγεμίζω το ποτήρι και πληκτρολογώ τον αριθμό...
“Βασίλη, εδώ Uriah Heep! Kαίγομαι θέλω τη βοήθειά σου...


Συνεχίζεται....

Vaska συνονόματε αλλά αν επιμένεις στο Vasca, δεν έχω αντίρρηση να σε φωνάζω "νονέ", αλλά που 'σαι λαμπάδα, σοκολατένιο αυγό και παπουτσάκια δεν μου πήρες κι έφτασε το Άγιον Πάσχα.

χαχαχαχα γειά σου ρε Μπίλη αστείρευτε.

Καλοτάξιδη και πολυχιλιόμετρη η παρθένα...
:ye02:

aeriko
03-05-2013, 21:37
Τελούμε εν αναμονή για τα περαιτέρω.

Uriah Heep
03-05-2013, 21:38
Κατεβάζω το ποτήρι άσπρο πάτο... ψάχνοντας το τηλέφωνο του Βασίλη (Vaska).



Απεκαταστάθη!
Sorry Billy, έχουμε και κάποια ηλικία...;)

vaska
03-05-2013, 23:27
Απεκαταστάθη!
Sorry Billy, έχουμε και κάποια ηλικία...;)


Ναι τώρα μάλιστα, καβαλάς μηχανάκι και γυρνοβολάς 2 ηπείρους σε 1 μήνα κι έχεις μια ηλικία. Καλόοο!!

zandesiro
04-05-2013, 00:09
Τετοια thread με αρεσουν......:sm2:

Eftixis
04-05-2013, 00:15
Τί εγεινε βρε Βασίλη εκλεισε το συνικέσιο την πήραμε την νύφη για να πούμε τα καλορίζικα;

Uriah Heep
04-05-2013, 01:13
Τί εγεινε βρε Βασίλη εκλεισε το συνικέσιο την πήραμε την νύφη για να πούμε τα καλορίζικα;

;)

Uriah Heep
04-05-2013, 01:23
Ο Βασίλης είναι παλιά καραβάνα από το moto.gr, έμπειρος με 3-4 μηχανές, μερακλαντάν και γκαραντί.
"Bασίλη, σΕ έστειλα μια αγγελία σε πμ. Κάτι με λέει ότι είναι περίπτωση! Ρίξε μια ματιά να μΕ πεις... Μη το χάσουμε το κορμί...”
Ο Βασίλης μπορεί να κατρακύλισε σε παραφουσκωμένη με φαρίν 'απ μπαβαρέζα αλλά κατανοεί το βίτσιο μου για το δωρικό μονοκύλινδρο. Άλλωστε με DR650 τον γνώρισα στα Επινιανά, στα Άγραφα, πριν κάποια χρόνια...
Σε λίγα λεπτά έχει μιλήσει με τον πωλητή κι ακούει την απίστευτη ιστορία... Μόνο 17.000 miles! Κι αρκετές ενδείξεις...
Δεν τις κάνει γαργάρα και βρίσκει τον προηγούμενο ιδιοκτήτη. Οι απαντήσεις από το άσμα του Σπύρου (ένας είναι ο Ζαγοραίος) “ποιά είσαι κι από που κρατάς”... είναι ικανοποιητικές. Κι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης γνωστός! Απομένει να την δει και να την οδηγήσει. Έχει όμως βραδιάσει και δεν ρισκάρει να την δει υπό τον δραματικό φωτισμό του θνήσκοντος κηρίου...
Μέσα στο χωροχρονικό συνεχές και στα πολυδαίδαλα νεφελώματα μιας αγοραπωλησίας “μεταχείρω”, κάνω υπομονή.
Ορθώς! Μια φωτιστική πλουραλιτέ επιβάλεται... Ο Βασίλης επιμένει στη ρήση του Διογένη “Λυχνίας σβεσθείσης πάσα γυνή Λαϊς”...
Μ. Τετάρτη. 9.00' Έγινε το test drive. To μωρό με 2 εξατμίσεις Yoshimura, wiseco σφυρίλατο πιστόνι, γερμανική ζελατίνα, αμερικάνικη σέλα πλατιά και σανιδάτη αλά ΚΤΜ...
.
...σφυχτή και άβγαλτη...
Τα χαρακτηριστικά προσδίδουν ένα ναϊφ περιπετειώδη προσανατολισμό... Που ποτέ δεν έζησε η μικρή!
Υποδέχομαι τα καλά νέα κουνώντας το κεφάλι στωϊκά, με ένα λυρικό προβληματισμό και colgate χαμόγελο!
"Billy καπάρωσέ την κι έρχομαι το βράδυ με το ΚΤΕΛ Αχαϊας... Φτάνω στις 4.00' τα ξημερώματα... Θα σε τηλεφωνήσω στις 8.00".

Ο Βασίλης (Vaska) ανένδοτος.
"Τηλεφώνησέ μΕ στις 4.00' να 'ρθω να σΕ πάρω να πιούμε καφεδάκι".
Τελικά, εξακολουθεί να υπάρχει αυτή η παράξενη συνομοταξία μηχανόβιων, κόντρα στα ψόφια αμνοερίφια του ψυχαναγκαστικού τέμπου της εποχής, τις οικογενειακές, επαγγελματικές κλπ υποχρεώσεις...
.
...που μεταμορφώνονται σε παιδιά και δεν χαμπαριάζουν από τίποτα... Το επαναστατικόν outfit το 'χεις στο DNA σου και δεν αποκτιέται από ιδεολογίες της πάστα φλόρας!
.........................................................................................
Ξημερώματα της Πέμπτης 2 Μαϊου 2013. Ένα παπί δικάβαλο διασχίζει τα στενά της Πάτρας με ταχύτητες που θα έκαναν τον Valentino Rossi να πάθει σπασμούς στο κωλάντερο...


συνεχίζεται...

