PDA

View Full Version : Τροχαιο με μηχανη στην Εθνικη...


killer
13-07-2009, 00:20
Μετα την Κορινθο με κατευθυνση την Αθηνα, στο μεσαιο ρευμα κυκλοφοριας συναντησα τροχαιο με θυμα μοτοσυκλετιστη πριν απο κανα διωρο γυρνωντας απο το χωριο μου ...:(:(:(
Συμφωνα με τους οδηγους των αυτοκινητων που συναντησα στο σημειο, μου ειπαν οτι τον χτυπησε και τον εριξε ενα σκουρο τζιπ και τον παρατησε εκει χωρις να σταματησει...ΝεύραΝεύραΝεύρα
Το ατυχημα πρεπει να ειχε γινει πριν απο μερικα λεπτα απο την στιγμη που σταματησα και το παλικαρι ηταν πεσμενο ακομα στην ασφαλτο, το κρανος του (Αrai) πρεπει να του βγηκε κατα την προσκρουση και ηταν κανα 50αρια μετρα πιο περα και η μηχανη (CBF1000) αλλα 100 μετρα μακρυτερα πεσμενη και συρμενη απο την δεξια πλευρα ακομα αναμενη. :mad:
Σταματησα αμεσως χωρις σκεψη με τα αλαρμ της μπεμπας αναμμενα και μαζι μου αλλες 3-4 μηχανες που ακολουθουσαν (αγνωστοι μεταξυ μας) για να βοηθησουμε. Προσωπικα εσβησα και σηκωσα τη μηχανη, μαζεψα το κρανος του παιδιου και τα εβαλα στην ακρη του δρομου γιατι υπηρχε μεγαλος κινδηνος να πεσουν πανω τους τα διερχομενα αυτοκινητα. Δεν μπορειτε να φανταστειτε την κινηση που ειχε, λες και ηταν επιστροφη μετα τις γιορτες του Πασχα...:confused:
Μεταξυ αυτων που σταματησαν ηταν δυο γιατροι, προσφεροντας τις πρωτες βοηθειες στο παδι που φαινονταν να εχει τις αισθησεις του, παρ'ολο τα αιματα στο κεφαλι του. :hmmm:
Ευτυχως οδηγοι αυτοκινητων σταματησαν αμεσως και εκλεισαν με τα αυτοκινητα τον δρομο μεχρι να ερθει η Τροχαια και το ΕΚΑΒ. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση η ευαισθησια των οδηγων των Ι.Χ, τους ακουσα να λενε οτι ο π@#$%ς χτυπησε και παρατησε το παληκαρι στην ασφαλτο και αλλες τετοιες παρομοιες εκφρασεις...:Απορία:
Καθησα στο σημειο κανα μισαωρο μηπως χρειαστει οτιδηποτε και αποχωρησα με την ελευση των αρμοδιων Αρχων. Την ωρα που αποχωρουσα, πληροφοφηθηκα οτι αλλοι οδηγοι που ειδαν το συμβαν εδωσαν τα στοιχεια κυκλοφοριας του τζιπ στο 100 και η Τροχαια το βρηκε και το σταματησε μετα απο μερικα χιλιομετρα!:)
Μου κοπηκαν τα ποδια και ξενερωσα απιστευτα απο το συμβαν...:mad: Με τι καρδια παρατας τον αλλον να ψυχοραγει στην ασφαλτο???ΝεύραΝεύραΝεύρα Ενταξει την εκανες την μ@@@, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ σταματα και προσφερε οτι μπορεις, παρε τηλ το ΕΚΑΒ κανε κατι, μην σηκωνεσε και φευγεις σαν κλεφτης...
Ο Θεος ειναι Μεγαλος και βλεπει τα παντα γι'αυτο και πιαστηκε παρακατω, για να πληρωσει την ασυνειδησια του...
ΠΡΟΣΟΧΗ σε ολους μας, για να μπορουμε να απολαμβανουμε τις κουκλες μας και στο μελλον...:)
Καλο βραδυ!!!;)

riko46
13-07-2009, 00:26
Τουλάχιστον υπάρχουν και οι ευσυνείδητοι οδηγοι,ελπίζω το παληκάρι να είναι καλά..................:cool:

NNN
13-07-2009, 00:41
Καταρχήν ελπίζω ο φίλος μοτοσυκλετιστής να είναι καλά και να αναρρώσει σύντομα.

