PDA

View Full Version : Καταζητείται R1200 GS - 2011


georgios
08-07-2013, 10:43
Καλημέρα σας,

στα πλαίσια της αναζήτησής μου για το συγκεκριμένο μοντέλο, R1200 GS από το 2011 και μετά, έπεσα πάνω στη συγκεκριμένη αγγελία:

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3762947/

Θα μπορούσα να αγκαρέψω κάποιον συμφορουμίτη από Αθήνα να πάει να ελέγξει το δίκυκλο; αν μπορεί να βγάλει και 2-3 φωτογραφίες;

Ευχαριστώ θερμά!!!

vpentza
08-07-2013, 11:38
βρίσκεται πολύ κοντά στο γραφείο που εργάζομαι....
εάν μπορεί, με το book service ανά χείρας, ας έρθει στον Παράδεισο Αμαρουσίου (πριν το "δακτυλίδι του ΟΤΕ") από 10.00 - 16.00 να του κάνω μια ..πραγματογνωμοσύνη :lo19:
το τηλ μου είναι στο profile μου.....:)

georgios
08-07-2013, 11:52
Του προώθησα τα στοιχεία! Θα μου στείλεις report ή PM για να σΕ πάρω τηλέφωνο όταν τελειώσεις...

vpentza
08-07-2013, 11:58
Του προώθησα τα στοιχεία! Θα μου στείλεις report ή PM για να σΕ πάρω τηλέφωνο όταν τελειώσεις...

θα μΕ στείλεις μπουγάτσα κρέμα ?????

georgios
08-07-2013, 12:29
ΦιΛΛΛαράκι αν κάνεις καλό report θα σου φέρω ακόμα και μπουγάτσα με γαύρο :)

vpentza
08-07-2013, 12:32
ΦιΛΛΛαράκι αν κάνεις καλό report θα σου φέρω ακόμα και μπουγάτσα με γαύρο :)

αν σου δώσω ραπόρτο αλλά όχι καλό ραπόρτο, κινδυνεύω ????? :rolleyes:

kosta12gs
08-07-2013, 13:01
Είναι δυνατον να εχει καποιος gs και να μην ειναι μελος του φορουμ;

Δεν θα ειναι καλή η μηχανή.

:lo19::sm7::lo19:

georgios
08-07-2013, 13:06
Όχι βέβαια... Απλά χάνεις το δικαίωμα σε μπουγάτσες, τσουρέκια κλπ κλπ... Δεν σε φοβάμαι όμως. Είσαι καλός!

Του έγραψα (Μανώλης λέγεται αυτός) σχετικά. Μου απάντησε πριν από λίγο πως θα σε πάρει σήμερα κιόλας τηλέφωνο...

Εκτός από τη γενική και ειδική κατάσταση της μηχανής, θα ήθελα σε παρακαλώ να βγάλεις φωτογραφίες. Αν γίνεται από τις μπάρες-προστατευτικά αλλά και από το φέρινγκ, όπως το βλέπει ο οδηγός. Να δω δηλαδή τι θα χρειαστεί να προσθαφαιρέσω...

georgios
08-07-2013, 13:11
Είναι δυνατον να εχει καποιος gs και να μην ειναι μελος του φορουμ;

Δεν θα ειναι καλή η μηχανή.

:lo19::sm7::lo19:

Η αλήθεια είναι, ότι συνήθως όταν εμφανίζεται μια αγγελία όλο και κάποιος γράφει ότι γνωρίζει τον κάτοχο και/ή τη μηχανή. Στην προκειμένη περίπτωση ακόμα δεν έχει αναφερθεί. Ας μην είμαστε καχύποπτοι. Ο Βασίλης θα μας πει με το καλό.

Βασίλη έχω ποντάρει πολλά πάνω σου (σε μπουγάτσες πάντα μιλάμε)...

vpentza
08-07-2013, 13:13
Όχι βέβαια... Απλά χάνεις το δικαίωμα σε μπουγάτσες, τσουρέκια κλπ κλπ... Δεν σε φοβάμαι όμως. Είσαι καλός!
Του έγραψα (Μανώλης λέγεται αυτός) σχετικά. Μου απάντησε πριν από λίγο πως θα σε πάρει σήμερα κιόλας τηλέφωνο...
Εκτός από τη γενική και ειδική κατάσταση της μηχανής, θα ήθελα σε παρακαλώ να βγάλεις φωτογραφίες. Αν γίνεται από τις μπάρες-προστατευτικά αλλά και από το φέρινγκ, όπως το βλέπει ο οδηγός. Να δω δηλαδή τι θα χρειαστεί να προσθαφαιρέσω...

ποιός αχαρακτήριστος τα λέει αυτά ?????
εμένα μου μεταφέρονται μέσω τρίτων......άλλα !!! :D:D:D
μην ακούς τις φήμες, όλοι κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος και μόνον...:)

θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ, σαν να την αγόραζα εγώ....εσύ θα μου στείλεις ένα ΠΜ με το τί είσαι διατεθειμένος να κάνεις με τη μοτό...

mitsaras
08-07-2013, 22:20
φιλε μου ψαχνεις για το μοντελο με τους διπλους εκκεντροφορους?αν ναι μαλλον αυτο ειναι το προηγουμενο, αν κανω λαθος ας με διορθωσουν οι παλιοι εδω μεσα, απλα βλεπω το μαυρο καπακι στον κυλινδρο που ειναι οριζοντιο ενω θα επρεπε να ειναι καθετο προς το εδαφος...ε? καλα τα λεω?

VDR
08-07-2013, 22:54
φιλε μου ψαχνεις για το μοντελο με τους διπλους εκκεντροφορους?αν ναι μαλλον αυτο ειναι το προηγουμενο, αν κανω λαθος ας με διορθωσουν οι παλιοι εδω μεσα, απλα βλεπω το μαυρο καπακι στον κυλινδρο που ειναι οριζοντιο ενω θα επρεπε να ειναι καθετο προς το εδαφος...ε? καλα τα λεω?

Είναι με τους διπλούς εκκεντροφόρους..;)

ilias vara
09-07-2013, 00:00
ρε φιλε georgios,.,.,

παρε ρε κανα σοβαρο μηχανακι .,.,.,


με το ζορι να κανεις καποιον με λεφτα.,.,.,

αλλων εξυπνο δεν εχεται στην οικογενεια??????????

VDR
09-07-2013, 00:30
ρε φιλε georgios,.,.,

παρε ρε κανα σοβαρο μηχανακι .,.,.,


με το ζορι να κανεις καποιον με λεφτα.,.,.,

αλλων εξυπνο δεν εχεται στην οικογενεια??????????

