PDA

View Full Version : Bt next-i phone5-Garmin 350LM Connectivity..


Giannme
28-05-2013, 01:41
Θα ήθελα κατάθεση εμπειρίας-γνώμης για το εξής θέμα. Στη σύνδεση που πραγματοποίησα της Bt Next με το i-phone5 και το Garmin 350LM συμβαίνει το εξής φαινόμενο. Ενώ ακούω μουσική απο το τηλ κανονικά, παρεμβαίνει ορθώς το GPS και δίνει εντολές όμως μετά το πέρας της εντολής δέν επανέρχεται ο ήχος της μουσικής απο το i-phone και κάνει μια μορφή pause με αποτέλεσμα να πρέπει να ξαναπατήσω play απο το τηλέφωνο και στην επόμενη φωνητκή εντολή του Gps τα ίδια. Nα σημειώσω οτι ολες οι συσκευές είναι updated και οτι παλιότερα που αντιμετώπιζα ενα πρόβλημα disconnect κατα τη διαρκεια ταξιδιών με το i-phone 4 το επελυσα με update του λογισμικού της bt.. Επίσης τις συζεύξεις θεωρω οτι τις έχω κάνει σωστά στο + το i-phone και στο - το Gps όπως προβλέπει ο κατασκευαστής για τύπο Gps χωρίς δυνατότητα σύζευξης με i-phone-mp3 δηλαδή του δικού μου...

Giannme
28-05-2013, 18:09
Οκ παιδιά το έλυσα, έκανα reset όλω των προεγκατατεστημένων συσκευών και τα ξανα εγκατέστησα.. Οπότε διακόπτεται η μουσίκή και ακούγεται το Gps αν και έχω την εντύπωση οτι η τέλεια λειτουργία οπως προβλέπεται καο απο τη BT (με εγκατάσταση του GPS στο πλήκτρο volume (-) θα ήταν να χαμηλώνει ο ήχος και όχι να διακόπτεται-το κάνει στα FM... Στο Garmin Zumo 660 ( που συνδέεται με το i-phone) ο ήχος διακόπτεται ή χαμηλώνει η μουσική..?

N4pSt3R
28-05-2013, 18:19
Ωραίος και ευχαριστούμε για την απάντηση.Στο Zumo 660 διακόπτεται!!!

Giannme
28-05-2013, 18:29
Ωραίος και ευχαριστούμε για την απάντηση.Στο Zumo 660 διακόπτεται!!!



Οπότε το ίδιο.. Έκτός και άν καταφέρω να μου δουλέψει "πάνω απο τη μουσική".. Ευχαριστώ φιλαράκι....

Giannme
31-05-2013, 22:28
Άν έχει καποιος προηγούμενη εμπειρία η γνώση θα ήταν χρήσιμο.. Πάλι τα ίδια .. Το i phone με το που ενεργοποιηθεί το GPS βάζει τη μουσική σε pause mode... Υποπτέυομαι οτι ειναι θέμα firmware αλλά μεχρι τοτε..