Uriah Heep
04-05-2013, 12:27
Tην περασμένη βδομάδα “κατέβηκα” στη Συκιά στη Χαλκιδική, για blind date. Η κούκλα μΕ συστηνότανε για Σαρλίζ Θερόν, ατυχίσασα ραφάτη, του σπιτιού, άβγαλτη, αγαπά τα λουλούδια, τις συλλογές πεταλούδων κλπ κλπ, με 19.600 χλμ, 7 μήνες στα αζήτητα του car.gr...
Μετά από 150 χιλιόμετρα, είδα ιδίοις βλεφάρεις τον ...δράκο! Σαν τσατσά τσιφούτα, παραβαρδάριου οίκου ανοχής...
Σεντόνι και κατ΄ευθείαν ...για κανά μήνα στα BODYLINE, σε εντατικό τμήμα...
Χρειάστηκε μιάμιση δαμιτζάνα “αγιάσματος” Σιθωνίας, μετά γλυκανίσου, για να ξεπεράσω το σόκ και 2 πιατέλες φρέσκα σιναγριδάκια, δια χειρός Μήτσου (1974) σε παραλιακή ταβέρνα της Σάρτης...
Είναι -τελικά- σκληρή η ζωή του κυνηγού Dommie...
…..............................................................................................................................................................
Τετάρτη, 01/05/2013, ώρα 19.00'
Ετοιμάζω το σακίδιο. Βάζω μέσα κράνος, γάντια, δερμάτινο μπουφάν...
Το βλέμμα της συζύγου, που μΕ παρακολουθεί “λυγίζει” τα μεταλλικά πόμολα του δωματίου...
“Μετά την Ινδία, ......για πού με το καλό?” μΕ λέει ψυχρά, κάνοντας την Μέρκελ να φαντάζει σαν ναζιάρα γατούλα...
“Πετάγομαι μέχρι την Πάτρα για ....” ψέλλισα με δύναμη ημιθανούς κάμπιας, για να καταδείξω την ανεπίλεπτη ταπείνωσή μου...
“Όταν έφυγες για την Αρμενία, είπες ότι θα πεταγόσουν μέχρι τον Μασούτη....” με διέκοψε, σαν ριπή μυδραλιοβόλου, κάνοντας την Τζίλντα (μποξερίνα) να βγεί διακριτικά έξω από το δωμάτιο, σκύβοντας το κεφάλι και κοιτώντας λοξά προς το ταβάνι για καμιά ιπτάμενη παντόφλα... Το ένστικτο της αυτοσυντήρησης!
“Στην Πάτρα θα πάω σΕ λέω, με το ΚΤΕΛ... Που να σΕ εξηγώ τώρα?” Οι εποχές που όταν άλλαζα μοτοσυκλέτα, επισκεπτόμασταν κάποιο Louis Vuitton store ή την αντιπροσωπεία της Rolex, για να συμφωνήσει για την ... “αναγκαιότητα” της τελευταίας μου επιλογής, έχουν περάσει ανεπιστρεπτί...
Αποφασισμένος να μην αφήσω την ζωή μου να ναυαγίσει στους καναπέδες της ανίας και του προβλέψιμου ζαβλακοτουζλαμά, βάζω το σακίδιο στη πλάτη και με αποφασιστικότητα πεζοναύτη του 3ου λόχου της Ντανάγκ, ανοίγω την πόρτα λέγοντας “άμα δεν έρθω μέχρι αύριο το βράδυ, θα σκύψω το κεφάλι έμπλεος ευτελισμού κι ονειδισμού και θα πάμε να δεις εκείνο το πορτοφολάκι στη Louis Vuitton...”
Η ζωή είναι ένα ρίσκο...
Η άγνωστή μου Dommie -που θα στοίχιζε λιγότερο από το πορτοφολάκι της ακατανόμαστης φίρμας- έπρεπε να μΕ φέρει την Πέμπτη το βράδυ, πίσω στη Θεσσαλονίκη ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!
19.30' μπαίνω στο 5άρι, Νέα Κρήνη-Βενιζέλου, για ν' αλλάξω στην Τσιμισκή με το 12άρι, Κάτω Τούμπα-ΚΤΕΛ...
Στις 21.00' ακριβώς ρολάριζε βελούδινα, με τη γητευτική συριστικότητα του κινητήρα “Volvo B 10 B Noge Turing” και την απαλά θροϊζουσα νυχτερινή αύρα, το σχεδόν άδειο λεωφορείο του ΚΤΕΛ Αχαϊας...
Περνώντας, έξω από τη Λαχαναγορά κι αφήνοντας πίσω τη Θεσσαλονίκη, άλλο ένα ταξίδι άρχιζε...
Έβγαλα ένα παστέλι για βραδινό, σκεπτόμενος ότι για τον ταξιδευτή η συγκίνηση της φυγής είναι ΜΙΑ...
.
...κόντρα στη νομαδική παράκρουση ταξιδιωτικής αμπελοφιλοσοφίας καί στον μόνιμα αναδευόμενο μοτοσυκλετιστικό τραχανά.


Συνεχίζεται...
.
...άμα βρω κομπιούτερ.

TASOS GS
04-05-2013, 12:40
:ye30: καλα χιλ Βασιλη...:)

kosta12gs
04-05-2013, 13:56
Βρες κομπιουτερ... συντομα
:u55:

siraxanz
04-05-2013, 14:35
:D

peterv
04-05-2013, 15:04
:)

silvestros
04-05-2013, 15:23
Καλοτάξιδη η νέα κυρία!:ye02:

jmar
04-05-2013, 17:58
Ποτε δεν περίμενα ότι ένα θέμα αγοράς μοτοσικλέτας θα ειχε τόσο ενδιαφέρον και αγωνιωδεις αναμονή για την συνέχεια!! Μπιλαρε είσαι μοναδικός! :ye02:


Sent from my Hand using Fingers

gelasios
04-05-2013, 18:50
Μοναδικός Uriah Heep... :ha16::ha16::ha16:

commander
04-05-2013, 19:06
σολαρε Μπιληηηηη ......

http://i1094.photobucket.com/albums/i455/STEFFANIDIS69/heep2.jpg

καλοταξιδη......

ilias vara
04-05-2013, 19:09
γι να μην εχει γραψει μεχρι τωρα παιδια .,.,

μαλλον θα παει για το πορτοφολακι ,.:D

tattoopanther
04-05-2013, 19:40
μην τόκοψες ντουγρού για μαύρη ήπειρο ,.,
μην είσαι κατά τα Στάν μεριά,,?????

phoenix
04-05-2013, 21:50
αντε bill περιμενω

jmar
04-05-2013, 22:40
σολαρε Μπιληηηηη ......

http://i1094.photobucket.com/albums/i455/STEFFANIDIS69/heep2.jpg

καλοταξιδη......


:ha16::ha16::ha16::ha16::ha16::ha16::ha16::ha16::ha16::ha16::ha16:

nikos-x
04-05-2013, 22:40
σολαρε Μπιληηηηη ......

http://i1094.photobucket.com/albums/i455/STEFFANIDIS69/heep2.jpg
......


:eek: Ο Μανιακός είναι αυτός; :p

Καλοτάξιδη, Μπιλάρα . . . ωραίο χρώμα, κούκλα, αστέρι. :D

commander
04-05-2013, 22:52
:eek: Ο Μανιακός είναι αυτός; :p

Καλοτάξιδη, Μπιλάρα . . . ωραίο χρώμα, κούκλα, αστέρι. :D

ξερει ο uriah ποιος ειναι...........:D:D

yns
04-05-2013, 23:35
:eek: Ο Μανιακός είναι αυτός; :p
του φέρνει λίγο εδώ που τα λέμε... :D

ξερει ο uriah ποιος ειναι...........:D:D

Κι εγώ ξέρω!!! :p

Στη συναυλία στο Ηράκλειο κάπου το 1988 πρέπει να του'χα σπάσει 2-3 χορδές από την κιθάρα όταν έκανε το λάθος να σολάρει ακριβώς από πάνω μου! :rolleyes:

Καλοτάξιδο το νέο μωρό Μπίλ!! :ye02:

Uriah Heep
07-05-2013, 15:14
ξερει ο uriah ποιος ειναι...........:D:D



Όντως! Γνωστή φυσιογνωμία...
.
.
...που θα πάει,
.
.
...θα τον θυμηθώ!:rolleyes:

Uriah Heep
07-05-2013, 15:43
...έεεεεεεεελαα!
Αυτός πρέπει να 'ναι!

Δεκέμβριος του 2000 σε Χριστουγενιάτικο πάρτυ στο Λονδίνο στο φουαγιέ του Marmade Theater.
Παρακολουθούμε τους Cheatles, ένα συγκρότημα που σατίριζε τους Beatles!



