PDA

View Full Version : ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ADV?


psarifish
04-07-2013, 16:17
Βρήκα λοιπόν στο car αυτές τις δυο αγγελίες..
Η δική σας άποψη και ματιά είναι σίγουρα καλύτερη απο τη δική μου.

Σας τις παραθέτω λοιπόν

Bmw R 1200 GS Adventure ADVENTURE '06 - € 7.200 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3800609/)
και
Bmw R 1200 GS Adventure ADVENTURE '06 - € 7.200 EUR (Συζητήσιμη) - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3854817/)

Για να μην πάω στη Λευκάδα και στην Πάτρα απο την Κρήτη χωρίς λόγο,
αν μπορείτε πείτε γνώμες!!Στηρίζομαι κατά πολύ στα λόγια τα δικά σας,
μιας και το μάτι σας είναι πιο έμπειρο.

Να σπεύσω για κάποια απο τις 2 ή να περιμένω?:wha13::wha13:
:confused::confused:

giamil
04-07-2013, 16:39
Φιλε μου κ τα 2 σ αυτα τα λεφτα που τα δινουν κ με τα εξτρα που εχουν πανω, αν δεν εχουν μηχανικο προβλημα....ειναι ευκαιριες νομιζω...απλα το ασπρο εχει κ τα καγκελακια του κ προστατευτικο φαναριου...

χωρις να τα δεις απο κοντα βεβαια αν εχουν σημαδια απο στουκο, η αν δεν τα πας σε ενα μηχανικο να βεβαιωθεις μεχρι ενα βαθμο οτι δεν εχουν μηχανικα κατι εμφανες...ποτε δεν θα σαι σιγουρος!

georged
04-07-2013, 16:47
Εμένα με παραξενεύει στην κόκκινη που λείπουν τα κάγκελα μπροστά τα προστατευτικά αλλά το κυριότερο είναι η εξάτμιση. Μισές φωτογραφίες έχουν τη μαμα εξάτμιση και άλλες έχουν acrapovic της BMW. Δεν διευκρινίζει αν δίνει την acrapovic.
Επίσης δεν μου αρέσει που έχει βαμμένα τα προστατευτικά μαύρο χρώμα (ΟΚ, γούστα είναι αυτά). Μήπως για να καλύψει γρατζουνιές από πτώση? Μπορεί ναι, μπορεί και για εμφάνιση.
Το άσπρο θα κοίταζα εγώ πάντως, αν ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2.

psarifish
04-07-2013, 17:05
Φιλε μου κ τα 2 σ αυτα τα λεφτα που τα δινουν κ με τα εξτρα που εχουν πανω, αν δεν εχουν μηχανικο προβλημα....ειναι ευκαιριες νομιζω...απλα το ασπρο εχει κ τα καγκελακια του κ προστατευτικο φαναριου...

χωρις να τα δεις απο κοντα βεβαια αν εχουν σημαδια απο στουκο, η αν δεν τα πας σε ενα μηχανικο να βεβαιωθεις μεχρι ενα βαθμο οτι δεν εχουν μηχανικα κατι εμφανες...ποτε δεν θα σαι σιγουρος!


Ο κύριος με το άσπρο μου είπε ότι πρόσφατα άλλαξε (φούσκα?) στο διαφορικό..Πρέπει να με ανησυχεί αυτό?

psarifish
04-07-2013, 17:08
Φιλε μου κ τα 2 σ αυτα τα λεφτα που τα δινουν κ με τα εξτρα που εχουν πανω, αν δεν εχουν μηχανικο προβλημα....ειναι ευκαιριες νομιζω...απλα το ασπρο εχει κ τα καγκελακια του κ προστατευτικο φαναριου...

χωρις να τα δεις απο κοντα βεβαια αν εχουν σημαδια απο στουκο, η αν δεν τα πας σε ενα μηχανικο να βεβαιωθεις μεχρι ενα βαθμο οτι δεν εχουν μηχανικα κατι εμφανες...ποτε δεν θα σαι σιγουρος!


