PDA

View Full Version : Aναζητειται η παρακατω GS


nanoshophellas
29-08-2013, 13:32
Θελω λιγο την προσοχη των φιλων εδω.

Σημερα το πρωι αναιβενοντας το ποταμι στο υψος της λαχαναγορας στις 10:55 εθεαθει gs adve 09 full extra χρωμα grey mat με αρ. κυκλ. ΟΙΤ 149 να τον πηγαινει ΠΑΤΑΚΙ ενα scοοter λευκο με αρ.κυκλ.........επειδη Α) οση ωρα πηγαιναμε μαζι περασαν 3 βενζιναδικα και ΔΕΝ σταματησαν σε κανενα......Β) Ειναι λιγο δυσκολο να εχεις GS και να μην εχεις οδηκη. Γ) Και τελος επειδη ετσι μου καρφωθηκε στο κεφαλι.
Καλεσα απο το κιν μου το 100 και μου ειπαν οτι ΔΕΝ απασχωλει.
Αλλα γνωριζω πολυ καλα οτι καποιες φορες το police online (κωλαει) και αργουν να φανουν τα κλεμμενα.

Για αυτο παρακαλω πολυ τους αστυνομικους του forum να ξανα δουν την πινακιδα για κανα 2 μερες και αν βγει κατι ας μου στειλουν ενα pm.

Υ/Γ 1 H εντυπωση που μου εδωσαν η 2 moto δεν ηταν η καλυτερη και για αυτο τον λογο ενοιξα το θεμα.


Υ/Γ 2 Εαν η διαχ/ση του forum κρινει οτι θα πρεπει να κρατησει το θεμα (ψηλα) ας το κανει.

asotosios
29-08-2013, 14:01
UP οντως περιεργο adve και να μην εχει προβλεψει για την στραβη μια οδικη...

AKIS_21
29-08-2013, 14:25
Μπορει η οδικη να εχει σκουτερ :lo19:
Μακάρι να μη τρέχει κάτι κακό μπράβο στον φίλο πάντως για την παρατηρητικότητα

asotosios
29-08-2013, 14:40
Μπορει η οδικη να εχει σκουτερ :lo19:
:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

jtnakos
29-08-2013, 16:30
:re25::re25::re25:Μπραβο ρε Λιακο......εχεις αποδειξει περιτρανα το ενδιαφερον για τον πλησιον σου....:re26:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

bogart
29-08-2013, 16:45
Μπορει η οδικη να εχει σκουτερ :lo19:


Θεός!

:sm7::sm7::sm7:

jmar
29-08-2013, 17:56
UP οντως περιεργο adve και να μην εχει προβλεψει για την στραβη μια οδικη...

Ολα τα BMW έχουν οδική τα 5 πρώτα χρονια απο την μαμά, ίσως να ήταν 08 αρχές και να ειχε τελειώσει η πενταετία αλλα καλα κανετε και το αναφέρετε μπας και ειναι τπτ άλλο!


Sent from my Hand using Fingers

peterv
29-08-2013, 22:39
Κοιτά να δεις τι παρατήρησε το άτομο !!!!

Σε παραξένεψε που GS δεν έχει οδική βοήθεια !!!!
Και όλοι οι υπόλοιποι το βρίσκουν απόλυτα φυσιολογικό !!!

Τυχαίο ; Δεν νομίζω ! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

siraxanz
29-08-2013, 22:50
:re25: Ηλία, δεν θα απορήσω αν μας πεις ότι ξέρεις που την πήγαν :D

Μπράβο πάντως για την παρατηριτικότητα και το ενδιαφερον

AKIS_21
29-08-2013, 22:51
Η BMW mobile care σε εξυπηρετεί και μετά τα 5 έτη off the record :ye33:

nanoshophellas
29-08-2013, 22:57
:re25: Ηλία, δεν θα απορήσω αν μας πεις ότι ξέρεις που την πήγαν

Θα τα πουμε το Σαββατο το βραδυ παρεα με τα τσιπουρα και το special γευμα που σας ετοιμαζω......:sm2:

nanoshophellas
29-08-2013, 23:04
Σε παραξένεψε που GS δεν έχει οδική βοήθεια !!!!
Και όλοι οι υπόλοιποι το βρίσκουν απόλυτα φυσιολογικό !!!

Τυχαίο ; Δεν νομίζω ! :)



Δεν ξερω τι θες να πεις με το σχολιο σου.........Αλλα ναι ειναι απολυτα φυσιολογικο σε μια μηχανη 15+χιλ ευρω να εχεις μια ασφαλεια με ######α που θα σου προσφερει και οδικη.