Aκόμα δεν είχαν γκριζάρει τα μαλλιά μας...

sterzam
07-05-2013, 15:47
Εκεινο το βιβλιο ποτε θα το γραψεις ρε Βασιλη;
Εδω, για μια domie γραφεις τρελλά, φαντασου για τίποτε αλλο :-)

Vag
07-05-2013, 20:16
Το κείμενο ρολάρει σαν μπόξερ... κρίμα που αφορά εναν παροιιώδη βρόντακα μηδενικώ συγκινήσεων... :rolleyes:

Αλλά πάλι τα γούστα είναι γούστα. Τις προάλλες μου έλεγε ένας γνωστό ότι πια ανάβει μόνο με γκόμενες με βρακί γιαγιαδίστικο, δεν μπορεί άλλο τα τάγκα και τα στρινγκ. Θέλει να πιάνει ένα τόπι ύφασμα λέει να γεμίζει η παλάμη του.

Πολλά χαϊκού στριμώχτηκαν στην τσουλήθρα που πάει από τον πρόσθιο λοβό μου στην γλώσσα μου αλλά στο μπερμπ επάνω θυμήθηκα τα αθάνατα λόγια του ποιητή "και τι μπορεί να πει κανείς για το βρακί της αλληνής;" και ετουμπέκιασα.

ΥΓ: Μόνο άμα πάρεις ντόμι να τσεκάρεις ότι δεν έχεις κάνα σφράγισμα χαλαρό γιατί μπορεί να ξεκινήσεις για τα βάθη του ορίζοντα και να καταλήξεις στε ιατρικό κέντρο κωμόπολης να γελάνε μαζί σου και οι ασκούμενοι.

gentleman
07-05-2013, 20:32
Αστειρευτος Μπιλλυ!! Αλλα καπου χαθηκαμε στη μεταφραση!! Δεν μαθαμε την εξελιξη της ιστοριας :yz Αναμενουμε τη στνεχεια!!:re26:

paschalis
07-05-2013, 20:50
Μ.Τριτη πρωι βαραει το τηλεφωνο εξω απο τα Φουρνα.
Οταν στριβω δεν απαντω σκεφτομαι.
Πριν τη Δομνιστα αραζω στην ακρη ν ακουσω και να δω το ποταμι
που κανει τρελες με το φως και βλεπω την οθονη.
Μπιλαρας.
Πολλες φορες αφηνω τον καλουντα να ματα-επιχειρησει αλλα οχι τωρα.
Ελα μου λεει ποτε φευγεις?
Βασει προγραμματος σε λιγο αλλα ειμαι ηδη στη Δομνιστα φιλε.
Βρηκα νυφη στην Πατρα ρε συ κι ελεγα να παμε μαζι
για να την παρουμε κι απο κει να παμε στον καφε της Ξανθής!
Ειμια φορτωμενος ρε φιλε με τριπλετα, κρανη για τις γυναικες
κι αλλα αστεια οπως λαμπαδες κλπ.
Θα τα επαιρνα στην πλατη μου λεει κι εκει καταλαβα
πως βαρεσε για αλλη μια φορα φλεβα ο κυνηγος.
Κλεισαμε εριξα μια ματια τριγυρω και συνεχισα
με το μυαλο για λιγο στην μπλε αμερικανα
με το wiseco και την ανυπαρκτη ζωη.
Καλως να ορισει φιλε και καλως να ενηλικιωθει!!

Uriah Heep
08-05-2013, 01:04
Το κείμενο ρολάρει σαν μπόξερ... κρίμα που αφορά εναν παροιιώδη βρόντακα μηδενικώ συγκινήσεων... :rolleyes:

Αλλά πάλι τα γούστα είναι γούστα. Τις προάλλες μου έλεγε ένας γνωστό ότι πια ανάβει μόνο με γκόμενες με βρακί γιαγιαδίστικο, δεν μπορεί άλλο τα τάγκα και τα στρινγκ. Θέλει να πιάνει ένα τόπι ύφασμα λέει να γεμίζει η παλάμη του.

Πολλά χαϊκού στριμώχτηκαν στην τσουλήθρα που πάει από τον πρόσθιο λοβό μου στην γλώσσα μου αλλά στο μπερμπ επάνω θυμήθηκα τα αθάνατα λόγια του ποιητή "και τι μπορεί να πει κανείς για το βρακί της αλληνής;" και ετουμπέκιασα.

ΥΓ: Μόνο άμα πάρεις ντόμι να τσεκάρεις ότι δεν έχεις κάνα σφράγισμα χαλαρό γιατί μπορεί να ξεκινήσεις για τα βάθη του ορίζοντα και να καταλήξεις στε ιατρικό κέντρο κωμόπολης να γελάνε μαζί σου και οι ασκούμενοι.


Nα 'σαι καλά, για τα ...καλά σου λόγια!
Οι αυτόχθονες ιθαγενείς ασκούμενοι που γελάνε μαζί μου, δεν εμπίπτουν στη σφαίρα της προσοχής και του ενδιαφέροντός μου...
.
.
.
.
.
.
...αντιθέτως,
.
.
...μΕ απασχολεί να μην γελάνε τίποτα Αφρικανοί βοηθοί μάστορα, σε συνεργείο του Νίγηρα, με καμιά ακινητοποιημένη 1200adv από immobilizer ή καμιά "τελειωμένη" ESA...:rolleyes:

Uriah Heep
08-05-2013, 01:09
To ταξίδι με το KTEΛ after midnight ήταν βελούδου και με το ετερόκλητο επιβατικό κοινό, αποκτούσε κι ανθρωπολογικό ενδιαφέρον...
Ένα ηλικιωμένο ζευγάρι όταν δεν ροχάλιζε σαν κομπρεσέρ με χαλαρωμένο ιμάντα, τηλεφωνούσε ανά μία ώρα σε κάποιον δυστυχή συγγενή, για να τον ενημερώνει ...πιά πόλη πέρασαν και ότι κατά τις 4.00' όπως αυτοί (και το ...ΚΤΕΛ) υπολόγιζαν θα έφταναν στην Πάτρα... Παρ' όλ' αυτά δεν χρειάζονταν να ξεσηκωθεί να τους παραλάβει, όπως του τόνιζαν, ξυπνώντας τον ανά μία ώρα, γιατί -βρε παιδάκι μου- θα παίρνανε ένα ταξί και θα πήγαιναν σπίτι!

Μία ευτραφής διανοούμενη -γκόθικ στάιλ- φοιτήτρια, ντυμένη σαν πλήρωμα καρναβαλικού άρματος, με ένα πολυσέλιδο αισθηματικό διήγημα τσέπης, μονίμως ανοιγμένο στα πόδια της, αφού κατέβασε 2 λουκανόπιττες στη στάση της Λάρισας, με βουλιμία αλιγάτορος Αμαζονίου, ζήτησε από τον οδηγό ν΄αλλάξει τη μουσική με τα καλαματιανά. Αντιμετώπισε τον Ζωϊδάκη live, ροκανίζοντας σαν πιράνχας 3 μεγάλες σακούλες τσιπς αλλά στο
“φέρτε μου ποτήρια κι άλλα,
όλα θα τα κάνω γυάλα...”
... του Μίμη Γκιουλέκα, σηκώθηκε αποτροπιασμένη από τη δεύτερη σειρά και κατευθύνθηκε εκνευρισμένη προς την άδεια γαλαρία, κάνοντας σαφές ότι αν ήταν στο χέρι της, θα έβγαζε εκτός νόμου τη ρεμπετοφρίκ free jazz σκηνή του θεσσαλικού κάμπου...