Επίσης εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ ο λαλάκας με το τζίπ, μία από τις επόμενες μέρες να βγεί από τον δρόμο μόνος του, και να πέσει σε γκρεμό καμιά κατοσταριά μέτρα, αλλά να μην ψοφήσει κατευθείαν .....
Να του πάρει καμιά ωρίτσα ....

ntinopoulos
13-07-2009, 01:16
Καταρχήν ελπίζω ο φίλος μοτοσυκλετιστής να είναι καλά και να αναρρώσει σύντομα.

Επίσης εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ ο λαλάκας με το τζίπ, μία από τις επόμενες μέρες να βγεί από τον δρόμο μόνος του, και να πέσει σε γκρεμό καμιά κατοσταριά μέτρα, αλλά να μην ψοφήσει κατευθείαν .....
Να του πάρει καμιά ωρίτσα ....

μονο καμια ωριτσα?πονοψυχε!;)

ελπιζω να γινει καλα το παιδι!:(

leonidas
13-07-2009, 11:14
Ελπίζω να είναι καλά ο άνθρωπος!

Gazi
13-07-2009, 11:19
Καταρχήν ελπίζω ο φίλος μοτοσυκλετιστής να είναι καλά και να αναρρώσει σύντομα.

Επίσης εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ ο λαλάκας με το τζίπ, μία από τις επόμενες μέρες να βγεί από τον δρόμο μόνος του, και να πέσει σε γκρεμό καμιά κατοσταριά μέτρα, αλλά να μην ψοφήσει κατευθείαν .....
Να του πάρει καμιά ωρίτσα ....

Χμμμ..
Εγώ διαφωνώ με την άποψη ο λαλάκας με τζίπ να πέσει από κανένα γκρεμό κτλ κτλ κτλ....
Όμως θεωρώ οτι ο φίλος μοτοσυκλετιστής,πρέπει να του πάρει και από οικονομικής πλευράς οτι έχει και δεν έχει,να τον τρέχει στα δικαστήρια,και ΣΑΦΩΣ.................



ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΠ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΤΟΥ!!

NLS
13-07-2009, 12:23
ωραίες οι θεωρίες
ίσως αρκούσε να υπήρχε νόμος που να σε διαπόμπευε, να υποχρεωνόσουν να φοράς πχ. μια μπλούζα (κάθε μέρα) που να λέει "χτύπησα έναν άνθρωπο με το αυτοκίνητο και τον παράτησα"

αλλά αυτά δεν γίνονται, δεν γίνονται καν αυτά που λέει ο gazi (που θα έλεγε κανείς ότι λέει και ο νόμος)

χαίρομαι που το παιδί δεν σκοτώθηκε και δεν κατάλαβα γιατί κάνει εντύπωση η σωστή αντίδραση κάποιων ΙΧ... το αν είσαι άνθρωπος ή όχι δεν εξαρτάται από τον αριθμό των ροδών...

boxerakias57
13-07-2009, 12:36
αν εχει ο κυριουλης παιδια θα ηθελε να ηταν το παιδι του κατω στην ασφαλτο?

killer
13-07-2009, 16:43
και δεν κατάλαβα γιατί κάνει εντύπωση η σωστή αντίδραση κάποιων ΙΧ... το αν είσαι άνθρωπος ή όχι δεν εξαρτάται από τον αριθμό των ροδών...