Και κάποιο άλλο μέλος με μια γρήγορη ματιά,μου επισήμανε ότι το κόκκινο δεν έχει κάγκελα και τον ανησυχεί λιγο..

giamil
04-07-2013, 17:18
Ο κύριος με το άσπρο μου είπε ότι πρόσφατα άλλαξε (φούσκα?) στο διαφορικό..Πρέπει να με ανησυχεί αυτό?

Και κάποιο άλλο μέλος με μια γρήγορη ματιά,μου επισήμανε ότι το κόκκινο δεν έχει κάγκελα και τον ανησυχεί λιγο..


ουτε το ενα ουτε το αλλο ειναι απολυτα ανησυχητικο...

για τα καγκελα του κοκκινου μπορει να χρειαζοταν λεφτα κ να τα βγαλε κ να τα πουλησε...μπορει κ να πεσε μονος του ομως κ να μην τα πληρωνε η ασφαλιστικη κ να μην ηθελε να πληρωσει να τα ξαναβαλει...

η φουσκα ειναι αναλωσιμο κ με τον καιρο ξεραινεται κ κοβεται...μην φοβου!καλο ειναι οτι την εχει αλλαξει..;)

επισης οι λαιμοι του κοκκινου πρεπει να χουν φαει πολυ χημικο κ για αυτο τους εχει σκεπασει με τα προστατευτικα να μην τους βλεπει μαλλον!αμα τους πρεοσεξεις ειναι εμπριμε;)

kostas_366
04-07-2013, 17:32
Oι λαιμοί, είναι σημαντικό να είναι καθαροί και από άποψη ομορφιάς.

nivam
04-07-2013, 17:35
Επίσης μάθε αν έχουν servo ή όχι.

IOTH1X
04-07-2013, 17:54
Το κλοκκινο είναι βαμμένο. Τα μαμά χρώματα ήταν άσπρο & γκρι

siraxanz
04-07-2013, 18:40
Ετσι νομίζω,

το χρώμα lava red βγήκε το 2008

2008 BMW R 1200 GS ADVENTURE - Top Speed (http://www.topspeed.com/motorcycles/motorcycle-reviews/bmw/2008-bmw-r-1200-gs-adventure-ar46999.html)

Κοίτα το λευκό

psarifish
04-07-2013, 18:52
Ετσι νομίζω,

το χρώμα lava red βγήκε το 2008

2008 BMW R 1200 GS ADVENTURE - Top Speed (http://www.topspeed.com/motorcycles/motorcycle-reviews/bmw/2008-bmw-r-1200-gs-adventure-ar46999.html)

Κοίτα το λευκό

Μάλιστα......
Πάει το ένα...

gian_nykt
04-07-2013, 19:39
δεν ξερω ποιο ειναι καλύτερο

αλλα οσο αφορα τα φρένα που ειπατε παραπάνω, βλεπω οτι το κοκκινο εχει τα "επόμενα" φρένα αν αυτο λέει κατι..............

μου ειχαν πει να πρωτιμήσω σε R που έψαχνα παλιότερα αυτα τα φρένα σε σχέση με τα πικνά δόντια (σαν του λευκου δλδ)!!
(ο διάδρομος του ABS εχει χοντρότερα δόντια - κενα)

advtolis
04-07-2013, 23:02
τα χιλιομετρα ειναι πολυ λιγα και στα δυο, εκτος και ειναι σε ακινησια κανα 2 χρονια!! σε 7 χρονια 42.000χλμ εμενα μου φαινεται χλωμο δηλαδη 6.000χλμ ανα χρονο?? εκτος και τα ειχαν για πουλ-μουρ...., εμενα το δικο μου 10/10/06 ιδιο με το λευκο που κοιτας το πηρα με 64.000χλμ και ενα χρονο σε ακινησια... λογο εργασιας σε καραβι του προκατοχου, αυτο με τα φρενα δεν το καταλαβα που λες παραπανω... το ασπρο λογικα ειναι Abs 2 χωρις σεβρο

advtolis
04-07-2013, 23:11
στο κοκκινο κατι παιζει μου φαινεται οτι και τα αυτοκολλητα στο ντεποζιτο δεν ειναι σωστα τοποθετημενα φαινονται πιο ψηλα και πιο κοντα στον αναβατη κολλημενα απο οτι στο λευκο....και μιας και δεν υπηρχε κοκκινο τοτε που βγηκε πολλα μπορει να παιζουν....