Στην περιφεριακή μου όραση ενέπιπτε και μια ηλικιωμένη κυρία της γνωστής συνομοταξίας “γραία Λουτρακίου”, που ροχάλιζε κάνοντας ταβανοσκόπιση, με το στόμα ανοιχτό και την μασέλα βγαλμένη, έτοιμη να την καταπιεί. Αυτή, μπορώ να πω, ότι μΕ δημιούργησε ένα σχετικό άγχος, αλλά γρήγορα κατάλαβα ότι το ροχαλιτό της ήτανε “σικέ” και προσπαθούσε να ξεγελάσει τον εαυτό της και να αποκοιμηθεί...
Εγώ “χάθηκα” λίγο στο Μπράλο, για κανά μισάωρο.
Η φωνή του Σταύρου Ζούμπα -όμως- στο “να ζήσουν οι κομμώτριες...” μΕ ξύπνησε δίνοντας άλλο νόημα στο υπόλοιπο ταξίδι...
... και με κομμάτια όπως τον “καθρέφτη σου θα σπάσω” και την “αχαριστία” τα χιλιόμετρα εξαϋλώνονταν σαν τα πατατάκια της ευτραφούς γκόθικ διανοουμένης. Στο ρεφρέν του “είσαι το ηρεμιστικό μου” ξεπρόβαλε υποβλητική η γέφυρα του Ρίου.

Η ώρα ήταν 3.55'.
Ένα ταξίδι, με παραμορφωτικές αντανακλάσεις μιας ελληνικής πραγματικότητας, μια ρεαλιτέ άκρως ενδιαφέρουσα για τον ρέκτη της ακατέργαστης εμπειρίας, που μπορεί και αφουγκράζεται την ζωή ...και εκτός ζελατίνας ενός system 6!
Ώρα 4.10'. Τηλεφωνώ στο Βασίλη (Vaska).
Ώρα 6.30' έχουμε πιεί τους πολλαπλών βιάγκρα νεσκαφέ, έχουμε απαντήσει σε όλα τα αινίγματα της ζωής, και προσπαθούμε να εντάξουμε την “ιδεολογία του gsforum” στα σύγχρονα φιλοσοφικά ρεύματα, στο Λογικισμό του Λούντβιχ Βιτγκεστάιν, στη Φαινομενολογία του Έντμοντ Χουρσέλ και στον Υπαρξισμό του Σέρεν Κίρκεγκωρτ...
.
.
...μέχρι τη στιγμή, που οι διπλές racing Yoshimura της Dommie κάνουν την εξωτερική τζαμαρία του καταστήματος υπολογιστών του Βασίλη να χορεύει τσάρλεστον...




Συνεχίζεται...


ΥΓ1 Αυτά τα "χρόνια πολλά" με Γιώργηδες δεν τελειώνουν
ΥΓ2 Χρόνια πολλά στους Γιώργηδες
ΥΓ3 Περαστικά στον φίλο μου τον Ευτύχη
ΥΓ4 Ζητώ συγγνώμη δια το γκάστρωμα αλλά γράφω όποτε “κάτσει”...

Uriah Heep
08-05-2013, 09:02
Βρέχει στα ταξιδιωτικά, βρέχει και στην καρδιά μου...

gentleman
08-05-2013, 10:55
Καλημερα Billy!:hi14: Να εχεις μια ομορφη μερα καλλιτεχνη της πενας!!:ye02: Περιμενουμε τη συνεχεια!

Vag
08-05-2013, 15:14
Oι Αφρικανοί μαστόροι είναι καλόκαρδοι άνθρωποι και με καμένη BMW ESA και με καμένη ηλεκτρονική χόντα το ίδιο γελάνε. Απλά εσύ δεν θα το έχεις ευχαριστηθεί μέχρι να χαλάσει, τόσο που να αξίζει ο περίγελος...

Και το γράφω μετα λόγου γνώσεως καθότι ο βρόνταξ της χόντα μου έχει αφήσει τη χείριστη των εντυπώσεων. Αλλά είπαμε τα γούστα είναι γούστα...

όσο για την απαραίτητη "εκλογίκευση" τους... ο γαίδαρος δεν χαλάει με τίποτα στην αφρική, τρώει ότι βρει και πίνει από λακούβες. Του κρεμάς και ένα Wiseko στο λαιμό από την τρύπα και το κάνεις κουδούνα racing.

Ελπίζω να μην με παρεξήγησες -πλάκα κάνω- και αυτή γιατί δε σε έκοψα για παρεξηγίαρη, αλλά χέρι καλό και με χιούμορ.

Jimmakos
08-05-2013, 15:53
Απαιχτος Billy απαιχτος:re25:

vassilis68
08-05-2013, 19:51
Περιμένουμε με αγωνία τη συνέχεια της διήγησης καθώς και μερικές φωτό του νέου έρωτα. Καλοτάξιδη και με πολλά ταξίδια να σε συντροφεύσει πιστά .:ye33:

Uriah Heep
09-05-2013, 14:22
Η χορτόπιττα μΕ έφυγε απ' το χέρι...
“Φοράω” ένα ζαμανφού ύφος και βγαίνω “στο αδιάφορο” έξω...
Με την πρώτη ματιά ...πρόκειται για κόμματο!
Το βλέμμα μου καρφώνεται ...χαμηλά. Από πίσω η πινακίς γράφει ΚΕΟ (καίω) 16 (sweet little sixteen). Από μπροστά το extra ψυγείο λαδιού, στ' αριστερά, της δίνει μία εσάνς δυναμισμού, αποφασιστικότητας και αντοχής σε τροπικές θερμοκρασίες άνω των 45 υπό σκιά...
Πλησιάζω τον πωλητή και του λέω σοβαρά “αϊ ντού”...
Η αμερικάνα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου.
Εξουσιοδότηση στην αστυνομία, τράπεζα για μπαγιόκο, μία κλασσική ντρίπλα και με 900 ευρώ, έχω πάρει το μωρό και φουλάρω έξω από την Πάτρα.

Ο καιρός είναι εξαιρετίκ και ντοπαρισμένος από τα ντουζένια της μικρής, περνάω τη γέφυρα και το κόβω δεξιά για Ναύπακτο, Δελφούς, Μπράλο κλπ κλπ.
Όχι δεν ευχόμουν “να 'ναι μακρύς ο δρόμος” γιατί η γυναίκα-τανάλια σε περίπτωση αργοπορίας, θα μ΄έσερνε κατ' ευθείαν στους πωλητές της Louis Vuitton, κάνοντας τους λήσταρχους της ανατολικής Μαυριτανίας να φαντάζουν σαν ιεραπόστολοι...
O επαρχιακός δρόμος με τις γλυκές στροφές προκαλούσε την ευέλικτη μικρή αμερικανίδα, για άγριο και πρωτόγονο οδηγικό σέξ...
.
...όμως τα σάπια ελαστικά, παλαιάς κοπής επί ναυαγίου Εξπρές Σάμινα, λόγω της σχετικής ακινησίας, μΕ υποχρέωσαν στην κλασσική μου αργή οδήγηση, που θα έσπρωχνε θιβετιανό ερημίτη σε υπερκατανάλωση του καφέ υγρού των αποστακτηρίων του Jack Daniels, για να ξεπεράσει την διογκούμενη κατάθλιψη λόγω βαρεμάρας...

