PDA

View Full Version : Ελλαδα-Ολλανδια και πισω


gkaras
08-06-2013, 17:48
Εχω στο μυαλο μου εδω και πολυ καιρο να κανω ενα ταξιδι στο εξωτερικο το πρωτο μιας και εντος εχω παει σχεδον παντου δυκαβαλος η πεζος,το ταξιδη πιθανον να γινει ανοιξοι του 2014 θεου θελοντος.
Το ταξιδι θα γινει με τη γυναικα και οσοι πιστη προσελθετε , αυτο που θα ηθελα ειναι αν το εχει πραγματοποιηση καποιος αυτο το ταξιδι?
Να μου πειτε τι θα πρεπει να εχω μαζι μου.
Τη να προσεξω.
Σημια διανυκτερευσης.
Κατι πολυ βασικο το κοστος που πηθανολογιται γιατι μιλαμε περιπου για 6.000 χιλ χιλ:wha13::wha13::wha13::wha13::wha13::wha13:
θα γινει ολο οδηκος δεν θα παμε μεσο Ιταλιας
και θα προτιμηθουν η υπεθριες διανυχτερευσης
Η η μερες στη διαθεσι μας θα ειναι 15

Ευχαριστω.....:di59::th11:

Arkas
08-06-2013, 18:02
Ολα να σου έρθουν βολικά Νικόλα !


Sent by Arkas via Tapatalk !

klagenfurt
08-06-2013, 18:11
ωραια ειναι , αλλα ανοιξη, σημαινει θερμοκρασια 6- 14 βαθμους και πολυ βροχη...
δυσκολο εκεινη την εποχη να μπορεις να κοιμηθεις σε καμπινγκ με σκηνες...
αν πας απο βαλκανια το κοστος ειναι χαμηλοτερο απο Ελλαδα μεχρι την Σλοβενια,
μετα Αυστρια ειναι ελεγχομενη η κατασταση και βρισκεις δωματια φτηνα,
Βελγιο ,Ολλανδια ειναι λιγο ακριβοτερα
πιστευω οτι αν προσεξεις λιγο τα εξοδα σου, για 2 ατομα χρειαζονται γυρω στις 2000 ευρ

gkaras
08-06-2013, 18:16
Οπως λεει και ο φιλος ΑΡΚΑΣ μακαρι να πανε ολα καλα γιαυτο το λογο εχω αρχιση απο τωρα να συλεγο πληροφοριες για να αποφυγω ταλεπορια και δισκολιες

AKIS_21
08-06-2013, 18:20
Καταρχήν με το καλο να το πραγματοποίησεις το σίγουρο ειναι οτι θα μετά νιώσεις που δε το έκανες νωρίτερα,λοιπόν αν πας οδικώς απο κερατσινη υπολογίζεις περίπου 7 μέρες ο πήγαινε έλα το ίδιο χρονικά όπως και απο Πάτρα με καράβι αλλα βλέπεις πολλά περισσότερα μέρη,σημαντικός παράγοντας ειναι ο καιρός ,περνάς απο τον μοτοσυκλετισρικο παράδεισο τις αλπεις που θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να επισκέπτης ,τα κόστος διαφέρει απο τον τροπο διαμονής ,απο οικονομικά σε camping που δε έχουν καμία σχέση με τα ελληνικά ,εώς πιο ακριβά σε hostel ,motel ,,υπολογίζεις τις βενζίνες για 6000 χλμ και τα προσωπικά σας έξοδα τροφή τυχόν αγορές πριν αλλα και στο ταξίδι αλλα με ένα καλο προγραμματισμό πιστεύω οτι για 15 μέρες υπολόγισε για ζευγάρι όλα μαζί στα 2500 ευρώ .μια συμβουλή ξεκινά και μη ρωτάς κανένα κανε το όνειρο σου πραγματικότητα και θα ανακαλύψεις τι σημαίνει ευρωπαϊκός μοτοσυκλετισμος.