PDA

View Full Version : Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...


windman1200
05-07-2013, 15:48
Σήμερα το πρωί εκλάπη από την πυλωτή της πολυκατοικίας (η οποία διαθέτει μασίφ γκαραζόπορτα με μοτέρ) η μπέμπα μου, μια R1200GS Adventure '10 με χρώματα 30 years, αριθμό κυκλοφορίας ΒΗΧ 935, αυτοκόλλητο "κόκκαλο" BMW στο ντεπόζιτο, πίσω αλουμινένια με την μισή Ευρώπη κολλημένη πάνω της, και τη μία πλαινή!
Επίσης έχει κολλημένο επάνω της ένα κομμάτι του εαυτού μου, το οποίο ότι και να της κάνουν δεν θα μπορέσουν ποτέ να το βρούν και να το πουλήσουν...
Εύχομαι νά 'ναι λίγες οι ώρες τους..
Δεν θα μακρηγορήσω άλλο για τη μοτοσυκλέττα, παραθέτω photo πιο κάτω, αλλά υπάρχουν και στο profil, ούτε ευελπιστώ ποτέ να βρεθεί, γιατί στην Ελλάδα του σήμερα, ο μόνος τρόπος να την βρω είναι να γυρίσει πίσω μόνη της.., οφείλω όμως να επιστήσω την προσοχή στους αναγνώστες και μοτοσυκλεττιστές του forum, γιατί σύμφωνα με τα δείγματα που λαμβάνω από την κλοπή τα δεδομένα έχουν αλλάξει!
Σήκωσαν μια γκαραζόπορτα βάρους 120 κιλών, για να απεμπλακεί από το γρανάζι του μοτέρ, την άνοιξαν μέχρι τη μέση για να χωρέσει το GSA, το φόρτωσαν στο φορτηγό και.. ..έφυγαν, χωρίς να ακούσει κανείς τίποτα..
..αμ δεν έφυγαν! Προχώρησαν 10 μέτρα πιο κάτω, σήκωσαν μια δεύτερη γκαραζόπορτα (μεγαλύτερη από τη δική μου) πήραν και ένα GS 1200 χρώματος κίτρινου του '08-'09, πάλι κανένας δεν άκουσε τίποτα, και έφυγαν..
'Οσοι νιώθετε σίγουροι για τη φύλαξη της μοτοσυκλέττας σας, ξανατσεκάρετέ το, όσοι δεν είστε υποψιασμένοι, υποψιαστείτε το.
Υπάρχει ένα φορτηγό, που βγαίνει νύχτα (ώρες 03.00 - 05.00) και μαζεύει GS, ανάλογα με τις παραγγελίες που έχει...
Αν σωθεί έστω και μία μηχανή από τώρα και στο εξής, θα είναι επιτυχία...

http://img708.imageshack.us/img708/8452/8jf1.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/6385/5bud.jpg

http://img802.imageshack.us/img802/8250/0mdq.jpg

giamil
05-07-2013, 16:14
κριμα φιλος.....ευχομαι να την ειχες ασφαλισμενη για κλοπη...


αν δεν με απατα η μνημη μου οι περισσοτερες μηχανες που εχουν κλαπει κ που μας το δηλωσαν εδω μεσα οι ατυχοι συμφορουμητες μας εκλαπησαν απο πυλωτες...

οποτε οσοι τις παρκαρουν σε πυλωτη σε κοινη θεα...καλο ειναι να το ξανασκεφτουν νομιζω!

siraxanz
05-07-2013, 16:23
Κρίμα κ πάλι κρίμα....:(

Γάγγραινα κατάντησε!:(:mad:

Λόγια παρηγοριάς δεν υπάρχουν, κουκουλώστε τες να μην φαινοται...τι να πεις...

Astakos82
05-07-2013, 16:28
Φιλε μακαρι να βρεθει αμεσα...:(

MARK
05-07-2013, 16:35
Που να τους κοπούν τα κουλά τους
:u59:Νεύρα:u59:
Μακάρι να γίνει ενα θαύμα να βρεθέι ρε φίλε.....

nanoshophellas
05-07-2013, 16:39
Tι να πω ρε φιλε.....
Ευχομαι τα κολοπαιδα να πεθανουν με πολυ ασχημο τροπο!

Strats
05-07-2013, 16:41
Αδελφέ εύχομαι να βρεθεί όπως ήταν πριν την πάρουν, τι να πω, προσοχή σε όλους μας... :(

gandreas
05-07-2013, 16:44
:mad::mad::mad::mad::mad:
Κρίμα φίλε. Μακάρι να την βρεις

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου

siraxanz
05-07-2013, 16:56
Αντώνη σε εξουσιοδοτημένο την πήγαινες? η έξω?

Ο γείτονας σου τα λέτε? που την σερβίριζε?


Κράταγες ιστορικό σερβις, όλα κομπλέ?

Απλώς για την ιστορία, ρωτώ... τόσο προσεγμένη μηχανή!

omorfantras
05-07-2013, 17:01
Αλήτες,Αλήτες, δεν ξέρω τι άλλο να πω ρε φούστη μου!!!
Ανάθεμα τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:u55::u55::u55::u55::u55::u55::u55::u55:

pkritikos
05-07-2013, 17:06
Φίλε, κρίμα πραγματικά.
Τι να ξεπεράσεις τώρα και μ@λ@κίες!

Οπως το είπες, τα παιδιά είχαν παραγγελίες. Ολα αυτά κάπου γύρω μας πουλιούνται, όλοι ακούμε για μεταχειρισμένα ανταλλακτικά για να αποφύγεις την τιμή του καινούργιου. Δεν είναι και τόσοι πολλοί που κάνουν αυτή τη δουλειά, τουλάχιστον όσων αφορά στην ΒΜW.
Οι άλλοι που πιάστηκαν πριν λίγο καιρό που έκλεβαν αυτοκίνητα, είχαν κλέψει χιλιάδες. Σε τρεις ώρες τα γδύνανε κανονικά και κατευθείαν στις μάντρες των μεταχειρισμένων. Μάστιγα κανονική. ΝεύραΝεύραΝεύρα

kwstas
05-07-2013, 17:08
Κριμα.....εμεινα 2 λεπτα χαζευοντας τις φωτο με απορρεια γιατι και πως λογια δεν υπαρχουν ουτε χαρακτηρισμοι:u55:

xurxes
05-07-2013, 17:23
Κρίμα ρε φιλαρακι.....,,:mad:....σ εύχομαι να την βρεις


....αυτο το Φάληρο κλεφτρογειτονια κατάντησε...,Νεύρα

nanoshophellas
05-07-2013, 17:27
....αυτο το Φάληρο κλεφτρογειτονια κατάντησε...,Νεύρα

Kαι ολες οι περιοχες σε αποσταση 5-10 χλμ το πολυ

Albatros
05-07-2013, 17:33
Μήπως θα πρέπει 3-5 να οργανωθούμε να κυκλοφορούμε ψάχνοντας το φορτηγό?
Σιγά σιγά όλοι θα βρεθούμε στη θέση του φίλου μας και όσων άλλων κλαίνε τις μηχανές τους...
Νεύρα

squad
05-07-2013, 17:46
Συναγερμο δεν είχες;

AKIS_21
05-07-2013, 17:48
:u59::u59::u59:

pits3
05-07-2013, 18:01
κριμα το μηχανακι σου αδερφε καλα κουραγια
ειναι 5, 6....7 δεν ξερω ποσες απο παιδια μονο μεσα απο το φορουμ που μαθαινουμε οτι τους τα κλεψανε και ποσοι ακομα τα κλαινε αλλα δε το ακουμε, τα περισοτερα adv δεν ειναι τυχαιο. δε νομιζω πλεον οτι ειναι για ανταλακτικα μαλον για εξαγωγη πανε, θα ειχε γεμισει η αγορα και το car.gr κοματια απο bmw.

