PDA

View Full Version : ΡΑΝΤΑΡ ΤΡΟΧΑΙΑΣ


efthimis petroupoli
13-07-2013, 22:06
καλησπερα σ ολη την προπελατη την παρεα!
ρε παιδια σημερα πηγα για ενα καφεδακι στο ναυπλιο και κατα την επιστροφη μου συναντησα ενα μπλοκο της τροχαιας...ειχαν ενα μαραφετι στα χερια τους και μου εκαναν σημα να σταματησω.Αφου σταματησα και χαιρετηθηκαμε μου ζητησαν τα χαρτια μου για εναν ελεγχο αφου με ευχαριστησαν και μου ειπαν που και τι να προσεχω κατα την επιστροφη εφυγα.Καπου στα εξαμιλια κοντα καθως ειμαι καθ οδον για αθηνα μου καρφωθηκε η υπονοια οτι μπορει να την "εφαγα" με πολυ ευγενικο τροπο..ρε?? λετε? τα φωτα σας εαν ξερετε τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις. ερχεται χαρτακι σπιτι και να περιμενω με αγωνια για το ποσο η μου το δινουν επιτοπου εκει που ε σταματησαν αρα ολα καλα και ολα ωραια??

xurxes
13-07-2013, 22:18
& στην Ελβετία να ήμουνα! ευγενικά θα στη λεγαν:cool2:



μη μασάς!!!!:ye33:

mitsaras
13-07-2013, 22:55
σε μπλοκο της τροχαιας που υπαρχει αυτου του ειδους το ρανταρ, αν υπαρχει παραβαση σου δειχνουν την ταχυτητα που πηγαινες (υπαρχει και ωρα και ημερομηνια σε καθε ενδειξη και δεν κραταει αρκετα ισα-ισα να σου δειξουν την ταχθτητα σου και μετα σβηνει αυτοματα μονο του-για οσυς εχουν αμφιβολιες) και σου βεβαιωνουν επι τοπου την παραβαση. αν σε ¨χτυπησει¨ σταθερο ρανταρ και εχεις τον νου σου στους καθρεπτες εκεινη την στιγμη (ειναι πιο αντιληπτο το βραδυ οπου θα δεις να αστραφτει:D) τοτε να περιμενεις χαρτακι στο σπιτι σου...αυτα φιλε μου, μην ανησυχεις....καλα χιλιομετρα....

klagenfurt
13-07-2013, 23:30
...παντως να εχετε το νου σας , στο σημειο , επιστροφη προς Αθηνα, μετα την γεφυρα του Θριασιου νοσοκομειου, πριν την Ελευσινα...,εκει νομιζω εχει οριο 80 και κανεις δεν παει τοσο... , ειδα σημερα Σαββατο 13 Ιουλη, να αστραφτει η καμερα...
και πριν μερες ειδα , στο ιδιο σημειο, κατι τυπους με ενα βανακι και λαπτοπ, να ρυθμιζουν κατι....
το νου σας λοιπον...!!!!

siraxanz
13-07-2013, 23:34
Πιστεύω δεν πήρες κλήση, πάντα υπογράφεις.

VDR
14-07-2013, 00:42
Θα μπορούσαν να σε γράψουν και να μην σου δώσουν το χαρτάκι..με τη δικαιολογία ότι αρνήθηκες και δεν υπόγραψες!
Δεν νομίζω να παίχτηκε κάτι τέτοιο. Μην αγχώνεσαι.;)

efthimis petroupoli
14-07-2013, 12:58
ευχαριστω ρε συνφορουμιτες για το ενδιαφερον! απλα εχει τυχει -οπως σε ολους αλλωστε να εχουμε ακουσει τα μυρια οσα και επειδη δεν ειναι και οι πιο τυχερες μου μερες οι τελευταιες βλεπεhttp://www.gsforum.gr/f24/%CE%9A%CE%9B%CE%9F%CE%A0%CE%97-%CE%9A%CE%A1%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%A5%CE%A3-41882/ ειπα να ρωτησω εδω την μεγαλη παρεα