DoctorAbo
04-07-2013, 23:36
τα χιλιομετρα ειναι πολυ λιγα και στα δυο, εκτος και ειναι σε ακινησια κανα 2 χρονια!! σε 7 χρονια 42.000χλμ εμενα μου φαινεται χλωμο δηλαδη 6.000χλμ ανα χρονο?? εκτος και τα ειχαν για πουλ-μουρ...., εμενα το δικο μου 10/10/06 ιδιο με το λευκο που κοιτας το πηρα με 64.000χλμ και ενα χρονο σε ακινησια... λογο εργασιας σε καραβι του προκατοχου, αυτο με τα φρενα δεν το καταλαβα που λες παραπανω... το ασπρο λογικα ειναι Abs 2 χωρις σεβρο

+1

DoctorAbo
04-07-2013, 23:40
Τα έχω τσεκάρει και εγώψ και τα 2 τους λόγο του ότι πρέπει να πάρω μηχανάκι τώρα κοντά.

Εάν έχεις εμπειρία για να τα ψάξεις από κοντά και να καταλάβεις αν η γενικότερη εικόνα συνάδει με τις δηλώσεις των αγοραστών θα σου έλεγα να το κάνεις.

Για μένα είναι σημαντικό να είναι σε καλή κατάσταση και να μην χρειάζονται πολλά χρήματα για να συνέλθουν. (Το άν έχει ή δεν έχει σέρβο στα φρένα είναι δευτερεύον θέμα αρκεί να λειτουργεί καλά). Σαν προτεραιπότητα θα έβαζα το άσπρο διότι φαίνεται πιο πλήρες.

Αν δεν έχεις εμπειρία πάρε μαζί σου κάποιον που να έχει. Καλή επιτυχία.

VDR
05-07-2013, 01:25
Το κόκκινο είναι 100% στουκαρισμένο άσχημα!:u57:

VDR
05-07-2013, 01:43
Ετσι νομίζω,

το χρώμα lava red βγήκε το 2008

2008 BMW R 1200 GS ADVENTURE - Top Speed (http://www.topspeed.com/motorcycles/motorcycle-reviews/bmw/2008-bmw-r-1200-gs-adventure-ar46999.html)

Κοίτα το λευκό

Magma red..βρε Χάρη!Τρέλλα σκέτη!:ye30:
Συμφωνώ απόλυτα..να κοιτάξει το λευκό.

GSMAN
05-07-2013, 08:36
Αγαπητέ συμφουριτη τα μοντέλα όπως βλέπεις ειναι06 ΜΗΝ ασχοληθείς κοιτα για 07 και έπειτα που δεν έχουν σεβρο φρένα γιατι αλλοιώς στατιστικά θα έχεις θέμα .... Και μάλιστα σοβαρο



Φιλικά

Ανδρέας

psarifish
05-07-2013, 09:52
τα χιλιομετρα ειναι πολυ λιγα και στα δυο, εκτος και ειναι σε ακινησια κανα 2 χρονια!! σε 7 χρονια 42.000χλμ εμενα μου φαινεται χλωμο δηλαδη 6.000χλμ ανα χρονο?? εκτος και τα ειχαν για πουλ-μουρ...., εμενα το δικο μου 10/10/06 ιδιο με το λευκο που κοιτας το πηρα με 64.000χλμ και ενα χρονο σε ακινησια... λογο εργασιας σε καραβι του προκατοχου, αυτο με τα φρενα δεν το καταλαβα που λες παραπανω... το ασπρο λογικα ειναι Abs 2 χωρις σεβρο