Ασε που αυτο ηταν 9αρι και εχει οδικη απο την μαμα

VDR
29-08-2013, 23:13
[QUOTE=jmar;938867]Ολα τα BMW έχουν οδική τα 5 πρώτα χρονια απο την μαμά, ίσως να ήταν 08 αρχές και να ειχε τελειώσει η πενταετία αλλα καλα κανετε και το αναφέρετε μπας και ειναι τπτ άλλο!


Δεν έχουν όλα..το δικό μου που αγόρασα πριν 2 βδομάδες (r1200gs adv) έχει 2 χρόνια οδική βοήθεια.

jmar
29-08-2013, 23:58
Δεν ξερω τι θες να πεις με το σχολιο σου.........Αλλα ναι ειναι απολυτα φυσιολογικο σε μια μηχανη 15+χιλ ευρω να εχεις μια ασφαλεια με ######α που θα σου προσφερει και οδικη.

Ασε που αυτο ηταν 9αρι και εχει οδικη απο την μαμα

08-09 ειναι τα ιδια αρα μπορει να ηταν και 08 που εχει κλεισει την πενταετια ;)

jmar
30-08-2013, 00:00
Η BMW mobile care σε εξυπηρετεί και μετά τα 5 έτη off the record :ye33:

Απ οτι ξερω σε παιρνουν τηλεφωνο για ανανεωση αν θελεις μετα το περας της 5ετιας, το off the record πως θα γινει δλδ? Το θεμα ειναι να ισχυει σιγουρα κι οχι με χαρες ή αν εχεις γνωστο διοτι πως θα το διακινδυνευσεις αν εισαι πχ εξωτερικο? Που εκει σιγουρα χαρες δεν κανουν! :ye33:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
30-08-2013, 03:10
Μπράβο Ηλία για την παρατηρητικότητα,

αλλά ΚΑΙ για το περεταίρω ενδιαφέρον, προς αναζήτηση της αλήθειας ... ;)

peterv
30-08-2013, 07:57
Δεν ξερω τι θες να πεις με το σχολιο σου.........Αλλα ναι ειναι απολυτα φυσιολογικο σε μια μηχανη 15+χιλ ευρω να εχεις μια ασφαλεια με ######α που θα σου προσφερει και οδικη.

Ασε που αυτο ηταν 9αρι και εχει οδικη απο την μαμα

Δεν εννοώ κάτι για εσένα προσωπικά.

Spam on
Υπονοώ ότι τα μηχανάκια μας είναι τόσο αξιόπιστα σε θέματα βλαβών που όλοι μας θεωρούμε αυτονόητο ότι δεν νοήται τέτοιο μηχανάκι χωρίς οδική βοήθεια !!!
Spam off

Οσο για την παρατηρητικότητα σου και τον έλεγχό σου , χάρηκα πολύ που το έκανες και μπράβο σου για την προσπάθεια που καταβάλεις.

Μας κάνεις να νιώθουμε σαν μια μεγάλη οικογένεια που ο ένας νοιάζεται για τον άλλο. Εύγε !!


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

AKIS_21
30-08-2013, 08:42
Απ οτι ξερω σε παιρνουν τηλεφωνο για ανανεωση αν θελεις μετα το περας της 5ετιας, το off the record πως θα γινει δλδ? Το θεμα ειναι να ισχυει σιγουρα κι οχι με χαρες ή αν εχεις γνωστο διοτι πως θα το διακινδυνευσεις αν εισαι πχ εξωτερικο? Που εκει σιγουρα χαρες δεν κανουν! :ye33:

Σε εμένα οταν πήρα τηλέφωνο μετά απο τα 5 χρονια για να ρωτήσω για ανανέωση (αυτοι δεν με κάλεσαν ) με ρώτησαν αν έχω προβλημα μπορούν να με εξυπηρετήσουν και χωρίς ανανέωση.
Στον κούνιαδο μου μετά απο 7 χρονια απο την αγορά των εξυπηρέτησαν κανονικά χωρίς να τον χρεώνουν ουτε να απαιτήσουν έγγραφη παλι ( μεταφορά της μηχανής του σε συνεργείο)

nanoshophellas
30-08-2013, 09:17
08-09 ειναι τα ιδια αρα μπορει να ηταν και 08 που εχει κλεισει την πενταετια ;)

Πως ειναι ιδια αφου το 08 δεν εχει led flash και στο χρωμα που ηταν αυτο δεν βγενει το 08.....