Slane
05-07-2013, 18:14
Κλέβουν ένα περιουσιακό στοιχείο, ένα αντικείμενο που ο κάθε ένας μας το απέκτησε είτε με λίγη είτε με πολύ δυσκολία.

Στην περίπτωση όμως μιας μοτοσικλέτας πρόκειται για κάτι πολύ περισσότερο από ένα περιουσιακό στοιχείο και αντικείμενο. Είναι το αντικείμενο του πόθου και πάθους μας και είναι το όχημα που ταξιδεύει τις ψυχές μας, που είναι το φάρμακό μας, που μας κάνει να ξεχνάμε κάθε μας πρόβλημα και μας δίνει ατέλειωτη ευτυχία. Το να σου συμβεί κάτι τέτοιο είναι ένα πραγματικό δράμα από όλες τις απόψεις.

Φίλε Αντώνη εύχομαι με όλη τη δύναμη της ψυχής μου η πολυαγαπημένη σου μοτοσικλέτα να ξαναβρεθεί στα χέρια σου.

GeorgeP
05-07-2013, 18:16
σηκωσαν 120 κιλα συρομενη πορτα........ και δεν ακουσε κανεις τιποτα....
την εσυραν κι ολας για να ανοιξει καπως.......κανεις δεν ακουσε τιποτα....
εφεραν το φορτηγακι και την φορτωσαν μεσα.......κανεις δεν ακουσε τιποτα, μα καλα τι κινητηρα εχει αυτο το φορτηγακι?
Πηγαν πιο κατω εκαναν τα ιδια και ΠΑΛΙ κανεις δεν ακουσε τιποτα......

Και ολα αυτα κατακαλοκαιρο που ΟΛΟΙ κοιμομαστε με τα παραθυρα ορθανοικτα αλλα δεν ακουμε τιποτα.........

Τι να πω? μαλλον σε μαγους κλεφτες εχουμε πεσει.........

Σου ευχομαι ολοψυχα να βρεθει...........

Συναγερμο δεν ειχες ενεργοποιησει ¨η δεν ηταν εφοδιασμενη με κατι τετοιο?
Καποιο αλλο μεσο αποτροπης του κλεφτη ειχες? κλειδαρια δισκοφρενου, πεταλο κ.λ.π.

jkoh
05-07-2013, 19:19
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΩ...ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΗ ΠΥΛΩΤΗ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ?...
ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ !!!

stathoulas1200
05-07-2013, 19:28
Φίλε μου λυπάμαι πολύ... μη χάνεις τις ελπίδες σου, έχουν βρεθεί κάποιες κατα καιρούς... Όσο γι αυτούς τους αλήτες που κλέβουν, ευχομαι να πιαστούν στα πράσα :u60::u60::u60:

mario
05-07-2013, 20:41
Οχι βρε πάλι! :mad::mad::mad:

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!

KostasGSA
05-07-2013, 20:41
Πω ρε φιλε τι ηταν αυτο...
Πουθενα δεν ειναι ασφαλης η μοτο,ειναι αυτο που λενε "αμα θελουν να στην παρουν,μπροστα στα ματια σου θα την εχεις και θα στην παρουν"

Κριμα...

Μια αλλη λυση ειναι να βαλετε ενα GPS tracker με 150 ευρω. Λειτουργει σε συνδυασμο με το συναγερμο και με μια καρτα SIM,πχ μια Cosmocarta.
Εχει αυτονομη μπαταρια,και διαφορες ρυθμισεις οπως:
-απενεργοποιηση του κινητηρα μεσω SMS
-οποτε χτυπαει ο συναγερμος,σε παιρνει τηλ και αμεσως στελνει SMS με ακριβη θεση,συντεταγμενες και link για απευθειας εμφανιση μεσω GoogleMaps σε ενα smartphone.
και πολλα αλλα...Το μονο που ζηταει ειναι μια ανανεωση της καρτας οποτε τελειωνουν οι μοναδες στελνοντας SMS...
Αξιζει!

MARCO POLO
05-07-2013, 22:06
Είμαστε το έλεος του κάθε αλήτη,
σου εύχομαι να βγείς τυχερός και να την βρείς.

Πριν καιρό είχα ρωτήσει ένα γνωστό μου ασφαλιστή ο οποίος μου είπε πως δεν υπάρχουν ασφαλιστικές εταιρείες που καλύπτουν από ασφάλεια κλοπής τισ μηχανές.
Είναι έτσι; Γνωρίζει κάποιος κάτι διαφορετικό;

KostasGSA
06-07-2013, 01:00
Υπάρχουν...Ψάξε λίγο καλύτερα!

Επίσης η Allianz μέσω της επίσημης αντιπροσωπείας BMW μπορεί να σου κάνει και μεικτή...

konstantinos
06-07-2013, 07:13
ευχομαι να βρεθει η μηχανη σου συντομα , να ξερεται ολοι και να ειστε υποψιασμενοι για τα παντα , οι κλεφτες δεν παιρνουν ενα φορτηγο κανουν μια βολτα και οτι βρουν το αρπαζουν , παρακολουθουν , μπορει να κλεψουν κλειδια η να αντιγραψουν το τηλεκοντρολ της γκαραζοπορτας κοιτουν τι εχουν να αντιμετωπισουν απο κλειδαριες λουκετα και πολλα αλλα που σιγουρα δεν τα ξερουμε για αυτο προσοχη στα παντα

forester
06-07-2013, 07:17
Allianz, AIG, Interamerican, στα πρόχειρα και σίγουρα:ye33:

Epsime
06-07-2013, 09:40
Φιλε μακαρι να βρεθει :eek::(:confused:

nanoshophellas
06-07-2013, 10:51
Σήμερα το πρωί εκλάπη από την πυλωτή της πολυκατοικίας (η οποία διαθέτει μασίφ γκαραζόπορτα με μοτέρ) η μπέμπα μου, μια R1200GS Adventure '10 με χρώματα 30 years, αριθμό κυκλοφορίας ΒΗΧ 935, αυτοκόλλητο "κόκκαλο" BMW στο ντεπόζιτο, πίσω αλουμινένια με την μισή Ευρώπη κολλημένη πάνω της, και τη μία πλαινή!
Επίσης έχει κολλημένο επάνω της ένα κομμάτι του εαυτού μου, το οποίο ότι και να της κάνουν δεν θα μπορέσουν ποτέ να το βρούν και να το πουλήσουν...
Εύχομαι νά 'ναι λίγες οι ώρες τους..
Δεν θα μακρηγορήσω άλλο για τη μοτοσυκλέττα, παραθέτω photo πιο κάτω, αλλά υπάρχουν και στο profil, ούτε ευελπιστώ ποτέ να βρεθεί, γιατί στην Ελλάδα του σήμερα, ο μόνος τρόπος να την βρω είναι να γυρίσει πίσω μόνη της.., οφείλω όμως να επιστήσω την προσοχή στους αναγνώστες και μοτοσυκλεττιστές του forum, γιατί σύμφωνα με τα δείγματα που λαμβάνω από την κλοπή τα δεδομένα έχουν αλλάξει!
Σήκωσαν μια γκαραζόπορτα βάρους 120 κιλών, για να απεμπλακεί από το γρανάζι του μοτέρ, την άνοιξαν μέχρι τη μέση για να χωρέσει το GSA, το φόρτωσαν στο φορτηγό και.. ..έφυγαν, χωρίς να ακούσει κανείς τίποτα..
..αμ δεν έφυγαν! Προχώρησαν 10 μέτρα πιο κάτω, σήκωσαν μια δεύτερη γκαραζόπορτα (μεγαλύτερη από τη δική μου) πήραν και ένα GS 1200 χρώματος κίτρινου του '08-'09, πάλι κανένας δεν άκουσε τίποτα, και έφυγαν..
'Οσοι νιώθετε σίγουροι για τη φύλαξη της μοτοσυκλέττας σας, ξανατσεκάρετέ το, όσοι δεν είστε υποψιασμένοι, υποψιαστείτε το.
Υπάρχει ένα φορτηγό, που βγαίνει νύχτα (ώρες 03.00 - 05.00) και μαζεύει GS, ανάλογα με τις παραγγελίες που έχει...
Αν σωθεί έστω και μία μηχανή από τώρα και στο εξής, θα είναι επιτυχία...