Εεε μαα..Συμφωνώ με τον ilias vara..Πάρε λοιπόν ένα ADV 1200..:D:D:D

commander
09-07-2013, 01:23
Είναι με τους διπλούς εκκεντροφόρους..;)

σωστος....;);)

mitsaras
09-07-2013, 13:12
απο φαινεται ρε παιδια, για να το ξεχωριζω?απο το σημειο που ειπα ή εκανα λαθος?
εκτος του οτι το αναφερει το παλλικαρι, απλα να να το γνωριζω και εγω...

vpentza
09-07-2013, 14:22
το "καυτό" ραντεβού θα πραγματοποιηθεί, καιρού επιτρέποντος, σε σκιερό μέρος των Βορείων Προαστείων την Παρασκευή....:D

kosta12gs
09-07-2013, 14:42
ρε φιλε georgios,.,.,

παρε ρε κανα σοβαρο μηχανακι .,.,.,


με το ζορι να κανεις καποιον με λεφτα.,.,.,

αλλων εξυπνο δεν εχεται στην οικογενεια??????????


Με φώναξε κανεις?

AlexCorfu
09-07-2013, 16:30
Καλησπέρα , επειδή είδα ότι αναρωτιεσται για το μοντέλο είναι αυτό που γράφει , triple black διπλόι εκκεντροφοροι ζάντες adv σελλα ανάγλυφη gs 115 άλογα και βελτιωμένο σε ότι τα προηγούμενα υπέφεραν .

phoenix
09-07-2013, 17:22
σωστος....;);)
εσυ τι πεταγεσε!!
spam of

jmar
09-07-2013, 17:35
Καλησπέρα , επειδή είδα ότι αναρωτιεσται για το μοντέλο είναι αυτό που γράφει , triple black διπλόι εκκεντροφοροι ζάντες adv σελλα ανάγλυφη gs 115 άλογα και βελτιωμένο σε ότι τα προηγούμενα υπέφεραν .

110 αλογα οχι 115 :ye33:

jtnakos
09-07-2013, 18:27
απο φαινεται ρε παιδια, για να το ξεχωριζω?απο το σημειο που ειπα ή εκανα λαθος?
εκτος του οτι το αναφερει το παλλικαρι, απλα να να το γνωριζω και εγω...
Αν προσεξεις στην δευτερη φωτο που ειναι και θολη το καπακι των κυλινδρων πιανεται απο 2 βιδες σε οριζοντια καταταξη ενω στο παλαιοτερο πιανεται απο 4 σταυρωτά και ΑΛΛΑ χιλια μυρια ψιλολογια που προδηδουν το μοντελο..:ye33:Αυτο που σου αναφερω ειναι απο τα ποιο εμφανει και ευκολα.

του 10 και μετα


https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQS18yZpiI6v8TZHBXimTqUhwKfkd5rA0DNG3XQ5Y6SuxbJhOHt

και πριν του 10


https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRlVrjc7IpRTzq26q0yAMhwVMfn1a8_xDggKlwlfwYVqFVLup32RQ

diomiles
09-07-2013, 19:00
Καλημέρα σας,

στα πλαίσια της αναζήτησής μου για το συγκεκριμένο μοντέλο, R1200 GS από το 2011 και μετά,

Εγω θα έλεγα να ρίξεις λίγο νερό στο κρασί σου και να πας λίγους μήνες πιο πίσω και να πάρεις όλαααα αυτά και μάλιστα απο έναν επαγγελματία του χώρου που φημίζεται για την προσοχή που δίνει στις μοτοσυκλέτες που πουλάει...:)

Bmw R 1200 GS '10 - € 11.000 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3861039/)

jtnakos
09-07-2013, 21:28
Φιλαρακο και μια προταση και απο μενα μιας και μου μοιάζει ευκαιρια ΑΛΛΑ του 10 και χοντρη (τα λεπτουλια ΔΕΝ μου αρεσουν)

δες εδω (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3843236/)

kosta12gs
09-07-2013, 21:29
Εγω θα έλεγα να ρίξεις λίγο νερό στο κρασί σου και να πας λίγους μήνες πιο πίσω και να πάρεις όλαααα αυτά και μάλιστα απο έναν επαγγελματία του χώρου που φημίζεται για την προσοχή που δίνει στις μοτοσυκλέτες που πουλάει...:)

Bmw R 1200 GS '10 - € 11.000 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3861039/)

:ye30:

xurxes
09-07-2013, 23:15
ρε Γιωργη:u60:,.,.,.,.adve σου παει.......:cool2:
τι ΔΕΝ καταΛαβαινεις




το νιωσες τις προάλλες και μόνος σου:rolleyes:

georgios
09-07-2013, 23:42
Με συγκινείτε! Άτιμα παιδιά!!! Εις Παρασκευή τα σπουδαία... Για να πάω σε μοντέλο του 2010 θα ήθελα να μου εξηγήσετε τι πρακτικές διαφορές έχει το ένα μοντέλο με το άλλο. Διότι δυστυχώς ο θείος Google δεν τα λέει και τόσο απλά. Δηλαδή τι νόημα έχει η White Power ανάρτηση κλπ κλπ... Αλλά πρακτικά, όχι μόνο θεωρεία! Να μαθαίνουμε δηλαδή... Όπως λέτε, μη τα δίνουμε χωρίς λόγο μόνο-και-μόνο για να λέμε ότι το έχουμε. 2 εκκεντροφόροι.

georgios
10-07-2013, 00:16
Εγω θα έλεγα να ρίξεις λίγο νερό στο κρασί σου και να πας λίγους μήνες πιο πίσω και να πάρεις όλαααα αυτά και μάλιστα απο έναν επαγγελματία του χώρου που φημίζεται για την προσοχή που δίνει στις μοτοσυκλέτες που πουλάει...:)

Bmw R 1200 GS '10 - € 11.000 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3861039/)

Με 900 ευρώ πάμε στην έκδοση που με ενδιαφέρει. Απλά αυτό είναι στην Κρήτη και έχει "περίεργο" παρελθόν:

Bmw R 1200 GS TRIPLE BLACK '11 - € 11.900 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3688399/)

Το ξέρεις κανένα κοπέλι το συγκεκριμένο;

jmar
10-07-2013, 00:20
Με 900 ευρώ πάμε στην έκδοση που με ενδιαφέρει. Απλά αυτό είναι στην Κρήτη και έχει "περίεργο" παρελθόν:

Bmw R 1200 GS TRIPLE BLACK '11 - € 11.900 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3688399/)

Το ξέρεις κανένα κοπέλι το συγκεκριμένο;

αυριο παιρνω το φιλαρακι μου το Μανο στην αντιπροσωπεια και θα ξερεις :ye33: αν και τον ειδα σημερα και μου ειπε οτι εχει δωσει ολα τα μεταχειρισμενα γιατι κατι συζηταγαμε και για το δικο μου μπας και το δωσω, αλλα δεν σου κανει ειναι 09 μοντελο :D

γιατι λες οτι εχει περιεργο παρελθον? :confused:

xampos
10-07-2013, 00:33
Giorgo το εδωσες το 650 αρι ρε?
Φευγω την επομενη τριτη ταξιδι στις Δαλματικες ακτες ,περιπου 3.000 χιλιομετρα με το GS μου, απο την στιγμη που θα γυρισω και μετα, αν θελεις το μηχανακι μου το συζηταμε . Δεν το εχω αγγελια αλλα ο κομπος εφτασε στο χτενι,Θελω το ΚΤΜ τελος :D φιλια.

