PDA

View Full Version : Συγχρονος Σεριφης Μηχανοφαγος


mjtir
14-07-2009, 09:37
Οσοι ειναι καποιας ΕΣΟ θα θυμουνται την ομωνυμη ταινια με τον Κωστα Βουτσα.

Σημερα τον τιτλο παιρνει επαξια ενας σημερινος εκπροσωπος της τροχαιας , ο Κ. Τροχονομος που ρυθμιζει την κυκλοφορια το πρωι στην διασταυρωση Κατεχακης και Κηφισιας.

Δεν υπαρχει μερα σχεδον που να μην τον δω να κοβει κλησεις αποκλειστικα σε αναβατες μοτοσυκλετας , ενω σε δυο περιπτωσεις ειδα και αφαιρεση πινακιδων .

Τετοιο ζηλο θα ζηλευε και η αντιτρομοκρατικη .

Προσοχη λοιπον αν και τα μελη μας δεν παραβατουν ποτε στην συγκεκριμενη διασταυρωση..

Gazi
14-07-2009, 10:03
Κατεχάκη και Κηφισίας είπες ε????
Χμμμμ................
Εμείς δεν έχουμε εδώ τέτοια διασταύρωση!!! !!! !!!:sm7::sm7::sm7:

mjtir
14-07-2009, 10:07
Κατεχάκη και Κηφισίας είπες ε????
Χμμμμ................
Εμείς δεν έχουμε εδώ τέτοια διασταύρωση!!! !!! !!!:sm7::sm7::sm7:

Στελιο πανε καποια χρονια , αλλα τον οβολο μου τον ειχα καταθεσει λογο απουσιας κρανους σε εναν ευγενικο κατα τα αλλα Σεριφη στην ομορφη πολη σου ......:rolleyes:

Gazi
14-07-2009, 10:29
Στελιο πανε καποια χρονια , αλλα τον οβολο μου τον ειχα καταθεσει λογο απουσιας κρανους σε εναν ευγενικο κατα τα αλλα Σεριφη στην ομορφη πολη σου ......:rolleyes:

Ωχ....
Πίκρα.....
Τί να πώ.......:hmmm::hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-07-2009, 10:40
ΟΚ, ευχαριστώ .....

Αλλάζω δρομολόγιο ....;)

NLS
14-07-2009, 12:10
κανείς δεν είπε "α να βάλω κράνος τότε" ή "ε και δεν έχει κάτι να μου βρει"

ενδιαφέρον

platon
14-07-2009, 13:27
Άμα θέλει αυτός να βρει κάτι, θα το βρει :)

NLS
14-07-2009, 14:29
και εγώ άμα θέλω να βρω το σπίτι του, θα το βρω

yannis
14-07-2009, 19:19
Ώπα ρε παιδιά, κρύψτε τ' άρματα, δεν είναι εδώ το Σούλι!!!!!!!:sm7:
Για να είμαι ειλικρινής, μπορεί με την αστυνομία να μην είχα και τις καλύτερες σχέσεις στην ζωή μου (πόσο πιο ευγενικά πιά να το πω?!!?!?), όμως από την Τροχαία δεν μπορώ να πω πως έιχα ποτέ παράπονο.
Ακόμα και όσες τυχόν κλήσεις έτυχε να πάρω, ήταν κατά πολύ "ελαφρύτερες" της πραγματικής παράβασης. Ούτε ποτέ με τσαμπουκά μου φέρθηκαν, αλλά αντιθέτως, σε τροχαίο που είχα, χωρίς δίπλωμα, άδεια, ασφάλεια κ.λ.π. με καθοδήγησαν σωστά και με προφύλαξαν από ενδεχόμενη απώλεια αποζημείωσης!!!!!! Αυτό που νομίζω ότι παίζει σημαντικό ρόλο, είναι ο τρόπος που θα τους μιλήσεις. Ούτε γλυψίματα και αηδείες, αλλά ούτε και ύφος "ξέρεις ποιός είμαι εγώ".;)

vp_68
14-07-2009, 21:17
Πίσω και σας έφαγα τσ@γλ@ν@@ μηχανόβιοι..:sm7::sm7::sm7::sm7:

EOD-K9
14-07-2009, 22:50
Στελιο πανε καποια χρονια , αλλα τον οβολο μου τον ειχα καταθεσει λογο απουσιας κρανους σε εναν ευγενικο κατα τα αλλα Σεριφη στην ομορφη πολη σου ......:rolleyes:


Eygeniko ??:Απορία::Απορία:


to allo me ton τοτο το ξερεις ??

:sm7::sm7:

Gazi
14-07-2009, 23:12
Eygeniko ??:Απορία::Απορία:


to allo me ton τοτο το ξερεις ??

:sm7::sm7:
:sm7::sm7::sm7::sm7:

platon
15-07-2009, 00:09
Ώπα ρε παιδιά, κρύψτε τ' άρματα, δεν είναι εδώ το Σούλι!!!!!!!:sm7:
Για να είμαι ειλικρινής, μπορεί με την αστυνομία να μην είχα και τις καλύτερες σχέσεις στην ζωή μου (πόσο πιο ευγενικά πιά να το πω?!!?!?), όμως από την Τροχαία δεν μπορώ να πω πως έιχα ποτέ παράπονο.
Ακόμα και όσες τυχόν κλήσεις έτυχε να πάρω, ήταν κατά πολύ "ελαφρύτερες" της πραγματικής παράβασης. Ούτε ποτέ με τσαμπουκά μου φέρθηκαν, αλλά αντιθέτως, σε τροχαίο που είχα, χωρίς δίπλωμα, άδεια, ασφάλεια κ.λ.π. με καθοδήγησαν σωστά και με προφύλαξαν από ενδεχόμενη απώλεια αποζημείωσης!!!!!! Αυτό που νομίζω ότι παίζει σημαντικό ρόλο, είναι ο τρόπος που θα τους μιλήσεις. Ούτε γλυψίματα και αηδείες, αλλά ούτε και ύφος "ξέρεις ποιός είμαι εγώ".;)