Mπας και θα πρεπει να βγει κανα banerακι στην αρχικη του forum;

vassilis68
06-07-2013, 11:42
Ελπίζω να βρεθεί. Καλό είναι να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά όλοι, μια που το μηχανάκι έχει ιδιαίτερα χαρακτηριστικά.

windman1200
06-07-2013, 12:31
Αντώνη σε εξουσιοδοτημένο την πήγαινες? η έξω?

Ο γείτονας σου τα λέτε? που την σερβίριζε?


Κράταγες ιστορικό σερβις, όλα κομπλέ?

Απλώς για την ιστορία, ρωτώ... τόσο προσεγμένη μηχανή!

Ναι σε εξουσιοδοτημένο. Το πρώτο στο Βαγιανέλη και τα άλλα δύο στο MOTION 'N STYLE στο Θανάση. Το άλλο GS νομίζω μου είπε στον Παναγιωτόπουλο. Από ιστορικό και τέτοια τα είχα όλα κομπλέ.
Τα GS έχουν γίνει πάρα πολλά, αν αρκετοί κάτοχοι τους ψάχνονται σε μη εξουσιοδοτημένα για service, λόγω κόστους, δε νομίζεις ότι και τα μη εξουσιοδοτημένα κάποια στιγμή θα αρχίσουν να ψάχνονται για ανταλλακτικά...
...για την ιστορία το αναφέρω.

windman1200
06-07-2013, 12:37
Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση.
Εύχομαι και ελπίζω ότι αν λάβουμε όλοι τα μέτρα μας, θα είναι το τελευταίο κρούσμα...

soferantza
06-07-2013, 14:31
Είναι γεγονός ότι τα μηχανάκια αυτά πλέον αποτελούν στόχο είτε παραγγελίας,είτε ανταλλακτικών.
Ένας τύπος έξω από σούπερ μάρκετ μου έλεγε πώς του πήραν όλο το μπροστινό σύστημα της δικιάς του μηχανής,πάλι από γκαράζ με πόρτες αυτόματες και τα λοιπά.
Προσοχή λοιπόν και επαγρυπνείτε!

efthimis petroupoli
06-07-2013, 22:46
σε λιγο καιρο θα βαλουμε ντιβανια στα γκαραζ με τους μουλους....ΝΑ ΣΑΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΑΝΕ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΥΝΟΥΝ ΧΟΛΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΡΑΘΟΥΝ ΤΑ @@
ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΩΣΟΥΝ ΝΑΞΑΝΑΔΟΥΝ ΑΝΑΤΟΛΗ :u59:

vaska
07-07-2013, 17:00
:(:(:(:(:(

Dimitrissv
07-07-2013, 17:18
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

τελικα ισχυει το :
Φέρνεις γκόμενα στο σπίτι....το μαθαίνει όολη η γειτονιά!
Σου κλέβουν το σπίτι..κανείς δεν κατάλαβε, δεν είδε και δεν άκουσε τίποτα...

DoctorAbo
07-07-2013, 20:14
Κρίμα, πολύ κρίμα.

Η περιγραφή των συνθηκών μάλλον παραπέμπει σε ιδιαίτερα οργανωμένους κλέφτες.

Το σύστημα έχει παραλύσει και οι κλέφτες μπορούν να κινηθούν ανενόχλητοι.

Εύχομαι να βρεθούν και τα 2 μηχανάκια πριν καταλήξουν στο τσιγκέλι ή πριν ξενιτευτούν.

gs.malhasias
07-07-2013, 21:03
Θα σου πρότεινα να βάλεις μια αγγελια με αμοιβή .. Ενα φιλος βρήκε έτσι μηχανάκι που του είχαν πάρει οχι BMW φυσικά .δύσκολο μεν .αλλα . Ποτε δεν ξέρεις ..κρίμα παντως όλοι σε τέτοια μηνύματα αισθανόμαστε πόσο πιο κοντά είναι το ενα ενδεχόμενο που νομίζουμε ότι είναι μακρυά μας η είμαστε πιο διασφάλισμενοι ενώ στην ουσία είναι μα μην σε βάλουν στο ´μάτι ´γιατι τίποτε δεν τους σταματά ...:u55:

Billy-Bo
07-07-2013, 22:43
:u59::u59::u59:ΝεύραΝεύραΝεύρα:u59::u59::u59:

Να τους κοπούν τα χέρια!!!!
:cr13:

-DHMHTRHS-
07-07-2013, 23:30
H αληθεια ειναι οτι με την μηχαμη μας δενομαστε τοσο πολυ που ειναι ενα κομματι του εαυτου μας...
Ειναι η προεκταση μας και η ελευθερια μας αλλα και οτροπος ζωης μας....
Τι να πω καλο κουραγιο φιλε μου.........υπομονη και καθε εμποδιο σου ευχομαι να σου βγει σε καλο..:cr13::cr13::cr13:

f800gs
07-07-2013, 23:43
Φιλαράκι εύχομαι να την βρεις.......... να παρακολουθείς και το car.gr με τα ανταλλακτικά

johntsip
08-07-2013, 10:38
κριμα....ευχομαι να το βρεις το μηχανακι..:cr13:

georgios
08-07-2013, 11:22
Καλημέρα σας,

στην προσπάθεια να καταλάβουμε και να προστατευτούμε όλοι μας... Είχες συναγερμό; Ήσουν σπίτι όταν έγινε αυτό; Η γκαραζόπορτα που λες ότι άνοιξε, είναι οι "απλές" γκαραζόπορτες με τηλεχειρισμό; Αυτές που είναι για την πυλωτή, συρομένες; Γιατί αυτές ανοίγουν ΤΡΑΓΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ χωρίς ίχνος διάρηξης και χωρίς καν να χρειάζεσαι τον τηλεχειρισμό!!!

tasos70
08-07-2013, 13:00
Εύχομαι να τη βρεις όπως την είχες και σ'ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες.Ολα καλά να πάνε

windman1200
08-07-2013, 21:05
Θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά που "τρέχουν" το forum για το banner στην έναρξη, καθώς και τον Ηλία που το πρότεινε. Νίκο πραγματικά είναι μεγάλη υπόθεση, μέσ' τη μαυρίλα μου να μη νιώθω μόνος... ευχαριστώ.