Μολις εκανα το service των 30.000 χιλιομετρων ,αυριο μπαινουν τα καινουργια metzeler exp NEXT επανω . κατα τα αλλα το μηχανακι το ειδες και το ξερεις, Θελω να το δωσω για να κανω την προσπαθεια μου να παρω το ΚΤΜ adventure 1190 !

georgios
10-07-2013, 00:37
Μπάμπη καλησπέρα,

έχω σπρώξει τα μουσικά μου όργανα προς το παρόν και πάω για δεξί νεφρό και συκώτι. Πλάκα κάνω :)

Καλό ταξίδι. Γύρνα με το καλό και βλέπουμε που θα είμαστε...

ilias vara
10-07-2013, 00:39
θελω να φυγω να παω σε μερη μακρινα/.,.,.,.,.,.


αντε λεμε:cool::cool::cool::cool:

georgios
10-07-2013, 00:46
θελω να φυγω να παω σε μερη μακρινα/.,.,.,.,.,.


αντε λεμε:cool::cool::cool::cool:

Σας γράφω, με το συμπάθιο, από Κόσοβο... :)

Λέγαμε την Κυριακή να πάμε καμιά βόλτα με το μεγάλο αδελφό. Συναντιόμαστε μεσημέρι στο Κόσμος και ξεκινάμε για Βασιλικά. Προς τα εκεί τέλος πάντων... Στην αερογέφυρα του αεροδρομίου αντί για αριστερά, κάναμε δεξιά και καταλήξαμε στην Κρίνη για καφέ. 10 λεπτά λοιπόν βόλτα! Το κέρατο μου μέσα, που λέει και ο Αυθαίρετος. Με το που βγήκα για βόλτα άρχισαν οι αστραπές και οι βροντές.

kosta12gs
10-07-2013, 00:52
θελω να φυγω να παω σε μερη μακρινα/.,.,.,.,.,.


αντε λεμε:cool::cool::cool::cool:

Mε τον georgios?

:sm3: :sm7: :lo19:

Διαβασες πιο πανω για τη βολτα της Κυριακης;
,
Σεταρισματα αναρτησεων και ενδοεπικοινωνιων, σχεδια διαδρομων με τελικη καταληξη την παραλια της Αρετσους και καφε με το τοπικο ΚΑΠΗ που απολαμβανε το απογευματινο μπάνιο του.

ilias vara
10-07-2013, 09:46
Mε τον georgios?

:sm3: :sm7: :lo19:

Διαβασες πιο πανω για τη βολτα της Κυριακης;
,
Σεταρισματα αναρτησεων και ενδοεπικοινωνιων, σχεδια διαδρομων με τελικη καταληξη την παραλια της Αρετσους και καφε με το τοπικο ΚΑΠΗ που απολαμβανε το απογευματινο μπάνιο του.


αν και σας περιμενα .,.,.,

εγω προτεινω αφου δεν ακουει να παει να παρει το καινουργιο.,.,

σαν δευτερη επιλογη να παρει adv.,.,.,
για να εχει αυτονομια στις βολτες:rolleyes::rolleyes:

αντε με το καλο και στην μηχνιωνα..,,.:re25::re25::re25:

jmar
10-07-2013, 10:37
Με 900 ευρώ πάμε στην έκδοση που με ενδιαφέρει. Απλά αυτό είναι στην Κρήτη και έχει "περίεργο" παρελθόν:

Bmw R 1200 GS TRIPLE BLACK '11 - € 11.900 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3688399/)

Το ξέρεις κανένα κοπέλι το συγκεκριμένο;

Μιλησα με τον Μανο και μου ειπε οτι υπαρχει οποτε κανε του ενα τηλ στα τηλ της εταιριας και ζητα τον (παρε τηλ και ζητα τον Μανωλη στις μηχανες) :ye33:

vpentza
10-07-2013, 11:31
Μιλησα με τον Μανο και μου ειπε οτι υπαρχει οποτε κανε του ενα τηλ στα τηλ της εταιριας και ζητα τον (παρε τηλ και ζητα τον Μανωλη στις μηχανες) :ye33:

ναι giorgios.... κάνε του τηλ μήπως σε εξυπηρετεί καλύτερα η λύση της Κρήτης....ο τυπάκος θα με ξαναπάρει Παρασκευή πρωί να φιξάρουμε το ραντεβού, κρίμα είναι να τον φέρω στο γραφείο μου χωρίς λόγο....:)

georgios
10-07-2013, 13:59
ναι giorgios.... κάνε του τηλ μήπως σε εξυπηρετεί καλύτερα η λύση της Κρήτης....ο τυπάκος θα με ξαναπάρει Παρασκευή πρωί να φιξάρουμε το ραντεβού, κρίμα είναι να τον φέρω στο γραφείο μου χωρίς λόγο....:)

Δεν είναι χωρίς λόγο! Υπάρχει λόγος και κοστίζει μερικές χιλιάδες ευρώ. Μεταξύ των δυο μηχανών προτιμώ αυτήν του λεκανοπεδίου.

georgios
10-07-2013, 14:19
Μιλησα με τον Μανο και μου ειπε οτι υπαρχει οποτε κανε του ενα τηλ στα τηλ της εταιριας και ζητα τον (παρε τηλ και ζητα τον Μανωλη στις μηχανες) :ye33:

Ο λόγος που ανέφερα το "περίεργο" παρελθόν είναι γιατί τη συγκεκριμένη μηχανή την είχε ο ιδιοκτήτης-αντιπρόσωπος εκεί και τη χρησιμοποιούσε σε ταξίδια σε Ελλάδα ίσως και εξωτερικό. Οπότε θεωρώ, χωρίς φυσικά να μπορώ να το στηρίξω κάπου, ότι θα το έχει "σκίσει" το μηχανάκι καθότι θα ήξερε πως αργά ή γρήγορα θα το μεταπωλούσε ως αντιπρόσωπος.