Ο άσπρος μου είπε ότι της έχει κάνει μόλις 1500 χλμ.Μετά που την αγόρασε ανακάλυψε ότι αυτή η μηχανή δεν του κάνει.Θέλει κάποια πιο γρήγορη και τα σχετικά.Και την είχε αγοράσει απο κάποιον άλλο προς 8.500 ευρώ πέρυσι.

gian_nykt
05-07-2013, 09:58
ισως το Κοκκινο που εχει τα μεγάλα δόντια στο ABS να ΜΗΝ εχει servo γι αυτο μου ειπαν γι αυτα τα φρενα!!

psarifish
05-07-2013, 10:12
Τα έχω τσεκάρει και εγώψ και τα 2 τους λόγο του ότι πρέπει να πάρω μηχανάκι τώρα κοντά.

Εάν έχεις εμπειρία για να τα ψάξεις από κοντά και να καταλάβεις αν η γενικότερη εικόνα συνάδει με τις δηλώσεις των αγοραστών θα σου έλεγα να το κάνεις.

Για μένα είναι σημαντικό να είναι σε καλή κατάσταση και να μην χρειάζονται πολλά χρήματα για να συνέλθουν. (Το άν έχει ή δεν έχει σέρβο στα φρένα είναι δευτερεύον θέμα αρκεί να λειτουργεί καλά). Σαν προτεραιπότητα θα έβαζα το άσπρο διότι φαίνεται πιο πλήρες.

Αν δεν έχεις εμπειρία πάρε μαζί σου κάποιον που να έχει. Καλή επιτυχία.

Είναι και για εμένα δύσκολο να πάω στη Λευκάδα.Πόσο μάλλον να πάρω και κάποιον άλλο μαζί μου.Χρειάζεται ρεπό απο τις δουλειές και τα αφεντικά δεν είναι στα καλύτερα τους Νεύρα

psarifish
05-07-2013, 10:30
Μίλησα με τον άνθρωπο και έχει σέβρο τελικά...

dottmicalis
05-07-2013, 11:00
Επίσης στο βαμμένο κόκκινο παρατήρησε τις βίδες που ρυθμίζουν το ύψος της ζελατίνας. Δεν είναι αυτές που χρησιμοποιούνταν στα μοντέλα 06-07 (ούτε και τα μοντέλα του 08 που προσπαθεί να μιμηθεί), αλλά μεταγενέστερες. Αυτό θα μπορούσε να σημαίνει κάτι (θα μπορούσε βέβαια και όχι).

Επίσης ΑΝ βλέπω καλά, στο καπάκι του μοτερ του κόκκινου στην προτελευταία φωτό, αριστερά απο το λαιμό της εξάτμισης, έχει αρχίσει να ψωριάζει.

Αισθητικά και μόνο -αν είναι στην ίδια κατάσταση- εγώ θα προσανατολιζόμουν στο λευκό. Γιατί να μπλέκεις με βαμμένα;

kwstas
05-07-2013, 16:35
Kατι που δεν προσεξες στο λευκο....

Φοραει κοντερ του απλου (τελευταια φωτο)

Γνωμη μου ειναι για να μην κανεις ασκοπα χλμ να στειλεις τον ιδιοκτητη σε ενα εξουσιοδοτημενο για ελεγχο και να μιλησει με εσενα ή τον μηχανικο σου.
Περισσοτερο απο 20€ δεν νομιζω να κοστιζει ενας ελεγχος και αν ειναι ολα οκ πηγαινεις να το παρεις.

Οσο για τα φρενα, πλεον και βλαβη να σου βγαλει το σερβο με 300€ φτιαχνετε...αν αλλαζεις τα υγρα δυσκολα θα χαλασει!

dottmicalis
08-07-2013, 10:16
Kατι που δεν προσεξες στο λευκο....

Φοραει κοντερ του απλου (τελευταια φωτο)



Νομίζω οτι αυτά τα κοντέρ είχαν τα μοντέλα 06. Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά αλλά έτσι νομίζω.

kwstas
08-07-2013, 10:26
Το δικο μου που ειναι 06 δεν εχει τετοια παντως...αλλα και εγω δεν βαζω το χερι μου στη φωτια!

