PDA

View Full Version : Το GSforum πάει Βόρεια!! - Εθνικός Δρυμός Πίνδου (Βάλια Κάλντα) - Πρέσπες


leonidas
19-07-2009, 17:43
Στην πόλη που ζούμε μερικές φορές νιώθουμε ότι κάτι έχουμε χάσει.
Κάτι μας έχουν κλέψει ρε φίλε!
Θες τον αέρα, θες τα χρώματα, θες τις μυρουδιές, θες τις γεύσεις ή μήπως θες την ελευθερία.
Γι’ αυτό λοιπόν μερικοί φίλοι από το forum αποφάσισαν για καμιά βδομάδα μπορεί και παραπάνω,
να πάνε βόρεια στον Εθνικό Δρυμό Πίνδου (Βάλια Κάλντα) για να βρουν τα κλοπιμαία (τις μυρουδιές,
τον αέρα, τις γεύσης και τα χρώματα).

http://www.imageshack.gr/files/ecs1ouz38jwk53rtoglu.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ecs1ouz38jwk53rtoglu.jpg)

Το μόνο που βρήκαμε για το πρόγραμμα είναι το όνομα.
Το ονομάσαμε το πρόγραμμα της ευεξίας.
Το πράγμα είναι απλό, φτάνουμε σε ένα μέρος, κάνουμε τις βόλτες μας στα πέριξ, και κατά το σούρουπο
αφού πάμε για φαγητό (γιατί μην ξεχνιόμαστε θα πρέπει να βρούμε τις κλεμμένες γεύσεις) αποφασίζουμε
(επί χάρτου) για τον επόμενο προορισμό.
Βέβαια πάντα ο κύριος άξονας είναι να επισκευθούμε τον Εθνικό δρυμό της Πίνδου (Βάλια Κάλντα)
αλλά και τις πρέσπες!!

Μην ξεχνάμε και την ελευθέρια μας κλέψανε.
Και επειδή είμαστε ελεύθεροι, στην εκδρομή θα συμμετάσχουν όσοι θα είναι στα διόδια αφυδνών
το Σάββατο το πρωί στις 25/7/2009 από τις 6:15 έως 6:45.
Πρώτη μέρα Βοβούσα Πίνδου.




Σημασία δεν έχει ο προορισμός, αλλά το ταξίδι!!!





Συμμετέχοντες:



1. Κύρος Γρανάζης (Δημήτρης)...................GS 1200

2. Arisxios (Άρης)..................................GSA 1200

3. georgekostas (Γιώργος)........................1200 RT

4. ckalfas (Χρήστος)...............................GSA 1200

5. leonidas (Λεωνίδας)...........................GSA 1200

6. riko46 (Μιχάλης)..................................GS 1200

7. PortoLeone (Παντελής)..........................GS 1200

8. Nick (Νίκος)........................................Varadero

9. ???






.

danaos
19-07-2009, 18:30
Καλα να περασετε!

pesto1
19-07-2009, 20:14
Μέσα και εγώ μάλλον διπλός, με την yamaha... Αν και πολύ θα θελα το KTM εκει πάνω στην Πίνδο αλλά είναι πολλές οι ώρες Άρη... ;):D

essel
20-07-2009, 09:39
:yzΑν και ζηλεύω ..δυστυχώς οπως σας εχω πει και προσωπικά δεν δύναμαι να ακολουθήσω αν και θα το ήθελα πάρα πολύ...
Καλά να περάσεται και περιμένω νέα σας

:sm8:

AntonisKitoudis
20-07-2009, 10:37
Σας ζηλευω καλα να περασετε!

Κύρος Γρανάζης
20-07-2009, 13:52
Η προετοιμασία ξεκίνησε θα πρέπει να μάθουμε τι τρώνε η αρκούδες.
http://img.pathfinder.gr/Media/i/4/4034/8203.jpg

Όταν θα πάμε στο καταφύγιο αρκούδας Αρκτούρος στο Νυμφαίο Φλώρινας, ως σωστή επισκέπτες, δεν πρέπει να πάμε με άδεια χέρια.

syan
20-07-2009, 14:26
Όταν θα πάμε στο καταφύγιο αρκούδας Αρκτούρος στο Νυμφαίο Φλώρινας, ως σωστή επισκέπτες, δεν πρέπει να πάμε με άδεια χέρια.

Όταν θα πάτε στο καταφύγιο αρκούδας Αρκτούρος στο Νυμφαίο Φλώρινας δεν θα σας αφήσουν ουτε να τις πλησιάσετε και θα πάτε με πολύ ησυχία...σκέψου να σας αφήσουν να τις ταϊσετε κιόλας...!!!

vasorfa
20-07-2009, 14:29
Με το συνεταιρακι μου αποφασίσαμε από κοινού και….....έχω δυο επιλογές,,,,(θεωρήστε δεδομένο ότι θα έρθω η δισελος ή καθόλου…..)
α)να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για το ταξίδι , το που θα μείνουμε ποιες περιοχές σκεπτόμαστε να επισκεφτούμε...αν θα κάνουμε μπάνιο κ.α έτσι ώστε ...
β)να δηλώσω και εγώ συμμετοχή...εννοείτε με το συνεταιρακι μου.....την γνωστή ξανθιά....χιχιχι.....και ........
γ)μην με πει κανείς παντοφλακια...................το ΝΟΥ σας!!!!!

Με…..αγωνιστικούς-Φιλικούς χαιρετισμούς:hmmm::hmmm::hmmm:

Βασίλης

Κύρος Γρανάζης
20-07-2009, 14:47
Όταν θα πάτε στο καταφύγιο αρκούδας Αρκτούρος στο Νυμφαίο Φλώρινας δεν θα σας αφήσουν ουτε να τις πλησιάσετε και θα πάτε με πολύ ησυχία...σκέψου να σας αφήσουν να τις ταϊσετε κιόλας...!!!


Το γνωρίζω φίλε Στράτο μεταφορικά μιλάω για το τάισμα .
Για όσους θέλουν να τις «ταισουν» θα πρέπει να επικοινωνήσουν στα παρακάτω τηλέφωνα.

Eπικοινωνία για εθελοντές:
Μαρία Στυλιάδου
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟΑΡΚΤΟΥΡΟΥ
Αετός Φλώρινας 530 75
Τηλ: 23860 41500
e-mail: mstyliadou@arcturos.gr (mstyliadou@arcturos.gr)

Τμήμα εύρεσης πόρων
Μαρία Σπηλιωτοπούλου
Ιπποκράτους 150
11472 ΑΘΗΝΑ
τηλ. 210 6...
email: mspiliotopoulou@arcturos.gr

essel
20-07-2009, 19:02
Φιλαράκια
Επειδή μάλλον αλλάζει το πρόγραμμα εργασίας μου και μάλλον θα έχω ελεύθερο 5ήμερο ….αρχίζω να καλοσκέφτομαι… την εκδρομούλα. Οπότε θα ήθελα ορισμένες extra πληροφορίες αν δεν σας κάνει κόπο.

1. Επειδή πρέπει να ξέρω και να δηλώσω : θα έρθει κανείς διπλός; Να έρθει ή όχι η συζυγάτα μου; επίσης πώς θα πάμε ομαδικά; (ομαδική οδήγηση ), ή σαν φιλική παρέα (με κάμποσα…) οπότε το GTθα «ξεμπουκώσει» και η Βάσω δεν θα έρθει; (χιχιχιχιχι)

2. Αν πάμε ελεύθερα ….έχετε κλείσει ξενοδοχεία; (για να σας περιμένω…..χιχιχιχι)

3.Μήπως να ξέραμε και το ημερήσιο πλάνο –χλμ-στάσεων-βενζίνες- καφέ κ.τ.λ. για να βγει το παρακάτω

4. Κόστος εκδρομής;

Αν σας κούρασα συγνώμη και περιμένω αν με θέλετε στην παρέα σας
:):):)

margot
20-07-2009, 23:11
GS 650 παίρνετε στην παρέα σας???:sm7::sm7::sm7:

Κύρος Γρανάζης
21-07-2009, 08:49
Πρόγραμμα – Πλάνο Εκδρομής.

Σαββάτο
Αθήνα – Καμένα βούρλα Καφές.
Καμένα βούρλα - Καρδίτσα Νερά Αναψυκτικά
Καρδίτσα Μέτσοβο Κάτι να τσιμπήσουμε πολύ ελαφρύ .
Μέτσοβο- Βοβούσα μέσω πηγών Αωού
Τα χιλιόμετρα εθνικής θα γίνονται με την ανώτερη επιτρεπόμενη από τον ΚΟΚ.
Ο λόγος είναι απλός θα έχει πολύ ζέστη το Σάββατο και θα πρέπει να
φτάσουμε σε υψόμετρο πριν τις δύο το μεσημέρι.
Σύνολο χιλιομέτρων 470.

Κυριακή
περιήγηση στον εθνικό δρυμό με αρκετά έως πολλά χιλιόμετρα χώμα τύπος δρόμου δασικός.
Διανυκτέρευση μάλλον στο περιβόλι.
Δευτέρα
Αναχώρηση πρωί πρωί.
Προορισμός Νυμφαίο μέσω Σιάτιστας – βλάστη η διαδρομή θα έχει και χώμα δασικό βατό.
Διανυκτέρευση στον αετό ή στο ξινό νερό.
Τρίτη
Προορισμός Πρέσπες μέσω Φλώρινας.
Τετάρτη.
Περιήγηση στις Πρέσπες .

Πέμπτη – Παρασκευή – Σάββατο . . . . .
Υπόλοιπο πρόγραμμα ανοιχτό πιθανά μέρη Καστοριά, Κόνιτσα, Ζαγόρι , Γιάννενα.


Θα ήθελα να ζητήσω την κατανόηση από αυτούς που ήδη έχουν δηλώσει συμμετοχή με καθεστός πλήρους ελευθερίας,
για τον περιορισμό της καθώς και από τους φίλους που εκδήλωσαν ενδιαφέρον συμμετοχής
για το ότι δεν μπορεί να δοθεί πλήρες και ακριβές πρόγραμμα.
Ευχαριστώ όλους.

wet & dirty
21-07-2009, 10:50
κυρος γραναζης εχεις πμ:D

Κύρος Γρανάζης
21-07-2009, 11:00
κυρος γραναζης εχεις πμ:D

Ευχαριστώ για τη βοήθεια Τάκη ! :rolleyes:

alexgs
21-07-2009, 11:37
Χωρίς να θέλω να γρουσουζέψω τίποτα, η περιήγηση στον εθνικό δρυμό (με ότι αυτό συνεπάγεται...) με μεγάλο αριθμό μηχανών, εν μέσω θερινής - αντιπυρικής περιόδου νομίζω ότι πρέπει να γίνει κατόπιν άδειας του δασαρχείου Γρεβενών ή μέσω του φύλακα του Δρυμού στο Περιβόλι. Σκεφτείτο λίγο παίδες...
Πάντως όπως και να έχει σας εύχομαι να περάσετε πανέμορφα;)

Georgia
21-07-2009, 11:38
GS 650 παίρνετε στην παρέα σας???


ωχ ωχ ωχ ...... φιλενάδα ανάβεις φωτιές ........Λες να το τολμίσουμε;;;;:)

έχεις ΠΜ

georgekostas
21-07-2009, 12:00
...θα έχει πολύ ζέστη το Σάββατο και θα πρέπει να
φτάσουμε σε υψόμετρο πριν τις δύο το μεσημέρι.


...και καλα θα κανετε γιατι http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=31

aeriko
21-07-2009, 13:24
GS 650 παίρνετε στην παρέα σας???:sm7::sm7::sm7:
Κατ ελάχιστο ταχύτητα 140χλμ/ω!:cool:

NLS
21-07-2009, 13:28
140+ είναι λίγο ταλαιπωρία με το 650.
Δεν είναι καν και η ανετότερη ταχύτητα του 1200 (το 1150 πάει καλύτερα εκεί).

Είναι επίσης εκτός νόμου.

Απλά σας το θυμίζω :sm7:

Κύρος Γρανάζης
21-07-2009, 13:49
140+ είναι λίγο ταλαιπωρία με το 650.
Δεν είναι καν και η ανετότερη ταχύτητα του 1200 (το 1150 πάει καλύτερα εκεί).

Είναι επίσης εκτός νόμου.

Απλά σας το θυμίζω :sm7:

Θα συμφωνήσω απόλυτα δικό μου λάθος.
Αλλάζει η ταχύτητα σε 120 μέγιστη.
Φυσικά όταν φτάσουμε στο Μέτσοβο θα έχουμε γίνει σούπα αλλά θα έχουμε κάνει ένα καλό τεστ αντοχής.

NLS
21-07-2009, 14:03
Αυτό που κουράζει σε μια διαδρομή είναι η ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ ταχύτητας. Αν έχετε μια σχετικά σταθερή ταχύτητα (που μπορεί νόμιμα να είναι 130 πια όχι 120) με λιγότερα φρεναρίσματα και γερές γκαζιές θα φτάσετε όχι σούπα αλλά σούπερ ξεκούραστοι.

Προσωπικά αν είναι να κάνω καμιά 100στη χιλιόμετρα πάω σαν το διάολο (ξεχάστε ότι το έγραψα αυτό χεχεχε)... όταν όμως πάω να κάνω καμιά 500αριά, πάω όπως είπα πιο πάνω και φτάνω ΠΙΟ ξεκούραστος από τα 100 της άλλης διαδρομής.

Η ταπεινή μου συμβουλή.

Κύρος Γρανάζης
21-07-2009, 14:18
Συμφωνώ, μέγιστη ταχύτητα είναι αυτή συγχρονίζει την επιθυμία του
αναβάτη για ξεκούραση με την επιθυμία της μηχανής για βενζίνη με όσο το δυνατόν λιγότερες στάσεις.

essel
21-07-2009, 16:54
Παιδιά με το συμπάθιο..........
Είναι εκδρομή του φόρουμ ή κάποιων φίλων από το φόρουμ?
Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι...
Σήμερα είναι Τρίτη και συζητάμε αν το ταξίδι θα γίνει με 120, ή με 140, ή με λιγότερα ή και με περισσότερα ίσως. Τελικώς υπάρχει οργάνωση? ή όχι? και όταν ποστάρετε ένα θέμα πχ εκδρομή, είμαστε έτοιμοι να ανταπεξέλθουμε ή όχι?. Και πάλι εξηγούμαι.
Αν-λέω- αν το Σάββατο εμφανιστούν πάνω από 20 άτομα (λίγο πολύ 10 υπάρχουν ήδη-περίπου-)έχει προβλεφθεί που θα γίνει ο ύπνος ? γιατί π.χ. εγώ σε κάμπινγκ δεν κοιμάμαι (τελευταία φορά ήταν πριν 10 χρόνια σε κατασκήνωση καθότι πρώην βαθμοφόρος Προσκόπων για πάνω από 15 χρόνια),από την άλλη βέβαια και τα οικονομικά μου δεν φτάνουν για 5αστέρων ξενοδοχείο.
Εφόσον λοιπόν είναι θεσμική εκδρομή και την ποστάρετε σαν φόρουμ... και το 650 έρχεται, εφ' όσον το δηλώσει... και ο αρχάριος έρχεται, εφόσον κι αυτός το δηλώσει και τα πάντα φτιάχνονται για μία ΑΣΦΑΛΗ εκδρομή όταν μάλιστα υπάρχουν και πολλά χλμ μπροστά μας.
Εγώ προσωπικά 3 μέρες πριν την εκδρομή δεν θα είχα υπαρξιακά θέματα του στυλ με 140 ή με 120 η με περισσότερα, αλλά το πως θα δέσω τον κόσμο σαν παρέα και την ασφαλή διασκέδαση μας και όχι διαγωνισμό ταχυτέρου αναβάτη (συμφωνώ απόλυτα με τον ΝLS). Άλλωστε αν είναι κάθε μεσημέρι να μετράω αν ήρθαν όλοι ...να μου λείπει. Ή θα αφήσουμε τον μικρό Στελάκη που δεν είναι δα και ROSSI μόνο του - για να μας αποδείξει τελικά ότι είναι - τρέχοντας να μας φτάσει...
Τελικά ο Vasorfa θα έρθει για να έρθει και η Waso ή όχι ?
Και έρχομαι στο αρχικό ερώτημα είναι εκδρομή φίλων από το φόρουμ? γιατί αν είναι, πρώτα πραγματοποιείται η εκδρομή και μετά ποστάρουμε φωτό και σχόλια. Εκτός και εάν το θέμα είναι... Kοιτάτε μας !!! Πράγμα που ειλικρινά δεν θέλω να το πιστέψω και δεν το πιστεύω . Οι μέχρι τώρα λιγοστές βόλτες μου με το φόρουμ και οι καφέδες, μου έχουν δείξει ότι τα πάντα γίνονται με πολύ οργάνωση και ασφάλεια.
Με το συμπάθιο και χωρίς καμία διάθεση κακοπροαίρετης κριτικής περιμένω τις δικές σας σκέψεις– κρίσεις – απόψεις.:):):)

georgekostas
21-07-2009, 17:34
Σε μια οργανωμενη εκδρομη η εστω και σε μια βολτα με πολλες μηχανες παμε με βαση την μηχανη η τον οδηγο με τις μικροτερες δυνατοτητες.
Μπορει ενας με 1200 να φοβαται η να μη μπορει να παει πανω απο 120χλμ και ενας με ενα 650 να το πηγαινει στα ορια η και το αναποδο.
Το αναφερω επειδη μου εχει τυχει σε 11ημερο ταξιδι με 6 μηχανες ο ενας να μην μπορει ν'ακολουθησει τους αλλους 5 και να πηγαινουμε μονιμως βασει αυτου.
Οποτε δε νομιζω οτι πρεπει να βαζουμε ορια αυτα φαινονται στην πορεια.

NLS
21-07-2009, 17:59
εγώ καταλαβαίνω ότι τα παιδιά ξεκίνησαν πιο "απλά" και τους τα κάναμε "πολύπλοκα"

Κύρος Γρανάζης
21-07-2009, 18:05
Παιδιά με το συμπάθιο..........
Είναι εκδρομή του φόρουμ ή κάποιων φίλων από το φόρουμ?
Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι...
Σήμερα είναι Τρίτη και συζητάμε αν το ταξίδι θα γίνει με 120, ή με 140, ή με λιγότερα ή και με περισσότερα ίσως. Τελικώς υπάρχει οργάνωση? ή όχι? και όταν ποστάρετε ένα θέμα πχ εκδρομή, είμαστε έτοιμοι να ανταπεξέλθουμε ή όχι?. Και πάλι εξηγούμαι.
Αν-λέω- αν το Σάββατο εμφανιστούν πάνω από 20 άτομα (λίγο πολύ 10 υπάρχουν ήδη-περίπου-)έχει προβλεφθεί που θα γίνει ο ύπνος ? γιατί π.χ. εγώ σε κάμπινγκ δεν κοιμάμαι (τελευταία φορά ήταν πριν 10 χρόνια σε κατασκήνωση καθότι πρώην βαθμοφόρος Προσκόπων για πάνω από 15 χρόνια),από την άλλη βέβαια και τα οικονομικά μου δεν φτάνουν για 5αστέρων ξενοδοχείο.
Εφόσον λοιπόν είναι θεσμική εκδρομή και την ποστάρετε σαν φόρουμ... και το 650 έρχεται, εφ' όσον το δηλώσει... και ο αρχάριος έρχεται, εφόσον κι αυτός το δηλώσει και τα πάντα φτιάχνονται για μία ΑΣΦΑΛΗ εκδρομή όταν μάλιστα υπάρχουν και πολλά χλμ μπροστά μας.
Εγώ προσωπικά 3 μέρες πριν την εκδρομή δεν θα είχα υπαρξιακά θέματα του στυλ με 140 ή με 120 η με περισσότερα, αλλά το πως θα δέσω τον κόσμο σαν παρέα και την ασφαλή διασκέδαση μας και όχι διαγωνισμό ταχυτέρου αναβάτη (συμφωνώ απόλυτα με τον ΝLS). Άλλωστε αν είναι κάθε μεσημέρι να μετράω αν ήρθαν όλοι ...να μου λείπει. Ή θα αφήσουμε τον μικρό Στελάκη που δεν είναι δα και ROSSI μόνο του - για να μας αποδείξει τελικά ότι είναι - τρέχοντας να μας φτάσει...
Τελικά ο Vasorfa θα έρθει για να έρθει και η Waso ή όχι ?
Και έρχομαι στο αρχικό ερώτημα είναι εκδρομή φίλων από το φόρουμ? γιατί αν είναι, πρώτα πραγματοποιείται η εκδρομή και μετά ποστάρουμε φωτό και σχόλια. Εκτός και εάν το θέμα είναι... Kοιτάτε μας !!! Πράγμα που ειλικρινά δεν θέλω να το πιστέψω και δεν το πιστεύω . Οι μέχρι τώρα λιγοστές βόλτες μου με το φόρουμ και οι καφέδες, μου έχουν δείξει ότι τα πάντα γίνονται με πολύ οργάνωση και ασφάλεια.
Με το συμπάθιο και χωρίς καμία διάθεση κακοπροαίρετης κριτικής περιμένω τις δικές σας σκέψεις– κρίσεις – απόψεις.:):):)



Γι’ αυτό λοιπόν μερικοί φίλοι από το forum αποφάσισαν για καμιά βδομάδα μπορεί και παραπάνω,
να πάνε βόρεια στον Εθνικό Δρυμό Πίνδου (Βάλια Κάλντα) για να βρουν τα κλοπιμαία (τις μυρουδιές,
τον αέρα, τις γεύσης και τα χρώματα).
Σημασία δεν έχει ο προορισμός, αλλά το ταξίδι!!!


.

Όπως αναφέρεται και ποιο πάνω την εκδρομή την αποφάσισαν κάποιοι φίλοι που
συμφώνησαν ότι ό στόχος είναι το ταξίδι και όχι ο προορισμός και είπαν να δοκιμάσουν την
ελευθέρια και το ρομαντισμό που προσφέρει η μοτοσυκλέτα.
Αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του φόρουμ γιατί θεωρούν όλους όσους συμμετέχουν στο
φόρουμ φίλους που μπορούν και αυτή αν θέλουν να συμμετάσχουν στο όνειρο του μοτοσυκλετισμού.
Εάν δεν αναρτώνταν στην ιστοσελίδα του forum δεν θα υπήρχε η δυνατότητα συμμετοχής.
Παρεμπιπτόντως θα ήθελα να γνωρίζεις ότι τέσσερις από τους συμμετέχοντες είναι τα ιδρυτικά μέλη του φόρουμ.
Ελπίζω η εξηγήσεις που σου έδωσα να είναι επαρκείς.

Κύρος Γρανάζης
21-07-2009, 18:28
Εγώ προσωπικά 3 μέρες πριν την εκδρομή δεν θα είχα υπαρξιακά θέματα του στυλ με 140 ή με 120 η με περισσότερα, αλλά το πως θα δέσω τον κόσμο σαν παρέα και την ασφαλή διασκέδαση μας και όχι διαγωνισμό ταχυτέρου αναβάτη (συμφωνώ απόλυτα με τον ΝLS).

Η ταχύτατα ήταν πρόταση για την εθνική Αθηνών Λαμίας .
Το πρόβλημα που στόχευε να λύση ήταν η ζέστη, προβλέπετε 37 βαθμούς στο Μέτσοβο.
Κατά πάσα πιθανότητα θα πάμε με λιγότερες στάσεις.

Κύρος Γρανάζης
21-07-2009, 18:56
Στην πόλη που ζούμε μερικές φορές νιώθουμε ότι κάτι έχουμε χάσει.
Κάτι μας έχουν κλέψει ρε φίλε!
Θες τον αέρα, θες τα χρώματα, θες τις μυρουδιές, θες τις γεύσεις ή μήπως θες την ελευθερία.
Γι’ αυτό λοιπόν μερικοί φίλοι από το forum αποφάσισαν για καμιά βδομάδα μπορεί και παραπάνω,
να πάνε βόρεια στον Εθνικό Δρυμό Πίνδου (Βάλια Κάλντα) για να βρουν τα κλοπιμαία (τις μυρουδιές,
τον αέρα, τις γεύσης και τα χρώματα).

http://www.imageshack.gr/files/ecs1ouz38jwk53rtoglu.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ecs1ouz38jwk53rtoglu.jpg)

Το μόνο που βρήκαμε για το πρόγραμμα είναι το όνομα.
Το ονομάσαμε το πρόγραμμα της ευεξίας.
Το πράγμα είναι απλό, φτάνουμε σε ένα μέρος, κάνουμε τις βόλτες μας στα πέριξ, και κατά το σούρουπο
αφού πάμε για φαγητό (γιατί μην ξεχνιόμαστε θα πρέπει να βρούμε τις κλεμμένες γεύσεις) αποφασίζουμε
(επί χάρτου) για τον επόμενο προορισμό.
Βέβαια πάντα ο κύριος άξονας είναι να επισκευθούμε τον Εθνικό δρυμό της Πίνδου (Βάλια Κάλντα)
αλλά και τις πρέσπες!!

Μην ξεχνάμε και την ελευθέρια μας κλέψανε.
Και επειδή είμαστε ελεύθεροι, στην εκδρομή θα συμμετάσχουν όσοι θα είναι στα διόδια αφυδνών
το Σάββατο το πρωί στις 25/7/2009 από τις 6:15 έως 6:45.
Πρώτη μέρα Βοβούσα Πίνδου.




Σημασία δεν έχει ο προορισμός, αλλά το ταξίδι!!!





Συμμετέχοντες:



1. Κύρος Γρανάζης (Δημήτρης)...................GS 1200

2. Arisxios (Άρης)..................................GSA 1200

3. georgekostas (Γιώργος)........................1200 RT

4. ckalfas (Χρήστος)...............................GSA 1200

5. leonidas (Λεωνίδας)...........................GSA 1200

6. riko46 (Μιχάλης)..................................GS 1200

7. PortoLeone (Παντελής)..........................GS 1200

8. Nick (Νίκος)........................................Varadero

9. ???



Αναχώρηση διόδια αφυδνών το Σάββατο 25/7/2009 ώρα 6:45.

margot
21-07-2009, 23:47
ωχ ωχ ωχ ...... φιλενάδα ανάβεις φωτιές ........Λες να το τολμίσουμε;;;;:)

έχεις ΠΜ

Φιλενάδα δεν έχω άδεια (βλέπεις μόλις γύρισα από τετραήμερες διακοπές σε Γερμανία -με αεροπλάνο δυστυχώς!!!!) αλλιώς ήμουνα μέσα:sm8:και άστους να λένε για τις ταχύτητες:Απορία::Απορία::Απορία:Μήπως πρέπει να οργανώσουμε μια συνάντηση με τις γυναίκες του forum???:)

margot
21-07-2009, 23:49
Κατ ελάχιστο ταχύτητα 140χλμ/ω!:cool:
Μόνο 140:sm7::sm7::sm7:και σούζες κάνουμε:sm3::sm3::sm3:

margot
21-07-2009, 23:56
[QUOTE=essel;50713]Παιδιά με το συμπάθιο..........
Είναι εκδρομή του φόρουμ ή κάποιων φίλων από το φόρουμ?
Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι...
Σήμερα είναι Τρίτη και συζητάμε αν το ταξίδι θα γίνει με 120, ή με 140, ή με λιγότερα ή και με περισσότερα ίσως. ..............

Φίλε essel ίσως εγώ άρχισα την πλάκα με το αν δέχονται στην παρέα GS 650 και άρχισαν στη συνέχεια για την ταχύτητα και διάφορα άλλα....
Πολύ θα ήθελα να πάω μαζί τους:yzαλλά δεν έχω άδειαΝεύρακαι έτσι θα μείνω εδώ......Εύχομαι σε όσους λάβουν μέρος στην εκδρομή να περάσουν πολύ πολύ όμορφα:):):):) .....και περιμένουμε φωτογραφίες!!!!!!

Κύρος Γρανάζης
22-07-2009, 00:11
Αν και το έχω γράψει παραπάνω ότι δεν τίθεται θέμα ταχύτητας.
Θα απολογηθώ ξανά για την ατυχή αναφορά στην ταχύτητα στην εθνική οδό.
Έχω ένα άγχος όσο αφορά την οδήγηση στα όρια του καύσωνα.
Είχα ταξιδέψει Γιάννενα Ηγουμενίτσα τον Αύγουστο του 2006 με 42 υπό σκιά και τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα.
Ζητώ και πάλι συγνώμη για την ατυχή αναφορά.

NLS
22-07-2009, 00:37
φροντίστε (πάντα αλλά τώρα μια παραπάνω) να έχετε εύκολα υγρά σε όλη τη διάρκεια της διαδρομής

Κύρος Γρανάζης
22-07-2009, 00:51
φροντίστε (πάντα αλλά τώρα μια παραπάνω) να έχετε εύκολα υγρά σε όλη τη διάρκεια της διαδρομής
:sm8:

vasorfa
22-07-2009, 08:48
παιδες......δυστυχως εγω τελικα δεν μπορω να παρω αδεια.....περιμενω να δω φωτο!!!και video!!!:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz

Κύρος Γρανάζης
22-07-2009, 23:36
Σαββάτο
Αθήνα – Καμένα βούρλα Καφές.
Καμένα βούρλα - Καρδίτσα Νερά Αναψυκτικά
Καρδίτσα Μέτσοβο Κάτι να τσιμπήσουμε πολύ ελαφρύ .
Μέτσοβο- Βοβούσα μέσω πηγών Αωού
Τα χιλιόμετρα εθνικής θα γίνονται με την ανώτερη επιτρεπόμενη από τον ΚΟΚ.
Ο λόγος είναι απλός θα έχει πολύ ζέστη το Σάββατο και θα πρέπει να
φτάσουμε σε υψόμετρο πριν τις δύο το μεσημέρι.




Λόγο καύσωνα αλλάζει η ώρα αναχώρησης.
Ώρα συγκέντρωσης 6:00.
Ώρα αναχώρησης 6:15.

Κύρος Γρανάζης
22-07-2009, 23:38
Στην πόλη που ζούμε μερικές φορές νιώθουμε ότι κάτι έχουμε χάσει.
Κάτι μας έχουν κλέψει ρε φίλε!
Θες τον αέρα, θες τα χρώματα, θες τις μυρουδιές, θες τις γεύσεις ή μήπως θες την ελευθερία.
Γι’ αυτό λοιπόν μερικοί φίλοι από το forum αποφάσισαν για καμιά βδομάδα μπορεί και παραπάνω,
να πάνε βόρεια στον Εθνικό Δρυμό Πίνδου (Βάλια Κάλντα) για να βρουν τα κλοπιμαία (τις μυρουδιές,
τον αέρα, τις γεύσης και τα χρώματα).

http://www.imageshack.gr/files/ecs1ouz38jwk53rtoglu.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ecs1ouz38jwk53rtoglu.jpg)

Το μόνο που βρήκαμε για το πρόγραμμα είναι το όνομα.
Το ονομάσαμε το πρόγραμμα της ευεξίας.
Το πράγμα είναι απλό, φτάνουμε σε ένα μέρος, κάνουμε τις βόλτες μας στα πέριξ, και κατά το σούρουπο
αφού πάμε για φαγητό (γιατί μην ξεχνιόμαστε θα πρέπει να βρούμε τις κλεμμένες γεύσεις) αποφασίζουμε
(επί χάρτου) για τον επόμενο προορισμό.
Βέβαια πάντα ο κύριος άξονας είναι να επισκευθούμε τον Εθνικό δρυμό της Πίνδου (Βάλια Κάλντα)
αλλά και τις πρέσπες!!

Μην ξεχνάμε και την ελευθέρια μας κλέψανε.
Και επειδή είμαστε ελεύθεροι, στην εκδρομή θα συμμετάσχουν όσοι θα είναι στα διόδια αφυδνών
το Σάββατο το πρωί στις 25/7/2009 από τις 6:15 έως 6:45.
Πρώτη μέρα Βοβούσα Πίνδου.




Σημασία δεν έχει ο προορισμός, αλλά το ταξίδι!!!





Συμμετέχοντες:



1. Κύρος Γρανάζης (Δημήτρης)...................GS 1200

2. Arisxios (Άρης)..................................GSA 1200

3. georgekostas (Γιώργος)........................1200 RT

4. ckalfas (Χρήστος)...............................GSA 1200

5. leonidas (Λεωνίδας)...........................GSA 1200

6. riko46 (Μιχάλης)..................................GS 1200

7. PortoLeone (Παντελής)..........................GS 1200

8. Nick (Νίκος)........................................Varadero

9. ???



Αναχώρηση διόδια αφυδνών το Σάββατο 25/7/2009 ώρα 6:15.

leonidas
23-07-2009, 00:08
συζητάμε αν το ταξίδι θα γίνει με 120, ή με 140, ή με λιγότερα ή και με περισσότερα ίσως



Επειδή πολύ λόγος έγινε σχετικά με την ατυχή αναφορά του Δημήτρη (Κύρος Γρανάζης) σχετικά με την ταχύτητα ταξιδίου θα ήθελα να τονίσω το αυτονόητο!!!

Το κονβόι λοιπόν θα κινηθεί (όλο μαζί - λόγω μικρής συμμετοχής) με την εκάστοτε ασφαλή ταχύτητα που επιβάλλουν εξωγενής παράγοντες (όπως π.χ. ροή κυκλοφορίας, δημόσια έργα, καιρικές συνθήκες κ.λ.π.), και την οποία σε κάθε περίπτωση ορίζει ο επικεφαλής (Leader) του group.

georgekostas
23-07-2009, 00:11
Επειδή πολύ λόγος έγινε σχετικά με την ατυχή αναφορά του Δημήτρη (Κύρος Γρανάζης) σχετικά με την ταχύτητα ταξιδίου θα ήθελα να τονίσω το αυτονόητο!!!

Το κονβόι λοιπόν θα κινηθεί (όλο μαζί - λόγω μικρής συμμετοχής) με την εκάστοτε ασφαλή ταχύτητα που επιβάλλουν εξωγενής παράγοντες (όπως π.χ. ροή κυκλοφορίας, δημόσια έργα, καιρικές συνθήκες κ.λ.π.), και την οποία σε κάθε περίπτωση ορίζει ο επικεφαλής (Leader) του group.

:sm8:

PortoLeone
23-07-2009, 00:39
Αυτό είναι το σωστό νομίζω κι εγώ.Μπράβο Λεωνίδα!!!
Πρώτα από όλα η ασφάλεια.Άλλωστε δεν είναι και η πρώτη εκδρομή που κάνουμε και πιστεύω πως ήδη μερικοί φίλοι έχουν τύχει να έρθουν μαζί μας και αν είχαν άδεια τη συγκεκριμένη ημερομηνία θα έρχόντουσαν μαζί μας.Εμείς πάντως σας περιμένουμε όλους και όλες!!!!;)

kostas_366
23-07-2009, 05:09
Πιστεύω λέγονται πολλά για το αυτονόητο..
Μπορεί να πεις θα πάω γρήγορα, αλλά υπό συνθηκες (κίνηση, αργό μέλος, ζέστη, κρύο, βροχή κ.λ.π.) πας αργά.
Και θα πω γιατί το λέω αυτό. Σε αρκετές βόλτες με το φόρουμ αλλά και με άτομα από αυτό (χωρίς να είναι εκδρομή του φόρουμ) πάντα υπάρχει μια συνεννόηση ή αν θέλετε κάποιοι άγραφοι νόμοι που τους έχουν στο μυαλό τους όλοι, περισσότερο και οι οργανωτές, και τους λειτουργούν. Κανένας δεν θέλει να πάθει κάποιο κακό ο συν-ταξιδευτης του. Και σίγουρα θα καταλάβουν όλοι ότι ....με τόσο πρέπει να πάνε όλοι. Είμαι σίγουρος.
Και στον φίλο essel
Οι μέχρι τώρα λιγοστές βόλτες μου με το φόρουμ και οι καφέδες, μου έχουν δείξει ότι τα πάντα γίνονται με πολύ οργάνωση και ασφάλεια.
Με το συμπάθιο και χωρίς καμία διάθεση κακοπροαίρετης κριτικής περιμένω τις δικές σας σκέψεις– κρίσεις – απόψεις.:):):)
Θα πω ότι αν θα έρθει σε περισσότερες βόλτες θα το καταλάβει και μην το δεις στραβά, μην κάνεις τέτοιο λάθος:), μπορεί να μην δώθηκε ευκαιρία ή να μην έτυχε, ή έλλειψη χρόνου. Και σίγουρα όλα (μάλλον τα περισσότερα)* γίνονται με ασφάλεια και οργάνωση. Και καλά το παραθέτεις φίλε για την ασφάλεια και ποτέ με την λέξη αυτή δεν γίνεται κακοπροαίρετη κριτική.

Κατά την γνώμη μου, δεν θα είναι πρόβλημα η μεση ωριαία. Αυτή θα ``φτιάχτεί`` και θα ``προσαρμοστεί``.
Θέμα θα είναι, επειδή είδα και χωμάτινη διαδρομή, αν εκεί θα δωθεί η δυνατότητα στα μέλη, άλλος δεν θέλει να πάει χώμα ή άλλος δεν τον βοηθά η μοτοσυκλέτα να το κάνει, να ακολουθήσουν. Αυτό θα πρέπει να δουν όλοι οι συμμετέχοντες.

*Κάποιες εκδρομές είναι ποιο ``ανοιχτές``. Χωρίς να είναι όλα οργανωμένα σε προορισμό και χρόνο. Το έχω κάνει με τους: fire-red, wet & dirty, italokamikazi, vteo, lempoi, vassili, portoleone, pisokolito, leonida, arisxios, κ.ά. και είναι και το ομορφότερο (πάντα κατά εμένα).

Δεν θα μπορέσω να είμαι. Καλά να περάσετε.

υστ. αν πάτε πάνω από 150, θα σας ``δώσω`` στην τροχαία :sm7:. Αν πάτε λίγο κάτω από 190 (μήπως πάνε και τα ...παρτάλια σας τα bmw παραπάνω:p) θας σας κάνω δώρο στην γιορτή σας ......λαδάκι 20/50.

Κύρος Γρανάζης
23-07-2009, 10:10
υστ. αν πάτε πάνω από 150, θα σας ``δώσω`` στην τροχαία :sm7:. Αν πάτε λίγο κάτω από 190 (μήπως πάνε και τα ...παρτάλια σας τα bmw παραπάνω:p) θας σας κάνω δώρο στην γιορτή σας ......λαδάκι 20/50.

Στο παρτάλι του Μιχάλη έβαλε το χέρι του ο Βασίλης και έμαθα ότι πάει σφαίρα. :p

George_B
23-07-2009, 10:42
Ζηλευω που δεν μπορω να ερθω ! καλα να περασετε !

kostas_366
23-07-2009, 22:12
Στο παρτάλι του Μιχάλη έβαλε το χέρι του ο Βασίλης και έμαθα ότι πάει σφαίρα. :p
Πάει δηλ. καμιά....... 300αριά τώρα??? :D

leonidas
24-07-2009, 19:30
Πάει δηλ. καμιά....... 300αριά τώρα??? :D


Και βάααααλε....:D:D

leonidas
24-07-2009, 19:32
Λόγο καύσωνα αλλάζει η ώρα αναχώρησης.
Ώρα συγκέντρωσης 6:00.
Ώρα αναχώρησης 6:15.


Να υπενθυμίσω την ώρα αναχώρησης!!!

leonidas
24-07-2009, 19:34
Συμμετέχοντες:



1. Κύρος Γρανάζης (Δημήτρης)...................GS 1200

2. Arisxios (Άρης)..................................GSA 1200

3. georgekostas (Γιώργος)........................1200 RT

4. ckalfas (Χρήστος)...............................GSA 1200

5. leonidas (Λεωνίδας)...........................GSA 1200

6. riko46 (Μιχάλης)..................................GS 1200

7. PortoLeone (Παντελής)..........................GS 1200

8. Nick (Νίκος)........................................Varadero

9. pesto1................................................Yamaha




.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
24-07-2009, 21:16
Καλό ταξίδι κ καλή επιστροφή ! :)

essel
24-07-2009, 23:56
καλό ταξίδι με το καλό να γυρίσετε....αλλωστε περιμένω μαζί με τις εντυπώσεις..και μπύρες
:):)

kostas_366
25-07-2009, 02:47
Kαλό ταξίδι.

arisxios
25-07-2009, 05:22
Ευχαριστούμε !!!!!

margot
25-07-2009, 11:09
Καλό ταξίδι, καλά να περάσετε και καλή επιστροφή:sm8:

arisxios
29-07-2009, 19:22
!!!!Μυρουδιές, γεύσεις, χρώματα όλα πάνω σε ένα δρόμο!!!!



Χθες
Ξύπνησα νωρίς άνοιξα την πόρτα να πάρω τις μπότες μου από το μπαλκόνι,
ο ήλιος ανέτειλε στην μεγάλη Πρέσπα
Δεν είχα πολύ χρόνο ένας καφές στα γρήγορα, φόρτωσα την μηχανή,
χαιρέτισα τους κορμοράνους στην λίμνη και έβαλα πορεία νότια
Μαζί με τα άλλα παιδιά κατά της έντεκα φτάσαμε νυμφαίο Όπου και αν έστρεφα το κεφάλι μου χρώματα
Ήταν ο τελευταίος σταθμός τις εκδρομής για μένα Τα παιδιά που συνεχίζουν
βγήκαν ως την άκρη του χωριού να με χαιρετήσουν Κάτι άλογα πλησίασαν
Περίεργο πράγμα δε τους φόβιζε ο ήχος της μηχανής του GS. Το βράδυ μετά από αρκετά χιλιόμετρα στο σπίτι

Σήμερα
Τι να πω το μυαλό μου κολλημένο στο χτες!!!

kostas_366
29-07-2009, 19:30
Σήμερα
Τι να πω το μυαλό μου κολλημένο στο χτες!!!

Nα το ξεκωλήσεις :sm7::sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-07-2009, 19:48
Nα το ξεκωλήσεις :sm7::sm7:


:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

arisxios
29-07-2009, 19:51
:sm7::sm7::sm7::sm7::hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-07-2009, 19:52
!!!!Μυρουδιές, γεύσεις, χρώματα όλα πάνω σε ένα δρόμο!!!!





..σαν να μιλάς για το σουβλατζίδικο του "Καράμπαμπα" μοιάζει ....

Και αυτός, μυρωδιές, γεύσεις, χρώματα (Έλληνες,Ασιάτες,Πακιστανοί ...),

όλα πάνω στον δρόμο ....:sm7:



.

Arkas
29-07-2009, 19:58
Και ποιητής ο Άρης!!!

Καλώς μας ήρθες!!!;)

arisxios
29-07-2009, 20:03
..σαν να μιλάς για το σουβλατζίδικο του "Καράμπαμπα" μοιάζει ....

Και αυτός, μυρωδιές, γεύσεις, χρώματα (Έλληνες,Ασιάτες,Πακιστανοί ...),

όλα πάνω στον δρόμο ....:sm7:



.





Τι άλλο να πω ρε Νίκο ευχαριστώ

arisxios
29-07-2009, 20:05
Και ποιητής ο Άρης!!!

Καλώς μας ήρθες!!!;)






:sm8::sm8:;)

georgekostas
29-07-2009, 20:10
Αρη ''μυρωδιες και γευσεις'' μηπως εννοεις εκεινο το αρνακι και τα κεμπαμπ που τσακισαμε στο μετσοβο;:sm7:

arisxios
29-07-2009, 20:15
Αρη ''μυρωδιες και γευσεις'' μηπως εννοεις εκεινο το αρνακι και τα κεμπαμπ που τσακισαμε στο μετσοβο;:sm7:


Σωστά ............και όχι μόνο!!!!!!!:sm8::sm8:
Άσε μερικούς να λιγουρεύονται :sm7::sm3::sm3:

kostas_366
29-07-2009, 20:58
Ά ρ η .... ζ ο ύ μ ε, γ ι α ν α σ ε ....δ ο ύ μ ε :D
(Φωτό δεν έχει?)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-07-2009, 22:03
Αρη ''μυρωδιες και γευσεις'' μηπως εννοεις εκεινο το αρνακι και τα κεμπαμπ που τσακισαμε στο μετσοβο;:sm7:


Aαααααα ..... είσαι κι εσύ της ....ταύλας ;;;;;;;:sm7:

Άρη, κι αυτός στην ομάδα ;;;;;:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-07-2009, 22:04
Ά ρ η .... ζ ο ύ μ ε, γ ι α ν α σ ε ....δ ο ύ μ ε :D
(Φωτό δεν έχει?)


Καλά λέει ο 366,

καμιά φωτό δεν παίζει ;;;;;

riko46
29-07-2009, 22:12
Καλώς τον Αρη,
ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ και μαθαίνουμε τα νέα σου:p
γιατί μιλάτε μόνο για φαγητό ρε παιδιά.............:sm7:

xvitos
30-07-2009, 00:21
γιατί μιλάτε μόνο για φαγητό ρε παιδιά.............:sm7:


γιατί όπως λένε οι παρόντες στο τσιμπούσι πρέπει να τριξανε τα πηρουνια :sm7::sm7::sm7:



quote Αρη ''μυρωδιες και γευσεις'' μηπως εννοεις εκεινο το αρνακι και τα κεμπαμπ που τσακισαμε στο μετσοβο;:sm7:
quote

arisxios
30-07-2009, 22:59
Καλά λέει ο 366,

καμιά φωτό δεν παίζει ;;;;;




Οι φώτο είναι στην φωτογραφική μηχανή του Λεό !!!
Όταν επιστρέψουν με το καλό θα πέσουν πολλές μα πολλές φώτο !!!:sm8::sm8:

PortoLeone
31-07-2009, 00:06
Τελικά ταϊσατε αρκούδες ή όχι.!!!:sm7::sm7::sm7:

Κύρος Γρανάζης
31-07-2009, 20:55
..σαν να μιλάς για το σουβλατζίδικο του "Καράμπαμπα" μοιάζει ....

Και αυτός, μυρωδιές, γεύσεις, χρώματα (Έλληνες,Ασιάτες,Πακιστανοί ...),

όλα πάνω στον δρόμο ....:sm7:



.


Άμα ήταν να πήγαιναμε στα σουβλάκια του «Καράμπαμπα» ή για κανά καφέ θα το πούλαγα το GS να μην το ταλαιπωρώ το εργαλείο.
Θα έπαιρνα κανένα σκούτερ αλλά και το παπάκι καλό είναι. :sm7:

Κύρος Γρανάζης
31-07-2009, 20:58
Φωτογραφίες φωτογραφίες … λυσσάξατε μια για δείγμα και αρχίζει η διαλογή.



http://www.imageshack.gr/files/c17hcbhfrb6yz2h1okpv.jpg

Βοβούσα Φυσικά. Τα κλεμμένα χρώματα.

Κύρος Γρανάζης
01-08-2009, 00:01
Ήρθαν και κάποια άλογα στην παρέα μας.
Αυτές οι φωτογραφίες μου αρέσουν ιδιαίτερα.
http://www.imageshack.gr/files/wwfndutn2mtzfeel4oy0.jpg




http://www.imageshack.gr/files/imi8bq9zptuitd3dpadu.jpg

georgekostas
01-08-2009, 00:13
Ήρθαν και κάποια άλογα στην παρέα μας.





Δημητρη τετοια αλογα...ειπα κι εγω...:sm7:

Κύρος Γρανάζης
01-08-2009, 00:17
Δημητρη τετοια αλογα...ειπα κι εγω...:sm7:
Τα άλλα τα κόβει η λογοκρισία.

kostas_366
01-08-2009, 06:39
Δηλ. αυξήθηκε κατά ...1 άλογο το μοτέρ..:sm7:

PortoLeone
01-08-2009, 15:47
Έλα για πείτε μας την αλήθεια.Ποιος πήγε με το πούλμαν και ποιος με τα άλογα?:sm7:
Τα πολλά να δούμε σε δράση!!!:sm7::sm7::sm7:

SenseiG
01-08-2009, 16:42
Καλα να περασετε

arisxios
01-08-2009, 18:23
Έλα για πείτε μας την αλήθεια.Ποιος πήγε με το πούλμαν και ποιος με τα άλογα?:sm7:
Τα πολλά να δούμε σε δράση!!!:sm7::sm7::sm7:



Υπάρχουν ανθρωποι που πάνε ακόμα με το πούλμαν ;:sm7::sm7:

Και τα gs που είναι ;:sm3::sm3::sm3:

kostas_366
01-08-2009, 19:18
Και τα gs που είναι ;:sm3::sm3::sm3:


Τα φόρτωσαν στο ....τρένο :D:D

arisxios
01-08-2009, 19:23
Τα φόρτωσαν στο ....τρένο :D:D



Τα έκριψαν στο υπόγειο :sm3::sm3::sm3:

Κύρος Γρανάζης
01-08-2009, 20:03
Υπάρχουν ανθρωποι που πάνε ακόμα με το πούλμαν ;:sm7::sm7:




Και τα gs που είναι ;:sm3::sm3::sm3:

Ορίστε να και GS.

http://www.imageshack.gr/files/vbbrht8rbzspyhfm5q2g.jpg

arisxios
01-08-2009, 20:14
Ορίστε να και GS.

http://www.imageshack.gr/files/vbbrht8rbzspyhfm5q2g.jpg






:sm8::sm8::sm8::sm8:

PortoLeone
01-08-2009, 22:50
Νομίζω όπως εμφανίζονται τα άλογα,δηλαδή πότε καφέ και πότε άσπρα,έτσι αρχίζουν να ξεπηδούν και τα GS!!!:sm7::sm7::sm7:

leonidas
01-08-2009, 23:25
..σαν να μιλάς για το σουβλατζίδικο του "Καράμπαμπα" μοιάζει ....

Και αυτός, μυρωδιές, γεύσεις, χρώματα (Έλληνες,Ασιάτες,Πακιστανοί ...),

όλα πάνω στον δρόμο ....:sm7:



.



Αν ο λόγος που δεν ακολουθείς ποτέ μια εξόρμηση (παρά μόνο με αυτοκίνητο)
είναι πως όταν σου γεμίζει η φύση τις αισθήσεις με οσμές και χρώματα, εσένα
σου έρχονται στο νου τα σουβλάκια του Καράμπαμπα(!!!!!):Απορία::Απορία:, σου υπόσχομαι ότι
την επόμενη φορά πολύ ευχαρίστως να θυσιάσω την αριστερή μου βαλίτσα και
να στην γεμίσω με έναν κουβά από σουβλάκια έστω και του Καράμπαμπα!! :):)
(λέω την αριστερή ώστε να τα κρατά ζεστά η εξάτμιση του GS).;)
Όσο για τους Πακιστανούς και λοιπούς λαούς...φοβάμαι οτι δεν μπορώ να κάνω κάτι...:sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
01-08-2009, 23:55
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:




..... και θα δημιουργήσουμε

το Club των ......"ΣΟΥΒΛΑΚΟΦΡΟΝΩΝ" ......




http://img366.imageshack.us/img366/2769/logo36wresbu8.jpg






http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA68.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA68.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA68.gif




.

Κύρος Γρανάζης
02-08-2009, 00:00
O λόγος που δεν έχει αρχίσει ακόμα το φωτορεπορτάζ είναι ότι περιμένω να έρθουν
ένα σετ με φωτογραφίες από την φωτογραφική του Νίκου από τα Γιάννενα.
Το υλικό είναι μεγάλο.

Τα GS στο φυσικό τους περιβάλλον.
http://www.imageshack.gr/files/1hdvgsauumti3xvwcab0.jpg

kostas_366
02-08-2009, 00:04
Για προχώρα, για προχώρα :p

JOHN-X
02-08-2009, 00:07
O λόγος που δεν έχει αρχίσει ακόμα το φωτορεπορτάζ είναι ότι περιμένω να έρθουν
ένα σετ με φωτογραφίες από την φωτογραφική του Νίκου από τα Γιάννενα.
Το υλικό είναι μεγάλο.

Τα GS στο φυσικό τους περιβάλλον.

http://www.imageshack.gr/files/1hdvgsauumti3xvwcab0.jpg

Μπράβο παιδιά.Πάντα τέτοια !!!

vtheo
02-08-2009, 00:59
Ωραίοι ρε παίδες!Πάντα τέτοια!

arisxios
02-08-2009, 02:16
Αν ο λόγος που δεν ακολουθείς ποτέ μια εξόρμηση (παρά μόνο με αυτοκίνητο)
είναι πως όταν σου γεμίζει η φύση τις αισθήσεις με οσμές και χρώματα, εσένα
σου έρχονται στο νου τα σουβλάκια του Καράμπαμπα(!!!!!):Απορία::Απορία:, σου υπόσχομαι ότι
την επόμενη φορά πολύ ευχαρίστως να θυσιάσω την αριστερή μου βαλίτσα και
να στην γεμίσω με έναν κουβά από σουβλάκια έστω και του Καράμπαμπα!! :):)
(λέω την αριστερή ώστε να τα κρατά ζεστά η εξάτμιση του GS).;)
Όσο για τους Πακιστανούς και λοιπούς λαούς...φοβάμαι οτι δεν μπορώ να κάνω κάτι...:sm7:





:sm3::sm3::sm3:

arisxios
02-08-2009, 02:18
Μπράβο παιδιά.Πάντα τέτοια !!!




:sm8::sm8:

gsmaniac
02-08-2009, 19:17
:sm8::sm8::sm8::sm8:

Κύρος Γρανάζης
03-08-2009, 08:54
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

http://www.imageshack.gr/files/ysj6l1xpyoipngt97jj6.jpg
Καμένα βούρλα νωρίς για ένα καφέ.
http://www.imageshack.gr/files/zsspd7390frvskytlbma.jpg
Καμένα βούρλα νωρίς για ένα καφέ.
http://www.imageshack.gr/files/1onajvfvsy21vtkjajgk.jpg
Καμένα βούρλα νωρίς για ένα καφέ.

http://www.imageshack.gr/files/wwzyopqxlmky7iriob5c.jpg
Έξω από την Καρδίτσα, λίγο νερό, η ζέστη αρχίζει και δυσκολεύει το ταξίδι.
http://www.imageshack.gr/files/rp7t0qiw9b1chj6vv8ta.jpg
Ανακούφιση φτάσαμε στο Μέτσοβο η θερμοκρασία έπεσε αισθητά συνάντηση με το Γιώργο georgekostas (http://www.gsforum.gr/member.php?u=822)

.

vasorfa
03-08-2009, 09:01
:sm5::sm5::sm5::sm8::sm8::sm8:

ntinopoulos
03-08-2009, 10:08
:sm8:μπραβο παιδια!

aeriko
03-08-2009, 10:12
Σας ζηλεύω με την καλή έννοια.

mastorakos
03-08-2009, 11:20
Μπράβο παιδιά.

Bolero
03-08-2009, 11:28
Πάντα τέτοια !!!!

gb1200
03-08-2009, 11:31
Πάνε στα βουνά οι gs ?????:sm7:

friend2
03-08-2009, 12:28
:sm8:

Iconmaster
03-08-2009, 12:32
πολύ ωραία βόλτα.πάντα όρθιοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

gsmaniac
03-08-2009, 13:16
:sm8::sm8::sm8:Κοντα σε παγωτα και μασα σας βλεπω παντως:sm7::sm7::sm7:

VARAKO
03-08-2009, 14:20
:sm8:

Κύρος Γρανάζης
03-08-2009, 20:12
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

http://www.imageshack.gr/files/lmxrb5mzwr8awlzhrtqs.jpg
Στο δρόμου προς την Βοβούσα δεξιά το βουνό του εθνικού δρυμού Βάλια Κάλντα.
http://www.imageshack.gr/files/sp9em1p56t538j2hhdjz.jpg
Στο δρόμου προς την Βοβούσα δεξιά το βουνό του εθνικού δρυμού Βάλια Κάλντα.

http://www.imageshack.gr/files/1eipeo71h81cyufmk5uj.jpg
Στο δρόμου προς την Βοβούσα δεξιά το βουνό του εθνικού δρυμού Βάλια Κάλντα.
http://www.imageshack.gr/files/h8imtwbkp7kpxs53mlhh.jpg

Στο δρόμου προς την Βοβούσα δεξιά το βουνό του εθνικού δρυμού Βάλια Κάλντα.

http://www.imageshack.gr/files/i28gcycu29d2cxncmoie.jpg
Φτάσαμε στον ξενώνα διαμονής στην Βοβούσα μετά από 540χλμ δρόμο.

.

Κύρος Γρανάζης
03-08-2009, 20:19
:sm8::sm8::sm8:Κοντα σε παγωτα και μασα σας βλεπω παντως:sm7::sm7::sm7:

Αφήσαμε τα παγωτά και την ζέστη και βάλαμε πλώρη για τα αρνάκια της Βοβούσας. :sm8:

S.T
03-08-2009, 20:20
:sm5:ωραία εκδρομή!!!

margot
03-08-2009, 23:33
Μπράβο παιδιά :sm5:πάντα τέτοια!!!!Ζήλεψα λίγο:yz έχω αρχίσει προπονήσεις για την επόμενη εξόρμηση:sm7::sm7::sm7:

vellos
04-08-2009, 01:03
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ !

Κύρος Γρανάζης
04-08-2009, 08:09
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

http://www.imageshack.gr/files/b6awvd3ugdbn0xtlz3kz.jpg
Μια βόλτα στην Βοβούσα .
http://www.imageshack.gr/files/apwhgdvgx6n9d2z069f6.jpg

Μια βόλτα στην Βοβούσα .
http://www.imageshack.gr/files/bbsswr7cznt4xh26eyyv.jpg

Μια βόλτα στην Βοβούσα .
http://www.imageshack.gr/files/gcgthz84io1acpuq3ubb.jpg

Μια βόλτα στην Βοβούσα .
http://www.imageshack.gr/files/4x6g2vc207cmkzkztjzj.jpg

Βρήκαμε τις γεύσεις, αρνάκι και τσίπουρο.
http://www.imageshack.gr/files/weu17jflml7ido396t83.jpg

Βρήκαμε τις γεύσεις, αρνάκι και τσίπουρο.

yannis
04-08-2009, 10:39
Μπράβο ρε παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!!:sm8:
Φοβεροί και τρομεροί!!!!!!!!!!!!!!!!!!:sm6:

Αλήθεια, τι λέτε να βρισκόμασταν κάπου αύριο να μας τα περιγράφατε πιό καλά?!?!?!!?!;)

georgekostas
04-08-2009, 11:32
Παιδια δεν ξερω τι κανατε εκει επανω αλλα εμαθα οτι απ'οταν φυγατε δεν ξαναβελαξε αρνι εκει τριγυρω...:sm7:

Κύρος Γρανάζης
04-08-2009, 11:44
Παιδια δεν ξερω τι κανατε εκει επανω αλλα εμαθα οτι απ'οταν φυγατε δεν ξαναβελαξε αρνι εκει τριγυρω...:sm7:


http://www.imageshack.gr/files/apwhgdvgx6n9d2z069f6.jpg

Αυτά εξαφανίστηκαν .:D:D:D
:D
:D

leonidas
04-08-2009, 12:05
Μπράβο ρε παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!!:sm8:
Φοβεροί και τρομεροί!!!!!!!!!!!!!!!!!!:sm6:

Αλήθεια, τι λέτε να βρισκόμασταν κάπου αύριο να μας τα περιγράφατε πιό καλά?!?!?!!?!;)


Πολύ καλή ιδέα Γιάννη!!!
(έχεις π.μ.)

kostas_366
04-08-2009, 15:37
Δεν έρχεστε πιο κοντά, να τα ακούσω και εγώ?:)

ckalfas
04-08-2009, 20:14
Μπράβο σας ρε παιδιά! Μακάρι να βόλευε να ερχόμουν κι εγώ...
Πάντα τέτοια!

Κύρος Γρανάζης
04-08-2009, 22:07
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

Όταν μπορείς και κάνεις διαδρομές όπως από το ανατολικό Ζαγόρι (Βοβούσα) στο κεντρικό Ζαγόρι (Τσεπέλοβο)
από χώμα μέσα από το δάσος έρχεται η ώρα που το GS σου δίνει τα λεφτά σου πίσω
δεν έχω να πω τίποτα άλλο θαυμάστε χρώματα και τοπία.
http://www.imageshack.gr/files/06sx78d0o6gwhsnvqs22.jpg

Μια στάση για ξεκούραση.
http://www.imageshack.gr/files/ita52gqb8hhb0szohjbd.jpg
Μια στάση για ξεκούραση.
http://www.imageshack.gr/files/qciy2o9cslhc7c9oorks.jpg
Μια στάση για ξεκούραση.
http://www.imageshack.gr/files/s17ga21i54xbwxgmjvfn.jpg
Μια στάση για ξεκούραση.

http://www.imageshack.gr/files/37mn0blryu3m3ikc7bxi.jpg
Στο βάθος φαίνεται η Βοβούσα από ψηλά. Η Βοβούσα είναι χτισμένη στα 1000 μέτρα υψόμετρο.
http://www.imageshack.gr/files/b5ajsgwoyu8utz35eo25.jpg
Στο βάθος φαίνεται η Βοβούσα από ψηλά. Η Βοβούσα είναι χτισμένη στα 1000 μέτρα υψόμετρο.




.

essel
04-08-2009, 23:03
http://www.imageshack.gr/files/apwhgdvgx6n9d2z069f6.jpg

Αυτά εξαφανίστηκαν .:D:D:D
:D
:D

Αρη αυτά έμειναν απο το κοπάδι?:sm7::sm7:

ntinopoulos
05-08-2009, 08:40
Αρη αυτά έμειναν απο το κοπάδι?:sm7::sm7:
οχι!απο το κοπαδι εμεινε ο ...σκυλος!:sm7:

Κύρος Γρανάζης
05-08-2009, 09:41
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

Φυσικά και τα GS πάνε χώμα ιδού η απόδειξη.
Φυσικά όταν πάς χώμα μπορεί να συμβούν και απρόοπτα.
Δεν είναι ότι καλύτερο όταν πάς χώμα σε όρθια θέση να σου σπάσει ο μαρσπιές.
Ευτυχώς το μόνου που έπεσε ήταν ο μαρσπιες.
Ο μαστροάρης έφερε προσωρινά τον πίσω μπροστά αλλά δεν ταίριασε καλά ώστε να του έχεις εμπιστοσύνη.
Στα τελευταία πέντε χιλιόμετρα ο Νίκος δεν μπορούσε να οδηγήσει σε θέση εντούρο πράγμα που δυσκόλευσε την κίνηση του στο χώμα.


http://www.imageshack.gr/files/fh4aa19jgakwzcd10tcn.jpg
Τα GS σε θέση μάχης.

http://www.imageshack.gr/files/oojcvaqctoit9ypsnpu8.jpg
Τα GS σε θέση μάχης.

http://www.imageshack.gr/files/1682gcdnyf7afj975443.jpg
Τα GS σε θέση μάχης.

http://www.imageshack.gr/files/v3snhc6e6pnn9atkljpu.jpg
O μηχανικός της παρέας προσπαθεί έστω και προσωρινά να διορθώση την βλάβη.
http://www.imageshack.gr/files/20mazun29n0vhfz13hk3.jpg

Οι υπόλοιποι βρήκαν λίγο χρόνο για ξεκούραση.
http://www.imageshack.gr/files/0ljv8qwmx8mhzl5k8je8.jpg
Οι υπόλοιποι βρήκαν λίγο χρόνο για ξεκούραση.
http://www.imageshack.gr/files/nzfly3zdh9awqxso4dn7.jpg
Ο μάστορας τελείωσε και καθαρίζει τα χέρια με υγρό μαντιλάκι.
Φυσικά και δεν το πετάξαμε αλλά το πήραμε μαζί μας μέχρι τον επόμενο κάδο.

http://www.imageshack.gr/files/pi1dzbhz8ubhjaz5x2f5.jpg
Μετά από τριάντα χιλιόμετρα κροκάλα βγήκαμε στην άσφαλτο.

.

NLS
05-08-2009, 10:09
εχμ... τι βλάβη;

essel
05-08-2009, 10:19
εχμ... τι βλάβη;
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Κύρος Γρανάζης
05-08-2009, 12:59
http://www.imageshack.gr/files/v3snhc6e6pnn9atkljpu.jpg


O μηχανικός της παρέας προσπαθεί έστω και προσωρινά να διορθώση την βλάβη.



.


εχμ... τι βλάβη;


To Varadero είναι μοντέλο 2000, μετά από 9 χρόνια λογικό είναι να σπάει και κάτι.

kostas_366
05-08-2009, 13:30
Σιγά την βλάβη βρε παιδιά. Ας ήταν να πάθουν και τα δικά μας μόνο κάτι τέτοιο. Σε λίγοθα λέμε και τις λάμπες βλάβη :).
Για προχώρα Δημήτρη, να δούμε και τα υπόλοιπα...

Κύρος Γρανάζης
05-08-2009, 14:11
Σιγά την βλάβη βρε παιδιά. Ας ήταν να πάθουν και τα δικά μας μόνο κάτι τέτοιο. Σε λίγοθα λέμε και τις λάμπες βλάβη :).
Για προχώρα Δημήτρη, να δούμε και τα υπόλοιπα...
Τα υπόλοια είναι στην πίσω σελίδα.
Πάντως ακολουθή Τσεπέλοβο, Μονοδένδρι (χαράδρα του Βίκου), Πάπιγκο, Βοιδομάτης, Πρέσπες, Σιάτιστα, Νυμφαίο και Όλυμπος.

Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

Φυσικά και τα GS πάνε χώμα ιδού η απόδειξη.
Φυσικά όταν πάς χώμα μπορεί να συμβούν και απρόοπτα.
Δεν είναι ότι καλύτερο όταν πάς χώμα σε όρθια θέση να σου σπάσει ο μαρσπιές.
Ευτυχώς το μόνου που έπεσε ήταν ο μαρσπιες.
Ο μαστροάρης έφερε προσωρινά τον πίσω μπροστά αλλά δεν ταίριασε καλά ώστε να του έχεις εμπιστοσύνη.
Στα τελευταία πέντε χιλιόμετρα ο Νίκος δεν μπορούσε να οδηγήσει σε θέση εντούρο πράγμα που δυσκόλευσε την κίνηση του στο χώμα.


http://www.imageshack.gr/files/fh4aa19jgakwzcd10tcn.jpg
Τα GS σε θέση μάχης.

http://www.imageshack.gr/files/oojcvaqctoit9ypsnpu8.jpg
Τα GS σε θέση μάχης.

http://www.imageshack.gr/files/1682gcdnyf7afj975443.jpg
Τα GS σε θέση μάχης.

http://www.imageshack.gr/files/v3snhc6e6pnn9atkljpu.jpg
O μηχανικός της παρέας προσπαθεί έστω και προσωρινά να διορθώση την βλάβη.
http://www.imageshack.gr/files/20mazun29n0vhfz13hk3.jpg

Οι υπόλοιποι βρήκαν λίγο χρόνο για ξεκούραση.
http://www.imageshack.gr/files/0ljv8qwmx8mhzl5k8je8.jpg
Οι υπόλοιποι βρήκαν λίγο χρόνο για ξεκούραση.
http://www.imageshack.gr/files/nzfly3zdh9awqxso4dn7.jpg
Ο μάστορας τελείωσε και καθαρίζει τα χέρια με υγρό μαντιλάκι.
Φυσικά και δεν το πετάξαμε αλλά το πήραμε μαζί μας μέχρι τον επόμενο κάδο.

http://www.imageshack.gr/files/pi1dzbhz8ubhjaz5x2f5.jpg
Μετά από τριάντα χιλιόμετρα κροκάλα βγήκαμε στην άσφαλτο.

.

gsmaniac
05-08-2009, 15:13
ΟΜΟΡΦΑ:sm8:ειχατε καλη συμπεριφορα με αυτα τα λαστιχα στο χωμα;

NLS
05-08-2009, 15:23
τι λάμπα έχει εκεί;
για το άνοιγμα της πόρτας (του λεωφορείου);...

Κύρος Γρανάζης
05-08-2009, 15:36
ΟΜΟΡΦΑ:sm8:ειχατε καλη συμπεριφορα με αυτα τα λαστιχα στο χωμα;


Να σου πω στεγνό ήταν δε τα πιέσαμε και καθόλου, κροκάλα είχε και δεν άρεσε και πολύ στα λάστιχα.
Όπου είχε γαρμπήλι φεύγανε λίγο αλλά ελεγχόμενα. Η άποψη μου είναι ότι για τέτοιο δρόμο
με λίγο σκληρά ασφάλτινα δε έχεις κανένα πρόβλημα μην ξεχνάς ότι για να φτάσουμε εκεί είχα 540 χιλιόμετρα άσφαλτο.
Εγώ με R1200GS και Varadero φοράμε http://www.battlax.co.uk/graphics/battlewing-logo-on-white.gif http://www.battlax.co.uk/images/bw501-502/battlewing-front-and-rear-tyres.jpg

gsmaniac
05-08-2009, 15:41
Να σου πω στεγνό ήταν δε τα πιέσαμε και καθόλου, κροκάλα είχε και δεν άρεσε και πολύ στα λάστιχα.
Όπου είχε γαρμπήλι φεύγανε λίγο αλλά ελεγχόμενα. Η άποψη μου είναι ότι για τέτοιο δρόμο
με λίγο σκληρά ασφάλτινα δε έχεις κανένα πρόβλημα μην ξεχνάς ότι για να φτάσουμε εκεί είχα 540 χιλιόμετρα άσφαλτο.
Εγώ με R1200GS και Varadero φοράμε http://www.battlax.co.uk/graphics/battlewing-logo-on-white.gif http://www.battlax.co.uk/images/bw501-502/battlewing-front-and-rear-tyres.jpg
φανταζομαι χωρις ηλεκτρονικα στο χωμα;)

VARAKO
05-08-2009, 16:21
οργώνουνε τα VARAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:sm7:

Κύρος Γρανάζης
05-08-2009, 16:22
φανταζομαι χωρις ηλεκτρονικα στο χωμα;)

Με ABS πήγαμε.

ABS

Κύρος Γρανάζης
06-08-2009, 01:17
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

http://www.imageshack.gr/files/bduxw7n84asjfemq2wj0.jpg
Στο δρόμο προς το Τσεπέλοβο πέσαμε πάνω σε περιφορά Εικόνας της Αγίας Παρασκευής.
Δεν πρόλαβα την εικόνα αλλά πρόλαβα τα όργανα.
http://www.imageshack.gr/files/l6ogllkre5sojtdlj2hy.jpg
Τσεπέλοβο κεντρικό Ζαγόρι μόλις φτάσαμε.
http://www.imageshack.gr/files/98jgd7zijub9xnjcje85.jpg
Τσεπέλοβο κεντρικό Ζαγόρι μόλις φτάσαμε.
http://www.imageshack.gr/files/xj6bqqzq5w160ff19yvp.jpg
Κατηφορίζοντας στην πλατεία.
http://www.imageshack.gr/files/ourufgnwz1hw2xs99btn.jpg
Τσεπέλοβο Πλατεία


.

PortoLeone
06-08-2009, 01:57
Μπράβο Δημήτρη.Άντε στην επόμενη θα έρθω!Πραγματικά φανταστικά τοπία.
leonidas τι έγινε όλο με τσιγάρο στο χέρι!:sm7:
Άστο να ανασάνεις τη μυρωδιά από τα έλατα και όχι μόνο!!!

Κύρος Γρανάζης
06-08-2009, 09:11
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.




http://www.imageshack.gr/files/on13b9bxdom8rm44zzif.jpg

Στο δρόμο προς το Μονοδένδρι .
http://www.imageshack.gr/files/zpv9c84f4acc6bv2r0w0.jpg

Στο δρόμο προς το Μονοδένδρι .
http://www.imageshack.gr/files/d8khbwyww828c3528zl3.jpg

Στο δρόμο προς το Μονοδένδρι .
http://www.imageshack.gr/files/gc5lrwxqjkp89iabn9po.jpg

Στο δρόμο προς το Μονοδένδρι .

http://www.imageshack.gr/files/pfwsot9naw093lijay7t.jpg
Στο δρόμο προς το Μονοδένδρι .

http://www.imageshack.gr/files/qax960ls97e1k2rulj2c.jpg
Στο δρόμο προς το Μονοδένδρι .

Κύρος Γρανάζης
08-08-2009, 00:00
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

Μονοδένδρι Χαράδρα του Βίκου. Τα χρώματα.


http://www.imageshack.gr/files/uugytg0asp2x0yepbuch.jpg


http://www.imageshack.gr/files/0nqn9gbpagiayezb93oc.jpg



http://www.imageshack.gr/files/svtatdksvvy1587infbq.jpg



http://www.imageshack.gr/files/k0r3uoztnpf6pw3uzcsc.jpg

http://www.imageshack.gr/files/60deptwfzq2sc0g5hwct.jpg

http://www.imageshack.gr/files/27v7biex6h9s3js0ib1h.jpg


http://www.imageshack.gr/files/q69jfidynljeuotidp3d.jpg





http://www.imageshack.gr/files/rkk77m3jcpp1kw6kngfx.jpg


http://www.imageshack.gr/files/c6p12f7ksvsa70b8kcyg.jpg



http://www.imageshack.gr/files/r0umplao9vbpp62ek5r0.jpg

Κύρος Γρανάζης
09-08-2009, 13:48
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.


Μικρό Πάπιγκο.


http://www.imageshack.gr/files/ueqweqr619w5ortdty8c.jpg


http://www.imageshack.gr/files/vcjexgzfqeiuqd1gfqce.jpg


http://www.imageshack.gr/files/epomampolzbl25tn3mgl.jpg


http://www.imageshack.gr/files/0r6fvupr78viwv6ozp5n.jpg


http://www.imageshack.gr/files/khxfsz3866mn82urvl24.jpg

Κύρος Γρανάζης
09-08-2009, 13:56
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.


Ποταμός Βοϊδομάτης.


http://www.imageshack.gr/files/rbd2cvfihuy0cikmfrna.jpg


http://www.imageshack.gr/files/dracbqf6ydm71ncu0prx.jpg



http://www.imageshack.gr/files/ew6lyhkr7jbpir5sc3xm.jpg

http://www.imageshack.gr/files/1psr0vzanbod39rp6ad9.jpg

http://www.imageshack.gr/files/o17xidzjp8w1zo7r8n5j.jpg

margot
09-08-2009, 14:04
Δημήτρη πολύ όμορφες οι φωτογραφίες σου!!!!!μας ταξίδεψες........

yannis
09-08-2009, 14:07
Δημήτρη πολύ όμορφες οι φωτογραφίες σου!!!!!μας ταξίδεψες........


Πράγματι!!!!!!
Φοβερός ο Βοϊδομάτης!!!!!!!!!!

SenseiG
09-08-2009, 19:44
οργώνουνε τα VARAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:sm7::sm8:

SenseiG
09-08-2009, 19:46
Μπραβο παιδια παντα τετοια .Εστω και απο το σπιτι ξεφυγαμε λιγο μεσα απο τις ομορφες φωτο.:sm8::sm5::sm5:

solist7
10-08-2009, 03:03
ΩΡΑΙΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΤΑΞΙΔΙ.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΚΑΛΟ!!!ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ.

Κύρος Γρανάζης
10-08-2009, 10:08
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

Φωτογραφίες στο τέλος μιας ήπιας και ευχάριστης χωμάτινης διαδρομής στον εθνικό δρυμό (Βάλια Κάλντα).



http://www.imageshack.gr/files/h9rd0ztb89p6g8rbvfcf.jpg



http://www.imageshack.gr/files/80bachirhdbu75wun61z.jpg


http://www.imageshack.gr/files/76xpuniikm2u4wt5a3h3.jpg


http://www.imageshack.gr/files/kmhyacucjprynhqxcbqo.jpg

Κύρος Γρανάζης
11-08-2009, 09:35
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.

Φωτογραφίες Από τις Πρέσπες.
Βαρκάδα - ξενάγηση στην μεγάλη Πρέσπα.

http://www.imageshack.gr/files/t9eeva3rqqxr7ncdn8wv.jpg



http://www.imageshack.gr/files/znoku0wsr89bhg9yzv2e.jpg





http://www.imageshack.gr/files/kspt7x2ed7sb8r2g0b6f.jpg



http://www.imageshack.gr/files/60yxsn5l8agw2pdwcjsh.jpg


http://www.imageshack.gr/files/hc4vqvv15xd39bcr5cz1.jpg



http://www.imageshack.gr/files/9y70lxwnyrygglp8or5c.jpg


http://www.imageshack.gr/files/l162b3y6xgi30513cy55.jpg


http://www.imageshack.gr/files/9j8dz7acqg0t0oholb6g.jpg



http://www.imageshack.gr/files/6kkgbyujfjglg0ul0n0y.jpg


http://www.imageshack.gr/files/rg6vhd3gfeazsdc6zquq.jpg


http://www.imageshack.gr/files/mf2xfbavgfk0xvyjbjj8.jpg


http://www.imageshack.gr/files/y9hf05eaeam2v99mmqgc.jpg


http://www.imageshack.gr/files/a73t8dsu45b1i9qpe1ct.jpg

http://www.imageshack.gr/files/jxr6n161kzh4djelw9wl.jpg


http://www.imageshack.gr/files/80xao7mri39q8p6iqfj2.jpg


http://www.imageshack.gr/files/9kag3eiom1p915tc6sml.jpg

arisxios
11-08-2009, 10:49
:sm8::sm8::sm8:

vtheo
11-08-2009, 10:54
Και πάλι μπράβο παιδιά!Πανέμορφα μέρη!Οι φωτογραφίες σας τα λένε όλα!

Nick
11-08-2009, 16:46
Μια απόδραση από τα Γιάννενα καθώς μόνιμος κάτοικος Ιωαννίνων τρείς φίλοι ό ένας από πολύ παλιά
ό άλλος από το ταξιδάκι του forum στο γύρο Πελοποννήσου τον Μάιο και ο άλλος πρόσφατος.
Έφυγα ένα απόγεμα για το Μέτσοβο άδειος και γύρισα γεμάτος από όμορφες εικόνες .
Να είστε καλά και πολλά όμορφα χιλιόμετρα.

yannis
11-08-2009, 16:55
Μια απόδραση από τα Γιάννενα καθώς μόνιμος κάτοικος Ιωαννίνων τρείς φίλοι ό ένας από πολύ παλιά
ό άλλος από το ταξιδάκι του forum στο γύρο Πελοποννήσου τον Μάιο και ο άλλος πρόσφατος.
Έφυγα ένα απόγεμα για το Μέτσοβο άδειος και γύρισα γεμάτος από όμορφες εικόνες .
Να είστε καλά και πολλά όμορφα χιλιόμετρα.



Γειά σου Νικόλα!!!!!
Πάντα τέτοια και καλύτερα!!!! Ελπίζω να σε δω όταν ανέβω στα μέρη σου... κάτι ψήνεται!!!!!;)

ntinopoulos
11-08-2009, 20:45
για ακομη μια φορα μπραβο!;)

Κύρος Γρανάζης
13-08-2009, 08:35
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.


Νυμφαίο Φλώρινας .

http://www.imageshack.gr/files/2srzozzcqs78df1h0rbr.jpg


http://www.imageshack.gr/files/0y51f6jw2ng8isnuck0m.jpg





http://www.imageshack.gr/files/cn5t8xx7rdert4729hfa.jpg


http://www.imageshack.gr/files/luum5iciz2jj2lmqpfb6.jpg


http://www.imageshack.gr/files/0lryxofk9ifkfuv0yrw3.jpg


http://www.imageshack.gr/files/weu26rx0nnvdcwzbzx0n.jpg


http://www.imageshack.gr/files/ii3b6ttgyl750y3f6z09.jpg


http://www.imageshack.gr/files/ekh0ygehc4dvln73dvo1.jpg


http://www.imageshack.gr/files/5oqqoswnimibggbo11b1.jpg



http://www.imageshack.gr/files/2514tvktzqu9ftumgtwu.jpg


http://www.imageshack.gr/files/lc6fag15del3s6pcmb2j.jpg


http://www.imageshack.gr/files/y4feupvctjop1ojqhtog.jpg

http://www.imageshack.gr/files/uxjafr30k7rlr1o9u7t0.jpg

http://www.imageshack.gr/files/rcy66r8hjesyi2bl4ign.jpg



http://www.imageshack.gr/files/hwv7akqbhuwffjt1xe7b.jpg

Κύρος Γρανάζης
13-08-2009, 08:44
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.


Σιάτιστα.


http://www.imageshack.gr/files/hjxnxr2shqhjje4qmcff.jpg

http://www.imageshack.gr/files/t0rns2wfisc909n16jdq.jpg


http://www.imageshack.gr/files/kgwmc7wucp73mlv8viue.jpg

http://www.imageshack.gr/files/k62n6ad9lg7chf5gxa4j.jpg

Κύρος Γρανάζης
13-08-2009, 09:09
Το ταξίδι προς τα βόρεια έγινε.
Ας ταξιδέψουμε για δεύτερη φορά μαζί μέσα από τις φωτογραφίες.


Λιτόχωρο Ολυμπος.






http://www.imageshack.gr/files/rzwh13b6m5ehmfcgffs8.jpg



http://www.imageshack.gr/files/cemiwyswz2a0pv9nb30x.jpg




http://www.imageshack.gr/files/oj6m7p7gjoki6fpe2zbt.jpg


http://www.imageshack.gr/files/assonc6hyftep30g61qr.jpg

http://www.imageshack.gr/files/1gksqihsjvp38nuyl7n8.jpg


http://www.imageshack.gr/files/wp34dgizofkqkurxnzgg.jpg


!!! Τέλος !!!







`

kostas_366
13-08-2009, 09:43
Πολύ όμορφες Δημήτρη.

GEO_K
13-08-2009, 11:17
χιλια μπραβο στα παιδια!!!!!!!!!!!!!!!
αντε κ στην επομενη βολτα !!!!!!!!!!!!!!!!!!

arisxios
22-08-2009, 11:04
Μια απόδραση από τα Γιάννενα καθώς μόνιμος κάτοικος Ιωαννίνων τρείς φίλοι ό ένας από πολύ παλιά
ό άλλος από το ταξιδάκι του forum στο γύρο Πελοποννήσου τον Μάιο και ο άλλος πρόσφατος.
Έφυγα ένα απόγεμα για το Μέτσοβο άδειος και γύρισα γεμάτος από όμορφες εικόνες .
Να είστε καλά και πολλά όμορφα χιλιόμετρα.





Και εμείς σε ευχαριστούμε για την όμορφη παρέα που μας χαρίζεις στης λίγες μέρες των ταξιδιών που βρισκόμαστε :sm8::sm8::sm8:

Να είσαι καλά και τα χιλιόμετρα σου να είναι πάντα όρθια και αγρατζούνιστα !!!