PDA

View Full Version : Μωραίτικο Πασαλίκι ..


napgeo
15-05-2013, 10:56
Ο Μεσσήνιος πολιτευτής της Β' Αθήνας και πρώην πρόεδρος της Ολυμπιακής Αεροπορίας κ. Δημήτρης Κούκης τοποθετήθηκε τελικά διοικητής στην Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας (ΥΠΑ), όπως ανακοίνωσε την Δευτέρα το υπουργείο Υποδομών και Ανάπτυξης.



Καλή επιτυχία στον άνθρωπο τον οποίο δεν γνωρίζω, πλην όμως διερωτώμαι αυτό είναι το δημόσιο που οραματίζεται ο Μωραίτης Πασάς Σαμαράς !Τσιφλίκι του.!Δικό μου είναι όποιον θέλω βάζω και λογαριασμό δεν δίνω σε κανένα.!...



Μετά λοιπόν μην μας φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι!



Το πρόβλημα είναι ότι για όλες αυτές τις δημόσιες θέσεις ευθύνης, δεν ακολουθούνται διαδικασίες διαφάνειας και αξιολόγησης αλλά έχουν μοιραστεί αυθαίρετα και αντισυνταγματικά μεταξύ των κυβερνητικών εταίρων με ποσόστωση (5-2-1).

Εκτιμώ ότι ανεξάρτητα του τόπου καταγωγής κλπ,... το καθοριστικό προσόν στην επιλογή του,... είναι αυτό της τακτοποίησης...του Αποτυχημένου πολιτευτή της Β' Αθήνας.



Για μια ακόμη φορά το Μωραίτικο Πασαλίκι καταστρέφει τη χώρα μας με τις επιλογές των Πασάδων της..




Ναπολέων Γεωργίου από Πρέβεζα.....................

Giof
15-05-2013, 11:42
Ρε σύ Ναπολεων τι θέμα έχεις με τους μωραίτες;
Βλέπω μια εμπάθεια και δεν είναι πρώτη φορά.
Όλα τ κακά σε αυτόν τον τόπο κάτω απο το αυλάκι γίνονται ;
Άμα αρχίσουμε να λέμε ο ένας για τον άλλο να είσαι σίγουρος ότι έχουμε πολλα να πούμε όλοι.
Ελεος

Giof
15-05-2013, 11:44
Και επειδή ξέχασα.
Φαρδέλας Γιώργος απο Τρίπολη.

Skyhigh
15-05-2013, 12:01
Πρέπει να προσβληθω και γω δηλαδη;
Με μπερδεψες......

Μιχάλης Μωραΐτης (αλλα Θεσσαλονικιος γέννημα θρέμμα....)
.
.
.
.
:D:D:D:D

Στάλθηκε από τα κουλαδια μου....

Giof
15-05-2013, 13:10
Πρέπει να προσβληθω και γω δηλαδη;
Με μπερδεψες......

Μιχάλης Μωραΐτης (αλλα Θεσσαλονικιος γέννημα θρέμμα....)
.
.
.
.
:D:D:D:D

Στάλθηκε από τα κουλαδια μου....

Για να έχεις αυτο το επώνυμο μάλλον απο εδώ θα κρατάς οπότε μάλλον πρέπει :)

napgeo
15-05-2013, 14:03
Ρε σύ Ναπολεων τι θέμα έχεις με τους μωραίτες;
Βλέπω μια εμπάθεια και δεν είναι πρώτη φορά.
Όλα τ κακά σε αυτόν τον τόπο κάτω απο το αυλάκι γίνονται ;
Άμα αρχίσουμε να λέμε ο ένας για τον άλλο να είσαι σίγουρος ότι έχουμε πολλα να πούμε όλοι.
Ελεος


Κανένα θέμα και πρόβλημα δεν έχω με τους πολίτες του Μοριά. Και συμπαθείς μου είναι και τους αγαπώ ιδιαίτερα.
Το προβλημά μου είναι με τους προύχοντες που ταλανίζουν τον τόπο μας. Να μην ξεχνάς μιας και είσαι από την Τρίπολη ότι ο Πατήρ Σημίτης Παρέδωσε στη σφαγή με εκτελεστή τον Άρη Βελουχιώτη τον ντόπιο πληθυσμό. Δεν πέρασαν και πολλά χρόνια. Με αυτά τα Λαμόγια τα έχω και ότι κάποιος mod μου επέβαλε να τους ζητήσω και συγνώμη.
Σου λέει κάτι το όνομα Πέτρος Τατούλης. Ο Γενικός Αγάς του Μωριά με 70 σωματοφύλακες.

