PDA

View Full Version : Ασφαλές ;; Μάλλον όχι


anavarakos
30-08-2013, 21:25
Σήμερα έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτό το "πολυμορφικό" κράνος και το χάζευα...Αναρωτιέμαι όμως, πόσο ασφάλεια μπορεί να σου προσφέρει με τόσα αποσπόμενα κομμάτια;;

IS Multi IT 1024 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=31uLD29CW6k#t=128)

peterv
30-08-2013, 21:51
Ενδιαφέρον !


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

DoctorAbo
31-08-2013, 22:19
Παρόλο που είναι ήδη απερχόμενο μοντελάκι είναι το επόμενο κράνος που θα πάρω. Η ως τώρα εμπειρία μου από HJC FG15 σκέτο και Ben Spies replica 2011 είναι εξαιρετική και λέω να πάρω το ρίσκο να το δοκιμάσω και αυτό.

Πάντως, δεν έχει γραφτεί τίποτα επιβαρυντικό και ο Walter C0olebatch του ibirsky Extreeme έγραψε πως είναι πολύ καλό και θα είναι το επόμενό του κράνος. Αυτός έχει σίγουρα μεγάλη πρόσβαση σε πληροφορίες.

tazman
31-08-2013, 22:40
Να καταθεσω και εγω την αποψη μου,,,και να πω οτι το πιο ασφαλες ανοιγομενο κρανος μεχρι σημερα ειναι το SHARK EVOLINE....
To μοναδικο του μειονεκτημα του ειναι το βαρος το οποιο ξεφευγει...
Δεν το λες και ελαφρυ ,αλλα δεν γινετε και αλλιως λογο της κατασκευης του

-DHMHTRHS-
01-09-2013, 15:58
7 σε 1 πολυ καλυ περιπτωση και για ολους τους καιρους......:ye33:

kokovatanen
01-09-2013, 16:54
Παρα παρα πολυ καλο,,,,,,

Vag
01-09-2013, 22:11
M' άρεσε η ιδέα και το δοκίμασα.

Εφαρμογή στο δικό μου κεφάλι δεν βρήκα σε κανένα νούμερο σωστή. ΔΕΝ έχει την γνωστή θετική εφαρμογή της HJC, δεν ξέρω γιατί (τελικά πήρα FG 15 απ' έξω).
Πίσω σε αυτό. Βαρύ -ευνόητο- γιατί έχει πολλά σάντζαλα και μάντζαλα επάνω.
Το εσωτερικό φιμέ έπεφτε σε λάθος για το προσωπικό μου γούστο σημείο.
Στο ένα κράνος της έκθεσης το κουμπί της απελευθέρωσης ζελατίνας είχε ήδη εξαφανιστεί και το γείσο έπαιζε.
Το γείσο έπεφτε επίσης σε λάθος σημείο.
Η αρμογή και αποσυναρμολόγηση του σαγονιού δεν ήταν αυτό που λέμε απροβλημάτιστη. Σου έδινε την εντύπωση ότι πολλά χιλιόμετρα μετά όλα αυτά τα κόλπα θα κοπανάνε σαν ντετζερέδια μόλις πάρουνε τον ελάχιστο τζόγο. Αν μείνουν στη θέση τους.

Στο αθηναϊκό κατάστημα δεν είχε ούτε χρώματα ούτε νούμερα αρκετά να δεις.

Είναι ήδη πολύ παλιό κατά την γνώμη μου.

Ίσως αξίζει να περιμένει κανείς το επόμενο αντίστοιχο μοντέλο της εταιρείας.

Ο Κόλμπατς που πηγαινοέρχετε Μαγκαντάν λες και πάει Παγκράτι, καβαλάει και αυτός και οι της παρέας του με κρανάκια τζετ, λόγω συγκεκριμένης φιλοσοφίας τους. Λογικά αυτό τους φαίνεται λιμουζινάτο. Εγώ με τζετ δεν πάω ούτε στη λαϊκή.


Προσωπικές απόψεις.