Εγώ, για να περνάει η ώρα, σαν αναδυόμενο και ασυμβίβαστο μη αναγνωρισμένο -ακόμα- ταλέντο της ταξιδιωτικής παραλογοτεχνίας, άρχισα να ονειρεύομαι την μελλοντική στιγμή της συγγραφικής μου επιτυχίας, σαν έναν λαμπερό ανεμοστρόβιλο των φεστιβάλ, δεξιώσεων, συνεντεύξεων, γνωριμιών με γοητευτικές στάρλετ, εκδότες, πριβέ πάρτυ...
Ίσως ...ίσως κι ένα χρυσό αγαλματάκι συγγραφής κάποιου σεναρίου, να στόλιζε το άδειο ράφι του τζακιού μου στον Χολομώντα!

Έεεεεεεεελααα... εντάξει μη βαράτε...

Δεν είπα ότι θα καταξιωθώ και στα “αξιοσημείωτα” του Gsforum!!!




Συνεχίζεται...

silvestros
09-05-2013, 15:45
θα σταμάτησε στην Ιτέα για καφεδάκι...:rolleyes:

vaska
09-05-2013, 15:58
Η χορτόπιττα μΕ έφυγε απ' το χέρι...

Συνεχίζεται...

Θυμήθηκα τον διάλογο μεταξύ Εσού και του πωλητή:

Π: Από Θεσ/νίκη είσαι???
Β: Ναι φίλε μου
Π: Αλλά δεν μιλάς με την ντοπιολαλιά των Σαλονικιών
Β: Τι δηλ τα Με Σε???
Π: Ναι
Β: Δεν την μιλάω αλλά τη γράφω...

χαχαχαχα
Γεια σου ρε Μπίλη από τον Χολομώντα.

gelasios
09-05-2013, 16:34
Το καλύτερο μου... :):):):):):)

Jimmakos
09-05-2013, 17:19
Περιμενω την συνεχεια με ανυπομονησια:u60:
Αλλα & φωτογραφια:wo20:

gentleman
09-05-2013, 17:37
Billy εχεις καταλαβει τοι εχεις δινμιουργησει ενα δικο σου "Fan Club" εδω , μεσα στο φορουμ??!! Και αλλοι γραφουν εδω μεσα αλλα εσυ καρτνασι εισαι το κατι αλλο!! Ανοιγω το κομπιουτερ και ψαχνω να βρω τη συνεχεια της περειπετειας σου με την ομορφη "αμερικανα" !!:ha15:μετα το παραπανω κειμενακι απαντω to be continued......:ye32:

Uriah Heep
09-05-2013, 17:38
Σταματάω σ' ένα βενζινάδικο λίγο έξω από το Ναύπλιο, να πάρω ένα μπουκάλι νερό.
Η σκηνή πλέον είναι κλασσική...
Η κοπέλα της καντίνας με ρωτάει που πάω... και στο άκουσμα της Θεσσαλονίκης, δείχνοντας -με φρύδι περισπωμένη- τη Dommie, ένας κυκεώνας από τικ παραμόρφωσε το πρόσωπό της με απρόβλεπτες συσπάσεις και γκριμάτσες, σαν μήνυμα σε κώδικα Μορς!
"Δεν το πιστεεεεεύωωω!" ψυθίρισε με κομμένη την ανάσα.

Εκεί χτύπησε και το τηλέφωνο.
Ένα παλιό φιλαράκι που βρίσκονταν τυχαία στους Δελφούς, μΕ κάλεσε για καφέ. Βασικά, αυτός ήθελε να δεί τη Dommie, σκασμένος από περιέργεια για το τι μηχανάκι μπορείς να βρεις με 900 ευρώ και να 'χει θέμα για κουτσομπολιό με τη φλωροπαρέα του.
Όχι, δεν παρεξηγιέται...είμαι σίγουρος ότι τώρα διαβάζει.

Με περίμενε κοντά στο θόλο της Αθηνάς Προναίας, πάνω στην επαρχιακή Λιβαδειάς-Άμφισσας, μ' ένα φιλαράκι του της συνομοταξίας “κοσμικός Αράχωβας”. Ψάχνανε για ευκαιρία να λουφάρουν τ΄αρχαία, αφήνοντας τα γυναικόπαιδα μετά του υπηρετικού προσωπικού να βολοδέρνουν στο λιοπύρι και στα κατσάβραχα...
Τον ήπιαμε σε καφετέρια εντός των Δελφών.
Μου τον σέρβιρε μια μελαχροινή εξαιρετικής κατασκευής, νοιώθοντας ένα φονικό σφύξιμο να κάνει την απατηλά αθώα εμφάνισή του, κάτω από την κοιλιακή μου χώρα...
Τα σπαστά αμορτισέρ της σερβιτόρας δεν μας άφησαν να συγκεντρωθούμε στις συζητήσεις μας για τον αν υπάρχει τελικά θεός, κάποιος σκοπός με την “φανέρωση” της Dommie ή κάποιο σχέδιο πίσω από το Σύμπαν.
Τα χοντροκομμένα σχόλια όμως της παρέας, για το “σπαστό διαφορικό” της νεαράς, προκάλεσαν μια ξυνή γεροντοκόρη, με μπούτια “φλούδα νεραντζιού”, της συνομοταξίας “σαλεμένη και μανιοκαταθλιπτική” με προχωριμένο στραβισμό...
... και με βραχνή φωνή που τρεμόπαιζε σαν τα κβαντικά σωματίδια, μας απείλησε με μήνυση!

Χρονιάρα μέρα με μηνύσεις απ' την τρελόγκα από τη μία...
Απειλή Louis Vuitton, σε περίπτωση αργοπορίας, από την άλλη...
Κοίταξα το ρολόι, σκεφτόμενος τη θεωρία της σχετικότητος και αποφάσισα να συνεχίσω το ταξίδι μου προς βορράν...
Χαιρέτησα κι έβαλα μπρος τη Dommie.

Ο μπάσος ήχος των δύο Υοshimura έκανε την γεροντοκόρη να με κοιτάξει με δολοφονικό βλέμμα, σαν του μαφιόζου Calogero Vizzini, αναγκάζοντάς με να καβαλήσω χωρίς να δέσω το κράνος και να εξαφανιστώ, αφήνοντας την ήσυχη να καταβροχθίσει την κρέμ μπρυλέ της...

Άλλωστε, στην Καρδίτσα μΕ περίμενε ο φίλος μου ο Γιάννης (JTR) για καφέ και μουχαμπέτι...






Συνεχίζεται...

zandesiro
09-05-2013, 18:01
[QUOTE=Uriah Heep;892720]στην Καρδίτσα μΕ περίμενε ο φίλος μου ο Γιάννης (JTR) για καφέ και μοχαμπέτι...