Έλεος για αυτούς δεν υπάρχει, τουλάχιστον από εμένα........

ortho
15-05-2013, 14:39
Αστα Νάπο, άμα τα πιάσουμε έτσι κι οι μισοί ΔΥ Αιτωλοακαρνάνες είναι.....ισχυροί βουλευτές γαρ τότε.....:)

Giof
15-05-2013, 15:39
Δυστυχώς τους ξέρω, αυτούς και άλλους πολλούς. Ξέρω και περισσότερες λεπτομέρειες δυστυχώς.
Ξερω όμως και άλλους τόσους απο την υπόλοιπη Ελλάδα αλλα δεν χαρακτηριζω περιοχές βάσει αυτών.

paschalis
15-05-2013, 15:50
και ότι κάποιος mod μου επέβαλε να τους ζητήσω και συγνώμη.
.....

Εκει που σε συμβουλεψε να ζητησεις
συγγνωμη επρεπε να το κανεις.
Δεν το εκανες, περασες πλεον για παντα
στη σφαιρα του γραφικου και μπορεις για μενα
τον Σερραιο αλλα και ολους τους Ελληνες
να γραφεις οτι γραφικο θελεις.
Και η εντος εισαγωγικων τιμωρια σου -και τιμωρια μας-
θα ειναι να παιρνουμε για γραφικο οτι κι αν γραφεις..
Και γραφεις και πολυ καλα, και σοβαρα πραγματα.

:mad:

napgeo
15-05-2013, 16:12
Εκει που σε συμβουλεψε να ζητησεις
συγγνωμη επρεπε να το κανεις.
Δεν το εκανες, περασες πλεον για παντα
στη σφαιρα του γραφικου και μπορεις για μενα
τον Σερραιο αλλα και ολους τους Ελληνες
να γραφεις οτι γραφικο θελεις.
Και η εντος εισαγωγικων τιμωρια σου -και τιμωρια μας-
θα ειναι να παιρνουμε για γραφικο οτι κι αν γραφεις..
Και γραφεις και πολυ καλα, και σοβαρα πραγματα.

:mad:



Δίκιο έχετε.

Παραμένω όμως ανεξάρτητος και όχι διορισμένος.

Είπαμε όχι χτυπήματα κάτω από τη ζώνη...................

napgeo
15-05-2013, 16:30
Αστα Νάπο, άμα τα πιάσουμε έτσι κι οι μισοί ΔΥ Αιτωλοακαρνάνες είναι.....ισχυροί βουλευτές γαρ τότε.....:)


Αιτωλοί ναί.

Ακαρνάνες ελάχιστοι..................

giclas
15-05-2013, 17:32
βρε Ναπω αξιω το προσκηνημα σου στο αγιο ορος !!
τι εγηνε φωτηστηκες η παραφωτηστηκες εκη , σαν να σε βλεπω ληγο αγριεμενο με τους χαμουτζιδες ?
υποψη εχω ενα σπιτακι στα πηγαδακια μεταξι Τριπολις ,Σπαρτης ακρηβως μετα τη Μανθηρεα στρηβης δεξια
ασε που σε θεωρο κε φυλο

kostas_366
15-05-2013, 18:27
Το πρόβλημα είναι ότι για όλες αυτές τις δημόσιες θέσεις ευθύνης, δεν ακολουθούνται διαδικασίες διαφάνειας και αξιολόγησης αλλά έχουν μοιραστεί αυθαίρετα και αντισυνταγματικά μεταξύ των κυβερνητικών εταίρων με ποσόστωση (5-2-1).


Ότι σωστότερο έχεις πει μέχρι τώρα. Και εάν κανουν λάθος, έχουμε πολλά παραδείγματα, δεν ``πληρώνουν`` αλλά πληρώνει ο κόσμος (ιδιώτης, επαγγελματίας ή ελευθ. επαγ).
Τώρα εάν είναι 5/2/1 ή ολοκληρωτικά από ένα ...χρώμα, το ίδιο είναι. Άνθρωπος που γλίτωσε νοσοκομείο από 1,000,000ε (από 3,000,000 μεγάλο ποσοστό) έξοδα και 100,000ε (από 300,000ε ) μισθωτές υπηρεσίες, χωρίς να μείνει το νοσοκομείο άδειο, έφυγε και πήγε άλλος κυβερνητικός χωρίς να δούνε το έργο του.
Τα άλλα Νάπο περί μωραίτη ή περί μακεδόνα κλπ κλπ είναι κουραφέξαλα.

f1shf1nder33
15-05-2013, 18:40
Το πρόβλημα είναι ότι για όλες αυτές τις δημόσιες θέσεις ευθύνης, δεν ακολουθούνται διαδικασίες διαφάνειας και αξιολόγησης αλλά έχουν μοιραστεί αυθαίρετα και αντισυνταγματικά μεταξύ των κυβερνητικών εταίρων με ποσόστωση (5-2-1).