Δεν ξέρω αν μπορώ να σας μεταφέρω ακριβώς την αγωνία μου με τη συγκεκριμένη μηχανή. Απλά τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα είναι αυτά που φοβάμαι περισσότερο. Ο χρήστης ΔΕΝ νοιάζεται, γιατί πρακτικά ΔΕΝ είναι δικό του.

manos bmw
10-07-2013, 14:30
Γιώργο ο πληροφοριοδότης που έχεις μάλλον δεν στα έχει πει καλά. Καταρχήν τις μοτοσυκλέτες που έχω δεν τις "σκίζω", το αντίθετο μάλλον θα έλεγα. Δεύτερον η συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα δεν ήταν ποτέ δική μου, αλλά αγοράστηκε από τον σημερινό της αγοραστή καινούρια από εμάς. Την δική μου την "σκισμένη" την έχει αγοράσει άλλος πελάτης του μαγαζιού. Εγώ θα σου ευχηθώ μόνο, να βρεις να πάρεις μεταχειρισμένο GS σαν αυτό που πούλησα εγώ. Για όσα παιδιά είναι από Χανιά ή Κρήτη γενικά ξέρουν να σου πουν. Αν μπεις στο θέμα " Άφιξη Triple Black" θα δεις φωτογραφίες της μοτοσυκλέτας και θα καταλάβεις.

squad
10-07-2013, 14:43
Φιλαρακο και μια προταση και απο μενα μιας και μου μοιάζει ευκαιρια ΑΛΛΑ του 10 και χοντρη (τα λεπτουλια ΔΕΝ μου αρεσουν)

δες εδω (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3843236/)

τα λεπτουλικα ειναι πιο γκαζαρικα και πιο στριφτερα απο τις δικες σας τις χοντρες τις ασχημες.:u46::u46:

jmar
10-07-2013, 14:43
Ο λόγος που ανέφερα το "περίεργο" παρελθόν είναι γιατί τη συγκεκριμένη μηχανή την είχε ο ιδιοκτήτης-αντιπρόσωπος εκεί και τη χρησιμοποιούσε σε ταξίδια σε Ελλάδα ίσως και εξωτερικό. Οπότε θεωρώ, χωρίς φυσικά να μπορώ να το στηρίξω κάπου, ότι θα το έχει "σκίσει" το μηχανάκι καθότι θα ήξερε πως αργά ή γρήγορα θα το μεταπωλούσε ως αντιπρόσωπος.

Δεν ξέρω αν μπορώ να σας μεταφέρω ακριβώς την αγωνία μου με τη συγκεκριμένη μηχανή. Απλά τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα είναι αυτά που φοβάμαι περισσότερο. Ο χρήστης ΔΕΝ νοιάζεται, γιατί πρακτικά ΔΕΝ είναι δικό του.

μην προτρεχεις...πριν τα γραψεις ολα αυτα επρεπε να ρωτησεις και να το διασταυρωσεις...:u57:

Ο Μανος οτι πουλαει ειναι αστερι αλλιως δεν θα στον συνεστηνα...προσοχη την αλλη φορα σε αυτα που λεμε γιατι δεν ειναι ομορφο να προσπαθει καποιος να βοηθησει και να λεγονται ανακριβειες για κατι που δεν ισχυει! :ye33:

jmar
10-07-2013, 14:44
Γιώργο ο πληροφοριοδότης που έχεις μάλλον δεν στα έχει πει καλά. Καταρχήν τις μοτοσυκλέτες που έχω δεν τις "σκίζω", το αντίθετο μάλλον θα έλεγα. Δεύτερον η συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα δεν ήταν ποτέ δική μου, αλλά αγοράστηκε από τον σημερινό της αγοραστή καινούρια από εμάς. Την δική μου την "σκισμένη" την έχει αγοράσει άλλος πελάτης του μαγαζιού. Εγώ θα σου ευχηθώ μόνο, να βρεις να πάρεις μεταχειρισμένο GS σαν αυτό που πούλησα εγώ. Για όσα παιδιά είναι από Χανιά ή Κρήτη γενικά ξέρουν να σου πουν. Αν μπεις στο θέμα " Άφιξη Triple Black" θα δεις φωτογραφίες της μοτοσυκλέτας και θα καταλάβεις.

Πελατης και φιλος να συμπληρωσω εγω :ye02:

squad
10-07-2013, 14:52
αυριο παιρνω το φιλαρακι μου το Μανο στην αντιπροσωπεια και θα ξερεις :ye33: αν και τον ειδα σημερα και μου ειπε οτι εχει δωσει ολα τα μεταχειρισμενα γιατι κατι συζηταγαμε και για το δικο μου μπας και το δωσω, αλλα δεν σου κανει ειναι 09 μοντελο :D

γιατι λες οτι εχει περιεργο παρελθον? :confused:

τις ζαντες παρακαλω...:p:p

jmar
10-07-2013, 14:53
τις ζαντες παρακαλω...:p:p

Οχτακο και τις πηρες χτες :lo20:

squad
10-07-2013, 14:57
αγαπουλα...ασε τα οχτακο και πεσε.

squad
10-07-2013, 14:59
Ο λόγος που ανέφερα το "περίεργο" παρελθόν είναι γιατί τη συγκεκριμένη μηχανή την είχε ο ιδιοκτήτης-αντιπρόσωπος εκεί και τη χρησιμοποιούσε σε ταξίδια σε Ελλάδα ίσως και εξωτερικό. Οπότε θεωρώ, χωρίς φυσικά να μπορώ να το στηρίξω κάπου, ότι θα το έχει "σκίσει" το μηχανάκι καθότι θα ήξερε πως αργά ή γρήγορα θα το μεταπωλούσε ως αντιπρόσωπος.

Δεν ξέρω αν μπορώ να σας μεταφέρω ακριβώς την αγωνία μου με τη συγκεκριμένη μηχανή. Απλά τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα είναι αυτά που φοβάμαι περισσότερο. Ο χρήστης ΔΕΝ νοιάζεται, γιατί πρακτικά ΔΕΝ είναι δικό του.

φιλε μην λες ακυρα,και εκθετεις ατομα χωρις να ξερεις τι ειναι.

georgios
11-07-2013, 00:52
Συγγνώμη! Δικαίωμα! Παρεξήγηση, οπότε ακολουθεί και η εξήγηση. Ή μάλλον η επανάληψη. Θα τονίσω επίτηδες τις λέξεις:

"...Οπότε θεωρώ, χωρίς φυσικά να μπορώ να το στηρίξω κάπου, ότι θα το έχει "σκίσει" το μηχανάκι καθότι θα ήξερε πως αργά ή γρήγορα θα το μεταπωλούσε ως αντιπρόσωπος.

Δεν ξέρω αν μπορώ να σας μεταφέρω ακριβώς την αγωνία μου με τη συγκεκριμένη μηχανή. Απλά τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα είναι αυτά που φοβάμαι περισσότερο. Ο χρήστης ΔΕΝ νοιάζεται, γιατί πρακτικά ΔΕΝ είναι δικό του.