Συμφωνω, το να εχεις ανθρωπια δεν εξαρταται αν καβαλας μηχανη ή οδηγας ταξι, ΙΧ, νταλικα κλπ...;)
Απλα σε παρομοια περιστατικα το 80% των μηχανων που θα περασουν, θα σταματησουν για να παρασχουν βοηθεια. Τα αυτοκινητα αν δεν περασουν απο πανω σου, το πολυ -πολυ να κοψουν απο περιεργεια να δουν τι εγινε...:rolleyes: Γι'αυτο και ''ξαφνιαστηκα'' απο την αντιδραση των συγκεκριμενων οδηγων, για το συγκεκριμενο περιστατικο που ημουν παρων.:confused:
Εδω περνας και βλεπεις μηχανη σταματημενη στην ακρη του δρομου και κανεις νοημα στον ιδιοκτητη της αν ειναι ολα Ο.Κ. Απλα μιλαω για την αυτονοητη συμπαρασταση και βοηθεια που εχουμε μεταξυ μας οι δικυκλιστες.;)

NLS
13-07-2009, 18:30
η οποία και αυτή εκλείπει πάντως

arisxios
13-07-2009, 19:08
Μακάρι ο μοτοσικλετιστής να είναι καλά :rolleyes:

Όσο για τα υπόλοιπα νομίζω ότι αυτό που του έλειπε ( του κυρίου με το τσιπΝεύρα) είναι η στοιχειώδης πεδία ,και βέβαια αυτό ξεκινάει όχι μόνο από το σχολείο αλλά και μέσα από το σπίτι μας!!!!!! :hmmm:

Έχω βιώσει και εγώ κάτι ανάλογο με τον πατέρα μου (οδηγώ μοτοσικλέτας )Νεύρα

essel
13-07-2009, 19:35
ωραίες οι θεωρίες
ίσως αρκούσε να υπήρχε νόμος που να σε διαπόμπευε, να υποχρεωνόσουν να φοράς πχ. μια μπλούζα (κάθε μέρα) που να λέει "χτύπησα έναν άνθρωπο με το αυτοκίνητο και τον παράτησα"

αλλά αυτά δεν γίνονται, δεν γίνονται καν αυτά που λέει ο gazi (που θα έλεγε κανείς ότι λέει και ο νόμος)

χαίρομαι που το παιδί δεν σκοτώθηκε και δεν κατάλαβα γιατί κάνει εντύπωση η σωστή αντίδραση κάποιων ΙΧ... το αν είσαι άνθρωπος ή όχι δεν εξαρτάται από τον αριθμό των ροδών...
δεν εχω να πω τίποτα παραπάνω....τα είπες τα πάντα όλα
Περαστικά στον συνάδελφο μοτοσυκλετιστή
:yzΝεύρα

vp_68
13-07-2009, 20:14
Πρώτα Πρώτα σημασία έχει το παλληκάρι να είναι καλά και να μην του μείνει κανένα κουσούρι.

ΝεύραΝεύραΑπο κει και πέρα ο ΜΑΚΑΚΑΣ θα πάει φυλακή και φυσικά θα πληρώνει μιά ζωή.
Κάτι ΜΑΚΑΚΕΣ σαν κι αυτόν πρέπει να δικάζονται οχι εξ αμελείας αλλά εκ προμελέτης.

Arkas
13-07-2009, 20:25
Μακάρι ο μοτοσικλετιστής να είναι καλά :rolleyes:


Όσο για τα υπόλοιπα νομίζω ότι αυτό που του έλειπε ( του κυρίου με το τσιπΝεύρα) είναι η στοιχειώδης πεδία ,και βέβαια αυτό ξεκινάει όχι μόνο από το σχολείο αλλά και μέσα από το σπίτι μας!!!!!! :hmmm:

Έχω βιώσει και εγώ κάτι ανάλογο με τον πατέρα μου (οδηγώ μοτοσικλέτας )Νεύρα

Αυτή η στοιχειώδης παιδεία, πόσο μεγάλη κουβέντα σηκώνει...
Ας είναι γερό το παλληκάρι!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-07-2009, 21:38
Λυπηρό για το παληκάρι,

λυπηρό για τον οδηγό του τζιπ,

που λόγω πανικού εγκατέλειψε έναν άνθρωπο στην άσφαλτο ....