Ότι σωστότερο έχεις πει μέχρι τώρα. Και εάν κανουν λάθος, έχουμε πολλά παραδείγματα, δεν ``πληρώνουν`` αλλά πληρώνει ο κόσμος (ιδιώτης, επαγγελματίας ή ελευθ. επαγ).
Τώρα εάν είναι 5/2/1 ή ολοκληρωτικά από ένα ...χρώμα, το ίδιο είναι. Άνθρωπος που γλίτωσε νοσοκομείο από 1,000,000ε (από 3,000,000 μεγάλο ποσοστό) έξοδα και 100,000ε (από 300,000ε ) μισθωτές υπηρεσίες, χωρίς να μείνει το νοσοκομείο άδειο, έφυγε και πήγε άλλος κυβερνητικός χωρίς να δούνε το έργο του.
Τα άλλα Νάπο περί μωραίτη ή περί μακεδόνα κλπ κλπ είναι κουραφέξαλα.


:ye36:150

xntinou
15-05-2013, 19:45
Ο εκ της Καλαμαριάς
Ο Θεσσαλονικιός εκ της Καλαμαριάς
Ο Μακεδόνας Θεσσαλονικιός εκ της Καλαμαριάς
Ο Έλλην Μακεδόνας Θεσσαλονικιός εκ της Καλαμαριάς
Ο Ευρωπαίος Έλλην Μακεδόνας και Σαλονικιός εκ της Καλαμαριάς

Εν τέλει, αδερφέ μου, δεν μας μαμάς; (θα μπορούσε να προσθέσει κάποιος ως φυσική συνέχεια του στιχακίου)

Πόσους διαχωρισμούς να βάλουμε οι δύσμοιροι για να κάνουμε πιο spicy την ταλαίπωρη ζωή μας, ζωή να 'χουμε.

Με το συμπάθειο και καλοπροαίρετα, always mister

xntinou
15-05-2013, 20:01
Για να προλάβω τυχόν παρεξήγηση,
η συνέχεια του στιχακίου ΔΕΝ απευθύνεται στον συμφορουμίτη

Ήταν μια στιγμιαία παρορμητική επέκταση, χάρην σατυρισμού της παραπάνω ανεκδιήγητης (κατ'εμέ) παρωδίας ;)

napgeo
16-05-2013, 09:49
Για να προλάβω τυχόν παρεξήγηση,
η συνέχεια του στιχακίου ΔΕΝ απευθύνεται στον συμφορουμίτη

Ήταν μια στιγμιαία παρορμητική επέκταση, χάρην σατυρισμού της παραπάνω ανεκδιήγητης (κατ'εμέ) παρωδίας ;)


Θα σε καλύψω όπως και τον Μιχάλη εκ Κύπρου ορμώμενος.

Θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις έστω και από εδώ (internet) τι σημαίνει Κοτζαμπάσης.


Ο ελληνισμός του Μωριά και όχι μόνο πολλές φορές προσφεύγανε στους Τούρκους για προστασία από αυτά τα καθάρματα. Άρπαζαν τις περιουσίες των ανθρώπων και όποιος δεν ικανοποιούσε τις προσταγές τους απλά ότι έγινε στη Μανωλάδα. Τους εκτελούσαν.
Και ποιοι είναι αυτοί. Τα άτομα που σήμερα διοικούν τον τόπο. Η κοινωνία στην Αχαία ζει στη σκιά του φόβου από Αντινομάρχη που είναι και ο Αρχηγός της ντόπιας Μαφίας. Ελέγχει όλα τα πορνεία της περιοχής και τα ξενυχτάδικα.
Όποιος πάει κόντρα απλά θα εκτελεστεί. Τους ορίζουν τιμές για το ελαιόλαδο κλπ. Το Αθηναικό κράτος δεν θέλει και δεν μπορεί να τα βάλει με αυτούς.
Τι σχέση έχουν αυτά που γράφω με τον ντόπιο πληθυσμό. Τι σχέση έχει ο Αγρότης η γεωργός της Πελοποννήσου με τους σημερινούς προύχοντες του Μωριά..................