Γράφω λοιπόν χαρακτηριστικά ότι ΘΕΩΡΩ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΞΩ ΚΑΠΟΥ. Άρα ούτε πληροφοριοδότης υπάρχει, ούτε έχω κάποιο ιδιαίτερο λόγο να προσβάλλω τον συγκεκριμένο πωλητή.
Στο προηγούμενο μου μάλιστα post έγραψα "περίεργο" και δεν ανέφερα τίποτα για να προλάβω την όποια παρεξήγηση χωρίς λόγο γιατι ακριβώς (πάμε άλλη μια) ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ.
Με ρώτησε μέλος του φόρουμ γιατί γράφω "περίεργο" στην αρχή. Απαντάω στην ερώτηση και μου την πέφτετε γιατί δεν ζήτησα επεξήγηση. Μα σας είπα πουθενά ότι έχω ακούσει για το συγκεκριμένο πωλητή ή για τη συγκεκριμένη μηχανή κάτι και θέλω διασταύρωση για αυτό που άκουσα ή διάβασα; Τι γράφω γενικά και χαρακτηριστικά λίγο πιο κάτω: τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα. Γενικά! Λέτε να θέλω να αγοράσω αυτοκίνητο (εκτός από το κόκκινο Seat); Ως φιλοσοφεία στην αγορά του μεταχειρισμένου αυτοκινήτου, μηχανής, κινητού, πλυντηρίου ρούχων κλπ. αναφέρθηκα ότι τα εταιρικά μεταχειρισμένα προιόντα με προβληματίζουν. Τι να κάνω; αφού έχω αυτή την άποψη. Με ρωτήσατε να σας την πω, σας την είπα και σας πειράζει η άποψη η οποία το ΞΑΝΑΛΕΩ δεν έχει να κάνει με τον πωλητή αλλά με την κατηγορία.

Ελπίζω να είναι σαφείς οι απαντήσεις/επεξηγήσεις και να είναι ΠΛΕΟΝ κατανοητά αυτά που έγραψα πριν.

georgios
11-07-2013, 00:54
Γιώργο ο πληροφοριοδότης που έχεις μάλλον δεν στα έχει πει καλά. Καταρχήν τις μοτοσυκλέτες που έχω δεν τις "σκίζω", το αντίθετο μάλλον θα έλεγα. Δεύτερον η συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα δεν ήταν ποτέ δική μου, αλλά αγοράστηκε από τον σημερινό της αγοραστή καινούρια από εμάς. Την δική μου την "σκισμένη" την έχει αγοράσει άλλος πελάτης του μαγαζιού. Εγώ θα σου ευχηθώ μόνο, να βρεις να πάρεις μεταχειρισμένο GS σαν αυτό που πούλησα εγώ. Για όσα παιδιά είναι από Χανιά ή Κρήτη γενικά ξέρουν να σου πουν. Αν μπεις στο θέμα " Άφιξη Triple Black" θα δεις φωτογραφίες της μοτοσυκλέτας και θα καταλάβεις.

Θεωρώντας το ζήτημα λήξαν εν τη γεννέσει του και συνεχίζοντας την αναζήτηση της επόμενης μηχανής μου. Μήπως ήθελες να γράψεις "από το σημερινό της πωλητή"; Με μπέρδεψες η αλήθεια είναι σε αυτήν την πρόταση.
Αύριο λοιπόν (ξανά τηλέφωνο) Κρήτη και ζητάω το Μάνο, ε;

jmar
11-07-2013, 01:19
Συγγνώμη! Δικαίωμα! Παρεξήγηση, οπότε ακολουθεί και η εξήγηση. Ή μάλλον η επανάληψη. Θα τονίσω επίτηδες τις λέξεις:

"...Οπότε θεωρώ, χωρίς φυσικά να μπορώ να το στηρίξω κάπου, ότι θα το έχει "σκίσει" το μηχανάκι καθότι θα ήξερε πως αργά ή γρήγορα θα το μεταπωλούσε ως αντιπρόσωπος.

Δεν ξέρω αν μπορώ να σας μεταφέρω ακριβώς την αγωνία μου με τη συγκεκριμένη μηχανή. Απλά τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα είναι αυτά που φοβάμαι περισσότερο. Ο χρήστης ΔΕΝ νοιάζεται, γιατί πρακτικά ΔΕΝ είναι δικό του.

Γράφω λοιπόν χαρακτηριστικά ότι ΘΕΩΡΩ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΞΩ ΚΑΠΟΥ. Άρα ούτε πληροφοριοδότης υπάρχει, ούτε έχω κάποιο ιδιαίτερο λόγο να προσβάλλω τον συγκεκριμένο πωλητή.
Στο προηγούμενο μου μάλιστα post έγραψα "περίεργο" και δεν ανέφερα τίποτα για να προλάβω την όποια παρεξήγηση χωρίς λόγο γιατι ακριβώς (πάμε άλλη μια) ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ.
Με ρώτησε μέλος του φόρουμ γιατί γράφω "περίεργο" στην αρχή. Απαντάω στην ερώτηση και μου την πέφτετε γιατί δεν ζήτησα επεξήγηση. Μα σας είπα πουθενά ότι έχω ακούσει για το συγκεκριμένο πωλητή ή για τη συγκεκριμένη μηχανή κάτι και θέλω διασταύρωση για αυτό που άκουσα ή διάβασα; Τι γράφω γενικά και χαρακτηριστικά λίγο πιο κάτω: τα εταιρικά μηχανάκια-αυτοκίνητα. Γενικά! Λέτε να θέλω να αγοράσω αυτοκίνητο (εκτός από το κόκκινο Seat); Ως φιλοσοφεία στην αγορά του μεταχειρισμένου αυτοκινήτου, μηχανής, κινητού, πλυντηρίου ρούχων κλπ. αναφέρθηκα ότι τα εταιρικά μεταχειρισμένα προιόντα με προβληματίζουν. Τι να κάνω; αφού έχω αυτή την άποψη. Με ρωτήσατε να σας την πω, σας την είπα και σας πειράζει η άποψη η οποία το ΞΑΝΑΛΕΩ δεν έχει να κάνει με τον πωλητή αλλά με την κατηγορία.

Ελπίζω να είναι σαφείς οι απαντήσεις/επεξηγήσεις και να είναι ΠΛΕΟΝ κατανοητά αυτά που έγραψα πριν.

