PDA

View Full Version : SOS Κλήση για παράνομη στάθμευση


nvythoul
06-08-2013, 21:50
Παιδια έφαγα κλήση 120 Ευρώ γιατι ειχα παρκάρει στο πεζοδρόμιο δίπλα στα ποδήλατα στη Στοκχόλμη.:confused: (εντάξει εάν είχα μαλλιά)

Ξέρει κανείς τι παίζει ;

Την πληρώνω η όχι ;

commander
06-08-2013, 23:05
Παιδια έφαγα κλήση 120 Ευρώ γιατι ειχα παρκάρει στο πεζοδρόμιο δίπλα στα ποδήλατα στη Στοκχόλμη.:confused: (εντάξει εάν είχα μαλλιά)

Ξέρει κανείς τι παίζει ;

Την πληρώνω η όχι ;


αυτη μες το πλαστικο σακουλακι σωστά? ???

georged
06-08-2013, 23:17
Παιδια έφαγα κλήση 120 Ευρώ γιατι ειχα παρκάρει στο πεζοδρόμιο δίπλα στα ποδήλατα στη Στοκχόλμη.:confused: (εντάξει εάν είχα μαλλιά)

Ξέρει κανείς τι παίζει ;

Την πληρώνω η όχι ;


Καλησπέρα!
Επειδή έχεις ελληνική πινακίδα θα σου έλεγα να μην την πληρώσεις.
Αυτό πιστεύω εγώ και μόλις ρώτησα Σουηδό φίλο μου, που με βρίσκει σύμφωνο.
(αν είχες σουηδική πινακίδα και έτρωγες κλήση σε άλλη σκανδιναβική χώρα - Νορβηγία, Δανία, Φινλανδία - θα έπρεπε να την πληρώσεις γιατί υπάρχει "επικοινωνία" μεταξύ αυτών των κρατών).

commander
06-08-2013, 23:40
πιθανών να σου ερθει σηστημενο απο εκει οταν ποια εχεις ερθει εδω......εαν δεν το παραλαβεις δεν υπάρχει πρόβλημα, εαν ομως εχουν ανταπόκριση με την εφορία τοτε δεν το αποφεύγεις ....θα δειξει ρε φιλε μην σε χαλαει.....

nvythoul
06-08-2013, 23:48
αυτη μες το πλαστικο σακουλακι σωστά? ???






Ειναι ενα πλαστικό κίτρινο στα Σουηδικά 1000 κορ.


Καλησπέρα!
Επειδή έχεις ελληνική πινακίδα θα σου έλεγα να μην την πληρώσεις.
Αυτό πιστεύω εγώ και μόλις ρώτησα Σουηδό φίλο μου, που με βρίσκει σύμφωνο.
(αν είχες σουηδική πινακίδα και έτρωγες κλήση σε άλλη σκανδιναβική χώρα - Νορβηγία, Δανία, Φινλανδία - θα έπρεπε να την πληρώσεις γιατί υπάρχει "επικοινωνία" μεταξύ αυτών των κρατών).



Σ΄ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία θα ακολουθήσω την συμβουλή σου, η πινακίδα ειναι Ελληνική.


πιθανών να σου ερθει σηστημενο απο εκει οταν ποια εχεις ερθει εδω......εαν δεν το παραλαβεις δεν υπάρχει πρόβλημα, εαν ομως εχουν ανταπόκριση με την εφορία τοτε δεν το αποφεύγεις ....θα δειξει ρε φιλε μην σε χαλαει.....



Μ΄εφαγες με το μάτι σου για τις παρέες μου :cool2:

AKIS_21
06-08-2013, 23:49
Φαντάζεστε να στείλουν επιστολή στο ελληνικό υπουργείο να τους πουν σε ποιον ανήκει αυτή η πινακίδα μετά να στείλουν γράμμα σε εσένα και να σου απαιτήσουν να το πληρώσεις ?ε άμα λειτουργεί έτσι το ελληνικό δημόσιο χαλάλι τα 120

Arkas
06-08-2013, 23:51
Δε βαριέσαι βρε Νικόλα ...
Κι αν σου έρθει τελικά,
βάλτη στα γενικά έξοδα ...
Καλή συνέχεια φίλε !


Sent by Arkas via Tapatalk !

commander
06-08-2013, 23:51
Μ΄εφαγες με το μάτι σου για τις παρέες μου :cool2:

και γω σ ' αγαπω:D;)

Magelanos
07-08-2013, 00:27
Το 2007 στην Σκωτια εφαγα κ'εγω μια για σταθμευση (πλαστικο σακουλακι αυτοκολητο).. δεν πληρωσα και δεν εγινε τιποτα.. σουβενιρ φιλαρακι..:ye33:ανταλαζεις με δυο απο Τουρκια περσινες;

nvythoul
07-08-2013, 00:35
Το 2007 στην Σκωτια εφαγα κ'εγω μια για σταθμευση (πλαστικο σακουλακι αυτοκολητο).. δεν πληρωσα και δεν εγινε τιποτα.. σουβενιρ φιλαρακι..:ye33:ανταλαζεις με δυο απο Τουρκια περσινες;



Ετσι ειναι οποιος εχει Κ δυο δυο τις παίρνει :D

giclas
07-08-2013, 08:47
[QUOTE=nvythoul;931663]Ειναι ενα πλαστικό κίτρινο στα Σουηδικά 1000 κορ.




fylaxeto gia enthimio !!!:sm7:

ego eho kamia dekaria apo diafores hores !!!

i pio ore fasi itan otan mou evgala tis pinakides exo apo to m.bretania ke pigenontas na paro to amaxi eugala alles apo mesa tis kolisa ke efiga afinontas ekpliktous tou parevriskomenous !!

Lepanto ii
07-08-2013, 09:04
Νίκο δεν πληρώνεις τπτ
Πληρώνεις μόνον ότι σου κόβουν παρουσία σου Κατεβα λίγο πιο κάτω στη Γερμανία έχει μόνο 30€

gsmaniac
07-08-2013, 09:46
Νικολα.....οταν επιστρεψεις με το καλο, να μου την δωσεις να την σβησω:cool2:

HAWK_46
07-08-2013, 09:51
Παιδια έφαγα κλήση 120 Ευρώ γιατι ειχα παρκάρει στο πεζοδρόμιο δίπλα στα ποδήλατα στη Στοκχόλμη.:confused: (εντάξει εάν είχα μαλλιά)

Ξέρει κανείς τι παίζει ;

Την πληρώνω η όχι ;


Επειδη μας εχεις καλομάθει ....φωτό απ την τροχονόμο δεν έχει; :D

zervas
07-08-2013, 10:16
Νικολή μην ανησυχείς καθόλου ... Δεν πληρώνω .... Δεν πληρώνω ....

Τέτοια πλαστικά σακουλάκια πήρε και η δικια μας ομάδα

Τα κρατάμε αναμνηστικά του ταξιδιωτικού Χο Χο Χο