μουχαμπέτι το [muxabéti] Ο44 : ψιλοκουβέντα: Tους βρήκα να το ΄χουν ρίξει στο ~. (έκφρ.) αμέτι* ~.
[τουρκ. muhabbet -ι (από τα αραβ.) `φιλική κουβεντούλα΄]

:sm3:Δωσε Μπιλ!!!:re25:

gentleman
09-05-2013, 18:14
[QUOTE=Uriah Heep;892720]στην Καρδίτσα μΕ περίμενε ο φίλος μου ο Γιάννης (JTR) για καφέ και μοχαμπέτι...


μουχαμπέτι το [muxabéti] Ο44 : ψιλοκουβέντα: Tους βρήκα να το ΄χουν ρίξει στο ~. (έκφρ.) αμέτι* ~.
[τουρκ. muhabbet -ι (από τα αραβ.) `φιλική κουβεντούλα΄]

:sm3:Δωσε Μπιλ!!!:re25:
:ye02::ye02:

dimitrisgsx1400
09-05-2013, 18:43
:lo19::lo19::lo19::lo19:

Uriah Heep
09-05-2013, 19:02
Mε μια συμβολική κίνηση, η σύζυγος άφησε δίπλα μου στο πάτωμα αυτό που βλέπετε στη φωτό...

Διακόπτω, προς το παρόν και επανέρχομαι το βράδυ κατά τις 10-11 για την αποφώνηση και την παρουσίαση της Dommie.




stay tuned!;)

Eftixis
09-05-2013, 20:20
ΥΓ3 Περαστικά στον φίλο μου τον Ευτύχη


Βασίλη είσαι απίστευτα απολαυστικός και η γραφή σου το καλύτερο αγχολυτικό Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και αντέυχομαι πολλά πολλα όμορφα χιλιόμετρα με την νέα σου ερωμένη την Dommie Καλορίζικη και καλοτάξιδοι να είστε

vpentza
09-05-2013, 20:23
Mε μια συμβολική κίνηση, η σύζυγος άφησε δίπλα μου στο πάτωμα αυτό που βλέπετε στη φωτό...
Διακόπτω, προς το παρόν και επανέρχομαι το βράδυ κατά τις 10-11 για την αποφώνηση και την παρουσίαση της Dommie.

stay tuned!;)


Τελούμε εν αναμονή :)

Uriah Heep
09-05-2013, 22:35
Βγαίνοντας από τους Δελφούς στον κατηφορικό δρόμο στ' αριστερά μου, από το γωνιακό βενζινάδικο ξεκινάει μία BMW Z4 καμπριολέ, με ανοιχτό το κεπέγκι, επιταχύνοντας προς τα πάνω μου!
Πλακώνω τη μανέτα του μπροστινού που δεν σταματάει με τα καινούργια τακάκια και τσαρουχώνω το πίσω.
Τον φτάνω στον πόντο στη θέση της συνοδηγού...
Το εξαϋλωμένο ανθρωποειδές στο τιμόνι με κοιτάζει με οίκτο!
Το ξανθό λαμπραντόρ δίπλα μΕ λέει “...καλά γκαβός είσαι?”
...και το ηχοσύστημα παίζει στη διαπασών Σαλαμπάση “Όταν χορεύει ο Λαρισαίος ...στη μπάντα κάθε Φαρισαίος”...

Θενκς Γκαντ! ...που μΕ έδωσες το προνόμιο να ζήσω αυτή τη σουρεάλ φάση!
Κάτι τέτοια μΕ συμβαίνουν και πιστεύω ότι, τελικά, υπάρχει Θεός!
Τα 2 θρασύτατα νεοπλουτέ πρωτόνια, που σίγουρα αδυνατούσαν να επεξεργαστούν οποιαδήποτε πληροφορία υπερβαίνει σε πολυπλοκότητα τις δισύλλαβες λέξεις μπέμπα, μπεμβέ, πράντα, Κάτυ Σάρκ κλπ κλπ...
.
.
...εξαφανίστηκαν προς τους σιωπηλούς ελαιώνες του νομού Φωκίδος, με ιλιγγιώδη ταχύτητα, αφήνοντας φιδοειδή λαστιχένια αποτυπώματα στην άσφαλτο και αναθυμιάσεις άκαυστης αμόλυβδης...








Συνεχίζεται...

Uriah Heep
09-05-2013, 23:05
Πλησιάζω προς τη Λαμία και “κόβω” προς Δομοκό, Καρδίτσα.
Τηλεφωνώ στον Γιάννη, για να μΕ ενημερώσει ότι στην είσοδο της Καρδίτσας μΕ περιμένει ο Αργύρης (Argi).
Όταν ακούς Γκουσγκούνη και ...“που ΄ναι τα πουλάκια μου?” ...η σίγουρη απάντηση είναι ...“νάτα τα πουλάκια μου”!
Όταν ακούς ... “σΕ περιμένει ο Argi”, η σίγουρη απάντηση είναι ότι πάς για τσίπουρα!


Με κάνει σινιάλο στον περιφεριακό.
Σταματάω τη μηχανή.
Με συνομωτικές κινήσεις, που θυμίζουν μυστική συνάντηση των Κορλεονέζι, χωρίς να το καταλάβω μΕ πασάρει ένα πλαστικό μπουκάλι.
Δεν χρειάζεται να ρωτήσω τι περιέχει...
Απλά, μΕ λέει ότι είναι σφραγισμένο. Το βάζω στη μπαγκαζιέρα, τον ακολουθώ σε μια δαιδαλώδη διαδρομή και...
.
.
.
.
.
.

...σορπράιζζζζζζζζ !


Σταματάμε μπροστά σ' ενα ρακάδικο!
Εντελώς τυχαίως...
Εντελώς άγνωστος ο Άρτζι στο μαγαζί...
Τα γκαρσόνια αρχίσαν να “φέρνουν” χωρίς να' χουμε παραγγείλει...
Σε λίγη ώρα καταφθάνουν ο Βαγγέλης (Vagelis Gar), o Βασίλης (Βilly Bo) κι ο Γιάννης (JTR) με αυτοκίνητο, λόγω του τραυματισμού του.
Πολύ γρήγορα ακολούθησε ένας ιλιγγιώδης χορός εδεσμάτων, τσίπουρου και μπύρας, βυθίζοντας την παρέα σε μιά γαστριμαργική έκσταση...
Εγώ, άυπνος και κουρασμένος από την υπερένταση και το ταξίδι.

Όμως η ζεστή και εγκάρδια φιλοξενία αυτών των φίλων, με παρέσυρε σ' ένα παροξυσμό ξαφνικής ευφορίας, με αποτέλεσμα να περάσει η ώρα με συζητήσεις και μεζέδες και να “πιάσουμε” το σούρουπο χωρίς να το καταλάβουμε.


Η μέρα έφευγε και “έβλεπα” με την φαντασία μου, την γυναίκα-τανάλια να ξεφυλλίζει το prospectus της collection Άνοιξη '13 Louis Vuitton...
.
.
...κάνοντας την καρδιά μου να βαράει σαν βομβαρδιστικό στη Μάχη της Αγγλίας!

Έπρεπε να φύγω κι εγώ, γιατί μια αναποδιά και μια καθυστέρηση, θα έδινε την ιδέα σε μία δεσμίδα εκατόευρων στο πορτοφόλι μου ...να λιποτακτίσει προς την ακατανόμαστη φίρμα!
Αυτό βέβαια θα ήταν το λιγότερο...
Γιατί μετά το ταξίδι στην Ινδία, αρχίζω να βρίσκω πιό δελεαστική μία ένεση ευθανασίας ...από το φονικό βλέμμα της συζύγου...