DoctorAbo
08-07-2013, 14:37
Το κόκκινο είναι 100% στουκαρισμένο άσχημα!:u57:

Είδες κάτι συγκεκριμένο και το λες αυτό ?

Μιχάλης 1988
08-07-2013, 16:56
Νομίζω οτι αυτά τα κοντέρ είχαν τα μοντέλα 06. Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά αλλά έτσι νομίζω.

Το δικο μου που ειναι 06 δεν εχει τετοια παντως...αλλα και εγω δεν βαζω το χερι μου στη φωτια!

Τα πρώτα adv με servo φορούσαν το παλιό κοντέρ ακόμα, προς το τέλος του 06 άλλαξε τα όργανα του κοντέρ με αυτα του 07 και είχε ακόμα servo.. Απο τον 8 μήνα του έξι άλλαξε τελείως το σύστημα των φρενων με συμβατικά..και τα όργανα παρέμειναν ίδια μέχρι το τέλος του 07

VDR
08-07-2013, 23:36
Είδες κάτι συγκεκριμένο και το λες αυτό ?

Το καγκελάκι πάνω από το φανάρι..είναι από μεταγενέστερο..για να πάθει κάτι..χρειάζεται "πολύ" προσπάθεια!Οι ρεγουλατόροι της ζελατίνας είναι πάλι από μεταγενέστερο..Επίσης τα προστατευτικά κάγκελα του κινητηρα ..δεν είναι και από τα πιό εύκολα στο τσαλάκωμα..:rolleyes:..Οι πίσω βάσεις για βαλίτσες?Πού είναι?Διότι τα σημάδια τους μαρτυρούν ότι βγήκαν μετά από πολλά..πολλά χιλιόμετρα.

Giof
09-07-2013, 10:38
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση ;
Εγώ που έχω αλλάξει τα μισά πράγματα στη μηχανη πχ χούφτες, φανάρι , βιδες
Λαστιχακια διακόπτες κτλπ , αν την δείτε σε αγγελία θα νομίζετε ότι είναι τρακαρισμενη;

Και λέω να της κάνω και facelift.

dottmicalis
09-07-2013, 10:42
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση ;
Εγώ που έχω αλλάξει τα μισά πράγματα στη μηχανη πχ χούφτες, φανάρι , βιδες
Λαστιχακια διακόπτες κτλπ , αν την δείτε σε αγγελία θα νομίζετε ότι είναι τρακαρισμενη;

Και λέω να της κάνω και facelift.

Γιατί τα άλλαξες; έχρηζαν αλλαγής; είχαν φθαρεί; για αισθητικους λογους;

Φανάρι, πχ, γιατί άλλαξες;

Εγώ προσωπικά θα κοιτούσα για κάτι σε οριτζιναλ κατάσταση. Άλλος πάλι όχι. Είναι προσωπικά γούστα αυτά.

Φιλικά πάντα.

DoctorAbo
09-07-2013, 10:57
Το καγκελάκι πάνω από το φανάρι..είναι από μεταγενέστερο..για να πάθει κάτι..χρειάζεται "πολύ" προσπάθεια!Οι ρεγουλατόροι της ζελατίνας είναι πάλι από μεταγενέστερο..Επίσης τα προστατευτικά κάγκελα του κινητηρα ..δεν είναι και από τα πιό εύκολα στο τσαλάκωμα..:rolleyes:..Οι πίσω βάσεις για βαλίτσες?Πού είναι?Διότι τα σημάδια τους μαρτυρούν ότι βγήκαν μετά από πολλά..πολλά χιλιόμετρα.


