PDA

View Full Version : ΚΛΙΣΗ ΑΠΟ ΒΕΝΕΤΙΑ


g.b.spyropoulos
26-08-2013, 13:34
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΣΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ
ΔΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΥ ΙΤΑΛΟΥΣ.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΒΕΝΕΤΙΑ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΛΙΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ .
ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ Ο ΞΕΝΟΔΟΧΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ .
ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ
ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΜΟΥ .
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΜΕΣΩ INTERNET .
ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ .
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΩΡΓΟΣ.

siraxanz
26-08-2013, 13:53
Παρακαλώ γράφε με μικρά και ψάξε λίγο στο φόρουμ πριν δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ

Το θέμα σου μπήκε στην σωστή ενότητα και οι απαντήσεις σου είναι εδώ:

http://www.gsforum.gr/f51/sos-%CE%9A%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-42488/

:ye33:

Περαστικά σου:D

Lepanto ii
26-08-2013, 14:21
Γιωργο φέρε την απ το μαγαζι να σου τη σβησω !
Καλώς ωρισες

g.b.spyropoulos
26-08-2013, 15:17
Καλως σας βρηκα .
Γιωργο ευχαριστω για τους χαρτες που μου περασες στο gps ολα αψογα
θα τα πουμε απο κοντα στον επομενο καφε

klagenfurt
26-08-2013, 18:44
δεν ειναι τιποτα αυτο...
εμας μας πηρε ο γερανος 2 μοτο στο Jesolo, Βενετια...
ειχαμε παρκαρει σε οικοπεδο ερημου κατεδαφισμενου σπιτιου
εκει δεν μπορουσαμε να το αγνοησουμε και το πληρωσαμε ακριβα..:yz

nikos-x
26-08-2013, 20:32
Πιθανόν σε λίγους μήνες να σου έρθει συστημένη επιστολή.
Για κλίση που είχα στη Βενετία και την οποία πλήρωσα επιτόπου (4-5 τρωικανά μηνιάτικα), μου ήρθε μετά από 6 μήνες συμπληρωματικό 500άρι-600άρι (δεν θυμάμαι πια), με την υποσημείωση πως για το συγκεκριμένο πρόστιμο δεν είμαι υπεύθυνος, αλλά είμαι υποχρεωμένος να το πληρώσω γιατί δεν βρίσκουν την εταιρεία. :o

asotosios
26-08-2013, 20:57
Πιθανόν σε λίγους μήνες να σου έρθει συστημένη επιστολή.
Για κλίση που είχα στη Βενετία και την οποία πλήρωσα επιτόπου (4-5 τρωικανά μηνιάτικα), μου ήρθε μετά από 6 μήνες συμπληρωματικό 500άρι-600άρι (δεν θυμάμαι πια), με την υποσημείωση πως για το συγκεκριμένο πρόστιμο δεν είμαι υπεύθυνος, αλλά είμαι υποχρεωμένος να το πληρώσω γιατί δεν βρίσκουν την εταιρεία. :o

Τι κλήση ήταν αυτη...???



Send from my Moto Guzzi Breva :D using Tapa Tapa Tapa Talk

nikos-x
26-08-2013, 21:27
Έσπασα το φλασάκι και γρατζούνισα ελαφριά το φτεράκι ενός Ιταλού (ζημιά "φουσκωμένη" 150 ευρώ).

Το φορτηγό που οδηγούσα είχε πινακίδες Δανίας και η καροτσούλα, πινακίδες Γερμανίας, κάτι που στη Βενετία στοιχίζει 2-3000 ευρώ σε πρόστιμο, ενώ Αγκόνα και σε άλλες περιοχές ήταν νόμιμο.
Για όλα τα οχήματα υπήρχαν άδειες, ασφάλειες και ήταν γραμμένα κανονικά τα βιβλιαράκια τους.

kosta12gs
27-08-2013, 00:47
Έσπασα το φλασάκι και γρατζούνισα ελαφριά το φτεράκι ενός Ιταλού (ζημιά "φουσκωμένη" 150 ευρώ).

Το φορτηγό που οδηγούσα είχε πινακίδες Δανίας και η καροτσούλα, πινακίδες Γερμανίας, κάτι που στη Βενετία στοιχίζει 2-3000 ευρώ σε πρόστιμο, ενώ Αγκόνα και σε άλλες περιοχές ήταν νόμιμο.
Για όλα τα οχήματα υπήρχαν άδειες, ασφάλειες και ήταν γραμμένα κανονικά τα βιβλιαράκια τους.

Kαλά γραφω εγω...

τί έκανες μπαμπά στην άγρια Δύση;

Papadopaidi
27-08-2013, 01:56
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΣΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ
ΔΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΥ ΙΤΑΛΟΥΣ.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΒΕΝΕΤΙΑ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΛΙΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ .
ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ Ο ΞΕΝΟΔΟΧΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ .
ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ
ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΜΟΥ .
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΜΕΣΩ INTERNET .
ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ .
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΩΡΓΟΣ.

Άλλο η κλίση
κ άλλο η κλήση :ye02:
Στην αρχή μόλις είδα το θέμα αναρωτήθηκα αλλά
μπαίνοντας μέσα κατάλαβα...
Να την πληρώσεις φίλε Γιώργο κανονικά όπως
θα έκανες κ στη χώρα μας.

mpampis
28-08-2013, 00:02
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! απο εμπειρια το λεω...
Οι κατα τα αλλα ΦΙΛΟΙ μας :mad: Ιταλοι(ρουφιανο ρουφιανο Ιταλιανο που λεμε και στα γηπεδα) γραφουν ΕΠΙΤΗΔΕΣ τους τουριστες...
εμεις με ενοικιαζομενο αμαξι και στην Ρωμη και στην Φλωρεντια φαγαμε κλισεις...
μαλιστα στην Ρωμη φαγαμε 3:wo20:!!!!!! μια και επειδη ψαχναμε να βρουμε να παρκαρουμε καναμε 3 φορες το γυρο ενος τετραγωνου....ετσι μπαινο βγηκαμε 3 φορες στο δακτυλιο...που δεν κυκλοφορουσαμε.
βεβαια ΚΑΝΕΙΣ δεν μας ειπε για κατι τετοιο και ΟΛΕΣ οι ταμπελες ηταν ΜΟΝΟ στα Ιταλικα οποτε και δεν καταλαβενες τι ελεγαν....το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ(τυχαιο???) αλλα μια φορα εγινε στη Φλωρεντια.
Ολες αυτες οι κλισεις εγιναν φωτογραφικος.....
προσπαθησαν να τα εισπραξουν απο μια πιστωτικη που χρησιμοποιησαμε στα ξενοδοχεια...τους μπλοκαρε το συστημα της τραπεζας...μας ειδοποιησε η τραπεζα...ακυρωσαμε την καρτα...
μας εστειλαν επιστολη για το ποσο το οποιο και το γραψαμε στα παλαιοτερα μας....
η επιστολες επιστραφηκαν στον ταχυδρομειο ..ΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ...
Ολα καλα λοιπον...ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΙΤΑΛΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΚΟΒΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΕΕΕ.Απατεωνια στην απατεωνια λοιπον και ολα καλα:)

Papadopaidi
28-08-2013, 20:18
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! απο εμπειρια το λεω...
Οι κατα τα αλλα ΦΙΛΟΙ μας :mad: Ιταλοι(ρουφιανο ρουφιανο Ιταλιανο που λεμε και στα γηπεδα) γραφουν ΕΠΙΤΗΔΕΣ τους τουριστες...
εμεις με ενοικιαζομενο αμαξι και στην Ρωμη και στην Φλωρεντια φαγαμε κλισεις...
μαλιστα στην Ρωμη φαγαμε 3:wo20:!!!!!! μια και επειδη ψαχναμε να βρουμε να παρκαρουμε καναμε 3 φορες το γυρο ενος τετραγωνου....ετσι μπαινο βγηκαμε 3 φορες στο δακτυλιο...που δεν κυκλοφορουσαμε.
βεβαια ΚΑΝΕΙΣ δεν μας ειπε για κατι τετοιο και ΟΛΕΣ οι ταμπελες ηταν ΜΟΝΟ στα Ιταλικα οποτε και δεν καταλαβενες τι ελεγαν....το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ(τυχαιο???) αλλα μια φορα εγινε στη Φλωρεντια.
Ολες αυτες οι κλισεις εγιναν φωτογραφικος.....
προσπαθησαν να τα εισπραξουν απο μια πιστωτικη που χρησιμοποιησαμε στα ξενοδοχεια...τους μπλοκαρε το συστημα της τραπεζας...μας ειδοποιησε η τραπεζα...ακυρωσαμε την καρτα...
μας εστειλαν επιστολη για το ποσο το οποιο και το γραψαμε στα παλαιοτερα μας....
η επιστολες επιστραφηκαν στον ταχυδρομειο ..ΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ...
Ολα καλα λοιπον...ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΙΤΑΛΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΚΟΒΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΕΕΕ.Απατεωνια στην απατεωνια λοιπον και ολα καλα:)


Τέτοιοι είναι;;;:u59:

mpampis
28-08-2013, 20:26
Τετοιοι και χειροτεροι...ρε φιλε ρωταγαμε σε σταση λεωφορειου τον οδηγο πως θα παμε καπου...οχι μονο δεν μας απαντησε...αλλα μας γυρισε και την πλατη και εκλεισε και το παραθυρο και ολα αυτα στα οπισθια του Κολοσαιου....μια και απο οτι καταλαβα εισαι οδηγος σε λοωφορειο θα το κανατε ποτε αυτο εσεις σε 4 τουριστες???
ΣΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΑΠΑΤΕΩΝΙΕΣ λοιπον