Γι' αυτά που ρωτάτε, να εξηγήσω και ο καθένας μας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.Παρκάρω μηχανές πίσω απ' αυτή τη γκαραζόπορτα εδώ και 12 χρόνια, όλες ΒΜW. Το GSA ήταν η τρίτη (και φαρμακερή). Μαζί με μένα παρκάρουν συνήθως και άλλο ένα η δύο μηχανάκια. Τη νύχτα που έφυγε, δίπλα της ακριβώς ήταν ένα Ζ750 και ένα V-STROM, δεν τα πείραξαν. Μάλιστα πρέπει να έκαναν το ένα λίγο στην άκρη για να τη βγάλουν..! Αυτό σημαίνει πως ήθελαν μόνο GS. Την είχαν παρακολουθήσει εβδομάδες, μπορεί και μήνες, και ήξεραν πως να την πάρουν. Η μηχανή είχε συναγερμό, στην πυλωτή πότε τον έβαζα πότε όχι, η δύναμη της συνήθειας και της σιγουριάς (κοινώς η δύναμη της μ@λ@κί@ς..). Όπως και να΄χει, εγώ πιστεύω πως αν τον είχα βάλει πάλι θα ήξεραν πως να την πάρουν, ξέρω πόσο εύκολο είναι να κάνεις τη σειρήνα να μην ακούγεται σχεδόν καθόλου.. Έξω στο δρόμο ναι θα βοηθήσει, εκεί που παρκάρουμε προσωρινά είναι χρήσιμος, εκεί που παρκάρουμε όλη νύχτα και συνέχεια όμως δεν νομίζω να είναι εμπόδιο για τους κατάλληλους.
Όσο για την γκαραζόπορτα που ρωτάει ο Γιώργος, ναι είναι η απλή συρόμενη που με ένα μοτέρ και μια κρεμαγιέρα την κάνεις ηλεκτρική για τεμπέληδες.. Ναι σίγουρα είναι πολύ εύκολο να την σηκώσεις, αν και η συγκεκριμένη είχε δύο γωνιές με ράουλα πάνω από την κρεμαγιέρα στο σημείο που βρίσκεται το γρανάζι για να μην καβαλάει δόντια. Ήξεραν πως να την βγάλουν και αυτήν, αφού στράβωσαν πρώτα τις γωνιές και μετά τη σήκωσαν. Εγώ κοιμόμουν τον ύπνο του δικαίου στον 3ο όροφο. Με ιονιστή και air condition δεν νομίζω να υπήρχε περίπτωση να ακούσω κάτι. Για μένα το πιο αδιανόητο απ' όλα αυτά, είναι ότι αφού την πήραν, αντί να γίνουν καπνός πήγαν 10 μέτρα πιο κάτω και ξαναξεκίνησαν την ιστορία από την αρχή. Παιδιά, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ, θέλει οργάνωση...
Για να συμβούν όλα αυτά χρειάζονταν τουλάχιστον 3 άτομα, και εάν έχουμε φτάσει στο σημείο να έρχονται τρεις τρεις για να μας κλέψουνε τις περιουσίες μας και τις ζωές μας, νομίζω πρέπει να αρχίσουμε να ανησυχούμε..

PACO
08-07-2013, 22:22
προτεινω ενα σχεδιο παρακολουθησης.
πολλα μελη εδω:cool:
τα απαραιτητα μεσα υπαρχουν
αν θελησετε ειμαι διαθεσιμος για διευκρινησεις
δεν με νοιαζει που δεν ειναι δικο μου το gs,δεν ξερω αν εχει αρκετα λεφτα να παρει αλλη αλλα ΘΕΛΩ να πιαστουν με το δικο μου τροπο.:mad:
γιατι προκειται για μια τελεια οργανωση με πολλους αποδεκτες.

KAWASOTOS
08-07-2013, 23:25
Οτι και να πούμε είναι από τα χεορότερα αισθήματα όταν δεις κενό το σημείο που έχεις αφήσει το όχημά σου. Ελπίζω οι λίγες ελπίδες έυρεσεις να ν ικηθουν από την επιθυμία να συνομοτήσει το σύμπαν κ να ξαναβρεθεί στα χέρια σου η κούκλα σου κ κανείς στο μέλλον να μην βρεθεί σε ανάλογη θέση.

KostasGSA
09-07-2013, 00:10
Τοποθετηστε GPS tracker...για 2 δευτερόλεπτα να χτυπήσει ο συναγερμός,σε παίρνει τηλ...Βάζεις το τηλ δίπλα στο αυτί σου το βράδυ και αν χτυπήσει πεταγεσαι και βλέπεις...

Στην περίπτωση σου φίλε πρέπει να ήταν δυο ομάδες που δρούσαν μαζί. Σιγα μη ρισκαραν να μην πάρουν ούτε το ένα από τα δυο.
Δείτε ένα βίντεο στο YouTube με τίτλο kleftes tdm να δείτε περίπου τι γίνεται...

achilleas.gt
09-07-2013, 00:40
Να μην δουν χαρά οι αλήτες ρε φίλε

windman1200
09-07-2013, 02:18
Να μην δουν χαρά οι αλήτες ρε φίλε

Χαρά δεν θα δουν ποτέ τους αυτοί φίλε μου, αυτό είναι σίγουρο. Την δικιά μας χαρά όμως, ποιός τους δίνει το δικαίωμα να μας την κλέβουνε...

Γιάννη (Paco), μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

taksidiotis
09-07-2013, 07:10
Πραγματικά κρίμα...τι άλλο να πω,μακάρι να βρεθεί η μηχανή και να πληρώσουν οι άτιμοι.
Πάντως εγώ λέω την σκέψη μου,σε πολλές τέτοιες κλοπές πρέπει να ναι και μηχανικοί στην μέση με συνεργεία η πού δουλεύουν σε συνεργεία.
Όπως και να χει μακάρι να βρεθεί

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

siraxanz
09-07-2013, 11:50
Πραγματικά κρίμα...τι άλλο να πω,μακάρι να βρεθεί η μηχανή και να πληρώσουν οι άτιμοι.
Πάντως εγώ λέω την σκέψη μου,σε πολλές τέτοιες κλοπές πρέπει να ναι και μηχανικοί στην μέση με συνεργεία η πού δουλεύουν σε συνεργεία.
Όπως και να χει μακάρι να βρεθεί

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Τι εννοείς?

Οι μηχανικοί να δίνουν πληροφορίες, κλειδιά κλπ? :confused:

MikeK
09-07-2013, 11:56
Τι εννοείς?

Οι μηχανικοί να δίνουν πληροφορίες, κλειδιά κλπ? :confused:

!!!!!! μμμμμ...... Δε θέλω ούτε καν να το σκέφτομαι!!!! :rolleyes:

konstantinos
10-07-2013, 08:21
Χαρά δεν θα δουν ποτέ τους αυτοί φίλε μου, αυτό είναι σίγουρο. Την δικιά μας χαρά όμως, ποιός τους δίνει το δικαίωμα να μας την κλέβουνε...

Γιάννη (Paco), μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;
εαν μπορω στην διαθεση σου να βοηθησω

gma21
10-07-2013, 14:26
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Δυστηχως το περασα πριν λιγο καιρο φιλε μου το ιδιο...Και το δικο μου σε πυλωτη...
F650GS Twin
Μακαρι να βρεθεί απειραχτη,στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!