Σωστός & παρατηρητικός ;)

Giof
09-07-2013, 11:04
Τα περισσότερα λόγω αρρώστιας που έχω όπως βιδες. Φανάρι έβαλα λεντ, χούφτες απο 08+ γιατι μου αρέσουν περισσότερο. Διακόπτη απο 08 γιατι δεν ήθελα να έχω εκείνο το τετράγωνο πράγμα πάνω στο τιμόνι. Όλα τα λάστιχακια στα όργανα για να μην έχουν τζόγο τα όργανα. Θέλω να αλλάξω τις βιδες στη ζελατίνα γιατι κάθε φορα που πάω να την σφίξω τρώω τα χέρια μου συν γιατι έχει τους μεταλλικους οδηγούς.
Για το facelift το σκέφτομαι γιατι είναι αρκετά μεγάλο το νούμερο αλλα αν θα το κάνω θα γίνει γιατι μου αρέσει περισσότερο και γιατι έγδαρα το φτερό σε μια πτώση και δεν θέλω να το βάψω οπότε θα πάω για καινούργιο.
Να συνεχίσω ;

dottmicalis
09-07-2013, 11:59
Φωτο? για να δουμε κι εμεις το αποτελεσμα

phoenix
09-07-2013, 12:10
θα ελεγα να παρεις μηχανη απο επισημη αντιπροσωπεια να εισαι πιο καλυμενος και κανουν και ωραια χρηματοδοτικα τωρα
αν ομως τα εχεις και στο χερι θα κανουν κολοτουμπες:ye33:
οσα και να εχεις

Giof
09-07-2013, 12:43
Φαντάζομαι ότι απο μένα ζητάς φωτογραφίες.
Το ξεσκισαμε το θέμα του φίλου.
18923
18924
18925
18926

Facelift δεν έκανα ακόμα.

kwstas
09-07-2013, 12:53
Οταν η τιμη πωλησης ειναι αρκετα χαμηλη σε σχεση με την αγορα, τοτε σιγουρα καποιος λογος υπαρχει!!!
Οπωσδηποτε θα πρεπει να τη δεις απο κοντα οτι και να σου πει 3ος και ελεγχο σε εξουσιοδοτημενο επιβαλλεται!!

Διαφορετικα το φθηνο θα σου βγει ακριβοτερο απο το ακριβο...:ye33:

psarifish
09-07-2013, 17:54
Φαντάζομαι ότι απο μένα ζητάς φωτογραφίες.
Το ξεσκισαμε το θέμα του φίλου.
18923
18924
18925
18926

Facelift δεν έκανα ακόμα.

Δεν πειράζει παιδιά!Απο αυτά που λέτε μόνο κάτι καλό θα βγεί.Ευχαριστώ πολύ για τη μέχρι τώρα βοήθεια όλων σας.

:th11:

psarifish
09-07-2013, 17:56
θα ελεγα να παρεις μηχανη απο επισημη αντιπροσωπεια να εισαι πιο καλυμενος και κανουν και ωραια χρηματοδοτικα τωρα
αν ομως τα εχεις και στο χερι θα κανουν κολοτουμπες:ye33:
οσα και να εχεις

Υπάρχει περίπτωση να βρώ μεταχειρισμένη σε αντιπροσωπεία?Γιατί για καινούρια δεν είμαι..

Giof
09-07-2013, 22:28
Φίλε σε αυτα τα χρήματα που κοιτάς δεν νομίζω ότι θα βρεις σε αντιπροσωπεία. Συν όταν παίζεις στα φθηνότερα η έχεις πετύχει την ευκαιρία ή κατι δεν παει καλά.
Το σίγουρο είναι ότι αν το πας σε καλο μάστορα και αν δεις και το ιστορικό της μοτο στην BMW θα είσαι πολυ κοντά στο να βγάλεις ασφαλή γνώμη.