Αρα δηλαδη οτι μηχανακι εβλεπες σε οποιαδηποτε αντιπροσωπεια θα ελεγες αυτες τις γενικοτητες? Γιατι το προσεγγιζεις απο την αρχη αρνητικα το θεμα? :confused:

Τεσπα, παρε αυριο το Μανο και μιληστε με καλη διαθεση :ye02:

georgios
11-07-2013, 01:25
Αν ήταν εταιρικό μηχανάκι; ναι! Δυστυχώς ναι! Και το λέω ξανά, όχι μόνο για μηχανές... Αν πήγαινα στον ΠΙΟ ΚΑΛΟ άνθρωπο του κόσμου που πουλάει κινητά και μου έλεγε ότι πάρε αυτό το κινητό το είχα και το χρησιμοποιούσα εγώ, θα με προβλημάτιζε. Είναι προκατάληψη. Κόλλημα. Που στην συγκεκριμένη περίπτωση ευτυχώς απέχει πολύ από την πραγματικότητα.

Και προφανώς έχω καλή διάθεση! Διανύω από τις πιο όμορφες μέρες. Είναι μέρες αγωνίας να βρω τη σωστή μηχανή, αλλά είναι και όμορφες αυτές οι μέρες αναζήτησης. Αγόρασα για πρώτη φορά στη ζωή μου περιοδικό για μηχανές. Εδώ προσπαθώ να φέρω τούμπα τις διακοπές και να πείσω τη γυναίκα μου να πάμε Κρήτη όπου και καλά τυχαία θα δω και τη μηχανή κλπ κλπ...

jmar
11-07-2013, 01:34
Και προφανώς έχω καλή διάθεση! Διανύω από τις πιο όμορφες μέρες. Είναι μέρες αγωνίας να βρω τη σωστή μηχανή, αλλά είναι και όμορφες αυτές οι μέρες αναζήτησης. Αγόρασα για πρώτη φορά στη ζωή μου περιοδικό για μηχανές. Εδώ προσπαθώ να φέρω τούμπα τις διακοπές και να πείσω τη γυναίκα μου να πάμε Κρήτη όπου και καλά τυχαία θα δω και τη μηχανή κλπ κλπ...

Ολα καλα θα πανε, δες το, ψαξε το, ρωτα το Μανο και θα σου πει οσα μπορει να ξερει κι αυτος, το μηχανακι φαινεται καλο με λιγα χιλιομετρα, αλλωστε στην αντιπροσωπεια θα το εχουν ελεγξει πριν βαλουν το ονομα τους ταμπελα! Τουλαχιστον εδω που ειναι μικροτερη κοινωνια τα χρεπια δεν κρυβονται :ye33:

Αντε να σε δουμε κι εδω να πιουμε και καφεδακι :ye02:

ortho
11-07-2013, 01:40
Ελπίζω να μην είναι γυναίκα σου πίσω από την πλάτη σου.....:) για να μη γνωρίσεις τη δύναμη του μπλαστρη το λεω!

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!

georgios
11-07-2013, 01:44
Μη λες τέτοια :)

Σας ευχαριστώ και πάλι και σόρρυ για την αναστάτωση! Δεν υπήρχε πρόθεση! Να δούμε... Προς το παρόν 2 τα μοντέλα. Κρήτη και λεκανοπέδιο.

jtnakos
11-07-2013, 02:45
Η ΟΛΗ μαγεία του πράγματος ειναι η προετοιμασία...

Όπως στο γ@μηση ένα πραμα με τα προκαταρτικα :lo20::lo20:

Και οταν με το καλο θα κανείς ταξίδια το ίδιο ιδονικο θα ειναι η προετοιμασία με την αποπεράτωση του ταξιδιού :sm2::sm2:


Με το καλο ΟΤΙ και αν παρεις

georgios
12-07-2013, 16:04
Βασίλη να σε ευχαριστήσω ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολύ για όλα! Η αναζήτηση προφανώς συνεχίζεται και περιμένω και από Κρήτη τα νεότερα. Έχω μάλλον αρκετό "δρόμο" μέχρι την Ιθάκη :)

jmar
12-07-2013, 16:12
.... και περιμένω και από Κρήτη τα νεότερα. Έχω μάλλον αρκετό "δρόμο" μέχρι την Ιθάκη :)

Υπομονη :di41:

kosta12gs
12-07-2013, 16:16
Παρε ένα lg να γουστάρουμε όλοι.

jmar
12-07-2013, 16:22
Παρε ένα lg να γουστάρουμε όλοι.

Ψυγειο? :lo20:

kosta12gs
12-07-2013, 16:32
Ψυγειο? :lo20:

Ναι αυτό με το ψυγείο

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

ilias vara
12-07-2013, 16:33
μην προτρεχεις...πριν τα γραψεις ολα αυτα επρεπε να ρωτησεις και να το διασταυρωσεις...:u57:

Ο Μανος οτι πουλαει ειναι αστερι αλλιως δεν θα στον συνεστηνα...προσοχη την αλλη φορα σε αυτα που λεμε γιατι δεν ειναι ομορφο να προσπαθει καποιος να βοηθησει και να λεγονται ανακριβειες για κατι που δεν ισχυει! :ye33:
Γιαννη φιλε ο γιωργος ειναι πολυ καλος φιλος πολυ καλο παιδι με λιγη εμπειρια στο θεμα τις μοτο και με καμια διαθεση να προσβαλει καποιον.,.

:ye33:

ilias vara
12-07-2013, 16:35
Παρε ένα lg να γουστάρουμε όλοι.

ελ --σι ειπαμε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Ψυγειο? :lo20:
εχει και κλιματιστικο.,.,.,,:D:D:D

jmar
12-07-2013, 16:40
Γιαννη φιλε ο γιωργος ειναι πολυ καλος φιλος πολυ καλο παιδι με λιγη εμπειρια στο θεμα τις μοτο και με καμια διαθεση να προσβαλει καποιον.,.

:ye33:

:ye35: Το καταλαβαμε! ολα γκουντ ναου :cool2: :)

vpentza
12-07-2013, 17:51
Βασίλη να σε ευχαριστήσω ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολύ για όλα! Η αναζήτηση προφανώς συνεχίζεται και περιμένω και από Κρήτη τα νεότερα. Έχω μάλλον αρκετό "δρόμο" μέχρι την Ιθάκη :)

Είπαμε..........στο τέλος θα κεράσεις μπουγάτσα :D

kosta12gs
13-07-2013, 09:41
ελ --σι ειπαμε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:





Είχα κινητό παλιά και όλο τα μπερδεύω

stolak
16-07-2013, 01:16
Να πω και εγώ μια καλή "κουβέντα" για το Μάνο,μιάς και είμαι ευτυχισμένος κάτοχος της τελευταίας του μπουμπούς!Περιττό βέβαια να αναφέρω ότι η μηχανή είναι άψογη και χαίρει άκρας υγείας!!Άλλωστε ο συγκεκριμένος "κύριος" είναι γνωστός σε όλους μας εδώ στα Χανιά για την τρέλα του με τις μηχανές και πόσο τις προσέχει!!Είναι "ψείρας" σε....λέω!!! :lo19: :lo19: Άρρωστος...:lo20:
Αν ανοίξεις το παρακάτω link θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται....είναι απ΄το θέμα του forum μας: Φωτογραφίες-video (για τις δικές μας ΜΟΤΟ)
και post: http://www.gsforum.gr/f53/%CE%A0%CE%9F%CE%A5-%CE%9A%CE%9F%CE%99%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%99-%CE%97-%CE%9A%CE%91%CE%9B%CE%97-%CE%9C%CE%9F%CE%A5-29761/ :re26:

Όλα αυτά βέβαια καλοπροαίρετα και χωρίς δόση μομφής απέναντί σου φίλε georgios!