PACO
10-07-2013, 15:06
Χαρά δεν θα δουν ποτέ τους αυτοί φίλε μου, αυτό είναι σίγουρο. Την δικιά μας χαρά όμως, ποιός τους δίνει το δικαίωμα να μας την κλέβουνε...

Γιάννη (Paco), μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;
εαν μπορω στην διαθεση σου να βοηθησω

εστειλα πμ στο παιδι..εχει καποιες δυσκολιες η προταση μου αλλα....θα το δουμε.....
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..
ειναι λυπηρο να περναει crowl με τετοια μηνυματα..πραγματικα ξενερωνω και ας μην ειναι δικη μου.οπως ολοι εδω μεσα βεβαια

taksidiotis
10-07-2013, 16:35
Τι εννοείς?

Οι μηχανικοί να δίνουν πληροφορίες, κλειδιά κλπ? :confused:

Πληροφορίες,συμμέτοχη,άσε γιατί τα χουμε δει όλα πλέον.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

yannister
10-07-2013, 16:43
Φίλε λοιπάμαι και εγώ............ :u26: Κρίμα... και περισσότερο κρίμα αν η μηχανή είναι το μόνο μεταφορικό όχημα που έχουμε.... Τι να πω!!!! Σήκωσαν γκαραζόπορτα....... !!!! Τι #####, γερανούς έχουν μαζί τους; Και σκέφτομαι και εγώ να πάρω RT !!! Μήπως να το σκεφτώ και να παραμείνω στο ταπεινό μου Τρανσάλπ ή τελικά να πάρω Varadero με ABS; Πραγματικά ΛΥΠΑΜΑΙ φίλε μου...... Και που τα πάνε ρε παιδιά και που να τα πουλήσουν; Εκτός Ελλάδας; Εκτός αν γίνονται ανταλλακτικά ή τροποποιούνται τόσο πολύ που να γίνονται αγνώριστα !!

PortoLeone
11-07-2013, 00:24
Λυπάμαι πραγματικά για τις κλοπές που έχουν καταντήσει ¨καταιγίδα¨στην Αθήνα.Εύχομαι όμως γρήγορα να βρεθούν και να τιμωρηθούν πραγματικά οι ¨κύριοι¨για να μη πω κάτι ποιο βαρύ για χαρακτηρισμό.Μας έκλεψαν το δικαίωμα να χαμογελάμε και τώρα κυκλοφορούν και οι άλλοι που μας κλέβουν τις μηχανές μας.Αυτές που κάνουν να ξεχνάμε για λίγο και όχι μόνο προβλήματα και έννοιες.Προσευχή για να πάνε όλα καλά.!!!

Neptune261
11-07-2013, 01:34
Μακάρι να βρεθεί η μηχανή...τι άλλο να πεις...
Να δηλώσω και εγώ προθυμία αν υπάρχει κάποια πρόταση (PACO) ώστε να αντιμετωπίσουμε τις κλοπές .
Επειδή μέχρι σήμερα δεν είχα μπει καθόλου και με αφορμή το θέμα να σας πω ότι τις προάλλες ενώ είχαμε παρέα και τα πίναμε σπίτι είχα την μηχανή παρκαρισμένη από κάτω μαζί με 2 μηχανές φίλων (μένω σε κεντρικό δρόμο...) και σε κάποια φάση αντιληφθήκα (κατά τις 4 παρά) ότι είχε σταματήσει ένα φορτηγάκι τύπου fiat μπεζ ακριβώς μπροστά από τις μηχανές και ήταν 3 άτομα που κοιτούσαν τις μηχάνες.. Μόλις είδαν ότι είχα σηκωθεί και τους κοιτούσα γιατί είμαστε 1ος ορ. αλλά χαμηλά, έφυγαν. Περισσότερες πληροφορίες πινακίδες κτλ δεν μπορέσα να πάρω...
Προσοχή ...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-07-2013, 03:17
Μόλις είδαν ότι είχα σηκωθεί και τους κοιτούσα γιατί είμαστε 1ος ορ. αλλά χαμηλά, έφυγαν. Περισσότερες πληροφορίες πινακίδες κτλ δεν μπορέσα να πάρω...
Προσοχή ...

Τέτοιο θράσος ??? http://www.sherv.net/cm/emo/word/oh-shit-smiley.gif (http://www.sherv.net/oh.shit-emoticon-422.html)

taksidiotis
11-07-2013, 05:52
Άντε τώρα να τους πετύχεις την στιγμή πού κάνουν τα ζώα την δουλειά...
Σίγουρο μπλέξιμο κι εύχομαι ποτέ να μην αντιμετωπίσω κάτι τέτοιο γιατί τότε σίγουρα θα αδειάσουν 18 κάλυκες...:mad:

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

KostasGSA
11-07-2013, 07:08
Πάντως παιδιά σε ένα συμβάν παρόμοιο,ένας φίλος με τον ξαδερφο του ενώ ήταν στο μπαλκόνι είδαν και αριθμούς πινακίδας και από αμάξι και από μηχανή. Η αστυνομία τους είπε ότι δε μπορεί να κάνει κάτι γιατί δεν έχει αποδεικτικά στοιχεία.
Η μηχανη που ειχαν τα κλεφτρονια ανήκε σε ασφαλιτη...τα συμπεράσματα δικά σας...

PACO
11-07-2013, 09:07
Μόλις είδαν ότι είχα σηκωθεί και τους κοιτούσα γιατί είμαστε 1ος ορ. αλλά χαμηλά, έφυγαν. Περισσότερες πληροφορίες πινακίδες κτλ δεν μπορέσα να πάρω...
Προσοχή ...[/QUOTE]

Next time σε κατι που μας φαινεται υποπτο πάρτε αριθμό

christosms
11-07-2013, 12:54
Από άλλα forum φαίνεται η συμμετοχή στις κλοπές ενός λευκού φορτηγού .....


"Κατά τις 2:30π.μ. άκουσε γείτονας το συναγερμό να χτυπάει.
Μέχρι να βγει στο παράθυρο, πρόλαβε να δει ένα άσπρο φορτηγάκι κλειστού τύπου να φεύγει αντίθετα στον δρόμο."


Πηγή:

ΕΚΛΑΠΗ BMW R1200 GS ΜΑΥΡΟ-ΓΚΡΙ XPO834 (http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php?topic=6896.0)

Aggelos-Syros
11-07-2013, 13:11
:mad::mad::mad::mad::mad:

jmar
11-07-2013, 13:12
Από άλλα forum φαίνεται η συμμετοχή στις κλοπές ενός λευκού φορτηγού .....


"Κατά τις 2:30π.μ. άκουσε γείτονας το συναγερμό να χτυπάει.
Μέχρι να βγει στο παράθυρο, πρόλαβε να δει ένα άσπρο φορτηγάκι κλειστού τύπου να φεύγει αντίθετα στον δρόμο."