Στα λεω γιατι 08 εχω

jmar
30-08-2013, 09:46
Πως ειναι ιδια αφου το 08 δεν εχει led flash και στο χρωμα που ηταν αυτο δεν βγενει το 08.....

Στα λεω γιατι 08 εχω

Μόνο τα led flash βγήκαν το 09 αλλα και παλι μπορεί κάποιος να μην τα έβαζε κατα τα αλλα στα χρώματα δεν έχεις δίκιο 08 και 09 έβγαιναν τα ίδια, ψάξτο και θα το δεις (χρυσό και κόκκινο τα αντβε και ματ μαύρο, μπλε, κίτρινο και ασήμι το απλο και μόνο το special edition 09 άσπρο) , βέβαια αυτα δεν έχουν σημασία, σημασία έχει το ενδιαφέρον σου ;)


Sent from my Hand using Fingers

jmar
30-08-2013, 09:50
Σε εμένα οταν πήρα τηλέφωνο μετά απο τα 5 χρονια για να ρωτήσω για ανανέωση (αυτοι δεν με κάλεσαν ) με ρώτησαν αν έχω προβλημα μπορούν να με εξυπηρετήσουν και χωρίς ανανέωση.
Στον κούνιαδο μου μετά απο 7 χρονια απο την αγορά των εξυπηρέτησαν κανονικά χωρίς να τον χρεώνουν ουτε να απαιτήσουν έγγραφη παλι ( μεταφορά της μηχανής του σε συνεργείο)

Και ξαναρωταω εγω αφου δεν πήρα απάντηση, πες ότι εδω Ελλάδα το έκαναν άτυπα (γιατι στα χαρτια λέει 5 χρονια) στο εξωτερικό αν γίνει κάτι πιστεύεις ότι θα σε καλύψουν; Εγω δεν το διακινδυνευω πάντως! ;)


Sent from my Hand using Fingers

AKIS_21
30-08-2013, 10:11
Και ξαναρωταω εγω αφου δεν πήρα απάντηση, πες ότι εδω Ελλάδα το έκαναν άτυπα (γιατι στα χαρτια λέει 5 χρονια) στο εξωτερικό αν γίνει κάτι πιστεύεις ότι θα σε καλύψουν; Εγω δεν το διακινδυνευω πάντως! ;)


Sent from my Hand using Fingers

Δε το λέω για να το κάνει κάποιος ....απλα λέω πως θα μπορούσε το συγκεκριμένο adv να χρησιμοποιούσε την υπηρεσία και όχι να τον πήγαινε πατακι ο άλλος γιαυτον δε μιλάμε ?

ckk
30-08-2013, 22:45
Δεν ξερω τι θες να πεις με το σχολιο σου.........Αλλα ναι ειναι απολυτα φυσιολογικο σε μια μηχανη 15+χιλ ευρω να εχεις μια ασφαλεια με ######α που θα σου προσφερει και οδικη.

Ασε που αυτο ηταν 9αρι και εχει οδικη απο την μαμα


Αν δεν έχω καν, απλή, ασφάλεια? Πόσο μάλλον με α*******α?

Πόσο μάλλον με οδική βοήθεια? :wha05: :wha07:

ΔΑΣΚΑΛΟΣ
31-08-2013, 16:54
Μοντέλο 2005 με τρία χρόνια δωρεάν mobile care, μετά το πέρας της προσφοράς πληρώνω 75 ευρώ την ετήσια ανανέωση.

Όσον αφορά το προκείμενο, μακάρι να ισχύει το πλέον αισιόδοξο σενάριο. Ο φίλος μας να εξυπηρετήθηκε από φίλο του ή από φιλότιμο μοτοσυκλετιστή για οποιοδήποτε λόγο που προφανώς αγνοούμε. Η επισήμανση πάντως του συμφορουμίτη αξιέπαινη και παραδειγματική.

nikosgs
04-09-2013, 15:24
Να ενημερωσω οτι με τα στοιχεια αυτα δεν εχει δηλωθει κλοπη παρα μονο 08/08/13 εχει δηλωθει αντικατασταση πινακιδας με νεο αριθμο κυκλοφοριας βχν-176.επομενως το μηχανακι που ειδες παιζει λαμογια. Διοτι η πινακιδα αυτη εχει αλλαχθει ειτε λογω φθορας ειτε λογω απωλειας - κλοπης


Σεντ φρομ αιφον

N4pSt3R
04-09-2013, 15:33
Έχω την εντύπωση πως αν η πινακίδα έχει φθορά ή καταστροφή πχ να έχει κοπή στη μέση κτλ την αλλάζεις με επιστροφή της παλαιάς!!Άρα τα παλιά νούμερα είναι αδύνατο κυκλοφορούν!!