Εγώ όσες φορές πήγα να κάνω τσαμπουκά, απλά έχασα χρόνο. Όσες φορές φέρθηκα ευγενικά, πήρα την κλήση μου και εξαφανίστηκα σε χρόνο μηδέν.
Επειδή στο ιστορικό μου έχω πολλά, πλεον αρνούμαι να παίξω το θέατρο του παραλόγου. Ξέρω ότι φταίω, τσιμπάω το πρόστιμό μου και συνεχίζω. Τουλάχιστον όσες φορές έκανα έτσι, γλίτωσα πινακίδες/δίπλωμα.

Είναι να έχει και κατανόηση ο σερίφης. Άμα πάρουν το δίπλωμα από όσους κάνουν παραβάσεις, ποιους θα γράφουν μετά? :p

yannis
15-07-2009, 03:41
...
...Είναι να έχει και κατανόηση ο σερίφης. Άμα πάρουν το δίπλωμα από όσους κάνουν παραβάσεις, ποιους θα γράφουν μετά? :p

:sm7::sm7::sm7:

NLS
15-07-2009, 12:06
Εγώ γενικά έχω καλή άποψη για ΟΤΑΝ με έχουν σταματήσει.

Μια φορά μάλιστα με κάλυψαν μια χαρά (θέμα άλλου post αυτό) - να ναι καλά τα παιδιά.

Άλλη φορά που ο σερίφης ήθελε να είναι σερίφης, πήρα την κλήση μου και μόλις την πήγα στον διοικητή του και εξήγησα τι (πράγματι) έγινε, την έσβησε, είπε και συγνώμη.

Αλλά βέβαια αυτό που κανείς δεν αρνείται είναι ότι οι νόμοι είναι για όποτε χρειάζεται μπόνους ο τροχαίος και όχι γενικοί. Επίσης είναι γνωστό ότι το χέρι στα "κακάκια" δεν το βάζουν (ναι βλέπουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, χέρια, πόδια, μυαλά κλπ. αλλά άλλους σε καυγά οδηγών τους έβλεπα και κοίταγαν αλλού)...

Arkas
19-07-2009, 02:27
Οσοι ειναι καποιας ΕΣΟ θα θυμουνται την ομωνυμη ταινια με τον Κωστα Βουτσα.

Σημερα τον τιτλο παιρνει επαξια ενας σημερινος εκπροσωπος της τροχαιας , ο Κ. Τροχονομος που ρυθμιζει την κυκλοφορια το πρωι στην διασταυρωση Κατεχακης και Κηφισιας.

Δεν υπαρχει μερα σχεδον που να μην τον δω να κοβει κλησεις αποκλειστικα σε αναβατες μοτοσυκλετας , ενω σε δυο περιπτωσεις ειδα και αφαιρεση πινακιδων .

Τετοιο ζηλο θα ζηλευε και η αντιτρομοκρατικη .

Προσοχη λοιπον αν και τα μελη μας δεν παραβατουν ποτε στην συγκεκριμενη διασταυρωση..
Σε ευχαριστούμε Γιάννη!

Arkas
19-07-2009, 02:28
Ώπα ρε παιδιά, κρύψτε τ' άρματα, δεν είναι εδώ το Σούλι!!!!!!!:sm7:
Για να είμαι ειλικρινής, μπορεί με την αστυνομία να μην είχα και τις καλύτερες σχέσεις στην ζωή μου (πόσο πιο ευγενικά πιά να το πω?!!?!?), όμως από την Τροχαία δεν μπορώ να πω πως έιχα ποτέ παράπονο.
Ακόμα και όσες τυχόν κλήσεις έτυχε να πάρω, ήταν κατά πολύ "ελαφρύτερες" της πραγματικής παράβασης. Ούτε ποτέ με τσαμπουκά μου φέρθηκαν, αλλά αντιθέτως, σε τροχαίο που είχα, χωρίς δίπλωμα, άδεια, ασφάλεια κ.λ.π. με καθοδήγησαν σωστά και με προφύλαξαν από ενδεχόμενη απώλεια αποζημείωσης!!!!!! Αυτό που νομίζω ότι παίζει σημαντικό ρόλο, είναι ο τρόπος που θα τους μιλήσεις. Ούτε γλυψίματα και αηδείες, αλλά ούτε και ύφος "ξέρεις ποιός είμαι εγώ".;)
Σωστό σε βρίσκω!

ekatontarxos
04-10-2009, 22:38
αχ...φαίνεται δεν γνωρίσατε ποτέ τόν περιβόητο "Σερίφη τής Σερίφου"
Αν με παρακαλέσετε μπορει να σας πω σχετικά:rolleyes:

Arkas
04-10-2009, 23:48
αχ...φαίνεται δεν γνωρίσατε ποτέ τόν περιβόητο "Σερίφη τής Σερίφου"
Αν με παρακαλέσετε μπορει να σας πω σχετικά:rolleyes:
Για λέγε, για λέγε!

skippybi
05-10-2009, 19:21
αχ...φαίνεται δεν γνωρίσατε ποτέ τόν περιβόητο "Σερίφη τής Σερίφου"
Αν με παρακαλέσετε μπορει να σας πω σχετικά:rolleyes:
μή κρύβεις λόγια, μή κρύβεις λόγια...:D:D