Μιχάλης 1988
09-07-2013, 22:36
Εμένα στο χωριό μου λένε ( οτι δίνεις παίρνεις, και το φθηνό κρέας το τρώνε τα σκυλιά)
Φιλικά πάντα.. Γνωμη μου ειναι να διαθέσεις κατι παραπάνω και να πας σε καμια αντιπροσωπεία να πάρεις εργαλείο σωστό..

psarifish
10-07-2013, 13:45
Ευχαριστώ και πάλι..

jtnakos
10-07-2013, 15:56
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση ;
Εγώ που έχω αλλάξει τα μισά πράγματα στη μηχανη πχ χούφτες, φανάρι , βιδες
Λαστιχακια διακόπτες κτλπ , αν την δείτε σε αγγελία θα νομίζετε ότι είναι τρακαρισμενη;

Και λέω να της κάνω και facelift.
Αυτα που αλλαξες τα εχεις κρατημενα σαν μανισια???Αν ναι τοτε του αλλου του βγαζεις απο το μυαλο καθε ιδεα πτωσης...Αν ΟΧΙ τοτε του βαζεις ψιλους στα αυτια...:ye33:

Εγω εχω βαλει ακραπα ΑΛΛΑ την μαμα την εχω στο κουτι της,,εχω λαστιχα χωματινα ΑΛΛΑ σε αλλες ζαντες ,θελω να του αλλαξω χρωμα ΑΛΛΑ εχω παρει δευτερο φτερο και ψαχνω το καπακι του ρεζερβουαρ για να ΜΗΝ πειραξω τα μαμα κοστουμια,εχω βαλει φιμε ζελατινα αφτερ μαρκετ ΑΛΛΑ εχω την μανισια στην ακρη,εχω αλλαξει σελα με ποιο χαμιλη ΑΛΛΑ την μαμα την εχω στην ακρη και αυτην,εχω κανει μοντιφες ΑΛΛΑ οχι στα μαμα πραγματα..
Προσωπικα ΑΝ δω κατι που δεν ειναι μανισιο και δεν δω το μανισιο στην ακρη ηηηη βαμενο ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ...:ye33:

dottmicalis
10-07-2013, 16:00
Αυτα που αλλαξες τα εχεις κρατημενα σαν μανισια???Αν ναι τοτε του αλλου του βγαζεις απο το μυαλο καθε ιδεα πτωσης...Αν ΟΧΙ τοτε του βαζεις ψιλους στα αυτια...:ye33:

Εγω εχω βαλει ακραπα ΑΛΛΑ την μαμα την εχω στο κουτι της,,εχω λαστιχα χωματινα ΑΛΛΑ σε αλλες ζαντες ,θελω να του αλλαξω χρωμα ΑΛΛΑ εχω παρει δευτερο φτερο και ψαχνω το καπακι του ρεζερβουαρ για να ΜΗΝ πειραξω τα μαμα κοστουμια,εχω βαλει φιμε ζελατινα αφτερ μαρκετ ΑΛΛΑ εχω την μανισια στην ακρη,εχω αλλαξει σελα με ποιο χαμιλη ΑΛΛΑ την μαμα την εχω στην ακρη και αυτην,εχω κανει μοντιφες ΑΛΛΑ οχι στα μαμα πραγματα..
Προσωπικα ΑΝ δω κατι που δεν ειναι μανισιο και δεν δω το μανισιο στην ακρη ηηηη βαμενο ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ...:ye33:
Κάπως έτσι...
:ye36:

kwstas
10-07-2013, 16:06
:ye36: με αυτα που λες Γιαννη αλλα δεν ειναι παντα ετσι...δεν εχουν ολοι την ιδια οικονομικη δυνατοτητα, ουτε το χωρο για να κρατανε τα μαμα!

Εγω επιμενω σε εναν ελεγχο στην BMW το πρωτο (κοκκινο) που κατηγορηθηκε εχει κανει service στον επισημο της Πατρας που εχει δωσει προσφορα στα μελη του forum...

tsak8
10-07-2013, 18:53
Εγω αποκλείεται να το πούλησω τοτε:sm7:
Η χρηματοδότηση των περισσότερων έξτρα που πήρα γινόταν με πώληση άλλων!
Πάντως ψάξιμο στο ιστορικό της μοτο και άλλο ένα έλεγχο σε εξειδικευμένο μάστορα ηταν αυτο που εγω έκανα.:ye02:

Giof
11-07-2013, 17:04
Αυτα που αλλαξες τα εχεις κρατημενα σαν μανισια???Αν ναι τοτε του αλλου του βγαζεις απο το μυαλο καθε ιδεα πτωσης...Αν ΟΧΙ τοτε του βαζεις ψιλους στα αυτια...:ye33:

Εγω εχω βαλει ακραπα ΑΛΛΑ την μαμα την εχω στο κουτι της,,εχω λαστιχα χωματινα ΑΛΛΑ σε αλλες ζαντες ,θελω να του αλλαξω χρωμα ΑΛΛΑ εχω παρει δευτερο φτερο και ψαχνω το καπακι του ρεζερβουαρ για να ΜΗΝ πειραξω τα μαμα κοστουμια,εχω βαλει φιμε ζελατινα αφτερ μαρκετ ΑΛΛΑ εχω την μανισια στην ακρη,εχω αλλαξει σελα με ποιο χαμιλη ΑΛΛΑ την μαμα την εχω στην ακρη και αυτην,εχω κανει μοντιφες ΑΛΛΑ οχι στα μαμα πραγματα..
Προσωπικα ΑΝ δω κατι που δεν ειναι μανισιο και δεν δω το μανισιο στην ακρη ηηηη βαμενο ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ...:ye33:

Εχω όλα τα μαμά αλλα έτσι όπως πανε τα πράγματα μάλλον θα αρχίσω να πουλαω.
Οπως είπαν και τα παιδιά, συμφωνώ και εγώ ότι ένας καλός έλεγχος σου δίνει την εικόνα της μηχανής. Συν ένα προσεγμένο μηχάνημα το βλέπεις απο χιλιόμετρα.

krama22
12-07-2013, 13:58
Αυτα που αλλαξες τα εχεις κρατημενα σαν μανισια???Αν ναι τοτε του αλλου του βγαζεις απο το μυαλο καθε ιδεα πτωσης...Αν ΟΧΙ τοτε του βαζεις ψιλους στα αυτια...:ye33:

Εγω εχω βαλει ακραπα ΑΛΛΑ την μαμα την εχω στο κουτι της,,εχω λαστιχα χωματινα ΑΛΛΑ σε αλλες ζαντες ,θελω να του αλλαξω χρωμα ΑΛΛΑ εχω παρει δευτερο φτερο και ψαχνω το καπακι του ρεζερβουαρ για να ΜΗΝ πειραξω τα μαμα κοστουμια,εχω βαλει φιμε ζελατινα αφτερ μαρκετ ΑΛΛΑ εχω την μανισια στην ακρη,εχω αλλαξει σελα με ποιο χαμιλη ΑΛΛΑ την μαμα την εχω στην ακρη και αυτην,εχω κανει μοντιφες ΑΛΛΑ οχι στα μαμα πραγματα..
Προσωπικα ΑΝ δω κατι που δεν ειναι μανισιο και δεν δω το μανισιο στην ακρη ηηηη βαμενο ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ...:ye33:

...και εγώ εχω κανει αλλαγές, σε αυτοκόλλητα, ζελατίνες, χούφτες κλπ κλπ.
Αυτο που κάνω πάντα είναι να τραβάω μια φωτογραφία πρίν και μετά, και αν ειναι δυνατον και με τα παλιά / νέα πραγματα στο πλάνο...

psarifish
22-07-2013, 16:32
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας.Μάλλον θα γίνει αργότερα κίνηση για αγορά,μιας και αυτές δεν είναι και η πιο αξιόπιστη λύση.

Μήπως θα έπρεπε να κινηθώ στην αγορά της Κρήτης?

Το λέω απο την άποψη ότι αν υπάρχει κάποια μηχανή που μου αρέσει,θα μπορώ να πάρω και κάποιον μαζί μου που να έχει μια πιο έμπειρη ματιά απο την δική μου..

:th11: :th11: :th11:

johntsip
27-07-2013, 15:28
αν υπαρχει book service απο μαμα...οχι ανεξαρτητους και μετα απο ελεγχο , πιστευω οτι δεν πρεπει να φοβασαι ....