Υ.Γ.
Μάνο τα "λεφτά" καλύτερα να μου τα δώσεις χέρι-χέρι γιατί οι καιροί είναι χαλεποί :sm3: :sm3: :sm3:
Τσάμπα η διαφήμιση; :ye33:

georgios
25-07-2013, 14:18
Καλησπέρα σας!

Παρακαλώ πολύ να κλειδωθεί το θέμα! Η μηχανή βρέθηκε! :sm2: Αγοράστηκε, μεταβιβάστηκε και ασφαλίστηκε!

Είναι πολλά τα "ευχαριστώ"! Και πολλοί αυτοί στους οποίους απευθύνονται! Πέτρος! Βασίλης! Αντώνης! Ξανά Βασίλης! Μιχάλης! Μάριος! Κώστας! Γιώργος! Κυριάκος! Ηλίας! Νίκος! τον αδελφό μου, ο οποίος όπως είπε χαρακτηριστικά: "...αυτό το διάστημα έχω δει στο ίντερνετ πιο πολλές μηχανές από ότι όταν έψαχνα για τον εαυτό μου..." και ελπίζω να μην ξεχνάω κάποιον! Με τέσσερις λέξεις;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ GS FORUM ! ! !

Οι επαγγελματικές υποχρεώσεις τρέχουν. Για 2 συνεχόμενες βδομάδες θα λείπω από τις όμορφες συναντήσεις, οπότε κρατείστε τα πειράγματα για μετά το 15-Αυγουστο ;) και να περνάτε καλά!!!

kosta12gs
25-07-2013, 15:36
Παρακαλώ να μην κλείδωθει το θέμα. Είχα αρχίσει να το διασκεδάζω.

Καλό ταξιδο το μηχανακι...

... τωρα που θα λείπεις δύο βδομάδες και θα το έχω εγώ

georgios
25-07-2013, 15:43
Παρακαλώ να μην κλείδωθει το θέμα. Είχα αρχίσει να το διασκεδάζω.

Καλό ταξιδο το μηχανακι...

... τωρα που θα λείπεις δύο βδομάδες και θα το έχω εγώ

Μην με ρωτήσει κανείς λοιπόν γιατί δεν πήρα το υδρόψυκτο...

Translatoras
25-07-2013, 15:47
Ερώτηση καλοπροαίρετη:

Μήπως πήρες ένα Κρητικό (Ηρακλειώτικο) γκρι με 5750χλμ;;;

Ρωτάω γιατί το είχα βάλει στο μάτι και είδα ότι η αγγελία κατέβηκε!

ilias vara
25-07-2013, 15:55
Μην με ρωτήσει κανείς λοιπόν γιατί δεν πήρα το υδρόψυκτο...



μη με πεις .,.,.,.,.,.,.

δεν τον ειχες ικανο να οδηγησει L.G.,.????,:cool:

ΩΧ ΛΑΘΟς ΕΛ -ΣΙ :D:D:D


ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΣΟΥ :ha16::ha16::ha16:

kosta12gs
25-07-2013, 16:30
μη με πεις .,.,.,.,.,.,.

δεν τον ειχες ικανο να οδηγησει L.G.,.????,:cool:

ΩΧ ΛΑΘΟς ΕΛ -ΣΙ :D:D:D


ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΣΟΥ :ha16::ha16::ha16:
Ούτε lg ουτε lc
Το φαντάζεσαι να μας Περνούσε στο δρόμο.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

georgios
25-07-2013, 16:45
Φίλε μου ο Κρητικός που αναφέρεις (υπόψη είχε δυο αγγελίες) ήταν ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ!!! ΤΡΕΛΟΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ! Ελπίζω να μην την πάτησε κάποιος από το φόρουμ!!!

georgios
25-07-2013, 16:47
μη με πεις .,.,.,.,.,.,.

δεν τον ειχες ικανο να οδηγησει L.G.,.????,:cool:

ΩΧ ΛΑΘΟς ΕΛ -ΣΙ :D:D:D


ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΣΟΥ :ha16::ha16::ha16:

Δεν ξέρω ρε Ηλία... Το ανέβηκα χτες (του αδελφού) και κάνει σαν μονοκύλινδρο. Έχει ένα περίεργο-θόρυβο-χτύπημα...

Albatros
25-07-2013, 17:58
Φίλε μου ο Κρητικός που αναφέρεις (υπόψη είχε δυο αγγελίες) ήταν ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ!!! ΤΡΕΛΟΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ! Ελπίζω να μην την πάτησε κάποιος από το φόρουμ!!!

Ωραία ξανά αρχίζουμε με τον "απατεώνα" από Ηράκλειο...!!!!
Δώστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
:ha16:

vpentza
25-07-2013, 18:31
Καλησπέρα σας!

Παρακαλώ πολύ να κλειδωθεί το θέμα! Η μηχανή βρέθηκε! :sm2: Αγοράστηκε, μεταβιβάστηκε και ασφαλίστηκε!

Είναι πολλά τα "ευχαριστώ"! Και πολλοί αυτοί στους οποίους απευθύνονται! Πέτρος! Βασίλης! Αντώνης! Ξανά Βασίλης! Μιχάλης! Μάριος! Κώστας! Γιώργος! Κυριάκος! Ηλίας! Νίκος! τον αδελφό μου, ο οποίος όπως είπε χαρακτηριστικά: "...αυτό το διάστημα έχω δει στο ίντερνετ πιο πολλές μηχανές από ότι όταν έψαχνα για τον εαυτό μου..." και ελπίζω να μην ξεχνάω κάποιον! Με τέσσερις λέξεις;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ GS FORUM ! ! !

Οι επαγγελματικές υποχρεώσεις τρέχουν. Για 2 συνεχόμενες βδομάδες θα λείπω από τις όμορφες συναντήσεις, οπότε κρατείστε τα πειράγματα για μετά το 15-Αυγουστο ;) και να περνάτε καλά!!!

Καλές βόλτες όταν με το καλό γυρίσεις...
Να ανεβάσεις και καμιά φωτό να δούμε κι εμείς τί καβαλάς πλέον....