Πάτησα τη μίζα στη Dommie και ξεκίνησα με καρδιά να σπαρταράει σαν λαύραξ στο αγκίστρι...
.
.
.
.

Εντός ολίγου η αποφώνησις...




stay tuned guys and girls!






ΥΓ Thanks για τα hot τηλεφωνικά κομπλιμάν, στην άγνωστη φίλη από τη Συκιά!

Uriah Heep
09-05-2013, 23:26
Άνοιξα ένα ξυνόμαυρο Πάικου "Αρχοντάκη", του φίλου μου του thanasismk1 καί προσπαθώ να περάσω τις φωτό στον ...κολλημένο υπολογιστή μου.


Λίγο υπομονή guys and girls...;)

jorhe
09-05-2013, 23:51
προσευχομαι γονυπετης να μην εχεις υποπεσει στο αμαρτημα της αγορας εκεινης της ακατανομαστης φιρμας διοτη η αγνωστη φιλη σου απο τη Συκια μου εχει κροσαρη τα νευρα και τι εγινε και τι εγινε,εγω βεβαια της απαντω οτι η αγορα δεν ετελεσθη γιατι απλουστατα ο ανθρωπος ειναι εγλεζος.

Uriah Heep
10-05-2013, 00:49
Μπήκα στο σπίτι κατά τις 10 το βράδυ...
Η σύζυγος με κοίταξε με το αυτηρό βλέμμα καρδιναλίου του Ελ Γκρέκο, κοιτώντας το Rolex της.
Παρ' όλο που ένα γνήσιο Rolex πηγαίνει δραματικά πίσω ή μπροστά, φάνηκε να δέχεται ότι έφτασα πριν τα μεσάνυχτα...

Η collection Άνοιξη '13, ήταν ακόμα ανοιγμένη πάνω στο τραπεζάκι του living room δίπλα σ΄ένα ποτήρι κόκκινο κρασί...
"Βρήκα ένα καταπληκτικό χαρτοφύλλακα για σένα... Ηδη μίλησα με τα κορίτσια στην Προξένου Κορομηλά ...θα σΕ κάνουν ειδική τιμή..." κουκούρισε το τρυφερό μου ήμισυ, ψάχνοντας τις ιλουστρασιόν σελίδες...
"Ουάου!" αναφώνησα... "Σ' ευχαριστώ που νοιάζεσαι για το στίλ μου... Δεν έρχεσαι κάτω στο γκαράζ να δεις τι δώρο σΕ έχω φέρει -κι εγώ- από την Πάτρα?"είπα καταρρίπτοντας το αντρικό ρεκόρ ευφημισμού σε κλειστό χώρο!

............................................................the end

Aυτό το thread γράφτηκε με πολύ κέφι και αγάπη και είναι special αφιερωμένο στον Βασίλη (vaska), Γιάννη (JTR), Βαγγέλη (Vagelis Gar), Αργύρη (Argi), Βασίλη (Billy Bo) που μΕ χάρησαν τη φιλία τους, τον χρόνο τους και την φιλοξενία τους.
Σας ευχαριστώ ολοκαρδίως!:)

Απ' αυτό το χώρο, ευχαριστώ θερμώς τον Στράτο Θαλασούδη, για την άψογη εξυπηρέτηση (σήμερα) κατά την τοποθέτηση των καινούργιων μου ελαστικών που κέρδισα στην κοπή πίτας του GSforum. Με δωρεάν τοποθέτηση και δώρο 2 καινούργιες σαμπρέλες.
Τι λάστιχα? ...τα metzeler Sahara!
Σ' ευχαριστώ Στράτο!

Αnd now ...Uriah Heep proudly presents ....Dommie!

mck
10-05-2013, 01:26
She is hot, man! :cool2:

Ride her softly, rider her hard, rider her down the boulevard ... :D

Άντε και καλούς δρόμους ... και καλα ξεμπερδεματα με την κα Heep! :sm7:

J.T.R
10-05-2013, 03:09
Βασιλη καλοταξιδη!!!:ye33::ye33::ye33:

vaska
10-05-2013, 05:39
Πολλά και καυτά χλμ. εύχομαι. Στο είχα πει και στο τηλ πριν κατέβεις Πάτρα, η κυρία φαίνεται πένα, τελικά η κυρία είναι πένα.
Να είσαστε καλά να ταξιδεύετε, να είμαστε καλά να σε διαβάζουμε να ταξιδεύουμε.

Καλούς δρόμους φίλε!!!

:ye02::ye02:

aeriko
10-05-2013, 07:40
Ευχομαι καλοτάξιδη να είναι.

sotiris r
10-05-2013, 07:46
Βασιλη καλοταξιδη.Καιρος να σε δουμε και κατα Βολο μερια.

siraxanz
10-05-2013, 08:59
Καλή τύχη και στους δυό σας:)

Kosttis
10-05-2013, 09:01
Καλοτάξιδη!!!!!!
Όμορφη και διασκεδαστική περιγραφή!

HAWK_46
10-05-2013, 09:58
...αυτή μέχρι και το μούσι θα σε βάλει να ξυρίσεις!! :D
Καλοτάξιδη Βασίλη έπρεπε να ξαναερωτευτείς για να αρχίσεις να ξαναγράφεις. :)
Να απολαμβάνεις κάθε στιγμή. ;)

HECTOR
10-05-2013, 10:20
Bill ωραιο κομματι φιλε ....καλοταξιδοι να ειστε αδερφε..!

gentleman
10-05-2013, 10:28
Καλοταξιδι και καλοριζικη Βασιλη!:ye33: Ωραια η "κυρια" :ye02: Σου ευχομαι τα καλυτερα ταξιδια μαζι της στης διαδρομες του μυαλου σου ! :re26:

tattoopanther
10-05-2013, 12:49
http://i1167.photobucket.com/albums/q632/tattoopanther/attachment_zpsc007448c.jpg (http://s1167.photobucket.com/user/tattoopanther/media/attachment_zpsc007448c.jpg.html)


.,.,.πολύ sexy η Αμερικάνα γκέισα.,.,.,

καλοτάξιδη .,.,

MOYTPO
10-05-2013, 12:52
Χιππυ καλοταξιδι η αμερικανα!!!
Ετοιμη για OFF!!!
:ye33:

dimitrisgsx1400
10-05-2013, 13:22
Καλα χιλιομετρα με το νεο αμορε Βασιλη :ye02: οποτε να φανταστω οτι τωρα θα κατεβεις και στο παρτυ το αλλο Σαβ/κο..? ε?:D

Magelanos
10-05-2013, 13:28
:re27: το εργαλείο Βασίλη... καλούς δρομους να εχεις μαζί της φιλαρακι...

ortho
10-05-2013, 14:27
Καλοτάξιδη!:ye02::ye02:

man gs
10-05-2013, 14:38
Καλους δρομους να εχετε φιλε
:)

commander
10-05-2013, 15:53
καλες καβαλες Μπιλ.....;)

jtnakos
10-05-2013, 16:29
Billako εύχομαι η σέξι αλλοδαπή να σΕ γαργαλάει με την σΕλα της, υπέροχα την βουβωνική σου χώρα φερνοντασε σε άπειρους ταξιδιωτικούς οργασμούς....

