PDA

View Full Version : GARMIN zumo 550 GPS


kwstas
23-05-2013, 12:48
Πωλειται gps Garmin zumo 550

Σε κατασταση καινουργιου με 7 μερες χρησης απο τον 1ο ιδιοκτητη (στο μηχανακι μου δεν το εβαλα ουτε για προβα)

Με ολα τα παρελκομενα (θηκη, σταθερο φορτιστη με ανταπτορα, καλωδιωση με βαση RAM + 1 σετ μαυρα καπακια πανω κατω)


Χαρτη CN EUROPE NT 2013 by N4pSt3R

Τιμη 300€

Μεταφορικα του αγοραστη και ο τροπος κατ οπιν συνενοησης:)

kwstas
07-06-2013, 08:53
up

jtnakos
07-06-2013, 11:10
Αυτο (http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CE%BB%CE%BF%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-hardware-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-software-28/%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-zumo-%CE%A3%CE%B2%CE%AE%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%BF-38614/) το πρόβλημα λύθηκε???

kwstas
07-06-2013, 12:03
Αυτο (http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CE%BB%CE%BF%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-hardware-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-software-28/%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-zumo-%CE%A3%CE%B2%CE%AE%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%BF-38614/) το πρόβλημα λύθηκε???

Ναι πλεον δεν εχει ξαναπαρουσιασει κατι...

Τελικα ηθελε αναβαθμιση οπως ειπε ο Χαρης το οποιο μου το εκανε ο Στεφανος μαζι με τους χαρτες, το αναφερω και στο θεμα που εβαλες.

Φυσικα αν το παρει καποιος και δεν μεινει ευχαριστημενος το επιστρεφει και παιρνει πισω τα χρηματα του:ye33:.

kwstas
11-07-2013, 14:43
Ενα τελευταιο up...

efthimis petroupoli
16-07-2013, 10:03
καλημερα!! εχω καποιες αποροιες σχε τικα με το gps..ειναι αδιαβροχο? εαν οχι τι διαστασεις εχει? και επισης αυτο που αναφερεις πιο πανω ως "προβλημα" τι ακριβως ηταν? ευχαριστω :)

kwstas
16-07-2013, 10:11
καλημερα!! εχω καποιες αποροιες σχε τικα με το gps..ειναι αδιαβροχο? εαν οχι τι διαστασεις εχει? και επισης αυτο που αναφερεις πιο πανω ως "προβλημα" τι ακριβως ηταν? ευχαριστω :)

Καλημερα, φυσικα και ειναι αδιαβροχο αλλα το συγκεκειμενο δεν εχει βρεχει ακομη ;).

Η οθονη του ειναι 3,5 ιντσων και μπορεις να βρεις πληροφοριες για το συγκεκριμενο gps σε διαφορες σελιδες.

Το προβλημα που αναφερω ειναι πως δεν ειχε γινει η αναβαθμιση του λογισμικου με αποτελεσμα να κολλαει, αυτο εγινε με τη βοηθεια φιλου γιατι δεν τα πολυ κατεχω!

Ελπιζω να σε βοηθησα, οτι αλλο χρειαστεις εδω εμαστε!

efthimis petroupoli
16-07-2013, 10:27
δεν ξερω κατα ποσο το "αδιαβροχο" που λεει η εταιρια ισχυει. δεν ειμαι κακοπροαιρετος προς εσενα να ξερεις απλα δεν εχω εμπειρια με gps γιαυτο το λεω :) στο δια ταυτα...επειδη ηταν σιγουρο μεχρι προχθες οτι θα κανω βαλκανια στις διακοπες αλλα λογο ξαφνικης αλλαγης σε κατι δεν ξερω ακομα αν θα παω..οποτε ακομα δεν σου λεω σιγουρα οτι θα το παρω επειδη μπορει καποιος αλλος φιλος να το θελει μην του παρω τη σειρα