nanoshophellas
04-09-2013, 16:31
Να ενημερωσω οτι με τα στοιχεια αυτα δεν εχει δηλωθει κλοπη παρα μονο 08/08/13 εχει δηλωθει αντικατασταση πινακιδας με νεο αριθμο κυκλοφοριας βχν-176.επομενως το μηχανακι που ειδες παιζει λαμογια. Διοτι η πινακιδα αυτη εχει αλλαχθει ειτε λογω φθορας ειτε λογω απωλειας - κλοπης


Σεντ φρομ αιφον

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο σου........θα πραξω τα υπολοιπα.

g.b.spyropoulos
04-09-2013, 17:03
Συγνωμη δηλ. ειδες ζωντανη κλοπη μηχανης ?
Τον αριθμο του σκουτερ τον θυμασαι .?
και εκεινη ακριβως την ωρα περναγα απο το σημειο να παω
δουλεια για φαντασου να τους πιαναμε στα πρασα τι ειχε να γινει .

kwstas
04-09-2013, 23:00
Εγω υποψιαζομαι μετακινηση κλεμενης μηχανης με καθαρη πινακιδα, την οποια οταν αντιληφθηκε την απουσια της ο ιδιοκτητης ειχε γινει καθαρα η μετακινηση.

Η πινακιδα πηγε σε καποιο καδο και ο ιδιοκτητης με 30€ πηρε νεο νουμερο!

Αν θελετε το τραβαμε και να παρουμε ενα τηλ τον ιδιοκτητη να δουμε αν ηταν ο ιδιος στο συμβαν η μονο η πινακιδα του

forester
04-09-2013, 23:43
Έχω την εντύπωση πως αν η πινακίδα έχει φθορά ή καταστροφή πχ να έχει κοπή στη μέση κτλ την αλλάζεις με επιστροφή της παλαιάς!!Άρα τα παλιά νούμερα είναι αδύνατο κυκλοφορούν!!

Οχι στεφανε. Εγω εχασα εν κινησει την πρωτη μου πινακιδα. Καποιος μπορει να την εχει τωρα.
Το ιδιο αν μου την εκλεβαν. Απλα ειναι δηλωμενη ως " απωλεσθεισα", κλεμενη κλπ.
Αρα μπορουν τα παλια νουμερα να κυκλοφορουν.

nanoshophellas
05-09-2013, 18:00
Εγω υποψιαζομαι μετακινηση κλεμενης μηχανης με καθαρη πινακιδα

Eως εδω καλα τα πας, και εγω το ιδιο καταλαβα με την εικονα που ειδα μπροστα μου.

Για τα υπολοιπα ασε την αστυνομια εχω ενημερωσει στην Γ.Α.Δ.Α.
Εμεις δεν πρεπει να το παμε παρακατω.

kwstas
05-09-2013, 18:22
Eως εδω καλα τα πας, και εγω το ιδιο καταλαβα με την εικονα που ειδα μπροστα μου.

Για τα υπολοιπα ασε την αστυνομια εχω ενημερωσει στην Γ.Α.Δ.Α.
Εμεις δεν πρεπει να το παμε παρακατω.

Eνοειτε, απλα μπορουμε να βρουμε στοιχεια για να δουμε τι πραγματικα εγινε!

Αν υπηρχε κλοπη, σιγουρα θα δηλωθηκε...

forester
05-09-2013, 23:24
Eνοειτε, απλα μπορουμε να βρουμε στοιχεια για να δουμε τι πραγματικα εγινε!

Αν υπηρχε κλοπη, σιγουρα θα δηλωθηκε...



Είσαι βέβαιος????:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:


Ξέρω περιπτώσεις που δεν δηλώθηκε τίποτα;)

kwstas
05-09-2013, 23:38
Είσαι βέβαιος????:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:


Ξέρω περιπτώσεις που δεν δηλώθηκε τίποτα;)
Kανεις δεν ειναι βεβαιος για τιποτα...βασει λογικης οταν σου κλεβουν ενα τετοιο μηχανακι δεν νομιζω πως υπαρχει ανθρωπος να το αγνοει!

forester
05-09-2013, 23:49
Kανεις δεν ειναι βεβαιος για τιποτα...βασει λογικης οταν σου κλεβουν ενα τετοιο μηχανακι δεν νομιζω πως υπαρχει ανθρωπος να το αγνοει!


Υπάρχει....
Σκέψου το λίγο και θα καταλάβεις. Δεν είναι όλοι οι κάτοχοι ακριβών οχημάτων "καλά παιδιά" και "νοικοκυραίοι"....:ye33:
Υπάρχουν και "καλόπαιδα" με άκρες παντού κι άμα τους κάτσει στραβή, ξέρουν και τη βολεύουν ανάλογα.

Αναλογίσου μόνο το εξής:
Σου κλέβουν ένα όχημα αξίας, ας πούμε 10000€.
Πας εσύ την άλλη μέρα και δηλώνεις απώλεια πινακίδας. Σε 3-4 μέρες έχεις τη νέα άδεια και τη νέα πινακίδα.


Θες κι άλλα....?????;)

kwstas
06-09-2013, 00:22
Υπάρχει....
Σκέψου το λίγο και θα καταλάβεις. Δεν είναι όλοι οι κάτοχοι ακριβών οχημάτων "καλά παιδιά" και "νοικοκυραίοι"....:ye33:
Υπάρχουν και "καλόπαιδα" με άκρες παντού κι άμα τους κάτσει στραβή, ξέρουν και τη βολεύουν ανάλογα.

Αναλογίσου μόνο το εξής:
Σου κλέβουν ένα όχημα αξίας, ας πούμε 10000€.
Πας εσύ την άλλη μέρα και δηλώνεις απώλεια πινακίδας. Σε 3-4 μέρες έχεις τη νέα άδεια και τη νέα πινακίδα.


Θες κι άλλα....?????;)
Δεν μπορω να σε πιασω....

η δεν παει το δικο μου μυαλο ως εκει...

Αδειες απο τρακαρισμνεα να ξανακυκλοφορουν σε αλλα οχηματα το εχω ακουσει, αυτο που λες οχι.

forester
06-09-2013, 00:34
Ωραία, πάμε λοιπόν!
Έχασες ένα όχημα 10000€. Αν το έχεις με ασφάλεια κλοπής, όλα καλώς.
Αν όχι , αρχίζουμε τις υποθέσεις.
Αν το δηλώσεις, πόσες πιθανότητες έχεις για να βρεθεί? Λέω εγώ αυθαίρετα 10%.
άρα κατά 90% χάνεις γία πάντα 10000€
Αν δεν το δηλώσεις, έχεις τα χαρτιά ενός οχήματος νόμιμου 100% στο όνομά σου.
Βρίσκεις κάποιον με 1000€, ας πούμε, και σου φέρνει ένα άλλο όχημα (κλεμένο) ίδιο με το δικό σου. Στο περίπου το μοντέλο, καλύτερα διαφορετικό χρώμα.
Με άλλο ένα χιλιάρικο, άντε δύο, το κάνεις ίδιο με αυτό του οποίου έχεις τα χαρτιά.
Η ζημιά δεν ξεπερνάει τα 3000€....
Σαν να είχες ασφάλεια κλοπής ένα πράμα:cool2:

Μη σκεφτείς ούτε μια στιγμή ότι αυτό που σου είπα είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας!
Γίνεται κατ εξακολούθηση και προσωπικά μου συνέβη το 1996 ή το 95. Δε θυμάμαι. Δήλωσα κλοπή για ένα DT 200 R τότε.
Πέσαν πάνω μου τα αλάνια στο Περιστέρι , να με φάνε!
Ακόμα κι αν δεν ήθελες κλεμένο για πάρτη σου μου είπαν, σου δίναμε εμείς 200000 δρχ για τα χαρτιά σου! έτσι μου είπαν.
Κι εγώ το έψαξα κι έμαθα.
Το 2ο DT που μου φάγανε, τα πούλησα τα χαρτιά. Κανονική μεταβίβαση φίλε μου!
Και πήρα το 1ο μου ΧΤ το '97.

Ασφαλώς τίποτα δεν έχει αλλάξει κι όλα γίνονται και σήμερα!

Papadopaidi
12-09-2013, 01:03
Έχω χαζέψει με αυτά που γίνονται...:Απορία::Απορία::Απορία:

mpampis
13-09-2013, 00:03
ΕΛΕΟΣ...πεφτω απο τα συννεφα,
ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑ:eek:

forester
13-09-2013, 00:08
ΕΛΕΟΣ...πεφτω απο τα συννεφα,
ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑ:eek:


Παντού γίνονται αυτά. Ή σχεδόν παντού. Αντιγράφουμε κι εδώ και τα εργαλεία για να χτυπάνε νούμερα σε πλαίσια , έρχονται από αλλού:ye33:

dimisp
14-09-2013, 23:28
Ομολογώ ότι αυτό δεν θα μπορούσα ούτε να το σκεφτώ καν