Φιλαράκι το απόσπασμα το απόλαυσα σαν ένα από τα καλύτερα Γ@ΑΜΗΣΙΑ

Περίμενα εναγωνίως την συνέχεια και τώρα μπορώ και εγώ επιτελούς να λαλήσω σαν τον πετεινό 3 φόρες όχι όμως πριν την προδοσία ΑΛΛΑ να ευχηθώ καλή συμβίωση με την new girlfriend για αναζήτηση καινούριων εμπειριών σε hot εικόνες και αρώματα...


ΚΑΛΟΤΑΞΙ-ΔΟΙ ΦΙΛΕ :ye33:

Jimmakos
10-05-2013, 18:29
:ye02:SUPER ολα και η domie & το θεμα:re25:

zissimo
10-05-2013, 21:58
Φιλε σου ευχομαι καλα ταξιδια . εχω καλες αναμνησεις με την Dommie μου . θα σου κανει ολα τα χατηρια .

xurxes
10-05-2013, 22:02
...το νέο γκομενακι σου πηγαίνει γάντι!!!;)
Καλές τσαρκες λοιπόν....:re27:

moby_gr
10-05-2013, 22:21
Καλοτάξιδο το νέο εργαλείο!

zzzztttt
11-05-2013, 22:37
Τσίλικο το μωρό,Βασίλη....
Καλά ξεχαρμανιάσματα.......


:ye19:

Genie
11-05-2013, 23:31
Καλοτάξιδη! Ωραίο το trailer περιμένω εναγωνίως το βιβλίο! :)

Uriah Heep
12-05-2013, 15:10
Μια διαδρομή με το νυχτερινό ΚΤΕΛ Αχαϊας...
Μια ανατρεπτική επιλογή, μιας ...μνημειώδους ασημότητας παλιά μοτοσυκλέτα...
Σ' ένα σουρεάλ ταξιδιωτικό τσέπης...
Χωρίς σχετικό thread αποχαιρετισμών...
Γραμμένο σ΄έναν λάθος χώρο, όπου οι κόσμοι μας είναι ασύμπτωτοι...

Σας ευχαριστώ που το επισκευτήκατε και το τιμήσατε με τα άκρως κολακευτικά κομπλιμάν σας!

;)

petros1200gs
12-05-2013, 19:45
ΒΑΣΙΛΗ ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΤΗ ΔΙΗΓΗΣΗ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΞΗ.
ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗ Η ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΑ .:ye02:

Sakis
12-05-2013, 20:05
To κυνήγι τελείωσε....το ταξίδι αρχίζει...

Μπιλάρα, να απολαύσετε πολλά χλμ παρέα!:ye32:

gentleman
12-05-2013, 20:15
Μια διαδρομή με το νυχτερινό ΚΤΕΛ Αχαϊας...
Μια ανατρεπτική επιλογή, μιας ...μνημειώδους ασημότητας παλιά μοτοσυκλέτα...
Σ' ένα σουρεάλ ταξιδιωτικό τσέπης...
Χωρίς σχετικό thread αποχαιρετισμών...
Γραμμένο σ΄έναν λάθος χώρο, όπου οι κόσμοι μας είναι ασύμπτωτοι...

Σας ευχαριστώ που το επισκευτήκατε και το τιμήσατε με τα άκρως κολακευτικά κομπλιμάν σας!

;)





:re26: :ye02:

paschalis
12-05-2013, 21:57
Γραμμένο σ΄έναν λάθος χώρο, όπου οι κόσμοι μας είναι ασύμπτωτοι...
;)






Ορισμενες φορες μπερδευεσαι φιλε..
Δες ποσα γινονται ''εδω μεσα'' μακρια απο
τα υπερτιμημενα φωτο-ρομαντζα
ΑΡΑΒΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ - GS Forum (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C-9/%CE%91%CE%A1%CE%91%CE%92%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%99%CE%9E%CE%97-40534-new/)

ARGI
13-05-2013, 12:38
Βασίλη μου, η άφιξη σου στην πόλη μας,
είναι ισάξια με την άφιξη κάποιου πνευματικού ηγέτη!
Το να καθίσουμε μαζί και να "σφυρίζουμε" δύο ποτηράκια
τσίπουρο (λέμε τώρα !!:D:D),
αποτελεί τιμή για το μοτοσυκλετιστκό ιδεώδες μου...:ye36:

Χάρηκα που σε είδα,
& χάρηκα που τα είπαμε...:re25:

Καλά ταξίδια στον όμορφο πλανήτη μας...
:ye33::ye33::ye33:

vaska
13-05-2013, 14:33
Βασίλη μου, η άφιξη σου στην πόλη μας,
είναι ισάξια με την άφιξη κάποιου πνευματικού ηγέτη!
Το να καθίσουμε μαζί και να "σφυρίζουμε" δύο ποτηράκια
τσίπουρο (λέμε τώρα !!:D:D),
αποτελεί τιμή για το μοτοσυκλετιστκό ιδεώδες μου...:ye36:

Χάρηκα που σε είδα,
& χάρηκα που τα είπαμε...:re25:

Καλά ταξίδια στον όμορφο πλανήτη μας...
:ye33::ye33::ye33:


Εσύ πρέπει να είσαι ο τύπος με τις σκοτεινές προθέσεις που ωθείς άτομα ευυπόληπτα και αξιοπρεπή στον δρόμο της ακολασίας.

Εντροπή σου !!

:lo19::lo19::lo19:

Uriah Heep
13-05-2013, 19:48
Ορισμενες φορες μπερδευεσαι φιλε..

Προφανώς, δεν αντελήφθης το πνεύμα μου...

Αν βέβαια, το συσχετίσουμε και με τον χαρακτηρισμό μου περί ισάξιας ελεύσεως Πνευματικού Ηγέτη στην Καρδίτσα... (βλ. ποστ Argi)
.
...τίθεται το βασανιστικό ερώτημα:

Τι δουλειά έχει ένας Δαλάϊ κΛάμα του μοτοσυκλετισμού, να συγγράφει σε φαντασμαγορικά φόρα...
.
.
...αντί ν' ασχολείται με τη νέα διατύπωση της Ευγενούς Οκταπλής Ατραπού που οδηγεί στην εξάλειψη της μοτοσυκλετιστικής δυστυχίας και του πόνου που προκαλεί η τρεκλίζουσα θεολογία των χρυσοκάνθαρων μπαϊρακτάρηδων του μεταλλαγμένου μοτοσυκλετισμού?:confused:


...βασανιστικά ερωτήματα, που βρίσκουν τις απαντήσεις τους μόνο στους άδειους πάτους φιαλών τσέχικης μπύρας!





:di59:

mario
13-05-2013, 21:32
...βασανιστικά ερωτήματα, που βρίσκουν τις απαντήσεις τους μόνο στους άδειους πάτους φιαλών τσέχικης μπύρας!





:di59:

Μ'αρέσεις....

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!

tasos70
17-06-2013, 23:35
Καλοτάξιδος και καλές συγκινήσεις.Εμένα μου λείπει για ένα χρονο περιπου η μονοκύλινδρη.Οι αναμνήσεις όμως ωραίες!

vassilis68
18-06-2013, 08:33
Καλοτάξιδη. Το μίνι ταξιδιωτικό, όπως πάντα μοναδικό.