N4pSt3R
16-07-2013, 11:02
δεν ξερω κατα ποσο το "αδιαβροχο" που λεει η εταιρια ισχυει. δεν ειμαι κακοπροαιρετος προς εσενα να ξερεις απλα δεν εχω εμπειρια με gps γιαυτο το λεω :) στο δια ταυτα...επειδη ηταν σιγουρο μεχρι προχθες οτι θα κανω βαλκανια στις διακοπες αλλα λογο ξαφνικης αλλαγης σε κατι δεν ξερω ακομα αν θα παω..οποτε ακομα δεν σου λεω σιγουρα οτι θα το παρω επειδη μπορει καποιος αλλος φιλος να το θελει μην του παρω τη σειρα



Φίλε μου δεν έχουν κανένα πρόβλημα!!Τα μηχανήματα της Garmin έχουν ΙΡ67 αδιαβροχοποίηση.Είναι από τα καλύτερα που υπάρχουν!!!

Εμπειρικά έχει βραχεί πολλές φορές το zumo μου και δεν έκανε κιχ!!!

kwstas
16-07-2013, 11:32
δεν ξερω κατα ποσο το "αδιαβροχο" που λεει η εταιρια ισχυει. δεν ειμαι κακοπροαιρετος προς εσενα να ξερεις απλα δεν εχω εμπειρια με gps γιαυτο το λεω :) στο δια ταυτα...επειδη ηταν σιγουρο μεχρι προχθες οτι θα κανω βαλκανια στις διακοπες αλλα λογο ξαφνικης αλλαγης σε κατι δεν ξερω ακομα αν θα παω..οποτε ακομα δεν σου λεω σιγουρα οτι θα το παρω επειδη μπορει καποιος αλλος φιλος να το θελει μην του παρω τη σειρα
Kαι εγω στο ιδιο επιπεδο γνωσεων ειμαι με αυτα, δεν σε παρεξηγω...

οταν το πηρα, εκανα ερευνα συμβουλευτηκα φιλους που ασχολουνται και κατεληξα σε αυτο....οπως γραφω ο λογος που το δινω ειναι γιατι δεν το χρησιμοποιησα και ουτε το βλεπω για αμεσσα!

Δεσμευση δεν υπαρχει απο κανεναν προς το παρον, κανε το προγραμμα σου και αν το θελεις μιλαμε παλι!:)

siraxanz
16-07-2013, 12:05
Ίσως το κορυφαίο μηχάνημα πλοήγησης σε σκληρές συνθήκες

πριν βγει το 350 LM

efthimis petroupoli
16-07-2013, 15:04
σας ευχαριστω ρε φιλοι για την ανταποκριση :) απλα επειδη ηταν να κανω βαλκανια με τη μικρη και μαλλον μετα τον χθεσινο τσακωμο δεν υπαρχει μικρη δεν ξερω ακομα αν θα το κανω το ταξιδι...το σκεφτομαι αν θα περασω καλα ολομοναχος σολοροντος που λενε. οποτε ισως να μην χρειαστει το gps αμεσα θα δειξει οπως και να χει ευχαριστω πολυ!
αααα!! ερωτηση...εχει ελληνικο manual??

N4pSt3R
16-07-2013, 15:52
Δεν είναι κάτι το δύκολο και ότι θες εδώ!!!

Δες το αγγλικό και αμα βρω το Ελληνικό το ΄χεις!!! (http://www8.garmin.com/manuals/1369_OwnersManual.pdf)

kwstas
16-07-2013, 16:03
Δεν είναι κάτι το δύκολο και ότι θες εδώ!!!

Δες το αγγλικό και αμα βρω το Ελληνικό το ΄χεις!!! (http://www8.garmin.com/manuals/1369_OwnersManual.pdf)



:th11: Στεφανε...

siraxanz
16-07-2013, 16:18
σας ευχαριστω ρε φιλοι για την ανταποκριση :) απλα επειδη ηταν να κανω βαλκανια με τη μικρη και μαλλον μετα τον χθεσινο τσακωμο δεν υπαρχει μικρη δεν ξερω ακομα αν θα το κανω το ταξιδι...το σκεφτομαι αν θα περασω καλα ολομοναχος σολοροντος που λενε. οποτε ισως να μην χρειαστει το gps αμεσα θα δειξει οπως και να χει ευχαριστω πολυ!
αααα!! ερωτηση...εχει ελληνικο manual??

Ευθύμη, αυτά τα εργαλεία είναι life savers και δεν το αγοράζεις για ένα ταξίδι στα Βαλκάνια
γιατί απλά θα σου είναι άχρηστο...

Εξηγούμαι, όσα manual να διαβάσεις αν δεν έχεις "τριφτεί" με τον πλοηγό

να καταλάβεις σε βάθος πως δουλεύει και τι μπορεί να σου δώσει

και πως μπορεί να σου δώσει βοήθεια όταν την χρειαστείς,

αν δεν το έχεις καιρό να το μάθεις θα σου είναι άχρηστο....

Ξέρω ανθρώπους που έχουν πλοηγούς ακριβούς και δεν τους έχουν δουλέψει ποτέ...

Πρέπει να το βάζεις συνέχεις για να μάθεις πως "σκέφτεται" το μασίνι

Θα μπορούσα να γράφω ώρες σχετικά με αυτά, πιστευω να έδωσα ένα στίγμα...

Δεν αγοράζεις GPS πριν από ένα σημαντικό ταξίδι....

απλά θα το σιχτιρίσεις ...πολλάκις θα έλεγα...:ye33:

efthimis petroupoli
16-07-2013, 16:42
χαρη ηδη εχουν αρχισει τα σιχτιρια επειδη μπορει να ακυρωθει ενα ονειρο καποιων χρονων...ττεσπα πιστευω οτι η εμπειρια σου τοσο εσενα οσο και των αλλων παιδιων ειναι ανεκτιμητη για εμας τους νεοτερους οποτε καθε συμβουλη σας εχει αξια. το ταξιδι που λες που λεω πως εχω σκοπο να κανω μου εδωσε το ερεθισμα στο να κανω μια τετοια αγορα η οποια θα μου φανει σιγουρα χρησιμη και μακροπροθεσμα γιατι με τους χαρτες νομιζω πως καθε 10 λεπτα θα κανω στασεις για μελετη :D

N4pSt3R
16-07-2013, 16:49
χαρη ηδη εχουν αρχισει τα σιχτιρια επειδη μπορει να ακυρωθει ενα ονειρο καποιων χρονων...ττεσπα πιστευω οτι η εμπειρια σου τοσο εσενα οσο και των αλλων παιδιων ειναι ανεκτιμητη για εμας τους νεοτερους οποτε καθε συμβουλη σας εχει αξια. το ταξιδι που λες που λεω πως εχω σκοπο να κανω μου εδωσε το ερεθισμα στο να κανω μια τετοια αγορα η οποια θα μου φανει σιγουρα χρησιμη και μακροπροθεσμα γιατι με τους χαρτες νομιζω πως καθε 10 λεπτα θα κανω στασεις για μελετη :D

Καλό θα είναι να μην αναλύσουμε το θέμα με το GPS άλλο στην αγγελία μέσα!!!Για ότι απορία έχεις ένα θέμα στους πλοηγούς και όλα θα απαντηθούν!!!

efthimis petroupoli
16-07-2013, 17:06
ΣΩΣΤΑ! μη χαλαμε την αγγελια του φιλου συγνωμη! :)

staikosn1
18-07-2013, 10:19
Τι γινεται με τους χαρτες??
Ποιους περιλαμβανει και τα updates εινai lifetime??

N4pSt3R
18-07-2013, 11:24
2014.30 έχει και δεν είναι lifetime.

kwstas
18-07-2013, 11:43
Τι γινεται με τους χαρτες??
Ποιους περιλαμβανει και τα updates εινai lifetime??
Δεν υπηρχε ποτε 550 lm απ οσο ξερω...

Οι χαρτες ειναι οπως εγραψε ο Στεφανος και σχετικα ευκολα βαζεις και τους καινουργιους στο μελλον!

kwstas
12-09-2013, 16:21
Νεα τελικη τιμη 250€

kwstas
26-09-2013, 01:11
Πουλήθηκε εκτός forum,παρακαλώ να κλειδώσει.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία.