PDA

View Full Version : Βοήθεια για ρύθμιση βαλβίδων και συγχρονισμό R1200GS


mikochem
17-07-2013, 11:39
Είναι κάνας συμφορουμίτης που να ξέρει και να έχει χρόνο να με βοηθήσει να ρυθμίσουμε βαλβίδες και να κάνουμε συγχρονισμό σε κυλίνδρους?

Το εξουσιοδοτημένο δεν χρεώνει ακριβά για αυτές τις εργασίας απλά θέλω να μάθω να τις κάνω μόνος μου.

Διάβασα πως γίνεται, είδα και βιντεάκια, αλλά με τις βαλβίδες μπορεί να γίνει ζημιά και θα ήθελα να βρίσκεται εκεί και κάποιος που το έχει ξανακάνει. Τα χέρια θα τα λερώσω εγώ! Εργοδηγό θέλω....

Συγχρονισμό επειδή ξέρω ότι χρειάζεται ένα μηχάνημα στην τελική το πάω και στο συνεργείο

Βάζω τις μπύρες και τα σουβλάκια.

jarhead
17-07-2013, 11:54
Είναι κάνας συμφορουμίτης που να ξέρει και να έχει χρόνο να με βοηθήσει να ρυθμίσουμε βαλβίδες και να κάνουμε συγχρονισμό σε κυλίνδρους?

Το εξουσιοδοτημένο δεν χρεώνει ακριβά για αυτές τις εργασίας απλά θέλω να μάθω να τις κάνω μόνος μου.

Διάβασα πως γίνεται, είδα και βιντεάκια, αλλά με τις βαλβίδες μπορεί να γίνει ζημιά και θα ήθελα να βρίσκεται εκεί και κάποιος που το έχει ξανακάνει. Τα χέρια θα τα λερώσω εγώ! Εργοδηγό θέλω....

Συγχρονισμό επειδή ξέρω ότι χρειάζεται ένα μηχάνημα στην τελική το πάω και στο συνεργείο

Βάζω τις μπύρες και τα σουβλάκια.
Θα σου βγει ποιο ακριβα απο το συνεργειο αλλα θα σου μεινει η χαρα...Καλη επιτυχια!!!

Achilleas1956
17-07-2013, 12:16
Αν δεν βιάζεσαι επειδή το έχω κάνει πρόσφατα και μένουμε κοντά πολύ ευχαρίστως απλά γυρνάω από διακοπές 24 Ιουλίου
Αν βολεύει είμαι εθελοντής για την ρύθμιση βαλβίδων

astegos
17-07-2013, 12:23
ελάτε βόλτα στην καλαμάτα να κάνουμε τις βαλβίδες.
έχω και το twin max για τον συγχρονισμό.

Achilleas1956
17-07-2013, 12:26
Σε σένα αγορίνα μου θα έρθω τον Αύγουστο γιατί η κυρά είναι από Καλαμάτα και το προικώον βρίσκεται εκεί και κατεβαίνω συχνά.
Εάν ισχύει η προσφορά και επειδή χρειάζομαι συγχρονισμό θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.



Η ζωή και η μηχανή δεν έχουν όπισθεν .
Από το iPad μου

mikochem
17-07-2013, 12:50
Αν δεν βιάζεσαι επειδή το έχω κάνει πρόσφατα και μένουμε κοντά πολύ ευχαρίστως απλά γυρνάω από διακοπές 24 Ιουλίου
Αν βολεύει είμαι εθελοντής για την ρύθμιση βαλβίδων

Εγώ θα είμαι Αθήνα μέχρι 10 Αυγούστου οπότε δεν έχω θέμα.
Όταν γυρίσεις με το καλό πάρε με ένα τηλ. στο 6973796344 να το κανονίσουμε.

Τώρα μένω Μεταμόρφωση αλλά δεν βρήκα τρόπο να το αλλάξω στο προφίλ. Αν έχεις χώρο στο Μαρούσι έρχομαι εγώ για να μην σε ταλαιπωρώ. Αν δεν έχεις θα σε ταλαιπωρήσω λίγο να έρθεις μέχρι Μεταμόρφωση.

Αντε να βρούμε και εθελοντή για συγχρονισμό και είμαστε κομπλέ.

Σε ευχαριστώ πολύ. Περιμένω νέα σου...

mikochem
17-07-2013, 12:52
ελάτε βόλτα στην καλαμάτα να κάνουμε τις βαλβίδες.
έχω και το twin max για τον συγχρονισμό.

Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά. Προς το παρόν δεν υπάρχουν σχέδια για Καλαμάτα. Αν κάτι αλλάξει θα σε έχω στα υπόψη.

Achilleas1956
17-07-2013, 13:46
ΟΚ όταν έρθω θα τα πούμε δια ΤΦ

mikochem
29-07-2013, 11:18
Θα ήθελα να ευχαριστήσω και μέσα από το νήμα τον Αχιλλέα που με βοήθησε στην ρύθμιση των βαλβίδων.

Με την σειρά μου δηλώνω διαθέσιμος φυσικά για όποια βοήθεια χρειαστεί ο Αχιλλέας αλλά και οποιοσδήποτε άλλος συμφορουμίτης για να κάνει service μόνος του.

Άν βρούμε και κάποιον να μας βοηθήσει με συγχρονισμό των κυλίνδρων θα είμαστε κομπλέ!

ΙoannisPanagiotidis
29-07-2013, 12:31
Αυτα ειναι φίλε!! ... Να γιατι GS Forum !!! Συχγαρητηρια στον Αχχιλεα ... αλλα και σε σενα. :re25:

... Καμια φωτο δεν μας ριξατε απ την συναντηση να σας χαρουμε!

:ha15:

Achilleas1956
29-07-2013, 13:56
Δεν χρειάζονται ευχαριστίες από κανένα σε κανένα.
Γιάννη την επόμενη φορά θα έχουμε φωτό με μπύρες γιατί αυτή την φορά είχαμε ελλείψεις.
Και για πληροφορία σας ο astegos θα έπρεπε να λέγεται άψογος.
Ελεγχος συγχρονισμού κάτι οίκον .
Τέλεια.

mikochem
29-07-2013, 23:52
Αυτα ειναι φίλε!! ... Να γιατι GsForum!!! Συχγαρητηρια στον Αχχιλεα ... αλλα και σε σενα. :re25:

... Καμια φωτο δεν μας ριξατε απ την συναντηση να σας χαρουμε!

:ha15:

Δυστυχώς κανείς από τους δύο μας δεν το θυμήθηκε και είχα φωτογραφική εύκαιρη.
Η αλήθεια βέβαια είναι πως η εργασία έγινε πρωί με αρκετή ζέστη και λίγο χρόνο στην διάθεσή μας. Την επόμενη φορά....