Άσε τις "γκρίνιες" για τον Σεπτεμβρη, απόλαυσε τη νέα σου κούκλα, μη χαλιέσαι από τίποτε.....

ilias vara
25-07-2013, 18:36
Ούτε lg ουτε lc
Το φαντάζεσαι να μας Περνούσε στο δρόμο.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk



Aυτο μπορει να γινει μονο με .,.,TEO PASS:D

nikos-x
25-07-2013, 21:37
Επιτέλους, γιατί αν κρατούσε λίγο ακόμα η αναζήτηση και η συζητήσεις περί καταλληλότερου . . . θα περπατούσαμε σαν καουμπόηδες. :D

Κώστα, καλοτάξιδη.
Γιώργο, καλοξόδευτα. :p

Translatoras
25-07-2013, 22:48
Ωραία ξανά αρχίζουμε με τον "απατεώνα" από Ηράκλειο...!!!!
Δώστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Για πείτε, για πείτε διότι τηλεφωνούσα και ήμουν με το ένα πόδι στον καταπέλτη
για να μην μου φύγει το καράβι για κάτω.

mitsaras
26-07-2013, 00:20
καλοταξιδη ρε φιλε...να την χαρεις οσο μπορεις...

παντως οσων αφορα τον "απατεωνα" χωρις να ξερω για ποιον γινεται η κουβεντα, υπαρχει ενας στο Ηρακλειο ο οποιος την περιοδο που πουλουσα το v-strom μου, ειχε ανεβασει δικη του αγγελια με τις δικες του φωτο...οα με ειδοποιησε ενα φιλαρακι μου που γνωρισε την μηχανη ου, τον πηρα τηλεφωνο αμεεσως και στην αρχη το επαιξε τρελιτσα...οταν του εξηγησα ομως ποσα ειναι τα φωνηεντα καταλαβε και την εσβησε σε δυο λεπτα...

georgios
26-07-2013, 00:56
Για πείτε, για πείτε διότι τηλεφωνούσα και ήμουν με το ένα πόδι στον καταπέλτη
για να μην μου φύγει το καράβι για κάτω.

Βλέπω την αγγελία Κυριακή μεσημέρι προς απόγευμα. Οπως θυμάσαι ήταν γραμμένη ή μάλλον γραμμένες γιατί είχε 3 μηχανές, με greeklish όπου ακόμα και τα greeklish είχαν λάθη (βλέπε krips).

Τον παίρνω τηλέφωνο του λέω ότι ενδιαφερομαι και μου λέει ότι θα συναντήσει τον αγοραστή σε λίγο, οπότε να πάρω ξανά. Και εδώ αρχίζουν τα απίθανα:
1) έχει μεν 2, 3, 4 ραντεβού (o αριθμός άλλαζε ανά πρόταση) αλλά τη μηχανή θα την πάρει οποίος προλάβει.

2) αν θέλω δηλαδή δίνω προκαταβολή και την κλείνω παρακάμπτοντας όσους ήδη εκδηλώσει ενδιαφέρον.

3) προκαταβολή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα μισά. Δηλαδή 4500 ευρώ!!! Ηθελε ο άνθρωπος Κυριακή απόγευμα να του βάλω με web banking 4500 ευρώ για καπαρο!!!

4) με την εγγύηση εξουσιοδοτημενου service της bmw!!! Γιατί εκτός των άλλων, ο άνθρωπος που έβαλε αγγελίες για χάρη αλλού (οι μηχανές ανήκαν σε 3ο πρόσωπο), ο άνθρωπος που έγραψε greeklish και χρησιμοποιούσε τη λέξη κριπς, ήταν και επίσημος αντιπρόσωπος. Το επίθετο βέβαια αρνούνταν να το δώσει... Ο εξουσιοδοτημενος...

5) που δεν είχε φωτογραφίες και δεν έστειλε, γιατί μετά πουλήθηκε ... Τα μεσάνυχτα της Κυριακής...

6) γιατί του είπα που βρίσκεστε να έρθει τώρα φίλος απο Χανιά να το δει. Και η απάντηση; Που να έρχεται τώρα; Δεν θα καθίσουμε πολύ...

7) γιατί την επόμενη μέρα που εβαλα συναφελφο να παρει τηλέφωνο με άλλο νούμερο, η μηχανή ήταν και πάλι διαθέσιμη.

Να συνεχίσω;

georgios
26-07-2013, 01:00
Aυτο μπορει να γινει μονο με .,.,TEO PASS:D
Ποιος ειναι ο Τεο; Και που παει;

Translatoras
26-07-2013, 01:53
3) προκαταβολή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα μισά. Δηλαδή 4500 ευρώ!!! Ηθελε ο άνθρωπος Κυριακή απόγευμα να του βάλω με web banking 4500 ευρώ για καπαρο!!!
....
6) γιατί του είπα που βρίσκεστε να έρθει τώρα φίλος απο Χανιά να το δει. Και η απάντηση; Που να έρχεται τώρα; Δεν θα καθίσουμε πολύ...

7) γιατί την επόμενη μέρα που εβαλα συναφελφο να παρει τηλέφωνο με άλλο νούμερο, η μηχανή ήταν και πάλι διαθέσιμη.

Να συνεχίσω;

Άσε, φτάνουν αυτά:u55::u55::u55:

Κρίμα και μου άνοιξε την όρεξη να φρεσκάρω το μοτόρι.

Albatros
26-07-2013, 08:16
καλοταξιδη ρε φιλε...να την χαρεις οσο μπορεις...

παντως οσων αφορα τον "απατεωνα" χωρις να ξερω για ποιον γινεται η κουβεντα, υπαρχει ενας στο Ηρακλειο ο οποιος την περιοδο που πουλουσα το v-strom μου, ειχε ανεβασει δικη του αγγελια με τις δικες του φωτο...οα με ειδοποιησε ενα φιλαρακι μου που γνωρισε την μηχανη ου, τον πηρα τηλεφωνο αμεεσως και στην αρχη το επαιξε τρελιτσα...οταν του εξηγησα ομως ποσα ειναι τα φωνηεντα καταλαβε και την εσβησε σε δυο λεπτα...

Μάλλον εννοείς αυτόν στην 62 Μαρτύρων που πουλάει και τον οδηγό μαζί χωρίς να το ξέρει...!!!
:sm2:

mitsaras
27-07-2013, 13:44
Μάλλον εννοείς αυτόν στην 62 Μαρτύρων που πουλάει και τον οδηγό μαζί χωρίς να το ξέρει...!!!
:sm2:

οπα!!!!αυτο δεν το ξερω...:confused::lo19:
εφτασε σε τετοιο επιπεδο το παληκαρι...την παιρνεις και με αυτοματο πιλοτο...:lo19::lo19::u60::u57:
ναι,ναι αυτον λεω....ειχες καμια εμπειρια με αυτον?....