Πηγή:

ΕΚΛΑΠΗ BMW R1200 GS ΜΑΥΡΟ-ΓΚΡΙ XPO834 (http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php?topic=6896.0)

Αυτο εγινε 5 χρονια πριν...

windman1200
11-07-2013, 13:53
Τα δείγματα από τα περιστατικά είναι κάτι παραπάνω από εμφανή. Αν (μιλάω υποθετικά, με βάση συγκεκριμένα γεγονότα που μαζεύω κάθε μέρα, όλη μέρα από την ώρα που μου την έκλεψαν) λέω άν, υπάρχει συμμορία η οποία έχει προσληφθεί για να βγάλουν ανταλλακτικά στο εμπόριο, δεν θα σταματήσουν σε δύο και τρείς και πέντε μηχανές, με την διαδικασία που ακολουθούν, και χωρίς να μας προστατεύει κανείς, πάνε για πολύ περισσότερες...
Και για να αρχίσετε να υποψιάζεστε τα πάντα, να αναφέρω το εξής:
Στα στοιχεία του προφίλ σας, σε κάθε μήνυμα, πάνω δεξιά αναγράφεται η περιοχή.. Αλλάξτε το. Να γράφετε ευρύτερη περιοχή. Π.χ. Μην γράφετε ΓΑΛΑΤΣΙ, γράψτε Αθήνα. Αν αντλούν στοιχεία από το Internet, (και γιατί να μην το κάνουν), τους δίνουμε την περιοχή μας στο πιάτο, με τις δυνατότητες που εμφανίζουν στις κλοπές, σε μια βδομάδα έχουν σκανάρει όλη την περιοχή. Το μοντέλο που χρειάζονται κατά παραγγελία, ακόμη κι αυτό, τους το σερβίρουμε από μόνοι μας..!! :(:(:(.
ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΣ, ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ!

MARK
11-07-2013, 14:04
Τα δείγματα από τα περιστατικά είναι κάτι παραπάνω από εμφανή. Αν (μιλάω υποθετικά, με βάση συγκεκριμένα γεγονότα που μαζεύω κάθε μέρα, όλη μέρα από την ώρα που μου την έκλεψαν) λέω άν, υπάρχει συμμορία η οποία έχει προσληφθεί για να βγάλουν ανταλλακτικά στο εμπόριο, δεν θα σταματήσουν σε δύο και τρείς και πέντε μηχανές, με την διαδικασία που ακολουθούν, και χωρίς να μας προστατεύει κανείς, πάνε για πολύ περισσότερες...
Και για να αρχίσετε να υποψιάζεστε τα πάντα, να αναφέρω το εξής:
Στα στοιχεία του προφίλ σας, σε κάθε μήνυμα, πάνω δεξιά αναγράφεται η περιοχή.. Αλλάξτε το. Να γράφετε ευρύτερη περιοχή. Π.χ. Μην γράφετε ΓΑΛΑΤΣΙ, γράψτε Αθήνα. Αν αντλούν στοιχεία από το Internet, (και γιατί να μην το κάνουν), τους δίνουμε την περιοχή μας στο πιάτο, με τις δυνατότητες που εμφανίζουν στις κλοπές, σε μια βδομάδα έχουν σκανάρει όλη την περιοχή. Το μοντέλο που χρειάζονται κατά παραγγελία, ακόμη κι αυτό, τους το σερβίρουμε από μόνοι μας..!! :(:(:(.
ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΣ, ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ!

Ελπίζω να μην νιώσει κανείς άλλος από εμάς τα συναισθήματα που νιώθεις.Ειλικρινά μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι για σένα και για τα άλλα παιδιά που τους βρήκε αυτό το κακό....

Astakos82
11-07-2013, 14:09
Ρε παιδια το να τους την στησουμε σας περνα απο το μυαλο!!! δολομα!!! και μετα πληρωνουν ολες τις καταγγελιες για κλεμενες μοτο !!!

Astakos82
11-07-2013, 14:20
Αν μπορει καποιος αστηνομηκος απο το Forum μας να μας δωσει στιχεια με τα BMW που εχουν κλαπει το τελευταιο 6μηνο περιοχες κλπ κλπ και να κανουμε κατι δραστικο ρε παιδια... αμαρτια ποια... σημερα του φιλου αυριο ισος το σπιτι μας!!!

spirossam
11-07-2013, 14:43
Ρε παιδια το να τους την στησουμε σας περνα απο το μυαλο!!! δολομα!!! και μετα πληρωνουν ολες τις καταγγελιες για κλεμενες μοτο !!!

Αυτό συζητιέται αστακέ...


Είναι η καλύτερη λύση αλλά ήδη σκέφτομαι πολλές δυσκολίες.

vpentza
11-07-2013, 14:51
Αυτό συζητιέται αστακέ...
Είναι η καλύτερη λύση αλλά ήδη σκέφτομαι πολλές δυσκολίες.


...ζαρντινιέρα.......:rolleyes:

Astakos82
11-07-2013, 15:04
Αυτό συζητιέται αστακέ...


Είναι η καλύτερη λύση αλλά ήδη σκέφτομαι πολλές δυσκολίες.


...ζαρντινιέρα.......:rolleyes:



Eνα :u52:στη... δεν θα πιασουν... ελεος... τι ζαρντινιερα και πρασινα αλογα... Θα τον σερνω σαν τα ντενεκεδακια στους γ@μους...:u52::u52::u52:

καντε κατι παιδια... ειναι κριμα ...

paschalis
11-07-2013, 15:27
Θαυμαζω την ψυχραιμια του παθοντα και τη διαθεση να σωσει τους υπολοιπους απο παρομοια εμπειρια!
Μπραβο φιλε μου.
Οσο για την αυτοδικια θελει τεχνη.
Καλυτερα να ξεκινησουμε απο γερο κλειδωμα σε σταθερο
σημειο και μαλιστα με δυο ειδη κλειδαριων.
Ολες σχεδον οι κλοπες που εχουμε εδω μεσα αφορουν
ουσιαστικα ξεκλειδωτα μηχανακια.
Με ασφαλεις πορτες κρυμμενα κλπ αλλα ξεκλειδωτα:mad:
Αν δε εχετε αντβε νεας σχετικα παραγωγης
τοτε θεωρηστε πως ειστε υποψηφιος.
Εχω την αισθηση πως το παραπανω ισχυει γιατι
προοριζονται για επανακυκλοφορια.

Arkas
11-07-2013, 15:39
Πρόσφατα σε συνεργείο,
προσπάθησαν να πουλήσουν φανάρι
από υδρόψυκτο !



Sent by Arkas via Tapatalk !

MARK
11-07-2013, 16:33
Αν μπορει καποιος αστηνομηκος απο το Forum μας να μας δωσει στιχεια με τα BMW που εχουν κλαπει το τελευταιο 6μηνο περιοχες κλπ κλπ και να κανουμε κατι δραστικο ρε παιδια... αμαρτια ποια... σημερα του φιλου αυριο ισος το σπιτι μας!!!

Θα το κοιτάξω....

christosms
11-07-2013, 16:44
Αυτο εγινε 5 χρονια πριν...

Δεν έχει σημασία το πότε έγινε άλλα ο τρόπος που έγινε....

gandreas
11-07-2013, 21:12
Πρόσφατα σε συνεργείο,
προσπάθησαν να πουλήσουν φανάρι
από υδρόψυκτο !



Sent by Arkas via Tapatalk !

Πότε πρόλαβαν ?:mad:

taksidiotis
13-07-2013, 08:29
Ρε παιδια το να τους την στησουμε σας περνα απο το μυαλο!!! δολομα!!! και μετα πληρωνουν ολες τις καταγγελιες για κλεμενες μοτο !!!

Σού περνάει εσένα από το μυαλό ότι αυτοί οι τύποι η τύπος η συνεργάτης των τύπων μπορεί να είναι και μέλος στο forum?κι ότι γράφεται αυτή την στιγμή μπορεί την επόμενη να διαβαστεί?
Προληπτικός?ναι...
Θεωρίες συνωμοσίας???κάργα.αλλά τα πάντα γίνονται σε αυτό τον κόσμο,κι αν έχω μάθει κάτι σε αυτή την Ζωή είναι μην εμπιστεύομαι τίποτα και κανέναν.:)

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Astakos82
14-07-2013, 04:32
Σού περνάει εσένα από το μυαλό ότι αυτοί οι τύποι η τύπος η συνεργάτης των τύπων μπορεί να είναι και μέλος στο forum?κι ότι γράφεται αυτή την στιγμή μπορεί την επόμενη να διαβαστεί?
Προληπτικός?ναι...
Θεωρίες συνωμοσίας???κάργα.αλλά τα πάντα γίνονται σε αυτό τον κόσμο,κι αν έχω μάθει κάτι σε αυτή την Ζωή είναι μην εμπιστεύομαι τίποτα και κανέναν.:)

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ο σοφος λαος μας λεει.... μια του κλεφτη δυο του κλεφτη ... ειναι πολυ πιθανων αυτο που λες...να ειναι παντου και να διαβαζουν ... αλλα... υπαρχει αυτο το γ@μημενο το αλλα...

Παιδες μην επαναπαυεστε στο οτι η δικια μου ειναι ασφαλης και δεν... καντε κατι λυσεις υπαρχουν... θα το ξαναπω... σημερα του φιλου μας αυριο το σπιτι μας ... το δεν βαριεσαι δεν ειναι λυση... βαζω τον εαυτο μου στη θεση απο το παλικαρι και κλαιω στην ιδεα... ας ειναι το τελευταιο κρουσμα και μακαρι το παλικαρι να την βρει ατοφια.

PLATJOHN
14-07-2013, 14:09
Καλησπέρα

Είμαι και εγώ θύμα μιας κλοπής την 30/04/2012 ξημερώματα μου έκλεψαν το GSA μοντέλο του 2010 περιοχή Λαμπρινή.
Κλειδωμένο στην πυλωτη με συναγερμό , ήταν η πρώτη και η τελευταία βέβαια που δεν ήταν κλειδωμένη μαζί με το παπί μου και ήταν στην έξω μεριά, και αυτο γιατί πηγαίνωντας σπίτι ήταν να φύγω μετά από καμιά ώρα και τελικά ακυρώθηκε η έξοδος, με αποτέλεσμα η μηχανή να μείνει στην έξω πλευρά με οπτική όρατότητα και δεύτερον και σημαντικώτερο εκείνο το βράδυ έφυγε εκτάκτως το διπλανό αυτοκίνητο από δίπλα μου για να πάει στο χωριό αργά το βράδυ. το αποτέλεσμα την σήκωσαν με το βαν και πάει πέταξε. μετά από 5 ημέρες έκλεψαν άλλη μία 500 μετρα ποιό πάνω.
Οι αλήτες γυρνάνε βάζουν στόχο τις παρακολουθούνεκαθημερινά καθημερινα καθημερινα και μόλις δωθεί ευκαιρεία τότε γίνεται το κακό .
Τα τελευταία χρόνια ενω δεν κλέβανε ποτε BMW (αυτός πλην των άλλων ήταν και ένας λόγος που είχα bmw ) κλέβουνε συνέχεια και αυτό γιατί!!! να σας πώ πρώτα για δείς bmw στον δρόμο έπρεπε να ήσουν τυχερός το γνωρίζ πολύ καλά μιας και οδηγώ 32 χρόνια μηχανές εκ των οποίων τα 25 bmw . κάποτε δεν κυκλοφορούσαν ανταλακτικά μεταχειρισμένα και τώρα γίνεται χαμός . παλαιότερα υπήρχαν τρία με τεσσερα συνεργεια εξουσιοδοτημένα, που είχα και λίγο υψηλό κόστος συντήρησης, μετά άνοιξε σε κάθε γειτονιά και έναμη εξουσιοδοτημένο η κάθε μηχανικός έβρισκε ένα χώρο και άνοιγε ένα μαγαζάκι έβαζε απο έξω ταμπέλα bmw και αυτό ήταν πήγαινε ο κάθε ένας τυχαίος ναι τυχαίος που αγόραζε μια μεταχειρισμένη μηχανή και ζήταγε ανταλακτικά μεταχειρισμένα και άρχισε σιγά σιγά να βρίσκει. μετά έγιναν τα forum όπου επιτρέπουν να πουλάει ο κάθε ένας ο κάθε αλήτης κλέφτης ότι θέλει ΄χωρίς καμία υποστήριξη και έρευνα από κανένα φορέα προστασίας βγήκαν όλα αυτα τα car.gr ta ricardo ta ebayκαι όλα τα καλούδια και έτσι χάνονται οι μηχανές.


Φίλε κουράγιο έχει περάσει 1,5 χρόνος και ακόμα με σφείγγει η καρδιά μου...
όταν κατεβαίνω το πρωί στην πυλωτή καθημερινά σκέφτομαι εκείνη την ημέρα που δεν την αντίκρυσα κάτω. Να φαντασετείς πως δεν το πίστευα ότι την έχασα και νόμιζα πως την είχς πάρει η γυναίκα μου που δεν οδηγεί για να μου κάνει πλάκα. κανείς δεν μπορεί να το νοιώσει αν δεν το έχε πάθει. κανείς κανείς

Πρόταση στα Forum σταματείστε να δέχεστε αγγελίες πώλησης οποιεδήποτε αγγελίες ακόμα και κινητών, βρείτε τρόπο να πιστοποιήτε αυτό που ανεβάζει αγγελίες, παρακολουθώ κάποιους που πωλουν συνέχεια , απορία που τα βρίσκουν ρε γαμώτο!!!!!!!!!!!!!

Αγανακτισμένος , στεναχωρημένος, πικραμένος χαιρετώ

Fast&Furious
15-07-2013, 10:29
Παιδια πολυ ασχημο αυτο που εγινε και γινετε.
Το ξερουμε γιατι και εμας μας πηραν περσι το 1100ς του Παρασκευα και ξερουμε ποσο ασχημο ειναι με τα μ.......α που αμα τον πετυχαιναμε θα τον αφηναμε σεκο.
Οπως και πριν μερικες εβδομαδες περασε ενας μουλος απο το μαγαζι με κατι αντ/κα στο χερι και οταν του ειπαμε φιλε δεν θελουμε ετσι οπως τα ειχε στον παγκο μας πηρε και το κινητο του Παρασκευα.
Για καλη του τυχη δεν τον προλαβαμε.
Αλλα για μενα παιδια δεν φταινε οι αλητες αυτοι φταιει ο κοσμος που ψαχνει για μετ/να αντ/κα.
Και κατι αλλο καλο θα ηταν να μην αναφερονται συνεργεια γιατι δεν μπορει να μπαινουν ολοι στο ιδιο καζανι και θελει πολυ προσοχη στο τι λεμε!!
Αυτα τα λιγα ειχα να πω μακαρι να βρεθει το μοτο.

MikeK
16-07-2013, 15:37
Την Παρασκευή, βάζοντας βενζίνη στο Χαλάνδρι, με ρώτησες ο υπάλληλος αν τα όργανα είναι συνδεδεμένα με μία φύσα μόνο, γιατί τις προάλλες είχε περάσει ένα παλικάρι με 1200 που του τα είχαν πάρει. Ελπίζω μόνο να είναι ο φίλος από εδώ και να μην έχουμε ΚΑΙ ΑΛΛΟ περιστατικό τέτοιο!!! :(:(:mad::mad:

mitsaras
16-07-2013, 20:29
θυμαμαι μια φορα οταν εμενα στου Ζωγραφου, τοτε ειχα ενα τενερε 660 το 5βαλβιδο το καλο-το τζαπαν, κατι πλουκαρια πηγαν και ο ενας κατσε πανω και την "εξεταζαν". μολις τους ειδα απο το παραθυρο, αρπαζω το "μαραφετι" μου:u59: και βγαινω εξω...βεβαια θα μου πεις δεν ξερεις την καταληξη που θα ειχε...ποτε δεν ξερεις ειτε ετσι ειτε αλλιως....ενα μονο σας λεω, οτι απο εκει δεν ξαναπερασε κανενα λαμογιο με μηχανακι να την κοιταζει περιεργα και να κανει μαγκιες με σουζιδια και ξερογκαζα...ενας γειτονας που ειδε την φαση μου ειπε οτι σαραντα χρονια που μενει εκει πρωτη φορα κοιμηθηκε ησυχα το βραδυ...


μακαρι το παληκαρι νε εχει αισια καταληξη με την ιστορια του και ποτε πια σε κανεναν μας....

jpanas1
17-07-2013, 10:53
Φιλε λυπαμαι πραγματικα ....ελπιζω να βρεθει....!!! Δεν ξερω σε ποια περιοχη εισαι αλλα Αυτο το φορτηγακι πρεπει να κυκλοφορει στις περιοχες της παραλιας γιατι εκλεψαν και ενος φιλου στην γλυφαδα παλι απο πυλωτη ...Τα ματια μας ανοιχτα ρε παιδια και αν δουμε κατι περιεργο να μην διστασουμε να φωναξουμε καποιον ...νομιζω οτι ειναι συγκεκριμενη σπειρα και θα πιαστει καποια στιγμη...!!! :u56:

lempoi
17-07-2013, 13:10
Πριν λιγο σε κουβεντα που ειχα με τον σαββα μπουκουρα, τον γνωστο.. του εκλεψαν το adv 2009 μοντελο πριν μια εβδομάδα στην περιοχη της καλιθεας που ειχε κατεβει για μια δουλειά! !!!:( παιδες απο νοτια προάστια προσοχη....

vpentza
17-07-2013, 13:12
μα πόσοι είναι αυτοί που θέλουν πράγματα ΜΟΝΟΝ από ADVE ??????
όλοι θέλουν να κάνουν μετατροπή ???
όλοι έχουν τρακαρισμένα ADVE προς επισκευή ????
τί στο κόρακα συμβαίνει ????

:cool::cool::cool:

mitsaras
17-07-2013, 15:45
τελος....θα παω να παρω βαραντερο.....

paschalis
17-07-2013, 16:18
μα πόσοι είναι αυτοί που θέλουν πράγματα ΜΟΝΟΝ από ADVE ??????
όλοι θέλουν να κάνουν μετατροπή ???
όλοι έχουν τρακαρισμένα ADVE προς επισκευή ????
τί στο κόρακα συμβαίνει ????

:cool::cool::cool:
Δες φιλε μου τι χρονιες αρπαζουν.
Κι ολα ξεκλειδωτα...Εννοω οχι πιασμενα με σταθερο σημειο.
Το εχω γραψει ηδη 5 φορες εδω μεσα..Κλειδωμα σε σταθερο σημειο.
Και φυσικα οι μηχανες πανε για επανακυκλοφορια.
Μονο μη ρωτησεις με τι χαρτια γιατι θα γελασω...

giamil
17-07-2013, 16:33
κριμα φιλος.....ευχομαι να την ειχες ασφαλισμενη για κλοπη...


αν δεν με απατα η μνημη μου οι περισσοτερες μηχανες που εχουν κλαπει κ που μας το δηλωσαν εδω μεσα οι ατυχοι συμφορουμητες μας εκλαπησαν απο πυλωτες...


οποτε οσοι τις παρκαρουν σε πυλωτη σε κοινη θεα...καλο ειναι να το ξανασκεφτουν νομιζω!




Δες φιλε μου τι χρονιες αρπαζουν.
Κι ολα ξεκλειδωτα...Εννοω οχι πιασμενα με σταθερο σημειο.
Το εχω γραψει ηδη 5 φορες εδω μεσα..Κλειδωμα σε σταθερο σημειο.
Και φυσικα οι μηχανες πανε για επανακυκλοφορια.
Μονο μη ρωτησεις με τι χαρτια γιατι θα γελασω...


και γω εγραψα το παραπανω ρε πασκουαλ τι να λεει!του δωσε κανεις σημασια?

το κλειδωμα σε σταθερο σημειο ειναι το προβλημα η οτι δεν αντιλαμβανονται τα παληκαρια που τις χανουν οτι 20.000ευρω μηχανακι δεν ειναι για πυλωτη σε κοινη θεα?

η ζημια θα γινει οταν περασει κ ξαναπερασει κ την ξαναδει εκει κ την βαλει στο ματι!
δεν το καταλαβαινετε?
το κλειδωμα σε σταθερο σημειο το σπανε με 10 τροπους οι τσακαλοι!

δεν ειναι το μηχανακι αυτο για πυλωτη κ να χεις το κεφαλι σου ησυχο,
δεν ειναι για να πας στο γηπεδο ρε παιδι μου και να περιμενεις να το βρεις μετα...
δεν ειναι για να πας σε μπαρ στην αθηνα κ να περιμενεις να το βρεις μετα...
δεν ειναι για να το παρατησεις στο κεντρο και να σαι μια ωρα στην τραπεζα χωρις να το βλεπεις...

πως να το κανουμε τωρα???

δηλαδη αν πληρωσουν κ 30 ευρω το μηνα να την βαλουν σε κλειστο γκαραζ θα πεσουν εξω?

μην τρελαθουμε τωρα....

κ οπως ακουσατε δεν κλεβουν μονο αντβε...μετα του φιλου πηγαν παρακατω εγραψε και πηραν κ ενα απλο!

αρα το αντβε ειναι το θεμα η το τι βρησκουν διαθεσιμο για σηκωμα?

αφου τους δημιουργουν τις προυποθεσεις να το σηκωσουν...τι απλο τι αντβε....εφυγε κυριοι πεταξε!


αρα το θεμα τι ειναι?
ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ!!!
ΑΥΤΟ!

Υ.Γ...τωρα αμα φτασουμε στο σημειο να μας παρακολουθουνε κιολας κ να πηγαινουν ν ανοιγουν κλειστα γκαραζ....εεε ενταξει τοτε σορρυ αγνοοηστε τα παραπανω!

ntsmrtz
18-07-2013, 11:23
ελπίζω σε ευτυχή κατάληξη να βρεθεί το μηχανάκι και να επιστραφεί στον κάτοχό του.

όσον αφορά αυτό:

δεν ειναι το μηχανακι αυτο για πυλωτη κ να χεις το κεφαλι σου ησυχο,
δεν ειναι για να πας στο γηπεδο ρε παιδι μου και να περιμενεις να το βρεις μετα...
δεν ειναι για να πας σε μπαρ στην αθηνα κ να περιμενεις να το βρεις μετα...
δεν ειναι για να το παρατησεις στο κεντρο και να σαι μια ωρα στην τραπεζα χωρις να το βλεπεις...

πως να το κανουμε τωρα???



πρόκειται για το "θέμα" που έχω με αυτή τη μηχανή όπου για μένα απαιτείται η καλύτερη (όσο το δυνατόν γίνεται) εξασφάλιση και έπιπλέον ένα φθηνό παπάκι για τα υπόλοιπα...