Οι ποινές και προβλέπονται και εφαρμόζονται (για εγκατάλειψη..:mad:)

Το θέμα είναι να μην συμβαίνει ή να μην ξανασυμβεί ..... :(:(:(

giorgos_gs
13-07-2009, 22:32
:yz:yz

NNN
14-07-2009, 18:43
.......

Οι ποινές και προβλέπονται και εφαρμόζονται (για εγκατάλειψη..:mad:)

.......

Φίλε Νίκο,
Οι ποινές ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ αλλά κατά πόσο εφαρμόζονται είναι μεγάλη ιστορία.
Και δεν μιλάω στον αέρα.....

Έχω φίλο που έχασε την αδελφή του και τον γαμπρό του από ασυνείδητο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟ, ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ οδηγό αυτοκινήτου που τους χτύπησε πάνω σε μηχανή και τους ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ.
ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΠΟΤΕ ΦΥΛΑΚΗ. Πλήρωσε ο μπαμπάς του ένα καλό ποσό (ήταν μεγάλο και γνωστό πορτοφόλι ....)

Έχω επίσης φίλο που δουλεύει στο Ανακριτικό της Τροχαίας και δεί πολλά, που καλύτερα να μην τα ακούσετε .....

Και υπενθυμίζω την περίπτωση ΒΟΥΛΕΥΤΗ που πριν μερικά χρόνια μεθυσμένος εφυγε από τον δρόμο, σκοτωθηκε η συνοδός του, αυτός αρνήθηκε να κάνει αλκοτέστ και έφυγε και την επόμενη μέρα έλεγε ότι την κοπέλα δεν την ήξερε. Μετά κυκλοφόρησαν φωτογραφίες μαζί της αγγαλίτσα σε σκυλάδικο. Πήγε ποτέ φυλακή αυτός ????

EOD-K9
15-07-2009, 05:18
είναι η στοιχειώδης πεδία
Νεύρα:hmmm:Νεύρα
Βασικά ένα χέρι ξύλο του χρειάζεται

leonidas
18-07-2009, 02:17
Φίλε Νίκο,
Οι ποινές ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ αλλά κατά πόσο εφαρμόζονται είναι μεγάλη ιστορία.
Και δεν μιλάω στον αέρα.....

Έχω φίλο που έχασε την αδελφή του και τον γαμπρό του από ασυνείδητο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟ, ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ οδηγό αυτοκινήτου που τους χτύπησε πάνω σε μηχανή και τους ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ.
ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΠΟΤΕ ΦΥΛΑΚΗ. Πλήρωσε ο μπαμπάς του ένα καλό ποσό (ήταν μεγάλο και γνωστό πορτοφόλι ....)

Έχω επίσης φίλο που δουλεύει στο Ανακριτικό της Τροχαίας και δεί πολλά, που καλύτερα να μην τα ακούσετε .....

Και υπενθυμίζω την περίπτωση ΒΟΥΛΕΥΤΗ που πριν μερικά χρόνια μεθυσμένος εφυγε από τον δρόμο, σκοτωθηκε η συνοδός του, αυτός αρνήθηκε να κάνει αλκοτέστ και έφυγε και την επόμενη μέρα έλεγε ότι την κοπέλα δεν την ήξερε. Μετά κυκλοφόρησαν φωτογραφίες μαζί της αγγαλίτσα σε σκυλάδικο. Πήγε ποτέ φυλακή αυτός ????



ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα
Αθάνατη Ελλάδα!!!

vp_68
18-07-2009, 11:31
Α ρε αθάνατο χρήμα. Πόσους έχεις σώσει...!!!!ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα