PDA

View Full Version : R1200GS (2006)


dylan5
06-08-2013, 18:49
http://www.gsforum.gr/[IMG]http://imageshack.us/a/img687/8720/95jr.jpgR1200GS του 2006 σε άριστη κατάσταση, 1ο χέρι, με 26000 χλμ., με full extra ( ABS, συναγερμός bmw, xenon, ohlins αναρτήσεις μπρος-πίσω, ζελατίνα (και πλαϊνές) του adventure,θερμαινόμενα γκριπ,2 προβολάκια ομίχλης, cruise control, προστατευτικές χούφτες και διάφορα αξεσουάρ touratech, tank bag, κάγκελα προστ. κινητήρα, τριβάλιτσο original, καινούρια ελαστικά metzeler next, κάλυμα ρεζερβουάρ κ.ά.), βιβλίο συντήρησης .
Δεκτός κάθε έλεγχος.

Τιμή: 7,000 eur
Τηλ στο προφίλ μου.

Ευχαριστώ :)

http://img687.imageshack.us/img687/8720/95jr.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/687/95jr.jpg/)

panagiotis.farmer
06-08-2013, 19:52
Καλως σε βρηκαμε...:cool:

kornlaz
06-08-2013, 20:06
:wh13::wh13:
Δες και λίγο εδώ http://www.gsforum.gr/f34/%CE%9F%CE%A1%CE%99%CE%A3%CE%9C%CE%95%CE%9D%CE%9F%CE%99-%CE%91%CE%A0%CE%9B%CE%9F%CE%99-%CE%9A%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%9D%CE%95%CE%A3-%CE%93%CE%99%CE%91-%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%92%CE%91%CE%A3%CE%9C%CE%91-%CE%91%CE%93%CE%93%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%91%CE%A3-13473/ :ye33:

aeriko
06-08-2013, 20:24
Περαστικός ήμουν........

szygo
06-08-2013, 23:06
Περαστικός ήμουν........


:ye02:

dylan5
06-08-2013, 23:57
Πολύ σωστά μου αφαίρεσε το τηλέφωνο (σε κάτι άλλο δεν υπέπεσα,... νομίζω) ο διαχειριστής .
Δεν μελέτησα τους όρους ανάρτησης αγγελιών,... μάλλον παρασύρθηκα από άλλες αγγελίες του forum που περιείχαν αρ. τηλεφώνων (μάλλον είναι προνόμιο των "ολίγων").
Στις οποίες δίνονταν και πολλές ευχές όπως "καλοπούλητο" κ.τ.λ. σε αντίθεση με τη δική μου , που ως "περαστικός" ένιωσα κάπως... ανεπιθύμητος.

Θέτω λοιπόν την "τύχη" της αγγελίας στην κρίση του διαχειριστή.

Και πάλι σας ευχαριστώ :)

spitiko
07-08-2013, 00:10
Καλώς ορισες και καλοπουλητη η μπεμπα,ψαξε μας λίγο ίσως έχουμε και κοινά ενδιαφέροντα.

jtnakos
07-08-2013, 03:33
Πολύ σωστά μου αφαίρεσε το τηλέφωνο (σε κάτι άλλο δεν υπέπεσα,... νομίζω) ο διαχειριστής .
Δεν μελέτησα τους όρους ανάρτησης αγγελιών,... μάλλον παρασύρθηκα από άλλες αγγελίες του forum που περιείχαν αρ. τηλεφώνων (μάλλον είναι προνόμιο των "ολίγων").
Στις οποίες δίνονταν και πολλές ευχές όπως "καλοπούλητο" κ.τ.λ. σε αντίθεση με τη δική μου , που ως "περαστικός" ένιωσα κάπως... ανεπιθύμητος.

Θέτω λοιπόν την "τύχη" της αγγελίας στην κρίση του διαχειριστή.

Και πάλι σας ευχαριστώ :)
Αλεκο καλως ηρθες στην παρεα μας...Καλοπουλητη η μπουμπου και ευχομαι να την δινεις για ανανεωση και οχι απο αναγκη..

Ανεπιθυμητος ΟΧΙ δεν εισαι απλα οι σποντουλες ειναι για το πρωτο σου μηνυμα που ειναι αγγελια.:):) μην μας παρεξηγεις και μην απογοητευεσαι ,,εχουμε πολλα να προσφερουμε ΑΛΛΑ και να λαβουμε βεβαιως βεβαιως ;)

Οσο για το περαστικος ελπιζω να ΜΗΝ εισαι και να σε γνωρισουμε καλυτερα και απο κοντα μαλιστα σε καφε η μοτοσυναντηση,,,που ξερεις?:rolleyes:

Τωρα για την μπουμπου σου την βλεπω την προσεχεις και την εχεις αρκετα φορτωμενη,ετσι ευχομαι να "φυγει" γρηγορα..

:wh13::wh13:

aeriko
07-08-2013, 08:31
Πολύ σωστά μου αφαίρεσε το τηλέφωνο (σε κάτι άλλο δεν υπέπεσα,... νομίζω) ο διαχειριστής .
Δεν μελέτησα τους όρους ανάρτησης αγγελιών,... μάλλον παρασύρθηκα από άλλες αγγελίες του forum που περιείχαν αρ. τηλεφώνων (μάλλον είναι προνόμιο των "ολίγων").
Στις οποίες δίνονταν και πολλές ευχές όπως "καλοπούλητο" κ.τ.λ. σε αντίθεση με τη δική μου , που ως "περαστικός" ένιωσα κάπως... ανεπιθύμητος.

Θέτω λοιπόν την "τύχη" της αγγελίας στην κρίση του διαχειριστή.

Και πάλι σας ευχαριστώ :)

Φίλε μου, ως παλαιό μέλος γνωρίζω ότι σ' αυτό το φόρουμ είναι ευπρόσδεκτος όλος ο κόσμος. Είθισται όμως τα νεοεισερχόμενα μέλη να περνούν από το κατάλληλο νήμα και να αυτοσυστήνονται γράφοντας δυό λόγια.
Αν σε ενόχλησε το "περαστικός ήμουν....." ,ζητώ συγγνώμη και δεν θα ήθελα να γίνω η αιτία για να κακοχαρακτηριστεί το υπέροχο φόρουμ με τον φανταστικό του κόσμο.
Καλως ήλθες λοιπόν.
Φιλικά Παναγιώτης

dylan5
08-08-2013, 00:26
Καλησπέρα παιδιά, σας ευχαριστώ για το καλοσώρισμα.
Είν'αλήθεια πως παρέκαμψα τον καθιερωμένο χαιρετισμό γνωριμίας νέου μέλους (φταίει ίσως το ό,τι δεν είμαι τόσο "κοινωνικός", ομιλητικός - υπάρχουν κι αυτά) και καταλαβαίνω την καχυποψία από μέρους σας. Όπως και να'χει, δεν υπάρχει θέμα παρεξηγήσεων από μένα (όπως είπατε κι από σας).
Στη μοτοσυκλέτα τώρα. "Φόρτωσα" αξεσουάρ αυτή τη μοτοσυκλέτα (όταν την αγόρασα) γιατί κουρασμένος από τις παλαιότερες επιλογές μου (μοτό παντός είδους), πίστευα πως θα την κρατήσω για πάντα (δεν υπάρχει αυτό). Από τότε έκανα λίγα χιλιόμετρα κυρίως τουριστικά.
Δίνω τη μοτοσυκλέτα για να προχωρήσω στην αγορά ενός K1200GT. Δεν είναι πλέον στις επιλογές μου το χώμα. Επίσης λόγω αναστήματος με κουράζει (με τις OHLINS - αν και τέλειες - έχει ψηλώσει ακόμη περισσότερο).Δεν πατάω με σιγουριά στις μανούβρες και τους ανηφοροκατήφορους κάτι που μετά από ένα πρόβλημα στο γόνατο έχει γίνει ακόμη δυσκολότερο.
Ήθελα λοιπόν κάτι χαμηλότερο (για να πατώ καλύτερα), δυνατότερο, με όρθια θέση οδήγησης που να είναι και BMW (όσες φορές έφυγα από αυτήν αγοράζοντας άλλη μοτο, το μετάνιωσα και ξαναγύρισα).Μετά από πολύ ψάξιμο λοιπόν κατέληξα στην GT.
Αν κάποιος έχει να πει κάτι (γνωρίζοντας) για την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα θα ήταν πολύ χρήσιμη και πολύτιμη η γνώμη του για μένα.

Καλά (και πολλά) χιλιόμετρα !!! :ye33:

kosta12gs
08-08-2013, 00:34
[IMG
Τηλ στο προφίλ μου.

Ευχαριστώ :)

][/URL]

Mήπως ξεχασες να το βάλεις;

silvestros
08-08-2013, 00:40
καλώς ήρθες φίλε, χρειαζόμαστε BMWάκιδες εναντίον του αόρατου εχθρου...τώρα τελευταία όχι τόσο αόρατου ...έχουν γεμίσει τα varadero τους ledακια....:rolleyes:


το K1200GT μαρέσει πολυ.:ye02:

tsitsos
08-08-2013, 06:52
καλοπουλητη φιλε, πολυ ωραιο εργαλειο:):):)

psarifish
14-08-2013, 15:53
Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά.Ενδιαφέρομαι για τη μηχανή και είμαστε σε καλό δρόμο με τον πωλητή.Ψάχνουμε να βρούμε τον Παναγιωτόπουλο με σκοπό να ανέβω την Δευτέρα να την τσεκάρουμε,αλλά δεν τον βρίσκουμε.
Ξέρει κανείς πως θα τον βρούμε?
Ο πωλητής έχει κάνει εκεί όλα τα σέρβις και θα ήταν το καλύτερο να πήγαινε εκεί νομίζω..
Ή υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική-αξιόπιστη λύση?
Ευχαριστώ!

matapo
17-08-2013, 11:11
Παναγιωτοπουλος από 26/8.
Να ξεκουραστούν γιατί έχουν να μου κάνουν και το service...

psarifish
17-08-2013, 14:20
Ποιος άλλος είναι αξιόπιστος?

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
18-08-2013, 02:05
Ποιος άλλος είναι αξιόπιστος?

Οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο κατάστημα,

θα "μπριζώσει" την μοτοσυκλέτα

κ θα σου δώσει σαφείς πληροφορίες για την κατάστασή της ... ;)

psarifish
18-08-2013, 14:49
Οποιοδήποτε εξουσιοδοτημένο κατάστημα,

θα "μπριζώσει" την μοτοσυκλέτα

κ θα σου δώσει σαφείς πληροφορίες για την κατάστασή της ... ;)

Ευχαριστώ!Ανεβαίνω απόψε... :sm2:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
18-08-2013, 18:57
Ευχαριστώ!Ανεβαίνω απόψε... :sm2:



Καλό ταξίδι κ μακάρι το μηχανάκι να είναι αντάξιο των προσδοκιών σου ... ;)

Είναι ωραία η αίσθηση όταν η αγοροπωλησία γίνεται,

από/σε κάποιον από μας ... :)

Μακάρι το deal, να ικανοποιήσει ΚΑΙ τους δύο - πωλητή & αγοραστή !!!




.

kouvos
19-08-2013, 17:40
μολις εμαθα οτι το χωριανακη μου το πηρε το μοτορι καλοριζικι και καλα ορθια χιλιομετρα welcome to the club:re25::re25::re25::re25::re25::re25:

dylan5
19-08-2013, 21:06
Η μοτοσυκλέτα πουλήθηκε, σας ευχαριστώ πολύ για τη φιλοξενία.
Γιώργη, καλορίζικη !!!

psarifish
21-08-2013, 17:07
Καλό ταξίδι κ μακάρι το μηχανάκι να είναι αντάξιο των προσδοκιών σου ... ;)

Είναι ωραία η αίσθηση όταν η αγοροπωλησία γίνεται,

από/σε κάποιον από μας ... :)

Μακάρι το deal, να ικανοποιήσει ΚΑΙ τους δύο - πωλητή & αγοραστή !!!




.

Όντως έτσι είναι.Ευχαριστώ τους ανθρώπους του φόρουμ ειλικρινά!Με τις χρήσιμες συμβουλές και με την καλή τους θέληση,με βοήθησαν να προβώ σε μια πολύ καλή αγορά!Ευχαριστώ ιδιαίτερα τον Αλέκο(πωλητής)και την γυναίκα του.(!) Οι άνθρωποι ήταν μαζί μου από την αρχή έως το τέλος.Με βοήθησαν πάρα πολύ και τους ευχαριστώ θερμά!Επίσης χρήσιμη και καταλυτική ήταν η βοήθεια που μου προσέφερε το συνεργείο του Βαγιανέλη και ο μαστρο-Νίκος..Σας ευχαριστώ όλους..
Τώρα απλά κανονίζετε η πρώτη βόλτα στην Κρήτη... :u58:

psarifish
21-08-2013, 17:10
Αλέκο σε ευχαριστώ!!! :di59: :th11:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-08-2013, 19:03
Ευχαριστώ τους ανθρώπους του φόρουμ ειλικρινά!

Με τις χρήσιμες συμβουλές και με την καλή τους θέληση,

με βοήθησαν να προβώ σε μια πολύ καλή αγορά!


Μπράβο Γιώργο ... καλορίζικη κ καλοτάξιδη η νέα σου μπέμπα ...

Περιμένουμε σε νέο νήμα τις πρώτες σου εντυπώσεις ... :)